de postgiro Overzicht! Tinqccfno <^ie éne clruppel ONLUSTGEVOELENS JEGENS DE E.E.G. Verton's Schoenen BLIK DOOR HET WERELD HANDSCHOENEN Ingekomen bezwaren tegen Bestemmingsplan Buitengebied-W. da's makkelijk! ZIERIIvZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 oktober 1972 Nr. 21104 Gemeenteraad Westerschouwen T wee volksstemmingen hebben menigeen in de E.E.G. aan het den ken gezet. Eerst het Noorse „nee" en daarna het Deense „ja". Dat het in Denemarken uiteindelijk toch ja is geworden is vooral een opluchting voor de Eurotop in Brussel, omdat twee klappen in het gezicht achter elkaar wel een beetje erg hard aan komen, Misschien is daarom het Deense ja wel een beetje jammer, als het ertoe leidt dat men in Brussel gaat denken dat het toch ivel mee valt hoe de Europese burger over de E.E.G. denkt. Want dat is bepaald niet al te best. Het Deense ja kan ook moeilijk uitgelegd worden als een teken van geestdrift. De Denen hebben al een keer ervaren hoe hun voornamelijk op de landbouw gebaseerde ekono- mie leed door het verlies van de Duitse markt - bij de stichting van de E.E.G. Toen was er een zekere kompensatie doordat tevens de zoge naamde E.E.T.A. werd gesticht, waar in de konkurrentie van de E.E.G.- landen bijvoorbeeld in Groot-Brit- tannië enigszins werd geremd. De Deense agrarische export vond voor het wegvallen van Duitsland dus wel enige kompensaties vooral in Engeland. Als dit keer nee was ge zegd was de toegang tot de Britse markt moeilijker geworden zonder dat er iets gunstigs tegenover stond. Natuurlijk sluit de E.E.G. nog wel verdragen met buiten de gemeen schap gebleven landen, maar dit is voornamelijk over industriële pro- dukten - iets waar bijvoorbeeld Zwe den tevreden mee is, maar dat is ekonomisch nu eenmaal een ander land dan Denemarken. (En dan Noor wegen overigens, al heeft dit van buiten de E.E.G. blijven niet zo fu neste gevolgen? te duchten als Dene marken, en meer bij een „associatie verdrag" te winnen). Inzicht in belangen en nuchterheid dus bij de Denen en echt geen geest drift. En als men de Britten hoort is het al niet veel anders. Dit kan trou wens nog leuk worden in de toe komst. Oppositieleider Wilson wil, als hij eenmaal een regering vormt en dit kan in de komende jaren mak kelijk gebeuren, de onderhandelingen over toetreding nog eens over doen - de voorwaarden zijn volgens hem nu niet redelijk. En een forse fraktie in zijn Labourpartij wiï zelfs als devies dat men direkt weer uittreedt. Wel ke van die twee opinies de overhand krijgt maakt weinig uit: in beide ge vallen vraagt men iets wat niet kan. Uittreden is nagenoeg onmogelijk en herziening van het kontrakt kan al leen wanneer de andere acht ook menen dat dit aan de orde is en xle kans hierop is uitermate miniem. Juist dit vooruitzicht stemt menige Brit die nog niet eens zo fel tegen toetreding was, tamelijk bitter. En we moeten hem gelijk geven: al te demokratisch ziet dit alles er niet uit. Formeel misschien wel, want een echte tot handelen bevoegde regering heeft getekend en een echt gekozen parlement heeft de beslissing be krachtigd. Vaagheid Maar regeringen en parlementen veranderen, met opinies van kiezers mee. En dan zit men met zoiets dat voor de eeuwigheid onveranderlijk lijkt. Waarbij men dan ogenblikke lijk gaat denken aan veranderingen van binnenuit. Maar waar moeten die dan vandaan komen? Jawel, er is een Europees parlemen, gevestigd te Straatsburg, maar het is een klub Advertentie Lederen /l/lfofo handschoenen JyA/X/fe In alle Is modekleuren A CAOU& DAM 9 IENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE De Dee te Bruinisse werd in 1!U3 gedempt en op deze ansicht uit 1928 bood dc Gedempte Dee maar een sombere indruk. De Ned. Hervormde kerk met toren steekt boven alles uit. die niets heeft in te brengen. En die - om maar wat te noemen - niets te vertellen heeft van enige betekenis over wie in Brussel de lakens gaat uitdelen. Trouwens, delen die kommissaris- sen wel lakens uitNee, zelfs dat niet: hun bazen zijn altijd weer de ministers. Goed, maar die zijn geluk kig dan toch weer verantwoording schuldig aan hun parlementen. Ja wel, maar daarvan komt niet al te veel terecht: de parlementen weten ook niet wat in de befaamde mara thonzittingen van Brussel doorgaans op het allerlaatste moment wordt ge marchandeerd om 'tot overeenstem ming te komen en ze kunnen heel moeilijk tegen een minister zeggen dat hij er niet uit gehaald heeft wat er in zat. Of ze zeggen het wel, maar wat dan nog? Het ideaal van een demokratisch bestuur leeft echt nog wel in Euro pa, vooral onder jongeren. Maar in de struktuur van hun eigen landsbe stuur zien ze dit al dusdanig verwa terd dat slechts buiten de officiële organen om vaak iets te bereiken is via de zogenaamde „buitenparlemen taire oppositie". Die slaagt nog wel eens een beetje, dat verschilt van geval tot geval en van land tot land. Maar hoe die tegen het wazige en ondoorzichtige van wat zich in Brus sel afspeelt moet doorzetten, daar van heeft tot dusver zich niemand een idee of zelfs een illusie kunnen vormen. Dit gevoel van machteloos heid ,dat makkelijk overslaat in een gevoel dat men onrecht ondergaal, uit zich in onlust jegens de E.E.G. in ieder land. Het Noorse nee had mis schien kunnen opwekken daar eens iets aan te gaan doen. Het Deense ja verleidt waarschijnlijk helaas om alles maar te laten zoals het was en de originele, bezielende ideeën die in het stichtingsverdrag van Rome zijn vastgelegd helemaal onder het stof te laten verstikken. „FZitsen" uit het buitenland FRANKFORT. Als gevolg van dichte mist hebben zich op wegen in West-Duitsland verscheidene ket tingbotsingen voorgedaan, waardoor zeker drie personen de dood vonden. DAMASCUS. De Syrische minis ter van gezondheid. Machmoed Saa- da, heeft laten weten dat er in het dorp Achara. dat in het noordoosten van Syrië ligt, 52 gevallen van cho lera zijn 'geconstateerd. TOKIO. Japan zal zijn defensie uitgaven nagenoeg verdubbelen om de strijdkrachten de komende vijf jaar uit te rusten met moderne wa pens. De nationale defensieraad stemde maandag in met een bedrag van 4.630.000 min. (bijna 50 miljard gulden) voor het vierde militaire vijfjarenplan. ADEN. Troepen van Noord-Jemen hebben het afgelopen weekeinde het Zuidjemenitische eiland Kamaran in de Rode Zee bezet. Naar een woord voerder van de regering van Zuid- Jemen in Aden meedeelde, zijn bij de voorafgaande aanvallen vanuit zee en uit de lucht vele burgers om het leven gekomen. CAIRO. Het persbureau voor het Midden-Oosten weet te melden dat Egypte Soedan verzocht heeft ook de rest van zijn - troepen terug të trek ken uit het gebied van het Suez ka naal. PARIJS/-Het centrum van Parijs is geteisterd door vijf branden, die volgens de politie waren aangesto ken. Een vrouw kwam om hel leven en twee personen werden gewond, van wie een ernstig. UDINE. Uit een kerk bij Udinc in Italië is een altaarstuk gestolen dat de kruisiging van Christus voorstelt en wordt toegeschreven aan de 16e eeuwse Duitse kunstenaar Albrecht Dürer. NIEUW DELHI. De besprekingen tussen hoge Indiase en Pakistaanse officieren over de afbakening van de bestandsgrens tussen India en Pakis tan in het omstreden Kasjmier, zijn beëindigd zonder dat men tot een de finitief resultaat is gekomen. Met Postgiro ontvangt u steeds duidelijke overzichten van uw betalingen cn ontvangsten. LONDEN. Engeland staat volgens de „Sunday Mirror" in zijn aanpas sing bij de Europese Gemeenschap voor een grote omwenteling. Keurt de regering een rapport goed dat bin nenkort aan haar zal worden voor gelegd, dan mogen de „pubs" voort aan de hele dag openblijven. BERLIJN. Een poging van twee mannen en een vrouw om van Oost- naar West-Berlijn uit te wijken is in een kogelregen van Oostduitse grensmilitairen mislukt. Vlakbij de muur werd het drietal - kennelijk ongedeerd - aangehouden en wegge voerd. WASHINGTON. Senator Edward Kennedy heeft kritiek geleverd op het Amerikaanse ministerie van de fensie omdat het niet afdoende be wezen zou hebben dat de Ameri kaanse bombardementen op Noord- Vietnam geen grote schade aange- richt hebben in de door burgers be woonde gebieden. ORLANDO. In het Amerikaanse stadje Orlando (Florida) heeft de po litie zaterdag 13 gijzelaars bevrijd, die zestien uur lang door een gewa pende jongen in een huis waren vastgehouden. De jongen, de I7-ja- rige Jackson Stallings, eiste een los prijs van 5.000 dollar (ruim 16.000 gulden). Bierfeest in Miinchen MÜNCHEN. 8-10. Ruim 4% mil joen hongerigen en dorstigen hebben iet octoberfeest in München bezocht. Zij hebben, althans volgens een eer ste voorlopige schatting, ruim 4 mil joen liter bier gedronken en ruim 500.000 haantjes verorberd. 4.000 keer is de hulp van het Rode Kruis in geroepen en 224 bezoekers en be zoeksters moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. 155 mannen, 44 vrouwen en 17 jongens en meisjes dronken zoveel van het geestrijke nat dat zij volkomen zat weggevoei'd moesten worden. Maar in tegenstelling tot 1971 is er dit jaar niemand om het leven geko- Advertentie WESTERSCHOUWEN, 9-10. Wtf besluiten hierbü de reeks bezwaar schriften tegen de verschillende be stemmingsplannen, waarmee de raad van Westerschonwen wordt gecon fronteerd. In eerste instantie gaat het (bij dit overzicht) over het Be stemmingsplan Buitengebied West. Dit plan heeft tot doel de bestem ming en het gebruik te regelen van gronden, t.w. ten westen van de kernen Burgh, Haamstede en Renes- se. 't Grootste deel is bestemd tot „be schermd natuurgebied". In verband met dc natuurwetenschappelijke en landschappelijke betekenis is het ge bruik en bebouwing sterk beperkt. Bestaand gebruik mag echter wor den voortgezet en bestaande buiten plaatsen en/of landgoederen behou den beperkte uitbreidingsmogelijk heden. Bezwaarschriften Staatsbosbeheer. Bezwaar wordt gemaakt tegen het feit dat gronden, gelegen ten noordwesten van de Laone en in de omgeving van het Watergat niet in het ontwerp-plan zijn opgenomen, gezien de land schappelijke en cultuurhistorische waarde van het Laonegebied en het Watergat-gebied zeker als natuur gebied dient aangemerkt te worden. Het college stelt voor dit bezwaar ongegrond te verklaren omdat de gebieden niet zijn opgenomen in het plan Buitengebied-West daar een gedetailleerd plan bestaande en toe komstige recreatieve ontwikkelingen door een nadere studie op de juiste manier te laten aansluiten op de natuurgebieden. Reclamant wijst er verder op dal het plan een uitbreiding toestaat van Slot Haamstede en de bestaande buitenplaatsen en landgoederen zon der dat wordt aangegeven wat on der „uitbreiding" dient te worden verstaan. Het moet inderdaad wen selijk worden geacht om de uitbrei ding te binden aan een maximum inhoud en een maximum gevel hoogte. Het college stelt voor ondei-scheid te maken tussen buitenpaatsen-land- goederen op grote percelen (bijv. landgoed „Biesterveld") en die op kleine percelen (bijv. woning J. P. C. Boot aan het Duinwegje). Aan het bezwaar kan dus tegemoet, gekomen worden. P. Adam namens K. G. Zoetelief Norman te Grimsbergen (België). De heer Zoetelief Norman is eigenaar van het perceel sectie F no 524 nabij de Kloosterweg dat gelegen is in een gebied hetwelk in het ontwerp-plan de bestemming „beschermd natuur gebied" heeft gekregen. Reclamant verzoekt uitbreiding van een op het perceel staande zomerwoning, waar tegen het college geen bezwaar heeft omdat het huis als buitenplaats'be schouwd kan worden. Familie Boot In het ontwerp-plan bestaat voor het landgoed „Biesterveld" een uit breiding van de woningen volgens de op de kaart aangegeven blokjes. Het voornemen bestaat de zuidelijkst gelegen woning uit te breiden waar toe het bouwblokje enigszins verscho ven moet worden waartegen het col lege geen bezwaar heeft. Jonkheer A. J. van Geen namens N.V. Landgoed Slot Haamstede. Ver zocht wordt het aangegeven bouw blok van het slot in de uitbreidings mogelijkheden te vergreten met het voorterrein tegen de Noordstraat, in clusief de slotmuur, de garage, de schuur en de daartussen gelegen laan met siertuin cn bosje. Het col lege heeft geen bezwaar hiertegen. Verder verzoekt reclamant te be palen dat in het duingebied met de bestemming „beschermd natuurge bied" (Het Zeepe) werken ten be hoeve van de golfsport zoals aanleg en onderhoud van een 18 holes baan en de bouw van een clubhuis met bijbehorende opstallen in de zandput ten westen van de Moolweg toege staan zijn. Het college stelt voor dit plan ongegrond te verklaren. Mocht er een reëel plan worden ingediend voor de aanleg van een golfterrein ergens in het natuurgebied dan zal bezien moeten worden of zulks be- stemmingsplanmatig mogelijk ge maakt kan worden. Aan het verzoek om in het „beschermd natuurgebied" houtcultuur mogelijk te maken, be hoeft niet te worden voldaan aange zien zulks met een aanlegvergun- ning mogelijk blijft. Ook aan het verzoek om te bepalen dat de ontgronding in het duinterrein waarvoor een vergunning is afgege ven, mag worden voltooid, behoeft niet te worden voldaan. Aan een verzoek om uit de voorschriften voor de bestemming „beschermd na tuurgebied" te schrappen het woord /.kultuurtechnische" en het woord „houtproduktie" te vervangen door „houtteelt" ware niet te voldoen. Wel dient de aanduiding „kuituur- technische" vervangen te worden door „kuituur-historische". Een bezwaar van de N.V. Land goed Slot Haamstede betreft voorts de voormalige boomgaard aan de Kloosterweg. Gevraagd wordt aan deze grond een aktieve recreatieve sfeer te geven. Het college stelt voor niet aan dit bezwaar tegemoet te komen. Staatsbosbeheer. Het bezwaar richt zich tegen de bestemming „ver- keersdoeleinden welke in het ont werp-plan is gegeven aan het weste lijk deel van de Westenschouwense Inlaag. Verzocht wordt deze bestem ming te beperken tot het bestaande parkeerterrein aan de Kampweg. Daar het nog niet duidelijk is hoe de situatie zich rond de Inlaag aldaar zal ontwikkelen in verband met de aanleg Oosterschelde dam en de Dammenweg, stelt het college voor de bestemming' „verkeersdoeleinden" te beperken, tot het bestaande par keerterrein en de rest van de inlaag te bestemmen tot beschermd natuur gebied met een wijzigingsbevoegd heid ten behoeve van waterstaats en verkeersdoeleinden. Beschermd natuurgebied Rijkswaterstaat/Deltadienst. In de zelfde geest als Staatsbosbeheer age ren Rijkswaterstaat en Deltadienst te gen de bestemming „beschermd na tuurgebied" voor de Westenschou wense inlaag, aangezien 'deze inlaag grotendeels benodigd zal zijn voor de realisatie van de Oosterscheldedam. Verzocht wordt hier de bestemming „waterstaatswerk" te geven. Het college staat hier achter evenals ach ter het verzoek van Rijkwaterstaat om de bestemming van de Schelp- hoekkom „water", te veranderen in een bestemming die het waterstaat mogelijk maakt aldaar werkzaamhe den uit te voeren en de kom als op slag te gebruiken. Stichting „Het Zeeuwse Landschap" Deze stichting heeft dezelfde be zwaren als waterstaat tegen „ver keersdoeleinden" voor de Westen schouwense Inlaag. Verwezen wordt naar de uitspraak Waterstaat en Staatsbosbeheer. Een tweede be zwaar betreft het gebied aan de prov. weg tussen Hoosjesweg en de gemeentegrens. Verzocht wordt dit gebied te bestemmen tot agrarisch gebied waarop gebouwen en glasop standen niet zijn toegestaan omdat dit gebied fungeert als voedselgebied voor een zeldzame vogelsoort (brand- gans). Aan dit bezwaar is reeds vol daan door het college. De stichting verzoekt verder in de voorschriften voor silo-bouw een maximum hoogte op te nemen. Het college gaat hier mede accoord en vermeldt als maxi mum hoogte 10 meter. M. G. de Glopper te Burgh. Agra rische bestemming werd gegeven aan het perceel sectie E no 193/505 ten zuiden van de Lageweg, eigendom van reclamant die verzoekt hiervoor een verblijfsrecreatie-bestemming le geven. Gelet op het Streekplan kan geen recreatieve bestemming worden toegekend zodat het bezwaar onge grond verklaard wordt. Eervol ontslag zal verleend worden aan de heer J. L. Kristelijn onder wijzer aan de openbare basisschool te Renesse wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Algemene Politieverordening In de Alg. Politieverordening is bepaald dat de horecabedrijven ge sloten moeten zijn tussen 24.00 en 5.00 uur. Met toestemming van de raad is door de burgemeester gedu rende het zomerseizoen ontheffing verleend tot 2.00 uur. Daar veel ho recabedrijven ook in het wintersei zoen ontheffing wensen, stelt het college voor gedurende het gehele jaar het sluitingsuur op 2.00 uur te brengen. Een olifantskarwei MOSKOU, 9-10. - Naaister V. Vasiltsjenko in de Sowjet-Unie heeft een, wat men met recht en rede olifantskarwei kan noemen onderhanden gehad. Volgens het persbureau Tass heeft zij voor „Torgas", een circus-olifant, een „jasje" moe ten maken, omdat het dier voor de kou in de Oeralstad Miass zodanige afkeer toonde dat het niet wilde optreden. „Haar zuidelijke afkomst en leeftijd - 55 jaar - deden zich voelen", aldus Tass. En zo kreeg mejuffrouw Vasiltsjenko de opdracht een jas voor om de romp van Torgas te maken van 19 meter stof, 45 meter katoenvoering en 30 meter zeil doek. De middellijn van de olifant is 5 meter. Aan haar poten kreeg Torgas zachte laarzen van 80 cm. lang en 1,5 meter doorsnee. VALKENSWAARD. De 66-jarige J. P. R. uit Bergeijk is in Valkenswaard door een truck met oplegger overre den. nadat hij, naar de politie aan neemt. onder invloed van alcohol midden op de weg was gaan zitten. De bestuurder van de truck met op legger had de man, die bij de aan rijding op slag gedood werd, niet op gemerkt door de dichte mist. If c/a" FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK in dc maten 28- -15 In Juchllcdcr.mct PlantageCrcpc Rubber Zolen,voor Iedereen die zich Jong voelt cn de hcécêèlc winter gezond cn prettig wit lopcnl Allcenccht met hetCPinOCcf3omerk!. Havenplein 13 - Zierikzee Telefoon 2488 Hoofdstuk 3. Datgene, wat Gerie Worms zich nog uit haar prilste jeugd wist tc herinneren, was het roodhouten le- dikantje, waarin ze sliep. En waarin ze dus 's morgens vroeg wakker werd. Want als vader cn moeder nog rustig sliepen, was Gerie al lang wakker, klom overeind in haar bed je en verkende de kleine wereld in haar slaapkamertje: het poppetjes- behang, de platen aan de muur, de tafel en het stoeltje, het badje op dc commode, het verschoten zeil op dc vloer en de grijsbruine mat. Do deur, waardoor mama altijd binnenkwam in haar ochtendjas. Dan wist zc: ik mag er uit. Eigenaardig, dat zulke kleinighe den altijd in je herinnering blijven, dacht ze. Daarna dc kleuterschool, waar ze niets aan vond. want ze was veel liever thuis bij haar moeder. Thuis, de veilige beslotenheid, waar geen andere kinderen kwamen, die haar plaagden of aan haar staarten trokken, want de meeste kleuters hadden kort haar. maar Gerie's moeder liet hel haar van haar doch tertje groeien, omdat het zo mooi was en vlocht er iedere morgen twee vlechten aan. Weer later de gewone school. Waar alles veel geregelder ging en waar ze dc eerste beginselen van het a, b. c leerde en ernstig aan haar potlood kluivend moeilijke rekensommetjes in haar schriftblaadjc uitrekende. Feitelijk viel Gerie Worms niet op. Ze dook onder in dg mqssa middel matige leerlingen, kwam vrijwel nooit met onvoldoendes op haar rap port thuis, want tot op zekere hoogte leerde ze tamelijk gemakkelijk, al leen ging het bij haar wat langzamer dan bij de meeste andere kinderen. Gelukkig had ze onderwijzeressen en meesters, die voldoende geduld kon den opbrengen, omdat ze wisten dat het ene kind vlugger leert dan het andere. Op 13-jarige leeftijd had ze zes klassen der lagere school doorlopen, kwam thuis met een redelijk eind rapport en een „loffelijk ontslag", zo als men dat toen nog noemde. Na ruggespraak met het schoolhoofd werd besloten Gerie naar de Indus trie- en Huishoudschool tc laten gaan. Want een meisje moest kunnen naaien en breien en eten koken en kleren verstellen. Terwijl de school ook schuchtere pogingen in het werk stelde om daartoe enigszins begaaf de meisjes de eerste beginselen van het zelf kleren maken bij te brengen. Wie kan zeggen, dat er onder dit grut niet een toekomstige coupeuse schuilt? Jc moot altijd proberen eventueel sluimerende talenten te ontdekken, te ontwikkelen en te be geleiden. want alle genieën zijn ook eens leerlingen op een school ge weest. Bij Gerie was dit alles boter aan de galg. Zij het met enige tegenzin leerde ze bepaalde dingen, waarvan ze wist dat zc ze ongetwijfeld in haar latere leven nodig zou hebben. Want ze bezat wel zoveel nuchter verstand om te begrijpen, dat ze in de toe komst zou gaan trouwen en dat zc dan datgene, wat van een behoorlij ke huisvrouw werd verwacht moest kennen. Drie jaren doorliep zc de huis houdschool. Gedurende deze tijd kwam ze periodiek met matige cij ferlijstjes thuis, waarop echter nooit onvoldoendes prijkten. Daar zorgde zc wel voor. Op zestienjarige leeftijd verklaar de Gerie. die inmiddels opgegroeid was tot een tamelijk knappe jonge dame met een leuk figuurtje, dat ze nu „balen" had van al dat geleer en dat ze nu wel eens geld wilde ver dienen. want die paar guldens zak geld die ze wekelijks van haar moeder kreeg, waren al al bij lange na niet genoeg om ook maar enigszins tege moet te komen aan haar wensen. Trots de bezwaren van haar moeder, die andere idealen had voor haar oudste dochter, nam ze een baan aan als inpakster op een chocoladefa briek. Eentonig werk, maar de hele dag staat de radio aan en ze kent binnen een mum van tijd alle hits. Nu ze geld verdient, kan ze zich uit leven en gaat in het weekeind dan sen en pikt een bioskoopje, al of niet met een vriendin, al of niet met een vriendje. De jongens beginnen het slanke, nu beter geklede meisje te ontdekken. Gerie houdt haar posi tieven echter onder alle omstandig heden bij elkaar. Als ze thuis ge bracht wordt door een aardige jon gen, heeft ze cr beslist geen bezwaar tegen, dat hij haar zoent, maar daar mee is het ook afgelopen. Handtas telijkheden worden door haar beslist niet op prijs gesteld. Dat Iaat ze dan duidelijk merken cn als dat niet helpt, deelt ze rustig een paar felle meppen uit, want Gerie is niet bang. Voor niemand. Niet voor haar chef fin, met wie ze overigens uitstekend overweg kan, want op haar werk is nauwelijks iets aan tc merken. Niet voor haar vader en moeder, want sinds ze zelf geld verdient, is ze vast van plan haar eigen weg te gaan cn al moppert vader, als ze zaterdags avonds na het dansen pas tegen énen thuiskomt, ze trekt cr zich niets van aan cn is de volgende zaterdagavond geen minuut vroeger. „Maken jullie je om mij maar geen zorgen, ik kan wel op mezelf passen. Ik weet tot in dc finesses, wat cr in dc wereld tc koop is. Daarom zorg ik er heus wel voor. dat ze van me afblijven. Een vaste vriend wil ik nog niet. dat heeft voorlopig dc lijd. En mag ik alsjeblieft een beetje genieten na werktijd? Daarvoor ben ik jong. Daarom wil ik er van profiteren, hc? Het is m'n eigen geld, dat ik verteer, ik zorg zelf voor m'n kleren, wat willen jullie nog meer?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 7