<=&ie éne druppel WETHOUDER P. DE MOOR WORDT LOCO-BURGEMEESTER Dr. W. Di *ees: „We kozen voor behoud van de eilanden - niet voor een Biesbosch" Geslaagde proefvaart Nederlands grootste kotter te Bruinisse Het natuurgebied De Poel" Reuze-order voor „De Schelde" Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Domlertlag 9 november 1972 Nr. 21181 Gemeenteraad Brouwershaven .Oostersehelde-afsluitin" moet doorgaan' BROUWERSHAVEN, 6-11. De raad der gemeente Brouwershaven verga derde maandagavond in. het Plaat- senhuis te Dreischor onder voorzit terschap van burgemeester A. P. Schouwenaar. Afwezig was de heer J. A. v. d. Byl. Bij de ingekomen stukken ging de raad akkoord met het verlenen van een subsidie, groot f 60,- aan de Ne derlandse Blindenbibliotheek. N.a.v. het goedgekeurde besluit tot vast stelling van het uitgewerkte plan Den Osse door G. S. merkte de heer P. van Hattum op, dat het een dure zaak wordt om voor afscheiding een wal te plaatsen; de wallen doen niet prettig aan, waarop burgemeester Schouwenaar repliceerde dat voor bepaalde personen „de wallen'" wel prettig aandoen. Terugkomend op de vraag van het raadslid merkte de voorzitter op dat met beplanting slechts een beperkte camouflage wordt verkregen van zeven maan den en dan is de afscheiding weer weg. Na overleg met de stedebouw- kundige is deze eis op tafel gelegd. In het oorspronkelijk voorstel werd over deze wal niet gerept, maar o.i. moet het landschappelijk geheel niet teveel worden aangetast. Medegedeeld werd aan de raad dat wethouder P. de Moor is aange wezen als loco-burgemeester dezer gemeente terwijl hij tevens de por tefeuille van openbare werken be heert. Wethouder Ph. J. van Ast heeft de portefeuilles van onderwijs- sport- en jeugdzaken, terwijl de burgemeester de algemene zaken behartigt. Rioolwater-zuiveringsinstallatie De uitbreiding van de rioolwater zuiveringsinstallatie te Brouwersha ven is gegund aan het aannemersbe drijf Stegink B.V. te Vlissingen voor de som van f 417.500,- exclusief b.t.w. en het maken van de mecha nische en elektrische installatie aan de N.V. Landustrie te Sneek voor de som van f 232.000,-. De aanleg van de Jachthaven te Erouwershaven is gegund aan de combinatie gebr. Romers N.V. te Ro zenburg en v. d. Straten N.V. te Hansweert voor de som van f 865.000 exclusief b.t.w. Eind deze week of begin volgende week zal met het werk worden gestart. Wegens het vertrek van wethou der L. M. Moermond en de benoe ming van de heer Van Ast tot wet houder zijn diverse vakatures ont staan in de gemeenschappelijke re gelingen. In het bestuur Beatrix- school werd gekozen wethouder Van Ast, evenzo in Sportcentrum Schou- wen-Duiveland. De heer J. A. v. d. Bijl werd voorgedragen voor de Rei nigingsdienst, maar zijn kollega de heer Klaasse deelde mede, dat de heer v. d. Bijl om persoonlijke rede nen deze post niet ambieerde. In zijn plaats werd de heer J. J. Klaasse ge kozen. De raad kon zich verenigen met het voorstel het presentiegeld voor de leden van het stembureau te brengen op f 45,- per dag. Z.h.s. ging de raad akkoord met de garantie geldlening ter grootte van f 618.000,- t.b.v. Stichting Woningen en Wono- gebouwen voor Bejaarden op Schou- wen-Duiveland. Vastgesteld werd de wijziging Al gemene Politieverordening. Even eens vastgesteld werd het krediet in rekening courant voor 1973 groot f 600.000-, N.a.v. de bouw der bejaardenwo ningen te Brouwershaven informeer de dhr. J. J.. Klaasse, nu deze wo ningen door het heiwerk elk f 4000,- duurder zijn, of dit ook tot uiting zal komen in de huurprijs. De voorzit ter beaamde dit. Dit kon niet zon der heiwerk worden afgedaan. Inza ke de overdracht woningwetwonin gen aan de Woningbouwvereniging Beter Wonen te Zierikzee merkten b. en w. op dat bij de verdeling van de woningwet- en premiekorporatie- woningen van de bouwstroom 1972- 1974 aan deze gemeente is voorge steld in dat tijdvak over te gaan tot de bouw van 28 woningwetwoningen en 12 premiekorporatiewoningen, welke zullen worden gebouwd te Brouwershaven in het plan „De- lingsdijk" door Beter Wonen. Ter financiering van laatstge noemde woningen en de eventueel in de toekomst te bouwen premiekor poratiewoningen zal door de ge meente eigen woningbezit bij ge noemde woningbouwvereniging moeten worden ingebracht. De beheersovername door Beter Wonen zal per 1 januari 1973 zijn beslag krijgen zodat deze vereni ging vanaf die datum de administra tie voert, de huren int en het onder houd uitvoert. Het betreft hier 37 woningen te Brouwershaven, 77 te Dreischor, 21 te Noordgouwe en 38 te Zonnemaire. De heer C. de Munnik stelde enige vragen o.a. waarom eigen woning- bezit moet worden ingebracht; is er inspraak bij de huurprijs en bij de woningverdeling. De raadsvoorzitter antwoordde, dat de woningen inge bracht dienen te worden om het be nodigde kapitaal'vast te krijgen an ders krijgt de gemeente geen woning toewijzingen meer. Aan de huurprijs valt niet te tornen en wat de verde ling der woningen betreft, hierin heeft het kollege een adviserende stem, daar de gemeente het best op de hoogte is met de behoefte. Vastgesteld werd het voorberei- dingsbesluit Arendstein, waarop Ka- vero in de toekomst zomerwoningen gaat bouwen. Namens de PCG-frak- tie merkte de heer Dalebout op, dat zijn fraktïe steeds heeft aangedron gen op het nemen van voorberei- dingsbesluiten voor grotere gebieden en niet iedere keer voor een klein stukje. „Dit hebben we reeds veran derd bij de behandelingsnota in een vorige raadsvergadering inzake de „witte gebieden Toen zijn we reeds tegemoet gekomen aan uw wensen", aldus de voorzitter Goedgekeurd werd een aantal be grotingswijzigingen. Kleuterschool Groene Kruisgebouw N.a.v. het punt betreffende gedeel telijke vernieuwing centrale ver warmingsinstallatie kleuterschool- Groene Kruisgebouw te Noordgouwe merkte de heer De Munnik op, dat, hoewel het Groene Kruis-werk zijn volle waardering heeft, het toch naast de bestaande subsidie een soort verkapte subsidie is. Wie gaat de gasrekening en onderhoudskosten betalen? De heer Dalebout vond het nogal een fors bedrag en de afschrij vingstermijn van 25 jaar nog al lang. De heer Schouwenaar gaf toe dat het op het eerste gezicht op een ver kapte subsidie lijkt maar straks worden twee gebouwen verwarmd met één installatie. Over de verde ling der kosten zal binnenkort een bespreking plaats vinden met het bestuur van het Groene Kruis Schou wen. Wat de afschrijvingstermijn be treft; deze is volgens deskundigen acceptabel. Aan het slot van de vergadering interpelleerde de heer J. J. Klaasse de wethouder van Openbare Wer ken, dhr. De Moor. Het betrof hiel de slechte bestrating van de Boo- gersweg te Dreischor. Reeds op 28 februari is een onderzoek ter verT betering toegezegd, maar tot op he den is er nog nooit iets over ge hoord. Moeien er eerst ongelukken gebeuren op deze weg, waar dage lijks 3 a 400 auto's overheen rijden en vele schoolkinderen per fiets. Di verse stenen staan 30 cm overeind. Ze betekenen gevaarlijke obstakels en de wethouder, die wekelijks te Dreischor komt zal deze golvende straat toch ook wel niet ontgaan zijn. Als we zien dat te Brouwershaven bij de lekke ijsbaan wekenlang een kraan staat voor „pretgenoegens kan deze dan ook niet naar Drei schor komen om dit karwei op te knappen," aldus de heer Klaasse. Tot de burgemeester: „heb u zien fietsen met de heer Vondeling maar fietst u nu ook eens over de Boo- gerdweg en dan niet „links' maai de rechts mogelijk". De heer Klaas se drong er bij het kollege aan om zo spoedig mogelijk gelden te vote ren om aan deze gevaarlijke situatie een eind te maken. Wethouder De Moor kon de woor den van de interpellant ondei-stre- pen. „Het is inderdaad een gevaar lijke toestand. We hebben echter ge wacht op een uitvoering rapport van het hoofd Gemeentewerken, die de zer dagen van een aannemer de prijs, voor herstel heeft binnengekregen.. Het ware mij liever, aldus de wet houder (maar of dit financieel haal baar is) dat de gehele Boogerdweg er uit ging en werd vernieuwd. De heer Klaösse stelde dat als het in ge deelten moet dat het dan ook goed moet gebeuren. BRUINISSE, 6-11. Bij de machinefabriek L. Padmos en Zonen te Bruinisse heeft in de afgelopen week de zeer geslaagde proefvaart plaats gehad van de motorvisserkotter „Annie" U.K. 207, eigenaar P. de Boer te Urk. Het casco van dit fraaie schip werd gebouwd bij scheepswerf Velt huis, Zuidbroek. De UK 207 is tot op heden de grootste viskotter die in Nederland gebouwd is en tevens de grootste kotter die te Bruinisse is afgebouwd. De afmetingen zijn, lengte 33,50 meter, breedte 7,50 m en holte 3,85 m. De voortstuwing geschiedt door middel van een Deutz dieselmotor, met een vermogen van 1100 pk. bij 380 omw./min. Deze staat direkt ge koppeld aan een Kuijpers hydrauli sche keerkoppeling met een red.uk- tie 2 :1. De Van Voorden bronzen vier-bladschroef, waardóór hét mo torvermogen nog eens met 15 procent wordt opgevoerd, tot 1260 pk. De „Ridderinkhof" pneumatisch vislier wordt aangedreven door „Indar' - elektromotor van 150 pk. De bedie ning geschiedt vanuit de brug. Als hulpmotor werd een 95 pk Samofa dieselmotor geplaatst, die de hulp- licht- en hulplier-dinamo aandrijft. Machinekamer In de machinekamer werden twee stuks Kuyl en Rottinghuis-balast- pompen en een „Brons" drieslag mo tor geplaatst. De ballastpompen heb ben elke een kapaciteit van 60 ton per uur. Voor de besturing van het schip werd een Seffle hydraulische stuurmachine geplaatst, welke wordt bediend door een speciaal in op dracht van de firma Padmos door Sempress ontworpen elektrisch pneumatische .bediening. Aan boord van het schip is akkommodatie voor acht personen, waaronder een kapi- teinshut in de brug. Het schip is voorzien .van een Seffle stille koeling en een Seffle scherfijs machine met een kapaciteit van' 2 ton pér etmaal. De schroefassmering geschiedt door middel van een pneumatsch be diend vetsmeerapparat, dat werd ge leverd door de firma Troost te Rot terdam. Verder werden een Padmos- ankerlief en een Lina visspoelmachi- ne geplaatst. Een hydrofoor-instal- latie zorgt voor koud en warm stro mend water op het schip. De elektri sche installatie werd geheel verzorgd door fa. P. Brouwer te Urk. De zeer fraaie betimering werd aangebracht door scheepstimmerbedrijf C. Bal te Bruinisse. De radar van het type At las 3000, het automatische piloot, en de intercom werden geleverd - door Radio Holland. De Decca en plotter door INA. De brandstofbunkers kunnen 60 ton dieselolie bevatten. De drinkwa tertanks zijn 25 ton groot, de smeer olietank 5 ton. Firma Huibers, Brui nisse, verzorgde het sanitair, Saman Deurloo, Zierikzee, centrale verwar mingsinstallatie. Het gritstraal- en schilderwerk door de firma Corne- lisse en Van Luijk te Middelburg. De stoffering werd verzorgd door G. Bal (Duivelands Meubelhuis), Bruinisse ballast- en metselwerk door de fir ma Van Oeveren te Bruinisse. De reddingsmiddelen werden geleverd door R.F.D., terwijl Urk-stores de tuigage verzorgde. Nederlands grootste kotter de UK 207 (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). £9 ZIERIKZEE, 8-11. „Dc biologische argumenten zyn van zeer groot be lang, maar we hebben nu eenmaal gekozen voor het behoud van de ei landen in de beschaafde wereld. Daar zullen we dus wat voor moe ten doen. Uit overwegingen van vei ligheid moet de Oosterschelde dicht. Anders zit er niet veel meer op dat de mensen weer op terpen moeten gaan wonen". Aldus argumenteerde dinsdagavond tijdens de DS'70 ver kiezingsbijeenkomst, dr. W. Drees met woordvoerders van visserij en de „Actiegroep Oosterschelde Open". Een hier en daar „vinnig" debatje. Oud-minister Drees werd herin nerd aan zijn vorige (verkiezings) campagne toen hij (te Zierikzee) be loofde het Oosterscheldeprobleem opnieuw in studie te zullen nemen. „Maar we zijn „belazerd en bedon derd" toen u als minister netjes mee liep aan het „handje van Rijkswa terstaat", aldus een verontwaardigde aktiegroep-betoger. MIDDELBURG, 8-11. Een groep leden van de Stichting Zeeuws Coör dinatie-orgaan voor Natuur-, Land schap- en Milieubescherming heeft dinsdagmorgen een petitie aangebo den aan Gedeputeerde en Provin ciale Staten van Zeeland, waarin be zwaar wordt aangetekend tegen de voorgestelde boven- en ondergrondse léidingstracé's in het natuurgebied „De Poel" op Zuid-Beveland. Te weinig geld iii Zeeland in welzijnssector VLISSINGEN, 8-'ll. Volgens het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland wordt er in die provincie teveel geld uitgegeven voor Verkeer en Waterstaat en veel te weinig voor de welzijnssektor. In de provinciale begroting 1973 is 4o procent van de netto uitgaven gereserveerd voor Verkeer en Waterstaat en maar 19,7 procent voor de welzij nssektor. Een onevenredig deel van deze 19,7 procent gaat naar het biblio theekwezen, terwijl daartegenover een opmerkelijke daling staat van het bedrag dat aan sociale zaken en volksgezondheid besteed mag wor den in 1973, zo vindt de stichting. Ten opzichte van vorig jaar daalt 'het totale beschikbare budget in de ze sektor van 9,9 procent naar 5,4 procent. Kinderzegels voor prins Clans LAGE VUURSCHE, 8-U. „Ik heb graag aan de totstandkoming van deze kinderpostzegels willen mee werken. Ik heb mijn best er voor ge daan. Het was niet professioneel, maar het is voor het goede doel ge weest". Met deze woorden bedankte dinsdagmorgen prins Claus op kas teel Drakesteyn de direkteur-gene- raal van de PTT, drs. Ph. Leenman, voor de kinderpöstzegels met de fo to's van de drie prinsjes die deze hem had aangeboden. De kinderpostzegels van dit jaar zijn ontworpen aan de hand van kleurendia's die prins Claus van de prinsjes Willem-Alexander, Johan Friso en Constantijn voor de speciale doel zelf heeft gemaakt. Dr. Drees gaf hierop een uitvoeri ge uiteenzetting over de bestudering van „mijn moeilijkste projekt" - de Oosterschelde-afsluiting. „Rijkswaterstaat heeft wat betreft vele andere projekten argumenten vóór en tegen (alternatieven), maar als het over de Oosterschelde gaat: alle Rijkswaterstaatdeskundigen vin den het van het hoogste belang dat doorgegaan wordt met de afslui tingswerkzaamheden. Men weet zich daarbij gesteund door de nota van de Provinciale Waterstaat in Zee land, door het Provinciaal Bestuur, de Staten en vrijwel alle gemeente besturen. Konklusie: dóórgaan in hetzelfde tempo. Het kabinet, de Eerste en de Tweede Kamer, alle in stanties zijn het volledig eens over de noodzaak van dichting van de Oosterschelde. Het enige „verzet'" kwam in de Tweede Kamer van tvyee PSP'ers. In de Eerste Kamer werd de motie van PSP'er Van Wijk met zeer grote meerderheid verwor pen. „Er is overigens niet één pro jekt waaraan ik zoveel tijd heb be steed', aldus dr. Drees. „Doodsteek" Een visserij-woordvoerder herin nerde aan het (uitgelekte) rapport van prof. Korringa: „doodsteek van de totale Nederlandse visserij' „Is er werkelijk geen alternatief, kijk toch naar de Westerschelde, daar verdronken de eerste Zeeu wen", werd dr. Drees voorgehouden. Volgens dezelfde opposant is de re cente dijk val bij de Plompetoren een gevolg van het zandzuigen. „Als de hele Neeltje Jansplaat weggezogen zal zijn lopen we op Schouwen meer gevaar als vroeger ooit is voorge komen'Verder werd dr. Drees ver weten: „als u twijfelt aan prof. Kor ringa, dan houdt alles op". Dr. Drees: „Als alles op alles gezet zou worden meen ik dat er wel al ternatieven te vinden zouden zijn: dijksverhoging, tweede dijken, dam met stormvloedkering. Technisch is dit niet helemaal uitgesloten, maar: de kosten zijn onvoorstelbaar veel hoger, de uitvoering zou veel langer gaan duren' „Nederland koos in 1953 niet voor een „Biesbosch", maar voor bescher ming. Daarvoor hebben we gekozen, de Oosterscheldedam sluit hier lo gisch op aan. Overigens twijfel ik er niet aan: er gaat iets heel bijzon ders verloren maar misschien kan er met een compartimentering nog iets worden gered", aldus dr. Drees. Tenslotte de stem van een aalvis ser: „Ik ben niet tegen afsluiting maar spuisluizen zullen er moeten komen". VLISSINGEN, 8-11. De N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schel de", lid van de Rijn-Schelde-Verol- me groep, heeft van de N.V. Pro vinciale Zeeuwse Energie-Maat schappij een order ontvangen voor een stoomketelinstallatie met een stoomprduktie van 590 ton-uur. De installatie, die in de loop van 1975 zal worden opgeleverd, is be stemd voor de uitbreiding van de centrale Borssele met een opwek kingseenheid van 190 mw en is iden tiek aan de ketelinstallatie die in 1971 door „De Schelde" aan dezelfde opdrachtgever werd geleverd. Met de order is een bedrag van bijna f 25 min. gemoeid, aldus „De Schelde'" de panty voor de maten 46-48-50 (in de gouden verpakking) VRIJDAG 10 NOVEMBER. NED. I. Na een week werken wil iedereen ontspanning. Nu, de NCRV geeft het hen. Allereerst om zeven uur het vermakelijke spel Waar of niet waar, de vreemdste dingen ko men er in voor. Na acht uur gaat de NCRV voor vijf kwartier weer met Liedjes hel lan din. Plaats voor han deling is de Gordijnenhal te Krom menie. De muziek en zang komen on der andere van Sandra en Andres, Tante Leen, de Chicos, Ben Cramer. Na de lichte kost is het tijd voor het serieuzere werk. Stroomopwaarts in Suriname" is een reportage over het echtpaar Rred en Trudy Vermeu len, die in het tropische regenwoud van Suriname het evangelie verkon digen aan de Trio- en Akoedio-lndi- anen die nog maar net het stenen tijdperk te boven zijn. Met 't laatste programma over de nieuwe klank bijbel Halleluja 2000 verlaat de NC RV het t.v.-kijkend volk. NED. II. Willy Dobbe en Jan Theys presenteren op deze TROS-avond na het journaal voor de tweede maal de quiz Zevensprong, waarin een aan tal echtparen de kans krijgt een aan trekkelijk vakantiereisje te winnen. Tussen al het quizwerk door is er nog tijd voor muziek en zang. Daar voor heeft, de TROS beslag weten te leggen op o.a. The Jackson Five uit Amerika en de Duitse Freddy Breek. Vóór het journaal zitten Calimero, een documentaire van Bruno Vailati en, de rubriek Wereld op wielen, waarin de schijnwerper gericht wordt op de automatische verkeersgeleiding en de Porsche-groepen van de rijks politie. De quiz Zevensprong wordt gevolgd door een aflevering van de FBI-serïe. Bij de strijd die zich voor doet tussen vóór- en tegenstanders van de bouw van ee\\ erts-smelterij bij een Indianenreservaat wordt een man gedood. De dader, die het slacht offer harder heeft geraakt dan hij zelf wilde, probeert de moord een an der in de schoenen te schuiven. Het laatste TROS-onderdeel is hierna de sportrubriek. Van de NOS komt daarna nog de rubriek Uil de kunst. Politieke zendtijd (PPR) en het laat ste nieuws maken tenslotte de avond vol. VRIJDAG 10 NOVEMBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.40 Politieke partijen; 18.45 Ti-ta-tove- naar; 18.55 Journaal; 19.05 Waar of niet waar; 20.00 Journaal; 20.21 Met liedjes hel -land in; 21.35 Stroomop waarts in Suriname; 22.20 Glory Halleluja 2000; 22.35 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal19.05 Calimero; 19.20 We reld op wielen; 20.00 Journaal; 20.21 Zevensprong; 21.45 FBI; 22.35 Tros- sport; 23.00 Uit de kunst; 23.30 Po litieke partyen; 23.40 Journaal FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK 26 Later, als we eenmaal getrouwd zijn, zul je me dankbaar zijn, omdat ik voet bij stuk heb gehouden. Met trots zullen we dan kunnen zeggen: we zijn als een nette man en een nette vrouw getrouwd. Of vind jij het leuk om je later voor je oudste zoon of dochter, die vier, vijf of zes maan den na ons huwelijk werd geboren, te moeten schamen? Dat meen je niet, Beer, daarvoor ken ik je te goed". De man in kwestie antwoordt nog steeds niet, maar staat met een nors gezicht in de kamer, met zijn rug half naar haar toegekeerd. Ze legt de sigaret in de asbak op het tafeltje en loopt naar hem toe, waarna ze haar armen op hem heen slaat en hem zoent. „Lieve, lieve knul van meheb nou alsjeblieft geduld.." Ze kust hem nogmaals, dwingt hem op een stoel te gaan zitten, waarna ze op zijn schoot kruipt. Met haar mond in zijn oor fluistert ze: „Ik ga randeer je, mijn heerlijke vent, dat je dan de schade dubbel en dwars zult kunnen inhalen. Dan ben ik he lemaal van je. voor altijd. Iedere keer weer, als je 's avonds van je reis terugkomt. En telkens weer zul len wc opnieuw onze liefde beleven. Afgesproken? Doen wc geen gekke dingen meer, he?" Ze drukt nog één keer een lange zoen op zijn mond en springt dan weer van zijn knieën. ..Kom, Beer. het is eigenlijk veel Ic mooi om in huis te blijven zitten. We gaan een eind wandelen. Ik wil geuren met m'n knappe, grote beer. zodat elke griet in de stad van jaloezie groen cn geel ziet Hij is weer de hartelijke lobbes. Voorzichtig neemt hij het meisje in zijn armen en kust haar terug. „Fij ne meid ben je, prul. Daar houden we het op. En als ik weer es uit de band spring, geef je me maar een optater.. Dat kun je donders goed". Hij voelt nog eens aan zijn wang, als ze gearmd naar beneden lopen. Hoofdstuk 8. Bas ziet zijn hoop langzamerhand in rook vervliegen. Drie weken zijn er nu al om na zijn ontslagaanvrage en nog altijd heeft hij niets van de directeur gehoord. Zal wel op niets uitlopen, denkt hij mistroostig. Geen enkele oplossing om tilt deze impasse te komen. Naar het woningbureau gaat hij niet meer. Vandaag of mor gen maak ik me nijdig en vergeet ik mezelf. Kom ik in de bak terecht en wat dan? Ben ik nog veel verder van huis. In letterlijke en figuurlijke zin. Nu heb je een fijne griet, die dade lijk met je wil trouwen en nou is er geen huis. Inwonen bij zijn ouders wil hij niet. Pa Leverstro heeft voor zichtig gezegd dat. als het niet an ders kan, ze boven twee vertrekken kunnen krijgen. Ja, hij is daar gek! Komen ze voorlopig helemaal niet voor een huis in aanmerking. Hij hoort het die hufters al zeggen: U zit nu toch goed? U hebt meer dan me nig ander<jong paar. Weest u tevre den met wal u hebt. Tc zijner tijd komt u wei eens voor een huis in aanmerking.... En zo voort. Nee. geen inwoning. Dan maar wachten. Hoewel, daar word je op den duur ook mesjokke van. Maar als hij zaterdagsmiddags met Gaart van een lange rit uit Italië te rugkomt in de stad ligt er op het kantoor een brief voor Bas. Of hij zo vriendelijk wil zijn even langs te ko men? Bij de directeur thuis. Meneer Stanpers is de hele avond aanwezig. Hoewel hij doodmoe is van de lan ge rit - ze zijn 's morgens om zes uur weggereden uit Augsburg, waar ze hebben overnacht - knikt hij tevre den, als hij de brief gelezen heeft, zegt Gaart goeiedag en stapt in zijn eend. Een kwartier later is hij in dc wo ning van de directeur, die in Oegsl- geest domicilieer!. Meneer Stanpers ontvangt zijn chauffeur op hartelijke toon. „Ga zitten. Bas, sigaar? Ja. ik weet, dal je ze duurder rookt, maar deze zijn ook goed. Steek maar-es op". Bas glimlacht. Stanpers is een fij ne baas met. gevoel voor humor. Hij mag 'm. En hij hoopt, dat hij voor dit bedrijf kan blijven werken. Het bevalt, hom heel goed. Maar Gerie is belangrijker en vooral voor haar wil hij een huis. Als meneer Stanpers er niet voor kan zorgen, dan maar een ander. Spijtig, maar wat het zwaar ste weegt.nietwaar? Mevrouw Stanpers kent dc jonge reus eveneens. Ze komt de kamer binnen met de koffie. „Hallo. Bas., nee, blijf maar zitten. Je zult wel moe zijn na z.o'n lange rit. Een kop koffie zal nu wel smaken, denk ik". Bas knikt. „Allicht, mevrouw. Wat ze daar in Duitsland brouwen, kan niet tippen aan onze koffie. Om van Italië helemaal maar te zwijgen". Dr directeur informeer}. „Alles goed overgekomen. Bas?" „Gelukkig wel. meneer. Maar de wagen moet nodig een grote beurt hebben. Ik ben al bijna duizend kilo meter over de limiet". (wordt, vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 7