rrico Tinoccfuo ERIC DE NOORMAN Verton's Schoenen DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Kinderzegels en -kaarten over kaas gelezen Omzet „Cebeco" INGEZONDEN STUKKEN STREEKNIEUWS gezonde schoenen woralwatjongis. Oude indianen- graven ontdekt Vogelvlucht Het pad der verschrikking |- f Mi» Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur (dankstond) en 7.00 uur ds. J. v. d. Schee. 11.00 uur ds. J. B. Assendorp (gezinsdienst). Kerkvverve: 11.00 uur ds. Van den Berg, (dankdienst voor gewas en arbeid). Serooskcrke: 10.00 uur ds. L. Jansen Schoonhoven. Burgh: 10.00 uur ds. M. v. d. Bosch, Goes. Haamstede: 10.00 en 7.00 uur ds. Wassenaar. Renesse: 9.30 uur de heer M. Allewijn, Middelburg. Noordwelle: 11.00 uur ds. L. de Wit. Scharendyke: 9.30 uur ds. Van den Berg, (dankdienst voor gewas en ar beid). Brouwershaven: 11.00 uur ds. P. Post, Bruinisse, (dankdienst voor gewas en arbeid); 12.15 uur zondags school. Zonnemaire: 9.30 uur ds. P. Post, Bruinisse. Dreischor: 9.30 uur ds. Geers. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Geers, (oogstdienst voor jong en oud). Ouvverkerk: 10.00 uur ds. J. C. Koppert, (oogstdienst). Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. H. v. d. Heuvel. Oos- terland: 10.00 uur ds. C. Metselaar, Goes, (dankdienst voor gewas en.ar- beid) 6.00 uur ds. J. v. d. Berg, Scha- rendijke, (gezinsdienst). Sirjanslar.il: 9.30 uur ds. L. de Wit, Renesse; 6.30 uur ds. v. d. Linden, Dirksland. Bruinisse: 10.00 uur ds. Ewold, Alk maar; 17.00 uur ds. P. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Favier, 6.30 uur ds. Put. Haamstede: 10.00 en 5.00 OVERDENKING uur ds. J. L. Boeijinga, radio-evang. pred. Bloemendaal. Scharendüke: 10.00 uur ds. Put, 14.30 uur ds. Fa- vier. Brouwershaven: 10.30 uur ds. Kaptein, Reeuwijk, 5.00 uur ds. L. Eringa, Tholen. Zonnemaire: 10.00 en 2.30 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk/ Ocsterland: 10.00 uur drs. B. Boe lens, Arnhem, 5.00 uur ds. Rienstra. Bruinisse: 10.00 uur ds. Rienstra, 5.00 uur drs. Boelens. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 uur ds. Blok land, Rotterdam, 6.30 uur ds. Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. J. Vogel, Emmen. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. N. Brandsma, Ermelo. Haamstede: 10.00 uur Dienst des Woords, 15.00 uur ds. J. Vogel, Em men. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur ds. Van den Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. Van der Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente door het zingen van liederen, c.q. het voorlezen van enkele Schriftgedeel ten, enz. Aan de hand van een litur gie zal deze bijzondere dienst plaats hebben. De zang der zondagsschool leerlingen zal op een elektronisch orgel worden begeleid door de heer Sinke die met dé kinderen hiervoor al geoefend heeft. Het belooft een zeer bijzondere dienst te worden; de te zingenliederen zullen een meer moderne inslag hebben. SPORT VOETBAL Grenswachters IZierikzee I Te Putten (N.B.) speelt Zierikzee tegen de hekkesluiters. Grenswach ters heeft afgelopen zondag verrast met een 3-3 gelijk spel tegen DOS- KO voor de bekercompetitie. De opstelling der rood-zwarten is gewijzigd en te Putte treden aan: A. Stoutjesdijk d.; C. Lodewijk, C. Struijk, J. Geleijnse, A. Kamp a.; Th. Klink, A. van Tiggelhoven, J. Ber- revoets m.; W. de Regt, J. Krips, C. Verkaart v. Wisselspelers A. van der Hulle en E. Cabuc. Wij zien mogelijkheden voor de rood-zwarten. Zierikzee IINoormannen II R. Verbeek d.; J. Voets, J. A. Berre- voets, W. v. d. Hoek, B. Wijsman a.; Ohr. van Sprundel, A. Willemse, J. Papeveld m.; J. Schiettekatte, R. Pieters, J. Jonker v. en de reserves L. Koster en I. Wesdorp zullen graag weer eens een overwinning behalen. Zierikzee IIIRobur III Ook Zierikzee III zal ons de grote nederlaag van voor 14 dagen doen willen vergeten. L. Jonker d.; J. C. van Dienst, H. Pairoux, K. P. L. Dogger, J. Schoo- nen a.; W. Ravia en J. Stuijk m.; L. P. van Tiggelhoven, G. E. J. Totté, J. Verkaart, C. Stoel v. en de reser ves J. A. Berrevoets en A. van Vliet, moeten dit rachten te verwezenlij ken. Advertentie niet vergeten,h Frïco eten RECHTSZAKEN Twee en zeventig flesjes pils MIDDELBURG, 2-11. De 22-jarige Middelburger D. O. die in juli „la veloos dronken" met zijn auto op vier voetgangers inreed is donderdag veroordeeld tot drie weken gevange nisstraf, een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De auto van de jongeman werd verbeurd verklaard. De jongeman, die op de bewuste dag 72 flesjes pils gedronken zou hebben, had niets van de aanrijding gemerkt. Hij werd later door de po litie bewusteloos van de alcohol thuis aangetroffen. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 2-11. Coöp. Veluwse Eierveiling Barncvcld Aanvoer: 2.909.710 stuks, stemming flauw. Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 50-51 gram 9,75; 55-56 gram 10,90-11,15; 60-61 gram 11,70- 12,00; 65-66 gram 12,10-12,30. Eierveiling Aanvoer: 1.380.950 stuks, stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 49-50 gram 9,50; 54-55 gram 10,50; 60-61 gram 11,85; 65-66 gram 12,25. Eiermarkt Aanvoer: ca. 1.850.000 stuks, han del traag. Prijzen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 50-58 gram 10,20-11,75 kg -prijs 2,04-2,03; eieren van 59-64 gram 12,00-12,90, kg-prijs 2,03-2,02; eieren van 65-69 gram 13,05-13,90, kg -prijs 2,01; witte eieren van 10 tot 75 cent per 100 stuks lager. LAND- EN TUINBOUW Be Nationale Coöperatieve Aan- cn Verkoopvereniging voor Land- en Tuinbouw G. A. „CEBECO", die van af 1 juli 1972 „Cebeco-Handclsraad" heet, heeft in het per 30 juni 1972 af gelopen boekjaar 1971-1972 een om zet behaald van ruim f 1,05 miljard. Ten opzichte van het vorige boek jaar betekent deze omzet een voor uitgang van ruim f 26 miljoen. De omzet van de Cebeco-Handels- raadgroep - leden-coöperaties en deelnemingen - steeg met circa f 100 miljoen van f 1,7 tot f 1,8 miljard. De omzet van de voormalige Han- delsraad van de A.B.T.B. te Arn hem, waarmee CEBECO per 1 juli 1972 een fusie aanging, is in dit be drag nog niet begrepen. De omzet van De Handelsraad als centrale coöperatie heeft in het boekjaar 1971-1972 circa f 210 miljoen bedra gen. Medisch comité Vietnam Als inwoner van Brouwershaven heb ik met belangstelling in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode van 2 novem ber de agenda nagelopen van de op maandag 6 november te houden ver gadering van de gemeenteraad van Brouwershaven. Tot mijn teleurstel ling was daar geen agendapunt bij van een aanvraag van het comité Nederland-Vietnam om in onze ge meente een collecte te mogen hou den ter leniging van de nood van de oorlogsslachtoffers in Vietnam. Zo er geen aanvraag is binnengekomen van het comité is dit een goede gelegen heid voor de gemeenteraadsléden om bij de rondvraag voor te stellen het medisch comité uit te nodigen1 een collecte te komen houden. Het zou een voortzetting van een goede tra ditie zijn dat de gemeenteraad van Brouwershaven zich constructiever opstelt dan andere gemeenten op dit eiland (ik denk aan de nota-Boersma om te komen tot één gemeente Schouwen-Duiveland) en het zou lo gisch zijn dat het comité Nederland- Vietnam wél in Brouwershaven mag collecteren. Waarom zo'n comité nodig is is al zo uitvoerig in deze krant door an deren uit de doeken gedaan (waar onder de hoofdredacteur) ,dat ik dit niet hoef aan te vullen. Maar ook voor niet-Brouwenaren is er een mogelijkheid: geen collecte aan de deur - geef dan toch uw bij drage op giro 281214 Coöp Raiffeisen- bank, ten name van „Medisch Comi té Nederland-Vietnam". En geef ook voor uw buurman, die meent dat het geen goede zaak zou zijn omdat het GEZAG zo negatief oordeelt over mensen in nood. Brouwershaven, 2 nov. 1972. P. J. EMCK. BOEKAREST. Minstens 36 mensen zqn donderdag om het leven geko men bjj een mijnongeluk te Uricani in de Roemeense provincie Hunde- doara. Dat vele volwassenen zich inspan nen voor de jaarlijkse verkoop van kinderpostzegels en kaarten wordt vooral vanaf 7 november duidelijk, wanneer in meer dan 400 plaatsen in ons land „de stands" worden be zet. Dan verschijnen in de fleurige kraampjes in postkantoren, waren huizen, op markten en pleinen de duizenden vrijwilligsters van de plaatselijke dames-comité, na gron dige interne voorbereiding, om hun aandeel te leveren. Hun „winkeltjes' staan er tot eind december en vor men de grote tweede fase van de unieke aktie voor de Nederlandse kinderbescherming. Kopen bij postzegelstands is rus tig, ontspannen „winkelen", dat is postzegels inslaan, zeker voor de feestdagenin de decembermaand. Reuzespinnenplaag RIO DE JANEIRO, 2-11. Het dorp Parnaiba in de Brazili aanse staat Sao Paulo wordt geplaagd door geweldige zwer men grote wolfsspinnen (Zuid- Amerikaanse Tarantella's). De bewoners hebben de militairen te hulp geroepen omdat er tel kens enkele duizenden dieren tegelijk verschijnen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEEUWARDEN. De restauratie van de Grote Kerk in Leeuwarden, die ongeveer een maand geleden is begonnen, zal vier jaar in beslag ne men en vier tot vijf miljoen gulden gaan kosten. De restauratie-commis sie heeft nu. de toezegging gekregen dat het rijk de eerste restauratiefase tot 1 januari 1974 in het kader van de werkveiTuiming zal subsidiëren met ruim 1,6 miljoen gulden. IJSSELMUIDEN. De 18-jarige P. Groenenberg uit Zwolle is donder dagmorgen met zijn bromfiets op de rijksweg in IJsselmuiden (bij Zwolle) door -een rechtsaf slaande vrachtauto overreden. Hij was op slag dood. DEN HAAG. Eén op de tien nieu we telefoonabonné's wil graag een gekleurd telefoontoestel, waarbij de bijzondere voorkeur uitgaat naar een or janetoestel. Dit is gebleken in het telefoondistrict Arnhem, waar de P.T.T. bij wijze van proef is begon nen met de verkoop van gekleurde toestellen. ROTTERDAM. De minister van volkshuisvesting en i-uimtelijke or dening drs. B. J. Udink, zal op zater dag a.s. de doe-het-zelf beurs „Eigen- handag" openen, die 2 tot en met 3 december in de Rotterdamse Ahoy- hallen wordt gehouden. ROTTERDAM. Het gemeentebe stuur van Rotterdam heeft opnieuw enkele pensions voor buitenlandse werknemers gesloten. Het 'betreft hier vier panden, die plaats boden aan in totaal 36 pensiongasten. Se dert de augustusrellen in de Rotter damse Afrikaandei'buurt zijn tot nu toe ongeveer 50 logementen op slot gedaan. ZUIDLAREN. De 31-jarige J. T. uit Hoogeveen is gearresteerd we gens poging tot doodslag of zware mishandeling van twee jachtopzie ners die zijn auto aan een nader on derzoek wilden onderwerpen omdat zij vermoedden dat twee mannen die er in zaten gestroopt hadden. HEERLEN. Het toeleveringsbe drijf voor elektrische apparatuur Korthaas in Zaandam vestigt in Sim- pelveld (L.) een nieuwe fabriek met werk voor vijftig mensen. In een tij delijke vestiging zijn al twintig werknemers in dienst. En dat is ook tijdig - men denke aan z'n buitenlandse relaties- - de se ries prachtige wenskaarten kopen. De hulpvaardige „verkoopsterszijn verder mede in staat verzamelaars op hun wenken te bedienen, ze heb ben er begrip voor, dat echte ver zamelaars de tijd nemen om alle postzegeltandjes na te tellen. Te Zierikzee gaat dinsdag 7 no vember de verkoop te Zierikzee van start met de eerste ((officiële) aan koop. Van 7 november tot 27 no vember is de stand alleen 's mor gens bezet. Van 7 december tot en met 29 december zowel in de mor gen - als middaguren. De stand - in de hal van de P.T.T.-kantoor - wordt bezet door dames van de U.V.V.-af- deling. BRUINISSE Minder druk op de Grevelingendam Over de Grevelingendam is de gi-ote verkeersdrukte nu het najaar definitief is ingetreden wel voorbij. Er- passeerden in de maand no vember 197.785 auto's; dat bracht de teller per 1 november naar 12.423.304 per 1 oktober was de stand nog 12.243.519. Dagelijks passeren plm. 5000 auto's, op zaterdag en zondag loopt dat uit tot 8 a 9000. Opbrengst collecten De te Bruinisse gehouden kollekte ten bate van het gehandikapte kind bracht f 587,19 op. Advertentie Boottees in suède en leer Zowel hoge als lage modellen IiileiikcMmcoiribüiaiies, plantage crêpe zolen. Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 ORANJESTAD, 3-11. Opnieuw zijn op Aruba enige oude Indianengraven blootgelegd. De vondsten nabij Mal- mok wijzen op een grote begraaf plaats. Deskundigen zijn donderdagmor gen begonnen met het voorzichtig blootleggen van de resten. Men heeft graven gevonden waaruit bleek dat de Indianen begraven werden onder een schild van een schildpad. Gij hebt uzelve in mij losgesteld en kunt deelhebben aan de vogelvlucht. De afstand naar het zuiden is geducht, maar gij hebt alle steden opgeteld. Gij kent van elke gorge het geweld en van de dalen het kleinste gehucht. Een reis is als je terug bent maar een zucht, doch in uw adem nimmer uitverteld. Dit zijn de eerste twee strofen van een prachtig sonnet van mijn lievelingsdichter Getrit Achterberg. Ik voeg er nog een vers uit de bij bel aan toe. Het is te vinden in het boek Job (33 4): „De Geest Gods heeft mij gemaakt, en de adem des Almachtigen doet mij leven." Achterberg heeft het over vogel vlucht. Soms kun je je leven zo zien: als een vogelvlucht. Je kinderjaren, je opgroeien, het ouderlijk huis, de schooltijd, je verliefd zijn, verloving, huwelijk, kinderen, je werk, veran- dering van werkkring, allerlei geluk, vele mislukkingen, ziekte, dood. Vogelvlucht. De afstanden zijn ge ducht, want het leven is lang, al lij ken 40, 50, 70 jaren korter, dan zij zijn. „Welk voordeel heeft de mens van zijn zwoegen, waarmee hij zich af tobt onder de zon?" Is niet veel, zo niet alles, zoals de oude Prediker het uitsprak, „ijdelheid'onder de vogel vlucht over het leven: dat schone, bloeiende „Land des Lachelus", dat ook wel eens een tranendal wordt genoemd? Zijn alle heerlijke dingen van het bestaan niet tevens „onuit sprekelijk vermoeiend" en veelal „najagen van wind'? Toch leven wij! En wij hebben het leven lief! daarover zou veel te zeggen zijn. Ik zeg hier alleen maar dit: ik heb het leven lief, omdat ik geloof, dat het de adem van de Almachtige is, die mij doet leven. „De Geest Gods heeft mij gemaakt", zegt de schrijver van het boek Job. „Gij hebt uzelve in mij losgesteld" zegt Gerrit Achterberg. De steden, de woonplaatsen, de jaren, de succesen, het leed, de hart stochten en de schulden heeft Hij opgeteld. Het donker woelen en het bruisend kolken is bij Hem bekend, en ook van de dalen het kleinste ge hucht. „Een reis is als je terug bent maar een zucht, doch in uw adem nim mer uitverteld.'' De Geest Gods heeft mij gemaakt en de adem des Almachtigen doet mij leven. Leer ons door uw Geest, God, het leven liefhebben. Ondanks alles. Zierikzee J. B. Assendorp Scmmelsdqk: 10.30 uur da. A. B. Pool-Bast, Rotterdam. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37, 10.00 uur heiligingsdienst, 12.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur; zon dag 10.00 uur. Haamstede: zondag 10.00 uur. Jehovah's Getuigen Zierikzee: Paternosterstraat, 10 uur openb. lezing; 11 uur Wachttoren bespreking. KERKNIEUWS Ned. Hei-v. Kerk Beroepen te Oudewater E. M. Bak ker té Rijssen; te Ommelanderwij k- Meeden W. G. Schaap, kand. te Delft. Aangenomen naar Koog-Zaandijk P. Oussoren, kand. te Utrecht; naar Heerenveen J. C. van den Berg jr. te Goes-Vlissingen. Geref. Kei-ken Beroepen: te Reewijk F. D. Meyn- hardt, kand. te Kampen, die dit be roep heeft aangenomen. Beroepbaar: T. J. Hagen, (Ref. Church Melbourne) Or. Irenestraat 4, Leersum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen: te Bedum T. Dekker te Capelle aan de IJssel. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te Rotterdam-West H. C. van der Ent te Katwijk aan Zee. Vrije Evang Gem. Beroepen: te Den Haag A. C. Lou- werse te Veendam. Geref. Gemeente Nieuwerkerk NIEUWERKERK. Ds. R. Boogaard te Leiden bedankte voor het beroep van de Geref. Gemeente te Nieu werkerk. Gezinsdienst Hervormde Gemeente Oosterland De avondgodsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk alhier op zondag 5 november a.s., die aanvangt om 6 uur, met als voorganger ds. J. van den Berg te Scharendijke, zal een buitengewoon karakter dragen, nl: dat van een gezinsdienst. Onder lei ding van de heer Th. Sinke zullen de leerlingen van de zondagsschool me dewerking verlenen bij deze dienst 99. In blinde woede heft Eric zijn zwaard, doch een enkele beweging van Kohor's hand doet hem verstarren. Roerloos staart hij in de ogen van zijn zoon. waaruit ontzetting en doodsangst hem tegenblinken. „De ellendeling!" grauwt Thorkell knarse tandend, doch ook hij durft geen enkele stap te doen, zolang het dodelijke staal de jongen bedreigt. Een wrede spotlach krult Kohor's mondhoeken. „Zo ziet go, oh Grote Khan. dat het lot veranderlijk kan zijn als de vlucht van de havik. Thans ben ik het, die u zal doen krui pen! Misschien had gij liever deze dolk in uw eigen waardeloos hart gevoeld, oh machtige, doch de eenzame strijder moet zijn toevlucht wel tot andere middelen nemen!"' En plotseling is cr een dodelijke drcinging in zijn stem ais hij verder gaat: „Gooit alle wapens daar voor u op een hoop!" Met opeengeklemde kaken voldoet Eric aan dit bevel. Thorkell gromt een verwensing als hij zijn boog van zich afslingert en aarzelend volgen stuk voor stuk de anderen. Wolf gromt met opgetrokken bovenlip, zo dat de blikkerende tanden zichtbaar zijn, doch een gefluisterd bevel van Eric doet hem on bewegelijk blijven staan. „Zie, hoe de honden kruipen voor de woede van hun meester!" grijnst Kohor triomfante lijk. „Twintig passen achteruit en omdraaien!" beveelt hij dan. „Reeds te lang aanschouwde ik uw gezichten." Opnieuw wil Thorkell opstuiven, doch een dreigend gebaar van Kohor's hand maakt dat hij zich met uiterste krachtsinspanning be heerst. Het is Eric, alsof bij iedere stap, die hij zich van zijn zoon verwijderd, zijn hart verder wordt vermorzeld in een ijskoude greep. Met een laatste blik op Erwin draait hij zich lang zaam om. Verbeten zwijgend volgen de ande ren zijn voorbeeld. Achter zich horen zij dc hatelijke stem van de Nomade: „Zo gij mij tracht te volgen, honden van honden of uw zwarte Wolf achter mij aanjaagt, zult gc slechts het ontzielde lichaam van dc jonge Khan op uw pad vinden!" Onder het uiten van de laatste bedreiging heeft Kohor, met één hand Erwin in bedwang gehouden, de teugel van het lastpaard ge grepen. en terwijl hij een grijnzende blik op dc welgevulde tassen werpt, tilt hij met dc andere de knaap voor zich in het zadel. „Vaarwel, Noorse Honden!" schreeuwt hij, terwijl hij het paard in beweging zet. „Thans zult gij Bor Khan alleen moeten vinden!" En wanneer de anderen zich als één man omdraaien zien zij Kohor met zijn kostbare buil als oen vage schim irt de kolkendewar relende sneeuwstorm verdwijnen. Dc tweede groep ran Delta Sport-meisjes, die op dc jongste ivrmvedsirijden te Goes succes hadden. V.l.n.r.: Anneke Swalers, Petra Pronk. Hcnny dc Boer, Wilma v. d. Wielen, Bca Jongejan, Ingrid Bcgeman. Leidster Betsy Kloet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5