Vliegclub Haamstede profiteert van fraai nazomerweer Modehuis „Magnetti" toonde herfst- en wintercollectie STREEKNIEUWS „Flitsen" uil het buitenland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 september 1972 Nr. 21156 Advertentie Exclusieve lederen geschenken en bureaugarnituren DAM 9 LÉNGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE een kleine vijfhonderd mensen een onderdak vinden. Zonder steun van leden, donateurs en andere finan ciële helpers zou „Het Hoogeland" nooit 75 jaar oud heben kunnen wor den. Als men van mening is dat „Het Hoogeland" een funktie heeft in deze maatschappij en dat het werk moet doorgaan, wordt ieder uitgenodigd lid te worden van de stichting. In de pauze konden twee nieuwe' leden worden ingeschreven. Na het zingen van Gez. 282 1 en 3 eindigde mej. Strootman met dankgebed. DUIVELAND Het bezoek van het prinselijk paar Aanvullend wordt met betrekking tct het bezoek van het prinselijk paar cp woensdag 27 september nog gemeld, dat de stoet bp de Wereld Nieuwerkerk binnenrijdt en dan de volgende route neemt: Ooststraat - Oude Noordstraat - Kerkring N.Z. - Weststraat - Stolpweg. Burgemeester J. D. de Kam doet een vriendelijk beroep op de bewo ners va« bovengenoemde straten woensdagmiddag de vlag te willen uitsteken. Tussen half drie en drie uur wordt de stoet verwacht. Uiter aard worden ook de andere inwoners van Nieuwerkerk verzocht woensdag a.s. te vlaggen. VIANE Brand te Viane In de nacht van zaterdag op zon dag jl. kwart voor drie werd de vrij willige brandweer alhier geallar- meerd naar Viane, omdat daar bij het scheepsslopersbedrijf van Van der Marei brand was uitgebroken. De brandweer was in een moment van tijd aanwezig en toen bleek dat er een aggregaat, waarmee elektri sche stroom wordt opgewekt, in brand stond. Dit apparaat was onder gebracht in een woonark, staande aan de haven te Viane. Met de hoge drukspuit hadden de brandweerlie den het vuur spoedig onder de knie, zodat de schade beperkt bleef. Toch hadden de mannen nog wel een uur werk. NIEUWERKERK Gespreksgroep Geref. Kerk Op vrijdagavond a.s. begint ds. Rienstra, gereformeerd predikant, met een gespreksgroep voor volwas senen in de vergaderzaal aan de Bad huisstraat. De bedoeling is om ge durende het winterseizoen éénmaal per maand bijeen te komen. De deelnemers mogen zelf voorstel len doen voor onderwerpen welke behandeld kunnen worden. Te Brui- nisse begon de predikant vorig jaar reeds zo'n gespreksgroep of bijbel kring. OOSTERLAND De aanvoer van aardappelen De aanvoer van aardappelen naar de grote loods van de C.T.V. aan de Van den Abeelestraat verloopt mo menteel zeer druk. Door de gunstige weersomstandigheden van de laatste tijd kan dit werk goede voortgang vinden. Sommige percelen daargela ten, die last hebben ondervonden van de vele regens van deze zomer, zijn de aardappelen vrij goed te noe men, wel bij de meeste telers wat aan de kleine kant. Ook de eerste le vering van suikerbieten heeft een aanvang genomen. Hierbij zijn er die veel van de wateroverlast hebben geleden.,Dit manifesteert zich hoofd zakelijk in de kortheid van de biet, en vermoedelijk ook wel in het sui kergehalte. Misschien zullen de laat ste leveringen nog wel wat bijkomen als de weersgesteldheid gunstig blijft. Wat de uien betreft, deze zijn qua kwaliteit en opbrengst vrij goed te noemen. Gelukkig zijn de prijzen aanmerkelijk vriendelijker dan vo rige jaren. BRUINISSE Verzoek te vlaggen Het bezoek van prinses Beatrix en prins Claus voert, zoals gemeld, ook door Bruinisse. Van de vluchthaven wordt naar de gemeentehaven gere den, langs rijksweg. Dorpsweg. Nieuwstraat, Oudestraat en Haven kade. De langs de route wonende inwo ners in genoemde straten worden verzocht de vlag uit te steken. Be halve de burgemeesters Peyl-Hoog- weg en Hokken zullen ook .de heren W. Okkerse en H. Schot, vertegen woordigende de vissers te Bruinisse, aan boord van de .Directeur Generaal Harmsen' aanwezig zijn. Varkenshokken worden gesloopt Dcor dc gemeente Bruinisse is op gedragen aan het sloopbedrijf Joh. Giljani te Bruinisse het slopen van een 25-tal varkenshokken achter woningen in de oude nieuwbouw te Bruinisse. Toen deze woningen in 1948 wer-- c'cn gebouwd werd een varkenshok tij een woning nog als een onmis baar attribuut beschouwd, maar dc tijden veranderden. De varkensmes- terij voor eigen gebruik kwam te vervallen en dc hokken begonnen bouwvallig te worden en namen on nodig een dfcel van het erf in beslag. Voor de iets oudere en rijpere vrouw een tuniekpak uitgevoerd in grijs met wit en zwarte strepen. De bijpassende schoenen zijn van zwart en grijs suède. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). HAAMSTEDE, 25-9. De vliegclub Haamstede is weer in zijn oude doen teruggekeerd na in het zomerseizoen veel tijd te hebben gespendeerd aan vliegkampen met daarbij dc ont vangst van gastclubs o.a. uit het bui tenland (Moers). Afgelopen zondag werd de West hoek opgevrolijkt met een heerlijk zonnetje en te\*ens aan de hemel flinke thermiek wolkjes, die de vlie gers als het ware uitnodigden om „overland" te gaan. In dc voormid dag maakte de 18-jarige Jos Schrier uit Haamstede daar gebruik van om er vandoor te gaan met een Ka-8. Aan boord een radiozend- en ont- vangstapparatuur. waardoor hij in contact bleef met de volgauto of be ter gezegd de ophaaldienst, bestuurd door Leendert Bom die trachtte in de goede richting te blijven om het toestel na de landing te demonteren, op te landen en terug naar Haam stede te brengen. De vlucht vlotte voortreffelijk bij Jos Schrier en op flinke hoogte stak hij üc Oostcrschclde over. Zuid-Bc- vcland. dc Westerschelde en Bclgic. Geruime tijd heeft hij nog boven Frankrijk gevlogen, doch daar de vereiste papieren voor dat land niet aan boord waren, en een landing al daar veel ellende en tijd vraagt, werd hij via de radio terug geroe pen naar België, waar hij inderdaad landde bij een klein plaatsje ten noorde van Lille. Hemelsbreed een goede 100 kilometer, wat voor Jos een prachtige prestatie genoemd kan worden. Advertentie j NUTSSPAARBANK Uw ideale «ezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S lot 7 RENTE BURG11-IIAAMSTF.DE: Julinnastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. Show te Zierikzee ZIERIKZEE Ver. van Oud-leerlingen Tuinbouwwintercursussen Op dinsdag 3 oktober houdt de Vereniging van Oud-leerlingen der Tuinbouwwintercursussen de eerste seizoensbijeenkomst in het Huis van Nassau. Spreker is de heer L. Nijsse, ohef van de proeftuin te Kapelle over het onderwerp: „De teelt van klein fruit". SEROOSKERKE Begin bejaardensociëteit Op woensdag 27 september wordt in het Dorpshuis weer een begin ge maakt met de bijeenkomsten van de Bejaardensociëteit, die voortaan el ke veertien dagen worden gehouden. Alle bejaarden zijn welkom. ZONNEMAIRE Filmvoorstelling „Groeten uit Zonnemaire" Vrijdagavond 29 september a.s. om 8 uur zal in het Verenigingsge bouw in de I. IVI. van der Bylstraaf een filmavond werden gehouden, ge organiseerd door de Culturele Vere niging Zonnemaire. Velen, in en om Zonnemaire zullen zich herinneren, dat dit voorjaar een groep studenten van de Filmakkademie uit Amster dam gedurende twee weken het dorp Zonnemaire kozen als decor, ter ver vaardiging van hun eindexamenop dracht. Naar scenario van Digna Sinke, die In Zonnemaire geboren werd en onder regie van Rcné Schol ten werd de film opgenomen, waarin een flink aantal inwoners van Zon nemaire als figurant werden ver zocht. Het is daarom bijzonder wel willend, dat deze filmploeg graag dc film in Zonnemaire wil vertonen. Naast „Groeten uit Zonnemaire" zal nog een tweede film worden ge draaid, ook geproduceerd door stu denten van de filmakademie. Boven dien zal de bekende boerenkapel „De Gruttepikkers", die afgelopen zomer zoveel succes heeft gehad in de Westhoek het geheel muzikaal oplui steren. De avond is tocgangkclyk voor personen van iedere leeftijd en dc toegang is f 1,- per persoon. KERKWERVE Causerie over „Het Hooge Land" In het Verenigingsgebouw hield de N.C.V.B.-afdeling Kerkwerve de eer ste vergadering na de vakantie, on der leiding van mevr. Viergever-Le- gemate. Geopend werd met het zingen van Ps. 146 1 en 3. Dc schriftlezing was uit Ps. 146 en thema van de medita tie hierover: ..God de enige helper". Aansluitend hierop zong men Gcz. 200 1 en 2. Door mej. E. Strootman werd een duidelijke uiteenzetting gegeven, met dia's, over de Stichting „Het Hooge land". Deze stichting stelt zich ten doel verzorgen, opvoeden van „thuis lozen". Vroeger waren dit „zwer vers". maar ook geestelijk minder- validcn en allen die hulp behoeven. „Het Hoogeland" te Beekbergen heeft meer dan driekwart eeuw deze men sen opgevangen, met als enige richt lijn dat ook deze wrakstukken van de maatschappij geschapen zijn naar het evenbeeld Gods. De stichting heeft nu een achttal tehuizen, waai GENÉVE. De Zwitsers hebben zich zondag met krappe meerderheid uit gesproken tegen een verbod op de uitvoer van wapens. Bij het referen dum zijn 593.199 stemmen tegen het voorstel om de wapenuilvoer te ver bieden uitgebracht en 584.726. voor. WASHINGTON. Het Amerikaanse autoconcern General Motors heeft een defect in de sluiting van het kofferdeksel ontdekt van een aantal nieuwe 73-modellen, die vrijdag j.l. in de verkoop zouden gaan. De af leveringen zijn opgeschort tot dat een nieuw onderdeel is aangebracht. SAIGON. Amerikaanse gevechts bommenwerpers hebben olie-instal laties in Noord-Vietnam bestookt om de brandstoftoevoer naar de Noord- Vietnamese troepen in het zuiden af te remmen. AMMAN. In het hoofdpostkantoor van Amman zijn vier bombrieven ontdekt die geadresseerd waren aan Jordaanse functionarissen. De brie ven waren in Amsterdam gepost. Voor wie zij bestemd waren is niet meegedeeld. BONN. De 45-jarige Liane Lindner alias Ingeborg Weber, die in West- Duitsland een zeer doeltreffend spio- nagenet had opgebouwd, is in de nacht van vrijdag op zaterdag aan Oost-Berlijn overgedragen nadat zij twee en een half jaar in voorarrest had doorgebracht. WARSCUAU. Hoge functionaris sen van het Rode Kruis zijn in War schau begonnen aan een hernieuwde poging het slepende probleem op te lossen van de Poolse burgers van Duitse afkomst, die zich bij hun ver wanten in de Bondsrepubliek willen voegen. ROME. De aan Italiaanse zieken huizen verbonden artsen zijn in sta king gegaan om aan de reeds lang bestaande eis voor hervormingen in de algemene ziekenhuizen kracht bij te zetten. De doktoren doen alleen dringend noodzakelijke operaties en behandelingen. De posten voor eer ste hulp blijven permanent bezet. RABAT. Maandag is voor een spe ciaal hof in de Marokkaanse hoofd stad een proces begonnen tegen veer tien voormalige ministers hoge func tionarissen en zakenlieden, die "be schuldigd worden van corruptie en machtsmisbruik. De beschuldigden werden in november 1971 gearres teerd. Voor 40 jaar BROUWERSHAVEN. De te houden bazar ten bate van het muziekgezel schap „Apollo" zal begin oktober plaats hebben. BROUWERSHAVEN. De toch al reeds zo moderne slagerij van de heer Verschoor alhier werd weer uit gebreid met een Frigidaire koelcel, wat zeer zeker zijn zaak wel ten goe de zal komen. OOSTERLAND. - Maandagavond waren enige jongens aan 't stoeien bij de smederij van gebr. K. alhier. Door ongeluk kreeg C. v. d. S. een klap met een voel pomp legen zijn hoofd. Geneeskundige hulp werd in geroepen. BRUINISSE. In het gezin van de heer H. van D. is een geval van diph- terilis geconstateerd. NOORDWELLE. Door ijverig werk van-zuster Hulshof f en enkele ande re personen konden 650 oude belas tingplaatjes naar het bureau van de t.b.c.-bestrijding worden opgezonden. ZIERIKZEE. De Concertzaal Sound Bioscoop opent zaterdag hare poor ten voor de eerste van de serie ge luidsfilms welke dit winterseizoen vertoond zullen worden. BROUWERSHAVEN. Zondagmid dag gaven het muziekgezelschap „Apollo" en de zangvereniging „Euphonia" een uitvoering in de tent staande op het Havenplein. Jammer dat het koude weer vele mensen thuis hield. HAAMSTEDE. Op 2 oktober a.s. is het 20 jaar geleden dat de bekende zangvereniging „Haamsteedsch Zang koor" werd opgericht. Maandag avond a.s. wordt deze gebeurtenis in eigen kring herdacht. ZIERIKZEE, 25-9. Voor een uit verkochte foyer van restaurant „Mondragon" showde modehuis „Magnetti", in samenwerking met schoenenzaak Verton een spranke lende collectie voor najaar en winter 1972-1973. Opvallend was het kleurenschema dat in talrijke creaties bestond uit zwart of grijs met een felkleurig ac cent. Dat ook de grotere maten zich voortreffelijk kunnen kleden bleek uit de bijzondere flatteuze modellen die de mannequins lieten zien. De door deze dames geshowde tuniek blouse en de wollen imprimé japon met een beeldschone dessinering oogsten een enthousiast applaus. Bijzonder elegant waren de japon nen en deux-pièces. Mannequin An neke toonde overgooiertjes, wijdval lend met ruime kopmouwtjes, waar onder men een blouse of trui kan dragen. Op deze show werd veel aandacht besteed aan de coats. Sportieve, pre tentieloze modellen in b.v. grijs, maar ook in camel die uitstekend zullen voldoen voor de rijpere vrouw. De pantalon-combinaties waren zeer boeiend. Hetzelfde gold voor de combinatie rok-blouse-slipover en de rok-pullovers ensembles. Terugkeer suède De terugkeer van suède in het mo debeeld werd treffend geïllustreerd door de mantels die Magnetti toonde. Veel waardering ondervonden de tassen en schoenen van fa. Verton. De schoenenmode is geheel aange past aan de modekleuren '72-'73. Voor de jeugd meerdere kleuren suède en lakleer met plateauzolen. In het sportieve genre hebben de jeugdige modellen wreef- en enkel bandjes. Nieuw is het korte laarsje dat een pittig acent geeft aan de pantalon. De elegante schoen is veeal uitgevoerd in calfsleer of suède. in prachtige kleuren aangepast aan de kleding. De muzikale begeleiding op deze show werd verzorgd door de heer J. P. Jongschaap. Mannequin Anneke toont op deze foto een ensemble met als hoofdkleur groen en als bijkleuren rood, geel en donkerblauw. Zij draagt bij dit geheel appel groene schoenen. Zierikzeese school open Om tiiting ie geven aan de feestvreugde gingen ballonnen de lucht in. Zeerovcrs-kindertjes keken toe toen hun school officieel werd geopend. De opening van ,.'f Kofschip", dc nieuwe openbare lagere school in plan West, kreeg de nodige belangstelling. (Foto's: Zierikzeescho Nieuw sbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3