laasuittvuistje' enjouwspijkerbroek Handicap jeugd-zwemwedstrijden in verschillende klassen Evenement in „Onderdak" ZIEKIKZEE, 18-10. Woensdag 18 oktober hadden in „Onderdak" de jeugdige zwemsters en zwemmers een geslaagde ochtend, want van 8 tot 13 uur, was het bad volledig be zet door ongeveer 300 jeugdige be zoekers en bezoeksters. Wedstryden (werden gezwommen met verschil lende hindernissen. De zwemmertjes vanaf 6 jaar moesten 25 meter zwemmen en daar bij een grote skippybal vervoeren. De kinderen van 8 t/m 10 jaar kre gen de opdracht 25 meter te zwem men, met een zwemplankje, waarop een bekertje water was geplaatst. De oudere jeugd (11-12 jaar) kreeg opdracht 25 meter te zwemmen met een blinddoek voor. Voor vele kinderen was de op dracht aan de zware kant, maar ie der slaagde erin om de opdracht te volbrengen. Het festijn is bijzonder goed geslaagd, dankzij de voortref felijke hulp van een achttal jongeren (15 tot 18 jaar) die hun diensten vrij willig aanboden om de tijden op te nemen, te starten en de kinderen te voorzien van het materiaal waarmee gezwommen werd. Ook voor de niet-zwemmertjes (sters) was er een activiteit in het instructiebad. Badmeester Den En gelsman heeft met zijn assistente de volgende resultaten geboekt. Groep 4-7 jaar: Als eerste kwam hier uit de bus Ernst-Kloet; 2e Hinie IJzelberg; 3! Herman v. d. Wekken; 4. Erik Holm; 5. Paul den Boer; 6. Henny Kloet; 7. Ronny Janson; 8. Annemarie Zuidweg; 9. Bianca Voer man; 10. Mieke van Velthoven. TWEEDE KAMER School- en cursusgeldwet aanvaard DEN HAAG, 18-10. Zonder al te veel moeite heeft minister Van Veen de school- en cursusgeldwet door de Tweede Kamer geloodst. Behalve van het regeringsblok KVP-VVD-ARP-CHU kreeg de mi nister woensdagmiddag de steun van de fracties van DS'70, SGP, GPV en Boex-enpartij. De linkse oppositie onthield haar stem aan het wetsontwerp omdat, zoals woordvoerder Wilbers van D'66 het noemde, het o.m. een ongunstige werking op de externe democratise- ring van het onderwijs zal hebben. Met een verschil van twee stem men - 56 tegen 58 - verwierp de ka mer een motie van Wilbers, waarin van de kamer de uitspraak werd ge vraagd dat aan leerplicht schoolgeld vrijdom verbonden dient te zijn. 8-10 jaar: 1. Marjan Klink; 2. Lia Slotemaker; 3. Marco Does; 4. Mai"- cel Legemate; 5. Eric de Wild; 6. Co Willemse; 7. Fx*ank Bouwman; 8. Saartje Slotemaker; 9. Leon Meier; 10. Hanneke v. 't Veer. Bij de jeugd, welke de zwemkunst machtig waren was de uitslag: 1. Els Pieper uit Utrecht; 2. Jan Edgar Dijkstra; 3. Ad Hagesteijn; 4. Eline v. 't Veer; 5. Ellen Bouwman; 6. Jopy den Engelsman; 7. Matje Brederode; 8. Jaap Jan Vink; 9. Mijno Boescho- ten; 10. Ingeborg Gudde; 11. Hanny Kleppe; 12. Diny Fierens; 13. Peter van Guldener; 14. André van Agter- berg; 15. Sam van Enigen; 16. Eric Schot; 17. Inge Lafévip; 18. Cor v. Zwemmen met blinddoek voor. Heel moeilijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). d. Houten; 19. Jurgen Ensink; 20. Jo hanna Snijders en verder tot 210. Een bijzonder geslaagde dag, wel ke voor herhaling vatbaar is. De lei ding had de chef zwemmeester, de heer C. J. Hooydonk. Alle deelnemertjes(stei's) konden met een prijsje naar huis, dankzij de gulle gave van de Zierikzeese mid denstand, welke hun geschenkjes vrijwillig en gratis ter beschikking hebben gesteld voor de jeugd. Beroemde jxmdci dood MOSKOU, 18-10. An An. is dood. In de dierentuin van Moskou is deze reuzenpanda, afgewezen minnaar van Tsji Tsji, zondag op 15-jarige leef tijd aan een hartziekte overle den. Zijn „echtgenote" Tsji Tsji was twaalf weken geleden aan een zelfde ziekte overleden. Vijftien jaar is een tamelijk hoge leeftijd voor een panda, aldus de directeur van de die rentuin, Igor Sosnowsky. In tegenstelling tot de Britse pers, die aan de dood van Tsji Tsji op 22 juli veel aandacht wijdde, heeft de Prawda er niets over meegedeeld. PARIJS. De Franse politie heeft voor Parijs ongekende strenge veilig heidsmaatregelen getroffen om de negen staatshoofden en regeringslei ders te beschermen die donderdag voor de Europese topconferentie naar de Franse hoofdstad komen. GUATEMALASTAD. In Guate- malastad zijn de lijken gevonden van dertien mannen van wie met een scheermes de hals was afgesneden. De slachtoffers waren allen recidi visten- ANCHORAGE. Een vliegtuigje met aan boord onder meer de demo cratische fractieleider in het Ameri kaanse huis van afgevaardigden, Hale Boggs, wordt enkele uren ver mist boven Alaska. TOKIO. Een wijdverbreide grond- speculatie heeft zich in verschillende delen voorgedaan na de verschijning van een boek van premier Kakoeei Tanaka, zo is in Tokio bekend ge worden. „Flitsen" uit het buitenland ROME. De 38-jarige tolk bij de Libische ambassade in Rome Zwater Abel Wael, een Jordanier, is maan dagavond doorzeefd met twaalf ko gels in zijn woning aangetroffen. CINISELLO BALSAMO. Het hoofd van de Lutherse gemeente in Milaan, de 64-jarige dominee Frie- derich Wabnitz, is vermoord. De Rijkspolitie vond het lijk maandag op een veld bij Cinisello Balsamo op twaalf kilometer van Milaan. STRAATSBURG. Dc assemblee van de Raad van Europa heeft woensdag een voorstel van het Twee de Kamerlid P. Dankert (PvdA) ver worpen, de abortus-wetgeving in de zeventien bij de raad aangesloten landen soepeler te maken. Een kwart van ons volk draagt al spijkerwerk - de achteloze jeans, de jacks, de broeken waarin een plooi een misdaad is, Kaas uit 't vuistje hóórt bij het spijkervolk: geen stijf gedoe, hup, als je trek hebt, een brok uit de losse pols. Dat geel doet 't toch lekker bij denimblauw? P.S. Voor de fanatieke spijkerfans hebben we nagelkaas! WASHINGTON. De adviseur van Nixon, Kissinger, is opnieuw in Pa rijs gaan onderhandelen met de af gevaardigde van Hanoi, Xuan Thuy, zo heeft het Witte Huis meegedeeld. VATICAANSTAD. Kardinaal Al- fi'ink, dé R.K. primaat van Neder land is naar van welingelichte zijde is vernomen in Rome aangekomen. SANAA. Dc leiders van Noord en Zuid Jemen hebben woensdag avond besloten een nieuwe wapen stilstand te sluiten. Premier Mhos en Al-Aini van Noord Jemen dceld dit mee aan het Britse persagentschap Reuter. m!eXICO. De Mexicaanse regering overweegt een verzoek om politiek asiel van 48 Cubanen, die in een ge stolen vaartuig naar Mexico zijn uit geweken, zo heeft de politie in Mexico-Stad dinsdagavond bekend gemaakt. MOCALL (IDAHO). Op een vlieg veld in de buurt van Mocall in de Amerikaanse staat Idaho heeft een 30-jarige man een particulier vlieg tuigje gekaapt. Hij dwong de piloot op te stijgen na twee politiemannen „gegijzeld" te hobbcn, die hem wil den arrestei'en wegens een overval op een winkel. MOSKOU. De pi-emier van Egypte, Aziz Sidky, is woensdagochtend na een bezoek van twee dagen uit Mos kou vertrokken. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft woensdag het veto van president Nixon op een wetsontwerp tegen milieuvervuiling met 52 tegen 12 stemmen verworpen. HONOLOELOE. Bij een rasscnrcl aan boord van de Amerikaanse ma- rinctanker Hassayampa zijn vier op- varenden gewond, allen blanken, zo heeft de Amerikaanse marine dins dag meegedeeld. Elf negers zijn ge arresteerd. REYKJAVIK. Een IJslandse ka nonneerboot heeft de netten ver nield van dc Britse trawler „Wyre Corsair SD 27", die viste binnen de door IJsland uitgebreide territori ale wateren, zo heeft een IJslandse kustwacht meegedeeld. BERLIJN. Sinds 4 juni, dag waai op het vierpartyenakkoord over Berlyn en de Intcrduitse aanvullen de conventies in werking traden, hebben 1.018.162 Wesfberljjncrs Ooft-BnlUn en dc DDR bezocht. Dit is woensdag bekendgemaakt door Guenter Sfmvc van het Westbcr- lynse stadsbestuur. BRUSSEL. Het verbruik van mo torbrandstoffen in de zes landen van de huidige Europese Economische Gemeenschap is in 1971 met 7,3 pro cent toegenomen, vergeleken met 1970. STRAATSBURG. Volgend jaar begint in de zeventien landen van de Raad van Europa een campagne voor behoud en hei-stel van gebou wen en streken van historisch en cultureel belang, „een toekomst voor ons verleden". Deze carppagne zal een hoogtepunt vinden in 1975, het „Europese Architectonische erfdeel jaar". EDINBURGH. In Edinburgh is een 21-jarige Nederlander in staat van beschuldiging gesteld wegens moord op zijn 18-jarige vrouw, de dag na dat hij met haar was getrouwd. Haar lijk werd gevonden aan de voet van een 30 meter hoge rotspunt bij Edin burgh. JERUZALEM. Twee rabbijnen die bekend staan om hun liberale opvat tingen op het gebied van de Joodse wetten zijn op het zondag in Jeru zalem gehouden kiescollege van 150 rabbijnen gekozen om gezamenlijk leiding te geven aan de rabbinale raad, die de Joodse wetten interpre teert en uitvoert. BOEKAREST. Corneliu Manescu, die vele jaren minister van buiten landse zaken van Roemenië is ge weest, is woensdag by decreet van de Roemeense staatsraad van dze func tie ontheven. SANTIAGO. De staking van expe diteurs en winkeliers in Chili is langzamerhand geen normaal con flict meer tussen stakers en regering maar groeit steeds meer uit tot een politieke botsing tussen de oppositie en de linkse-i'egering-Allende. DUBLIN. Het oudste staatshoofd ter wex-eld, president Éamon de Va- léx-a is 90 jaar geworden. ADEN. Een eerste bijeenkomst van militaire vertegenwooi'digers van de volksdemocratie Jemen en zijn noordelijke buur de Arabische republiek Jemen heeft tot positieve resultaten geleid, zo is maandag in Aden verklaard. SAIGON. 8-10. Het hoogtepunt van de communistische aanvallen by Saigon is voorby en „er bestaat geen gevaar van een aanval op de Zuid- vietnamese hoofdstad", aldus hoge militairen in Saigon. TEL AVIV. De Israëlisce minis ter zonder portefeuille Calili heeft op een persconferentie gezegd dat Israël za! optreden wanneer Libanon de Palestijnse Guerrillastrijders niet tot zwygen brengt en hen verhindert doelen in Israël aan te vallen. Doden bij bestorming fabrieken in Pakistan RAWALPINDI, 19-10. By tic be- storming van de twee door arbeiders bezette textielfabrieken op 26 kilo meter van Karatsji in Pakistan door de politie, zyn woensdag drie arbei ders gedood en negentien arbeiders en een politieman gewond. De arbeiders, die tien dagen gele den tot de bezetting overgingen, zou den de politie geprovoceerd hebben door ze te beschieten en met benzi neprojectielen te bekogelen. Nixons veto overstemd WASHINGTON, 19-10. Het Am erikaanse congres heeft het Veto on gedaan gemaakt dat president Nixon dinsdag had uitgesproken over een wetsvoorstel om in de komende drie jaar ten hoogste 24,6 miljard dollar te besteden voor de bestryding van de watervervuiling in de VS. Moskou scheldt Joden diplomabelasting kwijt MOSKOU, 18-10, De Sowjct-regc- ring heeft woensdag 19 Joodse ge zinnen laten weten dat zij mogen emigreren zonder dc zogenoemde diplomabelasting te betalen, mits zy uiterlijk 28 november het land heb ben verlaten. Het ging in totaal om bijna één miljoen, gulden. Het is de eerste maal dat aspirant- landverhuizers ontheffing krijgen van de belasting die sinds augustus j.l. van emigrerende Russen wordt geheven als vergoeding van de kos ten viin hun opleiding. Advertentie Derde klasse 19 oktober 1972 25,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 10.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 25.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 50.000,— is gevallen op het nummer: De prijs van 100.000,— is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 250.000 is gevallen in serie R op nummer: en een troostprijs van 4.000 op nummer: van elk van de andere series. Een extra prijs van 500.000 is gevallen in serie R op nummer; en een troostprijs van 5.000 op nummer: van elk van de andere series. Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van 6 42 70 91 04 89 301 870*) 326*) 0605 051468 007150 038538 038576*) 052400 006086*) 035470*) 027690 044830 093614 093614 035470*) 035470*) LET WEL: Op de met een gemerkt nummer is tevens één van de lagere prijzen gevallen. Buit van kwart miljoen in Canadese bank-roof TORONTO, 19-10. Vier gewapende en gemaskerde mannen hebben woensdag zonder dat een schot werd gelost een bijkantoor van de Cana dese Imperiale Handelsbank in To ronto beroofd van een kwai't miljoen Canadese dollars. Volgens de politie moet de overval lang van tevoren beraamd geweest zijn. De uitvoerder-s verdwenen in een auto. V ulkaaiiuitbarsting MEDELLIN, 18-10. Officieël is meegedeeld, dat een vulkaan in het noordwesten van Columbia tot uit barsting is gekomen en dat volgens de eerste gegevens er twee mensen om het leven zyn gekomen. Verdrag Oost- en West-Duitsland BONN, 18-10. West- en Oostduits- land hebben de ratificatie-oorkon- dep betreffende hun eerste verdrag uitgewisseld. Dit gebeurde in Bonn waar de twee voornaamste onder handelaars - Egon Bahr van de Bondsrepubliek en Michael Kohl van de DDR - door het overhandi gen van de bekrachtigingsdocumen ten de weg vrijmaken voor het van kracht worden van de overeenkomst inzake het weg-, spoox-- en water verkeer tussen hun twee landen. Kasteel en huizen door brand verwoest FRANKFORT, 18-10. Woensdag is het historische barokslot te Weilburg An der Lahn in de Westduitse deel staat Hessen door brand ei-nstig be schadigd. Ook enige huizen in de ou de stad zijn verwoest. De schade wordt op tien miljoen mark geraamd. Er zijn geen slachtoffers. Volgens een onderzoek van de poli tie is de brand verooi-zaakt door twee jongens van zes bn acht jaar, die si garetten haddén gerookt en met luci fers hadden gespeeld. ■-—.Ml!. 1 ^r»-A*é^&S3SS£&/ VEENDAM. In het Groningse Om- melanderwijk (gem. Veendam) heeft een felle bi-and een landbouwschuur volkomen in de as gelegd. De schade bedraagt bijna een ton. Zeventig ton stro en een landbouwmachine gingen verloren. Dubbele giroafschrijvingen DEN HAAG, 18-10. Ruim 11.000 rekeninghouders bij de postcheque- en girodienst in Arnhem hebben tweemaal een afschrijving ontvan gen van de door hen afgegeven blauwe girobetaalkaarten. Door een menselijke fout is de magneetband, waarop de afschrijvingen van 16 ok tober stonden geregistreerd, de vol gende dag voor de tweede maal in de computer gegaan. Op het girokantoor had men de fout al spoedig geconstateerd en is direct een begin gemaakt met het ambtshalve bijboeken van de afge schreven bedragen. De afdeling voorlichting van de PTT in Den Haag heeft meegedeeld dat voor aanstaande zaterdag de zaak weer zal zijn rechtgetrokken. Het is niet bekend welk bedrag in totaal met de fout is gemoeid. Wapensmokkel in Rotterdam ROTTERDAM, 18-10. In de Rotter- damse haven wordt de laatste tijd, zo vermoedt de politie, op grote schaal aan wapensmokkel gedaan. De recherche in Rotterdam heeft de af gelopen weken in samenwerking met de landelijke vuurwapencentrale, de douane recherche en de politiekorp sen in Breda en Den Haag elf Ne- derlanders gearresteei-d die zich heb ben bezig gehóuden met wapen smokkel. Zij zijn al voor de officier van justitie geleid. In Rotterdam werd dinsdag bekend dat politie, douane en havenautoriteiten over eenstemming hebben bereikt over verscheepte controle op wapensmok kel en op de handel in vuurwapens. VOLENDAM. Prins Claus heeft in Volendam dc nieuwe sporthal „Dc Seinpaal" geopend. Op de foto de prins in gesprek met onze nationale turnkampioene Ans van Gerwen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4