I ^5ie éne druppel OPINIEONDERZOEK fa. Joh. den Boer L'M Weten en willen in het verkeer Kiespijn liet ergst aldus huisvrouwen Prijswijziging aardolieprodukten Vinylfabriek moet dicht VAN HET VADERLANDSE ERF Ruim een miljoen vraaggesprekken per jaar Ons volk vertoont „enquetevermoeidheid" Als we het Nederlands Instituut voor Publieke Opinie (Nipo) en soortlyke instellingen moeten ge loven, zal in november de Party van de Arbeid een spektakulaire verkie zingswinst boeken en de konfessio- nele partyen andermaal flinke ver liezen Iyrïen. Toch doen Den Uyl en Van der Louw er verstandig aan de verkie- zingsbeer niet op te peuzelen voor hy gesehoten is. Het vermaarde in stituut Gallup, dat sinds 1936 de Am erikaanse presidentsverkiezingen pleegt te voorspellen, vergalloppcer- de zich in 1918 danig. Het voorspelde dat de repubikein Dewey president zou worden, maar Harry Truman kegelde alle wetenschappelijke prog noses omver en werd gekozen Steeds meer instituten gaan meer mensen enqueterèn. Alleen in ons land worden in het kader van en- quetes per jaar rond één miljoen vraaggespreken gehouden. Dat leidt tot enquete moeheid. En dat komt de trouwbaarheid van de prognoses niet ten goede. Vorige eeuw eerste enquetes Het principe van elk enqueteon- derzoek is de steekproef. Een aantal mensen wordt over een specifiek onderwerp (onderwerpen) onder- vaagd en die mensen zijn vooraf zo geselekteerd, dat de enquete een re presentatieve waarde krijgt. Wat onder de proefpersonen leeft, is ken merkend voor een komplete bevol kingsgroep. Voor de wijze van enquê teren bestaan allerlei wetenschap pelijke methodieken, merendeels uit gedokterd door sociologen, sociaal psychologen enz. De geschiedenis van de enquete begint reeds in het begin van de vo rige eeuw, toen met name in Enge land verschillende geleerden pleitten voor sociale veranderingen en daar toe feiten verzamelden over de arme buurten, gevangenissen enz. Pas in het begin van deze eeuw krijgt het enqueteonderzoek wetenschappelijke pretentie, o.m. door toepassing van de waarschijnlijkheidssteekproef Opiniepeilingen met het doel de uitslag van de verkiezingen te voor spellen, werden het eerst in de Ver. Staten verricht. Na de Tweede We reldoorlog is het aantal opiniepei lingen enorm toegenomen, m.ede ge stimuleerd door de grote belangstel ling, die de massamedia (kranten, televisie enz.) hiervoor aan de dag leggen. Ook de belangstelling van zakenlieden voor het ondervragen van het publiek is zeer groot. Grote bedrijven schakelen veelal opinie-in stituten in voor regelmatig markt onderzoek. Zeer bekend zijn ook de geregelde onderzoekingen naar de luister- en kijkgewoonten, die in op dracht van de omroepverenigingen worden gehouden, waardoor zij zo ongeveer weten naar welke radio- en televisie-uitzendingen het meest geluisterd, c.q. gekeken wordt. Veel marktonderzoek Rond 60 °/o van alle opiniepeilin gen hebben betrekking op markt- en konsumentenonderzoek. Voorts wor den deze peilingen ook veel gehan teerd bij sociologisch onderzoek, re clameonder zoek etc. Het zakenleven levert dus een belangrijke bijdrage in dit soort onderzoékaktiviteiten met o.m. als doel de behoeften van de konsument te leren kennen. Sociaal-wetenschappelijke onder zoekingen zijn zonder opiniepeilin- ge nauwelijks denkbaar. Bekende grote odnerzoekingen van de laatste jaren hadden onder meer betrekking op de religieuze gevoelens van de bevolking en het seksueel gedrag van de volwassen Nederlanders. Ze werden, als zo vaak, in opdracht van de massamedia verricht. Helaas dreigt de betrouwbaarheid van deze enquetes ernstig in het gedrang te komen door de „enquete- druk", waaraan zo langzamerhand het Nederlandse volk blootstaat. Jaarlijks worden er in ons land min stens één miljoen vraaggesprekken i het kader van een enqueteonder zoek afgenomenHet blijkt dat voor al huisvrouwen en alleenstaanden zeer veel worden ondervraagd. Weinig informatie Leidt dit niet tot enquetemoeheid? De socioloog H. 't Hart werpt deze vraag op, in het vakblad „Sociologi sche Gids" en beantwoordt deze vraag bevestigend. Hij acht het waarschijnlijk dat veelvuldig geënqueteerd worden de bereidheid bij de mensen wegneemt om een volgende keer opnieuw als ondervraagde op te treden. Of de on dervraagden raken vermoeid en ge ven onzorgvuldige antwoorden, waardoor het onderzoek een dubieu ze zaak wordt. Deze socioloog heeft ook niet mal se kritiek op de manier, waarop de onderzoekers hun gegevens verga ren. Zo nemen onderzoekers door gaans nauwelijks de moeite om de ondervraagden in te lichten over het doel van het onderzoek of de wijze van verwerking van de informatie. De identiteit van de opdrachtgever blijft als regel verhuld. De resulta- ten van het onderzoek worden vaker niet dan wel bekendgemaakt of zij worden gepublceerd in een vorm die voor de ondervraagden volstrekt on begrijpelijk is. De ironie wil boven dien, dat ondervraagden door het verstrekken van informatie kunnen meewerken aan maatregelen die rechtstreeks hun belangen schaden. Een verbetering van de informatie aan de ondervraagden is daarom zeer gewenst, terwijl een vermindering van het aantal enquetes de enige methode is om het Nederlandse volk niet definitief enqutemoe te maken. Overigens kan publikatie van een enqueteonderzoek soms tot zeer merkwaardige reakties leiden. Het staat vrijwel vast dat de prognose van de verkiezingsoverwinning, die Wilson volgens de opiniebureaus stellig moest behalen, tienduizenden Britten zó prikkelde, dat ze op konkurrent Heath gingen stemmen, tegen de aanvankelijke prognoses in. Als we deze lijn naar Nederland doortrekken zal de P.v.d.A. dus ze ker niet winnen, als het N.I.P.O. als maar grote winsten van de socialis ten voorspelt Twee doden bij verkeersongeluk VENRAY, 20-10. De 22-jarige Hen- drika Ploegmakers-van Buul uit het Brabantse De Rips (gem. Bakel) en haar vierjarig zoontje Chantal zijn in Venray bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De auto die de vrouw bestuurde kwam bij een inhaalmanoeuvre frontaal in bot sing met een vrachtauto. SER-advies: Twee proeent verhoging minimumloon DEN HAAG, 21-10. De Sociaal- Economische Raad heeft na stem ming over drie mogelijkheden, in meerderheid gekozen voor een ver- hoging van het minimumloon per I januari a.s. met twee procent. Die twee-procentsverhoging was de mening van de werkgeversieden die, gehoord de discussies eerder op de dag over het rapport van de eco nomische deskundigen en de finan ciële moeilijkheden, steun kregen van zes kroonleden. Dit standpunt kreeg in totaal 21 stemmen. De vak beweging wilde een verhoging met vijf procent, maar kreeg geen enkele steun. Haar standpunt kreeg 14 stemmen. Een middenstandspunt, een verho ging met drie pi-ocent, kreeg alleen de stemmen van vijf kroonleden. Advertentie Een aanwinst voor uw kamer. Wengé wandmeubel met wit laqué ombouw. De extra grote maat, 245 cm breed en 192 cm hoog, biedt een geweldige bergruimte. Voorzien van barvak, t.v. ruimte, verlichting en besteklade, 995.- roKN K£UM St. Domusstraat 58 Zierikzee - Tel. 2345 Treffende foto van de achterzijde van het stadhuis van Brouwershaven in restauratie. Het bovenste deel van de achtergevel kwam gereed, het onderste wacht nog op een opknapbeurt, die heel hard nodig is. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode). Gevangenisstraf van 3000 jaar DALLAS, 21-10. Een jury in Dallas Texas, heeft als haar mening te ken nen gegeven dat Terry Eugene Cul- ley wegens moord op een verzeke ringsagent tot 3.000 jaar gevangenis straf moet worden veroordeeld. De verdachte heeft bekend. Het is de langste straf die tot dusver door een jury in Texas is gevraagd. In de rechtspraak in Texas is het mogelijk dergelijke lange straffen op te leggen om te voorkomen dat de veroordeelde na een aantal jaren voorwaardelijk in vrijheid worden gesteld. Zo komt iemand die tot le venslang is veroordeeld gewoonlijk na 20 jaar op vrije voeten. Toren van Bergen op Zoom wordt niet explosieven neergehaald BERGEN OP ZOOM, 21-10. Om de sloop van de reeds grotendeels afge broken St. Josephkerk in het cen trum van Bergen op Zoom te ver snellen is besloten het laatste obsta kel, de nog 40 meter hoge toren, met behulp van een springlading neer te halen. Dat zal donderdag morgen a.s. in alle vroegte gebeu ren. Het uur „Utrecht" Is bepaald op vyf uur. De direct omwonenden zijn vrij dag door middel van een stencil van de directeur van gemeentewerken van het voornemen op de hoogte ge steld. De op 21 augustus begonnen sloop van de kerk is de laatste tijd name lijk vertraagd door de onverwacht grote hinderpaal die de toren bleek te vormen. DEN HAAG, 21-10. Organisatoren van verkeerscampagncs gaan er tc veel van uit dat verkeersdeelnemers te weinig weten. Een goed verkeers gedrag is vaak geen kwestie van we ten (kennis van verkeersregels), maar van willen. Die motivatie kan men het best bijbrengen door een be roep te doen op het egoisme van dc weggebruiker, door hem er op tc wyzen dat een bepaalde verandering in gedragspatroon in zjjn eigen be lang is. Dat is de mening van de heer G. H. Wind, directeur van de West- duitsc zusterorganisatie van Veilig Verkeer Nederland (VVN). Hij sprak op het Internationaal Verkcerscon- gres in het Haagse Congrescentrum. Het valt met dc verkeerskennis in het algemeen wel mee, zo illustreer de de heer Wind aan dc hand van enkele cy'fers. By onderzoekingen is gebleken dat zeventig tot negentig procent van de vragen over het ver keer goed worden beantwoord. 87 procent van de ondervraagde automobilisten bij een enquete in de Bondsrepubliek zag het nut van vei- lighcidsgordels wel in. „De automo bilisten weten, waarom de veilig- heidsgordel in de auto zit, maar zc geloven niet dat zo'n ding uitgere kend in hun auto en voor hun veilig heid nut heeft", aldus de heer Wind. Dc automobilist kan eenvoudig niet accepteren dat hem ook wclecns een ongeluk zou kunnen overkomen. Flitsen uit liet buitenland MOSKOU. Veertig joodse gezinnen in Leningrad, Vilnius (Wilna) en Ri ga hebben toestemming gekregen naar Israël te emigreren zonder voor het genoten onderwijs te betalen, zo is vrijdag van communistische zegs lieden in Moskou vernomen. BRUSSEL. In de periode van 1963 tot 1970 is in de E.E.G. de Neder landse industriële produktie het sterkst gestegen. Het indexcijfer dat in 1963 op 100 lag, kwam zeven jaar later op 175. Voor de gehele E.E.G. was het in deze periofle gestegen van 100 tot 152. BUENOS AIRES. Extremisten hebben op de 27-ste verjaardag van het aan de macht komen van de ver bannen president Juan Domingo Pe- ron, alle spoorweglijnen rondom Ro- sario tot doelwit van bomaanslagen gemaakt en ook bomaanslagen in Buenos Aaires gepleegd. BRUSSEL. In Brussel hebben on geveer 2000 studenten betoogd tegen de verhoging van de collegegelden in België en tegen de beperking aan de Belgische universiteiten van het aantal buitenlandse studenten. Ook in Leuven waren de studenten op straat. VERENIGDE NATIES. Een com missie van experts, die door de alge mene vergadering van de Verenigde Naties is ingesteld, heeft zich met algemene stemmen uitgesproken voor ontwapeningsmaatregelen op het gebied van napalm-bommen en andere brandbommen. FRANKFORT. In de buurt van Koblenz in de Westduitse deelstaat Rynland-Palts zijn bij werkzaamhe den tot het verleggen van hoogspan ningskabels vier elektromonteurs om het leven gekomen. WASHINGTON. Het program van het Amerikaanse vredeskorps in Oe ganda is tijdelijk opgeschort en de laatste van ongeveer 117 aan de uit voering van het program meewer kende Amerikaanse vrijwilligers heeft in het afgelopen weekeinde het land verlaten. WASHINGTON. De Amerikaanse raad die toezicht houdt op de pro duktie van voedsel en medicamenten heeft met klem gewaarschuwd tegen het overmatig gebruik van dikwijls onwerkzame medicamenten waaraan de Amerikanen zich blijkens een en quete te buiten gaan. BAYONNE. De 26-jarige militante Spaanse Bask José Ereno uit de Franse grensplaats Hendaye heeft donderdag van de Franse autoritei ten tien dagen de tijd gekregen, om zijn biezen te pakken. LONDEN. „De militanten van de „Vanguard"-beweging zijn bereid te schieten en te doden om het Britse erfgoed in Noord-Ierland te bewa ren", zo verklaarde donderdag in Londen William Craig, leider van de extremistische protestantenorganisa- tïe. PEKING. De soldaten van de in Peking in ballingschap levende prins Norodom Sihanoek, ex staatshoofd van Cambodja, zullen ook in het ge val van een afzonderlijke vrede in Vietnam of Laos, de strijd tegen de regering-Lon Nol in Cambodja voortzetten. BRUSSEL. Tijdens het internatio nale concours voor toeristische films te Brussel is aan de film „Wadden- zee-Vogelland" van de Nederlander Jan van de Kam de eerste prijs voor de beste toeristische film met educa tieve strekking toegekend. LONDEN. In 1980 zal het waar schijnlijk mogelijk zijn om per trein van Rotterdam naar Londen te rei zen in vijf uur, dus in ongeveer de helft van de tijd die nu nodig is voor de reis met trein en boot via Hoek van Holland en Harwich. AMSTERDAM, 21-10. De helft van de Nederlandse huisvrouwen vindt kiespijn de ergste „alledaagse" pijn, op korte afstand gevolgd door hoofdpijn. Dit blijkt uit een landelijke representatief gespreide steekproef van 314 huisvrouwen door het instituut voor markt onderzoek Inter/view Onder de „kleine hinderlijkheden" van het ouder worden blijken aantasting van de zintuigen en het minder goed ter been zijn als de belangrijkste bezwaren te worden beschouwd. Postelein wordt het vaakst (9 ü/o) genoemd als groente waaraan men het meest een hekel heeft. Daarna komen andijvie en spinazie met elk 5 procent. Het instituut noemt het bevreemdend, dat spruitjes, „toch een van de verschrikkelijkste groenten die er bestaan" slechts een beschei den positie op de ranglijst innemen. Blauw, groen en rood zjjn de meest genoemde favoriete kleuren van de huisvrouwen. Zwart is de minst, gewaardeerde kleur. Feestjes, verjaardagen, dansen en het werk waren de gelegenheden waarbij 24* procent van de vrouwen met hun man kennis maakten. Voor twee procent was dit het café en voor 1 procent de kerk. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 24 OKTOBER NED. I: Hadimassa is dood, leve de Nonsens en Treurniet-show. In het V AR A-programma vanavond de eerste editie van deze nieuwe show, die aangekondigd wordt als een brok onvervalst amusement voor het he le gezin en andere minderheidsgroe pen. Hadimassa-steunpilaar Ton van Duinhoven is een van de medewer kenden aan dit nieuwe programma. Geen Wim de Bie en Kees van Koo- ten, die nu onder de vleugels van de VPRO werken, maar wel Dimitri Frenkel Frank, die met Rob van Houten regie en samenstelling heeft. Het laatste onderdeel uit het VARA- dinsdagavondpakket is En een zoen van de juffrouw, dat ditmaal gewijd is aan de gedeeltelijke leerplicht voor werkende jongeren. Zoals be kend is, blijkt de regering Biesheu vel er niets voor te voelen een twee de dag vorming voor de werkende jeugd in te stellen. De linkse par tijen in de Tweede Kamer hebben dit standpunt sterk gehekeld. Een probleem dat ook aangesneden wordt in déze „Zoen" is de niet- doorbetaling van de dag waarop de werkende jongeren vorming ont vangen. De uitzending op het eerste net begint om zeven uur met het vierde deel van de Stratemakerop- zeeshow, een vrolijk en gevarieerd brokje telvisie voor jong en oud. Daarna tot acht uur een aflevering van Daar komen de schutters, waar in een gróte schietoefening helemaal verkeerd uitpakt. Zeevaarder James Onedin, na het journaal te zien, heeft nog steeds niet vrouwe Fortu- na aan zijn zijde. Voorts treuzelt in deze kroniek Elizabeth bij het doen van een keuze tussen haar twee aan bidders Frazer en Forgaty. Het eni ge programma, dat nog niet ge noemd is, De ombudsman, waarin Marcel van Dam ingaat op proble men van kijkers, is om tien over ne gen op hét scherm. NED. II: De populaire quiz Twee kamp van de NCRV is met ingang van vanavond weer terug op het scherm, zij het in een ander jasje. Voor voormalig quizmaster Dick Passchier en Judith Bos. Tweede nieuwigheidje is, dat de deelnemers niet meer gerecruteerd worden uit de universiteitsstudenten maar uit middelbare scholieren. De eerste tweekamp gaat om zeven uur de lucht uit. Als het vraag- en ant woord werk achter de rug is, wordt deel 4 van de serie Achtergronden van de bijbel uitgezonden. Na het journaal doet de NCRV een stukje sentiment in haar uitzending. We bedoelen het programma Goeie ou we koffergrammofoon, een muzikale show met een enigszins documentai- -e inslag, liedjes van voor 1950 wor den door hedendaagse artiesten in hun originele uitvoering vertolkt. Zo zing Marie Cecile Moerdijk het lied Lc'.se ganz leise. Andere medewer kenden zijn Rita Hovink, Fiet Kos ter en Frits Lambrechts. Het menu vermeldt voorts de zesde aflevering van de serie over Hendrik de Zeven de, waarin de zwaar beproefde En gelse vorst een poging doet de ziel te redden van een in de Tower opge sloten ketter, wie de brandstapel wacht. Na actualiteiten in Hier en Nu zingt het christelijk gemengd koor Scheppingsgave uit Emmeloord nog tien minuten vol, waarna men van de NOS nog de rubriek Den Haag vandaag te goed heeft. DINSDAG 24 OKTOBER NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 18.45 Ti-ta tovenaar; 18.55 nieuws; 19.05 De stratemakeropzee- show; 19.25 Daar komen de schut- ters; 20.00 Journaal; 20.20 De One- dine line; 21.10 De ombudsman; 21.40 De nonsens treurniet show; 22.30 en een zoen van de juf- - frouw; 22.45 Journaal; 22.50 Teleac. NED. II: 18.45 Ti-ta tovenaar; 18.55 nieuws; 19.05 Tweekamp; 19.30 Achtergronden van de bijbel; 20.00 Journaal; 20.20 Goeie ouwe koffer grammofoon; 21.10 Hendrik VII; 22.00 Hier en Nu; 22.40 koorzang; 22.50 Den Haag vandaag; 23.00 Jour naal. ROTTERDAM, 21-10. De maxi mumprijzen van zware stookolie werden zaterdag met f 2,per 1000 liter/kg verhoogd, terwijl de maxi mumprijzen van huisbrandolie I en II, gasolie, dunne stookolie, autogas- olie en petroleum met 0,30 per 100 liter zullen worden verhoogd. De oliemaatschappijen hebben dit gezamenlijk meegedeeld. BRUSSEL, 21-10. De Limburgse Vinylfabriek in het Belgische Tes- senderlo (in de Kempen) moet voor lopig dicht. Gedeputeerde Staten van de Belgische provincie Limburg heb ben besloten tot opschorting van de vergunning van dit bedrijf omdat de veiligheidsvoorwaarden die in de vergunning gesteld zijn voorlopig onvoldoende worden nageleefd. FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK 16 „Waar die is, kun je in de Bijbel vinden." „O ja? Ik lees geen boeken, heb ik geen tijd voor. Zeg jij het maar." „Dat is de buitenste duisternis, waar wening zal zijn en knersing der tanden." „Arrejassis, weet je niks leukers te bedenken? Nou, als dat jouw ge loof ismazzel en brogis, hoor, maar ik hoef het niet. Geef mij maar de lol, daar ben ik jong voor." „In de Bijbel staat: die Mij vroeg zoeken, zullen Mij vinden," weer legde Gaart. Bas, die aan het stuur zat en met een vaart van tachtig kilometer over de autobaan suisde, keek hem even van terzijde aan en antwoordde: „Gaart, als wij goeie vrienden willen blijven, dan mag jij je preken er gens anders houden. Maar mij maak je er niet warm of koud mee. Met andere woorden: het heeft geen nut. Ik leef, zoals ik denk te moeten le ven en ik doe geen mens tekort. Ik vecht niet, ik drink heel matig en zeker niet, als ik moet rijden, doe niemand overlast, doe niemand één cent tekort en verder geniet ik van het leven. Ja, dat is mijn stelregel: zoveel mogelijk genieten van het le ven. Daarvoor is een mens jong. Te zijner tijd vlieg ik een keer tegen een of andere griet op, die me in haar kladden neemt en me mee sleept naar het stadhuis. Dan ben ik verkocht. Tot zolang zeg ik: leve de leut. Spasz machen, zeggen de Duit sers. en die kunnen het." Op gezette tijden bleef Gaart zijn speeches afsteken. Bas luisterde doorgaans goedmoedig, klopte zijn maat op de schouder en antwoordde: ..Dat heb je mooi gezegd, jong. Je bont je carrière misgelopen, je had dominee moeten worden. Of pas toor. Bedankt, we zullen het in wel willende overweging nemen. Ja, nu je toch bezig bentdoe alvast een schietgebedje, dat we straks de pas over komen, want er is een helling van 14 graden en als de rem weigert, gaan we beiden naar pinatang. En fin, dan hebben we in elk geval wat muziekinstrumenten bij ons, als ze de val overleven. Bij de klanten in half Europa was Bas al spoedig een welkome ver schijning. Ze mochten de reus alle maal en het gebeurde meermalen, dat men hem, nadat de wagen gelost was, uitriodigde om de avond in een of ander gezin door te brengen. Dan was er dikwijls een schone, die ge biologeerd werd door de humoristi sche reus in zijn steenkool-Duits of spaghetti-Italiaans, al begreep men hem uiteindelijk wel. Na drie jaar had hij gedurende zijn reizen meer vrouwenharten gebroken dan weg- records, want overal was er wel een of ander aardig meisje, dat een avonu met de reus uit geweest en zich he lemaal door hem had laten inpalmen met alle gevolgen van dien. Want hij vrijde net zo gemakkelijk met een blonde schoonheid uit het Schwarz- wald als met een felle zwarogige uit Tirol, uit Biarritz of Genua, Na pels of Orleans. Dc taal was voor hem nooit een barrière, want wat hij met zijn mond niet af kon, deed hij wel met zijn handen cn lippen. Dc taal der liefde was internationaal. De rest ook. Daar waren immers geen woorden voor nodig! Natuurlijk verweet zijn maat de jongen af en toe zijn losbandigheid. Want als ze ergens bleven overnach ten, trok Gaart zich doorgaans me teen terug in zijn hotel om te medi teren en uit te rusten, terwijl Bas uitging met iedere jongevrouw, die aan zijn arm wilde gaan hangen en daarvoor waren er altijd wel te vin den. Bas lachte zijn maat uit,als hem weer eens de les werd gelezen. „Best mogelijk, dat er in één of meer lan den een zoon of een dochter van me in de wieg ligt, maar moet ik mc daar kopzorgen over maken? Ze wil len het toch zelf? Als we een avondje uit geweest zijn, vragen ze er as het ware om en moet ik dan nee zeg gen? Ik zou wel gok zijn om niet te accepteren, wat ze me aanbieden." Dan zweeg Gaart, want tegen een dergelijke logica had hij geen woor den meer. Bas was vier en twintig jaren oud. toen hij in de danszaal een meisje ontdekte. Met kennersoog bekeek hij haar en knikte enkele malen. Een raspaardje, was zijn eerste mening En eentje, die niet gemakkelijk tc versieren zal zijn, beslist niet. Een hardstikke mooi figuurtje en een paar benen om u tegen te zegen. Wc kunnen har vragen voor een dansje. Het meisje keek de reus tijdens het dansen onderzoekend aan. Knap pe kop, ongetwijfeld. Haar blik ver anderde cn het werd ontzag. Hij was anderhalf hoofd langer dan zij zelf en ze was toch niet een van dc kleinsten. Toch danste hij prima cn met een zekerheid, die zc prettig vond. Ze liet zich geheel door hem leiden, waardoor ze nog beter dan- ten, want Bas Leverstro, die zo on geveer in alle Europese landen had rondgedraaid op dansvloeren, had genoeg roetine om met zijn passen zijn wil op tc leggen aan zijn part ner. „Kom je vandaan?" vroeg hij. ..Uit de stad? Of.." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4