rrico BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" „LE MANS" AGENDA „Big S" zette de deuren weer open voor jeugdpubliek Blikafval kan weer worden verwerkt Ouderavond openb. school Brouwershaven BEVRIEZING KINDERBIJSLAG Het winterprogramma wordt op dezelfde voet voortgezet als vorig jaar met veel amusement en tevens cultureel werk. Veranderingen De voorzitter deelde verder mee dat er wat veranderingen aan het gebouw worden uitgevoerd. De lui ken verdwijnen van voor de ramen en worden (zijn inmiddels) vervan gen door gordijnen, waardoor wat meer licht binnen kan. Het meubi lair is uitgebreid met een aantal ze tels in de vorm van wijnvaatjes (achtjes en viertjes). De pannenlui- fel boven de bar kreeg een tweede vorm die is aangebracht boven de disco-installatie. Er is veel geschil derd: het hardboard in de gang werd vervangen en het trappenhuis kreeg een prachtige bloemenbak eveneens kwamen hier gordijnen. Heel belang rijk is dat nu elk lokaal of kamer over een degelijke nooduitgang be schikt. Op de vergadering werden nog vele vragen gesteld, die allen naar ieders zin werden beantwoord. Het aantal leden is weer toegenomen en als het doorgaat zoals op afgelo pen zaterdag, dan wordt de beschik bare ruimte langzaam maar zeker te klein. DEVENTER, 12-10. Voorzitter I. A. Stuit ing. van de Vereniging van Blikverwerkende Fabrikanten (V.B.I.) meent dat de blikindustrie blikafval uit huisvuil opnieuw kan gaan ver werken. H\j zei dit vrijdag op het congres over „verpakking en milieu" van de Nederlandse Vereniging van Reinigingsdirecteuren in Deventer. De Nederlandse huishoudens leve- per jaar ongeveer 130.000 ton blik afval. Dit kan men zonder veel moei te uit het huisvuil sorteren met elek tromagneten die boven transportban den worden geïnstalleerd. Op deze manier moet het na verloop van tijd mqgelijk zijn minstens de helft van de 130.000 ton weer in het produk- tieproces op te nemen, aldus dé heer Stuit. Wijnoogst in België 3500 flessen BRUSSEL, 11-10. In Torgny, het meest zuidelijke stadje van België, is de oogst van de eni ge wijngaard in dut land bin nen. De ongeveer 50 ha be slaande wijngaard, gelegen op een heuvel in de nabijheid van het stadje, bracht 3500 kg. druiven op waarvan het sap 3500 flessen vulde. Deze enige wijngaard die België rijk is staat het gehele jaar onder scherpe controle van land bouwingenieurs uit Gemblours Advertentie ZIERIKZEE - TELEFOON (01110) 2770 brengt op zaterdag 14 oktober a.s. 20.00 uur adembenemen de spaning op het bochtige racecircuit van een hoogtepunt uit de serie succesfilms met STEVE MC QUEEN. Voorverkoop op de dag van de voorstelling, van 11.0012.00 uur, telefonisch of aan de kassa. Entreeprijzen: f 3,50 en f 4,50. Aantal leerlingen Twee doden bij overwegongeluk OUD-GASTEL, 12-10. Donderdag- morgen omstreeks kwart voor negen zijn op een spoorwegovergang in Oiid-Gastel twee mensen om het leven gekomen. De auto waarin zij zaten botste op de niet beveiligde overweg in de Sint Maartenstraat op de trein Roo- sendaal-Dordrecht en werd daarna nog eens gegrepen door een uit de andere richting komende trein. Het uit Roosendaal afkomstige bejaarde echtpaar A. A. Konings (73) en J. P. Konings-Rockx (73) werd op slag gedood. Een derde inzittende, een ongeveer 30-jarige nog niet ge- identificeerde vrouw, is zwaar ge wond in een ziekenhuis in Roosen daal opgenomen. (Onder Laatste Nieuws in ons blad van donderdag jl., was sprake van drie doden bij dit ongeluk). SPRING HILL (V.S.). - Waar je al geen kampioen in kunt zijnZie hier de dames Williams Storey, Hut- chins en Compton, die er prat op gaan het wereldkampioenschap „kip- plukken" op hun naam te hebben staan. In iets meer dan vier minu ten ontveerden zij elk drie kippen, een prestatie die ongetwijfeld grote voldoening oplevert. Voor de dames dan natuurlijk. bedraagt 73 BROUWERSHAVEN, 11-10. - De openbare basisschool te Brouwersha ven hield haar jaarlijkse ouderavond in het verenigingsgebouw onder voorzitterschap van de heer A. P. Drijgers. De voorzitter verwelkomde de ouders der leerlingen, in het bij zonder de beide wethouders van de gemeente de heren P. de Moor en Ph. van Ast, en de hoofdleidster der kleuterschool mej. E. Quant. De heer Drygers sprak de hoop uit, dat de prettige samenwerking evenals met de voorganger van de heer Van Ast (de heer L, M. Moermond) geconti nueerd zal worden. Bericht van verhindering was in gekomen van de onderwijzeres mej. De Jong, burgemeester Schouwenaar en de inspekteur van het onderwijs. Na goedkeuring der notulen volgde het financieel verslag door mevr. Van Ast-ter Poorten. Hieruit bleek dat de kas met een batig saldo sloot van f 52,15, terwijl er nog een be- drag op de bank staat van f 1281,94. De kascontrole-commissie, bestaande uit de heren M. v. d. Weele en W. v. Dienst adviseerden tot goedkeuring der bescheiden. Daar de kosten van de schoolreis voor de twee hoogste klassen aan merkelijk hoger liggen dan de in komsten werd op voorstel van het bestuur besloten met ingang van 1 november a.s. het bedrag per maand voor de schoolreis te verhogen van f 3,- tot f 4,-. Jaarverslag Hierna gaf het hoofd der school, de heer R. v. Snippenburg, een uit gebreid jaarverslag, waaruit de vele aktiviteiten nog eens in herinnering werden gebracht. Het leerlingenaan tal bedraagt momenteel 73. Vorig jaar verlieten .16 kinderen de school. Een groot succes werd de kijkavond in het schoolgebouw, waarvoor van de zijde der ouders een overstelpen de belangstelling bestond. Verder waren het schooltoernooi, verkeers- examens, jaarlijkse sportdag, school zwemmen hoogtepunten in het schooljaar. Het hoofd der school sprak zijn dank uit aan het adres van mevr. Kooiman uit Zierikzee, die de plaats innam van mevr. Hellen- doorn-Hoogervorst, die wegens ziek te tot op heden w^erd uitgeschakeld. Na de vakantie werd mevr. De Jon ge bereid gevonden de laagste klas sen „over" te nemen. Hopënlijk kan binnenkort mevr. Hellendoorn weer zelf dienst doen. Tot slot van het jaarverslag noem de de heer Snippenburg het leuke gebeuren door een zestal leerlingen van de school om in het AVRO-pro- gramma Mikado een „MI" uit te rei ken aan Ard Schenk, waarbij deze tevens geïnterviewd werd. De on langs gehouden verkoop van kinder postzegels in de gemeente door slechts 20 kinderen bracht het mooie bedrag op van f 761,-. Verkiezing Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van mevr. Smalheer- Linders en de heren J. v. d. Weele en A. P. Drijgers gekozen de heren A. de Jonge, W. v. Dienst en J. v. Vulpen. De voorzitter dankte de scheidende bestuursleden, waarbij het hoofd der school zich aansloot. Allen mochten een presentje ont vangen. Tot leden der kascontrolecommis sie werden benoemd de dames J. Jonker-Kooman en L. v. Beveren- Maes. De ouders konden zich verenigen met het bestuursvoorstel om uit de pest op de bank een bedrag van plm. f 300,- te voteren voor de aanschaf van koptelefoons, welke aangesloten kunnen worden op de aanwezige bandrecorder. Doordat de onderwij zer voordien een les inspreekt, b.v. een dictee op de band, kunnen de kinderen dit via de koptelefoon, zon der afgeleid te worden door de an dere klas, maken. De schoolreizen voor het a.s. jaar werden als volgt samengesteld: klas 1 en 2 gaan een dag naar de Efte- ling, de klassen 3 en 4 voor drie da gen naar „De Koebel" te Burgh, de twee hoogste klassen voor drie da gen naar dc jeugdherberg „De Kla vervelden" te Bergen op Zoom. Di verse ouders gaven zich reeds op om als begeleider te fungeren. Na de ge bruikelijke rondvraag sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering. Vrijdag 13 oktober Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Zuidelijk To neel Globe met „Drie Zusters" van Ant. P. Tsjechow, regie Ton Lutz, (ZVU). Bruinisse Hervormd Ver.-gebouw. Jeugdavond. Zaterdag 14 oktober Dreischor Perceel aan de Langeweg, 13.30uur, ploegwedstrijden om het kampioen schap van Schouwen-Duiveland. Maandag 16 oktober Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, ontwik kelingsavond N.V.V. afdeling Schou wen-Duiveland. Mondragon, 20.00 uur, afdeling „Phi- latelica". Dinsdag 17 oktober Haamstede Geref. kerk (recreatiezaal), 19.45 uur, N.C.V.B.-bijeenkomst (lezing/demon stratie Walra-weverijen). Woensdag 18 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, N.C.V.B.-afdeling. Donderdag 19 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur Herv. vrouwengroep „Wees een Ze gen", (Zendingsavond). Dreischor De Drie Schapen, 20.00 uur, Coöp. Raiffeisenbank. Zaterdag 21 oktober Wcsterschouwcn A. v. d. Weijdeweg (parkeerplaats), 10.00 uur, paddestoelenexcursie door de Domeinen, Jeugdvogelwacht. Dinsdag 24 oktober Serooskerke Dorpshuis, Bondsavond A.N.W.B. WEEKEINDE. ARTSENDIENST Zaterdag 14 en zondag 15 oktober Dokter A. W. van Geer, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter v. d. Waarden. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 08.00 uur. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. De weekeinde-dienst voor de West hoek en Brouwershaven gaat in op zaterdagochtend 9.00 uur en eindigt maandagochtend om 8.00 uur. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01113)-1280, neemt waar voor dokter De Bruin. De artsendienst OOSTERLAND- BRUINISSE, gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter B J. Visser, Zierikzee, Touw- baan 7, tel. (01110)-3965, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter en dokter v. d. Zande. DIERENARTS Dierenarts J. Minderhoud, Middel- harnis, tel. (01870) 2897 heeft dienst voor Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee. De weekeindedienst gaat in zater dagmorgen na 9.00 uur. Gestolen beeldjes zijn een ton waard AMSTERDAM, 12-10. De zes bion- zen Hindoe-Javaanse beeldjes die dinsdag uit een vitrine in het Ko ninklijke Instituut voor de Tropen in Amsterdam werden ontvreemd, blijken een aanzienlijk.hogere waar de te vertegenwoordigen dan de oor spronkelijk gemelde f 12.000,-. Vol gens het instituut kan de waarde op tenminste f 100.000,- worden gesteld. DODELIJKE ONGELUKKEN HEERLEN. - De 23-jarige J. Schreurs uit Ubach over Worms is in Heerlen om het leven gekomen. Hij botste met zijn auto bij een in- haalmar.ouvre frontaal tegen een trekker met oplegger. EINDHOVEN. De tienjarige jon gen M. Stout uit Nuenen is donder dag in Eindhoven bij een poging op een wegrijdende bus te springen, ge vallen en door de achterwielen van de bus overreden. SEX Een zorgje is de gemeenteraad van Den Briel binnengeslopen (de kran ten gewaagden daarvari), want een raadslid in deze Geuzenstad heeft zich beklaagd over het feit dat meis jes en jongens-voetballers(sters) zich in één ruimte hebben uit- en aan gekleed. Een aardig agendapunlje, dat het colege van b. w. maar blauw blauw heeft gelalen en wijse lijk verwezen naar de betrokken verenigingen. Die zoeken het wel uil. Ik vermeld dit omdat Brielle mij een gebeurtenis in de herinnering bracht, enkele jaren geleden spe lend in Zuid-Frankrijk en aange zien deze cursieve riLbriek vol moet, komt dat goed van pas. We waren 's avonds aangekomen op een soort camping en - men moet dat geloven - volstrekt argeloos ga ik de volgende morgen naar de was- en baadinrichting, die bij het kam pement behoorde. Heel in de verte - het zij toegegeven - stonden enkele Franse meisjes in een slipje, maar deze lieve kinderen waren blijkbaar niet in staat mij te behoeden voor de flater die voor de deur stond. Snel de short uit en het schuim in en de toiletspulletjes uitgestald over de plank boven een heel lange wasgoot met kranen. Op dit delicate moment, nadert snel en snuivend een dubbelgelager- de Rotterdamse, met opgevoerde motor, de forse voor- en achter steven verpakt in een soort roze ne gligé. Nog begreep ik niet wat er aan de aan de hand was, maar het mens begon onmiddellijk een geweldige scheldkanonnade en hield de wijs vinger van de rechterhand stevig ge strekt in de richting van de o?ibc- stcmbare verte. „Er uit," schreeuw de ze, „onmiddellijk er uit!" Zowel ))rakllsch fschuim) als men taal was ik op zo'n plotselinge vlucht niel voorbereid en aarzelde dus wot. De vrouw begon hierna te gillen, waarna enkele andere Hunnenvrou- wen kwamen aanrennen, onder het koorgezang: „we roepen de kamplei der". Toen begon het duidelijk te worden in het damesivaslokaal te zijn. Snel en rukkerig heb ik toen weer ivat aangetrokken, mijn spul len in een toilcllasjc gesmeten, de tandeborstcl vergeten en ben naar het kampterrein terug gehold. Later in de weck zag ik de Rot terdamse engel nog enkele keren. Ze keek mij aan met een dot minach ting in de ogen, als had ik haar de vreemdste voorstellen gedaan. De sex-golf hod het mens kenne lijk nog niet bereikt: het hoefde voor haar trouwens niet meer zo. No zo'n incident en na het Brielse - be gin je dan toch wel eens ie filosofe ren. Alles kan men tegenkomen: sex-kwaardaardigen, potentiële on- kuisen met hooggesloten jurken, maar ook naakten met genoeg ni veau om hel zich te kunnen permit teren. Sex blijft (gelukkig) raadsel achtig! SCHIERE1LANDMAN niet vergeten.Frico eten (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). opengesteld, waar veel gebruik werd gemaakt van de aldaar opgestelde spellen. Binnen enkele weken wordt weer begonnen met de handenarbeid. Op de een dezer dagen gehouden ledenvergadering 'onder voorzitter schap van Leo de Feiter, was het ge bouw eveneens stampvol. Plannen zijn in voorbereiding om de Be stemmingsplannen en het Streekplan Schouwen-Duiveland door deskundi gen van alle kanten te laten belich ten op een der najaarsavonden. De fotokamer met alle apparatuur is ge reed. Leo Stigter uit Noordgouwe zal op de vrijdagavonden van 7-10 uur les geven in handenarbeid en o.a. pottenbakken. Zaterdagsmor gens kunnen kinderen hun hart op halen aan handenarbeid en zelf een poppenkast maken o.l.v. Kees Boo- gerd e.a. Op de zolder staan nu voet balspellen, een sjoelbak, tafeltennis- apparatuur, een biljart dat misschien binnenkort vergroot wordt. Start bcjaarden-„söös" te Oosterland OOSTERLAND. 12-10. Donder dagmiddag werd to Oosterland weer de eerste bejaardenbijeenkomst ge houden door de plaatselijke sociëteit, als naar gewoonte in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw, na een zomerreces sinds donderdag 25 mei. De leiding van deze eerste samen komst was in handen van mevr. H. van der Worf-Nouwen. terwijl nog enige dames van het bejaardencomi- tè aanwezig wtiren. De belangstel ling was vrij goed te noemen, al was het wel jqmmcr dat er maar enkele ..nieuwe" gefcichlefi opgemerkt wer den. Over het algemeen komen cr niet bijzonder veel van dc Oosterlandse bejaarden naar de soos. weinigen maken van deze unieke gelegenheid gebruik om wekelijks enige uren ge zellig bijeen te zijn. Verder werden de gewone wekelijkse bezigheden weer opgevat, onder het genot van een kop thee of koffie. Een trouwe bezoeker van dc bijeenkomsten, die zijn 75-ste verjaardag mocht her denken, tractecrde de ..soos", wat zeer. gewaardeerd werd uiteraard. Tjjdcns het zingen van enige psal men, werd het orgel bespeeld door rrievr. M. P. Cöpellc-van den Berg. Ffet was een prettige middag weer voor de eerste maal in het seizoen. Advertentie „Zestig-plus"-kaart voor dames UTRECHT, 13-10. Vanaj 14 okto ber komen de spoorwegen op de proppen met het zogeheten Dames 60-r abonnement, dat dezelfde facili teiten biedt als hel al enige jaren be staande reductie-abonnement 6'5 (reizen tegen halve prijs). Alleen dames van GO tot 65 jaar kunnen van het nieuwe abonnement profiteren. Heren van die leeftijd niet. „Dat is geen kwestie van dis criminatie", zo lichtte een N.S.- woordvocdcr nader toe, „maar dames zijn in tegenstelling tot heren vaak op hun zestigste al aan het arbeids proces onttrokken. Ze vallen in een categorie die over relatief veel vrije tyd en betrekkelijk weinig geld be schikt". Schietpartij in café ARNHEM, 12-10. Bij een schiet partij voor een café in het hartje van de Arnhemse binnenstad, zijn in de nacht van woensdag op donder dag twee mannen gewond geraakt. De 31-jarige koopman C. J. M. E. en de 18-jarige opperman J. J. Th. S., beiden uit Arnihem moésten in het gemeenteziekénhuis worden opgeno men. De daders vluchtten weg in een kleine auto en stapten volgens de politie onderweg over in een andere auto. Vrouw verongelukt in tunnelbuis VELSEN, 12-10. De 27-jarige me- vrouw J. Broek uit IJmuiden is in de nacht van woensdag op donderdag verongelukt in de westbuis van de Velsertunnel. De vrouw reed met hoge snelheid achterop een Duitse vrachtwagencombinatie. Het stoffelijk overschot moest door de brandweer uit de volledig verwoeste auto gezaagd worden. DEN HAAG, 12-10. Met ingang van 1 januari a.s. zal de kinderbij slag voor het eerste en tweede kind niet meer worden verhoogd. De mi nisters Boersma (soc. zaken) cn Udink (volkshuisvesting) en staats secretaris Rietkerk (soc. zaken) heb ben de Tweede Kamer een bevne- zings-voorstcl gezonden. Daarin wordt voorgesteld een herziening van de kindcrbijslagbcdragcn voor taan achterwege te laten. Deze be dragen werden per 1 juli jl. vastge steld op f 164.58 voor het eerste kind en op f 184.86 voor het tweede kind per kwartaal. Door werkzaamheden aan de ver bouwing, wat veel electriciteit kost te, kwam de woning van deze fami lie bijna stroomloos te zitten op enige avonden. Zondag werd ook de zolder HAAMSTEDE, 10-10. De jeugd- sociëteit „Big S" heeft de deuren weer wijd open gezet en dat had zo'n grote toeloop tot gevolg, dat men er nauwelijks staan kon. De bar werd overbelast doch het bedienend per soneel kon het volhouden. Op deze eerste avond was wethouder Hoo- gerhuis aanwezig cn een aantal ou deren onder wie de familie Boutkan aan wie de soos veel dank verschul digd is. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2