AGENDA BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" LE MANS de zuivere Jonge Jenever met KWALITEITS CERTIFICAAT* de kuyper export jonge jenever exporfjonge jenever Flitsen uit het buitenland LAATSTE NIEUWS Bewoners uit „De Braamberg" Arnhem met „Orca" te Zierikzee De ouderavond R.S.G. „Professor Zeeman" „Nederland zien vanaf Eeri feestelijk moment voor de Arnhemse vakantiegangers was de uitreiking van enkele geschenken. Een even vlotte als originele pre sentatie was er van de Chr. Geref. Meisjesvereniging. In Schouwse kle derdracht en als boerinnetjes ver-, kleed offreerden zes meisjes doosjes Zeeuwse boterbabbelaars en specu laaspoppen. Deze smakelijke versna peringen waren verpakt - in een „heuse" boot als creatief resultaat van de vrijdagse clubavond. Het mo torschip „Orca" was 40 keer nage maakt, rijkelijk versierd met vlag getjes. Dit programma-onderdeel was tevoren ingeleid met een korte uiteenzetting over de samenstelling van de Schouwse klederdracht door leidster Heieen Kloet. De groep werd mede begeleid door leidster Corrie Deurloo. Ook enkele dames van de Her vormde Vrouwenvereniging „Wees een Zegen" onder leiding van de pre sidente mevr. G. Schot-de Regt deel den presentjes uit. Allen kregen een stuk zeep en een ballpoint. Keurig verpakt in gezellig kado-papier en gelardeerd met herfstbloemen. Na deze vakantieweek wordt er in „De Braamberg" te Arnhem een plakboek samengesteld. Een ere plaats zal zeker worden gegeven aan de prentbriefkaarten en de gids van het V.V.V. Voor deze uitreiking wa ren medewerksters van de Jongeren Hulp Dienst onder eiding van mej. W. E. de Waal aktief. Nog olie voor twintig jaar DEN HAAG, 11-10. - Wanneer men rekening houdt met de te verwachten stijging van de be hoeften, is er op de wereld nog voor twintig jaar aardolie, al dus een prognose van'de Euro pese commissie. De aangetoon de reserves aardolie in de we reld bedragen volgens de jong ste ramingen 84 miljard ton, wat bij een verbruik op het tegenwoordige niveau voldoen de zou zijn voor 36 jaar. Er moet dus hard gewerkt wor den aan exploratie van nieuwe hulpbronnen, aldus de Euro pese commissie. De hiervoor vereiste investeringen zullen aanzienlijk hoger zijn dan de afgelopen jaren: aangenomen wordt, dat de aardolie-indus trie tot 1980 meer dan 500 mil jard dolar nodig heeft voor de ontwikkeling van haar activi teiten, waarvan alleen al 350 miljard dollar voor investerin gen. BROUWERSHAVEN. 11-10. In de restauratie van het stadhuis te Brou wershaven gaat thans aardig voor uitgang komen. Dezer dagen werd de stelling verwijderd van de ach tergevel, die uitmunt in perfecte af werking. Menig voorbijganger stopt om het vrijgekomen gedeelte te be wonderen. De natuurstenen kruis ramen met glas in lood springen er duidelijk uit. Tot aan de begane grond is de gevel practisch klaar, het sousterrain moet voor Kerstmis ge reed zijn. Ook de voorgevel is weer van steigers voorzien, welke met plastic zijn gedicht omdat het stad huis doorwerkproject wordt in de komende winter. Met een torenkraan is het beeld van Charitas. dat op de topgevel stond (geplaatst in een krat) naar water" Optreden Jeugdkoor Eén fijne keus van dirigent de heer C. j. G'roenleer en het. koórbêstuiir, genomen uit een groot en in drie jaar tijds opgebouwd repertoire maakte het optreden van het .Chr.. Ger.ef. Jeugdkoor ,-,Sjaloom" tot een blij en verrassend half uur voor allen die aan boord meeluisterden. "De meisjes en jongens van het koor passen zich heel goed aan- bij de ruimte waarin ze zingen.Spon taan en met overgave werden zeven liederen gezongen. En het was op- nieuwe de moeite waard er naar te luisteren. De liederen „We shall overcome", „All night, all day", „Wat geeft heten „Into my heart" behooi-deh tot het programma. De patiënten hebben een onvergete lijke indruk overgehouden aan het jeugdkoor „Sjaloom". Ds. P. op den Velde, Chr. Geref. predikant sprak in de avondover- denking tot het „hart" van deze mensen. Als afsluiting zong het koor „O Vader houdt ons bij Üw Woord". Dankbetuiging direktrice De direktrice van „De Braamberg" in Arnhem, mevrouw E. van Vreu- mingen bedankte na koffie en fris drank alle medewerkenden aan het programma namens haar patiënten. Ze zei haar hart reeds na enkele uren in Zierikzee te hebben verlo ren. Burgemeester Th. H. de Mees ter die aan het begin van de avond een welkomstwoord had gesproken, daarna persoonlijk een praatje maakte met de Arnhemse mensen sprak ook een slotwoord waarin hij in het bijzonder dank bracht aan de heer J. K. Joppe van Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zierikzee voor het vele werk dat tevoren gedaan moet worden om zo'n feestelijke avond voor te bereiden. MADRID. De nieuwe Amerikaan se ambassadeur in Madrid admiraal Horacio Rivero, is van mening dat Spanje moet worden toegelaten tot de NAVO. Politie te Eindhoven verricht arrestaties ZIERIKZEE, 11-10. Een onderzoek ingesteld naar de daders van de kle- dingdicfstallen by Superdam te Zie rikzee in de maand juli van dit jaar, waarbij voor een bedrag van onge veer f 100.000, -aan kleding werd ontvreemd, heeft geleid tot de aan- beneden gehaald. Het „popperige" vrouwenbeeldje bleek op de begane grond toch nog 1.75 m hoog te zijn. Het ligt in de bedoeling dat de slechte stenen uit de voorgevel wor den geboord, zodat er nieuwe in ge plaatst kunnen worden. De stenen zijn stuk voor stuk onderzocht, zodat alleen de slechte verwijderd moeten worden. Vanuit het sousterrain is een draaitrap aangebracht met een ge metselde spil. Deze spil gaat door tot de bovenverdieping. In beton gaat de trap tot de begane grond waarna ze overgaat in een eikenhou ten draaitrap. Dc sckretaric De voormalige sekretarie is klaar op het stukadoorwerk na. Hier moet Jeugdkoor Sjaloomin aktie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Het laatste woord had ditmaal de heer J. K. Joppe in een speechje tot de patiënten, direktrice, perso neel van het tehuis en de staf van de „Orca". Ook wérden door hem allen die aan dit programma meewerkten bedankt. Advertentie The Royal Institute of Public Health andHygiene te Londen heeft, na een uiterst zorgvuldig onderzoek, op 18 juli 1972 het Certificaat voor Quality and Merit" verleend aan Dit Certificaat is een officiële erkenning van de voortreffelijke kwaliteit van "De Kuyper Export Jonge Jenever". EEN ZUIVER NATUURPRODUCT, de enige jonge jenever ter wereld met dit Certificaat. houding van twee verdachten door de recherche der rijkspolitie te Eindhoven. Het waren Dc G. uit Ber gen en Van H. uit Bladel, by wie voor een bedrag van een kwart mil joen gulden aan kleding werd inbe- slaggenomen. By deze party bleek vcor f 15.000,- aan kleding van Su perdam afkomstig te zyn. De zaak is nog in ondeizoek en het vermoe den bestaat dat spoedig nadere aan houdingen zullen volgen. de schoorsteen nog worden geplaatst. De toegang die vroeger vanuit de voorzaal aan de linkerkant was is nu met een fraaie boog geplaatst in het midden. De vloer in de voorzaal zal een beton vloer worden, waarop een stenen vloer. Er onder blijven de oude balken zitten. De zoldering is hier geheel klaar, "net fraaie krullen geschilderd. Tus sen de begane grond en de eerste verdieping komt op de vloer een brandwerende asbestplaat. Met be hulp van viltstukken op regels komt de vloer hier „verend" op te hangen. Op de bovenverdieping wordt de cv-installatie geplaatst. Het ligt in de bedoeling dat met kerstmis de helft van het gebouw verwarmd wordt. 1 ZIERIKZEE. Op de recentelijk ge houden vergadering van de Ouder commissie van de R.S.G. „Prof. Zee man" herinnerde de voorzitter er aan, dat vanuit de school aan de ou ders van de leerlingen van Mavo-3, Mavo-4, Havo-5 en Atheneum-5 een circulaire is gestuurd over het vor mingswerk cp school en een afron ding van het programma, met een drie-daags verblijf in het vormings centrum „Hedcnesse". Enkele jaren geleden werd op een ouderavond op de noodzaak gewezen iets aan vormingswerk te doen. Thans is daar een bescheiden begin mee gemaakt. De voorzitter deed een beroep op de ouders hun kinde ren in ieder geval op te wekken mee te doen. De voorzitter stond hierna stil bij de examenresultaten, die zeer gun stig waren. Het percentage geslaag den lag - over de verschillende af delingen - op 95. Het gunstig resul taat is mede te danken aan de inzet van de leraren. Uit de resultaten blijkt wel dat de school goed funk- tioneert. Intussen wordt helaas het huisves tingsprobleem steeds groter. Het aantal lèerlingen bedrag 645, het geen - in vergelijking met vorig jaar - een toename betekent van 67. In de praktijk heeft dit tót gevolg, dat nog meer lokalen van de oude openbare school aan de Nieuwe Boo- gerdstraat, in gebruik moesten worg den genomen, terwijl toch dit ge bouw voor het basisonderwijs is af gekeurd. Vooral bij slecht weer is het heen en weer trekken tussen de verschillende gebouwen, een verve lende situatie. Allerlei schoolzaken De gehouden schoolkampen zijn goed verlopen. In de gevallen waar in moeilijkheden voorkwamen, zijn met de ouders van de betrokken leerlingen, de moeilijkheden bespro ken op een speciaal belegde bijeen komst. Hierna kwamen allerlei ty pische schoolzaken aan de orde, als: het aantal te lezen boeken, het ma ken van repetities op een school sportdag (Vlissingen) en de school vereniging „Kontakt". De rector drs. P. Vis deelde mede, dat deze leer- lingenvereniging geheel los staat van de oudervereniging. Zo kan de school niet de verantwoording dragen voor b.v. de feestavonden. Twee leraren treden op als advi seurs. Wat betreft eventuele split sing van schoolavonden - naar leef tijd der leerlingen - zal de rector nog eens kontakt opnemen met de leer lingenvereniging. Bij de bestuursver kiezing werden in de vakatures ge kozen mevr. Visser-Groenendal en de heer Schel. Afscheid werd geno men van de aftredenden: mevr. J. van Oeveren-Gaanderse en de heer M. F. de Vos, leden vanaf de oprich ting der vereniging. Sex-bezorgdheitl in Den Briel DEN BRIEL, 11-10. In de vergade- ring van de gemeenteraad van Den Briel van dinsdagavond, heef de heer A. van Eendenburg zyn be zorgdheid uitgesproken over het feit dat recentelijk het Brielse dames- voetbalelftal en een herenelftal bei den gebruik gemaakt hebben van één kleedlokaal. Wethouder J. Lesuis van sportza ken (PvdA) deelde in zijn antwoord mede, dat de verantwoording geheel en al ligt bij de betrokken vereni gingen en niet bij het college van b. en w. Het raadslid maakt deel uit van de fractie „Protestants-Christe lijke Groeperingen" waarvan ook de KVP deel uit maakt. Tuinders blijvend ongerust over invoer uit Balkan 's GRAVENZANDE, 11-10. - De Westlandse tuinbouwstudieclubs ,,'s Gravenzande" en „Veiling Zuid" hebben in een telegram aan minister Ladinois geëist, dat deze het initia tief neemt om met E.E.G.-maatrege- len een einde te maken aan de huns inziens oneerlijke concurrentie, die de Roemeense en Bulgaarse glastuin bouw de Nederlandse aandoet. Zij menen dat deze concurrentie de glas groenteteelt in Nederland vrijwel onmogelijk maakt en willen op zeer korte termijn 's ministers standpunt vernemen. Donderdag 12 oktober Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.30 uur, tijd- rede voor de SGP door ds. S. de Jong Ouddorp. Renesse Dorpshuis, 19.30 uur, alg. ledenver gadering Raiffeisenbank „Schou wen". Oosterland Herv. Ver.-gebouw, 14.00 uur, be jaardensociëteit. Vrijdag 13 oktober Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Zuidelijk To neel Globe met „Drie Zusters" van Ant. P. Tsjechow, regie Ton Lutz, (ZVU). Bruinisse Hervormd Ver.-gebouw. Jeugdavond. Zaterdag 14 oktober Dreischor Perceel aan de Langeweg, 13.30uur, ploegwedstrijden om het kampioen schap van Schouwen-Duiveland. Maandag 16 oktober Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, ontwik kelingsavond N.V.V. afdeling Schou wen-Duiveland. Mondragon, 20.00 uur, afdeling „Phi- latelica". Dinsdag 17 oktober Haamstede Geref. kerk (recreatiezaal), 19.45 uur, N.C.V.B.-bijeenkomst (lezing/demon- stratie Walra-weverij en). Donderdag 19 oktober Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur Herv. vrouwengroep „Wees een Ze gen", (Zendingsavond). Dreischor De Drie Schapen, 20.00 uur, Coöp. Raiffeisenbank. Zaterdag 21 oktober Westerschouwen A. v. d. Weijdeweg (parkeerplaats), 10.00 uur, paddestoelenexcursie dooi de Domeinen, Jeugd vogel wacht. Dinsdag 24 oktober Serooskerke Dorpshuis, Bondsavond A.N.W.B. PARIJS. Het proces tegen elf Bre tonse separatisten dat x-uim een week geleden voor l\et hof voor de staats veiligheid in Parijs in opwinding be gon, is geëindigd in vreugde van de beklaagden die ofwel vrijgesproken of tot voorwaardelijke gevangenis straffen werden vei'oordeeld. TOKIO. China en West-Duitsland zijn overeengekomen onmiddellijke diplomatieke betrekkingen aan te knopen. CONSUMPTIEMELK TWEE CENT DUURDER DEN HAAG, 11-10. De consump- tiemelk is deze week twee cent per liter duurder gewox-den. Dit komt onder meer door de toepassing van het systeem van zomer- en winter- prijzen, waartoe het zuivelbedrijfs leven eerder dit jaar besloten heeft. In de winter ,als de px-oduktie lager is, is de boex-enmelk duurder dan in de zomer Die hogex-e gx*ondstofprijs laat men nu geheel in de wintex-prijs van de consumptiemelk doorwerken in plaats van er in de zomer alvast een v.oox-schotje op te nemen. Drie rlorlcn op spoorwegovergang UTRECHT. 12-10. Drie personen donderdagochtend om het leven ge komen op een spoorwegovexgang in Oudenbosch. De auto waarin ze za ten botste tegen de trein Roosendaal- Dordrecht en werd daarna nog eens door een uit de andere richting ko mende trein gegrepen. Het spooi-- v.cgverkccr tussen Roosendaal en Lage Zwaluwe is gestremd. Mr. Biesheuvel over inflatie en werkloosheid DEN IIAJVG, 12-10. Minister-pre sident mr. Biesheuvel heeft in de Tweede Kamer meegedeeld dat het tempo van dc inflatie en Tu*t peil van dc werkloosheid alle reden blyven geven tol bezorgdheid. In zijn antwoord aan dc kamer tij dens de algemene politieke beschou wingen constateerde de bewindsman dat de prijsstijging dit jaar met 7 procent weinig minder zal zijn dan vorig jaar. toen deze 8 procent be droeg en de loonstijging zal weer op 12.5 procent uitkomen. Volgens dc verwachting voor 1973 tekent zich, wanneer bedrijfsleven en overheid óc ontwikkeling op z'n beloop zouden laten een loonkosten stijging van 13 procent af Cn een prijsstijging van 7 procent. „Verdisconteren we daarin de te genvaller in de sociale verzekerings premie die zeer recent aan het licht is gekomen dan moet worden ge vreesd dat dc loon- en prijsstijgingen nog hoger zullen uitvallen", aldus de premier. ZIERIKZEE, 12-10. - Heden (donderdag)morgen vertrok uit de Zierikzeese haven de kustvaarder „Zeta" met bestemming Noorwegen Gisteren (woens dag) in alle vroegte werd het schip geladen, voor een exportbedrijf, met aardappelen van Schouwse bodem, zo'n 600 ton Bintjes. Een belangrijk aan deel in deze levering hadden de Gebr. Mol uit Bruinisse en de heer J. M. v. d. Velde te Zierikzee. Het schip zal verder worden geladen met aardappelen uit Zeeuws Vlaanderen. De „Zeta" was dit seizoen de eerste coaster die te Zie rikzee voor lading arriveerde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). I Advertentie ZIERIKZEE, 10-10. Flcvo-serie „Nederland zien vanaf het water" met het motorschip „Orca" in vijf afleveringen. Zo kan men de vyf weekboottochten van het schip wel noemen. Zierikzee schreef dinsdagavond 10 oktober jl. voor het laatst een deel. nu van aflevering vyf en onder auspiciën van de plaat selijke afdeling Jeugd- en Jongeren Rode Kruis. En wel voor 38 hulpbehoe vende en meest bejaarde mensen van het 115 bewoners tellende verpleeg tehuis „De Braamberg" in Arnhem. Een tehuis dat ressorteert onder de stichting „Huis en Haard". ZIERIKZEE - TELEFOON (01110) 2770 brengt op zaterdag 14 oktober a.s. 20.00 uur adembenemen de spaning op het bochtige racecircuit van 55 55 een hoogtepunt uit de serie succesfilms met STEVE MC.- QUEEN. Voorverkoop op de dag van de voorstelling, van 11.0012.00 uur, A telefonisch of aan de kassa. V Entreeprijzen: f 3,50 en f 4,50.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2