Doorlopendgeldachterdehand. Daar voel ik wel voor. Algemene Bank Nederland MUZIEKSCHOOL 0NTVANCT REDELIJK SUBSIDIEBEDRAG STREEKNIEUWS Filmkring „Ziejook" brengt „Arabesque" "V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 november 1972 Nr. 21177 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 31-10. By de „ingekomen stukken' bracht de heer Van den Doel, op de dinsdagavond gehouden raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, de muziekschool ter sprake. Het was opgevallen dat'niet alle gemeenten, ten eerste niet gelijkelijk, maar soms helemaal niet participeren in de Gemeenschappelijke Regeling. Voor Zierik zee zijn de bijdragen hoog; in '71/'72 f 22.000 en voor '72/'73 f 27.000. Hij wilde weten of deze cijfers (publikatieS muziekschool) juist zijn en hoe het zit met de ministeriële 5 °/o-regeling. De knaapjes Rien en Peter de Lange, P. Jan Knaape en Johan Geluk, leer lingen van de Joh. Louis de Jongeschool te Zierikzee, zijn op de archeologi sche toer. Tot hun voornaamste vondsten in Zeeland behoren: haaielanden, een brokstuk versteend hout en een mammoetkies, die hier met enige trots wordt getoond. De kies moet zo'n 30.000 jaar oud zijn en werd gevonden bij Grieten, een gehucht dicht bij Terneuzen. De „bodemmannetjes" zijn nu ijverig verder aan hel zoeken op Schouw en-Duiv eland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De voorzitter lichtte toe, dat het hier niet gaat om een G.R. in dier voege, dat elk tekort maar automa tisch door de gemeenten wordt gedragen. Over deze bedragen be slist tenslotte de raad. Volgens hem is het bedrag van f 27.000 aanvaard baar. Middelburg geeft nog belang rijk meer. Voor Zierikzee bedraagt de bijdrage f 3,40 per inwoner. Dat is gunstig. Sommige gemeenten ge ven niets, anderen f 1,- per inwoner. De voorzitter onderstreepte het nut van een muziekschool voor de regio. De heer v. d. Doel had het bedrag omgerekend per leerling en kwam op f 1,67. Voor Goes is dit bedrag f 1,37. De heer Den Boer vond de nota van de directeur van de Mu ziekschool, waarin relevante school- zaken ter sprake komen, nogal aan de scherpe kant, en een daarin ge dane vergelijking met Brabant niet opgaan. De voorzitter tilde daar niet zwaar aan en vond het begrijpelijk dat een directeur voor zijn school opkomt. De raad stootte hierna op een groot aantal hamerstukken, de es sentie waarvan wij reeds publiceer den in het nummer van maandag 16 oktober, als uittreksel van de raads stukken. Reglement van orde Het reglement van orde voor de vergaderingen van de raad werd vastgesteld. De heer Den Boer wilde nog een methode gevonden zien om bij stemmingen meer namen op één briefje te krijgen, hetgeen efficiënter werken kan. De vergoeding - en af sluiten van een ongevallen verzeke ring t.b.v. dijkwachters werd vast gesteld. Het uurloon wordt opge trokken tot f 5,- en het bedrag bij ongval tot f 11.000. De heer Simmers vond dit aan de lage kant, evenals de heer Groen. Is het allemaal niet hoger te stellen - zo vroeg hij - om dat financieel de loonsituatie toch weer verandert. Bovendien is het geld niet belastingvrij. Wethouder Bij de Vaate zei dat het om een net to uitkering gaat. De heer Den Boer sprak van een basisregeling plus aanpassingsmogelijkheden. De voor zitter zegde toe de zaak nog eens op te zullen nemen met het waterschap Schouwen-Duiveland. Plan West VI Het bestemmingsplan Zierikzee West VI werd vastgesteld (eenge zinswoningen, recreatieterrein, ter rein autoservice-bedrijf, park- en groenstroken en een watergang langs de Boerenweg). In dit verband vroeg mevr. Beije naar het aantal woningzoekenden. Wethouder Asma vond het wel gebruikte aantal niet zo hanteerbaar. Er komen 245 één gezinswoningen bij en hij geloofde dat dit aantal nodig is. Wethouder Bjj de Vaate wees er op hoe elke bouwserie apart wordt overwogen. De voorzitter onderlijn de dat Zierikzee een pro-vestigings beleid voert. Te Bergen op Zoom werden gym- nastiekwcdstrjjdcn gehouden voor meisjes en jongens tot en met 11 jaar. De deelname was deze keer overweldigend; alleen al in de wed strijd A namen meer dan 60 groepen deel, terwijl elke groep bestond uit 6 meisjes of jongens, die gezamen lijk de puntjes bij elkaar moesten werken. Deze grote deelname is wel een bewijs, dat wedstrijden in deze vorm. een grote toekomst tegemoet gaan. De stof is niet te moeilijk, de groe pen worden klein gehouden, zodat ook kleine verenigingen al spoedig mee kunnen doen. De wedstrijdonderdelen waren: brug ongelijk, langemat, evenwichts- balk en paardspringen. Delta Sport deed met twee meis.,es groepen mee en de meisjes deden het bijzonder goed. De eerste groep, (die was een scloktiogroep onderleiding van Rin In antwoord op een vraag van de heer Simmers zei hij dat bouw in het saneringsgebied Havenkwartier geen invloed zal hebben op plan- West. Intussen zijn er reeds gega digden voor een auto-servicebedrijf. Er zaten nog wat kanten aan deze zaak. De heer Leydekker vroeg naai de omzettingswerken rioolwaterzui veringsinstallatie. Hieraan blijkt te worden gewerkt. De heer Sprengel- meijer wees er op hoe de werkgele genheid correleert met de groei van de stad (8300 inwoners). Wat wordt gedaan vestigingen aan te trekken? De voorzitter deelde mede dat nog altijd besprekingen lopende zijn, maar helaas nog zonder resultaat. Wethouder Bij de Vaate sprak van de opstelling van een Arbeidsplan, dat - in regionale opzet - (met Tho- len erbij) aan 600 mensen werk zou kunnen verschaffen. Het Arbeids bureau is met zo'n studie bezig. Grond Industrieterrein Geen bezwaar ontmoette een voor stel tot herziening grondexploitatie berekening Industrieterrein I (uit gifte prijs kavels f 12,50 per m2). Zo wordt aan het waterschap-Schou- wen-Duiveland een kavel verkocht van 6820 m2. Hierop komt een werk plaats, die aan twintig personen werk zal kunnen verschaffen. De ver schillende onderwijsvergoedingen voor respektievelijke vormen van on derwijs over diverse jaren werden vastgesteld. Het bestuur van de Nutskleuter- school verzocht een krediet voor ver nieuwing van de dakbedekking De gevraagde financiële medewerking werd toegezegd De gemeente gaat een vaste geldlening San bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ad f 200.000. Dezelfde bank stelt voor de ge meente een krediet in rekening courant beschikbaar van f 1.000.000. Het college kreeg machtiging kas geldleningen aan te gaan tot maxi mum een bedrag van f 4 miljoen. Voor de restauratie van de Nobel- poort (torens) komt middels een le ning beschikbaar tot een bedrag van f 369.000. Geldschieter is de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Het voorstel tot uitkering trend 1972 aan het daarvoor in aanmerking ko mende personeel werd aangenomen. Hogere belastingen Wel bezwaren ondervond het voor stel tot herziening van de belasting verordening, die neerkomt op een nieuwe extra verzwaring voor de burgerij. De verhogingen echter zijn noodzakelijk voor de gemeente om in aanmerking te kunnen komeh voor een aanvullende bijdrage uit het Gemeentefonds. Deze gang van zaken is ook in het verleden al her haalde malen door de raad gelaakt. De opbrengst van de verhogingen gaat f 600.000 bedragen en de heer Simmers vroeg zich af „wat dat nu uitmaakt" op het totaal van bedra gen, die in een gemeente in het ge ding zijn. De voorzitter wees op twee Koster) behaalde een derde prijs in dit uitgebreide veld van deelnemers en dan te weten dat deze meisjes nog nooit aan een wedstrijd hadden deelgenomen. De tweede groep, onder leiding van de heer J. A. Kosters en hulp leidster mej. Betsie Kloet, kwam eveneens verrassend voor de dag. Zij behaalde in dezelfde wedstrijd de zesde prijs, terwijl ook deze dames voor de eerst maal in het strijdperk traden. Deze tweede groep was beslist geen selektieklas. Zij was tijdens het gewone lesuur met de stof ver trouwd gemaakt. Door het enthou siasme en het harde werken van de hele groep, wist zij zich eveneens in de prijzen te dringen. Na een fijne en sportieve dag gin gen allen weer naar huis om aldaar (Ie twee gewonnen bekers weer aan de mcdaillekast af te leveren. zaken: er komt dit jaar weer geen sluitende begroting en ook de per sonele belasting moet nog omhoog. Er komt waterleiding op de steiger van de jachthaven; kosten plm. f 10.500, maar een groot deel komt terug uit liggelden van jachten. De heer De Moor vond vooral de ma nier waarop van overheidswege deze belastingen er door worden gedrukt onjuist. Het is feitelijk tegenstrijdig aan hetgeen de rijksregering wil, want aan het einde van de periode veelt men zich altijd een beetje „be lazerd". Bovendien zijn alle gemeen tereserves opgebruikt. De zaak steekt veel dieper; de uitkeringen van dc rijksoverheid aan de gemeente zijn veel te laag. De heer Den Boer wees op terugkeer van gelden door haven gelden, maar was het verder eens met de heer De Moor. De voorzitter merkte nog op dat het verzorgings pakket voor Zierikzee veel te zwaar is, gelet op het aantal inwoners. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer De Moor naar een verkiezingsbord in plan-West, om ongecontroleerd plak ken te voorkomen. Hieraan zal aan dacht worden besteed. De heer Sprengelmeijer had kritiek op het langdurige lossen van grote vracht wagens in de Visstraat, waardoor het verkeer praktisch geheel verlamd is. Wethouder Asma wees op de bijzon dere situatie, als gevolg van de in richting van het pand Hema, dat in de Visstraat een pakhuis heeft. Er is voor twintig auto's ontheffing ge vraagd van het parkeerverbod. De heer Doeleman zei dat ontheffing al tijd impliciet inhoudt lossen voor acht uur 's morgens, maar in het on derhavige geval blijkt zulks niet doenlijk. De voorzitter zei dat voor de toekomst gepoogd zal worden tot resultaten te komen. Na sluiting van de vergadering kwam de jeugd aan bod, met allerlei vragen. Tussentijds legden de heren Sinck en Sweere in handen van de voor zitter de vereiste eden af, in verband met hun benoeming tot plaatsver vangend secretaris. ZIERIKZEE Louis de Funès in „Wie een kuil graaft voor een ander Zaterdag- en dinsdagavond aan- staande draait in de Zierikzeese Con-.: certzaal de spannende Franse film met Louis de Funès, die in Neder land de titel meekreeg„Wie een kuil graaft voor een ander...." Naast Louis de Funès in de hoofdrol len Claude Gensac en Bernard Blier. Uit de inhoud van deze vrolijke film: Antoine Brisbard, die veel suk- ses heeft met het schrijven van to neelstukken, zit - wanneer hij aan aen nieuw stuk bezig is - met een enorm probleem. Hij heeft nl. altijd komedies geschreven, maar deze keer wil hij een thriller schrijven. Zijn grootste probleem ishoe ontdoe ik me van het lijk van de vermoorde chauffeur. Terwijl hij met dit pro bleem worstelt krijgt hij bezoek van meneer Jo, die hem chanteert met enige misstappen die zijn vrouw in het verleden maakte. Antoine ziet geen andere mogelijkheid om van Jo af te komen dan hem te doden, wat hij dan ook doet. Door deze daad zit Antoine nu met hetzelfde probleem als de hoofdpersoon in zijn toneel stuk. Antoine weet echter een oplos sing te vinden voor zijn probleem en slaagt er in het lijk kwijt te raken en zijn toneelstuk af te maken. (De film is gebaseerd op het zeer suksesvolle toneelstuk „The Gazebo", opgevoerd in Parijs en New York). „Sjors en Sjimmie"-film in de Concertzaal Zaterdagmiddag a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal een speciale kindervoorstelling gegeven van de film „Sjors en Sjimmie op het pira- teneiland". Zeeuws snelschaak-toernooi Op 4 november aanstaande orga niseert de Zeeuwse Schaakbond in het Huis van Nassau" te Zierikzee het jaarlijkse open snelschaaktour- nooi. De winnaar zal zich Zeeuws snelschaakkampioen 1972 mogen noemen. Voor de hoogst gecindigden zijn er geldprijzen en medailles be schikbaar. Het tournooi begint om 14 uur. Snelschaakampioen 1971 is de heer W. van Wijnen van de schaakvereniging „Goes". Van de schaakvereniging „Zierikzee" zullen de snelschaakkampioen '72 J. M. Be velander en no. 2 Koos Overbeeke. de Schouwse eer trachten hoog te houden. Leien, puzzelen en kleuren bij CJV-bibliolHeek Zaterdag 4 november worden de Zierikzeese boekenliefhebbers weer in de gelegenheid gesteld hun lees honger te stillen. Om iedereen in de gelegenheid tc stellen op een gemak kelijke wijze kennis te maken met de uitgebreide boekencollectie, zal de C.J.V. de deur van het jeugdgebouw aan de Visstraat 5 wijd open zetten voor het gratis afhalen van boeken naar eigen keuze. Andere speciale akties zijn: kleurwedstrijd voor de le zende jeugd tot 10 jaar en voor oude ren vanaf 10 jaar een puzzelwed- strijd. Aan beide akties zijn aardige prijzen verbonden. Deelnemersfor mulier zit bij het gratis te lezen boek. Hopelijk wordt druk gebruik ge maakt van dc ..gratis zaterdagmid dag" (van 4-5.30 uur), do start van het officiële leesseizoen van de C.J. V.-bibliotheek. Ver. Stad en Lande Op donderdag 16 november verga dert de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland in de Con certzaal-foyer. Na afdoening der huishoudelijke zaken spreekt de heer Ernst Gideon (schrijver van het boek „Homerus, zanger der Kelten") over het onderwerp: „Odysseus op Schou wen-Duiveland". Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op donderdag 9 november houdt de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in de Concertzaal-foyer een bijeenkomst, die wordt verzorgd door mevr. Lies- beth O'Sullivan-Veendorp. Het wordt „Een avond met een glimlacht", ver halen en liedjes uit verschillende landen. Overlegorgaan Vakbonden Het Overlegorgaan van de vakbon den (N.V.V., N.K.V. en C.N.V.) be legt een forumavond in het Huis van Nassau op dinsdag 14 november a.s. Gemeenteraad Zierikzee Naar wij van bevoegde zijde ver nemen is de in het kader van de raadsdiskussie inzake de collecte- aanvraag van het Medisch Comité Vietnam gedane uitspraak als zou de gemeente Apeldoorn toestemming hebben gegeven tot het houden van een dergelijke collecte in die ge meente, niet juist. Het argument is derhalve ten onrechte gebruikt. WESTHOEK Opnieuw buizerden Een der Domeinmedewerkers, de heer A. Kouwen signaleerde vorige week in het duingebied een vlucht van 41 buizerden, later gevolgd door nog 19. Het is jaren geleden dat der gelijke aantallen hier gezien zijn. ZIERIKZEE, 2-11. Vrijdagavond 3 november aanstaande wordt in de aula van de R.S.G. „Prof. Zeeman" een filmavond gehouden uitgaande van de filmkring Zierikzee, „Zie jook". Vertoond wordt de hoofdfilm- „Arabesque", een film vol kleur, humor en spanning, met Sophia Loren en Gregory Peck. Het gaat in deze film om een klein stuk je papier, waar in Egyptische hiëro glyfen een boodschap op staat ge schreven die van doorslaggevende betekenis kan zijn voor de toekomst van de wereld in het algemeen, en die van een Arabische olierijk in 't bijzonder. Geen wonder dus dat al lerlei heren op de meest fanatieke manieren proberen dit papiertje in hun bezit te krijgen. Gregory Peck, als de in Oxford egyptolofie docerende professor, komt er midden in te zitten, want hij is de enige die het briefje kan ont cijferen. Als hij wordt gekidnapt ris keren andere duistere figuren hun leven en doet een charmante drie- dubbel-spionne - Sophia Loren - al het mogelijk om niet te laten blijken tot welke partij ze behoort. Er ge beuren al met al maar vreemde din gen in het hartje van Londen WESTERSCHOUWEN Opening gemeentehuis Op donderdag 9 november a.s. wordt het nieuwe gemeentehuis van Westerschoüwen - Kloosterweg 60 - officieel geopend door Zeelands commissaris mr. J. van Aartsen. Als voorfilm vertoont „Ziejook" ditmaal de in 1971 in opdracht van het provinciaal bestuur gemaakte film „Er zijn nog Zeeuwen". Gregory Peck en Sophia Loren. Advertentie Als u een ABN Plan-Krediet afsluit, hebt u doorlopend geld achter de hand zonder dat het u een cent kost. U mag zelf weten hoe en wanneer u het Plan-Krediet wilt besteden. U kunt er een kleuren TV, een caravan of dat leuke vis-bootje voor kopen. U kunt het gebruiken voory die onverwachte garage- of tandartsrekening, voor het opknappen van uw huis, voor een vakantie. U kunt profiteren van die voordelige aanbieding, want wachten op het einde van de maand of op uw tantième hoeft niet meer. U kunt het overeengekomen bedrag van uw Plan-Krediet ineens of in gedeelten opnemen. U kunt het ook rustig laten staan tot u het nodig hebt. Zo hebt u altijd wat geld achter dc hand, zonder steeds opnieuw een kontrakt te hoeven afsluiten. En het mooie is: u begint voor ABN Plan-Krediet pas rente (1% per maand) te betalen als u geld opneemt. ABN Plan- jKrcdiet geeft u een financiële reserve die u geen cent kost! Graag ontvang ik van u nadcro informatie cn ccn aanvraagformulier voor 1 een ABN Plan-Krcdict. -Tel... :kcningbij dc AlgcmcncBankNedcrland. In ongcfrankccrdc envelop opzenden aan: Algemene Bank Nederland, Antwoordnummer3502, Amsterdam. SPORT TURNEN Delta Sport-meisjes hadden succes te Bergen op Zoom De selektieploeg: v.r.n.l. Annet Schouls Evelien Boon, Janin van Velthoven, Jolanda Stoutjesdijk, Annetta Jongejan, Nienke Ensink en de leidster Ria Kosters. (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3