m Gelden Nixons volgende akties Europa BLIK DOOR HET WERELD C. Wandel en Zn Instemming structurele verhoging AOW NOS wil hogere kijkgelden T.V.-filmportret van Toon Hermans Wat biedt de BEELDBUIS? de panty die tegen een stootje kan ONZE PUZZELRUBRÏEK 2 1 8 Advertentie Nixons doelbewust streven naar een volgende ambtstermijn is het duidelijkst getekend door de diplo matieke akrobatiek die zijn man Kissinger met betrekking tot Viet nam uithaalt. Is de president al bij na zeker van herverkiezing, hij is het absoluut als er maar een beetje suk- ses voortvloeit uit deze koortsachtige aktiviteiten achter de schermen, waarvan hij de buitenwacht opzette lijk menige glimp laat opvangen. Als Nixon de V.S. nu inderdaad weet te verlossen van de zware Viet namese hypotheek mag terecht een zucht van verlichting opgaan in de hele wereld - zeker in Europa, al zal men zich er daar wel van bewust mogen zijn dat Nixon dan des te meer aandacht kan besteden aan de relatie V.S.-Europa. En dat niet in alle opzichten op een manier die voor de Europeanen aangenaam is. Dit is in de eerste plaats van toe passing op de militaire banden die er thans over de Atlantische Oceaan zijn geslagen en die voornamelijk op de N.A.T.O. berusten. De zwaarste last van dit bondgenootschap is van het begin gedragen door de V.S., waar zich geleidelijk aan een steeds heviger afkeer aftekent dat de Euro pese landen inmiddels wel allemaal veel sterker en welvarender zijn ge worden maar kennelijk geen lust hebben wat meer van de lasten over te nemen. Mensen als senator Mans- field dringen al sinds jaar en dag aan op terugtrekking van de Ameri kaanse troepen uit Europa - divisies die in het totaal van de strijdkrach ten geen overbodige luxe zijn, maar die vooral symboliseren dat voor de V.S. de verdediging van Europa de verdediging van zichzelf is. Dit is de opzet van de N.A.T.O. ook geweest, maar het is de vraag of die opzet nog werkelijk geldt. Intussen is het een en ander ver anderd in de relatie tussen Washing ton en Moskou, onder andere in af spraken over strategische wapens. Voor de V.S. is onder meer daardoor niet zo'n grote behoefte meer Europa te laten schuilen onder zijn kernpa raplu. In beginsel houdt die in dat een Russische aanval, op welke ma nier dan ook: met of zonder kern wapens, beantwoord kan worden met een kemaanval, uit te voeren door de V.S. Kan, niet zal - een beetje on zekerheid is hier met opzet ingela ten. Beschermer Intussen is het wel logisch gewor den dat het zeker niet zal gebeuren: de twee kernmachten weten van el kaar dat ze na een klap ontvangen te hebben er toch een uit kunnen delen. Als de V.S. om een aanval op de Rijn te wreken Moskou vernietigen, weten ze dat vervolgens Washington aan de beurt is - een zelfmoordnei ging waaraan geen Amerikaanse president zal wensen toe te geven Advertentie KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. TWEEDE KAMER Het incident rond de Jordaanse diplomaat DEN HAAG, 26-10. Het ongemoeid laten vertrekken vanaf Schiphol van een Jordaanse diplomaat maakt „een vreemde indruk tegenover het ver langen om metterdaad paal en perk te stellen aan het terrorisme en de luchtpiratcrü". Dit vinden de VVD-kamerleden Berkhouwer en Geurtsen. Zij hebben minister Van Agt (justitie) gevraagd naar de reden waarom de man niet is gearresteerd en vervolgd. Zij noe men de gang van zaken te meer be vreemdend, nu hier een kans bestond om op het spoor te komen van de mysterieuze herkomst van bom brieven. Ook de PvdA-kamerleden mevr. Haas-Berger en Dankert hebben over dit incident vragen gesteld. uiteraard. Die kernparaplu, een van de voornaamste bestanddelen van de N.A.T.O., is een illusie geworden. Dat is een van de redenen waarom Kis singer onlangs in Londen en Parijs te kennen heeft gegeven dat „veilig heidsoverwegingen" niet meer vol doende cement zijn voor een Atlan tisch bondgenootschap. Welk ander cement is er dan wel? Nixon weet dat het Europa van nu met zijn ekonomische macht als van een grote der wereld, door versnip- perdheid diezelfde macht politiek noch militair waar kan maken. En daardoor dus gedwongen is aa?i te leunen tegen een grote broer, voor welke funktie alleen de V.S. in aan merking komen. Die grote broer echter heeft in me nig opzicht last van de beschermen de maatregelen die bijvoorbeeld ge nomen worden op agrarisch en ook op industrieel gebied. En de heer Nixon, geadviseerd door de heer Kissinger, is een voortreffelijk koop man. Hij zal best bereid zijn Europa tegen de V.S. aan te laten leujien, maar het zal voortaan zeker niet meer gratis zijn. De vriendelijke woorden jegens Amerika van de in Parijs vergaderende regeringsleiders - vooral van de Franse was dit een beetje ongebruikelijk - hebben wel degelijk tot doel bij voorbaat een beetje aangename sfeer te scheppen om het komend pakket eisen dat Nixon de Europeanen zal presente ren niet harder te maken dan men nu al vreest. De herverkozen Nixon zal onge twijfeld zoals hij ook bij zijn ambts aanvaarding vier jaar geleden zei, prioriteit geven aan Europa dat zich er wel rekenschap van dient te ge ven dat Nixons vriendschap nimmer geheel en al belangeloos is - integen deel. Bisamratteii in opmars VLISSINGEN, 26-10. Het ziet er naar uit dat Nederland momenteel een invasie van bisamratten door maakt. Dit jaar werden er alleen al in Zéeuwsch-Vlaanderen 500 gevan gen. Ze komen daar vooral uit België, waar de rattenvangst nog niet zo systematisch wordt aangepakt als in Nederland. Volgens de heer Hille- brand uit Hoek, rattenvanger in dienst bij de commissie rattenbestrij ding te Arnhem, ondervinden vooral Brabant en Limburg last van Belgi sche en Duitse bisamratten. Nederland voert sinds twee jaar actieve strijd tegen deze ratten, die grote schade aanbrengen aan dijken, sloten en landbouwgewassen. Ze graven holen die een doorsnee kun nen hebben tot één vierkante meter. Eén bisamrat kan in een jaar voor 40 tot 50 nakomelingen zorgen via zijn kinderen en kleinkinderen. Ze kunnen 65 centimeter groot worden. Dit jaar meer haring RIJSWIJK, 26-10. De. Nederlandse haringvloot heeft tot dusver 17 pro cent meer gezouten haring aange voerd dan in het vorige jaar. Vanaf het begin van de teelt 1972 tot en met 20 oktober was de aanvoer 208.734 kantjes, in dezelfde periode 1971 bedroeg de aanvoer 178.536 kantjes. Dit heeft de waarnemend voorzit ter van het Produktschap voor Vis- en Visprodukten, de heer B. A. de Jonge, donderdag meegedeeld. Beroepsvissers: „Geen uitbreiding sportvisserij" RIJSWIJK (Z.H.), 26-10. Het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten zal minister Lardinois adviseren om sportvissers niet toe te staan 's avonds na een uur na zonsondergang te vissen. Het Produktschap stelde zich donderdag achter de opvattin gen van de beroepsvissers en de han del in zoetwatervis Het aantal overtredingen zal toe nemen, omdat de politie in het don ker veel moeilijker kan controleren, aldus de beroepsvissers. Zij vrezen een toenemend aantal diefstallen van fuiken en van het lichten der fuiken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BAARN. Twee jongens van 13 en 14 jaar uit Baarn hebben bekend, in de nacht de nep-bom te hebben ge plaatst bij De Ruyter's muisjesfa- briek in Baarn, waardoor dit bedrijf en een drukkerij in de omgeving een halve dag kwamen stil te liggen en een aantal omwonenden voor meer dan zes uur hun woningen te hebben moeten verlaten. AMSTELVEEN. De Ziekenfonds raad zal de minister adviseren de premie voor de verplichte verzeke ring volgend jaar met 0,7 procent te verhogen tot 8,9 procent. Citroen-agent voor Schouwen-Duiveland GARAGE Nieuwerkerk, tel. (01114) 1487 DEN HAAG. 26-10. De Tweede Kamer heeft donderdagavond haar instemming betuigd met het rege ringsvoorstel ingaande 1 januari 1973 de AOW/AWW-uitkeringen structureel met vier procent te ver hogen. (Daarenboven zal er, dank zij de automatische indexering, nog een IXtra-verhoging plaats vinden). De voor de verhoging benodigde premieverhoging wordt geraamd op 0,5 procent van het premieplichtig inkomen. Omdat de regering even wel de voorgeschreven verhoging van de rijksbijdrage aan het AOW- fonds voor 1973 achterwege laat (hetgeen een bedrag van f 28.4 mil joen oplevert) zal het premieniveau nog met 0,03 procent omhoog gaan. DEN HAAG. De drie grote Neder landse vervoersorganisaties vinden het de hoogste tijd dat belemmerin gen voor het goederenverkeer tussen de E.E.G.-landen onderling moeten worden weggenomen. „Het handels verkeer wordt herhaaldelijk stilge legd door stakingsakties van doua niers van enkele E.E.G.-landen, wat schade veroorzaakt door te late af levering of bederf". DEN HAAG. In de komende jaren zal een begin worden gemaakt met een aantal nieuwe projecten voor de civiele verdediging. Hiertoe behoort mede het stimuleren van de bouw en inrichting van besdhermde bestuurs posten in gemeenten. BREDA. Het gerechtshof in Den Bosch heeft de kruidendokter W. v. d. M. uit Casteren veroordeeld tot negen maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De rechtbank in Den Bosch had hem in eerste instantie veroordeeld tot twaalf maanden ge vangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. BREDA. Verdacht van het lossen van vier schoten en bedreiging van een kastelein heeft de Bredase po litie de 31-jarige J. van W. en de 24- jarige W. G. aangehouden. De man nen wonen in het woonwagenkamp te Breda. DEN HAAG. De samenwerkende actiegroepen van de Rijnstaten, die naast de ministersconferentie over de Rijn in Den Haag een alternatieve bijeenkomst hadden, hebben woens dag op de eei-ste dag een telegram aan de deelnemende ministers aan geboden. DEN HAAG, 26-10. De Nederland.- se Omroep Stichting (NOS) wil de jaarlijkse omroepbijdrage voor 1973 en 1974 verhoogd zien van f 75 tot f 112 per jaar. D, NOS meent dat de door de regering voorgestelde verho ging tot f 108 een tekort over beide jaren zal veroorzaken van 24 miljoen gulden. HILVERSUM, 26-10. De AVRO-te- levisie zendt zaterdagavond een zes tig minuten durend fiimportret uit van Toon Hermans. De voorbereidin gen daartoe werden reeds in 1970 ge troffen. Toon Hermans wilde er alleen mee accoord gaan, wanneer het portret door Ed van der Elsken zou worden gemaakt, wat inmiddels ook is ge beurd. Van der Elsken filmde Her mans tijdens zijn shows, op vakan tie in Arosa, herstellende van zijn ziekte en voorbereidingen treffend voor zijn rentree. Het is geen show, geen over het podium buitelende komiek, die men in dit filmportret te zien krijgt, maar twee jaar uit diens leven, op de planken, thuis in zijn gezin, op va kantie. ZATERDAG 28 OKTOBER. NED. I. De Berend Boudewijn Kwis - de hoofdschotel in het zater dagavondpakket van de KRO, is in grote trekken hetzelfde gebleven als vorig jaar. Na elf uur keert Berend Boudewijn nog even terug op de buis om enkele kijkers thuis met een prijs gelukkig te maken. Maar dan is de uitzending van de actualiteitenru briek Brandpunt intusen al weer verleden tijd. De Zutphense pastoor A. Verwey verzorgd de Epiloog. Voor de jeugd is er in de vooravond weer een aflevering van de vrolijke serie „Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen?" Het middagprogramma is ook grotendeels voor het jonge kijk-< volk bestemd. Een kwartier wordt vanaf vier uur doorgebracht bij de Klub van 6'/i en vervolgens is er weer een ruim uur durende afleve ring van Klassewerk. Tol slot van het middagprogramma volgt een uit zending van een kwartier over Euro pese turnwedstrijden, uitgaande van de internationale organisatie van R.K. sportverenigingen. NED. II. De eerder al beloofde, maar toen wegens ziekte van Trudy Labij uitgestelde impressie van de musical Promotie, promotie komt dan om zeven uur in het programma van de AVRO toch op het scherm. Ook voor acht uur een „item" van geheel andere aard, namelijk Vlieg er niet in!, waarin met voorbeelden uit de praktijk de kijkers worden ge waarschuwd voor het werk van op lichters. Na het journaal staat een aflevering van Cade's County te wachten. Sam Cade moet de moord op een vrachtwagenchauffeur oplos door Ad Visser te presenteren Top- pop, gevolgd door het spelletje Wie van de drie, waarin Marline Bijl nu weer van de partij is en Albert Mol heeft plaats gemaakt voor Kees Brusse. In Peyton Place verdwijnt Rita spoorloos. Met een mengsel van actualiteiten en zomaar wat popu laire „items" besluit Televizier-ma- gazine deze l.v.-avond. NED. II. Uil de Spencer Tracy cy clus zendt de KRO na het journaal de uit 1952 daterende onder regie van Georg Cukor tot stand gekomen film Pat and Mike uit, waarin de ver maarde Katherine Hepburn de te genspeelster van Tracy is. Deze twee Hollywood-sterren zijn een tijdlang bevriend met elkaar geweest, maar een huwelijk zat er toch niet in. Ka therine Hepburn Speelt in Pat en Mike een zeer succesvolle sport vrouw. Een ander opmerkelijk pro gramma is het tweede verslag van Willibrord Nieuwenhuis over Ame rika aan de vooravond van de ver kiezingen. Het accent van deze re portage valt op de twee kandidaten voor het vice-presidentschap, Spiro Agnew, de huidige rechterhand van Nixon, en Sargent Shriver, de run ning made van McGovern. Tussen zeven en acht uur zit weer een afle vering van de Familie Ashton. MAANDAG 30 OKTOBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws19.05 Toppop; 19.30 Wie van de drie; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.10 Artiesten gala; 22.10 Televizier; 23.00 Journaal; 23.05 Teleac. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 De familie Ashton; 20.00 Journaal; 20.20 In de hoofdrol; 21.55 Agnew contra Shriver; 22.30 Journaal. Zondag 29 oktober, 20.25 uur: Herkent u deze melodie? Met mede werking van Jan Blaaser. sen. De rubriek Sportpanorama is erg gevarieerd. Een van de onder werpen die aan de orde komen is het optreden binnenkort in Rotterdam van het circus van proftennissers van Lamar Hunt. Voorts wordt ook bekend gemaakt welke Ko Nijn de nieuwe mascotte wordt van het Ne derlands elftal. Het - voor het oog - aantrekkelijkste programma van de ze avond heeft de AVRO voor het laatst bewaard. Het is het door Ed van der Elsken vervaardigde film- portret van Neerlands grote theater man Toon Hermans. ZATERDAG 28 OKTOBER. NED. I: 10.00 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 De club van 6Vi; 16.17 Klasse- werk; 17.30 Turnen; 18.45 Ti-ta-to venaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Kunt u me de weg naar Hameien vertellen, meneer?; 20.00 Journaal; 20.20 De Berend Boudewijn kwis; 22.10 Brand punt; 23.00 BB-kwiskaarten; 23.05 Epiloog; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Promotie 200; 19.30 Vlieg er niet in!; 20.00 Journaal; 20.20 Cade's County; 21.10 Sportpanorama 21.55 Spelen maarrrI; 23.00 Journaal. ZONDAG 29 OKTOBER. NED. I. Opmerkelijkste program ma in het NCRV aanbod is om half tien het televisiespel De man die Willem Duys schreef. De presentator van Voor de vuist weg wordt hier mee niet met name bedoeld want het spel is geschreven door de Engelsman John Heïlpern die de verhandeling in zijn eigen land situeerde. In vro lijker sferen brengt ons het NOS- zondagmiddagpr o gramma, met om vijf over drie een nieuw verhaal over de sympathieke Supermuis met daar opvolgend de verdere belevenissen van de Partridge Family. Nadat we acht minuten oude filmjournaals be keken hebben, schotelt de NOS ons de documentaire Leven en laten le ven voor. Het. zondagmiddagconcert wordt ditmaal verzorgd door het Ra dio Philharmonisch Orkest. Na de voetbaluitslagen is het tijd voor het IKOR. Allereerst is er voor de jeugd in Woord voor woord een nieuw bij belverhaal. Daarna wordt het eerste deel uitgezonden van de 13-delige serie Geloven in de onvoltooid ver leden tijd. Het programma Zingend Geloven bevat ditmaal een optreden van het Kibboets-koor uit Israël. De NCRV zit vanaf zeven uur op het scherm. Na een half uur geestelijke muziek volgt een documentaire over de 6400 kilometer lange Nijl, die ook wel de vader der rivieren wordt ge noemd. Het muziekspel Herkent u deze melodie kan men na het jour naal verwachten. Een van de optre dende artiesten is de sopraan Jean- nette van Dijck. Ds. S. E. Hof ver zorgt de dagsluiting. NED. II. Het zwaard van Ardoe- waan, twee afleveringen van Studio Sport, Panoramiek, Oh mijn papa en de Duitse documentaire Dan liever de bomen in, vormen het avondpro gramma op het tweede net. Om met het laatste te beginnen. De Duitser Wolfgang Ebert stak zijn licht op over de communes in de bossen en op de bergen in de Verenigde Staten. Veel luchtiger kost bevat Oh mijn papa. In deze aflevering komt de pornografie om de hoek kijken. De bisschop maakt zich zorgen over de moraal in Engeland en hij vraagt zijn oude schoolkameraad Patrick wel zo vriendelijk te willen zijn na te gaan hoeveel blote boezems er in de se.x- winkels te tellen zijn. In Het zwaard van Ardoewaan neemt Roholt een belangrijk besluit. Hij treedt als wa penknecht bij Gorneval in dienst. ZONDAG 29 OKTOBER. NED. 1: 14.45 Nieuws; 14.47 Week- joumaal; 15.07 Supermuis15.12 The Partridge Family; 15.37 Cinemato grafisch weekoverzicht; 15.45 Leven en laten leven; 16.10 NOS-concert; 16.55 Voetbaluitslagen: 17.00 Woord voor woord: 17.05 Geloven in de on voltooid verleden tijd; 17.35 Zingend geloven; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Door de wereld klinkt een lied; 19.30 De Nijl, een rivier en een geschiede nis; 20.20 Nieuws; 20.25 Herkent u deze melodie?; 21.30 De man die Willem Duys schreef; 22.20 Dag dag; 22.30 Journaal. NED. 11: 18.52 Vooraf; 18.55 Ti-ta- tovenaar; 19.00 Nieuws; 19.05 Het zwaard van Ardoewaan; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 Oh, mijn papa; 21.10 Studio Sport; 21.35 Dan liever de bomen in; 22.25 Jour naal. MAANDAG 30 OKTOBER. NED. I. Wie een keur van interna tionale artiesten aan het werk wil zien, moet vanavond om tien over negen afstemmen op het eerste net, waar de AVRO dan het jaarlijks te houden evenement Gala d' Union des Artistes uitzendt. Artiesten zijn daar in aan het werk in een voor hen on gebruikelijke rol en ze maken dit circusfeest voor hun hulpbehoevende collega's. Om een paar artiesten te noemen: Marcello Mastroianni als paardendresseur, de sexy Jane Bir- kin speelt met zeehonden, Annie Fra- tellini treedt op als muzikale clown en Jean Pierre Cassel verricht een opmerkelijke toer aan de stalen mast. Om zeven uur voor de tieners de (In de groene verpakking) Met het voortschrijden van de herfst stijgt nog steeds het aantal wekelijkse inzendingen. Een dikke stapel oplossingen was het resultaat van deze week. Er werden ook nu weer twee prijsjes uitgeloot onder de „foutloze" inzenders. De eerste prijs viel daarbij ten deel aan: De heer C. W. van Ejjsden, Noorddijk 31, Bruinisse. De tweede prijs gaat naar: Mej. B. A. Meyer, Frederikstraat 3, Serooskerke, (Sch.). De oplossing luidt als volgt: Horizontaal: 1. vooronder; 8. pruik; 12. lakooi; 13. gaai; 14. ik; 16. park; 17. vlak; 18. L.S.; 19. els; 21. P.S.; 22. goor; 23. lot; 24. galei; 26. nee; 27. stage; 29. set; 30. spits; 32. tuil; 34. eest; 36. TV; 38. wee; 39. A.P.; 41. niet; 42. dolk; 44. si; 45. Lap; 47. re; 49. Maas; 51. eren; 53. klomp; 56. alm; 58. roest; 60. een; 61. draak; 63. ion; 64. wees; 66. Z.W.; 67. bal; 68. al; 69. vink; 70. toen; 72. nu; 73. list; 74. paniek; 76. naast ;77. kakelbont. Vertikaal: 1. vlieg; 2. O. L.; 3. rap; 4. okapi; 5. nors; 6. dok; 7. ei; 8. paars; 9. rak; 10. ui; 11. kastelein; 13. G.L.O.; 15. klas; 17. voet; 18. logies; 20. slee; 22. geit; 23. lauw; 25. eten; 26. N.P.; 28. t.t.; 30. steek; 31. stomp; 33. valeriaan 35. sir; 37. vla; 40. pa rool; 43. kaar; 46. peen; 48. does; 50. slab; 52. N.S.; 54. leek; 55. m.n.; 57. maan; 59. twist; 61. dweil; 62. kluit; 65. ent; 66. zone; 69. vis; 70 tak; 71. neb; 73. la; 74. p.a.; 75. K.O. De nieuwe puzzel Horizontaal: 1. fluweelachtig weef sel; 4. grote snelheid; 8. knaagdier; 12. plechtige verklaring; 13.. water kering; 14. aarden vaas; 15. stelsel van godsdienst; 17. tapijtachtige stof; 19. voertuig zonder wielen; 20. gebla derte, groen; 22. vastomlijnd geloofs artikel; 24. niet scherp; 25. aanwij zend voornaamwoord; 27. grondvlak v.e. vat; 29. plaats van vestiging; 32. wijnsoort; 34. adreskaart met oog; 36. denkbeeldige richtingslijn; 38. plaats op de Veluwe; 39. touw dat ter versterking in de rand v.e. zeil wordt vastgenaaid; 40. oogholte; 41. sprook jesfiguur; 43. inhoudsmaat; 45. dat gene wat men begeert; 46. afschrift; 48. bergkloof; 50. lage slee met stuur; 51. hoofddeksel; 53. specerij; 55. op koper van gestolen goederen; 58. god der liefde (mythologie); 60. oor v.e. haas of konijn; 62. kleur; 64. land maat; 65. laagte tussen bergen; 66. maand v. h. jaar; 67. drank; 68. troep (ongustig); 69. kledingstuk. Vertikaal: 1. afstammeling (fi guurlijk); 2. sierlijk dier; 3. praal ziek; 5. bloedvat; 6. slangvormige vis; 7. mannelijk beroep; 9. grote gehoorzaal; 10. vlaktemaat; 11. vlug; .16. mechanische mens; 17. vat met hengsel; 18. nabootsing op kleine schaal; 19. vette zelfstandigheid; 21. oude lap; 23. zwarte delfstof; 26. ge zongen toneelspel; 27. gebroken getal (rekenkunde); 28. metalen stiftje v.e. rijgsnoer; 29. vaststaand; 30. effen wollen weefsel; 31. plaats in Zuid- Holand; 33. lofdicht; 35. in het ijs gemaakte opening; 37. voorzetsel; 42. zeer matig; 43. insekt; 44. losgeraak te draad v.e. weefsel; 45. deel v.e. horloge; 47. meisjesspeelgood; 49. blad papier; 52. een betrekkelijk ho ge temperatuur hebbend; 53. ondiep stilstaand water; 54. toespraak; 55. dapper persoon; 56. stad in Italic; 57. holhoornige herkauwer; 59. afge mat; 61. duinvallei; 63. telwoord. 1 5 6 7 i 9 10 11 ::S: 13 14 15 16 w 11 19 20 21 Xy 22 23 iii£i 24 v.v 25 a jg| 27 28 29 30 S 31 32 33 34 35 •v.; 3b 37 38 yX; 39 gij: :;xj 40 41 42 43 44 45 44 47 48 49 SS: y!v 59 X\ SS 51 j;X; SS: 52 ;!y 53 54 s 55 56 57 51 59 ;.vl w> 61 62 63 M W 8$: (5 66 e p K r 12

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4