Geld nodig? Binnen 'n paar dagen geregeld-met een persoonlijke lening vandeNMB Ouderavond openbare basisschool ,,'t Staepel'of" te Renesse Zeven en twintig leden kregen brevet na instruktie-seizoen Flessengeld voor Waddenzee Bommelding in Amsterdam Heli neergestort hemo special f Nieuwbouw in Westhoek ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 2 november 1972 Nr. 21177 Veel sehoolzaken werden „doorgepraat" Jeugdafdeling W.S.V. „Brouwershaven" RENESSE, 31-10. Maandag hield de openbare basisschool „Staepel'oï" te Renesse een ouderavond. De avond werd geopend door de voor zitter van de oudercommissie, de heer M. A. Krynse Locker. Hy ver heugde zich over de grote opkomst en vond dat deze avond moest wor den gezien als een soort „verplichte werkvergadering". Eind december is er nog een ou deravond te verwachten, dan zal ook door de kinderen wat worden ge daan. Voor deze avond was dat niet mogelijk, omdat de tijd te kort was wat in te studeren. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de heer Lustig van volks onderwijs en hij verklaarde dat de heer Steur, wethouder van onder wijs, en mej. Houtman niet aanwe zig konden zijn omdat ze een verga dering in Goes moesten bezoeken. Mevr. v. d. Hoek stelde de vraag of het niet mogelijk is de kinderen na de viering van het koninginnefeest wat eerder naar huis te sturen. Hier op werd geantwoord, dat het afgelo pen jaar verschillende onderdelen van het programm wat waren uitge lopen, en dat het daardoor wat laat was geworden. Men hoopt echter dat men het uitlopen bij de volgende viering zal kunnen voorkomen, zodat de kinderen dan wat vroeger thuis zullen zijn. Mevr. Kostense, penningmeeste- resse van de oudercommissie, gaf in zicht in de financiën. Uit haar ver slag bleek er een batig saldo aanwe zig te zijn van f 1441,86. Verkiezing Vervolgens stond de verkiezing ou dercommissie op het programma. Aftredend waren mevr. Staal en de heer Wandel, beide herkiesbaar. Nieuwe kandidaten waren er niet, beiden werden dan ook herkozen. Mevr. Van den Hoek-Storm en de heer G. de Vrieze werden bereid ge vonden de kascommissie te vormen. Hierna was het woord aan de heer J. H. Blom, hoofd der school. Hij zei dat er niet veel mededelingen in het schoolkrantje hadden gestaan, en dat er in oktober ook geen was uitge komen. Hij beloofde de ouders in de cember een „dubbele". Verder ver telde hij dat de school momenteel 108 leerlingen heeft en dat dat aantal ruim genoeg is voor 4 leerkrachten. Een 5de kracht zit er echter voorlo pig nog niet in. Ook zei hij dat de kinderen van de hoogste klassen van de school voor een bedrag van 1036 gulden kinderpostzegels hadden ver kocht. Verder deelde de heer Blom mee, dat in maart van dit jaar de hoogste klassen weer hadden deel genomen aan het verkeersexamen. Hij betreurde het zeer, dat de be haalde diploma's tot op heden nog niet waren ontvangen. Het schoolzwemmen Over het schoolzwemmen vertelde hij dat het hem persoonlijk wel aan het hart ging dat het zwemmen met het heen en weer reizen mee, een hele middag kost. De kinderen genieten echter van hi t zwemmen. Ook sprak de heer Blom zijn lof uit over het personeel van het zwembad „On derdak". Hij wenste de schoolschoon- maakster mevr. Wandel, die in hel ziekenhuis ligt, van harte beter schap. Een van de ouders reageerde op deze mededeling met de vraag of het niet mogelijk is haar een bloe metje toe te zenden. Vervolgens kwam een van de ouders met de vraag, waarom alleen de klassen 5 en 6 aan het schoolzwemmen deel nemer., en niet 3 en 4. De heer Blom antwoordde daarop dat het leuk zou zijn er eens over te praten of het mogelijk is, als een van de klassen kan zwemmen, er een andere bijv. de 4de voor in de plaats te laten gaan. De woensdagmiddag Een moeder vroeg vervolgens waarom men in de Westhoek niet op woensdagmiddag vrij heeft Ze ver telde dat ze had nagegaan dat alleen in Westerschouwen op de woensdag middag school is. Het hoofd der school antwoordde hierop dat argu menten van of voor het gezin vaak erg belangrijk zijn, maar deze argu menten zijn niet altijd onderwijskun dig verantwoord. Een vrije woensdagmiddag bete kent dat er per week 214 uur moet worden ingehaald, dat houdt in een v2 uur per dag. Hij had verschillen de onderwijzers gepolst die wèl een vrije woensdagmiddag hebben. Vol gens hen kan niet geconstateerd worden dat het peil achteruit is ge gaan sinds de vrije woensdagmiddag" zijn intrede had gedaan. Ook de christelijke school te Haamstede was tot de vrije woensdagmiddag over gegaan. Het bevalt uitstekend. Wel zei de heer Blom, dat het opmerke lijk is dat veel kinderen zich op die vrije middag vervelen. Er ontstond over dit onderwerp een geanimeerde discussie, waarin veel ouders hun vóór en tegen lieten horen. Uitein delijk kwam men tot het besluit dat de ouders schriftelijk over dit on derwerp zullen kunnen stemmen, zo dat, als er over dit onderwerp met het gemeentebestuur zal worden ge sproken, ook met hun stem rekening kan worden gehouden. De heer Blom kon over dit onderwerp nog meede len dat men de op de openbare school te Haamstede tegen de vrije woensdagmiddag is. Vervolgens dankte de heer Lustig voor de ontvangen uitnodiging en ver der. verklaarde hij enthousiast te zijn over het schoolkrantje. De heer Krijnse Locker beslooi de vergadering. Hy zei verheugd te zijn dat men zo eensgezind was. IIU hoopte dat op de ouderavond op 22 december weer iedereen aanwezig zal zyn- AMSTERDAM, 1-11. De eerste op brengst van door huisvrouwen bij de Spar teruggebrachte sta lieg,eldloze flessen en glazen potten, een bedrag van tienduizend gulden, is ter be schikking gesteld van de landelijke vereniging tot behoud van de Wad denzee. De vereniging zal het bedrag bestemmen voor de uitgave van een boekje over de Waddenzee en een geïllustreerd knipblad voor scholie ren. De Spar hoopt binnen een jaar f 50,000 aan de vereniging tot be houd van de Waddenzee te kunnen overdragen. Groenten en fruit in EEG LUXEMBURG, 1-11. De EEG-mi- nisters van landbouw hebben woens dag in Luxemburg in beginsel over eenstemming bereikt over wyzigin- gen in de groenten en fruitsector, waarbij de producenten in de EEG meer beschermd worden tegen in voer uit niet-leden-landen. De ministers kwamen overeen dat de EEG haar grenzen zou kunnen sluiten voor buitenlandse fruit- en groenteninvoer ingeval van een sur- plus-produktie in eigen land en wel voor zeven achtereenvolgende dagen. Maar dit geldt alleen voor druiven, tomaten, bloemkool en peren en niet voor de invoer van citrusfruit en ap pels en peren van overzee, zo is in welingelichte kringen vernomen. Voorts werden de ministers het eens over een ander plan om de EEG te beschermen tegen goedkope in voer van perziken, komkommers, zo- merperen, druiven van de koude grond en tomaten. Er zal een com pensatietoeslag worden geheven op deze produkten ingeval van verko pen op grote schaal van produkten uit andere landen. De toeslag zal worden berekend op basis van marktprijzen in plaatsen die repre sentatief zijn voor de EEG en niet op basis van theoretische berekenin gen zoals tot nu toe geschiedde. AMSTERDAM, 1-11. Door een te lefonische bommelding, is het ver keer door de Zeilstraat in Amster dam, een van de uitgangswegen naar de tuinsteden en Den Haag, ruim een uur gestremd geweest. Er was ge zegd, dat er onder de brug over de Schinkel een bom was aangebracht. Een nauwkeurig onderzoek wees echter uit, dat ook deze melding op niets gebaseerd was. SAIGON, 1-11. Een helikopter van het Amerikaanse leger met 27 men sen aanboord is woensdag door nog onbekende oorzaak neergestort in de Mekongdelta van Zuid-Vietnam. Al le inzittenden, vier Amerikaanse en 18 Zuidvietnamese militairen en een bemanning van vijf kwamen om het leven. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten dat het toestel door Noordvietnamees luchtdoelgeschut is neergehaald. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Tweeëntwintig voor- aanslaande Nederlanders hebben met het oog op de verkiezingen in de Bondsrepubliek op 19 november een dringend beroep gedaan op de Duit se politieke partijen om in en na hun verkiezingscampagne het volle ge wicht te plaatsen op de Europese ontspanningspolitiek. DEN HAAG. Uit een apotheek aan de Rijswijkseweg in Den Haag is een hoeveelheid opiaten, waaronder pal- fium en apormorfine (een braakver- wekkend middel) met een handels- warde van 1500 gulden gestolen. De dader(s) kwamfen) de winkel binnen \ia een bovenlicht aan de achterzij de. NIJMEGEN. In een ceremonie die een persoonlijk karakter droeg, om dat do kinderen in de couveuse lig gen, is de tweeling van prins Car los en prinses Irene de Bourbon Paima gedoopt. Dat gebeurde in het St.-Radboudziekenhuis van de Ka tholieke Universiteit tc Nijmegen. ROTTERDAM. Shell Nederland heeft een nieuw produkt op de markt gebracht voor de bestrijding van olie-verontreiniging op het wa ter. „Shell Herder", heeft op water een grotere spreidingskracht dan olie. Advertentie S kreidler florett voor de oude prijs V zolang de voorraad strekt v.a. f 1424,- weststraat 5-7 zierikzee BROUWERSHAVEN, 31-10. Voor de eerste keer in het bestaan van de jeugdafdeling van de Watersportver eniging „Brouwershaven" werden in aanwezigheid van de ouders in ca fé-restaurant Jacob Cats te Brou wershaven aan de jeugdleden de brevetten uitgereikt, behaald in het jcugdzeil-instructie-seizoen 1972 De jeugdafdeling, is welke thans 46 leden telt. en de aanwezige ou ders werden hartelijk verwelkomd door de jcugdafdelingsvoorzitter Jcop dc Koeyer, in het byzonder het bestuur, de havcncoinmissaris de heer J v. Schelven en mevr. Stoel- Bom, die een uitvoerige dia-repor tage van de jcugdzcilinstruktic ver toonde. Dc brevetten, in fraaie kleuren druk. versierd met de verenigings- v lag. bestaande uit het wapen in kleuren van Brouwershaven werden vervolgens door de zeilinstructeur. de heer J. C. A. Koster aan 27 leden overhandigd. De heer Koster zei het een bijzonder genoegen te vinden na het eerste seizoen van de zeilinstruc- tie in verenigingsverband deze bre vetten te kunnen uitreiken. „Ze ge ven niet alleen een beoordeling van dc behaalde resultaten weer. maar zij zijn tevens een stimulans voor de jeugd deze zeilinstructie voort te zetten", aldus spreker. Brevet A (bemanningsbrevet) Deze werd uitgereikt aar.: Wim van Beveren, Eduard Emck, Anita van Beveren, Niels Hanse, Suze van Rossum, Inge Gast, Sjoerd Koster, Herman Gast. Peter Hanse, Gort Schilperoort, Marco van Vulpen. Jo- han Paauwe en Frans Beun. Bievet B (Stuurm. nsbrevet) Deze ontvingen: Netty Kruithof. Leo Faauvve, Jan v. d. Hamer. Tjeerd Koster. Peter van Wijngaard, Fcrenc Veerman, Simon v. d. Hamer. Joke Gast, Annelies Boom, Frans de Jong, Arnemarie Zoeter en Kees Schoen maker. Bi evet C (zelfstandig zeilbrevct) Deze werd tenslotte toegekend aan Jaap dc Koeyer en Gerwin van Vul pen. ,,'t Brouw-tje" Uit een overzicht over de gang van zaken van de afdeling bleek, dal de zeilboot ,,'t Brouw-tje" door een schenking werd uitgerust met een splinternieuw Spinaker, kleur zwart- rood, groot 23 m2. Dc plannen om een tweede boot aan te schaffen, te financieren uit een door de ouders te vormen bolenfonds en met medewer king van het bestuur zijn in een ge vorderd stadium. De zeilinstrukteur. de heer Koster benadrukte dat met deze opzet bereikt kan worden, dat een gedeelte van de jeugd kan be- girnen met zelfstandig zeilen. Na de pauze werden prachtige dia's vertoond van Brouwershaven en de afsluiting van de Grevelingen, gevolgd door een uitgebreide serie van het gehele zeilinstructiepro- gramma. Mevr. Stoel-Bom ontving uit handen van de jeugdafdelings voorzitter een attentie en werd door dc vele aanwezigen met een harte lijk applaus beloond. Dc vereni gingsvoorzitter, de heer W. Kesle- loo sprak een woord van dar.k tot de heer Koster voor het Vele werk dat hij het afgelopen seizoen aan de op bouw van dc jeugdafdeling en de zeilinstruktie had gedaan. „Zeiion is iets, waar jullie je hele leven ple zier aan zult beleven." Aan mevrouw en de heer Koster werd namens de jeugdafdeling een bloemstukje en een fraaie zilveren sigaretlendover met zeilschip aangeboden. Mevr. Zoeter ontving voor de gastvrijheid een bloemetje. Aansluitend op het eerder (vrijdag) jl. geplaatste artikel over nieuwbhiLW in de Westhoek .hier een beeld van de bouio in de Oosterscheldestraat. Enkele specima van bungalows in deze straat, plan zuid-west te Haamstede. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). De fotograaf maakte een geslaagde studie van de „slikken" in de Ooster- schelde, die - door inwerking van het water - nog altijd verrassende effekten opleveren. De golfslag weer spiegelt zich in het slijk tussen de kreken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Lijken gevonden bij Californische boerderij UKIAH, 31-10. Bij een boerderij in het Californische district Men docino heeft de politie de lijken op gegraven van twee mannen en een vrouw. Mogelijk zijn het slachtoffers van moord. In verband hiermee zijn ar restatiebevelen uitgevaardigd tegen verscheidene leden van de motorben de der „Hells Angles". Het echt paar dat de boerderij bewoont, de 33-jarige George Wethez'n en zijn 29-jarige vrouw Helen, is gearres teerd wegens het bezit van drugs en gestolen wapens. De politie gaat na of op hun terrein nog meer mensen begraven liggen. Chocolade op de weg DUISBURG. 1-11. De automobilis ten op de „Hollandlijn" reden woens dag door een wolk van chocolade- geur nadat ten noorden van Duisbm-g na een verkeersongeluk acht ton chocoladerepen en bonbons op de weg terecht waren gekomen. Het bleek dat de chauffeur, die met zijn vrachtwagen uit Bazel naar Scheveningen onderweg was, in slaap was gevallen. Hij reed daardoor te gen de vangrails, waarna de vracht wagen omsloeg en geheel werd ver nield. De chauffeur werd ernstig ge wond. Jeugdige slachtoffers in Belfast BELFAST. 31-10. Bij een bomont ploffing in een café in een katholie ke wijk van Belfast is dinsdagavond een meisje van zes jaar om het le ven gekomen. Tien personen werden gewond onder wie verscheidene kin deren die voor het café dansten rond een vuur dat bij de nadering van Allerheiligen was aangestoken. Het gedode meisje bevond zich ook bui ten het café toen de bom er explo deerde. Eerder op de avond was bij een schietpartij elders in de Noord-Ierse hoofdstad al een 18-jarige jongen omgekomen. Volgens de politie wa ren bij de schietpartij geen militairen of agenten betrokken. Maar Britse militairen meldden dat ze iemand hadden neergeschoten die op het punt stond een bom te gooien naar een wachtpost bij een ziekenhuis. Een persoonlijke lening is tegenwoordig een gewone zaak. Het is een moderne manier om wensen of noodzakelijke voorzieningen in het privé vlak te verwezenlijken. De NMB maakt 't niet moeilijker dan 't is. Geen onnodige formaliteiten. Een persoonlijk gesprek waarbij in overleg met u het benodigde bedrag wordt vastgesteld evenals de maandelijkse aflossingstermijnen. En bovendien: gunstige voorwaarden. Een lening van 2000,- kunt u bijvoorbeeld terugbetalen in 18 termijnen van 129,50, Een bedrag van 3500,- in 24 keer f 171,50. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap eens binnen voor meer inlichtingen. Nederlandsche Middenstandsbank DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. De 18-jarige Leo Huis uit Broek in Waterland is in het O.L.V.-gasthuis in de hoofdstad over leden aan verwondingen die hij maandag opliep bij een verkeerson geluk in Amsterdam-Oost. De jonge man werd op het kruispunt Midden- weg-Hugo de Vriesland met zijn bromfiets overreden door een vracht auto. Volgens de politie was de chauffeur door het rode stoplicht ge reden. AMSTERDAM. De 25-jarige hout hakker Roger W. Lewis uit Eugene in Oregon (V.S.) is maandagmorgen in. een portiek aan de Brouwers gracht in Amsterdam-Centrum dood aangetroffen. Sectie op het lichaam heeft uigewezen dat misdaad voor alsnog uitgesloten moet worden. De exacte doodsoorzaak was dinsdag morgen nog niet bekend. BORGER. De 47-jarige aannemer G. Kingma uit Middenmeer is woens dagochtend in Borger om 't leven ge komen. Op een kruising verleende hij volgens de rijkspolitie geen voor rang aan een vrachtauto. Hij botste tegen de vrachtwagen en was op slag dood. WIERINGEN. De 74-jarige Luit Wigbout uit Hippolytushoef is tij dens het oversteken met de fiets op een kruising in Wieringen door een personenauto aang.ereden. Kort na aankomst in het ziekenhuis is hij aan zijn verwondingen overleden. MIDDENMEER. Bij een verkeers ongeluk op de E 10 nabij het dorp Middenmeer (N.H.) is de 85-jarige weduwe A. van Wijminga-Postma om het leven gekomen. Zij zat in een personenauto, bestuurd door een fa milielid, die komende van de Alk- maarse weg de E 10 wilde oprijden en geen voorrang verleende aan een vrachtwagen. De bestuurder van de auto werd licht gewond. Advertentie Er is een NMB kantoor te: Lange Nobelstraat 6, Zierikzee tel. 01110 - 33 55 Hogezoom 149, Renesse tel.01116- 424

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 9