heRfst Kantenklare kunsthars ilpasta De „j. Henry Dunant" voor de laatste keer naar Zierikzee L.R. „Westelijk Schouwen" bezocht Drunen STREEKNIEUWS Zierikzee krijgt zijn grote postzegeltentoonstelling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 29 september 1972 Nr. 21158 Eiiul oktober uit de vaart Geslaagde trip ZIERIKZEE, 29-9. „Veel is in de maneschijn der herinnering schoner dan in het zonlicht der werkelijk heid". Deze uitspraak van Peter Si- rius tekent de vele reakties die er altijd zijn na een week vakantie bü het Rode Kruis. Een uitspraak die qua ervaring ongetwijfeld ook nu weer van toepassing zal zijn na de presentatie van het programma dat Jeugd- en Jongeren Rode Kruis Zie rikzee zal bieden aan de 72 „gasten" die zich uit de kring Limburg aan boord bevinden van het Rode Kruis hospitaalschip „J. Henry Dunant" en op woensdag 4 oktober a.s. in de Zie- rikzeese haven ligplaats zal kiezen voor overnachting. Het programma zal als altijd wor den gestart door de familie C. Rossen die ook nu weer het draaiorgel „Neptunes" zullen inzetten met vro lijke wijsjes. Ditmaal wat vroeger dan gewoonlijk, van vijf tot zes uur. Dit is het enigste programmaonder deel dat zich buiten zal afspelen. Het snel invallen van de duisternis maakt andere buiten-aktiviteiten onmogelijk. Maar binnen kan het ook gezellig worden. Een vast programmapunt is altijd weer het uitreiken van kaar ten uit Zierikzee. Voor de chronisch zieken een belangrijke en graag ge wilde geste. Kaarten uit de plaatsen waar men de avond en nacht heeft doorgebracht worden als souvenir mee naar huis genomen. Velen ma ken dan thuis plakboeken over hun Rode Kruis vakanties. Het fraaie boekje van V.V.V.-Zierikzee komt er dan nog bij en dit alles gepresen teerd door helpsters van het Rode Kruis Korps o.l.v. de leidster-helpster mevr. L. v. d. Sluis-bij de Vaate. Zij beginnen hiermee op het bovendek. De „gasten" op het hoofddek krij gen op dat moment een combo te zien en te horen. Een vokaal en in- strumentaal optreden van zaal tot zaal (elke zaal een kwartier). Een combo dat gevormd wordt door: Adrie v. d. Hoek, elektronisch orgel; Ard de Jonge, metalofoon en Riën Kloet als solist. Later op de avond zullen het combo en de Rode Kruis- helpsters wisselen tussen hoofd- en bovendek. Er zijn vanzelfsprekend ook atten ties voor de Limburgse zieken. Leer lingen van de Lagere Technische' School „Schouwe'n-Duiveland" afde ling Brood- en Banketbakken zullen onder leiding van hun leraar de heer P. G. Rotte een produkt uit eigen bakkerij aanbieden. Een verrassing voor de „gasten" komt er ook van de Welfare-leidsters o.l.v. mevr. W. v. d. Maas-van 't Hoff namens de Rode Kruis afdeling Duiveland. Ten slotte zijn het de leden van het Ro de Kruis Korps die de Afdeling Schouwen-Westhoek vertegenwoor digen en een attentie in petto heb ben. Er is aan boord van het schip deze week een kapelaan voor de pa tiënten die voor het merendeel Rooms-Katholiek zijn. Op verzoek zal ds. J. van der Schee tijdens het programma in het bijzonder met de niet R.K. patiënten eën gesprek heb ben. Voor het laatst in Zierikzee Het huidige Rode Kruis schip dat met patiënten uit Noord-Limburg met als afvaartplaats Roermond de ze week. zal varen langs de over nachtingsplaatsen Overasselt, Rot terdam. Zierikzee, Alphen (Gld.) en Venlo als plaats van ontscheping zal voor het laatste in Zierikzee te zien zen op - zoals gemeld - woensdag 4 oktober. Eind oktober zitten dc 32 weekboottochten van 1972 er op en dan wordt het schip uit de vaart ge nomen. Het zal niet in Ncdc/rland blijven. De Rode Kruisboot wordt af gestoten en naar het buitenland ver kocht. In maart 1973 zal het nieuwe Rode Kruis hospitaalschip „J Henry Du nant II" in de vaart komen met voor de Nederlandse binnenwateren ma ximale afmetingen. Het nieuwe schip zal 80 meter lang en 11,20 meter breed zijn. De „J Henry Dunant I" heeft 14 jaar gevaren met lichamelijk min der goed bedeelde mensen. Van 1959 -1972. Daarvan is het schip 13 keer in Zierikzee geweest. Het is zeker interessant voor de velen die het. brengen van attenties, muziek e.d. als herinnering bewaren, een uit hel archief genomen rijtje data lezen, waarop de Rode Kruisboot in Zie rikzee was. Het waren de data: don derdag 11 mei 1961 (Hemelvaarts- zierikzee/brtjinisse Afscheid ir. H. A.M. van Erp Ir. H. A. M. van Erp, inspecteur der Visserijen in algemene dienst bij het ministerie van landbouw en vis serij, is met ingang van 1 januari op zijn verzoek wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eer vol ontslag verleend met dankbetui ging voor de door hem bewezen dien sten. Ir. van Erp was in verband met zijn functie, onder meer het advise ren van de uitgifte van visserij per celen op de Waddenzee, een bekend persoon in Zeeuwse visserij kringen. zierikzee Twee auto's totaal vernield Woensdagavond omstreeks tien voor acht had een aanrijding plaats bij het Shell-station aan de Val D.A.K. uit Zierikzee, die de inrit van het Shell-station wilde inslaan, zonder daarbij de auto van A. F. F. G. H. uit Goes, die met grote snelheid rich ting Goes reed op te merken. Hier door ontstónd een aanrijding met'het gevolg dat beide auto's totaal ver nield werden. Later op de avond is eerst genoemde bestuurder voor na der onderzoek naar het Zweedse Róde Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. dag), woensdag 31 maart 1965, woensdag 2 juni 1965, woensdag 16 maart 1966, donderdag 7 juli 1966, dinsdag 9 aug. 1966, dinsdag 19 sept. 1967, woensdag 19 iuni 1968, dinsdag 20 augustus 1968, donderdag 7 au gustus 1969, dinsdag 18 mei 1971, woensdag 31 mei 19/2 en woensdag 4 oktober 1972. I\a een wat aarzelend begin met de Kasteei Staverden" en daarna de „J. Henry Dunant" is deze prachtige Rode Kruis aktiviteit langzaam ge groeid naar de werkelijkheid. Het zijn vooral de vele patiënten die her- int eringen bewaren aan de beleve nissen met dit Rode Kruis vakantie schip en waarvoor deze in de mane schijn der herinnering aan waarde zullen winnen na het moment van vele gebeurtenissen in het zonlicht van de Werkelijkheid. KERKWERVE De bejaardensociëteit Op dinsdag 3 oktober wordt weel de eerste bijeenkomst gehouden van de bejaardensociëteit in het vereni gingsgebouw. Bovendien begint don derdagmiddag 5 oktober de gymnas tiek voor bejaarden. Voor tijden de zie men de agenda. serooskerke Fiets contra auto Donderdagmiddag omstreeks half vijf werd de scholier M. v. d. B. uit Tilburg en verblijvende in het kamp huis in de Schelphoek bij het over steken van de weg, geschept door een auto. De bestuurster, mevr. L. M. uit Burgh, kon de jongen die plotseling op zijn fiets de weg, ter hoogte van de inrit van Staatsbosbeheer over- meer ontwijken, waardoor een aan rijding plaats had. Dokter Simons uit Renesse verleende eerste hulp. De jongen werd naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee ver voerd. De verwondingen bleken niet van ernstigeaard. De fiets werd zwaar beschadigd, de auto daarente gen werd licht beschadigd. haamstede Vergadering van de N.C.V.B. De N.C.V.B. van Haamstede hield de eerste vergadering in het winter seizoen met als spreker ds. P. Hom burg. Het onderwerp van deze De zorrier schonk niet alles wat cle mensen verwachtten, maar ivat gou den rente bracht de vroege herfst. De tijd van het wonderlijke tere licht, van het „sponzig veen waarin de tred versmoort", van de blos der vruchten, de zwarttekening van de bomen en de stille spiegelingen in het water is er weer. Twee plaatjes van Schouwen-Duiveland „dat roer avond was „Heeft een mens het recht om te sterven?" De spreker haalde vele voorbeel den aan die hij zelf had meegemaakt en waaruit bleek dat ongeneeslijk verklaarden door de arts weer gene zen werden door de steun van het gebed. Ook sneed spreker het pro bleem aan van abortus provocatus. Er werd heel aandachtig geluisterd naar deze belangrijke problemen. In de pauze konden er schriftelijke vra gen worden gesteld. Als slot weid het bondslied gezon gen omdat het de eerste avond van het winterseizoen was. Mevr. Hack sloot daarna deze mooie avond met dankgebed. middenschouwen/bruinissf G.R. Dienst Bouw en Woningtoezicht Gedeputeerde Staten hebben bij besluit van 18 september 1972 de Ge meenschappelijke Regeling Dienst Bouw- en Woningtoezicht Bruinisse- Middensohouwen goedgekeurd. Tot hoofd van de nieuwe dienst is door de commissie benoemd de heer G. Bunskoeke, thans werkzaam als hoofd Gemeentewerken Ameide en Tienhoven. Als technisch ambtenaar Is door de commissie benoemd de heer J. W. Ringelberg, thans in ge lijke functie werkzaam bij de Cen trale Dienst Noord Zeeland te Tho- len. x ellemeet Vergadering afd. Plattelandsvrouwen Woensdag 27 september kwamen dc leden van de Bond voor Platte landsvrouwen afd. Noordwelle e.o. voor het eerst in het nieuwe seizoen büeen in het dorpshuis van Ellemeet. De presidente opende de avond. Zij toonde zich verheugd dat er ondanks het feit dat er nogal wat leden met vakantie waren er toch een grote op komst was. Zij vroeg de aandacht voor de verschillende cursussen die deze winter gegeven zullen worden. Het programma werd geheel door eigen leden verzorgd. Drie gehuwde dames met beroep hielden een praat je over hun ervaringen. Ze spraken over pedicure, kraamverzorging en het geven van gymnastiek. Andere dames brachten muziek en zang en er werd ook wat voorgedragen. Ver der was er een vertegenwoordigster van schoonheidsmiddelen, die iets over haar produkten vertelde. In de pauze had men de gelegenheid deze produkten te bekijken en als men dat wilde te kopen. Alles bij elkaar vormde het een gezellige, geslaagde avond. Op 7 en 8 oktober ZIERIKZEE, 29-9. Over ongeveer een week - om precies te zijn zater dag 7 oktober, 's morgens om 10 uur - zal in het restaurant van de sport hal „Onderdak" te Zierikzee de grote postzegeltentoonstelling van distrikf VII van de Nederlandse Bond van Filateüstenverenigingen, officieel worden geopend door burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee. Voor deze ceremonie zijn alle pro minenten van de postzegelverenigin gen uit Zeeland, West-Brabant en Goeree-Overflakkee uitgenodigd, samen met alle postzegelverzame laars die gedeelten van hun verza meling voor de tentoonstelling heb ben ingezonden. Het is. nu wel haast zeker, dat deze expositie voor de organiserende ver eniging, de afdeling Schouwen-Dui- loos de nabije winter wacht". Bos- laantje in de Westhoek en een beeld met water in het natuurgebied „Schelphoek". (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). HAAMSTEDE, 26-9. Begunstigd door prachtig najaarsweer organi seerde de L.R. „Westelijk Schou wen" voor haar leden een bijzonder geslaagd tweedaags verblijf in de omgeving van Drunen in Noord-Bra bant. In de vroege morgenuren werden de eerste paarden ingeladen en reeds te 9.00 uur arriveerde de veewagens van de Gebr. Hendrikse uit Kerkwerve by het verblyf adres, manege „De Hoge Heide" te Drunen van de familie Mommersteeg. Na een prima ontvangst met koffie en hooi voor resp. mens en dier werd om 10 uur gestart voor de eeiste tocht door een gebied dat bijzonder rijk is aan natuurschoon. Ruiters en amazones genoten met volle teugen van het zeer wisselende landschap met groene weiden, pri mitieve boerderijtjes, prachtige bos sen en de bekende Drunense duinen Jdeale streken voor een rit te paard omdat overal onbeperkt gereden mag worden. Na een trip van 2 uur werd ge- BROUWERSHAVEN De P.I.T.-collecte De collecte voor het P.I.T. heeft in onze gemeente opgebracht f 79. Har telijk dank aan de dames collectan ten en aan gevers en geefsters. Bejaardensociëteit begint weer Op 3 oktober a.s. start de bejaar densociëteit te Brouwershaven weer met haar activiteiten, waarvoor alle bejaarden worden uitgenodigd; ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Op 3 oktober wordt tevens weer een begin gemaakt met de bejaardengym- nastiek in het gymlokaal der oude school, elke dinsdagmorgen van 10 uur tot kwart voor elf. Voor deelna me heeft men wel toestemming no dig van de huisarts. Per keer wordt een bedragje van f 0,50 gevraagd. OOSTERLAND Verkoop huis Naar wij vernemen zal het woon huis Steengrachtstraat 15 alhier, ei genaar de heer H. J. Tijssen, wegens diens vertrek naar Middelburg, door hem worden verkocht. Enige jaren geleden werd dit kapitale woonhuis voor de heer Tijssen op deze plaats gebouwd. veland van de Internationale Vere niging „Philatelica", een groot succes zal worden. Het aantal' ingezonden kaders bedraagt niet minder dan 300 waaronder zich inzendingen bevin den die het resultaat zijn van jarenlang verzamelen, uitbouwen en verfraaien van het geheel. De ten toonstellingscommissie, die met het opzetten van de organisatie een gi gantisch werk heeft verricht, mag rekenen op grote belangstelling. Ruilen of kopen Niet alleen de tentoonstelling op zich is een bezoek aan „Onderdak" waard. Zoals bij deze gelegenheden gebruikelijk zal ook een gelegenheid aanwezig zijn om post zegels te rui len of te kopen. Een aantal handela ren zal de reis naar Zierikzee onder- luncht in de foyer van de manege en kon na de middag nog een 2Yz- uur's rit gemaakt worden. De paar den overnachtten in de stallen van de manege terwijl hun berijders 's avonds dineerden in hotel „Royal" te Drunen waar ook geslapen werd. Het programma van de tweede dag bestond uit een dagtocht van vijf uren met als keerpunt het toeristen dorp Cromvoirt, waar de lunch werd gebruikt, 's Avonds aan het afscheidsdiner werden dankwoorden gesproken door de voorzitter, de nee N. Beije uit Renesse die alle deelne mers en deelneemsters daarin be trok. Een speciaal dankwoord richtte hij tot de familie Mommersteeg. De heer M. Geleijnse dankte het bestuur voor de prima organisatie en memoreerde de hechte onderlinge band tussen de leden. Ten afscheid dankte de heer Mommersteeg allen die meereden en hoopte dat men ge noten had, een punt wat voor nie mand aan twijgfel onderhevig was. Om 21.30 uur 's avonds waren mens en dier weer thuis in de Westhoek. Advertentie DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hont, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelij k voor de handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. ROTERDAM. De 2- en 4-deurs modellen van de Opel Rekort zullen binnenkort ook beschikbaar zijn met een nieuwe door Opel ontwikkelde 2,1 liter dieselmotor. De nieuwe Opel Rekord 2100 D zal van medio okto ber af in ons land leverbaar zijn, al dus een mededeling van de Rotter damse importeur voor Nederland, General Motors Continental. nemen om verzamelaars die hun bezit willen vervolmaken van dienst te zijn. Voor de deelnemers aan de ten toonstelling staan fraaie prijzen be schikbaar. De beoordeling van de inzendingen is in handen van een deskundige jury met ruime interna tionale ervaring. Naast de door de besturen van de bij district VII aan gesloten verenigingen beschikbaar gestelde prijzen zal een aantal ere prijzen worden toegekend. Wie zaterdag of zondag, zelf geen verzamelaar van postzegels zijnde, met zijn of haar vrije tijd geen raad weet kunnen wij van harte aanbeve len een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. De postzegelverzame laars hebben geen aansporing nodig. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank ALLE VERZEKERINGEN NOORDWELEE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3