\foelt u vandaag voor Holty Over drie dagen is het honderd maal okél 1 f Fikse winkelweek Renesse met oog op de komende feestdagen Ballonlial exit Ouderavond basisschool te Noordwelle eenbeeldschone mantelin wollen velours met edelbont? Danmoetuliefstvandaag nog bij ons binnenstappen! Verspreide stormschade te Nieuwerkerk STREEKNIEUWS WÊÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈ ZIERUvZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 14 november 1972 Nr. 21184 Optreden John Woodhouse op 12 december RENESSE, 13-11. De Midden standsvereniging Henesse organiseert ook dit jaar weer een Winkelweek, waartoe inmiddels al taliyke voor bereidingen zijn getroffen. Onulat er nu a'. veel Winkelweek-nieuws is. werd een speciaal krantje gedrukt, met een voorwoord van burgemees ter H. P. Everw\jn van Westerschou- wen, die ztfn goede verwachting uit spreekt voor het welslagen van de Renesser Winkelweek, met als fees telijk hcoglepunt een eptreden van de bekende John Woodhouse en zijn gezelschap op dinsdag 12 dccembei. Ond:r het hoofdje ..Verkiezings strijd" schrijft de voorzitter van de Middenstandsvereniging, de heer M. J. Krijnse Locker, een artikeltje, waarin hij de aandacht fixeert op het uitgebreide Winkelwcekprn- gramma. Hoofdprijzen in de Winkel- week-aktie zijn o.m.: een gasfornuis, een rijwiel, een elektrische deken en talrijke andere prijzen. De win kels zullen gedurende de week (van maandag 20 november t/m dinsdag 5 december) op normale tijden ge opend zijn. Be winkels zijn open tot 's avonds 9 uur op de volgende data: 29 november, 30 november, 1de cember en 4 december. Op St.-Nico- laasdag zijn de zaken open tot 6 uur. Het programma Hieronder volgt een greep uit het programma Op zaterdag 18 november maakt Sint-Nicolaas zijn intocht om 2 uur per boot, voorafgegaan door het mu ziekkorps „Luctor et Emergo'. Na rondgang en ontvangst in het dorps huis, grote kindershow met de be kende Clown Gray. Zaterdag 25 november komt een vliegtuig boven Renesse en strooit een groot aantal folders uit. Elke deelnemer heeft genummerde fol ders. Bij elke deelnemer hangt een biljet voor het raam, waarop de nummers vermeld staan van de prij zen, die door hem beschikbaar zijn gesteld. Dezelfde nummers komen ook voor op de prijzen in de etalage. Ook worden gelijktijdig een aan tal parachutes gedropt. Deze zijn voorzien van een waardebon of een prijs. Na 18.00 uur is de wedstrijd pfgelopen. Extra hoofdprijs van de strooifolders die uit het vliegtuig geworpen worden, is een wollen de ken. Het winnende nummer van elke deelnemer wordt op maandag morgen 27 november bekend ge maakt in de showroom van de Fa. Gilijamse. Zaterdag 2 december Zaterdag 2 december, om 2.3U uur. Rondgang van Sint-N icolaas per boot, voorafgegaan door hot muziek korps „Luctor et Emergo" Tussen en achter deze stoet bevinden zich de gekostumeerde deelnemende winke liers of' medewerkers van de winkel week. Iedere gekostumeerde winke lier draagt een nummer. Achter het nummer moet de naam van de win kelier ingevuld worden. Indien op 25 november de weer gesteldheid van dien aard is dat het vliegtuig niet kan vliegen, zuilen de programma's van 25 november en 2 december worden verwisseld. Elke winkelweekcourant heeft een nummer. Op woensdag 22 november en woensdag 29 november, hangt bij iedere deelnemer een nummer in de etalage. Iedere deelnemer heeft een ander nummer. Als !»et nummer van de krant met één van deze nummers ov ereenkomt heeft men recht op een prijs, die bij de deelnemer aanwezig is. Dit nummer is maar één dag gel dig. Verder staan ge-annonceerd: een etalagewedstrijd, een raadwedstrijd, een autonummerzoekwedstrijd. een lettervvedstrijd. een fotowedstrijd en talrijke andere attrakties. NOORD WELLE. 10-11. Vorige week werd weer de jaarlijkse ou deravond van de openbare basis school gehouden. De heer J. C. Hen- drikse cpende de avond met een wel komstwoord aan de ouders, ds. De Wit, wethouder M. J. Steur, en de heer J. Lustig, voorzitter Vereniging Openbaar Onderwijs. Het financiële verslag van de se cretaris de heer C. Oosse werd hier na onder dankzégging goedgekeurd. Het kleine tekort van f 14.50 kon nog uit do reserves worden gedekt, ho.'- wel deze ook niet onuitputtelijk n. aldus de heer Oosse. Mevr. J. Jon ker-van Dongen gaf het verpl'ag van de gemaakte schoolreis. Het perio diek aftredende lid mevr. Jonker werd met meerderheid herkozen. De voorzitter feliciteerde haar en dank te voor de vele aktiviteiten die ze voor de school deed. Hierna kwam in discussie: wel of geen vrije woens dagmiddag. Men dacht in het belang van het kind dat het beter was het zo te laten dus geen vrije middag. Na de koffie werd het werk van de kinderen bezichtigd en met de on derwijzer besproken. Modern onderwijzer Daarna maakte het hoofd der school met een praatje over modern onderwijs enkele zaken duidelijk. Ook liet hij de reeds opgestelde bandrecorders met koptelefoon zien. Hij vertelde over het plan voor sa menwerking met het schoolhoofd van Serooskerke. Alle ouders waren met deze plannen zeer ingenomen. De school zal zeer binnenkort opge- Dam 19, Zierikzee Ook deze week: aanlokkelijk veel modenieuws. NIEUWERKERK, 14-11. De hevi ge storm die van zondag- op maan dagnacht, en maandag overdag rvoedde heeft ook te Nieuwerkerk de nodige schade aangericht. Van vele huizen werden dakpan nen geslingerd, bij één van de wo ningen kon de televisiemast geen stand houden en werd deze van het dak „gesmeten". Schade ontstond ook aan één van de schuren van de firma Van der Have (graszaden) aan de Deltastraat. Hier werd een stuk dak door de storm vernield. Bij de schuur van de heer Flikweert aan de Poststraat, werd een raam uit zijn posten gerukt. Kapper Hendriks aan de Poststraat kwam tot de ontdek king dat een twee-en-een halve me ter hoge stenen schutting tegen de grond was gewerkt. Niet één steen kwam er heel van af Verder is aan de Ooststraat het haantje van het to rentje van de Geref. Kerk afge waaid. Caravan omver Ook de woonwagenbewoners ter plaatse ondervonden schade van de storm. Een van de wagens (caravans) werd door de wind omver geblazen. De caravan kwam op de zijkant te recht. Enkele ruiten sneuvelden en inboedel werd vernield. De buiten kant van de caravan had fikse kras sen en enige deuken opgelopen. De caravan werd door de gemeente werklieden overeind „gezet", zodat de wagen naar elders kon worden afgevoerd. De andere wagens ver trokken ook, naar een plaatsje wat meer uit de wind. Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" Op dondei-dag 16 november a.s. wordt in het hervormd verenigings gebouw een vergadering gehouden van de hervormde vrouwengi'oep „Wees een Zegen". WESTERSCHOUWEN Geslaagde „open avond" in het nieuwe gemeentehuis Tijdens de vorige week gehouden „open avond" voor de bevolking van Westerschouwen gehouden om allen gelegenheid te geven een kijk je te nemen in het nieuwe gemeen tehuis, waren vooral ook de plaatse lijke verenigingen zeer goed verte genwoordigd Namens het fanfarekorps „Luctor et Emergo" te Renesse overhandigde de voorzitter, de heer J. A. Kouman, aan burgemeester H. P. Everwijn een trompet. De burgemeester zorgde onmiddellijk voor een „reveille". Bovendien: de trompet krijgt een ere-plaats aan de wand in de bur gemeesterskamer. Namens het Rode Kruis in de Westhoek feliciteerde oud-burge meester jhr. A. C. van Citters van de voormalige gemeente Burgh. Hij dankte voor het feit dat de Rode Kruis-afdeling altijd onderdak voor de afdelingsmaterialen in het ge meentehuis heeft kunnen vinden. Namens alle vxx>uwenverenigingen werd door mevrouw Gakeer een wandkleed toegezegd. Bovendien zullen de echtgenotes van de raads- In Schouwen was het ook bar en boos met de storm, die luidkeels uitgierde over het wijde land. Bij Flaauwers kregen sportvissers scheepjes het te kwaad. V er schillen de kwamen tot zinken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). knapt moeten worden. Men heeft hier al verschillende malen op ge attendeerd. Ook wethouder Steur beaamde dit in zijn woorden van dank en waardering aan het school hoofd en de oudercommissie. De heer Lustig was blij op deze school een ouderavond te hebben meegemaakt. Hij kreeg de indruk van bruisende aktiviteit en moderne leermiddelen op deze school. De voorzitter dankte allen in het bij zonder het schoolhoofd, mevr. Pad mos, (handwerken) het gemeentebe stuur en mevr. Smallegange-van Da len die zich allen volledig achter de school stellen, aldus de voorzitter. ZIERIKZEE De mosselexport De week waarin jaarlijks de wapen stilstandsherdenking uit de eerste oorlog wordt herdacht, is onder de mosselexpcrteurs bekend als een week van minder goede export Bo vendien staan de verwaterpercelen van de handel erg vol, zodat er be trekkelijk weinig kooplust was, van mosselen in de afgelopen week. Ge volg aanvoer 66.336 tonnen, waarvan in het mosselopvangfonds terecht kwamen 35.017 tonnen. f O" i - ZIERIKZEE. Zo lag na de storm de aan het industrieterrein er maandag- ballonhal van de Kon. Zeelandia N.V. morgen bij(Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Lange rubbervellen van de ballon Icfgen schots en scheef tussen een verscheidenheid van emballagemate riaal, dat, evenals de in de hal aan wezige produkten, met man en macht werd geborgen. leden zorgen voor een aantal poppen in klederdracht. Burgemeester Ever wijn dankte voor de grote belangstelling, de ge schenken en de vele ontvangen bloemstukken. ZONNEMAIRE Ouderavond openbare kleuterschool Ook de openbare kleuterschool hield de jaarlijkse ouderavond. De voorzitter, de heer De Reus, heette alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder burgemeester en wethouders van de gemeente Brou wershaven. Na het voorlezen van een aantal verslagen volgde een bestuurs verkiezing. Na de pauze hield de hoofdleidster mej. C. de Moor-, een praatje over „Wat doen de kinderen zoal de hele dag op school". Aanslui tend hierop werden over het school gebeuren door mej. De Moor een aantal dia's vertoond. Door hetgeen mej. De Moor vertelde en vertoonde kregen de ouders een interessante indruk van de school. OUWERKERK Collecte Nierstichting De collecte ten bate van'de Nier stichting heeft alhier opgebracht een bedrag van f 112,43. NIEUWERKERK Voorlichtingsmiddag landbouwmechanisatiebedrijf Op maandag 20 november aan staande wordt door het landbouw mechanisatiebedrijf L. M. Verburg te Nieuwerkerk in het Dorpshuis een voorlichtingsmiddag georganiseerd inzake het zgn. Deutz Intrac Sy steem 2000. Op het programma staat o.a. filmvertoning en toelichting door deskundigen. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Bovendien zullen builen het Dorpshuis demonstraties van het nieuwe Deutz Intrac Systeem 2000 voor belangstellende agrariërs wor den gegeven. Opening Prijsslag Hermans De Prijsslag Hermans aan de Del tastraat 16 te Nieuwerkerk. /ai van daag (dinsdag) met een in de avond uren te houden receptie worden ge opend, in aanwezigheid van de heer J. Hermans persoonlijk. OOSTERLAND Jeugdsoos goed van start De opening van het, winterseizoen door de jeugdsoeiëteit „The Womb" alhier, is een succes geworden. Vele ouders en verdere belangstellenden zijn een kijkje gaan nemen in de bei de lokalen van de voormalige lagere school aan de Groene Poort, die de jongelui door de gemeente zijn toe gewezen, en die door hen zijn inge richt. Zowel vrijdagavond 10 als za terdagavond 11 november jl. wast het er een gezellige boel. De heer E. Reinhoudt, jeugdleider van de C.J.V. was aanwezig. Het voorgenomen kampvuur kon zaterdagavond geen doorgang vinden wegens het gure weer, doch desniettegenstaande heeft de jeugd zich goed vermaakt met het doen van talrijke spelen, terwijl er ook gezamenlijk soep gegeten werd, en een gezellige quiz, waaraan enige prijzen verbonden waren, gehouden werd. Gehoopt wordt dat deze win ter de jongelieden hier' weer hun vertier zullen kunnen vinden zodat ze niet de straat ophoeven, elke vrij dagavond, zaterdagmiddag en -avond en dat de soos aan zijn vooropgesteld doel zal beantwoorden. De storm De hevige storm die in de nacht van zondag op maandag ook over Oosterland trok en in de ochtend uren bijzonder hevig was, heeft haar sporen nagelaten. Verschillende schoorstenen moesten het ontgelden, Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten KERKWERVE: Ring, woensdags van 14 en op vele plaatsen werd takken van de bomen afgerukt. Ook dakpannen moesten het op verschillende plaat sen ontgelden en op een boerderij werden tal van golfplaten van een schuur gerukt. 59 Dorkas' Oosterland: goed voor ruim 9 mille OOSTERLAND, 13-11. Dc gocde- renverkoop, die jaarlyks gehouden wordt door dc zendingskrans „Dor kas' van de Oud Ger. Gemeente, had ook dit jaar weer plaats in het her vormd verenigingsgebouw. De opening had plaats door de predikant van de Oud Ger. Gemeen te ds. A. van der Meer, die sprak naar aanleiding van een tekst uit Ps. 67 3, n.l. „Opdat men op de aar de Uw weg kenne, en onder alle hei denen Uw heil". De predikant wees naar aanleiding van deze tekstwoor den over de betekenis van het zen dingswerk en ging voor in gebed. Na het zingen van een psalmvers werd met de verkoping begonnen, die zeer goed „liep" want velen wilden wat kopen voor hel goede doel. Het eind resultaat was er dan ook naar. Een bedrag groot f 9390.32, kan worden opgezonden Ion bate van de Mbuma- zending. Dit waren de inkomsten over hel hele jaar. inclusief het re sultaat van deze verkoopdag. De ijverige leden van ..Dorkas" hebben weer eer ingelegd met hun werk. Advertentie INRUIL- WAGENS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3