EEN GESLAAGD EN STIJLVOL „ETENTJE-VOOR-TWEE" VOOR JARIGE OUDSTE ABONNEES „TAFELTJE-DEK-JE DROEVIG LIED HOOG GENOTEERD OP SONGFESTIVAL STREEKN1EUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE xvme 3 november 1972 Nr. 21178 ZIERIKZEE, 2-11. Een klein, intiem, maar zeer stijlvol etentje bij kaarslicht, in een rustig zaaltje van het aloude Zierikzeese hotel Van Oppen: in deze feestelijk aangerichte omgeving, aan een „tafeltje voor-twee", genoten gisteren - (donderdag)-avond twee van de ouderen uit Zierikzees' burgerij van een gevarieerd menuutje, ingeleid met een pasteitje, ge volgd door groentesoep, aardappeltjes met twee soor ten groenten, een varkenslapje, een „dame hlanelie" en koffie toe. Vanzelf was er een aperitiefje vooraf en dat lieten de 80-jarige mevrouw Regoort-Beije (Verrenieuw- straat 3) en de 93-jarige heer N. L. Praet ('t Vrije 27) zich bijzonder goed smaken. Geweldig Er was natuurlijk een bijzondere aanleiding voor dit dinertje en die werd wel duidelijk uit de aanwezig heid bij dit overigens in gepaste „stilte" genoten smakelijk gebruik), van mevrouw L. v. d. Sluis-bij de Vaate. En het is genoegzaam bekend dat mevrouw Van der Sluis voor vele alleenstaanden zoveel is als de ver persoonlijking van het te Zierikzee men zo'n uniek succes al drie jaar geleden ingevoerde systeem, dat on der het motto „tafeltje dek-jé' een uiterst vertrouwd begrip is gewor den. Het comité heeft er gisteren - men zou het letterlijk kunnen be schouwen - dus nog eens een stevig „schepje" bovenop gedaan. En dat „schepje" kwam uiteraard uit de keuken van hotel Van Oppen waar de chef-kok eigenaar G. Verhoeven en kok N. Falter jaarlijks zo n 6.000 complete „tafeltje-dekje"-maaltijdeii bereiden, en bovendien: zorgen voor de bezorging bij de abonnees aan huis. Deze week waren zowel cle heer Praet als mevrouw Regoort jarig. Voor het comité vormde dit feit aan leiding beiden als de oudste „abon nees" een extra feestelijk etentje aan te bieden. Deze aardige geste werd bijzonder gewaardeerd: de heer Praet vond het allemaal „goed en prima", mevrouw Regoort vatte haar rCaktie samen in één woord: „ge weldig". Afgezien nog van dit keurig ver zorgde samenzijn, kon worden vast gesteld dat het „tafeltje-dek-je"-sy- steem voor velen een werkelijke uit komst betekent. Aldus vertelt me vrouw v. d. Sluis, leidster van het dagelijks bestuur, wat in de eerste plaats betekent: kontaktpersoon zijn tussen alle „tafeitje-dek-je '-genie ters en „de' keuken", waar het ten slotte allemaal elke dag opnieuw vandaan moet komen. En er zijn nogal eens speciale wen sen, vooral als het gaat om bepaal de diëten. Daarom werden voor de heer Praet en mevrouw Regoort dan ook twee pasteitjes op tafel ge bracht: een zoutloos en een met zout. Maar dat deed allemaal weinig af aan de werkelijke „smaak" van dit wel zeer geslaagde etentje-voor twee. Goed „hekomen" Dit dinertje in de vroege avond uren zal mogelyk in de toekomst nog wel eens herhaald worden want, zo Zangmiddag woensdagmiddag-club Noordgouwe NOORDGOUWE. Voor de jeugd van Noordgouwe werd cleze week, tijdens een opgewekt uurtje van de woensdagmiddag-club onder leiding van mevrouw Ted Stigter, een vro lijk „song-festival" georganiseerd. De prestaties van de zingende kinde ren werden beoordeeld door een jury van vrienden en vriendinnetjes, ge vormd uit de woensdagmiddag-club. Deze clubmiddagen worden overi gens al sedert twee jaar elke iveek met veel succes gehouden in een bo venzaaltje van het kerkelijk vereni gingsgebouw aan de Ring. Woensdagmiddag dus een „song festival", waaraan werd deelgeno men door de kinderen die als de „besten" naar voren waren gekomen op de al eerder gehouden voorronde. Op de foto midden onder: winna res Lianne Hagesteijn, leerlinge van Advertentie vertelt mevrouw Van der Sluis, als het even kan gaat het comité voor de oudste abonnees {boven de negen tig), en voor zover uiteraard om standigheden dit mogelijk maken, van zo'n extra dinertje mogelijk een kleine traditie maken. Intussen: mevrouw Regoort en de heer Praet - beiden waren jarig im mers deze week - genoten de eer als eersten gastvrij zo dicht bij „hun" dagelijkse keuken te worden ontvangen. Vast staat wel: het is beiden bijzonder goed bekomen. Foto's: mevrouw Regoort (80) en de heer Praet (93) aan tafel in ho tel Van Oppen. Intussen in de keu ken: de heren Verhoeven, chef-kok eigenaar en Falter al weer in aktie voor „tafeltje-dek-je'' (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Nieuw kantoor van Firma Braber-Groenvoorziening te Renesse door burgemeester Everwijn geopend de zesde klas, die de meeste bijval oogstte en het hoogste aantal .punten met haar zelfgekozen liedje: Vlok- kie", een wat. treurig gezongen ver haaltje over een armetierig grote- stads hondje. ,„Ik liep eens door de stad, en 't was midden in de nacht, toen ik ze voor 't eerste zag, zo'n klein zielig hondje, dat daar tegen de muur heel zielig lag. Zijn naam was Vlokkie, zo'n doodgewoontje, zoals je dagelijks ziet Zo zong Lianne haar droevig lied, dat op de duidelijk meelevende jeugd niet naliet indruk te maken. Op de foto links: de voltallige Noordgouivse jeugd jury en rechts het duo Dieneke Klompe en Jorie Verburg dat eindigde op de tweede plaats. De woensdagmiddagclub van Noordgouwe en omstreken ziet terug op een geslaagde zangmiddag en be reidt zich intussen al weer danig voor op allerlei komende activiteiten: to neelspelen, handenarbeid, tekenen en schilderen. In ieder geval volop ac tiviteiten voor en door de jongslen in Schouwen's corridor (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 2-11. Donderdagmid dag werd het nieuwe kantoor van de firma Braber Groenvoorziening te Renesse geopend. Om streeks half drie verrichtte burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen ten aanschouwen van de vele genodig den de opening Door aan een touw tje te trekken verwijderde hij een laken waardoor een bord met daar op Braber Groenvoorziening te zien kwam. Vervolgens kregen de aanwe zigen de gelegenheid het kantoor van binnen te bezichtigen. Ook het fraai aangelegfde terras met vijver trok de belangstelling. Daarna begaf het gezelschap zich te voet naar het enkele meters ver der gelegen café restaurant „Ave nue". Nadat ieder daar van koffie en. gebak was voorzien nam de heer Braber het woord. Hij verwelkomde alle aanwezigen, in het bijzonder burgemeester Everwijn en zijn echt genote en wethouder Hoogerhuis. Hij verklaarde dat het voor zijn bedrijf en zijn gezin een belangrijke dag was nu de wens een ruimer kantoor te kunnen betrekken in vervulling was gegaan. Hij dakte de burgemeester dat hij spontaan had toegezegd de opening te verrichten. Ook dankte hij de aanwezigen voor de vele ge schenken die hij had mogen ontvan gen. Hij deelde mee dat hij als be drijf uiting van zijn vreugde wilde geven door iets voor de gemeente te doen. Na lang denken had hij besloten de beplanting voor de nog te bouwen nieuwe vleugel aan rusthuis Duin oord aan te bieden. De tekening hoe het gaat worden bood bij de burge meester vast aan. Vervolgens richtte hij zich tot de heren Born en Fris van het archi- tektenburo uit Middelharnis. Hij sprak zijn dank uit, in het bijzonder tot de heer Fris, die hem tot de kleinste details had geadviseerd. Hij bood hem een geschenkje aan. Ook dankte de heer Braber de aanne mers Braber Dorreman en Lemsom van Renesse en alle anderen die aan de tot standkoming van het nieuwe kantoor hadden meegewerkt en ver der alle mensen waar hij regelmatig mee samenwerkt. Toespraak burgemeester Burgemeester Everwijn verklaarde te begrijpen dat dit voor de heer Braber een dag was waarbij hij ver langend naar had uitgezien. Het deed hem genoegen het kantoor te mogen openen, ook had hij het fijn. gevon den het gebouw te kunnen bekijken. Hij zei dat de zaak (na de ramp be gonnen) is uitgegroeid tot een bedrijf om trots op te zijn. Namens het ge meentebestuur wenste hij de fam. Braber geluk met de ingebruikne ming van de nieuwe kantoorruimte. Over het aangeboden geschenk zei de burgemeester dat hij het zeer op prijs stelde dat de heer Braber op deze wijze zijn vreugde toonde en hij aanvaarde het niet graagte. Verder werd kort het woord ge voerd door de heer Fris van het ar- chitektenburo, de heer Vérbeek, weekend buurman en de heer Groenleer uit Kap'elle. De heer Braber dankte tot slot alle sprekers en belangstellenden. NÏJTSSPAARBANK lUv ideale "e/insliank 11 bent welkom bij uw Nulsspaarbank TERMI.JNSPAREN en DEPOSITO'S lol 7 RENTE OREISCHOR: Ring. donderdags van 11.00- Gecombineerde bijeenkomst Plattelandsvrouwen Duiveland en Schouwen Op donderdagavond 9 november a.s. komen de afdelingen Duiveland en Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gezamenlijk in „Mondragon' te Zierikzee bijeen. On der het motto „Een avond met een glimlach" zal deze avond worden verzorgd door de voordrachtskunste nares mevrouw Liesbelh Veendorp. ZIERIKZEE Verkoopmiddag Welfare-artikelen Rode Kruis Dinsdag 7 november (voor tijd zie men agenda), vindt in het bejaarden tehuis „Borrendamme" een verkoop middag plaats van Rode Kruis Wel fare-artikelen. De artikelen zijn gro tendeels gemaakt door de bewoners van het huis en van de bejaarden woningen. Donderdag 9 november is zo cen traal mogelijk een stand te vinden op de weekmarkt aan het Haven plein. In deze stand zullen eveneens Welfare-artikelen worden verkocht. Aan het geheel is ook een loting verbonden. De opbrengsten komen ten goede aan het Welfare-werk t.b.v. bejaarden en gehandicapten. Collecte Geestelijk Gehandicapten De nationale collecte voor geeste lijk gehandicapten heeft te Zierikzee het mooie bedrag van f 1737,12 op gebracht. De collecte werd dit jaar verzorgd door de Chr. Geref. Vrou wenvereniging. Een dankwoord voor het vele werk aan deze dames is zeer zeker op zijn plaats. De opbrengst is ruim f 600 hoger dan in 1971. Eindles cursus (beginners] bijenhouders Morgen (zaterdag) 4 november (aanvang 10 uur) zal in de vorm van een eindexamen de eindles plaats vinden voor de deelnemers aan de gehouden beginnerscursus bijenteelt. Deze cursus, die dus thans voor wat betreft de „beginners" zal worden afgesloten, is uitgegaan van de Bij enhoudersvereniging, afdeling Schou- wen-Duiveland. Verplaatsing zaak De zaak P. M. van Geesbergen - vrijetijdskleding - aan de Korte St. Jansstraat, wordt, - zo vernemen wij naar het vrijkomende pand Ap pelmarkt 1, waar tot nu toe geves tigd is de zaak in dameskleding van mej. J. M. Schoenmaker, verplaatst. Laatstgenoemde gaat haar zaak be ëindigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3