Bekende figuur in visserijwereld „Rijdende melkontvangst" ingezet op Schouwen-Duiveland-route Dis. D. j. VAN DIJK NAM AFSCHEID VAN PRODUKTSCHAP STREEKNIEUWS AJAX HEEFT DE WERELDCUP Lange diskussie over vergoeding verbrande bulldozer OOSTERLAND Van een medewerker Op kasteel Oud-Wassenaar is tij dens een zeer druk bezochte bijeen komst afscheid genomen van drs. D. J. van Dijk. voorzitter van het Pro- duktschap voor Vis en Visproduktcn De eerste spreker was de waarne mend voorzitter van het produkt- schap, de heer B." A. de Jonge, die onder meer zei, dat de naam Van Dijk in de visserij een begrip is ge worden. Dit is ook in Zeeland het geval want er zullen weinig of geen vissers zijn, ook in Zeeland, die de heer Van Dijk, nooit hebben ontmoet hetzij persoonlijk, hetzij als spreker op een vergadering van Zevibel of een andere bijeenkomst van vissers of mosselkwekers. Ir. S. Herweijer sprekend namens de minister van landbouw en visserij, memoreerde de ambtelijke loopbaan van de heer Van Dijk. 1 maart 1932 assitsten van de directeur van het Staatsvissershavenbedrijf, in 193ö secretaris van de Nederlandse Visse rijcentrale eïi chef afdeling visserij en van het ministerie van landbouw, in 1941 direkteur van de Visserij centrale, waarop prompt twee maanden later internering in het Oranje Hotel te Seheveningen volg de met na de vrijlating ontslag uit de funkties met het uitdrukkelijk bevel nooit meer funkties in de sfeer van de visserij te mogen uitoe fenen. In 1945 werd de heer Van Dijk weer chef van de afdeling visserij op het departement en voorzitter van het produktschap. Beide funkties waren op den duur niet te combineren en de heer Van Dijk koos het produktschap. In binnen en buitenland In het presidium van deze instel ling het gehele bedrijfsleven omvat tend, konden de kwaliteiten van de heer Van Dijk tot uiting komen in binnen- en buitenland <EEG) en OESO, OECD enz. Naast de heren D. F. E. Meerburg, voorzitter van de Stichting Nederlandse Visserij en W.N. Gouda Bedrijfschap Groothan del in Vis, voorzitter Visfcderatie, ir. B. van Dam, namens college van voorzitters produktschappen, Van den Berge en Menu (Belgische Re derscentrale) sprak de heer T. Voge- gelaar namens de Mosselsector. De heer Vogelaar is lid van de hande- laursfirma v. d. Jagt te Yerseke en van de vergaderingen can de Mos seladviescommissie. De heer H. Schot uit Yerseke, de man die op de mos selveiling te Yerseke de leiding heeft, als controleur bracht zijn hulde sa men met zijn echtgenote origineel in dichtvorm over. In zijn antwoord herinnerde de heer Van Dijk er aan, dat hij wel Het hoge bezoek eens als „dictator" was uitgekreten en dat hij in een Belgisch blad wel eens volksvijand no. 1 was genoemd. SPORT Nog een ongedwongen plaatje van het bezoek van prinses Beatrix en prins Claus aan het samenwerkingsbedrijf Doelewan-Visser te Nieuwerkerk. Het voorstellen van de aasten in de schuur. Prinses en prins bij de aardappelsorteermachine, die een regen van kleine stukjes „peeslik" in een bak stortte. Geheel rechts burgemeester J. D. de Kam van Duiveland. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). W. Kloote vertrokken Nagewuifd door talryke buurtge noten, kenissen en familieleden is de 77-jarige heer Willem Kloote (ome Willem) woensdagmiddag omstreeks kwart voor één vanaf de woning aan het Koninginneplein alhier, waar hij de laatste jaren heeft gewoond, en door zjjn nicht verzorgd, vertrokken om de verre reis naar zyn enige zoon Cor en diens gezin in Australië aan te vangen. Zijn nicht, mevr. Geerse-Vane, waar hij 24 jaar heeft vertoefd, deed hem met haar kinderen met een bus je uitgeleide naar Schiphol waar hij ongeveer 6 uur in de avond het luchtruim koos. Vrijdagmorgen kan hij bij zijn kinderen zijn, die onge veer 3o km verwijderd van de hoofd stad Sydney wonen. De heer Kloote verheelde het niet dat hij op deze leeftijd wel nimmer zijn vaderland zal weerzien, waar hij 77 jaar lang heeft gewoond. Doch de banden des bloeds trokken sterker, vooral nu hij hier niets meer heeft, nu zijn broers en zusters allen overleden zijn. Veer tien jaar geleden emigreerde zijn enige zoon naar dit verre land, en hij heeft er voor hem en zijn beide zoons een goede toekomst opge bouwd. Zijn vrouw is afkomstig van Brouwershaven. BRUINISSE B. en w. voor vrij kamperen B. en w. van Bruinisse zijn voor standers van vrij kamperen, d.w.z. de mogelijkheid dat op een boerderij enkele caravans worden geplaatst, willen zij niet afwijzen, omdat - al dus wordt in de motivering in het deze week aan de gemeenteraad aan te bieden wijziging in de Kampeer- verondering gesteld - dit op de ex ploitatie-uitkomsten van de eigenlij ke kampeerbedrijven nauwelijks zal beïnvloeden. De mogelijkheid van maximaal drie tenten of caravans plaats biedend aan maximaal 15 per sonen, wordt daardoor in de nieuwe verordening geopend Natuurlijk moet de landbouwer die zich aanmeldt voor het houden van tenten of cara vans aan bepaalde voorwaarden vol doen, moet de tent of caravanhouder bepaalde formulieren tekenen en moet hij ook lid zijn van de Neder landse Kampeercentrale en van de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B.. waarbij hij in het bezit moet zijn van door die verenigingen afgegeven kampeerkaarten. Advertentie Zondag koffiedrinken bij Telemann Zondagmorgen om 12.00 uur in de Foyer van de Concertzaal, Oude Haven 13, te Zierikzee. Koffieconcert te geven door Musica da Camera Op het programma staan werken van de Fesch, Rutini, Hacquart en Telemann. Toegangsprijs: f 3,00, houders van C.J.P. i 2,00, U bent vanaf 11.' welkom voor een gratis kopje koffie. Deie informatie wordt u aangeboden door Douw* Egberts. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 28-9. Als gemeld werd op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meèster besloten een vergoeding van f 2.452,48 uit te betalen aan de heer L. Groen- leer, in verband met brandschade, die zyn bulldozer opliep bü een recente brand op de vuilnisbelt. Het bedrag behelst - blijkens toelichting van b. en w. - de helft van de herstelkosten. De bulldozer is privé eigendom en wordt gebruikt voor egaliseringswerk op de belt. Het werk op de belt doet de heer Groenleer in contractuële opdracht van de gemeente. De heer De Moor vroeg waarom betrokkene zich niet hééft verzekerd. Daarvoor bleek de premie te hoog. Hij vroeg zich verder af of de ge meente wel verantwoordelijk is. Moet de gemeente in al dergelijke gevallen betalen? De heer Doeleman sprak van een privé ondernemer, met een normaal bedrijfsrisico. Hij geloofde niet dat de gemeente met de bulldozer iets te maken heeft: noodzakelijk was geweest destijds echter te bezien welke vergoeding in het algemeen de heer Groenleer voor zijn werk moet hebben. De heer Simmers achtte het mogelijk dat de werkzaamheden (meer grof vuil b.v.) tussentijds zijn veranderd. De heer Sprengelmeijer zat het vergoedings- voorstel van b. en w. ook niet lekker. Toelichting Wethouder Bij de Vaate gaf een uitvoerige toelichting. De verzeke ringen weigeren dergelijk materiaal tegen normale premieëring te ver zekeren. Het kan wel ,op de beurs", maar dan is de premie veel te hoog. De heer Groenleer heeft een meer jarig contract en begon aanvankelijk zonder bijzondere apparatuur, maar in de praktijk bleek dit niet vol te houden. Het blijkt bovendien in de prak tijk het baantje wel; indertijd had betrokkene veel last van de woon wagenbewoners, zijn gereedschappen werden gestolen en van de bulldozer werden alle weg te nemen onderde len uitgeschroefd en ook gestolen. Na de (gestichte) brand vond het college "het billijk dat de heer Groenleer voor zijn bulldozer een schadevergoeding kreeg. De raad kon zich hiermede ten slotte wel verenigen, in dier voege evenwel dat de vergoeding wordt gekoppeld aan continuering van het bestaande contract na afloop van het huidige, zulks op voorstel van de heer Doeleman. De heer Asma wilde dan wel precies weten wat het nieu we contract gaat behelzen. Omdat deze zaak nog veel technische kanten heeft zal hij eerst nog in de com missie van P.W. nader worden beke ken. Rekening 1969 De voorlopige vaststelling vond plaats van de gemeentebegroting 1969 en de rekening van de Volks kredietbank, na uitgebracht rapport van de commissie onder voorzitter schap van de heer M de Moor. Over gelegd werden de rekeningen 1968- 1971 van de door de gemeente gesub sidieerde Kon. Harmonie „Kunst en Eer". Begrotingswijzigingen Tot slot volgde een aantal voor stellen tot begrotingswijzigingen. Ze hadden betrekking op de volgende onderwerpen: slotwijziging 1971, kre diet voor verbreding Wpstbrug. over brenging kredieten zonder (nog) toe gewezen financieringsmiddelen, aan leg van een kwekerij t.b.v. de plant soenen, de restauratie van de Nobel- poort, een te stichten schoolgebouw (kleuterschool in West), nieuwe ba sisschool in West, Stichting Sport centrum, aankoop leermiddelen en meubilair voor 't Kofschip, schade vergoeding wegens pachtafstand aan de heer M. J. Schuls. reconstuktie Havenpark (bestrating) en een (le) begrotingswijziging Volkskrediet bank. Dc rondvraag De heer Groen vroeg of er al zicht is op een kleuterschool in West. Wet houder Bij de Vaate merkte op dat er nog geen urgentieverklaring is. De heer Sprengelmeijer vroeg om in- en uitrijstroken bij de Laan van St. Hilaire. Zeer nodig, volgens hem. Verdere vraag van hem gold Bestem mingsplan Oudeweg. Nimmer meer - zo bleek - wordt een uitbaning ge geven op een rijks- en of provinciale weg. De voorzitter zei dat een kost bare orrrweg voor uitbaning voor eeh te vestigen supermarkt, zal moeten worden bedacht en gerealiseerd. De besprekingen hierover zijn nog gaan de. De heer Den Boer wilde verfijnde indikaties voor wielrijders nu de Grachtweg is opengebroken. Wet houder Asma zei dat sommige bor den tijdelijk een bedekking krijgen. De heer De Moor vroeg naar het Havenkwartier en informeerde of het wel nodig is de sanering te laten correleren met de uitbanning Mossel boomgaard. De voorzitter deelde me de dat de zaak altijd in één pakket moet worden bezien en behandeld. Men is thans bezig met de kost prijsberekening voor een afgerond plan voor enkele woningen in de sa- neringswjjk. Een gesprek vond plaats met Volkshuisvesting. Er wordt gezocht naar een uitweg uit de impasse. Aan het Prov. Bestuur is inmiddels de .Mosselboomgaard" opgegeven als arbeidsintensief object. De heer Sim mers informeerde naar de uitkomen de „kinderhoofdjes" in verschillende straten. Deze worden - blijkens toe lichting van de voorzitter - opgesla gen op de vuilnisbelt, maar niet (herhaal niet) verkocht. Tenslotte werd gesproken over het pand Wevershoek 41, een school voorbeeld van een huis dat moet worden opgeknapt, maar dan zoda nig - zo ligt het nu eenmaal - dat de kwaliteit duidelijk beter is dan hui zen, die nog juist aan onbewoonbaar verklaring ontsnappen. De voorzitter gaf zich veel moeite zulks aan be trokkenen duidelijk te maken. Wet houder Asma zei tenslotte dat dc gevaren van de Laan van St. Hilaire m.b.t. de school in West niet moeten worden overschat. De zaak wordt opnieuw bekeken in de Verkeers- commissie. HILVERSUM. De zender Hilver sum 3 zal in de loop van volgend jaar gesterofoncerd worden. Vanaf volgend jaar zomer zal men vrijwel alle programma's van Hilversum 3 op de FM-band in stereo kunnen ontvangen. Vrijwel gelijktijdig zal dan ook een nieuwe FM-zendor in Smilde gereed komen. VOETBAL AMSTERDAM, 29-9. Ajax heeft donderdag de wereldbeker voor voet balclubs veroverd door een over winning in de tweede wedstrijd te gen Indcpediente uit Argentinië met 3-0 door doelpunten van Neeskens (11e minuut), en Rep (65 en 79e mi nuut). Het eerste duel was in een gelijk spel (1-1) geëindigd. Ajax is na Feij- enoord de tweede Nederlandse club, die er in is geslaagd de wereldbeker te winnen. Onmiddellijk na afloop van de wedstrijd Ajax-Independiënte reikte koningin Juliana, die de ontmoeting in de ereloge gevolgd had, de we reldbeker uit aan Piet Keizer. De koningin complimenteerde de aanvoerder van Ajax, die een geruild Argentijns shirt met het nummer negen droeg, met het behaalde suc ces. Nadat hij de beker aan het enthou siaste publiek had getoond, gaf Kei zer de cup over aan zijn in witte badjassen gekleden ploeggenoten, die daarna omstuwd door fotografen een ex-eronde op het veld van het Olym pisch Stadion liepen. ZIERIKZEE, 29-9. Deze week is op Schouwcn-Duiveland de zoge naamde „Rijdende Melk Ontvangst" van de Coöperatieve Melkcentrale (C.M.C.) definitief gestart. De komst van deze uiterst moderne tankwa gen-combinatie - voorwagen met aanhanger - is het logische vervolg op de plaatsing van de eerste be- drijfs-melkkoeltanks in dit gebied. Zoals reeds eerder gemeld, hebben op een aantal bedrijven de oude ver trouwde dertigliter melkbussen thans plaats gemaakt voor de gx-ote boer derijtanks, waarin de melk twee of drie dagen op de boerderij bewaard blijft, bij een temperatuur van vier graden Celsius Dan komt de „Rij dende Melk Ontvangst" om de melk uit de tank te halen Deze week verscheen de tankwa gen voor de eerste maal, waarbij tussen Bruinisse en de Westhoek op een vijftiental bedrijven de melk tanks wei-den leeggepompt. De be doeling is dat de „R.M.O." vijfmaal in de twee weken de melk in ont vangst zal komen nemen. Daarbij wordt alles op de bedrijven afge handeld, óók het monsternemen. De melkontvangts geschiedt vol-auto- matisch. Na het in ontvangst nemen van de melk wordt dit kostelijke produkt rechtstreeks overgebracht naar een der C.M.C.-bedrijven in Rotterdam. De verwachting bestaat dat dit na jaar 12 a 15 procent van de melk van Schouwen-Duiveland via deze „R.M. O." naar de fabriek zal gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4