Slechte dag voor Delta-Sport WIK versloeg Heinkenszand: 3-1 Joop de Regt kampioen 5e klasse libre Clinge—DFS 7—1 Eeri in het veld veel sterker Clinge heeft op DFS een ruime overwinning weten te behalen. Met doelpunten van Naessens, Drumont en Bauwens nam de thuisclub reeds in de ie helft definitief afstand van de bezoekers. Nadat Bauwens en De Block na de rust de voorsprong tot 5-0 hadden opgevoerd wist Toon Rijnberg voor DFS tegen te scoren 5-1. Drumont en Bauwens bepaalden tenslotte de eindstand op 7-1. Renesse—DFS II 4—3y Veel publiek, spanning, sfeer en een voor de 2e klas op een redelijk peil staande wedstrijd waren de hoofdkenmerken van het treffen tus sen Renesse en de reserves van DFS. De bezoekers slaagden erin de lei ding te nemen waarna Cor Bakker de stand weer in evenwicht bacht 1-1. Weer kreeg DFS hierna voor sprong 1-2 maar uit een strafschop, Kees Rijnberg hield de doorgebroken Cor Kooman vast, bracht Jaap Ver boom de ruststand op 2-2. Na de rust kon Renesse door doelpunten van Cor Bakker en Cor Kooman tot 4-2 uitlopen. DFS wist hierna de achter stand nog tot 4-3 terug te brengen maar verder liet de verdediging van de rood-witten het niet meer komen. Luctor IIIZierikzee III 03 Zierikzee, dat sterker was, ver diende de overwinning volkomen. Al in het eerste kwartier van de wed strijd gaf Jaap van Dienst met twee doelpunten de rood-zwarten een 2-0 voorsprong. Na de thee bepaalde Leo Stoel de eindstand op 0-3. VELDHANDBAL Cabuk (Zierikzee) kopt naar het Goes-doel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode), patrijzen iv—Renesse ii i—3 Zierikzee A I speelde scherp tegen Goes A I (6—1) Nadat Patrijzen erin was geslaagd de leiding te nemen zorgde Ad Wan del er voor dat met gelijke stand, 1-1 de thee kon worden genuttigd. Met een afstand schot gaf Willem Peter Giliamse de duinbewoners de leiding 1-2 welke voorsprong nog door Ad Wandel tot 3-1 werd opgevoerd. DuivelandSerooskerke 23 Ook in de thuiswedstrijd tegen Sei-ooskerke is het Duiveland niet gelukt beslag op de puntjes te leg gen. In de 12e min. namen de bezoe kers door P. Houteman de leiding 0-1 waarna Henk Dorst de balans weer in evenwicht bracht 1-1. Met doelpunten van Houteman en Adri- aanse, in de 38e- en 43e min. slaag den de bezoekers erin een 3-1 voor sprong te nemen. Al na 7 min. spe len in de 2e helft wist Jan van Dijke de achtex-stand tot 2-3 terug te bren gen. Wat de thuisclub hierna ook probeerde het lukte hen niet althans nog één puntje uit het vuur te sle pen. SKNWK I—Cortgene 0—1 Een zeer verrassende nederlaag voor SKNWK, dat verleden week Duiveland zo'n zware nederlaag toe bracht. Het heeft deze nederlaag volledig aan zichzelf te danken. In de eerste helft had men al afstand moeten nemen van Cortgene, maar er werden veel kansen onbenut ge laten. De Nieu werk erkers waren de eerste helft stukken sterker, maar moesten terdSege opletten voor de ge vaarlijke uitvallen van Cortgene. Zo een uitval zorgde half de tweede helft voor de enige treffer. Het was de rechtsbuiten van Cortgene die SKNWK de derde thuis-nederlaag bezorgde. Zonder een zware inspanning te hebben moet enleveren is Zierikzee erin geslaagd hét ïaa gop de rang lijst geplaatste Goes met ruim ver schil te kloppen. Hoewel de bezoekers hun uiterste best deden slaagden zijer maar zel den in de goed opererende Zierikzee verdediging voor moeilijke proble men te stellen; Op het middenveld verzette Adrie Kosten bij Zierikzee veel en goed werk. Al in de 8e min. kon Zierikzee uit een door Kees Ver- VCK II—Bruse Boys 0—4 Een verdiende overwinning voor de Boys .die zich ook deze maal uit hèel wat prodüktiever toonden dan in hun thuiswedstrijden. Door twee doelpunten van Frans de Oude na7 men de groen-witten in de le helft een 2-0 voorsprong. Na de i*ust ble ven de bézoekers het beste van het spel behouden. Adrie de Jonge zorg de voor 0-3 waarna tenslotte Chris Klink de eindstand 'op 0-4 bepaalde. BrouwershavenMiddelburg VI 31 Brouwershaven leverde verdien stelijk werk door Middelburg beide puntjes afhandig te maken. Een groot aandeel in dez eoverwinning van de thuisclub had de 15-jarige Marcel van Grinsven die als aan- valsspits alle drie de doelpunten op zijn naam wist te brengen. In de 20e min. gaf hij zijn club de leiding door een voorzet van Jaap Everwijn in te koppen 1-0. Met een fraai schot werd in de 35e min. de voorsprong tot 2-0 opgevoerd. Na 25 min. spelen in de 2e helft bracht Van Grinsven de hat trick op zijn naam door handig van kaart genomen strafschop de. leiding nem'en 1-0, 'In, de 28é min. wist'Ca buk. door-te breken wat 2-0. betëkèn- de. Éen zeer fraai, doelpunt! na een voortreffelijke -solo, wist hierna Wim Bergsma te scoren waarmee hij .de ruststand öp', 3-0; bracht.Na de rust bleek -de aanvalslust ...bij. Zierikzee wat verslapt te zijn. Pas nadat Goes erin was- geslaagd de achterstand tot 3-1 tei*ug te brengen kwam er weer wat meer leven in de brouwerij; Ca buk, Kees Vèrkaart (strafschop)" en nog eens Cabuk zórgden nog voor een 6-1 eindstand. een verkeerde uittrap van de verde diging te px-ofiterérr 3-0. Uit een doelworsteling slaagden debezoe kers er. een kwartier voor tijd in de eer te redden 3-1. Een verdiende overwinning voor de thuisclub die over het geheel ge nomen het beste van het spel had Vooral in de le helft liet WIK uit stekend spel zien. In de aanvalslinie b|j de green-witten was het opne men van Gerrit Kooman een welko me versterking. Deze speler bleek over voldoende snelheid en een hard schot te be schikken waardoor hij een doorlo pend gevaar voor de verdediging van Heinkenszand was. Het was ook deze speler die WIK met een uitste kend schot de leiding wist te geven 1-0. Ondanks het feit dat WIK het initiatief hierna bleef behouden slaagde Leo Bakker er met een boog- balletje in de stand weer in even wicht te brengen 1-1. Toch kon WIK de le helft met een 2-1 voorsprong afsluiten uit een door Kees den Boer benutte strafschop. In het eerste kwartier na de rust liep het bij WIK wat stroef waardoor vooral Piet ZSC —WIK II 4—1 Een ruime en ook, wel verdiende overwinning voor de club uit Scha- rendijke die zich voor doel veel ge vaarlijker toonden.dan de bezoekers Door doelpunten van Ben Louwerse en Piet v. d. Horst namen de rood- witten in de le helft een 2-0 voor sprong. Na de rust wer.dhet door Cor Dorreman en Piet v. d. Horst 4-0 waarna de bezoekers er nog in slaagden de eer te redden 4-1. SKNWK III-Wolfaartsdjjk IV 6-1 Een veel sterker SKNW Khad de tegenstander gemakkelijk met dub bele cijfers kunnen verslaan. Ei- werden teveel kansen gemist. Jan Baart benutte in de eerste helft twee van die kansen en dat betekende met de rust 2-0. Na de rust zorgden Jan Gaanderse, Peter Regeer (2x) en Kees Foljner voor de zes treffers. Meulpolder het de verdediging nog al eens lastig wist te maken. WIK nam het heft weer volledig in han den toen Gerrit Kooman op fraaie wijze een voorzet van Joost Mannie had ingekopt 3-1. De Heinkenszand- se verdediging kwam hierna onder zware druk te staan en slechts met enig kunst en vliegwerk slaagden de bezoekers erin de thuisclub van een hogere score af te houden. Kees Berrevoets zet zijn voorhoede aan het werk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Van de voor dit weekend van Del ta Sport vastgestelde wedstrijden eindigden er drie in een nederlaag. Alleen heren II wist een gelijk spel uit het vuur te slepen, waardoor zij ongeslagen de kop van de ranglijst blijven aanvoeren. Dames: Ilontenisse IDelta Sport 64 De dames van Delta Sport blijven door pech achtervolgd. Ook in deze wedstrijd konden zij niet in de sterk ste opstelling uitkomen. Binnen zeer korte tijd keken zij tegen een 3-0 achterstand aan. Delta Sport gooide er een schepje boven op en liep in tot 2-3. Vlak voor de rust knalde Hontenisse nogmaals raak (2-4). Na de rust werd Delta Sport sterker. Het werd 4-4. In de laatste fase kwamen de Zierikzeese dames adem te kort, waardoor Hontenisse de winst in de wacht kon slepen (6-4). De Zierik- zeese doelpunten werden allen door Nel Verhey gemaakt. Dames junioren: IlontenisseDelta Sport 96 De Delta Sport junioren zijn hun ongeslagen positie tegen Hontenisse kwijt geraakt. Zij leden een 9-6 ne- derlaag. Deze nederlaag had niet no dig geweest, als zij de aanvoeister van Hontenisse, die het merendeel van de doelpunten maaktq, hadden weten af te stoppen. Zij vingen deze speelster al bij het middenveld op. Dit was fout. In dei'gelijke gevallen moet men de tegenstander op onge veer 4 a 5 meter van de cirkel op vangen. Voor de rust was Delta Sport de betere ploeg. Zij namen een 0-2 voorsprong. Weliswaar kwam Hon tenisse terug (1-2), maar Delta Sport maakte er 1-3 van. Via 2-3 werd de ruststand 2-4 in het voordeel van Delta Sport. Ook direct na de rust bepaalde Delta Sport de strijd tot de stand 3-5. Toen ging er iets mis, Hontenisse kon uitlopen tot 6-5. Del ta Sport kwam nog even terug (6-6), maar Hontenise bracht de eind stand op 9-6. Voor Delta Sport scoorden Simone Coppoolse 4 x, Elle Keus 1 x en Sil via Simmers 1 x. Heren: Fortuna lilDelta Sport II 99 De Delta Sporters hebben zelden zo'n slechte wedstrijd gespeeld. Ont stellend slecht werd er samenge speeld. Veel balverlies, en in de ver dediging klopte het helemaal niet. Delta Sport werd hard op de feiten gedrukt. Ze zijn er nog lang niet. Bij Fortuna daarentegen klopte het pri ma. In deze ploeg lopen een paar prima schutters rond. De schutters van Delta Sport kwamen in het ge heel niet uit de verf. Voor de rust ging het nog enigszins. Delta Sport wist de sohade te beperkentot 8-6. Na de rust echter werd Delta Sport weggespeeld. Slechts drie doelpun ten wisten zij na de rust te maken. Fortuna echter maakte na de rust negen doelpunten zodat de eind stand 17-8 in het voordeel van For tuna werd. Een wedstrijd om snel te vergeten. De Zierikzeese doelpunten werden gemaakt door Jaap Conse- mulder 3 x, Henk Vei'hey 2 x, Huib van Dalen 1 x, Jan de Kok 1 x en Theo de Looze 1 x. Heren: Fortuna IIDelta Sport I 178 De Delta Sport reserves hebben in een prima gespeelde wedstrijd tegen het sterke Fortuna III uit Bergen op Zoom een alleszins verdiend gelijk spel uit het vuur gesleept. De onge slagen positie aan de kop van de ranglijst bleef in handen van de Zie- rikzeeënaren. De inzet van de Delta Sporters is goed. Voor het eerst in deze competitie keken zij tegen een achterstand aan. Tot twee maal toe wisten zij echter terug te komen. Delta Sport nam de leiding (0-1). Het nogal hai'd spelende Foi'tuna kwam echter sterk terug (3-1). Delta Sport kwam terug (2-3), maar weer liep Fortuna verder weg (2-4). Met de rust had de hard werkende Zierik- ZAALVOETBAL In de zaalvoetbalccmpetitie heb ben de Skol Boys zich in het duel om de bovenste plaats tegen VAB zich wel op bijzonder overtuigende w|jze (12-1) de sterkste getoond. SKNWK, dat met 5-2 van de Stella Boys wist te winnen, kwa mnu in het bezit vaxi de 2e plaats op de ranglijst. SVOVVK kreeg door een 7-2 overwinning op de reserves van Renesse er weer twee puntjes bij. Bijzonder produktief waren ook de Toren Boys die met maar liefst 11-1 van ZZ'72 wisten te winnen, Renesse bleef met 5-1 aan de win nende hand in de ontmoeting tegen Velocitas. Skol Boys 5 5 0 0 55-11 10 SKNWK 5 4 1 0 26-13 9 zeese ploeg de stand al weer in oven wicht gebracht (4-4). Na de rust startte Delta Sport onstuimig (4-6). Via 5-6 werd het 5-7. Fortuna ging er nog steviger tegen aan. Delta Sport leek enigszins overdonderd. Het werd 8-7. Via 8-8 werd het met nog één minuut te spelen 9-8 voor Fortuna. In deze laatste minuut kreeg Delta Sport een strafworp toegewezen. Piel van Dalen benutte die feilloos (9-9). Een beste prestatie. De Zierikzeese doelpuntenmakers waren Han de Jonge 3 x, Piet van Da len 2 x, Chiel van Luyk 1 x, Ad de Graaf 1 x, Peter de Graaf 1 x en Kees de Vos 1 x. LAND- EN TUINBOUW Prijsregeling aardgas voor tuinbouw DEN HAAG, 9-10. Het Landbouw- schap en de N.V. Nederlandse Gas unie hebben ovei'eenstemming be reikt over een nieuwe prijsregeling voor aardgas in de tuinbouw. Basis voor de prijsstelling van het aardgas blijft de prijs van olie. In het nieuwe systeem wordt de gemiddelde olie- prijs voor grootverbruikers in de tuinbouw elk kwartaal vooraf bex'e- kend. Periodiek zal ook weer een maximum- en een minimumprijs worden vastgesteld. di om de bovenste plaats Renesse 5 4 0 1 21-12 8 VAB 5 4 0 1 22-22 8 Toren Boys 5 3 0 2 23-13 6 SVOWK 5 2 0 3 22-26 4 ZZ'72 5 113 9-22 3 Stella Boys 5 10 4 7-32 2 Velocitas 5 0 0 5 6-20 0 Renesse II 5 0 0 5 9-29 0 Woensdagavond openen SKNWK en Renesse het programma. De beide hekkesluitei's Velocitas en Renesse II gaan het hierna tegen elkaar op nemen. VAB krijgt vervolgens beslist de handen vol aan Toren Boys dat de laatste weken goed op dreef is. ZZ'72 zal tegen Stella Boys proberen zich te herstellen van de zware ne- derlaag van vorige week. Tenslotte staat SVOWK een zware opgaaf te wachten teg ende Skol Boys. BILJARTEN Wolfaai'tsdijk wist vlak voor tijd de eer te redden. Uitslag 6-1, het was dik verdiend. SKNWK AI—Renesse AI 1—3 In deze wedstrijd is SKNWK er weer niet ingeslaagd de puntjes te bemachtigen. Het waren de bezoe kers die het eerste doelpunt wisten te scoren 0-1. Vlak voor rust werd het uit een corner nog 0-2. De Nieu- werkerkers trokken in de tweede helft fel ten aanval maar konden er geen doelpunt in krijgen. Renesse nam zelfs met 3-0 de leiding. Het was' tenslotte Dick van Driel die met een keurig doelpunt de eer voor SKNWK wist te redden. MEVO A I—Bruse Boys A II 9—0 Een vooral in de 2e helft veel ster ker en produktiever spelend MEVO wist een ruime overwinning op Bru se Boys All te behalen. In de le helft gaven Wout Keuze en Marius Gouds waard de thuisclub een 2-0 voor sprong. Na de rust toonde MEVO zich heel wat produktiever. Artie de Jonge (3 maal), Marius Goudswaard (2 maal), Peter Sies en Tom Timmer man bepaalden de eindstand op 9-0. MEVO B I—WIK B I 6—0 Een verdiende overwinning voor de oranjehemden die al in de le helft een 4-0 voorsprong wisten te nemen Hans Boer nam de eerste twee tref fers voor zijn rekening waarna Ad Vis en Martien Quist de ruststand op 4-0 bepaalden. Ook na de hervat- ting bleef MEVO het heft in handen houden. Door Jan Schot en Peter v. d. Linde werd de eindstand op 6-0 gebracht. Zierikzee B IIDFS B II 4I Een verdiende maar wel wat ge flatteerde overwinning voor de rood zwarten die er pos kort voor het einde in slaagden de overwinning definitief veilig te stellen. Door een doelpunt van Martien Quist wist Zie rikzee de le helft met een 1-0 voor- sprerg af te sluiten. Na de hervat ting slaagde Cor Quaak erin DFS weer naast de thuisclub te brengen. Bart de Jonge, Johny v. d. Linde en nog eens Bart de Jonge bepaalden de eindstand op 4-1. IVtEVO B II—Zierikzee Bill 5—2 In de le helft een gelijk opgaande strijd waarin Kees Boer MEVO de leiding gaf waarna Lennie Lagen dijk voor de gelijkmaker zorgde 1-1 Na de rust nam MEVO het heft in handen. Marco de Rijke cn Han Steutel zorgden voor een 3-1 voor sprong waarna Joost Westdorp uit een strafschop wist tegen te scoren 3-2. Han Steutel wist hierna de Zie rikzee doelman nog tweemaal te veschalken waarmee hij de eind stand op 5-2 bracht. In het Huis van Nassau te Zierik zee is Joop de Regt van dc Zierik zeese biljartvereniging Entrc Nous er in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap 5c klasse libre van het district Schouwen-Duivcland der KNBB. Alleen zijn clubgenoot Piet v. d. Schee slaagde er in dit toernooi in hem te kloppen. Alle overige wedstrijden wist De Regt in winst om te zotten. Reeds voor de aanvang van de finale par tij, tegen J. C. van Felius, was hij vrijwel zeker van de kampioenstitel. Wel kon Van Felius nog evenveel matchpunt^en krijgen als De Regt. maar dan nog was het alg- gemiddel de van De Regt beter geweest. Met een serie van 12 caramboles bracht J. Schouwenburg de hoogst geseoor- De eindstand: J. de Regt, Entre Nous. Zierikzee M. Matthijsse, OKK. Nieuwerkerk J. C. van Felius, OKK. Nieuwerkerk A. van Dienst, Bommenedc, Zonnemaire J. Schouwenburg, Entre Nous. Zierikzee J. Dorst, De Carambole, Dreischor P. v. d. Schee, Entre Nous, Zierikzee J. Lemsom, OKK, Nieuwerkerk (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). de serie op zijn naam, terwijl J. de Regt met 2.94 het hoogste partijge- middelde scoorde. Namens 't district Schouwen-Duiveland overhandigde de secretai'is de heer J. den Haan aan de kampioen de bondsmedaille en de districts wisselbeker. De voorzitter van de organiserende vereniging Concordia, de heer A. H. Hage, over handigde aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen. Namens de deelnemers sprak de heer J. de Regt woorden van dank tot de organise rende vereniging voor de uitstekende wijze waarop zij hel toernooi hadden jeorganiseerd. J. de Regt zal het district vertegenwoordigen op de gewestelijke kampioenschappen wel ke op 11 en 12 november a.s. door het district Waalwijk zullen worden georganiseerd. 336 236 11 1.42 12 333 253 8 1.32 10 298 250 8 1.19 8 294 243 10 1.22 8 306 232 12 1.32 6 305 270 7 2.23 6 286 258 9 1.11 4 295 257 9 1.14 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5