mm HflUIE AGENDA Kapschuur Haamstede prooi der vlammen STREEKNIEUWS Geslaagde puzzelrit Zeeuwse Staten bepleiten vaste oeververbinding Westerschelde DE SENSATIE VAN DIT JAAR! KEES BRUSSE CARRY TEFSEN HUGO METSERS Bevel aan de Vietcong-troepen Westhoek vreest dat pyromaan aan het werk is Wat overbleef van de kapschuur na- de brand. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 2.45 uur werd de dochter van de heer S. v. d. Wekken, landbouwer aan de Armhoekseweg te Haamstede wakker door vreemde knallen. Toen ze buiten keek zag ze de grote overdekte kapschuur naast de schuur waarin het vee, bestaande uit 18 melkkoeien en 10 kalveren gestald- stond, in lichterlaaie staan waarbij de asbestplatenbedekking door de vlammen met luide tot ver in de omtrek hoorbare knallen bezweek. Na de familie gewekt te hebben werd de brandweer gewaarschuwd die door de verhuizing van het gemeentehuis de B.B.-sirene liet loeien, haar manschappen optrommelde en het vuur met de nevelbluseenheid aantastte. De brandweer uit Renesse arriveerde vlak daarop met de lagedrukspuit en gezamenlijk kon met succes de grote schuur behouden blijven. Het vee was inmiddels uit de stallen naar buiten gebracht, doch de landbouwmachines in de brandende kapschuur gingen verloren. Onder de inventaris bevonden zich een combine, een stro-pers, een freesmachine, twee landbouwtrek kers, een bietenrooier, wat klein ma teriaal en 1500 pak hooi en 2000 pak stro dat de wintervoorraad voer en strooisel omvatte voor het vee. De circa 20 x 10 meter metende schuur brandde als een fakkel en de brand- weerkorspen onder leiding van de commandant J. v. Sluijters en de be velvoeder W. Geleijnse hadden han den vol werk om de ernaast gelegen schuur met aangebouwd woonhuis voor brand te behoeden. Hun werk bleek succesvol ondanks de handi cap dat het water van vrij grote af stand aangevoerd moest worden. Na dat het dak ingestort was liet men het stro en het hooi uitbranden, waarmede de gehele zondag ge moeid was. Enkele werktuigen konden met be hulp van spoedig ter plaatse zijnde omwonenden nog gered worden. De belangstelling was groot doch de Rijkspolitie zette een deel van de Armhoekseweg af om het blussings- werk niet te belemmeren. De oorzaak Opnieuw komt de oorzaak naar voren en iedereen bij de brand sprak daarover. Burgemeester Everwijn die zeer spoedig ter plaatse was: ,.Ik krijg ernstige vrees dat hier een py romaan aan het werk is". Elektrici teit was in deze schuur niet aanwe zig wel in de gebouwen ernaast. Sinds de oogst van het graan 197-2 brandde in de Westhoek voor meer dan een half miljoen gulden aan boerderijen (gerekend op nieuw bouw) met daarbij inventaris, stro en hooi af en dat geeft te denken. De zoon van de heer Van der Wek ken, die omstreeks 2.00 uur thuis kwam heeft niets gemerkt of gezien. De eigenaar is voor brandschade verzekerd. De Rijkspolitie zette een nauwgezet onderzoek in. Zondag was de belangstelling voor de rokende resten groot'. HAAMSTEDE Koffieüurtje uitgesteld Het voor woensdag 1 november aangekondigde koffieuurtje van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Westerschouwen is uitgesteld wegens de op die datum vallende dankdag voor het gewas. Op dinsdag 7 november zal in het Wapen van Renesse een Vliseline- demonstratie worden gehouden. In- troduktie is toegestaan. Aanvang 14.30 uur. Dinsdag 14 november maakt de afdeling een excursie naar de PZEM te Middelburg. Geslaagd In Genève (Zwitserland) slaagde voor het examen „tolk Nederlands- Frans-Engels" mej. Leny Landegent uit Haamstede. Zij kreeg haar oplei- ling aan 1' école d' interprète in Ge nève. SCHARENDIJKE Hervormde vrouwenvereniging organiseert verkoopmiddag en -avond De hervormde vrouwenvereniging „Contact", houdt op woensdag 1 no vember (dankdag), een verkoopmid dag en -avond in het verenigingsge bouw. Tijden: 14.30-17.00 uur en van af 19.30 uur. Iedere belangstellende is hartelijk welkom. Er wordt thee en koffie geschonken en er is een grabbelton. Koplampen en bandentest Veilig Verkeer Een groot aantal autobezitters, waaronder eén aantal uit andere plaatsen heeft donderdagavond ge bruik gemaakt van de gratis kop lampen- en bandentest, georgani seerd door de afd. Brouwershaven van Veilig Verkeer Nederland. Voor degenen, die op deze dag hun auto niet konden laten testen be staat a.s. donderdag 2 november 's avonds van 7 tot 9 uur de gelegen heid in Garage Slager dit alsnog te laten doen. NIEUWERKERK Luitenant Kooyman sprak voor Gereformeerde jeugd Vrijdagavond werden er in het Geref. -kerkgebouw weer catechisa ties gehouden. Het was deze keer dat niet ds. A. S. Rienstra die voor de jeugd sprak, maar luitenant Kooy man van het Leger des Heils uit Zie- rikzee. Lt. Kooyman vertelde over de oorsprong van het Leger des Heils, ook vertelde hij waarom hij bij het Leger was gekomen en over het werk van het Leger. Lt. Kooyman vertelde dit alles eerste aan de jon geren van 14 t/m 16, daarna aan de oudere jeugd van 17 en ouder. De spreker sprak in totaal zo'n twee uur. Ook de jeugd mocht aan het woord komen en zij deden dit door middel van het vragenstellen. Lt. Kooyman beëindigde deze bijeen komst door in dankgebed voor te gaan. Bij de uitgang werd nog een collecte gehouden. De opbrengst was vanzelfsprekend voor het Leger des Heils. OOSTERLAND Ouderavond De A.V.R.O.-rally Timmerman (Natuursteen) was goede gastheer NIEUWERKERK, 28-10. Zaterdag jl. is er weer een AVRO-rally ge houden. Wederom was er in Nicu- werkerk een controle-post by de fa- Timmerman (Natuursteen). De deel nemers hadden een fraaie dag. Er na men aan deze rally 601 autos deel, dat komt neer op zo'n 2000 mensen. Er was voor de auto's een grote parkeerruimte aanwezig. Bij de bin nenkomst van het gebouw kreeg men per deelnemerskaart een steentje aangeboden met een letter naar keu ze erin. Hierna kwam men in de werkplaats waar men werd ontvan gen door een licht muziekje Enige personeelsleden toonden de werking BRUINISSE Ver. Steun aan Nierstichting Ook in Bruinisse wordt deze week de jaarlijkse inzameling voor de Ver eniging tot Steun aan de Nierstich ting gehouden. Laat ook Bru niet achterblijven om in de week van 30 oktober tot 4 november de jaarlijkse collecte tot een goede te maken. Recordopbrengst bij postzegelveiling DEN HAAG, 28-10. Voor een klei- ne acht honderdduizend gulden aan postzegels, oude brieven en andere posthistorische documenten is sinds vorige week maandag onder de ha mer gekomen bij de Haagse veiling houder Van Dieten. Een woordvoer der van de veilinghouder noemde dit een record-opbrengst van het ruim 80 jaar oude bedrijf. Hij voegde er aan toe dat jaarlijks in ons land voor een bedrag van 6 a 7 miljoen gulden op de verschillende postzegelveilin- gen wordt omgezet. De opbrengsten liggen op het ogenblik ongeveer 100 procent boven die van vier jaar ge leden en 20 tot 25 procent boven het peil van vorig jaar. van enkele machines (werktuigen). Men moest 'vanzelfsprekend een op dracht uitvoeren. De AVRO-rally- vraag luidde als volgt. Noem van vier gesteenten de bewerkte en on bewerkte steen. Er waren dus acht stenen in totaal. Het ging zo: b.v. nummer één was onbewerkt en dan meest men dezelfde steen opzoeken aleen nu bewerk. Sommige men sen begrepen de vraag niet zo best, maar.de meesten hebben het wel goed ,v kunnen oplossen. De AVRO-rally was voor wat Nieuwer- kerk betreft' zeker geslaagd en de firma Timrperman kan eveneens op een prettigèdag terugzien. openbare basisschool Woensdag 1 nov. a.s., s avonds om half acht hoopt de openbare lagere school alhier, de jaarlijkse ouder avond te houden in het gebouw van de school. Na de opening door de voorzitter, de heer A. L. Ista, volgen de verslagen, waarna de bestuurs verkiezingen volgen. Aftredend zijn ditmaal de voorzitter en mevr. M. van den Berge-de Vos, die beiden herkiesbaar zijn. Daarna volgen de rondvraag én zullen verschillende sChoolzaken behandeld worden. Daarna komt een jeugdmusical- opvoering aan de beurt door leerlin gen uit de twee laagste klassen, on der leiding van de onderwijzeres, mevr. Sinke, getiteld: „Teun de speelman". Na een pauze, die hierop volgt, hoopt de schoolarts, mevr. M. Germing-Steidl, te spreken over het onderwerp: ?)De schoolarts en de be geleiding van het schoolkind". On getwijfeld een belangrijk onderwerp op deze ouderavond. Ver. Steun aan Nierstichting Ook hier ter plaatse wordt de col lecte gehouden ten bate van de Ver eniging tot Steun aan de Nierstich ting. Laat ook Oosterland niet ach terblijven om de jaarlijkse collecte tot een goede te maken. Dankdag voor het gewas De gewone jaarlijkse dankdag voor het gewas zal ook hier ter plaatse worden gehouden op woensdag 1 no vember a.s. Alle kerken en ge.zind- ten uit ons dorp doen hieraan mee met uitzondering van de Ned. Herv. Gemeente, die enige jaren geleden besloot om deze dag niet meer te houden. Dringend beroep op cle regering' MIDDELBURG, 28-10. Dc Staten van Zeeland hebben een dringend beroep op de regering gedaan in be ginsel in te stemmen met de bouw van de vaste oeververbinding Wes terschelde. Met dc werkzaamheden hiervan zou dan in de loop van 1973 kunnen worden begonnen. De aanleg van de vaste oeverver binding kan de structurele werk loosheid in Zeeuwsch-Vlaanderen terugbrengen. Het werkloosheids percentage ligt daar op het ogenblik op 3,3 procent. Het project zal naast de stafemployes werk bieden aan gemiddeld 700 arbeiders gedurende vier en een half jaar. Studie» bijna voltooid De technische en financiële stu dies voor het project vaste oeverver binding Westerschelde zijn bijna voltooid. Een werkgroep legt de laatste hand aan de opstelling van de overeenkomst tussen de Exploitatie maatschappij N.V. „Vaste Oeverver binding Westerschelde" en de Staat der Nederlanden. Deze gegevens zul len nog vóór 1 december a.s. aan mi nister Udink van verkeer en water staat ter kennis worden gebracht. Daarbij zal men tevens bekend ma ken voor welke kosten de staat zal komen te staan. Het zal hierbij DODELIJKE ONGELUKKEN PURMEREND. De 49-jarige mevr. M. Hondorp-Fennicks uit Den Helder is om het leven gekomen, toen de auto, bestuurd door haar echtgenoot, in Beemster tegen eeri boom botste. Dat gebeurde omdat een andere auto de weg opreed maar halverwege bleef staan. BERGEN OP ZOOM. De 66-jarige C. Schraven uit Bergen op Zoom is in een ziekenhuis in Den Haag over leden. Hij was in zijn woonplaats door een vrachtauto aangereden toen hij op zijn fiets plotseling wilde oversteken. NIEUW VENNEP. De 31-jarige verkoopleider E'. J. Pool uit Lisse is zondag in Nieuw Vennep om het le ven gekomen. Hij verloor op de Lis- serweg de macht over het stuur van zijn auto en vloog met hoge snel heid tegen een- transformatorhuisje van het P.E;N. ROERMOND. De 3-jarige Pascale Pubben- uit Heijthuijsen (L.) is onder de wielen van een rijdende vracht auto gelopen en op slag, gedood. AMSTERDAM. De 27-jarige brom fietser R. Hulshof uit Zaandam is in Amsterdam-Noord dodelijk gewond bij een aanrijding met een rechtsaf- slaande vrachtauto met aanhanger. De bromfietser kwam onder een ach terwiel van de combinatie terecht. HELLENDOORN. In Daerlerveen (gemeente Hellendoorn) is de vijfja rige Dirk Oldenhuis bij een verkeers ongeluk om het leven gekomen. Het kind liep plotseling van het trottoir af de rijweg op en werd aangereden door een juist passerende personen auto. Het jongetje was op slag dood. BERGEN OP ZOOM. De 58-jarige A. Kiepe uit Bergen óp Zoom is in zijn woonplaats bij het oversteken aangereden door een auto. De man overleed op weg naar het ziekenhuis APELDOORN. De 21-jarige J. de Boer uit Apeldoorn is in zijn woon plaats met zijn auto tegen een boom gevlogen. Hij was op slag dood. Engeland zet klok lenig O O LONDEN, 29-10. Engeland heeft in de nacht van zaterdag op zondag de klok een uur teruggezet. Daarmee Is overgeschakeld van de Britse zo mertijd op de Greenwich mean time. Overlevenden bij vliegramp in Frankrijk NOIRETABLE, 28-10. Negen van de 68 inzittenden van de Vickers Vis count van de Franse binnenlandse luchtvaartmaatschappij Air Inter die vrijdagavond bij Noiretable in het departement Loire verongelukte, hebben de ramp overleefd. Van hen bleef een kind helemaal ongedeerd. De anderen zijn min of meer ernstig gewond. Het toestel maakten een vlucht van Lyon naar Clermont-Ferrand toen kort voor de landing tegen 19.30 het radiocontact verloren ging. Vailer met broodmes doodgestoken BRUNSSUM, 29-10. Dc 22-jarige ongehuwde J. van G. heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag met een broodmes zyn 67-jarige vader, J. van Groen, in diens woning aan de Veldstraat in Brunssum doodge stoken. De zoon, die onder invloed van alcohol was, meldde zich na zijn daad bij de plaatselijke politie. Hij gaf als motief op, dat zijn vader zijn leven had verpest. Voorts bekende hij al lang wrok tegen zijn vader te koesteren. Drie doden en drie gewonden bij autobotsing SITTARD, 29-10. Op de provinciale weg van Heerlen naar Sittard zijn zondagavond half 8 twee auto's fron taal met elkaar in botsing gekomen. In de ene auto vonden een echtpaar en een kind de dood. Een tweede kind werd gewond. In de andere auto werden twee mensen gewond. De gewonden zijn naar een zieken huis te Heerlen gebracht. De oorzaak van de.botsing is nog niet bekend. Vrouw „gilt" bankrovers van de deur VAALS, 28-10. Twee mannen heb ben geprobeerd het bijkantoor van de Boerenleenbank te Vijlen (gem. Vaals) te beroven. Zij belden aan bij de beheerder van het kantoor die in hetzelfde pand woond. Zijn echtge note, mevrouw Merkelbach, deed de deur open. Toen zij werd bedreigd, begon zij te gillen. Hierdoor kwamen omwonenden uit hun huizen. De mannen zijn toen gevlucht. Gevangene ontsnapt DEN HAAG, 30-10. De 25-jarige J. B. uit Den Bosch, in de strafgevan genis te Scheveningen gedetineerd wegens het plegen van inbraken is zondagavond omstreeks 19 uur ont vlucht. Eerst om 22 uur 's avonds werd tijdens het appèl zijn afwezig heid opgemerkt. Een zoekactie van de politie heeft niets opgeleverd. De man wordt als niet gevaarlijk beschouwd. Maandag 30 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur verkiezingsbijeenkomst A.R.P. Dinsdag 31 oktober Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, openbare verga dering gemeenteraad. Woensdag 1 november Scharendyke Verenigingsgebouw, 14.30-17.00 en vanaf 19.30 uur verkoop middag en -avond Herv. Vrouwen ver. Openbare basisschool, 19.30 uur, ou deravond. Donderdag 2 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwenvereniging „Wees een Zegen". Vrijdag 3 november Burgh Kantine sportveld, 19.30 uur, verga dering sportvereniging DFS. Zaterdag 4 november Noordgouwe Garage Akkerdaas, 19.00 uur, start gezelligheidsrit m.c. „Sparta". Maandag 6 november Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, PvdA- verkiezingsbijeenkomst, spreker dr. Anne Vonde2ing. Dinsdag 7 november Zierikzee Concordia, 19.30 uur, verkiezingsbij eenkomst DS'70. Donderdag 16 november Zierikzee Huis van Nassau, (tweede) ZVU-cur- susavond binnenhuisarchitectuur. Zaterdag 18 november Zierikzee Kraanplein 13.30 uur, 14.00 uur Oos- terscheldebr ug, J eugd vogelwacht, excursie Zuidhoekinlaag. Westenschouwen Strandexcursie Jeugd vogelwacht, 10 uur verzamelen bij de trap. slechts een gering bedrag gaan, zo meent de Zeeuwse gedeputeerde voor verkeer en waterstaat, omdat de exploitatiemaatschappij de aan leg zelf kan financieren. Dc werkloosheid in Zeeland neemt volgens G.S. onrustbarende vormen aan. Vrijdagmorgen hebben ze mi nister Langman van economische zaken een nota overhandigd, waarin zc hun bezorgdheid uitspreken over dc beëindiging van dc investerings- premieregeling en het niet meer ter beschikking stellen van infrastruc- tuurverbcterende werken voor Zee- tand. SEROOSKERKE, 28-10. De Lyons-Club te Zierikzee organiseerde zaterdag een bijzonder geslaagde puzzelrit, die hoofdzakelijk door de Westhoek voerde. De inschrijving vond plaats in. het Dorpshuis te Serooskerke en dat liep vlot. want er waren. 36 deelnemende teams. De rit was follow up" van een ver gelijkbaar onderling gehouden evenement in de zomermaanden. Nu was er een vrije inschrijving. De rit nam een kleine twee uur in beslag. De Lyons- teams namen deel buien mededingen. De rit was uitgezet door de heer L. H. A. de Jong te Burgh en verliep onder fraaie weersomstandigheden. De rally resultaten waren gevarieerd maar alle teams ontvingen een prijsje. De totaal te rijden route was 40 km. De foto geeft een beeld van de inschrijving voor de rit te „Seroos". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE tel. (01110) 2770 brengt maandag 30 oktober dinsdag 31 oktober woensdag 1 november e i n d e I ij k FILM DIE IEDEREEN ZIEN MAG WIM VERSTAPPEN prcxluMi# PIM DE LA PARRA JR. Voorverkoop telefonisch en aan de kassa op de dag van de voorstelling van 11-12 uur. Toegang 18 jaar. SAIGON, 28-10. Dc Vicfcong heeft zatcrag laten weten dat het ztfn strijdkrachten heeft opgedragen het vuren te staken als dinsdag het ont- werp-akkoord tussen Noord-Vietnam cn Amerika wordt getekend. In dezelfde uitzending van de radio van de Vietcong wordt echter twijfel geuit aan dc bereidheid van de Amerikanen tot ondertekening van het voorlopige akkoord op 31 oktober

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2