j^ie éne druppel BLIK DOOR HET WERELD Japans rentree in de grote politiek Sf^Avon de panty met het korte broekje en de lange benen Het ijltempo waarin China en Ja pan hun vete van bijna veertig jaar bijleggen is begrijpelijk. Vooral tie Chinezen stellen er prijs op. zozeer dat ze een aantal voorwaarden van vroeger geruisloos hebben laten val len. Zo zou Tokio bijvoorbeeld het verdedigingsverdrag met de V.S. op moeten zeggen - daarover wordt niet meer gerept en niet alleen omdat het tussen Washington en Peking in middels aanzienlijk beter gaat. Al leen moet Japan zijn steun aan Tsji- ang Kai Sjek opgeven en daarmee heeft Tokio nog minder moeite dan de Amerikanen. China wil niet al leen uit het zelfgekozen isolement overigens; het ziet ook hoe de Rus sen proberen aan te pappen met de Japanners. En als dit uit zou draaien op een dergelijk vriendschapsverdrag als Moskou al met India sloot dan mocht China zich wel akelig om klemd voelen. Omgekeerd heeft Japan er ook duidelijk belang bij dat de relaties met China te normaliseren. Niet in het minst omdat de kolossale men senmassa's op het kontinent van Azië de logische afzetmarkt voor de Ja- Advertentie KREIDLER FLORETT HEMO-SPECIAL ZIERIKZEE LAND- EN TUINBOUW Nationale ploegwedstrijrlen HARDERWIJK, 30-9. In Oostelijk Flevoland, in de buurt van Harder wijk, worden 11 en 12 oktober de nationale ploëgwedstrijden" gehóuden De eerste dag komen honderd ploe gers uit in de voorselectiewedstrijd; de volgende dag strijden de beste veertig om het nationale ploegkam- pioenschap. De beste twee mogen volgend jaar naar de wedstrijd om het wereldkampioenschap in Ierland. RECHTSZAKEN Directeur openbare werken te Groningen veroordeeld GRONINGEN. 2-10. Mr. H. S. Siebers, kantonrechter in Groningen heeft maandagmorgen de directeur van de dienst openbare werken in Groningen ir. J. S. veroordeeld tot driemaal een boete van f 250 of drie maal een hechtenis van vijf dagen. Ir. Snijder stond veertien dagen ge leden terecht op beschuldiging vei ligheidsvoorschriften te hebben overschreden. De officier van justitie eiste toen driemaal f 500 tegen hem. De rechtszaak is èen rechtstreeks gevolg van de ramp die zich 22 maart van dit. jaar in het diepriool van de stad Groningen afspeelde. Door -yerstikking -kwamen, hier drie medewerkers van 'de dienst open^ bare werken óm. In zijn overwegingen zei mr Sie bers dat een hoofd van dienst of een bestuurder moet zorgen dat in zijn ondernerhing wordt voldaan aan de veiligheidsvoorschriften. Het had verdachte of een van zijn onderge schikten bekend moeten zijn dat zich in de., rioolpersleiding stilstaand ri-. ooiwater bevond. Zij hadden aan dacht moeten schenken aan het be kende feit dat dit water rottings processen oplevert waardoor schade lijke en hinderlijke gassen ontstaan. Bruinisse, zoals het wasin 1906. We zien hier de Oudestraat nu bijna 70 jaar geleden. Men lette vooral op de gave gevels aan de rechterzijde. Op de achtergrond de toren van de Ned. Hervormde Kerk. panse industrie kunnen zijn. Boven dien sjouwt Japan nu uit alle hoe ken van de wereld grondstoffen aan, die het simpeler uit China zou kun nen betrekken, dat ook als voedsel- leveruncier in aanmerking kan ko men. Daarbij komt dat Japan zich bewust is dat het niet eeuwig kan doorleven in de staat van nergens aan deelnemende mogendheid die al leen maar ijverig aan zijn ekonomi- sche macht bouwt, waarbij het in tussen al op de derde plaats, na de V.S. en de Sowjet-Unie is opgeklom men. De nieuwe premier Tai\aka wil de politieke verantwoordelijkheid die ekonornische macht inhoudt aanvaar den, waartoe trouwens de stoot ook mede uit Washington is gekomen dat kontakt met China zocht zonder eerst met Tokio te overleggen. Japan heeft daaruit wel de les getrokken dat je alleen politieke gebeurtenissen waar bij je belang hebt kunt beïnvloeden als je je met de zaken bemoeit. En daarmee is Tanaka ijverig begonnen. De Phllipptfnen Wat eveneens de Japanners haast dwong zich meer met het gebeuren in hun hoek van de ivereld te bemoeien is het feit dat de V.S. onder Nixon steeds minder neiging hebben zich in te laten met zaken aan de andere zijde van de Stille Oceaan. Als Japan niet in deze leegte stapte zou er een vacuum ontstaan waarbinnen de Chinezen vrijwel hun gang konden gaan. Een idee waarover Japan uit eraard nietverrukt kan zijn. Het lijkt er bijvoorbeeld sterk op of Was hington zich geheel buiten de chaos op de Philippijnen - eertijds Ameri kaanse kolonie - wil houden. Wat president Marcos daar precies uit voert is niet geheel duidelijk. Maar de staat van beleg en het volop ar resteren van politieke tegenstanders duidt er op dat hij niet veel lust heeft om na zijn tweede ambtstermijn op te stappen, zoals de grondwet wil. Met wat leden van de oppositie in de cel zou bijvoorbeeld een nieuwe grondwet erdoor gedrukt kunnen worden die de regeringsvorm zodanig wijzigt dat de president nog slechts een symbolische figuur is en de macht uitgeoefend wordt door een premier, die uiteraard voorlopig Marcos moet heten. De armoe en korruptie die onder Marcos' bewind zelfs voor de Philip pijnen ongekende hoogten bereikten hebben er ook nieuw leven ingebla zen aan opstandige groepen, ten dele geleid door uit het leger gedroste of ficieren. Ogenblikkelijk worden zij nu bestempeld als kommunisten, wat wel een al te makkelijk etiket is. Maar ongetwijfeld zullen de opstan- digen sympathie van Peking mogen verwachten. En dit is nu weer een van de zaken waar Japan wel belang bij heeft: het zal bijvoorbeeld hel grote eilandenrijk als zuiderbuur niet graag helemaal aari de Chinese leiband willen zien lopen. Voorheen ivas er als het ware een Amerïkaan- se garantie dat dii niet zou gebeu ren, maar nu moet Japan, ook zelf wel iets doen. En daarbij, moet op zijn minst een redelijk kontakt met Chi na bestaan. Onder zulke omstandig heden kan in vier maanden een vete van veertig jaar bijgelegd worden. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 2-10. Prijzen (ex'cl, o.b.) vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen bin nenland cq. export: Kleiaardappelen binnenland: Bint je, 35 mm opw., in 2 maten f 18,50- 19,50; Bintje, 50 mm opw. f 20,50- 21,50; Eigenheimers, 40 mm opw. f 23,00-25,00. Klei-aardappelen export: Bintje 35/50 mm, los verladen f 17,25-18,00; Bintje 40 mm opw. voor overzée f 22,00-22,50; Bintje 45 mm opw. voor Italië f 24,00-24,50; Bintje 50 mm opw. los verladen f 20,50-21,50. Blankschillige rassen v. d. klei grond: voor overzee, 40 mm opw. f 21,00-21,50.. Voeraardappelen f 5,50-6,00. Stemming: binnenland zowel ex port rustig. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Driebergen: B. Wie- geraad, pred. b.g.w. (pred. dir. Herv. Bond voor Inw. Zending), wonende te Amersfoort; te Beverwijk c.a.: R. Pomp. Beilen. Aangenomen naar Zeist: A. Gooij- er, Delft. Geref. Kerken Beroepen te Laren: G. H, Harms, Eindhoven. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Welsinge-Sauwerd: J. B. K. de Vries, kand. te Spakenburg. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Zuidland-Spijkenis- se: P. Roest, Middelharnis. Flitsen uit het buitenland NIEUW DELHI. India en Pakistan hebben besloten tot een staakt het vuren aan de bestandslijn in Kasj mier. LONDEN. Zevenenveertig procent van de Britse kiezers is volgens een in het Engelse blad „Daily Express" gepubliceerde opiniepeiling van oor deel, dat de Labour-partij Engeland niet uit de EEG moet halen als zij, de Labour-partij, weer aan de macht is gekomen. CAIRO. Uit welingelichte bron in Cairo is vernomen, dat de Egyptische leiders een nieuw Amerikaans plan zou zijn toegezonden voor een rege ling van het Israëlisch-Arabische conflict. Dit plan zou door de lei ders der Sowjet-Unie goedgekeurd zijn. MOSKOU. De opperste Sowjet en de Sowjet-ministerraad hebben de Chinese volksrepubliek gelukge wenst ter gelegenheid van haar 23- ste verjaardag aldus een bericht van het persbureau Tass. BEIROET. De politie van Beiroet heeft een bende smokkelaars in ver dovende middelen opgerold die via Amsterdam werkte, zo is in de Liba nese hoofdstad bekendgemaakt. Acht leden van de bende, die ook aan trekkelijke jonge vrouwen als koe riersters gebruikte, zijn aangehou den en naar twaalf wordt nog ge zocht. MANILLA. President Marcos van de Philippijnen heeft een lijst gepu bliceerd van misdrijven en overtre dingen die in het kader van de staat van beleg zullen worden berecht door krijgsraden. Ook zullen zij die „verborgen rijkdommen" naar het buitenland overmaken, worden ver volgd. TEL AVIV. Twee ultra-orthodoxe Israëlische studenten zijn veroor deeld .tot onderscheidenlijk anderhalf en een jaar gevangenisstraf omdat zij in juni jl. de enige sex-boutique in Tel Aviv in brand gestoken heb ben. WASHINGTON. Een van de koel- bloedigste Amerikaanse vliegtuig kapers, de 49-jarige Frederick Wil liam Hahnemann, is in Alexandria /Virginia) tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. KAMPALA. President Idi Amin van Oeganda heeft gereageerd op Afrikaanse pogingen te bemiddelen in het conflict met Tanzania door bekend te maken dat hij eèn dele gatie naar Mogadisjoe, de hoofdstad van Somalië, zal sturen om over vre desvoorstellen te praten. KAMPALA. De defensieraad van Oeganda heeft onder voorzitterschap van president Idi Amin besloten met onmiddellijke ingang de natio nale studentenbond van Oeganda (N.U.S.U.) te ontbinden. SANTIAGO. In de Chileense hoofdstad Santiago zijn drie Peru vianen gearresteerd wegens het stu ren per normale briefpost van ver dovende middelen, voornamelijk LSD, naar de Verenigde Staten. LONDEN. De Britse minister van buitenlandse zaken sir Alec Douglas- Home brengt op uitnodiging van zijn Chinese collega Tsji Peng-Fei van 29 oktober tot 2 november een offi cieel bezoek aan Peking. Aansluitend zal hij op 2 en 3 november officieel in Hong Kong verblijven. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 4 OKTOBER. NED. 1. De jarenlang door de Ame rikaanse filmindustrie aanbeden ac trice Greta Garbo speelt de centrale rol in de film Conquest die vanavond op de buis verschijnt. De vermaarde actrice geeft in deze in 1937 onder regie van Clarence Brown gemaakte speelfilm gestalte aan Napoleons minnares Marie Walewska. De rol van Napoleon zelf wordt vertolkt door de niet minder beroemde ac teur Charles Boyer. Op het moment, dat de Franse keizer zijn verhouding met Marie Waleivski verbreekt om te trouwen met Marie Louise van Oostenrijk, iveet de Poolse maitresse niet dat zij van Napoleon in ver wachting is. Na deze emoties opwek kende vertoning zendt de NOS de eerste aflevering uit van een serie programma's over Europese ontwik kelingen en Nederlandse belangen. Studio Sport en Den Haag vandaag besluiten de avond. De AVRO neemt om vijf uur, als het tijd is voor de jeugd, de draad op van de bij het be gin van het zomerseizoen gestopte serie Bibelebons. Bolletje Boos is vanzelfsprekend van de partij. Het belooft een erg vrolijke boel te wor den. Vanaf zeven uur tot aan het moment dat de speelfilm begint wor den Van gewest tot geivest, een film pje van de Stichting Socutera, het journaal en, in de zendtijd van de politieke partijen, een programma van de PSP op het scherm gebracht. NED. II. Met deel 2 van De laatste der Mohikanen komt de AVRO om zeven uur uit de startblokken. In deze aflevering komt het tot een fel gevecht lussen de Hurons en de door Haviksoog geleide Mohikanen. Vijf kwartier duurt het na het journaal uit te zenden Duitse t.v.-spel Recht uit tot morgen. Zwendel js het gege ven van dit stuk. Een jonge belas tingambtenaar staat voor de taak de zaak, waarmee miljoenen gemoeid zijn, in het reine te brengen. In Tele- vizier-supplement wordt één actu eel onderwerp in de schijnwerper geplaatst. Laatste programma-onder deel is de korte speelfilm De val, van Adriaan Ditvoorst. De film, die in IKOR-zendtijd op het scherm wordt gebracht, is gebaseerd op de roman La Chute van Albert Camus. Een succesvolle advocaat is de hoofdper soon. Hij wordt achtervolgd tdoor het feit, dat hij een hem op straat pas serende vrouio die in het water valt niet heeft kunnen redden. De advo caat raakt door deze obsessie aan la ger wal. Een film met een boodschap die toegelicht wordt door de hoogle raar in de wijsbegeerte, prof. dr. R. Bakker te Groningen. Advertentie WORDT UW HUIS U TE KLEIN 7 Wilt u graag onder de mensen zijn, nieuwe kennissen krijgen en zelfstandige werkzaamheden hebben met een goede verdienste WORD AVON CONSULENTE I U presenteert produkten van uitstekende kwaliteit - met volledige garantie - in uw onmiddellijke omgeving. Vraag inlichtingen bij Avon. grootste firma in cosmetica ter wereld. Avon Benelux b.v. Vijzelstraat 2 - 18. Amsterdam C. Tel. 020/648.41 - 648.42. Bon voor gratis Inlichtingen Woonplaats Advertentie (in de blauwe verpakking) WOENSDAG 4 OKTOBER. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Bibelebons; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Stichting Socutera; 20.00 Journaal; 20.20 Zendtijd politie ke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 Hoofdfilm Conquest; 20.20 E 72; 22.45 Studio Sport; 23.10 Den Haag vandaag; 23.20 Journaal. NED. 11: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 De laatste der Mohi kanen; 20.00 Journaal; 20.20 Rechtuit tot morgen; 21.35 Televizier supple ment; 22.05 De val22.50 Journaal; 22.55 Teleac. DONDERDAG 5 OKTOBER. NED. I. Als gevolg van de nieuwe zendtijdverdeling zitten de VPRO en de Evangelische Omroep vanavond gebroederlijk op het eerste net. De TROS komt in het vervolg op de don derdagavond niet meer aan bod. De ze omroep heeft de vrijdagavond als de vaste t.v.-avond gekregen. Wat de uitzending op het eerste net betreft: de Evangelische Omroep staat voor de eerste maal voor de taak een avondvullend programma te brengen. Of het haar lukt moeten we afwach ten. Ter gelegenheid van de uitbrei ding van haar zendtijd houdt de E. O.-voorzitter ds. W. Glashouwer na het journaal een toespraak. Het pro gramma tussen zeven en acht is met name voor de jongere kijkers be stemd. Voor acht uur is er ook een optreden van de Arnhemse groep The New Generation. De hoofdmoot van het E.O.-programma bestaat uit de t.v.-film van eigen bodem Het ge luid der stilte. De ons onbekende ac teur J. D. P. Spiering vertolkt de rol van de zakenman die in overspan nen toestand een autoritje maakt, een vogel overrijdt, zich realiseert dat dé vogel net zo goed een mens had kunnen zijn, en vervolgens weer tot bezinning komt. Voor de VPRO- aanhangers wordt hét vanavond een latertje, want deze omroep mag pas om tien uur gaan uitzenden en dan tot kwart over elf.. De totale zendtijd gaat op aan-.het programma Het gat van Nederland.. Hele korte onder werpen geven .hieraan inhoud. De makers staat vooj- ogen. om zo actu eel mogelijk te zijn. Een'indrukwek kend aantal- freelancerstekent voor Het gat van Nederland. NED. II. Öp 'het rijtje af: Om ze ven uur zei de NCRV ons de tiende aflvering voor van De vrouw in het wit. Laura wórdt ziek. Graaf Fosco en. Sit Pergïval Glyde azen al op haar erfenis en dat heeft Marian in de gaten. Speciaal de ouderen onder de kijkers zullen rechtop gaan zitten voor het hierna volgende program ma, het Bejaardenfestival 1972. Twin tig kandidaten hébben de voorron den overleefd en zij maken nu on derling uit wie zich winnaar zal mo gen noemen. Aan de hand van de NC RV verplaatsen we ons na het jour naal naar de tijd der middeleeuwen om getuige te zijn van de verdere lotgevallen van koning Hendrik de zevende. In het tweede deel van de ze dramatische kroniek is Hendrik getrouwd met Elizabeth van York. Het wachten is nu nog op een erfge naam. Hendrik overleeft een aanslag op zijn leven. Televisiemaker Henk Mochel, wiens programma's over euthanasie bij veel kijkers grote in druk hebben gemaakt heeft zich op een nieuwe serie geworpen, waarin ook weer de mens centraal staat. De titel: Zorgen om de mens 'van mor gen. In het eerste van de drie pro- grammas wordt aandacht geschon ken aan de erfelijke afwijkingen. Een van de vragen waarop ingegaan zal worden is of een echtpaar dat erfe lijke afwijkingen heeft, kinderen mag krijgen. Jaap. Willem-Hendrik, Piet, Jan en Dirkjansz, dat zijn de narhen van de vijf nakomelingen van de 35 jaar overleden nestor van de Neder landse orgelrenaissance Jan Zwart. De liefde die hij voor het orgel had, sloeg over op de vijf zonen. Met het programma dat Jaap van den Hurk over hem maakte, De zonen van Jan Zwart, neemt de NCRV afscheid van zijn kijkers. Resteert nog Den Haag vandaag. DONDERDAG 5 OKTOBER. NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal; 19.05 EO-kinderkrant; 19.30 The New Ge neration; 20.00 Journaal; 20.20 Ope ningstoespraak; 20.25 En wat nu? 20.45 Het geluid der stilte; 21.25 Al ga ik door een dal van diepe duister nis: 21.55 Tenslotte; 22.00 Het gat van Nederland; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Journaal;t 19.05 De vrouw in het wit; 19.30 Bejaardenfestival; 20.00 Jour naal; 20.20 Hendrik VII; 21.10 Zor gen voor de mensen van morgen; 22.00 De zonen van Jan Zwart; 22.30 Den Haag vandaag; 22.40 Journaal. Ontslagen ln Ulft ZEIST, 2-10. Reorganisaties binnen de gieterij-afdelingen van Amalga Holding N.V. zullen leiden tot het ontslag van ongeveer 90 personeels leden bij de vestiging in Ulft. Voor de gieterij in Breda zijn geen ontslagen te verwachten. Amalga heeft dit maandag aan de ondernemingsraden en vakorganisaties bekendgemaakt. De reorganisatie van het concern komt voornamelijk neer op de con- centatie van de haardenproduktie in Ulft en de gieterij produktie in Breda. FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK Twee dansjes hadden ze gedraaid. Daarna vroeg hij: „Wil je wat drin ken?" „Best. Maar dan gaan we apart zitten, want m'n zus heeft vanavond de bokkepruik op". „Wie? Dat dikkertje?" „Nee, m'n oudste zus. Ze houdt niet van kei-mis, maar we 'mogen er niet zonder haar heen". „Dat is ook wat? Ze is dus jullie chap..eh „Chaperonne. Zoiets ja. Maar ik heb maling aan haar en blijf net zo lang als ik wil". „Gelijk heb je. Kan ik nog eens met je dansen". Later op de avond vroeg hij „Woon je hier?" „Allicht. Mijn vader heeft hier een grote tuin". „Wérk je thuis?" „Nu niet meer. Ik ben in betrek king. Toen ik een en twintig werd. heb ik een baan gezocht". „Nou, als je meerderjarig bent. mag je toch zeker doen en laten, wat je wilt?" „Doe ik ook. Ceel gaat vanzelf naar huis als het haar begint te ver velen. Waar kom jij eigenlijk van daan?" „Uit Leiden". Ze keek hem onderzoekend aan. Hoewel zijn handen er behoorlijk uitzagen en de nagels tamelijk goed schoon gemaakt, raadde ze zo onge veer zijn beroep". „Doe je voor de kost?" „Rijwielfabrick. Vreede. Wel eens van gehoord?" „Ik heb zelf een Vreede-fiets. Wat voor werk doe je daar?" „Van alles. Ik ben van alle matk- ten thuis", antwoordde hij. niet ge heel volgens de waarheid. Het meisje dacht: Voor vanavond wil ik wel met hem optrekken. Maar daarna is het afgelopen. Geen fa brieksarbeider. Ze vermaakten zich samen, doken verschillende tenten in, hadden schik en Toon raakte in de schiettent, tot zijn eigen grote verbazing, twee keer de roos, zodat hij beloond werd met een monstergrote teddybeer, die hij terstond aan het meisje gaf: „Voor jou veel leuker dan voor mij". Ze was tamelijk opgetogen met het monster. „Dank je! Wat kan jij goed schieten, zeg!" „O, in dienst schoot ik ook niet slecht. En er komt vanzelfsprekend wat geluk bij", was zijn antwoord. In werkelijkheid was hij in dienst de slechtste schutter van allemaal ge weest. Het lie ptegen énen toen hij haar naar huis bracht. Ze voerde hem over het land mee naar een schuur tje, waarvan ze de sleutel bezat. In deze schuur stonden een paar wrak ke stoelen en een afgedankte canapé. Waarom zijn kinderen dit ouderwet se meubelstuk, dat hij had willen verbranden, naar de schuur hadden gebracht, snapte Schele Siem nooit, maar de oudere kinderen profiteer den op bepaalde avonden van dit meubel en ook Martje Straatman nodigde haar vrijer uit er op plaats te nemen, waarna er een ouderwets potje werd gescharreld want dat kon men in deze streek. De volgende avond liep Toon Worms opnieuw over de kermis, maar keerde om elf uur onverrichterzakc terug naar de stad. omdat hij geen der dochters van Schele Siem was tegengekomen. Hij kon ook niet we ten, dat vader Straatman de afgelo pen voornacht opgebleven was tot zijn dochter Martje tegen tweeën het huis betrad, waar hij haar een ouder wets pak slaag gaf. omdat ze Ceel in de steek had gelaten. De volgende morgen, in alle vroeg te, was Martje verdwenen. Met haar hele hebben en houden. Zonder aan haar goede betrekking bij kruide nier Weistra te denken. De eerste bus voerde haar naar de stad. Ze had haar spaarbankboekje bij zich, zo veel mogelijk kleren als ze in twee koffers had kunnen pakken en twee stevige handen, die niet te beroerd waren om te werken. Haar intrek nemend in een eenvoudig hotel, had ze binnen drie dagen een betrekking voor dag en nacht. Dat schreef ze naar huis en voegde er aan toe, dat ze voorlopig niet terugkwam. Ze liet zich niet als een kind van zestien door haar vader behandelen. Ten slotte was ze ruim een en twintig, dus meerderjarig en kon ze doen en laten, wat ze wilde. Drie weken vertoefde ze in de stad, toen ze op een hoek van de straat Toon Worms tegen het lijf liep. „Als dat Martje niet is!" riep hij verrast uit. Het meisje was minstens even blij hem te zien. Al die dagen, welke ze nu in de stad vertoefde, was ze een zaam geweest. Overdag had ze haar werk, maar in haar vrije uren zat ze op haar kamertje te kniezen, ver langende naar haar moeder, broers en zusters, of ze dwaalde door de drukke straten en bekeek etalages. Dus viel de onverwachte ontmoeting met haar kermisvrijer in goede aar de. „Mozes-MariaToon! Leuk zeg. Dat is even toevallig?" Hij greep haar bij de arm. „Daar gaan we wat op drinken, meid. Deze hernieuwde kennismaking vieren we samen". „Machtig, daar ben ik voor!" riep het meisje enthousiast uit. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4