AGENDA Opstapper C. A. Overbeeke hangt oliegoed „aan de wilgen" PRINSES BEATRIX EN PRINS CLAUS BRENGEN BEZOEK AAN SCHOUWEN-DUIVELAND Dinsdag 26 september Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 19.30 uur, vergadering C.P.B. Westerschouwen Vergadering gemeenteraad (gemeen tehuis Haamstede). Woensdag 27 september Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad Zierikzee. Herv. verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Maandag 2 oktober Zierikzee School Manhuisstraat, 20.00 uur ou deravond Rijksscholengemeenschap „Prof. Zeeman". Zaterdag 7 oktober Renesse De Ark, 14.30 uur, voorlichtings- en kontaktbijeenkomst N.V.V. Colosseum in slechte staat ROME, 23-9. Het Colosseum in Rome is er slecht aan toe. De afgelopen weken zijn 30 steen- brokken van elk rond 20 kilo losgeraakt en in het amfithea ter gevallen. Deskundigen heb ben het Colosseum, een van de beroemdste monumenten van de Romeinse oudheid, vrijdag bezocht en een verontrustend rapport opgesteld. Op de derde verdieping vallen verscheidene trappen uitelkaar en sommige pilaren die de gewelven steu nen zijn wankel. De cement is door weer en wind aangetast. Als gevolg van de uitgebreide restauratiewerkzaamheden moet het amfitheater, dat 2000 jaar geleden door keizer Ves- pasianus werd gebouwd, voor het publiek worden gesloten. Pas gehuwd paar dood door kolendamp BATIIMliN. 24-9. In BathmGn (O.) .is zondag het pasgehuwde echtpaar Stegeman-Gudde, door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. Het echtpaar, waarvan de man dienstplichtig militair was, is zater dagavond tegen middernacht naar bed gegaan on heeft de kolenhaard die in het zomerhuisje, dat in af wachting van een nieuwbouwwoning bewoond werd, helemaal volgegooid en daarna afgesloten. Zondagmorgen zouden zij bij de ouders van de heer Stegeman op koffievisite gaan. Nadat zij niet ver schenen werd op onderzoek uitge gaan, waarna het echtpaar dood werd aangetroffen. De heer Stege man was 22, zijn vrouw 21 jaar oud. Twee dames gedood in het verkeer BEEMSTER, 23-9. - Bij een ver- keersongeluk in de Noordhollandse gemeente Beemster zijn twee jonge vrouwen om het leven gekomen. Het waren de 21-jarige M. de Moes uit Amsterdam en de 22-jarige G. J. Hopman uit Bennebroek. Zij kwamen met hun auto, toen zij een vopr- rangsweg opreden, in botsing met een andere personenauto. De be stuurder van die wagen werd ernstig gewond.'Het ongeluk gebeurde bij de Beemsterbrug. Twee verkeersdoden in Oost-Flakkee DEN BOMMEL, 23-9. Bij een ver- keersongeluk in oost Flakkee (ge meente Den Bommel) zijn twee men sen om het leven gekomen. Het zijn de 27-jarige C. J. J. Zaath uit Schie dam en de 18-jarige J. Verschoor uit Pernis. De bestuurder van de personen auto, waarin de twee slachtoffers zaten, haalde op rijksweg 18 in Oost- Flakkee tijdens mist in en kwam daarbij in botsing met een tegemoet komende vrachtauto. Twee van de inzittenden van de personenauto zijn naar een ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Moordenaars Belgische veldwachter ge-arresleerd BRUSSEL, 23-9. De bijzondere op sporingsbrigade van Antwerpen heeft vier jongelui gearresteerd die de 52-jarige veldwachter in Waar loos (tussen Mechelen en Antwer pen) vanuit een hinderlaag neerscho ten. De jongste van het viertal is vijftien jaar, de tweede is zestien en twee zijn er zeventien jaar oud. Ze hebben bekend de veldwachter (Al- bert Fierens) koelbloedig te hebben neergeknald, alleen om zijn dienst pistool in handen te krijgen. Musicus Gerard Boedijn overleden BURGH, 22-9. Vrijdagmiddag arriveerde in hotel ,Hct wapen van Burgh" de heren directeuren van de Kon. Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, op inspectietocht, waarbij alle stations een beurt krjjgen. De volledige bemanning van de reddingboot „President Jan Leis" die in Burghsluis op station ligt was mede aanwezig, evenals burgemeester Everwjjn, de Inspecteur der Mij, de heer De Jonge uit Schiedam, het hoofd der Kustwacht, de heer R. Saman en de presidente der Strandreddingsbri- gade, mevrouw C. v. d. Haven-Eikelenboom te Haamstede. Het verheugde de president, de heer W. Goudriaan de bemanning van de „Leis" in goede gezondheid aan te ti-effen, doch het speet hem dat de opstapper, de heer C. A. Over- beke na 40 jaar trouwe dienst de maatschappij gaat verlaten. Namens al zijn mede-directeuren dankte de heer Goudriaan de scheidende op stapper niet alleen voor zijn vele werk, doch ook voor de enorm vele contributanten die hij bij de maat schappij aanbracht. Als dank voor dit alles spelde de heer Goudriaan hem de zilveren herinneringsmedail le op, gecombineerd met een aan denken. „Dan gebeurt er verder iet^ heel bijzonders hier in Burgh dat enig in de wereld is, want ik verwelkom hier de eerste vrouwelijke opstapper die in het vervolg de reddingsacties van de „Jan Leis" mee gaat maken. Mevrouw C. v. d. Haven-Eikelen boom, ik had u als een kenau voor gesteld, doch het valt best mee; ik wens u succes en ben dankbaar dat u dit wil doen en daarvoor de moed op wilt brengen". Aldus de heer Goudriaan. Flitsen uit het buitenland CAIRO. Het Egyptische blad Al Goemhoeria heeft een nieuwe aan slag van de Palestijnse verzetsorga nisatie „Zwarte September" aange kondigd die „de wereld zal schok ken". SALT LAKE CITY. De in Neder land geboren dr. Willem J. Kolff, uitvinder van de kunstmatige nier, is onderscheiden met een Ameri kaans-Israëlische prijs van 35.000 dollar voor zijn pionierswerk op het gebied van de ontwikkeling van kunstmatige organen. DAR ES SALAAM. Een Oegandees vliegtuig heeft vrijdagochtend vroeg de Tanzaniaanse stad Mwanza, 700 kilometer ten noord-westen van Dar es Salaam aan de zuidoever van het Victoria-meer, gebombardeerd. TEL AVIV. De woordvoerder van het Israëlische leger heeft de aan houding deze week in de buurt van Hebi'on van zestien personen be kendgemaakt in verband met een aanval op een Israëlische autobus op 11 septèmber op de weg van Jeruza lem naar Kiryath. TEL AVIV. Een Israëlische mili taire rechtbank heeft zondag een Arabische guerrillastrijder, die drie maanden geleden een bom heeft ge plaatst in een busstation, ter dood veroordeeld. De Arabier, dc 25-jari- ge Djocmrtia Moehammed Halal, werd ernstig gewond door een bom voortijdig ontplofte. Tot de zoon van de heer Overbeke, Machiel K., zei de heer Goudriaan: „Ik hoop op een zelfde periode als uw vader voor u dan hebt u een goed leven en zijn wij tevreden". - TEL AVIV-BEIROET-DAMAS- CUS. Het Israëlische blad Yedioth Aharonotk schrijft, dat de V.S. vre zen, dat de Arabische guerilla-aan- vallen en de Israëlische reactie daar op tot een nieuwe oorlog in het Mid den-Oosten zullen leiden. BRUSSEL. De 36-jarige Nederlan der Jelle Noord veld uit Horsthuizen- Stedum, is in de nacht in een zie kenhuis in Gent bezweken aan ver wondingen die hij dinsdagnacht opliep bij een verkeersongeval. De Nederlander die een vrachtwagen bestuurde reed daarmee op de E-3, nabij Nazareth, op een Franse vrachtwagen. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard dat het „heeft be grepen" dat Noord-Vietnam wapens aan Arabische guerillabewegingen in het Midden-Oosten heeft geleverd. Het noemt dit „afschuwelijke inter ventie". DUNDALK. De Ierse politie en het leger hebben zes personen gearres teerd die ervan worden verdacht de aanstichters te zijn geweest van ern stige ongeregeldheden die zich don derdagavond en -nacht in de stad Dundalk hebben voorgedaan. HANOI. Paus Paulus VI is uitge nodigd voor de bijwoning van een internationale christelijke assemblee die in oktober plaats heeft in Quebec en die is bedoeld om solidariteit met Noord-Vietnam, Laos en Cambodja te betuigen. VATICAANSTAD. Paus Paulus VI heeft een beroep gedaan op Italië, de wereld een voorbeeld te geven door zijn 21 maanden oude echtschei- dingswet teniet te doen. PHNOM PENH. De moord-per- postcampagne heeft nu ook Cambod ja bereikt. Vrijdag werd een bom brief uit Amsterdam bezorgd bij de Israëlische ambassade in de hoofd stad Phom Penh. PEKING. De Japanse premier, Kakoei Tanaka, is vandaag (maan dag) voor een historisch bezoek in Peking aangekomen, dat naar ver wacht wordt zal leiden tot vestiging van diplomatieke betrekkingen tus sen belde landen. PARIJS. Een op ccn gouden fond geschilderde „Christus" van Salva dor Dali die in december van het vo rig jaar van een tentoonstelling werd weggenomen, is vrijdag verpakt te rugbezorgd bij zijn eigenaar. Eerste bijeenkomst afd. Br'haven Plattelandsvr.Bond BROUWERSHAVEN, 23-9. Vorige week kwam dc Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. afdeling Brouwers haven bijeen in het jeugdgebouw voor dc eerste bijeenkomst na dc vakantie. Dc opkomst was niet bijs ter groot. De presidente, mevrouw Van Put te. heette alle aanwezigen van harte welkom en in het bijzonder me vrouw Stigtcr. die deze avond 7.ou verzorgen door de dames iets meer over de touwknoopkunst te vertel len. Dc presidente memoreerde het feit dat mevrouw Van der Bijl-Kik was overleden. Tevens wenste zij mevrouw Gunst veel sterkte na het overlijden van haar echtgenoot. Na nog een aantal mededelingen te heb ben gedaan gaf zij het woord aan mevrouw Stigtcr. De/.e vertelde over „macramé", de touwknooptechniek, die ai heel oud is en afkomstig uit Egypte. „Het materiaal dat gebruikt wordt voor het knopen moet aangepast zijn aan het hetgeen men wil maken", aldus mevrouw Stigter. „Wol bijvoorbeeld is er totaal ongeschikt voor". Er be staan veel mogelijkheden uit de te maken werkstukken. Een geknoopte wanddecoratie staat bijzonder fraai. Evenals geknoopte accessoires. Elke knoop heeft een eigen naam. Me vrouw Stigter leerde dc dames dc „weitusknoop" maken. Voor kleine werkstukken gebruikt men een kus sen opgevuld met zand, voor de grotere werkstukken een stoelleu ning. Ondanks het spreekwoord „Gezelligheid kent geef) tijd", beëin digde dc presidente deze genoeglijke en nuttige avond. Zij dankte me vrouw Stigter voor de prettige wijze waarop zij de dames had bezigge houden en deelde tevens mede dat mevrouw Stigtcr voornemens was, bij voldoende deelname, ccn cursus touwknopen tc gaan geven. Tot slot wenste de presidente de leden een wolthuis en sprak de hoop uit hen allen op de volgende bijeenkomst weer tc mogen begroeten.' VIANEN. Op de rijksweg Vianen- Gorinchem is zondagavond de 48-ja- rige .B J. H. Lichteringe onder Via- nen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij werd aangere den door een hem tegemoet komen de auto, die eerst een andere auto in de flank had geraakt. Het 13-jarig dochtertje van het slachtoffer en haar vriendinnetje werden zwaar gewond. VIANEN. Óp de rijksweg Vianen- Gorinchem is zondagmiddag rond kwart voor vier onder Vianen de 19- jarige mej. G. M. J. van Vliet uit IJsselstein om het leven gekomen. Zij werd met haar fiets door een auto gegrepen toen zij de hoofdrijbaan overstak. HONTEN1SSE. De 30-jarige M. van Brakel uit Leerdam is zondag avond na een ongeval op rijksweg 60 (Hulst-Kruiningen) in het ziekenhuis overleden. Hij was met zijn auto achterop een tractor gereden, die stond voorgesorteerd. De drie overi ge inzittenden zijn zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. ROTTERDAM. De 19-jarige stu dent E. Tjelpa uit Rotterdam is in de nacht van zaterdag op zondag op de Maasboulevard in de Maasstad bij een ongeluk om het leven gekomen. Zijn vriend, de 18-jarige R. F. de Frel, met wie hij op een motorfiets reed, is zeer ernstig gewond in het Bergwegziekenhuis opgenomen. HOUTEN. In de nacht van zondag op maandag is in Houten (U.) een personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De be stuurder. de 31-jarige in Houten woonachtige bestuurder, G. A. Ver- nooy, was op slag dood. DOORN. In Doorn is in de nacht van maandag op dinsdag op de Tart- huizerweg een personenauto tegen een links van de rijweg staande boom gebotst. Beide inzittenden A. J. B. uit Amerongen cn G. J. v. d. B. uit Doorn, kwamen om. De auto bleek te zijn gestolen. EXLO-ERMOND In 2e Exlocr- mond gemeente Exloo) is zaterdag middag het 8-jarig dochtertje van dc familie Roberlus uit die plaats do delijk verongelukt. Het kind rende plotseling de verkeersweg op cn werd gegrepen door een personen auto. Zij was op slag dood. Willen guerilla's Israëlische kinderen ontvoeren? JERUZALEM. 23-9. Europese in- lichtingendienstcn hebben dc Israë lische autoriteiion gewaarschuwd dat Arabische guerillastrijders van plan zijn Israëlische kinderen in het buitenland tc ontvoeren als gijze laars voor in vrijheidstelling van guerillastrijders die in Israël gevan gen worden gehouden, zo is vrijdag uit welingelichte kringen in Jeruza lem vernomen. Israël is ook gewaarschuwd dat de Arabische guerillastrijders van plan zijn Israëlische vliegtuigen aan tc vallen en andere opzienbare aanval len te verrichten. HILVERSUM. Dc NCRV-tclevisie heeft ccn musical-achtige bewer king gemaakt van „Het meisje met de blauwe hoed" van Johan Fnbri- cius. dat vanaf komende vrijdag in zeven dolen-zal worden uitgezonden. In deze serie debuteert Andi-é van Duyn acteur. Plechtigheidje te Burgli Dankwoorden van de heer Goudriaan tot de scheidende opstapper. De heer Overbeeke dankte een ie der voor de medewerking in al die jaren, speciaal de heer De Jonge voor diens raad en daad. Felicitaties Burgemeester Everwijn feliciteerde de heer Overbeeke met zijn onder scheiding en hij was trots een der gelijk iemand onder zijn burgers te mogen hebben die zijn leven instelt omdat van anderen te redden. In mevrouw v. d. Haven zag de burge meester een lieftallige dame die ech ter wel iets in haar „koppie" zit die dit er op alle manieren tracht uit te halen. Mevrouw v, d. Haven-Eikelenboom wordt dus mede-opstapster en zal het oranje oliepak aantrekken bij storm of wanneer er een redding ge daan moet worden. Zij is 36 jaar, moeder van twee kinderen en ge huwd met een gezagvoerder op een tanker van Chevron. Al enkele jaren werkt zij bij het Rode Kruis in Haamstede geeft E.H.B.O.-lessen en organiseerde de beide startjaren van de strand-reddingsbrigade. Tijdelijk was zij hulpkracht in het zwembad te Zierikzee. Haar taak op de „Jan Leis" is het helpen van schipbreuke lingen die b.v. brandwonden hebben opgelopen of zuurstof nodig hebben of andere medische zorg behoeven. De bemanning bleef na afscheid van de directeuren nog geruime tijd ge zellig bij elkaar. HOORN, 24-9. Be musicus Gerard Boedijn is zaterdag op tachtigjarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn overleden. De laatste jaren werkte hij met meer als violist of dirigent, nog wel als pedagoog en examinatoi van de Koninklijke Federatie van Harmonie en Fanfarekorpsen. Gerardes Hendrik Boedijn werd op 19 november 1893 in Hoorn geboren. Hij kreeg als musicus bekendheid door de vernieuwingen, die hij voor harmonie- en fanfarekorpsen wist te bewerkstelligen door moderne composities voor de amateur-muzi kanten te schrijven. DODELIJKE ONGELUKKEN SCHIPLUIDEN. De 22-jarigt J. H. Box uit Schiedam is zaterdagmiddag om het leven gekomen, toen hij in een sloot terechtkwam en verdronk. Opstapster mevr. C. v. d. Haven-Eikelenboom. (Foto's: Zierikzeesohe Nieuwsbode). HARMELEN. De 41-jarige me vrouw A. J. Hopnhout-Ansem uit Harmeien is zondagmiddag om het leven gekomen, toen zij in een flau we bocht de macht over het stuur van haar auto verloor en tegen een boom botste. De drie overige inzit tenden zijn gewond naar het stads en academisch ziekenhuis in Utrecht overgebracht. In kader van Zeeuws toernee ZIERIKZEE, 23-9. - Prinses Beatrix en prins Claus brengen op 27, 28 en 29 september een bezoek aan Zeeland. In het kader van een veelomvattende provin ciale toernee, zal ook een bezoek worden gebracht aan Schouwen-Duiveland. Het bezoek aan Schouwen-Duiveland - met name de gemeente Duiveland - vindt plaats op de eerste dag, nl. woensdag 27 september cn bestaat uit een tweetal onderdelen: ccn vaartocht met het m.s. „Directeur-generaal Harmsen" en een bezoek aan het landbouwbedrijf Samenwerkingsverband Docleman-Visser aan de Stolpweg te Nieuwerkerk. Na een bezoek aan Tholen maakt het prinselijk paar per veerpont de overtocht Anna Jacobapolder-Zijpe, om 12.45. Aan de vluchthaven te Zijpe vindt een begroeting plaats door burgemeester G. Hokken, waar na direct wordt ingescheept aan booi-d van het m.s. „Directeur-gene raal Harmsen". Aan boord van dit schip wordt de lunch gebruikt. Ir. C. F. W. Rietveld, hoofd van het bouwbureau Schelde-Rijnverbin- ding van de Rijkswaterstaat, geeft een uiteenzetting over de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal. Na de lunch volgt ccn diskussic over visscrijproblemcn, met name dc schelpdierencultuur, onder leiding van dc burgemeester van Reimers- waal, mr. C. Pijl Hogeweg. Om 14.30 uur is het hoge gezel schap weer terug te Zijpe, vanwaar per auto naar Nieuwerkerk wordt gereden. Ter begroeting zal aanwezig zijn burgemeester J. D. de Kam. Het landbouwbedrijf Doeleman-Vis- ser wordt bezichtigd, waarna een diskussie volgt over landbouwpro blemen. Van Nieuwerkerk wordt - via de Zeelandbrug - naar Middel burg gereden. Dezelfde dag en de daarop vol gende dagen - 28 en 29 september - wachtten prinses en prins dan nog drukke Zeeuwse dagen. STRADISHALL (ENGELAND). De ov.erga-ng van het warme Afrika naar het kille, herfstige Engeland, is voor de Oegandese immigranten een extra handicap, die het hun extra moeilijk zal maken aan hun nieuwe vaderland te wennen. Een deel van de reeds aangekomenen is onderge bracht in een voormalig kamp van de R.A.F., waar de kinderen direct de warmte van de open haard op zochten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2