rrico kaas kijken op de Femina NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Eenbank,die erookvoorwintervakantiesls Landbouwschap over de lonen en prijzen ONZE PUZZELRUBRIEK 1 ZIER1KZEE. 30-9. Zaterdag j.l. zijn voor de eerste maal door de K.N.Z.B. zwemwedstrijden georganiseerd voor de kring Zeeland in zwembad .On derdak". Hieraan werd ook deelge nomen door een 50-tal meisjes en jongens van Schouwen-Ouiveland. Zij hebben zich op een bijzondere wijze naar de derde plaats gezwom men. Dat dit een zeer goede prestatie is blijkt wel uit de resultaten, als men weet dat er door zeven vereni gingen werd deelgenomen. Bij het nummer 25 meter school slag meisjes onder 10 jaar waren de eerste zes plaatsen allen voor Schou- wen-Duiveland. Ie was Evelien Boon met een tijd van 23.5 sec.; 2e M. Everwijn; 3e M. v. d. Linde; 4e He- teen de Jager; 5e M. v. d. Hoek; 6e Addy Munnik. Bij de 5Q meter vrijeslag meisjes maakte als eerste Annemieke Rentier een tijd van 43.8; An ja v. Harten 45.5; Mieke Ornee 45,6; Henriette Boot 45.7 e.v. 50 Meter schoolslag meisjes: le van Schouwen-Duiveland Anja Holm, 53.5; Ria Plaisier, 53.7; Jacomina Zuidweg 56.0, 50 meter vrijeslag jongens 12 en 13 jaar: Jan Schot 37.0; W. van Mou- rik 39.2; R. v. d. Velde, 39.4; F. v. Dreven 40.5. 50 meter rugslag meisjes: als derde Mieke v. d. Post in 43.9. 50 meter schoolslag jongens 14 jaar en ouder: 1 Idserd Bakker in 36.9; 2. A. Bakker 40,-; 3. W. v. Hoovdonk 41,6; 4. S. Dekker 43,9; 6. G. Boer 45,3; 8, M. Timmerman; 9. Kees Bolle 50 meter vrije slag jongens 10-11 jaar: 3e Jacco v. d. Berge 61.8. 50 meter schoolslag jongens 12 en 13 jaar: 3e Freddy Quaak 47.6; 4e J. Schot 52.4; 5e J. Koster 53.3. 50 meter i'ugslag jongens 10 en 11 jaar: 4e Rob v. d. Velde 46.3 sec. 25 meter schoolslag jonens onder 10 jaar: 4e Eric Dalebout 24.9; 6e Herman Gast 25.7. 50 meter rugslag meisjes 14 jaar en ouder: 2e Mieke v. d. Post 36.1; 5e Lonneke Vos 41.3; 7e Janny Koster 46.8 Advertentie 50 meter rugslag jongens 14 jaar en ouder: le Kees de Vos 39.8; 2e Arian Bakker 41.0; 6e Kees Bolle 51.3 8 x 25 meter estafette jongens 12 jaar1 en ouder: 1. Schouwen-Duive land 1.57.7; 2. Stormvogels 2.20.8; 3. De Ganze (Goes) 2.35.1; 4. Zeelandia 2.40.9. Uit deze tijden blijkt wel dat er talent aanwezig is waarvan we in de toekomst nog wel meer zullen ho ren. Van deze gelegenheid is ook ge bruik gemaakt om de op te richten vereniging te stimuleren. De gevol gen waren dan ook overduidelijk want niet minder dan 60 leden heb ben zich opgegeven. De voorlopige naam zal zijn zwemclub .Onderdak" Schouwen-Duiveland. Zwemlustigen kunnen zich tijdelijk opgeven bij het badpersoneel. Binnen zeer korte tijd zal men er meer van horen. Voorlo pige voorzitter is H. v. d. Velde, Zee asterstraat 3, Nieuwerkerk. Stroomstoring na explosie - Drie mannen werden gewond AMSTERDAM. 5-10. Als gevolg van een explosie kort voor het mid daguur in het 150 K.V. statipn van de centrale te Velsen van het Pro vinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord-I-Iolland is een groot deel van deze provincie enige tijd zonder stroom geweest. Een enorme steek vlam raakte' drie mannen die op het terrein naast het verdeelstation aan het voetballen waren. Een van hen, de 22-jarige P. Boersma uit Bever wijk, liep hierbij zware brandwon den op. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het Rode Kruis zie kenhuis in Beverwijk overgebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. De twee andere mannen moesten, hoewel minder ernstig gewond, ook naar het Rode Kruis ziekenhuis wor den overgebracht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De verplichte aanbe taling voor op afbetaling gekochte duurzame consumptiegoederen, zoals auto's, wasmachines en dergelijke, is verlaagd tot 20 procent van de aan schafprijs. Tot nu toe moest 25 pro cent aanbetaald worden. GORSSEL. Bij een frontale botsing lussen twee bromfietsen in Gorssel (Gld., bij Zutphen) is de 42-jarig'e Spaanse fabrieksarbeider F. Barcia Germade uit Deventer om het leven gekomen. Hij was op slag dood. De bestuurder van de andere bromfiets werd slechts licht gewond. DEN HAAG. Prins Claus zal op donderdag 12 oktober in het Jaar beurscongresgebouw te Utrecht - als voorzitter van de nationale com missie ontwikkelingsstrategie 1970- 1980 - de algemene vergadering van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen bijwonen. DEN HAAG. Een groep van 35 Quakers heeft woensdag met borden en spandoeken enkele uren een stille wacht gehouden voor de Amerikaan se ambassade in Den Haag uit pro test tegen de oorlog in Vietnam-' BERGEN OP ZOOM. Baldadigheid en agressie in Bergen op Zoom zijn de laatste tijd „explosief" toegeno men. Op verzoek van de burgerij wordt tegenwoordig op de weekeind- avonden herhaaldelijk dooi- agenten in burger gesurveilleerd. DEN HAAG. De 58-jarige J. D. van der Raaf uit Den Haag is donder dagochtend in zijn woonplaats ver ongelukt. De man, die op de fiets reed, werd op de kruising Soestdijk- sekade-Vreeswijkstraat door een auto aangereden, UTRECHT. De anderhalf jaar oude Fransisco van "Soest uit Utrecht is woensdagavond in het academisch ziekenhuis overleden. Het jongetje was maandag in een onbewaakt ogenblik in de tuin van de buren in de vijver gevallen. AMSTERDAM. De .14-jarige Elle Bot uit Abcoude is donderdagmor gen op de Hugo de Vrieslaan in Am sterdam-Oost overreden door een vrachtauto en om het leven gekomen, stroom enige tijd uit. COEVORDEN. Donderdagavond is een kapitale landbouwschuur afge brand van de landbouwer J. L. Hos- pers te Nieuwlande (gem. Oosterhes- selen). Door het vuur werden duizen den pakken stro en kostbare land bouwmachines, waaronder een com plete combine-installatie, vernietigd. De fluor iu liet Amsterdamse drinkwater AMSTERDAM, 6-10. Het Ge- rechtshof te Amsterdam heeft be slist, dat het hoofdstedelijke drink water gefluorideerd moet blijven. Vrijdagochtend in hoger beroep uit spraak doende' in een civiel geding, dat door een groepje tegenstanders van het fluor tegen het gemeentebe stuur was aangespannen, bekrachtig de het Hof het vonnis dat in eerste aanleg was geveld. De eis van de be zwaarden tot stopzetting van de fluoridering werd van de hand ge wezen. ONGELUKKEN HILVERSUM. Jan de Vries, rc- dakteur van adjunct-chef van Vara's reportagedienst is in de nacht van donderdag 5 oktober bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. ASSEN. In het Amelterhout te Assen is donderdagmiddag de zes jarige UIrik Schuurmans uit Assen door een achteruitrijdende bestelauto overreden en op slag gedood. De jon gen had zich achter de auto verscho len en hield zich aan de trekhaak vast, toen de wagen achteruit reeu. TIETJERKSTERADEEL. De 54- jarige mej. G. Haven uit het Friese Eernewoude is overleden aan de ge volgen van een verkeersongeluk. Mej. Van Haven werd op de Rijks weg Hardearijp-Visvliet in de Friese gemeente Tietjerksteradeel door een personenauto gegrepen toen zij met haar bromfiets de weg wilde over steken. Zij overleed tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. VENLO. De 16-jarige J. Hendrikx uit Sevenum is bij een verkeerson geluk in Blerick om het leven geko men, Hij was als duopassagier mei een medescholier op de bromfiets op weg naar school in Venlo. Bij het oversteken van een kruising in Ble- rlvk kwam de bestuurder van de bromfiets in botsing met een vracht wagen. Beide scholieren werden ernstig gewond. Hendrikx overleed enkele ogenblikken later op de plaats van het ongeval. GOES. Donderdagmiddag is de 83- jarige J. Mol uit 's Heer Arendskerke (gem. Goes) op zijn fiets bij het over steken van een voorrangsweg in zijn woonplaats aangereden door een per sonenauto. Hij werd zwaar gewond en overleed twee uur later in een ziekenhus te Goes aan zijn verwon dingen. Wereldreis binnen 76 uur BRUSSEL, 5-10. Pierre Thonon, redacteur van het Belgische week blad „Pourquoi Pas" is donderdag op de Belgische nationale luchthaven Zaventem, bij Brussel, teruggekomen van een wereldreis. Thonon was pre cies 75 uur en 55 minuten daarvoor van Zaventem vertrokken voor een wereldreis. Hij heeft op zijn reis 68 uur daadwerkelijk in vliegtuigen ge zeten. Thonon heeft één keer op zijn reis een vliegveld verlaten, namelijk in Hongkong. Hij maakte óp 'zijn reis tussenlandingen in Frankjürt, Rome, Karatsji, Neiv Delhi, Hongkong, To kio, San Francisco, Neiv York en Shannon. Eén tussenlanding die hij 'zich had voorgenomen, namelijk in Koeweit, ging niet door. Thonon won met zijn reis een weddenschap die hij had afgesloten. Advertentie niet vergeten,,, Frico eten Een wintervakantie boeken is een kwestie van vertrouwen. Verstandige mensen doen dat tegen woordig bij hun bank, de NMB. Omdat je daar meteen alle kaarten in één hand hebt. Niet alleen deskundig advies voor 'n reis, waar solide organisaties als Hotel plan en Fit achter staan. Ook nuttige en nodige dingen als vreemd geld voor onderweg. Reischeqües voor als-je-er-bent. Een reis verzekering en annulerings verzekering, voor de zeker heid. Of de huur van 'n safe, om kostbaarheden een veilig onderdak te geven. Prettige wintervakantie! De nieuwe puzzel De liieüvve puzzel luidt, 'als volgt: HORIZONTAAL: 1. plaatkieuwig weekdier; 6. ontplofbaar projectiel; 11. tot een oog gedraaid deel v»e. touw of lint; 12. klein vertrek; 14. afkerig van werk; 15. tienpotig schaaldier; .17. zuil, pilaar; 19. Ned. munt; 21. lamp aan de voorkant v.e. auto; 22. vrouwelijk kind;'23. land bouwwerktuig; 24-niets uitgezonderd 26. insekt; 27. korte tijdsduur; 29. voorzetsel; 30. elk der vlezige randen van de mondopening; 32. in proza geschreven verdicht verhaal; 34. niet vet; 36. insekt; 37. Europeaan; 38. hoofddeksel; 39. conciërge aan een universiteit; 41. symptoom; 44. troef kaart bij diverse kaartspelen; 45. smalle strook land tussen twee veen- plassen; 47. grappenmaker, 49. voor zetsel; 51. hoofddeksel; 53. en andere (afk.); 54. schaakfiguur; 56. wijnsoort 58. grondsoort; 59. door verdichting zichtbaar geworden waterdamp in de lucht; 61. vreemde munt; 62. Europe aan; 64. Engelse titel; 65. afgelegen; 66. uit vlas- of hennepgaren vervaar digd weefsel; 67. niet dikwijls. VERTICAAL: 1. kameraad; 2. los neerhangend; 3. hoogst voortreffelijk 4. boom; 5. blad papier; 7. van ge ringe dichtheid (b.v. van lucht); 8. flink, kachtig; 9. beetwortel; 10. holle vorm waarin drukletters, stempels enz. worden gegoten of geslagen; 12. vierregelig gedicht in de Spaanse volksliteratuur; 13. dichte, wollen stof; 16. zeevis; 17. opleidingsinsti tuut tot beroepsofficier (afk.); 18. bosgewas; 20. snavel v.e. vogel; 25. in de volle lengte; 27. hoog bouw werk; 28. adreskaartje met oog; 30. plaats in 't Gooi; 31. specerij; 32. snel, vlug; 33. telwoord; 34. wijde, slappe open mand voor vijgen; 35. loopplaats voor kippen aan het hok; 40. telwoord; 42. ulevel van gebran de suiker; 43. zuilvoet; 45. onderricht in het autorijden; 46. hersteld; 48. niet herkauwend dier; 50. dwaas; 51. onbepaald voornaamwoord; 52. uit <?en toneelstuk geschreven partij voor één speler; 53. alvorens; 55. signaal, teken; 57. Engelse lengte maat; 60. in het water levend dier; 63. muzieknoot; 65. van een (afk.). LAND- EN TUINBOUW Verschenen is weer de nieuwe Pro Juventute Oranje-kalender, de opbrengst waarvan - gelijk bekend - ten bate komt van kinderen in moeilijkheden. Gemeenschappelijk regionaal woonwagencentrum voor Midden- en Noord-Zeeland GOES, 6-10. In hotel „De Koren beurs" te Goes vergaderde donder dagmorgen het gemeentebestuur van het Woonwagencentrum Midden- en Noord-Zeeland. In deze vergadering werd de bij drage per inwoner van de deelne mende gemeenten gesteld op 3 cent per inwoner. Er zal een coördinatie commissie worden samengesteld, waarbij ge dacht is aan een vertegenwoordiging van de grote gemeenten in Zeeland, een vertegenwoordiger van het on derwijs. van de politie, van de socia le dienst, van maatschappelijk werk en van de woonwagenbewoners uit de regio (2 personen). Het beleid van CRM heeft op hei gebigd van de regionale kampen wel een ombuiging ondergaan, zodat, on derzocht zal worden of één regionaal kamp te Goes, voor Midden- en Noord-Zeeland nog wel de meest ge wenste oplossing is van het toch wel moeilijke woon wagen vraagstuk. Goed succes boekten wij weer met de puzzel van vorige week, waarop vele lezers(essen) zich - doorgaa'ris met goed succes - hebben geworpen. Het resultaat was een flinke stapel inzendingen, die wij verwerkten tot de prijswinnaars békend werden. Ditmaal prijswinnaars van „over water". De eerste prijs is bestemd voor: De heer M. W. Verhelst Joost de Moorstraat 1 AXEL De tweede prijs gaat naar: Mevr. M. Carels-van Almcnkerk Gregorinslaan 3 WASSENAAR De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 2. rupsendoder; 12. e.d.; 14. klos; 15. drab; 16. ha; 17. nek; 19. al; 21. ka; 22. rem; 23. eraan; 25. gul; 27. deels; 29. staf; 30. vliet; 32. milt; 33. sim; 34. bloesem; 36. nee; 37. eg; 38. wei; 39. vet; 41. br; 42. duiker; 43. logica; 44. pu; 45. keg; 47. ren; 48. A.P.; 50. rit; 52. rekenen; 55. KRG; 56. ezel; 58. robijn; 59. rede; 60. fenol; 62. eed; 63. dweil; 64. ent; 65. el; 67. Ru; 68. lei; 69. C.D.; 70. buit; 72. geus; 74. re; 75. wispelturig. VERTICAAL: 1. Renesse; 3. uk; 4. plan; 5. sol; 6. es; 7. d.d.; 8. ork; 9. dood; 10. eb; II. hamster; 13. dertig duizend; 16. hellebaardier; 18. kaam; 20. luier; 22. rein; 24. af; 25. G.L.O.; 26. les; 28. Em.; 30. vlieger; 31. tevo ren; 34. beker; 35. Megen; 38. wik; 40. tin; 44. prefect; 46. rebel; 49. poe lier; 51. tent; 53. koe; 54. nijd; 55. keel; 57. L.O.; 59. R.W.; 61. leus; 63. duur; 66. lip; 67. reu; 70. b.i.; 71. te; 72. GT; 73. si. jaar weliswaar 20 tot 11 procent is gedaald, maar dat niet gezegd is dat de gunstige omstandigheden die dit veroorzaakt hebben zullen blijven. De heer Van der Ploeg (NVV land arbeiders) stelde dat de inkomens achterstand van de zelfstandigen in de landbouw, vergeleken bij die van de rest van het bedrijfsleven, zich weerspiegelt in de landarbeidersio nen. Welke centrale oplossing met ook vindt voor begeleiding of bestrij ding van de inflatie, aldus de heer Van der Ploeg, voor de landbouw zal daar toch altijd de mogelijkheid moeten blijven dat die achterstand een punt van discussie is. zolang hij niet aantoonbaar is ingehaald. Als vakbondsleider, aldus de heer Van der Ploeg, vertik ik het mijn eigen mensen op jaren te stellen wat die achterstand betreft. Voor liet eerst in „Onderdak" DODELIJKE AMSTERDAM. De ca 500 geleer den uit 26 landen, die de afgelopen week in Amsterdam hebben gespro ken over lood in het milieu, levens middelen, dranken etc., zijn er niet in geslaagd overeenstemming te be reiken over normen om verdergaan de verontreiniging te voorkomen. DEN HAAG 6-10. By een algemene loonsverhoging van negen procent, die de overheid wenselijk acht om de inflatie geleidelijk terug te dringen. moeten de EEG-landbouwprijzcn met tenminste vier a vijf procent stijgen, opdat de landbouw de algemene trend van de inkomensontwikkeling kan volgen. ROTTERDAM. Het havenbedrijf ..Vlaardingen-Oost" (scheepsrepara- tie) zal binnenkort circa 30 werkne mers ontslaan. Het bedrijf is bezig met een herstructurering, waardoor om en nabij de 60 arbeidsplaatsen komen te vervallen. TUSSIMICE (Tjsecho-Slotvakge). Bij de krachtcentrale van Tussimice is de hoogste schoorsteen van Tsjecho-Slowakije gereed gekomen. Het 300 meter hoge gevaarte werd geconstrueerd door 160 schoorsteenbouwers. De arbeiders klauteren hier voor de laatste keer, in een rekordtijd van zeven minuten, naar beneden, zo meldt het persbureau C.T.K. Het bestuur van het Landbouw schap heeft dit standpunt woensdag morgen. ingenomen. Het Landbouw schap tekent hierbij aan dat de in komensachterstand van de landbouw dan nog blijft zo^ls ze is, en dat één procent stijging van E.E.G.-land bouwprijzen do kosten van levens onderhoud slechts met 0.07 procent verhoogt. De heer Tolman (CBTB) merkte in dc vergadering op dat die inkomensachterstand het afgelopen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4