Is wkind anderhalf? T^voor kaas uit't vuistje! JERRY'S kinderboekenweek 14tm250kt72 E.E.G. heeft wel een goede graanoogst Goede kans op aanvragen voor rentesubsidies landbouw in januari 1973 DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 11 uur ds. J. v. d. Schee, (H.A.); 7 uur ds. J. v. d. Schee, (bed. en dankz. H.A.); 9.30 uur ds. Assendorp. Verenigingsge bouw 19.00 uur ds. Assendorp. Kerk- werve: 11 uur ds. Van den Berg. Serooskerke: 11 uur ds. Jansen Schoonhoven; 9.30 uur zondagsschool Burg-h: 10 uur da. Van Leeuwen, ge- zinsdienst. Haamstede: 10 uur dhr. M. J. Rouw; 7 uur ds. Wassenaar. Itenesse: 11 uur ds. W. Luuring, Middelburg. Noordwelle: 9.30 uur ds. W. Luuring. Scharendijke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 9.30 uur wika Hiensch, Goes; 11.45 uur zondagsschool. Zonnemaire: 11 uur wika Hiensch, Goes; 9.45 uur zondagsschool. Ncortjgouvve: 9.30 uur ds. Geers. Dreischor: ll uur ds Geers doop. Ouwerkerk: 10 uur ds. Koppert Nieuwerkerk: 10 uur ds. Van den Heuvel. Sirjansland: 10 uur ds. Was senaar. Haamstede. 6.30 uur ds. Stel wagen, Delft. Ocsterland: 9.30 uur ds. Jansen Schoonhoven, Seroosker ke; 6 uur da. Van Leeuwen. Burgh. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur de heer M. AUe- wijn, (D.G.) Middelburg. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 11.00 uur ds. Put, 5.00 uur ds. P. Weerstra, Stad a/h Haringvliet. Haamstede: 10 en 5 uur ds. v. d. Kooij. Scharendijke: 9.30 uur ds. Put, 14.30 uur ds. P. Weerstra, Stad a/h Ha ringvliet. Brouwershaven: 10.30 en 5.00 uur ds. De Bres. Zonnemaire: OVERDENKING VERLEDEN - HEDEN - TOEKOMST We hoeven er geen geheim van te maken, dat er nogal wat verschillen de toekomstvisies zijn. Je hoeft al leen maar te denken aan het politie ke steekspel. De een verwacht alles uit een andere hoek dan de ander. Bijna: zoveel hoofden zoveel zinnen. Geldt datzelfde ook niet met be trekking tot de kijk op het verleden? De een wijst er een heleboel positie ve dingen in aan, en een ander weet het verleden alleen maar negatief te waarderen. En dan alle variaties daar tussenin. Maar het meest houden het heden en de toekomst ons bezig. Tot zulk soort mensen heeft Jesa- ja het ook in hoofdstuk 40 vers 27 tot 31 (leest u het even in uw bijbel na?). De omstandigheden van het heden zaten hen dwars. En het meest be nauwende in dat alles was het gevoel dat God geen belangstelling meer voor hen had. Dat God het op alle mogelijke manieren liet afweten. Dat Hij hen aan hun lot overliet. Als dat zo is ,als God je in de kou laat staan, dan is er alle reden tot klagen. Ondanks warme belangstelling voor ontwikkelingshulp en fel pro test tegen oorlogen ,kan het vandaag de dag soms nog zo koud en zakelijk toegaan. Zou je het dan toch niet eindelijk gaan geloven, dat God vertrokken is? Veel wijst er toch op? De rillingen kunnen je toch over de rug lopen? Ook al kijk je misschien alleen maar naar je eigen leventje, waar het niet alles gladjes verloopt, waar je soms zo door elkaar gehutseld wordt, dat je er misselijk van wordt. Klinkt het dan niet goedkoop, om er toch maar de moed in te houden? Omdat God toch deze aarde met alles er op en er aan, dus ook mij en u, in het oog houdt? Is er niet alle reden om dat geloof op te geven? Als God in Jezus Christus geen antwoord had gegeven op de mense lijke klacht, dan zou er niets meer te verwachten zijn. Jezus Christus gaf blijk van Gods warme belangstelling voor onze vaak weinig rooskleurige omstandigheden. Met Zijn belofte, dat wie Hem verwacht nieuwe kracht krijgt, kunnen we dan weer uit de voeten, ook de toekomst in. Scharendijke. P. Historisch plaatje uit 1934 ter gele' genheid van de installatie van bur gemeester Bannink. Men ziet het publiek samengestroomd bij het stad huis in de Meelstraat wachtend op de dingen die komen. 10.00 en 2.30 uur ds. Van der Meu- len, Rotterdam. Nieuwerkerk/Oos- terland: 10.00 uur ds. Rienstra, (voorber. H. A.), 5.00 uur ds. G. Snel, Rotterdam. Bruinisse: 10.00 uur ds. Snel, Rotterdam, 5.00 uur ds. Rien stra, (Bed. H. A. en dankzeg.). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 uur ds. Schel ling, Middelburg, 7.00 uur ds. Ur ban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10.00 en 6.00 uur kand. C. W. Buijs, Hasselt. Haamstede: 10.00 uur leesdienst, 3.00 uur kand. C, W. Buijs, Hasselt. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 uur student Driessen, Utrecht. Oos- terland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. van der Meer. Bruinisse 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37, 10.00 uur heiligingsdienst, 12.00 uur jeugdsa- menkomst, 19.00 uur verlossingssa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur; zon dag 10.00 uur. Haamstede: zondag 10.00 uur. Jehovah's Getuigen Zierikzee: Paternosterstraat, 10 uur openb. lezing; 11 uur Wachttoren' bespreking. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Nunspeet J. de Olde te Rotterdam-Zuid; te St. PanCras J. G. Bamhoorn te Haulerwijk. Aangenomen naar Hoorn mej. G. M. van Wijk, vicaris te Hilversum. Bedankt voor Putten J. Bogaard te Woerden; voor Gorkum (toez.) H. W. Colstee te Zuidlaren; voor Vél- sen-IJmuiden b.w.i.w. R. v. 't Lin- denhout te Beverwijk. Geref. Kerken Beroepen: te Den Haag-West dr. B. Wentsel te Beverwijk-Heems- kerk; te Nijverdal T. de Boer te Giessenburg. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Appingedam-Over- schild J. B. K. de Vries, kand te Spa kenburg; te Alkmaar in comb, met Broek op Langedijk, kand. te Den Haag. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor St. Annaland: K. Schipper, Dordrecht. Geref. Kerken Beroepen te Groningen: Z. A. ÏJ- pema, Almelo. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te SurhuisterveenJ. B. K. de Vries, kand. te Spakenburg. Aangenomen naar Zuidwolde (Gr.): H. E. Nieuwenhuis, kand. te Schild- wolde, die bedankte voor Garrels- weer-Ten Post, Hoek, Kantens. Spa kenburg-N (voor miss. dienst op Iri an Barat) en voor Ulrum. Geref. Kerken Vrijgemaakt B. V. Aangenomen naar Kampen: J. K. Kamerbeek, Apeldoorn. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zeist: J. Brons, Vee- nendaal. Geref. Gem. Tweetal te Rotlerdam-Alexander- polder: K. de Gier, Den Haag en C. de Ridder, Nunspeet; te Borsele: J. van Vliet, Aagtekerke en A. Snoep, Vlissingen. Vaticaan staat op afschaffing van gewraakte catechismus ROME, 12-10. Het Vaticaan staat er op, dat de voor een aantal middel bare roomskatholieke scholen in het zuiden des lands, d.w.z. voornamelijk in de bisdommen Breda en Den Bosch, uitgegeven experimentele ca- techetische cursus ter vervanging van de oude catechismus, afgeschaft wordt. Uit een donderdag door het Vati caan gedane mededeling blijkt, dat de prefect van de congregatie voor het geloof en die van de congregatie voor de clerus, onlangs in een schrij ven aan de hoofden van de beide Ne derlandse bisdommen opnieuw erop aangedrongen hebben, de omstreden catechismus „onmiddellijk" af te schaffen. De nuntius in Nederland, Angelo Felici, is donderdag door de paus in particuliere audiëntie ontvangen. Volgens Vaticaanse waarnemers was de kwestie van de catechismus het voornaamste onderwerp van gesprek. Flitsen uit het buitenland BEIROET. Libië heeft een groep Westduitse toeristen, die per schip in Benghazi waren aangekomen, ver boden voet aan wal te zetten, aldus heeft radio-Libië woensdagavond ge meld. BLACKPOOL. De Britse conser vatieven hebben zich voorgenomen de toenemende misdadigheid in En geland te bestrijden onder het mot to „Verdedigt de gematigdheid strijdvaardig". SANTIAGO. Het grootste deel van Chili is nu door de regering onder militair gezag geplaatst in een po ging de staking van vrachtwagenei genaars te breken. MADRID. Na een aanwezighed van bijna vier jaar is de politie verdwe nen van het madrileense universi teitsterrein. WINCHESTER. Een jury in Win chester (Engeland) heeft de 35-jarige Maureen Bingham schuldig bevonden aan het „effenen van het pad" dat het haar man, een onder-luitenant van de marine, mogelijk maakte te spioneren voor de Russen. BRUSSEL. De Europese Commissie in Brussel heeft rond 65 miljoen gul den ter beschikking gesteld voor zes ontwikkelingsprojecten in Afrika. Deze gelden komen uit het tweede en derde Europees ontwikkelingsfonds. Ze gaan naar Togo, Dahomey, Niger, Mauretanië en Somalië. Als uw kind goed in z'n tanden zit, geet hem dan z'n eerste kaas uit 't knuistje. Jonge kaas of roomkaas, dat gaat er prima in - en u doet er meteen iets móóis mee. Want kaas uit 't knuistje is 'jong geleerd, oud geprofiteerd': tanden en botten groeien sterken gezond door de calciumverbindingen van kaas. Bovendien is kaas uit 't handje zoveel beter dan snoep in 't tandje, nietwaar? LAND- EN TUINBOUW LUXEMBURG, 11-10. De graan oogst in de Europese Economische Gemeenschap zal dit jaar het record van 80,8 miljoen ton bereiken, zo heeft het Bureau voor de Statistiek van de Europese Gemeenschappen in Luxemburg bekendgemaakt Vorig jaar had de oogst de tot dan toe grootste omvang van 77,7 -mil joen ton. De voornaamste oorzaak van de toeneming met vier procent ten opzichte van 1971 is de verbete ring van de opbrengst per hectare met 4 procent gedurende de afgelo pen tien jaar, terwijl het areaal in die tijd met drie procent werd inge krompen. De tarwe-oogst zal dit jaar uitko men op 34,5 miljoen ton tegen 34,2 miljoen ton in 1971, de rogge-oogst zal verminderen van 3,8 miljoen tot 3,5 miljoen ton en de gerst-oogst zal een verbetering te zien geven van 16,1 miljoen ton tot het record van 17,4 miljoen ton. De oogst aan haver en gemengde zomergranen stelt het bureau op 8,0 miljoen ton tegen 8,5 miljoen vorig jaar, terwijl de oogst aan mais 15,3 miljoen ton zal ople veren tegen 13,9 miljoen ton verle den jaar. HILVERSUM, 12-10. Er is een goede kans, dat Nederlandse rund veehouders en akkerbouwers in januarie aanvragen kunnen indienen voor rentesubsidie op grond van de nieuwe EEG-regeling tot bevorde ring van de bedrijfsontwikkeling. Ir. J. W. Wellen, directeur-gene raal van de landbouw en de voedsel voorziening, heeft dit donderdag in Hilversum meegedeeld in een ver gadering van de „Stichting Neder landse zelfstandige handel en indu strie" (ZHI), een organisatie van de particuliere met agrarische produk- ten werkende handel en industrie. Met de besluiten van het Neder landse ontwikkelings- en sanerings fonds voor de landbouw die de Ne derlandse regering ter goedkeuring heeft ingediend, zijn de EEG-auto- riteiten in Brussel het in grote lijnen eens, zo deelde de heer Wellen mee. Ze moeten nu nog wat aan de Brus selse wensen aangepast worden en die aanpassing zal waarschijnlijk in november in Brussel beoordeeld kunnen worden. J Het weer Straks BRUSSEL. 12-10. Wellicht nop deze maand zal er een besluit vollen over de oprichting in de E.E.G. van het centrum voor meteorologische vooruitzichten op de middellange termijn. Dat besluit kan rallen in de eerst- komende vergadering van de hoge ambtenaren voor iveten- schapiielijk en technisch on derzoek in de EEG, die op 17 en 18 oktober wordt gehouden. Er zijn nog slechts enkele din gen die op een regeling wach ten namelijk het financiële re glement, het ontwerpstatuut voor het personeel en de plaats van vestiging van hef insti tuut. Nog een attraktief plaatje aan boord van de „Orca", het ziekenschip, dat deze week een bezoek aan Zierikzee bracht. Geweldige opgang deden de dames in originele Schov.wse dracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). MARKTBERICHTEN Coöp. Veluwse Eierveiling EARNEVELD, 12-10. Aanvoer: 2.819.608 stuks, stemming redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50-51 gram 9,20-9,60; 55- 56 gram 9,60-10,05; 60-61 gram 10,75- 11,10; 65-66 gram 11,80-13,20. Eierveiling Barneveld Aanvoer: 1.155.782 stuks, stemming redelijk: Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 49-50 gram 9,25; 56-57 gram 10,15.. 61-62 gram 11,00; 65-66 gram 12,00. Eiermarkt Barneveld Aanvoer: ca. 2.000.000 stuks, han del redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50-58 gram 9,60-11,00, kg-prijs 1,92-1,90; eieren van 59-64 gram 11,30-13,20, kg-prijs 1,92-2,06; eieren van 65-69 gram 13,50-14,50, kg-prijs 2,08-2,10; witte eieren 0,25-2,00 per 100 stuks lager. RECHTSZAKEN Poging tot doodslag AMSTERDAM, 12-10. Wegens po ging tot doodslag op een 25-jarige studente is de 51-jarige bedrijfsdi recteur Jos B. uit Roosendaal don derdagochtend door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorlopige hechtenis. De officier van justitie, die poging tot moord bewe zen achtte, had drie jaar en zes maanden met aftrek geëist. Sint is al in Brussel BRUSSEL, 12-10. Redelijk op tijd om de viering van zijn verjaardag in december te kunnen voorberei den, heeft Sinterklaas woensdag (11 oktober) zijn intrede in Brussel ge daan. Vergezeld van een groot aan tal zwarte Pieten en voorafgegaan door trompetters en honderden ma jorettes, maakte hij een toer door de Brusselse straten. Duizenden kinde ren besteedden hun vrije woensdag middag' om de goede Sint toe te jui chen en hun blijdschap te tonen over zijn terugkomst. Advertentie I by MARATHON VERTON'S SCHOENEN Havenplein 13, Zierikzee Tel. 2488

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4