<=&ie éne druppel Speciale onkostenvergoeding raadsleden I de panty die benen mooier maakt ae poStspaarbanK altijd safe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 november 1972 Nr. 21186 Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE, 16-11. De raad van Westerschouwen vergadert op maandag 20 november ten gemeente huize. Op de voorlopige agenda o.a. een bereidverklaring van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor een krediet in rekening-courant voor 1973 tot een bedrag, groot t' 1000.000. Het college is van mening dat een tegemoetkoming, naast het presen tiegeld voor de raadsleden, voor on kosten, zoals reiskosten, telefoon kosten en kosten studiemateriaal ge rechtvaardigd is en stelt dan ook voor de raadsleden een tegemoet koming te vei-lenen van f 150,- per zittingsjaar. Het college stelt voor, na overleg met de commissie Openbare Werken een gewijzigde instruktie voor de ambtenaren belast met de taak van het gemeentelijk bouw- en woning toezicht vast te stellen. Tijdens de behandeling van de toe ristenbelasting heeft het college toe gezegd om in de loop van het jaar te bezien of de legesheffing ter zake van het kamperen verlaagd zou kun nen worden. In Westerschouwen zijn de tarieven in vergelijking met el ders in den lande niet zo hoog opge voerd. In de begroting 1972 is gere kend met ®en ontvangst van f 50.000, zijnde kampeerexploitatievergunnin- gen f 35.000 plus f 15.000 aan leges vergunningen art. 14a der A.P.V. Be perken we de leges tot de kosten ge moeid met de voorbereidingen tot de controle op de bedrijven (de geraam de opbrengst is uiteraard hoger dan de administratiekosten verbonden aan het gereed maken van de des betreffende vergunningen) voor en het maken en afgeven van de ver gunningen zelf, dan zal de legesop brengst moeten bedragen de bruto- loonkosten van één man gedurende een half jaar, te verhogen met bij komende kosten en rekening hou dende met loonstijgingen f 30.000,-. Op basis hiervan stelt het college voor de leges vast te stellen met de volgende wijzigingen in art. 55: sub a: per huisje wordt f 5,-; per tent of caravan wordt f 2,50 en art. 14a A. P.V. wordt f 12,50 per caravan. De fruittelers bijv. die momenteel Advertentie KOUWENBERG S voor uw i gasverwarming j Poststraat 48 S tegenover het postkantoor S j Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. LONDEN. Prinses Anne, de 22-ja- rige dochter van koningin Elizabeth van Engeland, is deze maand al tweemaal door de politie aangehou den omdat zij zich niet hield aan de maximum-snelheid van 70 mijl (ruim 110 km) die op de Britse au towegen geldt. Een poitie-woord- voerder verklaarde dat wordt over wogen de prinses gerechtelijk te ver volgen. f 25,- betalen voor een caravan zul len indien het voorstel wordt aan genomen in het vervolg f 12,50 gaan betalen. Andere zaken Op de agenda vervolgens de vast stelling van de vergoeding vakon derwijs art. 101 bis, lid 3 lageronder- wijswet 1920, gevolgd door de benoe ming van een lid en plv. lid Be- stuursschool Zeeland. Uit de gemeen te is lid de heer J. W. de Jonge en plv._lid mej. A. Houtman, die door het college opnieuw worden aanbe volen. De voordracht voor een kleuter leidster te Haamstede wegens ver trek van mej. M. W. Gilijamse, waar voor 14 sollicitaties binnenkwamen, ziet er als volgt uit: 1. mej. A. K. Schoon te Vlissingen; 2. mej. M. van Rooijen te Westkapelle; 3. mej. C. A. van Rooijen te Zonnemaire. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 18 NOVEMBER. NED. 1. Mies Bouman heeft het druk. Vanmiddag moet zij Sinter klaas begroeten bij zijn aankomst in Nederland en vanavond presenteert zij vanuit de Congreszaal in Utrecht de quiz Een van de acht. Om een uur zet Sint Nicolaas met zijn knechten voet op Nederlandse bodem. Dat ge beurt in het Noord-Brabantse plaats je Willemstad. Als de Sint zijn ho telkamer heeft opgezocht om uit te rusten van de vermoeiende bootreis begint de VARA om vier uur met het kinderprogramma, Kijk naar je eige. Jongens en meisjes zijn in de studio uitgenodigd om iets leuks of interes sants te doenTot slot van het pro gramma kan de jeugd nog kijken naar een nieuw spannend verhaal van De kinderen van de Zeebaai- kraai. Vooraf aan de quiz Een van de acht wordt tussen zeven en acht een aflvering van Coronation Street uitgezonden. De meest populaire quiz op de vaderlandse bodem, zo niet het meest populaire van alle t.v.-pro- gramma's Een van de acht" is na het journaal weer te zien. Ruim an derhalf uur lang worden vier koppels van twee familieleden door Mies Bouman met vragen en opdrachten achtervolgd. Achter het nieuws be sluit de VARA met aktualiteiten. Daartoe zal zeker een voorbeschou wing over de morgen in Duitsland te houden verkiezingen horen. NED. II. Ruim anderhalf uur vult de AVRO op het tweede net mei tennis. Dat om tien over negen zal beginnen, met commentaar van Wil lem Duys worden de finale heren enkel en herendubbelspel op het scherm gebracht. Het AVRO-pro- gramma begint om zeven uur met een aflevering van Het wonder der natuur. De kijkers worden uitgeno digd voor een tochtje door de Cana dese Rocky Mountains; afgelegen ge bieden, fraaie vergezichten en inte ressant dierenleven. Voor acht uur wordt ook een eind gemaakt aan de serie waarschuwende programma's „Vlieg er niet in". De tijd tussen het journaal en het tennisgébeuren in Rotterdam wordt gespendeerd aan de aflevering van de westernserie Cades County. Sheriff Sam Cade wordt geconfronteerd met een mari- huana-zaakje. ZATERDAG 18 NOVEMBER. NED. I: 10.00 Instructieve televisie; 13.00 Intocht Sint Nicolaas; 16.00 Journaal; 16.02 Kijk naar je eige; 18.35 Ti-ta-tovenaar; 18.40 Politieke partijen; 18.55 Journaal; 19.05 Coro nation street; 20.00 Journaal; 20.20 Een van de acht; 22.10 Achter het nieuws; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 Wonderen der natuur 19.30 Vlieg er niet in; 20.00 Journaal; 20.21 Cades County; 21.10 Proftennis 22.50 Politieke partijen; 23.00 Jour naal. ZONDAG 19 NOVEMBER. NED. I. De beslissing van de KRO om de Johnny en Rijkshow aan het eind van de avond te programmeren, is alleszins begrijpelijk als men weet dat vroeg in de avond op het tweede net de voetbalwedstrijd tussen Ne derland en België rechtstreeks uit gezonden wordt. Het paar apart maakt er om vijf over tien een dolle boel van al dan niet geassisteerd door Ted de Braak, Mieke Bos, Adèle Bloemendaal en de dansers The Se cond Generation, Aan de shoiu gaat een aflevering van de actualiteiten rubriek Brandpunt vooraf. De vijftig minuten ivorden volledig besteed aan de verkiezingen in West-Duitsland. Om vijf voor half negen 'in 't avond programma zijn Heyes en Curry, alias Smith en Jones, weer aan het xverk te zien. Over olifanten handelt het in Daktari, om half acht te zien. Ook van de KRO is om zeven uur het Zondagavand-concert. De fluitist Ab- bie Quant en de harpist Edward Wit- senburg spelen werken van Bach, Persichetti en Gretchanoff. Een stap je terug naar het middagprogramma. Vanaf kwart voor drie achtereenvol gens nieuws, weekjournaal, Super- muis, The Partridge Family, oude filmjournaals, Leven en laten leven en het NOS-concert. Voor de kinde ren volgt hierna het Zwarte jaar voor Zwarte Piet. Medewerkers zijn o.a. Mies Bouwman Rob van Reijn en Piet Romer. Na de voetbaluitslagen van Toto-Frots van Turenhout neemt IKOR-RKK bezit van het eerste net. Eerst voor de kinderen Woord voor woord, vervolgens Geloven in de in- voltooid verleden tijd en tenslotte Zingend geloven vanuit de hervorm de kerk te Meppel. NED. II. Sportliefhebbers kunnen vanavond hun hart ophalen, Is het ooit gebeurd dat er op zondag een rechtstreeks verslag van een voetbal wedstrijd van het Nederlandse elf tal op de televisie is geweest. Voor zover de herinnering terug gaat, nee! De wedstrijd België-Nederland in hel kader van het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap direct op de buis. Buiten de voetbal is er nog een ander sportgebeuren, waar van rechtstreekse beelden te ver wachten zijn. Dat is om zes uur de biljartreportage van het- Europees kampioenschap pentatlohn voor teams. In Duitsland wordt vandaag gestemd. Voor zover er nog tijd voor is vanavond worden er ook nog af leveringen van Het zivaard van Ar- doewaan en Oh mijn papa uitgezon den, alsmede het programma Dok ter ja, dokter nee, dat ditmaal aan anticonceptie gewijd is. ZONDAG 19 NOVEMBER. NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 14.40 Voorlichtingsprogramma; 14.45 Journaal; 14.47 Weekjournaal; 15.07 Supermuis; 15.12 De Partridge Fami ly; 15.37 Cinematografisch weekover zicht; 15.45 Leven en laten leven; 16.10 NOS-concert; 16.45 Het zwarte jaar van Zwarte Piet; 16.55 Voetbal uitslagen; 17.00 Woord voor woord; 17.05 Geloven in de onvoltooid verle den tijd; 17.35 Zingend geloven; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Zondagavond concert; 19.30 Daktari; 20.20 Jour naal; 20.25 Alias Smith en Jones; 21.15 Brandpunt; 22.05 Johnny en Rijk; 22.55 Journaal. NED. II: 17.57 Schooltelevisie; 18.00 Biljarten; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Journaal; 19.05 Het zwaard van Ar- doewaan; 19.30 Studio Sport; 20.00 Westduitse verkiezingen20.20 Oh mijn papa; 20.45 Westduitse verkie-- zingen; 21.15 Dokter ja dokter nee; 21.45 Voetbal; 22.45 Westduitse ver kiezingen. MAANDAG 20 NOVEMBER. NED. 1. Zowaar valt er ditmaal iets over het AVRO-prógramma te ver tellen dat buiten het vertrouwde stramien ligt. Was het altijd Toppop, Wie van de drie?, Peyton Place, Sal to Mortale en Televizier, vanavond ontbreekt het beroepenspelletje van Herman Emmink in het rijtje. Daar voor in de plaats de eerste afleve ring van een nieuwe serie And. mo ther makes three, om half acht. De hoofdpersoon in deze vrolijke serie is een jonge, mooie maar wat slor dige vrouw. In Peyton Place vindt Jill vanavond een baantje bij domi nee Winters. De Carsons, vol trieste herinneringen nemen een rigoureus besluit. Betty krijgt de avond voor dat ze met Rodney voor de tweede maal zal trouwen een bezoekje dat haar erg in de ivar zal brengen. Ook in Salto Mortale is niet alles boter tje tot de boom. Weliswaar hebben Nina en Viggo besloten elkaar het ja-woord te geven, maar dat is nog geen garantie tot rust in het circus gezin, Zo krijgt Sacha het met twee misdadigers te maken. Televizier- magazine zal om tien over tien zeker nog enige tijd verwijlen bij de ver- v; Zondag 19 Dalida. Toen hij haar bloes los had en uit wilde trekken, duwde ze met haar vuist op zijn borst en zei met een lage stem, waarin de woede trilde: „Als je het waagt.als je het waagt, tegen mijn wil en vóór we getrouwd ,zijn, dan wordt er niet getrouwd. Hij lachte enkel. „Dat meen je niet, prulletje, want je bent veel te gek op me en je wilt het zelf ook. Dat heb ik al lang aan je gezien". „Niet eerder, dan wanneer we ge trouwd zijn, lammeling". „Wat maken die paar dagen nou uit.... doe niet zo rot, maar wees lief tegen je aanstaande man". „Laat me los, doerak, dan krab ik je de ogen uit! Blijf van m'n lijf. Ik zeg nee, nee en nog eens nee! Ik wil het niet, versta je? Straks gooi ik alles naar die rotkop van je.... als je me niet loslaat, schreeuw ik de hele buurt hier bij elkaar Nog altijd niet geïmponeerd streel de hij haar lijf en bukte zich om het te kussen. Bliksemsnel plantte ze haar vuist in zijn oog, zodat hij een schreeuw van pijn gaf. Van dit mo ment maakte het meisje handig ge bruik. Alle kracht, die ze bezat be nuttend. duwde ze hem opzij en was binnen een halve sekondc van het bed af. Razend door de ondergane vernedering greep ze het eerste het beste voorwerp, dat ze in de nabij heid had en gooide dit naar zijn hoofd. Bas, die zich half overeind ge werkt had, wist nog net te bukken. Het voorwerp, dat een wekker bleek te zijn, vloog rakelings over hem heen te pletter tegen de muur en kwam in gruzelementen op de vloer terecht. Onmiddellijk daarna volgde een vaasje, dat dezelfde weg ging. Op dit ogenblik dook Bas naar haar en probeerde haar te grijpen, maar kiezingen die gisteren in Duitsland gehouden zijn. NED. II. Magda geheimagent X 27. In deze rol is Mariene Dietrich te zien in de film „Dishonored", die de KRO vanavond op het tweede net brengt Dishonored is ook weer een film van regisseur Josef von Stein berg. Mariene speelt in Dishonored een prostituee die als spionne voor de Oostenrijkse geheime dienst werkt Ze eindigt haar leven voor een vuur- peleton. Hel amusement van een speelfilm wordt om tien voor tien verruild voor de ernst van de natuur. In de „Dollard in de tang" wordt de het meisje verweerde zich als een furie, zodat de man haar losliet en de kamer ontvluchtte. Daar was hij echter nog niet mee klaar, want even daarna rende Ge- rie de slaapkamer uit. Haar bloes nog altijd los, de haren verward en met hoogrode kleur van razernij op haar gezicht. Toen ze hem zag staan, greep ze opnieuw een voor werp, ditmaal een metalen asbak en smeet die naar de man. Opnieuw bukte hij zich. Maar het volgende voorwerp suisde alweer in zijn rich ting en opnieuw moest hij zich haas tig bukken en opzij springen om niet geraakt te worden. Een bezwerende beweging makend, riep hij uit: „Schei uit, idiootje vernielt alles.Hou' op!" Gerie was echter door het dolle heen, zodat hem niets anders over bleef. dan het huis te ontvluchten. Op straat hield hij zijn pas in, keek om en zag, dat hij niet werd gevolgd. Zenuwachtig zocht hu naar z'n pakje shag, maar kon het niet vinden. Waarschijnlijk ligt het ergens in ons nieuwe huis, dacht hij. Hij snakte naar een rokertje en omdat hij een winkel op de hoek wist, liep hij er heen en kocht een pakje shag met vloeitjes. Terwijl hij terugliep naar huis. draaide hij een sigaret en stak hem op. Bij de woning terug geko men, bleef hij besluiteloos staan. Schouderophalend dacht hij: ze zal nu wel gekalmeerd zijn. Allemach tig. wat een kat kon ze zijn. Daar kon hij nog wel eens wat mee te stellen krijgen, als hij getrouwd was. Wat een temperament, een betere zaak waardig. Omdat hij niets hoorde, duwde hij tegen de deur. maar die was in slot gevallen. Hij keek door het raampje HILVERSUM. - Johnny Kraaykamp als „opperhoofd" en Rijk de Gooijer als „generaal" in de show, die op 19 november wordt gepresenteerd. verandering gesignaleerd in het to taal-aspect van het Nederlandse Dol- lard-gebied. Om zeven uur maakt de KRO haar intree op de buis met de familie Ashton. Een teleurgestelde Sheila Ashton komt in beeld. De se rie Achtergronden van de bijbel, om half acht is ditmaal gewijd aan plaatsen die in verband worden ge bracht met het oude verhaal rond de dood en de begrafenis van Jezus. Aan het eind van de avond wordt weer een zet gedaan in het kader van de televisie-schaakwedstrijd Tele-zel Lissen Nederland en Polen. MAANDAG 20 NOVEMBER. NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 18.35 Ti-ta-tovenaar; 18.45 Politieke par tijen; IS.55 Journaal; 19.05 Toppop; 19.30 En dan is moe er nog een; 20.00 Journaal; 20.21 Peyton Place; 21.10 Salto Mortale; 22.10 Televizier maga zine; 23.00 Journaal; 23.10 Teleac. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 De familie Ashton; 19.30 Achtergronden van de bijbel; 20.00 Journaal; 20.20 Spionne X 27; 21.50 De Dollard in de tang; 22.40 Tele-zet; 22.45 Politieke partijen; 22.55 Journaal. Advertentie (in de lila verpakking) in de deur, maar in de gang was nie mand te zien. In zijn zak zocht hij naar de sleutel, maar hij had hem niet. Lag dus ook in huis. Dan maar bellen. Op zijn bellen deed niemand open. Ze heeft nog zwaar de pest in, ver onderstelde hij. Ik moet het vandaag maar laten betijen, dacht hij. De stemming is toch bedorven. En ik kan geen schandaal maken in deze buurt, nog vóór ons trouwen. De mensen zouden er wonderwat van denken. Mij zal het e®n zorg zijn, maar Gerie moet hier elke dag wo nen. Hij keek nog een paar keer naar binnen, maar omdat hij niets hoorde, keerde hij zich op zijn schreden en liep naar huis. Die avond ging hij niet naar haar toe. Ik ben tenslotte geen kwajon gen en wat ik wilde is toch zeker zo erg niet? Verrek, we zijn bijna* ge trouwd! Wat die griet vanmiddag mankeerde. De stemming was bedorven en om dat zijn vader vroeg, waarom hij thuis bleef en of hij niet naar Gerie moest, ging hij naar een kroeg, waar hij zich een stuk in de kraag dronk. Om midden in de nacht thuis te ko men. De volgende morgen werd hij wak ker met een kater. Daarom nam hij een paar tabletten en dronk een kop sterke koffie waarna hij een wande ling ging maken. Geleidelijk aan ver dween zijn hoofdpijn. Hij stapte in zijn eend, kocht onderweg een bos bloemen en reed naar de Hooigracht, waar hij aanbelde. Maar ook nu leek het huis uitgestorven. Er werd ten minste niet opengedaan. (wordt vervolgd) Advertentie Opzoek f naarh°ge rente? De postspaarbank is altijd vlak bij woning of werk, want op elk van de 2400 postkanforen kunt u terecht. november, 22.05 uur: Johnny en Rijk, met als gast o.a. 31 FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 7