AGENDA VIJF BELGISCHE KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN STIJLVOLLE VIERINC VAN VIJF-EN TWINTIG JARIG JUBILEUM VAN DE AFDELING ZIERIKZEE N.C.V.B. HERMANS „PRIJS SLAG" TE NIEUWERKERK GEOPEND STREEKNIEUWS bouwboetiek hemo special Advertentie Bioscoop ,,De Concertzaal" Zierikzee. Tel. ,(01110) 2770 brengt a.s. zaterdagavond 18 november en dinsdag avond 21 november N|u op 70 mm grootbeeld en slereolonlsch geluid Opnieuw In roulatie jamamnxnüa. ••••uwt W/LL/AMm\S&\ BtlrootJ CHARITON HfSTON JACK HAWKINS HAY/1 HARAREET* SHPIIEN BOYD- uren cramra wam scütt~ win- cmsnhi mm jmte HMkSMMlSr Attentie: Aanvang der voorstelling i.v.m. extra lange film om 19.30 uur. Voorverkoop op de dag van de voorstelling van 11-12 uur. Toegang alle leeftijden. I zins wegens het niet afkomen van de levering van bepaalde bouwele menten, kan thans weer voortgang vinden, omdat het ontbrekende ar riveerde. Verkoop Kinderpostzegels Donderdag 16 november Zierikzee Huis van Nassau, (tweede) ZVU-cur- susavond binnenhuisarchitectuur. Concertzaal-foyer, 19.30 uur, Vereni ging „Stad en Lande". Parochiecentrum Mosselstraat van 's morgens 10.00 tot 's avonds 21.00 uur, verkoopdag goederen (hand werken e.d.), van de Zierikzeese U..V.V. Brouwershaven „Jacob Cats", 20.00 uur, vergadering „Veilig Verkeer", afdeling Brou wershaven. Dreischor Plaatsenhuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Vrijdag 17 november Zierikzee Graanbeurs, tentoonstellig van post duiven en bijen, (P.V. „Zierick" en Bijenhoudersvereniging). Burgh „De Koebel". Ouderavond openbare basisschool. Oosterland Sportzaal, 19.30 uur, uitvoering s.v. „Duiveland". Zaterdag 18 november Zierikzee Kraanplein 13.30 uur, 14.00 uur Oos- terscheldebrug, Jeugd vogelwacht, excursie Zuidhoekinlaag. Graanbeurs, tentoonstellig van post duiven en bijen, (P.V. „Zierick" en Bijenhoudersvereniging). Westenschouwen Strandexcursie Jeugd vogel wacht, 10 uur verzamelen bij de trap. Hoofdingang der Domeinen, 14.00 uur, start prestatie- en wedstrijdlo pen (,,Mossel"-loop), s.v. Delta-Sport. Maandag 20 november Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur vergade ring V.O.O. v Mondragon. Afd. Philatelica. 8 uur. BRUSSEL, 15-11. Vijf Belgische kin deren z(jn in de nacht van dinsdag op woensdag omgekomen in de vlam men van hun brandend huls. Dat ge beurde in Montignics-Sur-Sambrc rond vier uur in de ochtend. De moeder van de vijf kinderen, mevrouw Schlrmerling, die in fe bruari van dit jaar haar man ver loor, ontdekte de brand en vluchtte raar buiten om hulp te halen. Het vuur ontwikkelde zich echter zo sterk dat alle hulp voor de kinderen te laat kwam. De twee-jarige Michel, de vier-jarige Annie, de zes-jarige Francoise, de acht-jarige Jeanine en de dertien-jarige Jocelyne kwamen allen bij dit ongeval om het leven. De woning werd volledig door het vuur vernield. Do brand is vermoe delijk ontstaan door oververhitting van een kachel. Opvoering van kleurrijk kijkspel uit Koopcentrum aan Rijksweg, Grcvelingendam en Zeelandbrug NIEUWERKERK, 15-11. De 43ste „Pr ijs slag" van Jac. Hermans is dins dagavond te Nieuwerkerk met een in de avonduren gehouden receptie geopend, in aanwezigheid van de heer J. Hermans persoonlek. Het was een feestelijke opening. De heer Hermans ontving vele felicitaties, evenals z'n personeel. Er was een grote belangstelling. Vele mensen hadden een uitnodi ging gehad, over het gehele eiland verspreid. Tpt de aanwezigen be hoorde ook burgemeester De Kam. De mensen kregen een rokertje aangeboden en een drankje. De vele mensen bekeken de grote, fantastisch ingerichte zaak en vele verkoopwa ren met grote aandacht. De dames hielden uiteraard vooral de prijzen in de gaten. Deze lage prijzen kwa men tot stand doordat o.a. er geen bezorging aan huis is, contante be taling, beperkt assortiment, zelfbe dieningssysteem, massa inkoop, eigen import en geen „zegeltjes of bonnen" De heren konden meestal niet mee praten „omdat (zeiden ze) wij niet zo prijsbewust zijn als de vrouwen". Want een prijsbewust bedrijf is „de Prijsslag" ongetwijfeld. Bij de uit gang kreeg men tegen inlevering van de uitnodiging een fles advokaat gra tis. Woensdagmorgen tien uur ging „de Prijsslag" open voor het publiek. De gehele dag was het erg druk aan de Deltastraat. De eerste duizend ko pers krijgen een Groninger koek gra tis, voor de kinderen was er een Her mans Prijsslag-vlaggetje. Efficiënt werkend bedrijf Jac. Hermans „Prijsslag" is een eenvoudig en efficiënt werkend be drijf. Het heeft een oppervlakte van 850 vierkante meter. Een „up to date" magazijn ver werkt de enorme goederenstroom uiterst snel. Gebruik van containers en laadkleppen stelt de expeditie in staat tot een snelle dagelijkse be voorrading van de filialen. De „Prijsslag" heeft geen luxe maar is wel goed verzorgd. De goed- doordachte arbeidsverdeling werkt kostenbesparend. Jac. Hermans „Prijsslag" is een koopcentrum van Schouvven-Duiveland, gelegen als het is aan de rijksweg Grevelingendam en Zeelandbrug. De zaak heeft van binnen en bui ten een goede verlichting, er is een grote parkeer-gelegenheid. De win kel is open: dinsdag t.m. zaterdag van 8.30 t.m. 6.00 uur. Vrijdagavond tot 9 uur geopend, 's maandags de gehele dag gesloten. Kijkje tijdens de openingsdrukte van de Prijsslag". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). reld. „Laten we dat, op grond van onze overtuiging, doen met een warm hart en ons blijven bezinnen op de vragen van deze tjjd", aldus de gew. presidente. De eerste presidente van de afde ling Zierikzee, mevrouw Baas, her innerde zich dat op de allereerste bijeenkomst 25 jaar geleden al zoveel animo bestond dat direct tot oprich ting van de afdeling kon worden overgegaan. Zij vond het een vreug de te kunnen vaststellen dat de af deling, vanaf die eerste dag niet al leen maar is blijven bestaan, maar vooral ook is gegroeid. „De afdeling Zierikzee is een hechte schakel in het landelijk N.C.V.B.-geheel", aldus me vrouw Baas. Geschenken Namens de afdelingen te Kerkwer- ve, Haamstede en Bruinisse bood mevrouw Viergever-Legemaate te Kerkwerve een fraaie drie-armige, zilveren kandelaar aan met een óp rijm gestelde gelukwens aan de af deling Zierikzee: de „oudste" afde ling op Schouwen-Duiveland. Me vrouw Den Boer-Roskam feliciteerde namens de C.P.B., namens deze or ganisatie overhandigde zij een en veloppe met inhoud. Van een dichte verwantschap, voorkomend uit een zelfde grondslag sprak, namens de Chr. Geref. Vrouwenvereniging, me vrouw Den Boer. Tot de vele fraaie bloemstukken mocht er o.a. een ge rekend worden als geschenk van het Herv. Verenigingsgebouw en één van bestuur en bezoekers van de N.C. V.B.-bejaardensociëteit. Een boeke bon was het geschenk van de Ger. Vrouwenvereniging, een bloemstuk van de Herv. Vrouwenvereniging. Presidente, zuster De Ruyter, dankte voor alle gelukwensen en ge schenken. Met vreugde maakte zjj gewag van het feit dat de vrouwen organisaties „geen concurrenten" zijn, maar op dezelfde basis, hun werk verrichten. „Het is dan ook een vreugde met u allen te mogen sa menwerken", aldus de presidente. „Vrouwen van Oranje" De hoofdmoot van het eerste deel van deze geanimeerde herdenkings bijeenkomst werd gevormd door een bijzonder goed voorbereide en in woord en beeld vertolkte geschiede nis van het Koninklijk Huis, gepre senteerd onder de titel „Vróuwen van Oranje". Deze „Vrouwen van Oranje" wer den allen gepresenteerd in bijzonder fraaie - door nijvere leden zelf ver vaardigde kunstzinnige - kostuums. Deze „levende beelden", te beginnen met de moeder van het Oranjehuis, Juliana van Stolberg (1506-1580) ver beeldden de geschiedenis van het Koninklijk Huis, als een „lange en gouden draad" uit de geschiedenis van Nederland tot op de dag van vandaag. Mevrouw M. v. d. Maas-de Korte gaf bij elke uit het verleden „herre zen" vorstin een korte levensschets en karakteristiek. Bovendien werd dit kleurrijke geheel afgewisseld met toepasselijke geestelijke en vader landse liederen, vertolkt door het dameskoor onder leiding van me vrouw B. v. d. Linde-Florusse, met pianobegeleiding verzorgd door me vrouw Van Opijnen. Tot de gepre senteerde figuren behoorden o.a, Charlotte van Bourbon, Louise de Coligny, prinses Maria van Engeland en uiteraard koningin moeder Emma. Dit afwisselend geheel werd door het koor afgesloten met het lied „Vrij is het volk van Nederland". Geanimeerde kwis en plantjes voor trouwe leden Zoals gezegd: een feestelijke en gezellige afsluiting van de avond na een pauze met tractatie, ingeleid met zang en uitbeelding van de bekende liederen door het koor, zoals „Tiene- ke van Heule" en „Wie zal er ons kindeke dauwe"? Een speciaal voor de 25-jarige N. C.V.B. gemaakt feestgedicht door mevr. De Jonge-Ringelberg die zelf wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd voorgedragen door mevrouw Varel-Kloet. Een bijzonder geslaagd onderdeel van het gevarieerde programma was vooral ook de „merken"-kwis, die uiteindelijk gewonnen werd door me vrouw Vorstheuvel Labrand en be loond met een koffie-stel. Dertien dames allen gedurende de afgelopen 25 jaar trouwe leden van de afdeling, kregen een plantje aan geboden. Bovendien was er een bloe menhulde voor de presidente zuster De Ruijter voor het vele verrichte voorbereidende werk voor deze ge slaagde jubileumavond. De presidente sloot de avond af met een dankwoord en een slotwoord gebaseerd op Corinthe 13, (hoofdstuk der Liefde). Gezamenlijk werd nog gezongen het Bondslied, waarna me vrouw Francke-Van Nes voorging in dankgebed. NIEUWERKERK Partikulieren plaatsten borden Dinsdagavond of in de na^cht van dinsdag op woensdag zijn bij de krui sing Burg v. Veenstraat-Deltastraat op vier plaatsen borden geplaatst met als opschrift: „Gevaarlijke kruising, rij voorzichtig. Denk aan de kinde ren". De borden zijn vermoedelijk door partikulieren geplaatst. Het is een zeer drukke kruising, zeker nu de Prijsslag aan de Deltastraat gele gen is. Openbare basisschool De oudercommissie der openbare basisschool heeft in de vakature van de heer R. J. Visser tot voorzitter be noemd de heer J. A. Lievense. In de vakature van de heer W. Goedege- bure werd als penningmeester(esse) gekozen mevr. Slootmaaker-Manni. BRUINISSE Jaarvergadering „Het Zijpe" Op vrijdagavond 24 november houdt de hengelsportvereniging „Het Zijpe" te Bruinisse, de vereniging die haar ledental de laatste jaren tot vele honderden zag groeien, haar jaarvergadering. Naast de gebruikelijke punten, zal ook de prijsuitreiking van de compe titie 1972 plaats vinden, terwijl in de pauze een verloting van de gebrui kelijke kabeljauw wordt gehouden. Na de sluiting, gezellig samenzijn met „De Lejes" en „mosselen eten". Vogeltentoonstelling „Oost-Duiveland" Vogels uit alle landen zijn te be zichtigen. Met deze slagzin houdt de vogelvriendenvereniging „Oost-Dui veland" te Bruinisse in het Herv. verenigingsgebouw de traditionele tentoonstelling op vrijdag en zater dag 17 en 18 november. Men zal er niet alleen kunnen ken nismaken met een keur van tropi sche en Europese vogels, maar men heeft ook nog kans met een taart of een rollade thuis te komen, omdat ter bestrijding van de onkosten, die Het organiseren van een tentoonstel ling altijd mee brengt, het rad van avontuur weer rustig zal snorren. Oud papier Oud papier wordt op Bruinisse de laatste weken ook opgehaald door de heer A. IJzelenberg (Kerkstraat) die dit nuttig werk verricht ten bate van de zending. Eén „seintje" en hij komt het halen. Heien voor bejaardenwoningen In Plan West III te Bruinisse wordt thans druk geheid, voor de te bouwen 18 bejaardenwoningen. De bouw van de 10 bejaardenwoningen, die thans worden gebouwd aan de Oesterstraat en de Grevelingenstraat stagneerde de afgelopen weken enigs- Nederland's geschiedenis: „Vrouwen van Oranje" Juliana van. Stolberg" (links), uit de fraai gekostumeerde reeks „Vrouwen van Oranje". Rechts de vertelster. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 16-11. Op bijzonder stijlvolle wijze gedurende het eerste deel van de avond en met een vooral feestelijk en opgewekt tweede gedeelte, her dacht de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B., in een tot de laatste plaats bezette (grote) zaal van het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, woensdagavond het vijf-en-twintigjarig jubileum. Deze herdenkingsbij eenkomst, in een sfeervol verzorgde zaal, gesierd door talrijke fraaie bloemstukken, werd bijgewoond door vele vertegenwoordigsters van zusterverenigingen uit Zierikzee en omgeving. Deze speciale gasten werden door de presidente van de jubilerende N.C.V.B.-afde- ling Zierikzee, zuster E. de Ruijter met name verwel komd, in het bijzonder de presidente van het Gewest Zeeland van de N.C.V.B., mevrouw Jongstra-Koersel- man uit Middelburg en de eerste presidente, mede oprichtster van de Zierikzeese N.C.V.B., mevrouw Baas-Kemp. De herdenkingsavond werd inge leid met het gezamenlijk zingen van Gezang 135, vers 1, (Dankt nu allen God), waarna de presidente voorging in gebed, waarna zjj voorlas de laat ste twee verzen van Romeinen VIII. Zuster De Ruijter sprak haar vreug de uit over de bijzonder grote be langstelling voor deze jubileumvie ring van de N.C.V.B. Tot de genodigden van deze avond behoorden onder meer de echtge notes van drie plaatselijke predikan ten, de dames Favier, Op den Velde en Van der Schee, vertegenwoordig sters van de N.C.V.B.-afdelingen te Haamstede, Kerkwerve en Bruinisse, van de Hervormde, de Gereformeer de en Chr. Gereformeerde Vrouwen verenigingen te Zierikzee, van de 4 'n prachtige serie X geschenken in X luxe verpakking T uw adres is: X weststraat 5-7 - zierikzee Gezinsbond van het Leger des Heils en de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (C.P.B.). Een bijzonder woord van welkom werd ook gericht tot mevrouw Francke-Van Nes te Middenschou- wen, als belangrijke schakel tussen de afdelingen en het gewestelijk N.C.V.B.-bestuur. De presidente maakte verder melding van vele fe licitaties in de vorm van brieven en telefoontjes. Een schriftelijke felici tatie was er ook van de echtgenote van de burgemeester, mevrouw De Meester-Bolt, die wegens ziekte ver hinderd was de jubileumviering bij te wonen. Zuster De Ruijter kon als feestelijk huldebetoon aan de jubi lerende afdeling melding maken van twee giften, geschonken door firma's die onbekend wilden blijven en van talrijke bloemstukken. Van de gelegenheid tot het uitspre ken van een felicitatie werd in eer ste instantie gebruik gemaakt door de gew. presidente, mevrouw Jong stra, die ook namens het hoofdbe stuur van de N.C.V.B. haar geluk wensen aanbood, en haar woorden vergezeld deed gaan van een herin neringsvaantje. „Het werk van de N.C.V.B. is waard om gedaan te worden", zo constateerde mevrouw Jongstra. Zy wees op het feit dat de N.C.V.B. - 80.000 leden - landelijk een grote organisatie is. Vooral ook omdat er de laatste 25 jaar op allerlei gebied in de maatschappij zo enorm veel veranderd is achtte mevrouw Jong stra het een plicht dat de vereniging zich waakzaam opstelt in deze we- Ook door de Bruse scholieren wer den dit jaar weer kinderpostzegels verkocht. Door. de leerlingen van de chr. school voor een bedrag van f 1365, door die van de openbare ba sis school voor f 724. Serooskerke Dorpshuis, 20.00 uur filmvoorstelling Rode Kruis voor volwassenen, („De vlam en de pijl): 15.30 uur kinder voorstelling („Yogie de Beeri). Nieuwerkerk Dorpshuis 13.30 uur, voorlichtings middag/demonstratie, landbouwme- Molerm in ronwstanrl chanisatiebedrijf L. M. Verburg, IVlOieilS 111 1 OUWSiana (Deutz Intrac Systeem 2000). HEELSUM, 15-11. De wieken van alle molens in Gelderland staan se dert dinsdag in rouwstand. De rouw duurt tot en met donderdag en is het gevolg van het overlijden van de heer J. H. Reijnenberg uit Heelsum, die tien jaar lid was van de Provin ciale Gelderse Molencommissie. Hij kwam tijdens het weekeinde bij een verkeersongeluk in Ellecomlom het leven. Dinsdag overleed ook zijn vrouw als gevolg van dit ongeluk. Dinsdag 21 novémber Kerkwerve Ver.-gebouw. Afd. N.C.V.B. 7.45 Renesse „Het Wapen van Zeeland", 20.00 uur vergadering V.V.V. Haamstede Ger. Kerk. N.C.V.B.-afdeling. 7.45

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2