ERIC DE NOORMAN Inventarisatie broedgebieden op Scbouwen-Diiiveland de panty die tegen een stootje kan Baanseizoen besloten met goede prestaties voor D.S.-junioren WESTERSCHQUWEN. In het blad „Sterna" het orgaan van de Vogel en Natuurwacht, wordt een overzicht gegeven van het broedseizoen 1972. De onderstaande gegevens hebben betrekking op de Domeinen. De kleine mantelmeeuw heeft er zich uitgebreid tot 60 pr; ze broedden gedeeltelijk apart en overigens in kleine kolonies. De zilvermeeuwen werden dit jaar stuk voor stuk ge teld. In de afgerasterde kolonie ble ken 494 nesten te liggen. De overige nesten lagen in verspreide kolonies in de omliggende duinen. Alhoewel de zilvers een leuke en onmisbare KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Evenals de Partij van de Arbeid en de Politieke Radicalen (P.P.R.) heeft ook D'66 het regeerak koord van deze progressieve partijen aangenomen. UTRECHT. Het ledental van het Christelijk Nationaal Vakverbond is in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw iets gedaald. De aangeslo ten bonden hadden op 1 juli in totaal 237.785 leden, 484 minder dan op 1 april. BUITENPOST. Als gevolg van het optreden van koolmonoxyde is in Buitenpost het echtpaar Kooistra, beiden tachtig jaar oud, om het le ven gekomen. RIJSWIJK. Drie ouders van gees telijk gehandicapte kinderen hebben maandag op het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk geprotesteerd tegen de perso neelsstop in de sociaal-pedagogische hulpverlening. AMSTERDAM. Vandaag (dinsdag 10 oktober) wordt het Lieverdje aan het Spui weer op z'n sokkel ge plaatst. Het beeldje was in verband met ingrijpende werkzaamheden aan de Vrije Trambaan enige tijd opge slagen in een werkplaats van de ge meente. DRACHTEN. In Smallingerland (Fr.) is in het weekeinde een boerde rij door een felle brand in de as ge legd. Tien koeien vonden de dood in de vlammen. Vijf koeien moesten af gemaakt worden. Het los van het be drijfspand staande woongebouw bleef gespaard. De schade van de brand wordt geschat op f 250.000. SOESTERBERG. Ondanks het feit, dat zijn parachute niet openging en zijn reserveparachute zich onvol doende ontplooide, is de 35-jarige H. Volkstedt uit Amsterdam toch be houden op de aarde teruggekeerd, zij het, dat het onfortuinlijke avontuur hem een gebroken been en inwendi ge kneuzingen heeft opgeleverd. DEN HAAG. De Portugese ambas sade in Den Haag heeft stelling ge nomen tegen de verklaring van de Nederlandse afdeling van „Amnesty International" dat in Portugal en de Afrikaanse koloniën van dat land 25.000 politieke gevangenen zijn. De ambassade noemt deze bewering on juist en onverantwoordelijk. Met kruis de ivereld door IRUN, 9-10. Een Amerikaanse j.pel grim die met een kruis op de schou der al dwars door de Verenigde Sta ten, Engeland, Ierland en Frankrijk is getrokken, is zondag de Spaanse grens gepasseerd. Hij wil ook nog naar Afrika oversteken. De pelgrim is een voormalige nachtclubeigenaar uit Hollywood, Arhur Blassit, die vijf jaar geleden naar hij zei „uit walging over de ver dorvenheid en het gebruik van ver dovende middelen" besloot de bood schap van Christus te verbreiden. Sindsdien legt hij dagelijks gemid deld dertig km. te voet af mei het veertig kg. zware kruis. Om deze last wat te verlichten heeft hij een paar wieltjes onder het kruishout aangebracht. duinstoffering vormen, moesten er toch wel maatregelen genomen wor den om het aantal jongen te beper ken. 1500 jongen zouden teveel scha de aan gaan richten in hun eerste levensjaren. Waren de predatoren der zilvers nog aanwezig dan behoef de de mens niet in te grijpen, maar helaas.... Op 15 juli vloog er een zeer grote roofvogel boven de Do meinen - vermoedelijk een zeearend - en deze presteerde het om alle zil vermeeuwen de lucht in te krijgen. Door Staatsbosbeheer zijn 600 jonge zilvers geringd. Enkele geringde vo gels ,werden dood in de kolonie terug gevonden. Van de oeverzwaluw was 1 kolonie met 7 nesten aanwezig. Er broedden 4 wulpen in de Domeinen en bij één van deze kwamen de eieren uit op 21 mei. Op dezelfde datum kwamen de wulpeeieren in de Verklikkerduinen uit. Op 31 mei was er in de Domei nen nog een eend met 4 eieren (wilde eend). De stand van deze vogelsoort' is weer achteruit gegaan. Dit is op zich niet zo'n ramp, maar het is wel zorgwekkend dat de drinkwatervoor ziening gaat stagneren door het voortdurend zakkende grondwater peil. Kleintjes in de bossen In de Domeinbossen waren weer de nodige kleintjes aanwezig. Het gehele jaar zijn er goudhaantjes en staartmezen gezien, maar broedge- vallen konden niet worden vastge steld. 3 Grauwe klauwieren is wel een heel mooi resultaat. Op 5 augus tus werden twee jongen bij het pompstation - zittend op een draad - gevoerd met grote kevers. FINANCIËN EN ECONOMIE Goede resultaten coöperatieve banken AMSTELVEEN, 10-10. De tegoe den op spaarrekeningen bij de geor ganiseerde Raiffeisenbanken en Boe renleenbanken zijn in september toe genomen met f 145 min. tegen f 133 min. in dezelfde maand van 1971 en f 121 min. in september 1970. De in leggingen bedroegen vorige maand f 720 min. en de terugbetalingen f 575 min. Het spaaroverschot in de eerste drie kwartalen van 1972 was belang rijk hoger dan in vooi'gaande jaren. Het bedroeg f 1.388 min. tegen f 1.269 min. in de eerste negen maanden van 1971 en f 862 min. over de eerste drie kwartalen van 1970. Eind september beliep het tegoed op spaarrekeningen bij de Raiffei senbanken en Boerenleenbanken rond f 18.275 min. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Geldermalsen: C. G. Wiegers te Balk; te Aalsmeer: J. v. Woudenberg, Amsterdam-West. Aangenomen naar Beverwijk: R. Pomp, Beilen. Bedankt voor Amsterdam-West: drs. A. Noordegraaf, Ede; voor IJs- selmuiden: E. M. Bakker, Rijssen; voor Exmorra-Allingawier/Gaast- Ferwoude: W. Klouwen, Terkaple; voor Zoetermeer: C. v. d. Bergh, Katwijk aan Zee. Beroepbaarstelling: J. Kleinren- sink, hulppred., Zomerweg 4, Den Haag. Geref. Kerken Beroepen te Maasdijk: S. B. v. d. Molen, Hoogersmilde. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Pieterburen in samen werking met Baflo: H. J. Boiten, kand. te Den Haag. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Goesburg: H. de Graaf, Maarssen; voor Harderwijk: P. den Butter, Bunschoten. Geref. Gem. Beroepen te Zwolle: J. Mol, Har- dinxveld-Giessendam. Oud Geref. Gem. in Ned. Beroepen te Salford: Jac. van Prooijen, Stavenisse. De nachtegaal breidde zich weer iets uit. De zingende mannetjes wa ren dan ook alom te horen. Van de overige kleintjes valt te melden dat er veel kneutjes en fitissen waren, maar slechts weinig tortelduifjes. Met de uilen was het slecht gesteld. De velduil werd slechts éénmaal waargenomen en ook de ransuil werd minder vaak gezien. Van de laatste was er toch nog een broedgeval. De nestkastjes leverden in het eerste broed het volgende resultaat op: Ge- kraagde roodstaart 2; Grauwe Vlie- genvanger 1; Koolmees 69; Pimpel mees 16; Ringmus 23; Bergeend 30; Grauwe klauwier 3; Kievit 3; Kleine mantelmeeuw 60; Nachtegaal 50; Oeverzwaluw 7Ransuil 1Scholek ster 25; Stormmeeuw 15; Waterhoen 3; Wulp 4; Zilvermeeuw 1400. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 11 OKTOBER. NED. I. Een paar uur ongecompli ceerd kijkgenot biedt vanavond de speelfilm High Society, die om vijf over half negen op het scherm komt. Een film (uit 1956; regie Charles Walters) met een luchtig verhaal en fijne muziek. Destijds was High So ciety een trekpleister in de Neder landse bioscopen. De grote belang stelling was met name te danken aan het feit, dat wat in die tijd sterren van formaat heetten erin meespeel den: Grace Kelly, toen nog geen prinses Gracia, Frank Sinatra, Bing Crosby en Louis Armstrong. Het kinderprogramma om vijf uur komt van de VARA. Op een rij: De wind in de wilgen, Ontdekkingstocht door het dierenrijk en De kinderen van de zeekraaibaai. De TROS verzorgt het avondprogramma en aan deze omroep hebben ive dan ook de ver toning van High Society te danken. Om zeven uur Country Competitie, met de finale van deze talentenjacht. Voorts de laatste aflevering van We reld op water. Na de Stichting So- cutera, het journaal, de politieke zendtijd (CHU) en de Staatsloterij zijn we dan toe aan High Society. Hierna het prod,gramma Badplaat sen. Hierin wordt een onderzoek ge daan naar de aantrekkelijkheid van de Nederlandse kust, de kwaliteit van de badplaatsen en stranden. Ook vanavond weer is er na het laatste journaal een samenvatting van de algemene beschouwingen in de Twee de Kamer. NED. II. Op het tweede net dit keer een avondje dat met name de oudere kijkers zal aanspreken. Want behalve Dagje ouder is er ook een programma van Liedjes van Alex de Haas. Wat betreft Dagje ouder: er wordt weer een spelletje ganzenbord gedaan, waarbij de deelnemers, Re- nate Rubinstein, Jenny Arean, Her man Wigbold en Leen Jongewaard, hun mening geven over het oud wor den. Aan Alex de Haas is de Neder landse amusementswereld veel dank verschuldigd. Zijn muziek heeft gro te populariteit gekend, zowel bij de artiesten als bij het Nederlandse pu bliek. Van het amusement maken we vervolgens een overstapje naar de aktualiteit, die ons gepresenteerd wordt door Achter het nieuws. Hu mor die niet iedereen aanspreekt maar die toch goed is op het scherm te worden gebracht bevat Monty Py thons vliegende circus. Omstreeks tien uur neemt IKOR-RKK de uit zending over met de informatieru briek' Kenmerk over kerk en samen leving. WOENSDAG 11 OKTOBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Kinderprogramma; 18.00 Kamerde batten; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Coutry competitie; 19.25 Wereld op water; 19.50 Socu- tera; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 High Society; 22.25 Badplaatsen; 22.45 Journaal; 22.50 Kamerdebatten. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Dagje ouder; 20.00 Journaal; 20.20 Liedjes van Alex de Haas; 21.00 Achter het nieuivs; 21.35 Monty Pythons vliegende circus; 22.05 Kenmerk; 22.50 Journaal; 22.55 Teleac. DONDERDAG 12 OKTOBER. NED. 1. Op het menu van de VP RO staat een heleboel kost die we nog niet kennen. Om te beginnen hei programma Zwijgen is goud. Een he le rij komieken zal in deze eerste aflevering aantreden. In de komedie sfeer speelt ook de nieuwe All in the family, na het journaal te zien. Eens in de drie weken zal de VPRO ons de belevenissen voorzetten van de fa milie Bunker, bestaande uit man, vrouw en dochter en schoonzoon. Een generatiekloof is oorzaak van span ningen. In het documentaire vlak ligt de eveneens nieuwe serie Zip Code. De makers ervan stellen zich ten doel actuele problemen te be lichten via de activiteiten en opvat tingen van een persoon of groepje. De VPRO besluit haar uitzending met satire. Hel programma, La cine vicina, is van de Italiaanse regis seur Marco Bellochio. Voor de klein tjes om zeven uur het Beertje Colar- gol en om kioart voor acht een te kenfilm met Popeye. Vooraf aan de comedy-serie All in the family gaan Berichten uit de samenleving. Tot slot: Tweede Kamer. NED. II: Een hele avond voor de Evangelische Omroep. Op het rijtje af maar. Dat is dan om zeven uur de Kinderkrant, met de mooiste verha len uit de bijbel, een verhaal over een jongen en zijn hondje en samen zang. Kees Verhoef is de titel wan een programma waarin de gevolgen worden nagegaan van het ongeval dat een jongen, Kees Verhoef, zijn leven kostte. Het ongeluk betekende het eind van een vrolijk gestarte kampweek in Zwitserland. Na het journaal gaat de E.O. verder met De Zuidpool. Vervolgens gaan we op de muzikale toer met En numijn verzoek. Aktualiteiten geeft de ru briek Nader bekeken. Om tien uur volgt de eerste van een serie repor tages over het Israël anno 1972. Het laatste programma van de lange E.O. avond is Wij stellen u voor. In deze aflevering is het gedrag in het ver keer het thema. DONDERDAG 12 OKTOBER. NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 14.00 Schooltelevisie; 18.00 Kamerdebatten 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Beertje Colargol; 19.20 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.35 All in the family; 21.00 Zip Code; 21.45 La cina vicina; 23.15 Journaal; 23.20 Kamerdebatten. NED. II: 1S.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Kinderkrant; 19.30 Kees Verhoef; 20.00 Journaal; 20.20 De Zuidpool; 21.00 En nu... mijn verzoek; 21.40 Nader bekeken; 22.00 Israël 72; 22.40 Wij stellen u voor; 23.15 Journaal. VRIJDAG 13 OKTOBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Calimero; 19.10 De mens en de zee; 19.20 Wereld op wielen; 20.00 Jour naal; 20.20 Tatort; 21.45 Close up; 22.15 TROS sport; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Waar of niet; 20.00 Journaal; 20.20 Hier en nu; 20.30 Met liedjes het land in; 21.45 Hendrik VII 22.35 Glory hallelujo; 22.45 Uit de kunst; 23.10 Journaal. Advertentie SPORT ATLETIEK (in de groene verpakking) Het pad der verschrikking 85. „Volg mij", zegt Eric kort, terwijl hij met Wolf voorop gaat. En de een na de ander volgen zij hem als donkere stippen in de grauwe verlatenheid van de ongerepte sneeuw vlakte. Terwijl de mannen achter elkaar over de besneeuwde vlakte rennen naar de be schutting van het veilige woud, horen zij ach ter zich gillende kreten van de nomaden. „Die snuiters kunnen beter schreeuwen dan schieten", merkt Yark met grimmige voldoe ning op. terwijl hij een nieuwe pijl oplegt. Naast Thorkcll zit hij verscholen in het struik gewas aan de rand van het bos. van waar zij een goed gezicht hebben op de nomaden, die op hun kleine paarden wild heen en weer rennen. Thorkell laat juist de pees schieten, nadat hij zorgvuldig gemikt heeft. „Alweer één min der", gromt hij, wanneer een der steppenrui- ters met een grote boog uit het zadel tuimelt en roerloos in de sneeuw blijft liggen. „Geen onaardig schot voor zo'n oude kerel", briest Yark snuivend. „Praat niet zoveel! Doe liever ook eens wat!" gromt Thorkcll, doch hij is net even te laat, want reeds heeft Yark's pijl snorrend zijn doel gevonden en opnieuw stort een der aanvallers van zijn paard. „Is dat even een mooi gevecht?" grijnst Yark. „Als gij er niet drommels gauw bij zijt. heb ik die hele bende voor uw neus weggeschoten". „Bdh", gromt Thorkell terug, „nogal een kunst op zo'n afstand! Ge moet u niet zo bloot geven, wurm. Anders schieten ze dat ene oog van u ook nog weg!" Er komt geen antwoord en als Thorkell ver baasd opeij kijkt om te zien waarom de stijf hoofdige zo zwijgzaam is geworden, ziet hij dat de dappere kleine man op écn knie is gezakt en met een pijnlijk vertrokken gelaat een pijl uit zijn schouder tracht te trekken. En aan de andere kant van de sneeuw vlakte, in het grote woud. dat hen in zijn be schermende duisternis heeft opgenomen, staan Eric en de anderen gespannen te luisteren naar het verontrustende strijdrumoer. Speu rend turen zij over de lichte vlakte en nie mand zegt iets. Tot eindelijk de kleine roer ganger de stilte verbreekt: „Ik wil niemand ontmoedigen", mompelt hij, terwijl hij zenuw achtig in zijn snor woelt, „maar wat mij be treft kunnen we gerust verder gaan, hoewel dat ook niet zo bar veel uitmaakt. Maar die daar" - hij maakt een vaag gebaar over de vlakte - „zien wc toch niet meer terug!" ROTTERDAM, 8-10. In het afge lopen weckend vonden de laatste baanwedstrtfden van dit jaar plaats en één ervan was georganiseerd door de afdeling Rotterdam op de Nenij- tobaan te Rotterdam. Veel A-B-junioren en senioren waren nog bijeengekomen om strijd te leveren op de prachtige baan en de prestaties werden gunstig be-in- vloed door het uitzonderlijk mooie herfstweer. De vier Delta-Sport B-junioren MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 9-10. Prijzen (excl. o.b.) per 100 kg. af-bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export: Klei-aardappelen binnenland: Bint jes 35 mm opw. in 2 maten f 19,00- 20,00; Bintjes 50 mm opw. f 21,00- 22,00; Eigenheimers 35 mm opw. f -23,00-25,00. Zandaardappelen binnenland: Bint jes 35 mm opw. f 16,50-17,50. Klei-aardappelen export: Bintjes 35-50 mm, los verladen f 18,25-19,00; Bintjes 40 mm opw. voor overzee f 23,50-24,00; Bintjes 45 .mm opw. voor Italië f 24,50-25,00; Bintjes 50 mm opw., los verladen f 21,00-22,00. Zandaardappelen export: Bintjes 35 mm opw. f 16,50-17,50. Blankschillige rassen v.d. kleigrond voor overzee 40 mm opw. f 22,00- 22,50. Voeraardappelen f 5,50-6,00. Stemming: binnenland en export vast. Coöp. Veluwse Eierveiling BARNEVELD, 9-10. De aanvoer bedroeg 630.100 stuks. De stemming was kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50-51 gram f 9,05; 55-59 gram f 9,65; 60-61 gram f 10,60; 65-66 gram f 12,45. DEN HAAG. Tegen de verwach ting in hebben de drie progressieve partijen PvdA, D'66 en PPR zater dag het gezamenlijk regeerakkoord mef ruime meerderheid goedgekeurd. Thea Kaaijsteker, Isaline Hage, Leo de Pee en Ad Fluijt zagen allen kans om goede tot zeer goede prestaties te verrichten. Leo de Pee won twee eerste prij zen. Bij 't kogelstoten met de afstand van 13.55 m., net voor R. Schoen maker van Haag 68 die tweede werd met 13.49 m. Het hinkstapspringen leverde hem ook een eerste prijs en een clubrecord op, hij sprong n.l. 12.85 m. Isaline Hage veroverde een eerste prijs bij 't kogelstoten meisjes B met 12.53 m. De derde plaats bij de 1O0 m sprint werd echter nog met meer vreugde begroet, want de 13.1 sec., die ze ervoor nodig had, betekende ook een nieuw clubrecord. Thea Kaaijsteker, op ditzelfde meis jesnummer ook in de finale, even aarde haar beste tijd van dit seizoen: 13.4 sec. Bij het kogelstoten ontving Thea ook nog e enmedaille voor de vierde plaats met 10.24 m. Ad Fluijt, een sprinter met toe komst, liep op de valreep dit seizoen nog onder de twaalf seconden. Na al verscheidene malen 12.1 en 12.0 te hebben gelopen, kwam deze B-junior op de 100 meter tot een beloftevolle tijd: 11.9 sec. Op Papendal weer 1.60 m voor Marja Kouijzer PAPENDAL, 8-10. Het C-meisje Marja Kouijzer kreeg dankzij haar prestaties op de districtkampioen schappen (een 3e plaats) een uitno diging van de KNAU om deel te ne men aan de Ned. Meerkampkam pioenschappen voor C-jeugd op het nationale sportcentrum Papendal bij Arnhem. Van de vijf Nederlandse districten waren drie meisjes uitgenodigd, dus de strijd ging tussen vijftien meisjes. Marja Kouijzer, nam op één van de 4 nummers van de meerkamp, het hoogspringen, revanche op de Ne derlandse kampioene hoogspringen, J. de Jong uit Zaandam. Marja won dit nummer met 1.60 m, De Jong werd 2e met 1.57 m. Marja's verdere resultaten waren: 60 meter horden in 10.9 sec. (evenaring beste presta tie), 80 meter in 11.sec. (persoon lijk record) en 8.01 m bij het kogel stoten (wat tegenvallend). Deze ver richtingen bracht haar na een twee daagse wedstrijd op een achtste plaats in de eindrangschikking met 2933 punten, gezien het puntentotaal een prachtige prestatie. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee liet tegen Kruisland kans liggen D.F.S. incasseerde ware klap van Clinge Zierikzee II moest beide puntjes bij Vlis- singen IV achterlaten Renesse won met klein verschil van D.F.S. Dreischor leed flinke nederlaag tegen Volharding Fraaie over winning van Dreischor II op Hansweertse Boys. VOETBAL K.N.V.B. Voor onze K.N.V.B.-verenigingen was het zon dag nu niet bepaald een aangename dag. Het bijzonder onproduktief spe lende Zierikzee liet in de 4e klas G de kans liggen om Kruisland haar eerste nederlaag toe te brengen. Door de volkomen schotloosheid van de aanvalslinie ging de wedstrijd zelfs met 2-0 verloren. Kruisland kon de leiding weer van BSC overnemen daar de Roosendalers thuis met 1-0 door VES '35 werden geklopt. Steen bergen bleef in eigen huis met 4-1 de baas over hekkesluiter Grenswach ters, terwijl Roosendaal voor eigen publiek een ruimte 7-2 zege op Oudemolen behaalde. ODIO had aan één treffer genoeg om SVC met lege handen naar huis te sturen. Patrijzen 6 2 3 1 7- 7 7 RIA-W 6 3 1 2 8- 8 7 Schoondijke 6 3 1 2 12-15 7 Walcheren 5 1 2 2 7-10 4 Graauw 6 1 2 3 6- S 4 Aardenburg 5 1 0 4 8-11 2 Robur 5 1 0 4 6-14 2 Hoofdplaat 6 0 2 4 3-11 2 Kruisland 5 3 2 0 10- 3 8 Roosendaal 6 2 4 0 14- 6 8 VES '35 5 3 1 1 7- 5 7 Steenbergen 6 3 1 2 12- 9 7 BSC 6 3 1 2 8- 6 7 D1VO 5 2 1 2 8- 9 5 ODIO 5 2 1 2 5- 5 5 Oudemolen 6 2 1 3 7-15 5 Zierikzee 5 1 1 3 5- 7 3 SVC 5 1 1 3 6- 9 3 Grenswachters 6 1 0 5 8-16 2 In de 4e klas H kreeg DFS bij Clinge een zware klap te verwerken. Met niet minder dan 7-1 ivisten de Zeeuwsvlamingen van de club uit de Westhoek te winnen. Lijstaanvoerder Steen had in eigen omgeving de grootste moeite met rode lantaarn drager Hansweertse Boys (1-0). Dom burg legde thuis op beide puntjes beslag in de ontmoeting tegen Koe wacht (3-2), terwijl Corn. Boys zich nipt door Biervliet zag geklopt (0-1). Zeelandia en Zeeland Sport speelden doelpuntloos tegen elkaar gelijk. Steen 6 6 0 0 22- 4 12 Clinge 5 4 10 16- 3 9 Biervliet 4 3 0 1 4- 2 6 Zeelandia 6 2 2 2 12- 7 6 Corn. Boys 6 2 13 7-10 5 Sluiskil 4 2 0 2 6- 5 4 DFS 5 2 0 3 6-16 4 Domburg 6 2 13 12-18 5 Zeel. Sport 4 0 2 2 1- 6 2 Koewacht 5 10 4 9-12 2 Hansw. Boys 5 0 14 2-14 1 In de reserve le klas moest Zie rikzee II beide puntjes bij Vlissingen IV achterlaten (3-0). Koploper Axel III bleef bij Zeeland Sport III met 3-2 aan de winnende hand, terwijl Middelburg III een ruime 6-0 zege op Breskens III behaalde. Vogelwaar de II zag zich thuis met 1-0 door Noormannen II geklopt, terwijl Wal cheren II het bezoekende RCS UI met de inzet zag vertrekken (0-2). Axel III 6 5 10 18- 4 11 Noormannen II 5 3 118-47 RCS III 5 3 1 1 12- 8 7 Vlissingen IV 5 3 0 2 12- 8 6 Zierikzee 11 6 2 2 2 10-15 6 Middelburg III 5 2 1 2 14- 9 5 Breskens UI 4 2 0 2 7-13 4 Vogelwaarde II 5 1 2 2 8-12 4 Hontenisse II 5 113 6-83 Zeel. Sport UI 5 113 6-11 3 Walcheren II 5 0 2 3 5-10 2 Corn. Boys II 4 0 1 3 2- 6 1 In de 2e klas B eindigde de derby in de Westhoek tussen Renesse en de reserves van DFS in een nipte 4-3 zege voor Renesse. Zonnemaire le verde verdienstelijk werk door de reserves van Lewedorpse Boys in eigen huis met 3-1 te verslaan. Drei schor moest beide puntjes bij Vol harding, dat met 4-1 aan het langste eind trok, achterlaten. Lewedorpse Boys won met 8-3 van Zeelandia III, terwijl de reserves van Patrijzen en Domburg de inzet broederlijk deel den (1-1). AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas kwam Jong Ambon, door een 3-1 overwinning op R1A-W, weer aan de leiding. Schoon- dijke kreeg bij Philippine een zware 4-1 nederlaag te slikken, terwijl Hoofdplaat één kostbaar puntje (1-1) bemachtigde in de thuiswedstrijd te gen Parijzen. Het nog puntloze Ro- bur zorgde voor een verrassing door Graauw in eigen omgeving met 3-1 te kloppen. Luctor boekte thuis winst tegen Aardenburg (2-1), terwijl Wal cheren in de uitivedstrijd tegen lJzendijke wederom teleurstelde (3-0) Renesse Lewed. Boys Volharding Patrijzen II Luctor II DFS II Zonnemaire Dreischor Domburg II Lewed. Boys U Zeelandia III 5 5 0 0 22- 5 10 5 5 0 0 21- 5 10 5 4 1 0 21- 5 9 6 2 2 2 11-12 6 4 2 0 2 13-11 4 5 12 2 9-10 4 6 2 0 4 11-13 4 5 2 0 3 10-12 4 4 112 3-10 3 4 0 0 4 3-13 0 5 0 0 5 5-28 0 Jong Ambon Philippine lJzendijke Luctor 5 4 0 1 13- 6 8 5 4 0 1 16- 6 8 6 4 0 2 10- 4 8 5 2 3 0 8- 4 7 In de 3e klas E boekte Dreischor II een ruime 6-1 overwinning op Hansweertse Boys 111. Renesse II snoepte Patrijzen IV beide puntjes af (1-3), terwijl Zierikzee III met een 3-0 overwinning huiswaarts keerde van het bezoek aan Luctor 111. Goes IV zag zich thuis met 3-1 door Vol harding II geklopt. Renesse 11 4 4 0 0 22- 4 8 Dreischor 11 3 3 0 0 18- 4 6 Zierikzee 111 5 3 0 2 11- 5 6 Luctor III 5 3 0 2 11- 8 6 Volharding II 3 2 0 1 8- 5 4 Patrijzen IV 5 2 0 3 5- 9 4 Goes IV 5 2 0 3 8-19 4 Hansw. Boys 111 4 0 0 4 6-19 0 Robnr 111 4 0 0 4 7-22 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4