Tinoccfuo zDie éne druppel BLIK DOOR HET WERELD Kleine koppige Thieu dwarsboomt grote machtige Nixon Verton's Schoenen .Flora en fauna van Schouwen-Duiveland' Wat biedt de BEELDBUIS? panty P XXL I Niemand heeft het officieel gezegd, maar iedereen kan weten dat het be stand in Vietnam voorlopig is afge stuit op priesident Nguyen Van Thieu. Dat wil eenvoudig zeggen dat deze regeerder van een klein landje de president van de machtige Ver. Staten kan beletten zijn macht uit te oefenen - tenminste voorlopig. En dan te bedenken dat Thieu zijn posi tie zuiver en uitsluitend heeft te dan ken aan de Amerikanen. Het is geen probleem waarop de V.S. niet voorbereid kunnen zijn. In 1963 hadden ze ongeveer dezelfde soort moeilijkheden met president Diem, een probleem dat op de radi- kaalste manier werd opgelost: mili tairen - Thieu was een van de lcom mandanten - bestormden het presi dentiële paleis en Diem werd ver moord. Niet zozeer met Amerikaanse instemming maar er werd ook niet overdreven over getreurd. Maar als men gehoopt had dat de nieuwe ma rionet wat makkelijker hanteerbaar zou zijn, kwam men bedrogen uit. Thieu werkte zich langzaam naar vo ren en haar boven. Thieu had het een en ander van de affaire-Diem ge leerd: Hij zorgde er ook voor dat een oppositie die eventueel de zaken van hem zou kunnen overnemen, geen schijn van kans kreeg. De merkwaardige verkiezingen die hem vorig jaar aan een nieuwe ambtstermijn hielpen zijn er een fraai voorbeeld van. Geen van de an dere kandidiaten, die zich aanvanke lijk gepresenteerd hadden, bleef over; alleen Thieu zelf. Hij zocht ook geen steun bij partijen of groepen - hij steunde op zijn leger en die is zeer op zijn hand. Voor Thieu belangrijker dan de aanhang van de katholieken, boeddhisten of andere groepen is dat het leger macht heeft. Hg zorgde er voor dat zijn officieren provincie hoofden vervingen - overigens een maatregel waardoor hij de korruptie uitstekend bestreed. Niet zo democratisch Thieu heeft geen illusies over de Amerikanen - daarvoor hoeft hij bij voorbeeld alleen maar naar Tsjiang Kai Sjek te kijken. Nixon wil van de oorlog af, dat weet hij, en als hij daarvoor Thieu moet laten vallen zal hij het niet laten. Het enige verweer daartegen is voor Thieu dat hij het laten vallen zo moeilijk mogelijk maakt. Door te zorgen dat er nie mand vrijwel te vinden is die in aan merking komt als alternatieve pre sident te -dienenis zijn eigen positie al tamelijk veilig. Immers: de Ame rikanen moeten iemand hebben in Saigon die regeert, maar waar halen ze hem vandaan? En Thieu zonder Advertentie MODEt „Hé ia" In de maten 28-45 bvJuchUeder.met Plantage Crêpe Rubber Zoten.voor ledereen die zich Jong voelt en de héééééle .winter gezond en prettig wil lopenl Alleen èeht met het^illOCCiÏÏOmerkJ. Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 Kapitein S. van der Veen stuurde deze kaart van de vluchthaven bij het Zijpe op 25 juli 1949 aan zijn fa milie in Bunschoten. Hij was toen aan boord van het m.s. Amstel IV en op weg van Amsterdam naar Brus sel. Kijk maar eens op de kaart waar we zijn schreef hij aan zijn familie. Een leuk dorpje en.vriendelijke mensen die Bruëharen. Deze foto van de vluchthaven werd overigens reeds in 1936 genomen. Het grote schip dat juist zwaait" is de „Voltaire" en daarvoor ligt de sleepboot „Haring vliet". De vluchthaven is altijd een belangrijke haven voor het Schelde- en Rijnverkeer geweest. meer laten vallen is voor de V.S. ook heel moeilijk - tenslotte hebben ze hein altijd opgevijzeld als de demo cratisch gekozen president van het bevriende land dat ze helpen. En de V.S. kunnen dan met de kommunis- ten best onderhandelen over het bes te akkoord dat ze nog in de wacht kunnen slepen en waarbij hun ne derlaag het fraaist wordt bemanteld, maar uiteindelijk moet de handteke- ming van de man in Saigon er ook onder - daarvoor streden de V.S. toch immers: om het demokratische be wind in het zuiden niet onder de voet te laten lopen. Het is een illusie om te denken dat Thieus bewind zo demokratisch is, dat is het evenmin als zijn verkie zing. Maar het is een illusie waaraan de V.Som gezichtsverlies te voorko men net zo goed moeten vasthouden als aan de illusie dat ze alleen maar naar Zuid-Vietnam zijn gekomen om te helpen - in wezen kwamen ze om dat ?e een uitbreiding van het kom- munisme een halt wilden toeroepen uit vrees dat dit heel zuidoost-Azië zou overspoelen. Het ivas slechts toe val dat Vietnam net het moment van ingrijpen is geworden. Thieu weigert kennelijk wat de V. S. met Noord-Vietnam overeengeko men zijn en het gaat niet door. Voor lopig althans, want er is geen denken aan dat de V.S. alleen door de kop pigheid van Thieu zich laten dwin gen nog veel langer in Vietnam door te gaan met een uitzichtloze en nut teloze strijd. Maar de manier waarop of Thieu verwijderd wordt, of door de knieën gedwongen wordt, kan moeilijk een verheffend toneel ople veren. Maar die zijn er in de laatste 25 jaar in deze streek ook niet veel geweest. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTELVEEN. In het tweede kwartaal van het op 1 april begon nen boekjaar 1972-1973 heeft de KLM een winst behaald van f 55 miljoen vergeleken met een verlies van 7,8 miljoen in het eerste kwar taal en een winst van f 37,9 miljoen in het overeenkomstige kwartaal van het vórige jaar, zo heeft de maatschappij bekendgemaakt. UTRECHT. De Nederlandse Chris telijke Reisvereniging heeft in Utrecht bij de viering van haar vijf tigjarig bestaan een actie afgesloten die het dorpje Posoegroenoe in de binnenlanden van Suriname een nieuwe school zal opleveren. Het huidige gebouw verkeert in bouw vallige staat. HELMOND. De politie van Vlis- singen heeft de 20-jarige P. van de E. uit Helmond aangehouden, ver dacht van de overval op het post agentschap te Mierlo-Hout (gem. Helmond) op 12 oktober. Er werd toen f 30.000 buit gemaakt. De 28- jarige M. R.-B. uit Eindhoven, die bij hem was, werd aangehouden, verdacht van hëling. DEN HAAG. Op initiatief van mi nister ir. P. J. Lardinois van land bouw en visserij zal een commissie gevormd worden, die gaat bezien hoe in de toekomst de verwerking van „melkvreemde" vetten in zui- velprodukten geregeld moet worden. DEN HELDER. Veertig Noordierse schoolkinderen in de leeftijd van 12 tot 15 jaar zullen van de Tweede Kerstdag tot 13 januari een vakan- tiebezoek brengen aan Den Helder. Deze 18-daagsevakantiereis wordt hun aangeboden op initiatief van de Helderse jeugdraad. AMSTERDAM. Bleek van ver moeidheid, maar dankbaar heeft Victor van Vriesland uit handen van burgemeester Samkalden van Am sterdam de versierselen in ontvangst genomen, behorende bij een nieuwe onderscheiding voor zijn literaire werk, die hem door de koningin is verleend. Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. DEN HAAG. Weinig bezwaar heeft de Tweede Kamer ingebracht tegen de toekenning van kinderbij slag aan de ouders of verzorgers van werkende jongeren. BUSSUM. In Bussum zijn zes se- mi-permanente lokalen van een school door onbekende oorzaak uit gebrand, waaronder het scheikunde lokaal en het talenpraktikum met bijbehorende apparatuur. Over de schade valt nog niets definitiefs te zeggen, maar deze loopt minstens in de tonnen. DEN HAAG. De prijzen van bril janten in Nederland zijn verhoogd, aldus een mededeling van de zijde van de organisatie van juweliers. De kleine stenen zijn, naar gelang van de kwaliteit, met 2 tot 5 procent in prijs verhoogd. De grotere stenen zijn gemiddeld 11 procent duurder geworden. Bij de grotere stenen lo pen de prijsverhogingen variërend naar gelang van kwaliteit en groot te, van 5 tot 19 procent. ROTTERDAM. Een 76-jarige we duwe uit Rotterdam is slachtoffer geworden van een sluwe oplichter. Onder het voorwendsel dat ze in verband met een reclamecampagne van een meubelzaak een grote prijs had gewonnen, klopte de man haar een bedrag van bijna 2500 gulden uit de zak. AMERSFOORT. Lekkages in het aardgasleidingnet komen Amers foort duur te staan. Vorige maand verleende de gemeenteraad voor het herstellen van de lekken in het gas- leidingnet reeds een krediet van drie miljoen gulden. Nu is nog eens drie ton nodig voor het vervangen van door gaslekkages gestorven of ten dode opgeschreven bomen. Ongeveer 200 bomen zijn al dood. URK. Evenals vorig jaar heeft de visafslag van Urk tot dit jaar een re- cordaanvoer geboekt. Werd in 1971 een totaabedrag bereikt van 44 mil joen gulden, nu werd op vrijda'g 27 oktober reds de 50 miljoen volge- maakt. Urk is daardoor na Ymuiden de tweede aanvoerhaven geworden van verse vis in Nederland. BERGEN OP ZOOM. Drie jonge mannen uit Halsteren zijn in Ber gen op Zoom aangehouden wegens aanranding van een 18-jarig meisje uit Hoogerheide. DEN HAAG. De postadministratie van Suriname zal op 20 december een serie van drie bijzondere postzegels zonder toeslag uitgeven naar aanlei ding van het 25-jarig bestaan van de dienst Landsbosbeheer. DEN HAAG. In het afgelopen weekeinde hebben zich in Den Haag vier steekpartijen voorgedaan. UTRECHT. Bij een felle uitslaande brand zijn het café Lion d'Or en een daarboven gelegen woonverdieping in de Wijde Begijnestraat in de Utrechtse binnenstad volledig in de as gelegd. LEEUWARDEN. In Leeuwarden is een kunstweek begonnen, waaraan 38 scholen met 2300 leerlingen mee doen. Voor hen is een programma opgesteld, waarin het zelf-doen een belangrijke plaats inneemt. Zo zullen beeldende kunstenaars in vijf werk plaatsen de scholieren helpen bij hun kunstuitingen BAARN. Naar eerst pas bekend is geworden, is zaterdagavond in hotel café-restaurant de Hoge Vuursche in Baarn een nepbom gevonden terwijl daar een joods huwelijksfeest aan de gang was. AMSTERDAM. Een door de Am sterdamse verkeerspolitie uitgevoer de verkeerscontrole op de Coentun- nelweg heeft uit het aantal van 500 gecontroleerde motorvoertuigen 62 processen verbaal opgeleverd dus ruim 12 procent. ARNHEM. De 28-jarige C. T. uit Nijmegen is uit het St. Elisabeth Gasthuis in Arnhem aan zijn twee gevangenbewaarders ontsnapt en sindsdien voortvluchtig. NIJMEGEN. Prof. F. J. F. M. Duynstee is benoemd tot rector mag nificus van de katholieke universiteit van Nijmegen. Dit heeft het college van curatoren van de universiteit na een vergadering bekendgemaakt. SITTARD. De directie van Dahl- mans N.V. in Sittard, een radio- en televisiebedrijf met in totaal vijf vestigingen in Zuid-Limburg heeft haar veertig werknemers ontslagen. Het bedrijf dat sinds half oktober al stil lag, sloot maandag definitief. Het ontslag is een gevolg van de finan ciële moeilijkheden. DEN HAAG. Deze maand heeft Rijkswaterstaat de belangrijkste fase voltooid van de werken die de ver- zilting in het westen moeten tegen gaan. Het betreft hier de verhoging en vastlegging van de rivierbodem in een 7 kilometer lang gedeelte van de Nieuwe Maas tussen de Hollandsche IJssel en de metrotunnel in Rotter dam. Vogel wachtavond Zierikzee ■I BMi BIK U" :i -- I ZIERIKZEE, 30-10. Voor een goed gevulde zaal in het Huis van Nassau te Zierikzee hield de heer J. W. Eek- hardt uit Zierikzee, na een kort wel komstwoord door de voorzitter van de Natuur- en Vogelwacht „Schou wen-Duiveland," de heer J. P. C. Boot zün aangekondigde lezing over „Flora en fauna van Schouwen-Dui veland". Aan de hand van een serie dia's behandelde spreker de kustlijn van ons voormalige eiland met de erbij behorende vegetatie en een aantal diersoorten, voor 't overgrote deel vogels. In 't bijzonder werd aandacht gevestigd op de levensvormen die af hankelijk zijn van de eb- en vloed werking. Gehoopt wordt op moge lijkheden om bij doorgaande afslui ting der Öosterschelde toch de le vensvoorwaarden te behouden voor deze, van de getijden afhankelijke organismen. In zijn openingswoord had de heer Boot nog enkele bijzonderheden me degedeeld over de geheimzinnige dood van een groot aantal vogels, meest scholeksters, op de zeer mis tige 9e oktober. Tevens wekte hij op om medewerking t€ verlenen aan mevr. Van der Baan bij het in goe de staat houden van de botanische tuin, waarin een aantal zeldzame of bedreigde planten uit Schouwen- Duiveland worden „bewaard", en hij bracht dank uit aan de heer G. Brand voor het onderhoud van deze tuin in het seizoen 1971/1972. De heer Eckhardt oogstte voor zijn interessante lezing een welverdiend applaus en een dankwoord van de voorzitter. Raad Eindhoven ongerust over ziekenhuiskwestie EINDHOVEN, 30-10. De gemeente- raad van Eindhoven heeft in zijn maandagavond gehouden vergade ring met algemene stemmen een door mr. H. de Kok (KVP) voorge stelde motie aangenomen, waarin de ernstige bezorgdheid van de raad wordt uitgesproken over het conflict omtrent het hartcentrum van het Binnenziekenhuis. De raad heeft b. en w. en alle be trokkenen verzocht attent te blijven en de binnen hun bereik liggende mogelijkheden tot beëindiging van het conflict te onderzoeken en ter hand te nemen. UTRECHT. De bouwbonden van het NVV, CNV en NKV zullen by de komende CAO-onderhandelingen hun voorstellen baseren op het con cept-centraal akkoord. Dat betekent onder meer een verbetering van de loon- en arbeidsvoorwaarde van 3,5 procent (excl. arbeidstijdverkorting en mee rvakantie) en een snel moge lijke invoering van de 40-urige werkweek. WOENSDAG 1 NOVEMBER. NED. I. De mogelijkheid is aan wezig, dat het vastgestelde program ma voor vanavond de mist ingaat, maar dat zal vrijwel niemand erg vinden als daarvoor een rechtstreek se reportage in de plaats komt van de voetbalwedstrijd tussen Nederland en Noorwegen,, die vanavond in het kader van het kwalificatietoernooi voor de wereldkampioenschappen, in het Feijenoordstadion gespeeld Wordt Maar ook als er van voetballen geen rechtstreekse beelden komen, kan het een goed t.v.-avondje worden, namelijk met de speelfilm The Time Machine, uit 1960, geregistreerd door Georg Pal. De tijdmachine is het pro- dukt van een Engelse uitvinder in 1899, waarmee deze zowel ih het ver leden als in de verre toekomst zich kan verplaatsen. De film speelt zich voornamelijk af in het jaar 802701. The Time Machine is gebaseerd op de uit 1895 daterende roman van H. G. Wells. Na deze science-fiction film iets van geheel andere aard, nl. de eerste aflevering van de serie Kijken naar kinderen, waarin het accent zal vallen op bepaalde, on aangename storende gebeurtenissen die de gewone groei van het kind nadelig kunnen beïnvloeden. Verder hebben we deze avond reog Studio Sport en Den Haag vandaag te goed. Bibelebons heet weer het kinderpro gramma, dat de AVRO om vijf uur verzorgt. NED. II. Zowaar, al weer een. te levisiespel. Dat is te danken aan de AVRO, die vanavond over het twee de net regeert. Papieren rozen is de titel van het Engelse spel, dat na het journaal op de buis komt. Het ver haal is de tragische afgang van een journalist, voor wie het pensioen weldra zal aanbreken. De man kan zich niet bij dit feit neerleggen. De journalist gaat vreemde dingen doen. Zo sluit hij onder meer zijn vrouw thuis in een kast op. Het daarna vol gende programma, Rode wijn in een groen glas, is een Zweedse produk- tie, waarin een herdersspel gedanst wordt op muziek van Liidwig von Beethoven. Om tien uur moet de AVRO het scherm verlaten om plaats te maken voor IKOR, zodat er nog net een half uurtje overblijft voor Televizier-supplement, waarin één actueel onderwerp onder de loup ge nomen wordt. Het IKOR komt met de tweede aflevering van Leerhuis. On derzocht wordt, waaruit de angst voor onze eigen verantwoordelijk heid voortkomt. Tussen zeven en acht uur gaat het er weer spannend aan toe, bij de vierde aflevering van De laatste der Mohikanen. De dochters van kolonel Munro komen nadat ze heel wat afgrijselijke momentenheb ben moeten doorstaan, eindelijk aan op het fort William Henry, waar hun vader ongeduldig op hen wacht. Niet echter bij Haviksoog en twee Mohi kanen, die gevangen genomen en ge marteld worden. DONDERDAG 2 NOVEMBER. NED. I. Een hele avond, wat neer komt op vier uur zendtijd, staat de Evangelische Omroep op het eerste net ter beschikking. Alle program ma's, met uitzondering van een do cumentaire over een Engelse privé- school, zijn van betrekkelijk korte duur. Het vooravondgerecht bestaat uit de Kinderkrant, waarin o.m. een tekenfilm, en een half uurtje met de Engelse zanger Peter Conlan. De BB C-documentaire Van school gestuurd, verhaalt over het hoofd van een En gelse privé-school die in het geweer komt na de ontdekking, dat een aan tal leerlingen zich aan de verdoven de middelen verslingerd heeft. Ma rianne Glashouwer presenteert ver volgens het programma En pu mijn verzoek, waarin ditmaal de trompet tist Harry Sevenstern en de organist Hendrik Zwart te zien zijn en te ho ren uiteraard. Na twintig minuten actualiteiten in Nader bekeken volgt in Israël '72 een ontmoeting met drie leiders van het huidige Israël. Tot slot van de E.O.-avond wordt de re portage Spel met het verleden uitge zonden. Hel is hel verslag van een dag van de oude ambachten, die in augustus in het Friese Allingawier is gehouden. NED. II. Op het tweede net mag de VPRO vier uur zendtijd vullen. An derhalf uur daarvan wordt besteed aan het programma waarmee de VP RO de lucht uitgaat, te weten Mill- house, een witte comedie. Het is een kritisch-ironisch portret van de hui dige Amerikaanse president Nixon. De maker ervan is de cineast Emile Antonie, die een lange reeks voor treffelijke documentaires (o.a. over de moord op John F. Kennedy) op zijn naam heeft staan. Voor de do cumentaire die vanavond van hem te zien is, volgde Antonie de lange car rière van Richard Nixon. Na hel journaal hel programma All in the family, dat wij in Nederland kennen als Tot de dood ons scheidt. In deze aflevering krijgt Archie Bunker hel aan de stok met een wasserette-eige naar. Ook het programma Zip Code komt uit Amerika. In de aflevering die nu uit deze serie op het scherm komt, wordt een portret getekend van een Amerikaans gezin dat van een aangename alledaagsheid terecht komt in een uiterst rumoerig leefkli maat. Berichten uit de samenleving zijn direct na het journaal te ver wachten. In het uur daarvóór valt van het volgende amusement te ge nieten: het beertje Colargol, een col lage van filmfragmenten van stom me films en een avontuur met Po- peyethe Sailorman. WOENSDAG 1 NOVEMBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Bibelebons; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Socutera; 20.00 Jour naal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 The time machine; 22.10 Kijken naar kinderen; 22.35 Studio Sport; 23.00 Den Haag vandaag; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 De laatste der Mohi kanen; 20.00 Journaal; 20.20 Papieren rozen; 21.20 Rode wijn in een groen glas; 21.35 Televizier; 22.05 Leerhuis; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. DONDERDAG 2 NOVEMBER. NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Kinderkrant; 19.30 Pe ter Conlan; 20.00 Journaal; 20.20 Van school gestuurd; 21.10 En nu mijn verzoek; 21.50 Nader bekeken; 22.10 Israël '72; 22.40 Spel met het verle den; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de sa menleving; 20.35 All in the family; 21.00 Zip Code; 21.45 Millhouse, een witte comedie; 23.15 Den Haag van daag; 23.25 Journaal. Advertentie de panty voor de maten 46-48-50 (in de gouden verpakking) FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK 21 Hij verzwijgt, dat er nabij Sankt Goar een restaurant is, waar hij doorgaans stopt om te eten. Bepaald niet, omdat het daar zo goed is of goedkoop. Maar er werkt daar een dienstertje en die is verkikkerd op de reus. Als hij tijd genoeg heeft, blijft hij er overnachten en het is in het verleden meermalen gebeurd, dat het dienstertje in de nacht van haar kamertje naar de kamer van Bas sluipt om met hem voor het och tendkrieken nog enkele genoeglijke uurtjes door te brengen; bevend van geluk, als de grote kerel haar in zijn harige armen trekt en kust en ver troetelt. Nee, daar spreek hij niet over. Dat gaat niemand wat aan. Dus slaat hij Sankt Goar verder over, als hij ver telt over de Loreley en de legende, die er aan verbonden is. Willem ziet in z'n gedachten het tafreeltje: hoog op de bergen een blonde sirene, haar gouden haren kammend. En beneden tussen de bergen de schepen en de schippers naar boven kijkend, net zo lang, tot ze op de klippen vergaan. Ja, Bas kan vertellen. De avond is om voor je het weet. Gerie schenkt koffie. Bas pakt zijn portemonnaie, haalt er een briefje van tien uit en gooit dat naar de jongen. „Hier. zwa ger. haal-es wat lekkers voor bij de koffie. We zullen maar profiteren van deze buitengewone omstandig heden - zeg ik dat goed. kantoorpik? - en er een leuke avond van maken. Roomsoezen, net zo wit als jouw snoet Met enige tegenzin staat de jongen op, gaat de straat op en haalt ergens het verlangde. Vader Worms krijgt een nieuwe sigaar en het wordt in derdaad een leuke avond. Zelfs Bct- tie komt een poosje aan tafel zitten. Morgenvroeg leert ze haar lessen wel in bed. Nu wil ze luisteren. Hij is een brok onverschilligheid, die Bas Le verstro, maar vertellen kan-ie. Laat in de avond toert Gerie nog even met hem rond. Hij zegt: „Nu ik half invalide ben, mag je wel een beetje toesohietelijker voor me zijn, prul. Heb je geen medelijden met me?" „Hardstikke. Zeg maar, wat ik uit moet trekken. M'n truitje soms?" Hij lacht breeduit. „Doe je toch niet. Geef me dan maar eens een ex tra dikke pakkerd, prul van me". „Prul zal genadig aan je wens vol doen. Tenminste, als je je wagen er- gens stil kunt zetten". Maar als ze zijn brede armen om zich heen voelt en hij even zijn hand over haar borst strijkt, laat ze hem gaan. Maar fluistert in zijn oor: „Je bent mijn schat en ik ben trots'op je, dat je je altijd zo goed weet te be heersen, beer. Maak het nou niet te gek, he?" Hij neemt haar gezicht tussen zijn handen en kust haar rustig. „Natuur lijk niet, prul. Ik zou jou geen ver driet kunnen doen. Daarvoor houd ik teveel van je". De volgende dag is hij in het zie kenhuis. Daar neemt men de voet onder handen en als er foto's van zijn gemaakt, maken deze uit. dat er niets onherstelbaar is beschadigd. Rust zal de voet het snelst kunnen genezen. Daarom is hij een aantal dagen iedere avond bij de familie Worms over de vloer. En wordt er verwend door zijn meisje, want die vindt het wel fijn, dat ze iedere avond een poosje in zijn armen kan liggen. Ze gaat steeds meer van hem houden cn daarom praten zc op een avond, als zc buiten de stad do wa gen op een rustig plekje stilgezet hebben, over hun toekomst. Gerie zegt: „Ik heb natuurlijk een spaar bankboekje, want ehhet is niet mijn bedoeling eeuwig chocola in te pakken. Je moest maar eens gaan uit kijken naar een huis. Als jc voet be ter is, gaan we kalmpjes aan meu belen bekijken. Met een beetje geluk kunnen we volgend voorjaar mis schien trouwen". „Ben je bedZo lang wil ik niet meer wachten, prul. Voor mijn doen heb ik veel geduld gehad, maar daaraan komt een keer een eind. Van de winter, zo mogelijk al van het najaar. Hoe, zal me een zorg zijn, dat moeten ze voor ons maar in orde maken. Laat dat maar aan Bas over. he? Dan zit het wel snor". Ze glimlachte en liefkoosde zijn gezicht. „Best. En hoe zit het met jouw pingping, beer? Of moet het enkel van mij komen?" Hij trekt het meisje naar zich toe en kust haar. „Ik ben misschien in die jaren, dat ik piano's rijd een schuinsmarcheerder geweest, maar het geld gooide ik niet over de balk. Bovendien kregen we vaak fooien cn die verdeelden we natuurlijk. Gaart en ik. Ga van de week maar eens een keer met me mee naar huis. dan zal ik mijn boeken openslaan. Zeg ik dat goed?" Ze begrijpt hem goed. maar plaagt „Wat heb ik aan boeken? Centen moet ik hebben". „Wat hebben wc aan centen? Briefjes van honderd zijn beter en die heb ik zat. prul. Let eens op: sa men gaan we een moord nest voor ons beiden bouwen. Om er nooit meer uit te kruipen". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4