AGENDA POUTIE ARRESTEERT AANSTICHTER VAN (3) BRANDEN „Kraken" wordt strafbaar STREEKNIEUWS KOETSJES EN SJEZEN IN STOET HAAMSTEDE-BURGH Westliook haalt opgelucht a»lem Sint arriveert op 18 november in haven Burglisluis DODELIJKE ONGELUKKEN GRONINGEN. Op de weg van Groningen naar Drachten is de 62- jarige M. Verver uit Alkmaar bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Zijn echtgenote werd ernstig gewond, evenals de bestuurder van een andere auto, de heer J. G. de B., 27 jaar uit Opende. UTRECHT. De 19-jarige J. J. Wit- tebol uit Utrecht is zwaar gewond, toen hij op een kruispunt in de nieu we Utrechtse wijk Overvecht in bot sing kwam het een auto, waaraan hij geen voorrang gaf. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. De vier in zittenden van de andere auto zijn gewond in een ziekenhuis opgeno men. ZUTPHEN. In een ziekenhuis te Zutpheri is G. Zandbergen (53) uit Eerbeek overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Kort daarvoor was de heer Zand bergen op een splitsing in de weg Zutphen-Voorst met zijn brommer tegen een personenauto gebotst. VENLOO. De 52-jarige J. van den Oever uit Tegelen is in het zieken huis te Venlo overleden aan de ver wondingen die hij bij een verkeers ongeval opliep. Hij botste in zijn personenauto tegen een lantaarnpaal en vervolgens tegen een geparkeerde tankauto. ALKMAAR. De 37-jarige P. Strij- bis uit het Noord-Hollandse Aker sloot is op de Geesterweg in zijn woonplaats door een personenauto gegrepen en om het leven gekomen. De heer Strijbis liep met een krui wagen aan de rechterkant van de rijbaan van de onverlichte weg toen een auto hem van achteren naderde. SASSENHEIM. Bij een brand in de Sassenheimse Crocussenstraat is de 53-jarige mevrouw Hoogervorst om het leven gekomen. De brand die uit brak in de slaapkamer en vermoe delijk is ontstaan doordat de vrouw in bed lag te roken, werd ontdekt door de buurman. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De aanslag op het ge bouw van de Russische handelsmis sie, op 15 april vorig jaar in Amster dam, is Nederland op ruim acht ton komen te staan. Minister Schmëlzer heeft de Tweede Kamer gevraagd, de begroting .1971 vah zijn ministerie met 820.000 gulden te mogen verho gen voor het betalen van schadever goeding. DORDRECHT. De twintig maan den oude Rebecca de Bruijn uit Dor drecht is, toen haar moeder in haar woonplaats met de fiets viel, onder het wiel van een rijdende graafma chine terechtgekomen en op slag ge dood. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2770 brengt a.s. 5 zaterdagavond 4 november en a.s. 5 dinsdagavond 7 november aanvang 20.00 uur: Metro-Goldwyn-Mayer presenteert met CLAUDE GENSAC en de medewerking van BERNARD BLJER Riote; JEAN GIRAULT Eastmancolor Voorverkoop'telefonisch en aan de kassa op de dag van de voorstelling 11.00-12.00 uur. Toegang alle leefijden. ARNHEM. P.P.G.-Industries, de Amerikaanse moedermaatschappij van het bedrijf Silenkt te Hoogezand, heeft patent aangevraagd op een vinding van een glasvezelfilter voor de uitlaat van voertuigen. Aldus een mededeling van de Spindop, het huis gaan van de Akzo te Arnhem. S Maandag 6 november Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, PvdA- verkiezingsbijeenkomst, spreker dr. Anne Vondeling. 5 Landbouwschool (Grachtweg) ken- S nismakingsbijeenkomst cursisten En- S gels, (ZVU. Dreischor Plaatsenhuis, 19.30 uur vergadering gemeenteraad Brouwershaven. S Kerkwerve Wijkgebouw Groene Kruis, 19.30 uur kleutercursus. Dinsdag 7 november Zierikzee Rusthuis „Borrendamme", 14.00- 17.00 uur, verkoopmiddag „Welfare"- artikelen. Concordia, 19.30 uur, verkiezingsbij- S eenkomst DS'70. 5 Huis van Nassau, 20.00 uur, bijeen- 5 komst Ver. van Oud-leerlingen der 5 Tuinbouwwintercursussen te Zierik- S zee. Huis van Nassau, 20.00 uur, Huma- nistisch Verbond. 5 Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling „Wie een kuil graaft voor een ander m S Woensdag 8 november Zierikzee S Ver.-gebouw St. Domusstraat, 8 uur, Ger. Vrouwenver. 5 Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, 5 bejaardenmiddag N.C.V.B. Kerkwerve 5 Zuigelingen/kleutercursus. Excursie naar „De Blokkendoos". Vertrek van wijkgebouw: 7.20 n.m. i Donderdag 9 november Zierikzee S Concertzaal-foyer, 20.00 uur, afde- 5 deling Schouwen Plattelandsvrou- S wenbond. Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ontspanningsavond voor de bejaar den (ZVU). „Mondragori20.00 uur, voor drachtsavond afdelingen Duiveland en Schouwen Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Vrijdag 10 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Dpenbare verkiezingsbijeenkomst gez. kiesverenigingen van de CHU op Schouwen-Duiveland. Dinsdag 14 november Zierikzee 's Landskamer, 14.00 uur, alg. verga dering Waterschap Schouwen-Duive land. HAAMSTEDE. Er is een einde ge komen aan de slapeloze nachten die veel landbouwers en hun gezinnen de laatste tijd hebben gehad, gezien de boerderybranden van de laatste tijd. De Rijkspolitie van de groep Haamstede heeft na nauwgezet speurwerk donderdag de 25-jarige P. C. B. rijwielhersteller te Haam stede aangehouden. Deze bekende in de loop van vrijdag dat hü drie branden heeft aangestoken. Deze branden, betroffen de heer S. v. d. Wekken te Haamstede en de leeg staande woning' op de hoek van de Noordstraat-Kloosterweg te Haam stede. Over het motief van zijn da den is nog niets bekend. Vandaag (maandag) wordt B. in Middelburg voor de officier van justitie voorge leid. Nu de rust is weergekeerd in de Westhoek en we blikken terug op dit najaar met de regelmatige tijden, (bijna om de 4 weken en meestal in de zeer vroege morgenuren) dan blijkt dat ongeveer aan waarde voor een half miljoen gulden is verbrand. Meestal schuren die volgereden wa ren met pakken hooi en stro die een grote brand konden verzekeren. Des te merkwaardiger - of liever droevig - is hi t dat betrokkene B. een zeer aktief lid was van de vrijwillige brandweer te Haamstede en bij elke brand als spuitgast zijn opgelegde taak uitvoerde. Op elke oefenings avond was hij aanwezig en werd pas nog bevorderd tot brandwacht twee de klasse. DEN HAAG, 4-11. De ministerraad is akkoord gegaan met een voorstel van minister Van Agt (justitie), waarbij het „kraken" van woningen strafbaar wordt gesteld. Het voornemen tot aanvulling van het wetboek van strafrecht in deze zin was reeds enige tijd geleden aan gekondigd. Minister-president Biesheuvel deel de vrijdagavond - na afloop van de wekelijkse ministerraad - mee, dat op het „kraken" van woningen een maximale boete van f 200 komt te staan. Dure postzegels LONDEN, 4-11. Op een post zegelveiling in Londen in een verzameling van Zwitserse en Finse postzegels verkocht voor 122.038 pond steling (bijna een miljoen gulden). De eigenaar van de verzameling was de Noor Lars Amundsen. Geen waarschuwing op sigarettenpakjes DEN" HAAG, 4-11. De andere si- garettenfabrikanten in ons land zul len niet ingaan op het voorstel van de Groninger firma Niemeyer om het gehalte teer en nicotine op de si- garettenverpakking aan te geven. De voorzitter-secretaris van de Stich ting Sigarettenindustrie drs. P. M. Pauw, heeft dit het A.N.P. bij na vraag meegedeeld. Daar Niemeyer er ook niets voor voelt om alleen tot het aangeven van de mate van schadelijkheid op de sigarettenpakjes over te gaan, zal in Nederland dus alles bij het oude blij ven. Den Haag ongerust over spreidingsbeleid DEN HAAG, 4-11. Het rigoureuze ingrijpen van de regering bij de spreiding van rijksdiensten kan zo wel voor Den Haag als voor de ag glomeratie Den Haag catastrofale gevolgen hebben. Het is thans niet verantwoord een spreidingsprogram ma voor de middel- en lange termijn vast te stellen. Dit schrijven b. en w. van Den Haag in de noto „De ont wikkeling van de Haagse agglome ratie tegen de achtergrond van de regeringsnota inzake de spreiding van de rijksdiensten". De gemeente raad zal de nota op 3 november be handelen. Gevaar voor Venlose heide DEN HAAG, 3-11. Het KVP-Ka- merlid Notenboom wil voorkomen dat het recreatiegebied Venlose hei de, aan weerszijde van de Neder landse grens, Wordt aangetast. De Britse luchtmacht is namelijk van plan de daar gelegen oefen plaats voor „Harriers" uit te breiden en wil bovendien het aantal oefenin gen opvoeren. Naar de mening van het Kamerlid moet de regering met de Duitse autoriteiten contact opnemen om aantasting van de Venlose heide te voorkomen. Man doodgestoken VELP. 5-11. Zaterdagnacht is de 23-jarige D. H. Dekkers uit Velp voor dc deur van een café in die plaats met een zakmes doodgestoken. De dader de 38-jarige P. N. B. probeerde te vluchten, maar dc snel gewaar schuwde politie kon hem arresteren. Hij heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. De juiste toedracht en het motief zijn nog onbekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ondanks zijn vreselijke daden leeft een ieder mee met zijn zaak, zijn vrouw en kinderen en zijn vader en moeder die niets nalieten om B. met een rijwielzaak te Haamstede te HAAMSTEDE/BURGH, 4-11. Nog ongeveer vier weken en diverse heerlijke avondjes in het bijzijn van, of zonder Sinterklaas dienen zich weer aan. Voor het slagen van een dergelijke feestavond is heel wat no dig en vooral de kinderrijke gezin nen gaan weer een zware financiële tijd tegemoet. De Middenstandsver eniging Burgh Haamstede ziet deze aap echter zitten en doet er, net als in voorgaande jaren weer wat aan. Zo zullen de kopers in de verschil lende zaken van Burgh en Haamste de zegeltjes ontvangen waarop, na ingeplakt te zijn in daarvoor be stemde boekjes, kado's ontvangen kunnen worden naar gelang de aard van het bedrijf. Zo zal bijv. bij een slager vlees gekregen kunnen worden en in een levensmiddelenbedrijf artikelen die een dergelijke zaak voeren. Dus geen prijzencentrum meer, met 1001 prij zen meer. In het bekende boekje staan weel een aantal puzzels voor jong en oud en dat boekje wordt de burgerij gra tis thuisbezorgd. De Sint komt op 18 november des namiddags in de haven van Burgh- sluis per stoomboot aan. Volgens de almanak is het dan betrokken en droog zonder de wel zeer onwelkome hagelbuien van 1971, toen de kinder vriend en menig ander het wel zeer te kwaad kreeg- Het is dan op die zaterdag om streeks 11.00 uur hoog water dus voor de Sint water genoeg om tegen de wal op te klauteren. Dit jaar zal een „leger" van Zwarte Pieten hem in zijn klimpartij bij kunnen staan. Flitsen uit het buitenland KAMPALA. President Idi Amin heeft verklaard dat alle Aziaten die zich na 8 november nog in Oeganda bevinden ,van de steden naar de dor pen moeten verhuizen „of zij het prettig vinden of niet". JERUZALEM. In de eerste negen maanden van 1972 hebben 15.619 Ne derlanders Israël bezocht, hetgeen een toeneming betekent van 22,9 pro cent in vergelijking met de overeen komstige periode van vorig jaar. VIENTIANE. Twee Amerikaanse zendelingen die vorige week in de Laotiaanse provincie Savannakhet werden vermist nadat Keng Kok door communistische troepen was ingenomen, zijn dood aangetroffen. SINGAPORE. De regering van Singapore heeft de oorlog verklaard aan echtparen die van plan zijn gro te gezinnen te vormen. De regering verwijt hun anti-sociaal gedrag en stelt fikse straffen in het vooruit zicht om het geboortecijfer te doen dalen. BONN. Zweden heeft de hoogste levensstandaard van west-Europa, zo blijkt uit een studie van het West- Duitse economische maandblad „Ka- pital". HAAMSTEDE, 4-11. Dat een ou derwetse bruiloft met koetsjes en paarden veel belangstelling kan trekken, bewees zaterdagmiddag de huwelijksvoltrekking tussen de heer M. K. Buth, med. vtrs. te Den Bom mel en mej. G. Groenendijk uit Haamstede. Na in de voormiddag voor de wet in het gemeentehuis te Dc bruidegom hanteert de leidsels. helpen. Maar hoofdzaak is dat de Westhoek gerust kan zijn want de brandstichter is gepakt Er resten echter nog enige branden waarvan men de toedracht nog niet weet Na de „voorstelling" aan het dage lijks bestuur van de gemeente waar bij de goed-heilig man kennis kan maken met het nieuwe regeringsge bouw der gemeente en waarbij de Kon. Harmonie die de gehele middag het feest helpt opluisteren, wordt de rest van de middag gewijd aan de kinderen, dit jaar voor de laatste maal in hotel ,Het wapen van Burgh'. Open auto De tocht van Burghsluis naar Haamstede en later naar Burgh wordt gemaakt in een open auto want het Middenstands bestuur kreeg uit Spanje bericht dat de fraaie schim mel niet in conditie is. Het loopt zwaar kreupel en mede heeft het de „droes". De hulptroepen echter ko men te paard, zodat er nog wat van het originele overblijft. Op zaterdag 25 november volgt in Boeijes Bosch een motorcross voor de leden der motorclub „De Koppe ling", doch er zit nog een wedstrijd in vol verrassingen. Eveneens komen deze middag de kinderen ook aan de beurt, met een voor hen geschikt spel. De 2e december verandert de Ring in Haamstede in een soort „bazar" met tentjes waar van alles gedaan kan worden in de vorm van schieten, ballen gooien en andere onderdelen voor een geslaagd middagje. In de voormiddag een etalagewedstrijd waarvoor de foi-mulieren op school uitgereikt zullen worden. Zo te 2ien weer een aardige Sin terklaastijd met een voor ,elck wat wils"-programma waarbij zeer veel afhankelijk is van het weer. Doch de middenstandsacties van - Burgh- Haamstede kunnen tegen een stootje, zelfs tegen een hagelbui van formaat, dat is bewezen. KEULEN. Leden van de West- Duitse paramilitaire grenspolitie zul len gestationeerd worden op 'buiten landse luchthavens om mee te hel pen aan de bestrijding van vliegtuig kapingen, aldus heeft de Westduitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa bekend gemaakt. MÜNCHEN. In een alleenstaande boerderij in Friedensheïm in Beieren heeft de politie een grote valsemun terij ontdekt waar voor meer dan 500.000 dollar aan vals geld werd gedrukt. Na dagenlang onderzoek greep de politie in toen de 31-jarige Horst Ludwig Farmer en zyn 25-ja rige medeplichtige, Hürgen Josef Gassner, in de nachtelijke uren ijve rig de drukpers bedienden.. SANTIAGO. De leiders van de stakende expediteurs in Ghili hebben hun aanhangers opdracht gegeven maandag het werk te heiwatten. De staking heeft 26 dagen geduurd. PARIJS. De Franse politie heeft in Parijs een 33-jarige Tunesiër gear resteerd die door de Nederlandse po litie werd gezocht in verband met vijf bankovervallen die tussen maart en juli in Amsterdam zijn gepleegd. BEIRA. Bij gevechten tussen stam men in de stad Beira, in Mozambi que, zijn drie Afrikanen om het le ven gekomen en 150 gewond. De po litie heeft meer dan 150 Afrikanen gearresteerd. Haamstede in de echt te zijn getre den, vond 's middags de kerkelijke bevestiging van het huwelijk plaats in de hervormde kerk te Burgh door ds. Van Hoogstraaten te Middelhar- nis. De tocht vanaf het ouderlijk huis van de bruid aan de Vertonsweg (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). BUNSCHOTEN. Vanuit de Tweede Kamer is gevraagd de wettelijke be scherming van bedreigde uitheemse diersoorten uit te breiden tot de zee koe, de jaguar, de dwerg-Nijlpaard, meerdere krokodillen-soorten, de zeeschildpad, de ocelot en tot alle soorten zebra's. VALBURG. Bij een brand in het Betuwse Zetten is het hele olie- en gashandelsbedrijf van de heer A. van Dijken verloren gegaan. De schade bedraagt minstens enkele tonnen. De brandweer slaagde erin drie opslag tanks met een inhoud van 30.000 li ter benzine, ie onder de garage la gen, te behouden. DEN HAAG. De firma Niemeyer in Groningen wil met de andere fa brikanten van sigaretten in ons land overleggen over het aanbrengen van een aanduiding op de sigarettenpak jes van het teer- en nicotinegehalte. Dit heeft de direcie van Niemeyer medegedeeld. naar de kerk werd gemaakt met een aantal ouderwetse koetsjes, waarvan de allereerste, een soort open sjees met de bruidegom, een verwoed paardenliefhebber, zelf aan de leid sels. Daar achter enkele gesloten koetsjes o.a. één in Victoriaanse stijl, een Utrechts wagentje, een tilburv en enkele dogear's. In totaal negen stuks. Diverse wagentjes hadden een opknapbeurt gekregen want de lucht van paard en leer werd af en toe overtrokken door een geur van ver se verf. Het vehikel van de bruid en bruidegom had zelfs de kaarslan- taams ontstoken. De belangstelling begon al aan het einde van de Moolweg waardoor de stoet, geëescorteerd door twee groe pen ruiters cn amazones van de Landelijke Rjjvercniging Westelijk Schouwen" waarvan mej. Groenen dijk lid is. In Burgh was nauwelijks ruimte voor de stoet om de kerk te bereiken zoveel auto's met nieuwsgierigen stonden geparkeerd. De Rijkspolitie zorgde echter voor een juiste gang van zaken. „Dubbele erehaag" Tijdens de gang naar de kerk zorgden de leden van de rij vereni ging voor een dubbelen erehaag. Het „overtrouwen" in deze kerk vond mede zijn oorzaak dat bruid en brui degom onder contouren van dit ge bouw elkaar vonden tijdens hun werk in de Manege „Boeijes Bosch" van de heer A. J. v. d. Graaf. Tijdens de kerkdienst maakten de de Hogeweg en de Kraaijensteinweg om over de Weeldeweg weer naar de kerk terug te keren. Vandaar ging het huiswaarts. Het was een middag vol ouderwets bruiloftsgenot, waar een ieder van genoten heeft. GRONINGEN. De officier van jus titie bij de Groningse rechtbank, mr. J. Muntendam, heeft vijf maanden gevangenisstrag geëist tegen de 20- jarige Groningse machinebrander H. A. M. Deze wordt ervan verdacht in augustus een ambtenaar van de ge meentelijke sociale dienst aan een lo ket met een jachtmes bedreigd te hebben. BRUINISSE Huis van Nassau, 20.00 uur, forum avond Overlegorgaan Vakbonden. Donderdag 16 november Zierikzee Huis van Nassau, (tweede) ZVU-cur- susavond binnenhuisarchitectuur. Concertzaal-foyer, 19.30 uur, Vereni ging „Stad en Lande". Zaterdag 18 november Zierikzee Kraanplein 13.30 uur, 14.00 uur Oos- terscheldebrug, Jeugd vogelwacht, excursie Zuidhoekinlaag. Ouderwetse bruiloft Burgerlijke Stand over de maand oktober 1972 Geboren: 12. Wouter Jan Hendrik, z. van Hendrik Schikker en Mathy P. Jonker; 15. Adriaan Lukas, z. van W. van de Vreede en Janna Jannetje Lucas W. van de Vreede en Janna Jannetje van Klinken; 20. Johanna Josina, d. van Willem J. A. de Vlie ger en Maria A. de Ronde. Gehuwd: 12. Bartel Hubrecht Jon ker 25 jr. en Pieternella J. Schrier, 24 jr. wedn. van J. A. Olree; 9. Jan van den Ouden, 77 jr., echtg. van Pieter nella Hoogewerf; 16. Marinus Dorst, 76 jr., wedn. van Grietje Vaane. Vergeefs vissen naar anker Schipper G. Oomens werd met zijn sportvissersvaartuig vorige week en kele dagen gecharterd, om te vissen naar een anker met ketting, begin oktober in het Slaak dooi- een grote rpotorspits verloren; waarde f 6000 tot f 8000. Het anker werd niet ge vonden. Wel stuitte de duiker nog op een gedeelte van de lading ijzeren delen voor een brug. enkele jaren ge leden van een dekschuit afgeschoven van Rijkswaterstaat. Deze lading is indertijd kennelijk niet geheel gebor gen. Het komt meer voor, dat ge deelten van scheepswrakken door schuring onder het zand verdwijnen cn later weer bloot spoelen. Waar schijnlijk is dat met het ijzer ook ge beurd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 6-11. Aanvoer; to taal 1331. slachtrundcren 1011, var kens 320. Prijzen (in guldens per kg): koeien 5,30-5,75 (le kwal.) 4,65-5,05 (2e kwal.) 4,45-4,60 (3e kwal.); vaarzen 5,80-6,35 (le kwal.) 5,15-5,60 (2e kwal.); stieren 6,60-7,05 (le kwal.) 6,10-6,45 (2e kwal.); worstkoeien 4,55 -4,65: varkens 2,67-2,70 (le kwal.) 2,65-2,67 (2e kwal.) 2.60-2.65 (3e kwal.); slachtzeugcn 2.30-2,35; zware varkens 2,53-2,63. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen groter, stroef. lager, varkens groter, vlot, goed prijshoudend, enkele primas boven notering. Westenschouwen Strandexcursie Jeugd vogelwacht, 10 uur verzamelen bij de trap. Hoofdingang der Domeinen, 14.00 uur, start prestatie- en wedstrijdlo pen („Mossel"-loop), s.v. Delta-Sport. BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad maakt ingevolge artikel V 7 der kieswet bekend, dat zijn besluit, van 2 no vember 1972, waarbij G. M. van der Wielen, wonende Calandweg 37 te Zierikzee is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens be danken van K. van den Ouden, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd. Zierikzee, 2 november 1972 De voorzitter voornoemd, TH. H. DE MEESTER FINANCIËN EN ECONOMIE Russisch-Amerikaans handelsverdrag WASHINGTON, 4-11. De Sowjet- Unie cn de Verenigde Staten staan volgens het blad ..Washington Post" '>P hel punt. het nootsle handels vet - o'rag in de ge:chiedenis te sluiten. Dit zou een verdrag zijn tot leveran tie van Russisch aardgas voor een waarde van 45,6 miljard dollar (148 miljard gulden). Het Amerikaanse ministerie van handel heeft meegedeeld, dat vorde ringen zijn gemaakt bij de reeds maanden durende Russisch-Ameri- kaanse onderhandelingen. Maar het door het blad genoemde bedrag wil de het niet bevestigen. Ned. Bank verhoogt diskontod AMSTERDAM, 4-11. Dc Neder- landsche Bank heeft het officiële bankdisconto met één procent ver hoogd tot vier procent.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2