AGENDA Zevenenzeventig zwemdiploma's uitgereikt in „Onderdak" Voor 45 jaar Wijziging in heffing schoolgeld wet STREEKNIEUWS „Flitsen" uit het buitenland Kon. Harmonie „Kunst en Eer" op uitnodiging naar Brussel EUROPESE LANDBOUWTOP OP EXCURSIE IN ZEELAND Duiven vangen in Den Haag Sportcentrum volop in gebruik ZIERIKZEE, 16-9. Zaterdag ont vingen 77 gelukkige kinderen uit handen van de heer G. J. Dijkstra, penningmeester van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland, een zwemdiploma. Er slaagden 51 zwemsters en zwemmers voor het diploma A en 26 voor het diploma B. Bij de diploma-uitreiking was het een gezellige drukte in het restau rant „Onderdak". De heer Dijkstra dankte de examencommissie, be staande uit de heren H Ensing te Zierikzee, H Goddijn te Goes en C. J. van Hooydonk. Het deed hem goed dat, met name de heer Ensing en de heer Goddijn bijzonder tevre den waren over de organisatie en de behaalde zwemresultaten (er wer den slechts 2 kandidaten afgewe zen). De heer Dijkstra was verheugd over het grote aantal jeugdige di plomazwemmers, maar betreurde het dat er geen oudere bij waren, waaraan hij het diploma kon over handigen. Maar dit zou - aldus spre ker - de volgende keer wel het ge val zijn. Het was hem bekend dat vele kinderen hun ouders over de drempelvrees heen hebben geholpen. „Hcewel we In een tyd van be wegingsarmoede leven, heeft het sportcentrum Onderdak over het ge bruik geen klagen. Het is bepaald geen uitzondering dat er weken zijn dat er 2.800 zwemmers en zwemsters in het zwembad komen en de sport hal 2.200 actieve sportbeoefenaars binnen de muren krijgt (inclusief het gebruik via de scholen). Het da gelijks bestuur is dan ook zeer te vreden over de gang van zaken", al dus de heer Dijkstra. Voor dat de diploma's werden uit gereikt werd het personeel van het zwembad Onderdak met een harte lijk applaus beloond voor het werk dat zij hadden verricht. Geslaagd voor het diploma A: 51 (afgewezen 1): Meisjes: Karin Struyk, Davida van Dijke, Lianne Tuitman, Carin van Liere, Evelijn Pokorni, Edith van Loon, Heieen Verbeek, Marianne Boot, Eline van 't Veer, Mary van der Linde, Ellen van der Linde, Mar ja van Duivendijk, Patricia Ta- nis, Caroline Padmos, Joane Snij ders, Joke Roskam, Marleen Rook, Marjan van der Linde, Pieternel van der Linde, Wilma van der Weele, Joke Verspeek, Vera Sterenborg, Jeanette van der Zwaag, Marianne Wijnvoord, Monique de Looze, Mar- ja de Haan, Sjouke Koster, Anne- mieke Pronk, Marianne den Har- tog, Corine Ligthart, Lydia de Raad en Edith Tuinman. ZIERIKZEE. Bij gunstig weer zal het harmonie-gezelschap „Kunst en Eer" a.s. donderdagavond in de tent op het Havenpark een concert geven. RENESSE. Dinsdagochtend ont stond brand in de loods aan de Oude Hoeve. In een ogenblik stond het schuurtje in lichte laaie. Schuur en inboedel werden een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. BURGH. De kermis behoort weer tot het verleden. Vooral dinsdag was de kermis door het uitzonderlijk mooie weer, druk bezocht. De ker mis had als gewoonlijk een ordelijk verloop. ELKERZEE. Voor de hier te geven landbouw winter cursus zich bereids zeventien leerlingen aangemeld. HAAMSTEDE. Bij de gehouden huishoudtentoonstelling te Breda met houtsnijwerk, behaalde de heer L. J. Dijkman den eersten prijs, een zilveren medaille. SIRJANSLAND. Terwijl vrijdag avond enige kinderen aan het spelen waren kwam het 13-jarige zoontje van J. D. ernstig te vallen. De ont boden geneesheer constateerde dat zijn been gebroken was, zodat het ventje de volgende morgen naar het ziekenhuis moest worden gebracht. BRUINISSE. Bij het graven der riolering alhier, werd een volledig geraamte gevonden. SEROOSKERKE. Vanwege de Centrale Vereniging voor reizende bibliotheken, is een bibliotheek van honderd boeken voor deze gemeen te beschikbaar gesteld. Jongens: Marcel Praet, Eric Qlt- hoff, Frans Praet, Marco Dekker, Henk Beeftink, Jaap Pannekoe^c, Cor van 't Veer, Peter van den Per- ge, Hans Broer, Coert Snijders, Ton Roggeband, Jaap Roskam, pees vqn der Wekken, Leen Moerland, peter van der Vlies, Hans den Bóer, Mair- tin van der Haven, Peter van der Linde. Geslaagd voor het diploma B: 26 (afgewezenl): Meisjes: Joecky Louwerse, Diny Fierens, Marieke van de Weghe, Yo- landa van de Sande, Claudia van de Sande, Tan ja Tanis, Thea van dei- Kooi, Leanne Schouls, Annette Bak ker, Jopie den Engelsman, Rita de Oude, Annelies de Wind, Irma de Wild, Marian Kramer, Marja van 't Veer, Anne van der Tuin, Carina Be\»n en Ingeborg Gudde. Jqngeqs: Jacob den Engelsman, Jacco vaq den Berge, Gert Jan Cou ncil, ^eés van der Linde, Hans As- ma, 4vi° van Loo, Wim Scheele en jaap Kloosterman. Tevens kan nog worden medege deeld, dat zaterdagmiddag jl. (5 maanden na de officiële opening) bij het vrij zwemmen, de 60.000 zwem mer c.q. zwemster de kassa is ge passeerd. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 16-9. Het ontwerp van de nieuwe school- en cursus geldwet is gewjjzigd, zodanig dat voor het bezoeken van de eerste drie leerjaren van scholen voor voortge zet onderwijs, die aansluiten op het basisónder wijs, geen schoolgeld zal wórden geheven. Door deze wijziging zal de ge schatte totaal-opbrengst volgens de regeling in het wetsontwerp niet ongeveer f 113 miljoen bedragen, maar f 58,- miljoen. Dit blijkt uit de memorie van ant woord op het kritisch gestelde voor lopige verslag van de Tweede Kamer over de heffing van schoolgeld. Minister Van Veen (onderwijs) noemt de schoolgeldheffing niet in strijd met de internationale verdra gen en verklaringen inzake school geldvrijdom. Hij zegt het schoolgeld te beschouwen als „een redelijke bijdrage" van hen die de plicht heb ben tot verzorging en opvoeding van hun schoolgaande kind. OOSTERLAND Slachtoffer kolendampvergiftiging Toen de heer B.y wonende aan' dé Oud Heilige weg alhier, zondagavond rond elf uur thuis kwam. zag hij nog licht branden in' het huis van zijn 81-jarige buurman, de heer Chr. Re- mijn (81), hetgeen tegen diens ge woonte was. De heer B. vermoedde onraad, waarschuwde een buurman én een onderzoek werd' ingesteld. Door het inslaan van eén ruit ver schaften zij zich toegang tot de wo ning én vonden de hee,r R. bewuste loos op de grond liggen. Bovendien namén zij. een sterke kolenlucht ge waar. Dokter. Dé Bruin té Bruinisse, diefde weekeinddienst had, werd ge alarmeerd. Hij aChtté overbrenging van R. naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis noodzakelijk. Diens toe stand is redelijk. BRUINISSE Zestig jarig huwelijksfeest Het echtpaar B. J. van Oeveren, P. van Oeveren-de Reus, te Poort vliet, mocht dezer dagen in goede gezondheid zijn 60-jarig huwelijks feest vieren. De heer en mevrouw Van Oeveren beide Duivelanders van geboorte, woonden van 1912 tot 1939 op Brui nisse, waar de heer Van Oeveren gemeëntesecretaris was In 1939 werd de heer Van Oevéren burgemeester van -Poortvliet In zijn Bruse periode vervulde de bruidegom talrijke funkties op maatschappelijk gebied. Zo wa$ hij ondérmeer kerkvoogd van de 'Ned. Herv.r-Kerk (bestuurslid van de Ver. van Kerkvoogdijen in Zeeland) en lid yan het bestuur van het Groene Kruis. Dat men ook in Poortvliet zijn oud-burgemeester nog niet was ver geten, getuigde de zeer vele bloem stukken, die het feest opluisterden. Enkele oud-personeelsleden van de gemeente-secretarie van Bruinisse (waaronder oud-burgemeester De Jonge van St. Philipsland) namen deel aan het etentje, waarmee het vreugdevolle feit werd gevierd. Beat en sport bij huwelijk Bij het huwelijk van de heer L. Kostende met mej. Verspoor hebben de vrienden van de bruidegom, die amanuensis is aan de Rijks Scholen Gemeenschap te Zierikzee, hem nog eens herinnerd aan zijn vroegere •hobby's, de beat en de motorsport. Toen de bruidsstoet, na de plechtig heid van de huwelijksvoltrekking, de trappen binnen in het gemeentehuis afdaalde, schalde het koper van de bekkens, roffelde de trom en liet de elektrische gitaar zijn klanken horen in een „Lang zullen ze leven" en an dere toepasselijke liederen. Buiten wachtte een nieuwe verrassing, een motorfiets stond klaar om het bruids paar naaf de zaa te rijden, waar het huwelijksfeest begon. Het raadslid mevrouw Van Leeu- wen-Sieling wordt niet verpleegd in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis zoals gemeld, maar in het Bergzicht ziekenhuis te Goes. Bouw pastorie Te Bruinisse gingen op -de hoek van de Dorpsweg en het Stenen Pad de eerste palen in de grond voor de bouw van de nieuwe pastorie voor de predikant der Gereformeerde Ge meenten; in Nederland, ds. A. van den Berge. DODELIJKE ONGELUKKEN LICHTENVOORDE. In eén flauwe bocht in een wég in Lichtenvoorde (bij Apeldoorn) is de auto van het gezin Nijhüis uit Groenlo (Gld., bij Winterswijk) tegën een boom ge reden, waarbij mevrouw Nijhuis (35) om het leven kwam. Haar man en twee kinderen liepen lichte verwon dingen op. MOOK. De 21jarige J. N. E. G. Fransen uit Beugen (gem. Boxmeer, N.Br.) is om het leven gekomen, toen hij met zijn auto in Mook (L.) tegen een boom reed. Hij zat alleen in de auto. NOORDWIJKERHOUT. De acht jarige M. Huurman uit Noordwijker- hout is vrijdagmiddag bij het over steken van een straat in zijn woon plaats door een auto aangereden. Hij was op slag dood. TILBURG. In Tilburg zijn kort na elkaar in plaatselijke ziekenhuizen twee verkeersslachtoffers aan hun verwondingen overleden. In de Pastoor Smitsstraat werd de 4V2-jarige Toin Roef door een auto aangereden toen hij tussen twee ge parkeerde auto's door wilde over steken. Kort na aankomst in het ziekenhuis is' de jongen overleden. Op de Prof. Cobbenlaan viel de 12-jarige W. van Riel, die wat speels zijn fiets bereed, voor een autobus. Ook hij overleed even na aankomst in een ziekenhuis. AMSTERDAM. De 55-jarige lijn- werker Jacob van Duyn uit Noord- wijk is op de spoorbaan Arnsterdam- Haurlem bij Sloterdijk verongelukt. De man, die deel uitmaakte van een baanonderhoudsploeg, bleef ondanks waarschuwingsseinen op de rails staan, toen een trein naderde. WEERT. Onder Weert is de heer Bollen uit Grathem om het leven ge komen, doordat zijn motor slipte. Zijn duo-passagier werd zwaar ge wond. SINT OEDENRODE. De 43-jarige J. Vermeer uit Son is om het leven gekomen, nadat hij in Sint Oeden- rode (N.B.) met zijn auto tegen een vrachtwagen was gebotst. De heer Vermeer, die van een onverharde weg kwam, verleende geen voor rang. HOOGBLOKLAND. De 62-jarige H. de keizer uit Meerkerk is bij een verkeersongeval in het Zuidholland se plaatsje Hoogblokland omgeko men. De heer De Keizer zou met zijn personenauto op een wegkruising verzuimd hebben voorrang te geven aan een. van rechts komende wagen. ZANDVOCRT. De 12-jarige J. L. Jansen uit Zandvoort is dood in het bad vah haar ouderlijke woning ge vonden. Zij was verdronken. De po litie neemt aan dat zij eerst door zuurstofgebrek onwel is geworden, want alle ramen en deuren waren gesloten. TILBURG. De 22-jarige A. Visser uit Tilburg is in een ziekenhuis in zijn woonplaats overleden aan de gevolgen van een ongeluk. Als ge volg van een ernstige verkeersfout van de bestuurder van een bestel auto botste de heer Visser met zijn motor tegen de bestelauto. Zijn duopassagier is met hersenletsel naar een ziekenhuis gebracht. UTRECHT. De 12-jarige scho lier M. A. Snelleman uit Utrecht is aan de gevolgen van een verkeers ongeluk overleden. De jongen was zwaar gewond geraakt toen hij door een personenauto was gegrepen, na dat hij met zijn fiets plotseling links af was geslagen. ZELHEM. De 16-jarige Derk Jo- han Duitshof uit Halle (gem, Zelhem) is bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Hij liep samen met zijn vriending in Zelhem rechts van de weg.en werd door éen achterop ko mende auto geschept. SCHIMMERT: - De twintigjarige mevrouw M. J, Coumans-Limpens uit Munstergeleen is bij een ver keersongelukin 'Schimmert (Lim burg) op slag gedood. Het slachtof fer zat achterop een bromfiets, die moest uitwijken voor één traktor. De bromfietsers kwamen daarbij in een greppel terecht. PUTTEN. De 81-jarige mevrouw J. Bakker uit Den Haag is overleden nadat de- personenauto, waarin zij meereed bij het in halen in; een slip raakte, over de kop slóeg en in de berm van. de weg terecht kwam. .TIEL. De 17-jarige mej. Wilpeer uit Tiel is'/verdronken, toen de auto waarin'zijzat in de Waai te Tiel reed.De 18-jarige bestuurder wist zich in veiligheid te stellen. JERUZALEM. De Israëlische mi nister van buitenlandse zaken Abba Eban, heeft aan een veertigtal col lega's persoonlijke boodschappen ge stuurd over de noodzaak van het be strijden van het terrorisme. De be-r windsman stelde de Arabische lan den verantwoordelijk, in het bijzon der Syrië, Egypte en Libanon. BRUSSEL. De Belgische oud wielerkampioen R. van Steenbergen is door de Belgische recherche aan gehouden, hij wordt er van verdacht betrokken te zijn geweest bij een aantal bankovervallen. Met van S. zijn vijf andere Belgen aangehouden. Hun arrestatie is het rechtstreekse gevolg van een arrestatie in Neder land. WENEN. De Roemeense arbeiders hebben de waarschuwing gekregen dat zij harder en beter moeten wer ken of anders rekening moeten hou den met een loonsverlaging. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft officieel het Palestijnse terrorisme veroordeeld. Dit gebeurde bij monde van het staatshoofd, Nikolai Pod- gorne die aan een diner ter ere van zijn Iraakse ambtgenoot, Achmed Hassan El Bakr, verklaarde: „Wij kunnen de acties waai toe bepaalde elementen hun toevlucht nemen, ac ties die schade toebrengen aan de Palestijnse beweging niet goedkeu ren". MANILLA. Zeker honderd mensen zyn omgekomen en meer dan twee honderd z(jn gewond toen in Naga, 260 km ten zuiden van Manilla, een houten brug onder het gewicht van honderden feestgangers bezweek. MOSKOU. Het partijblad van de communistische partij in de Sowjet- Unie „De Prawda" meldt vrijdag het overlijden van Y. A. Soeslow, echt genote van M. A. Soeslow, de voor naamste theoreticus van de commu nistische partij. Mevrouw Soeslow stierf na „een langdurige en ernstige ziekte". BRUSSEL. Vogels die in België werden gevangen om aan zangwed strijden mee te doen moesten vaak 700 tot 1400 gulden per stuk opbren gen. Er zijn gevallen geweest dat liefhebbers 2100 gulden moesten neertellen en uit West-vlaanderen is een geval bekend waarbij een Vink 5600 gulden opgebracht. Dat is ko men vast te staan na een geheim on derzoek dat de Belgische minister van landbouw, Tindemans, heeft la ten instellen. BRUSSEL. De Belgische ambtena ren krijgen een dertiende maand kinderbijslag. Het besluit daartoe is in het Belgische kabinet genomen, aldus heeft de eerste minister Gas ton Eyskens, na afloop meegedeeld. ESSEN. De Westduitse Bondskan selier, Willy Brandt, heeft zondag bevestigd dat hy woensdag 20 sep tember in de Bondsdag de vertrou wenskwestie zal stellen en daarmee de. weg zal openen voor nieuwe ver kiezingen. LJUBLJANA. Bij een botsing tus sen een Oostenrijkse bus met toe risten en een Hongaarse vrachtauto in Planina ten zuiden van Ljubljana zijn zes inzittenden van de bus om het leven gekomen en vijf gewond geraakt, van yvie één zwaar. MOSKOU^ Acht Joden in Charkov hebben président Robert McNamara van de Wereldbank per brief ge vraag hun het geld te lenen dat zij als „diplomabelasting' 'aan de Rus sische ovërheid moeten betalen om te kunnen emigreren. Zij zijn er ze kér van dat diverse internationale instellingen en particulieren zich borg willen stéllen. ENTEBBE. De Oegandese regering heeft „om veiligheidsredenen" de toelating en het verblijf van buiten landers in het land aan beperkingen onderworpen. Toeristen en echte be zoekers zullen welkom in Oeganda zyn, zó berichtte de Oegandese radio maar ze zullen voortaan het land alleen via het vliegveld Entebbe of via twee grensposten aan de grens met Kenia mogen binnenkomen. NIEUW DELHI. India zal alle ze venhonderd Pakistaanse burgers vrijlaten van gebieden die tijdens de oorlog in december vorig jaar aan het westelijke front gevangen wer den genomen. Dit is in officiële kringen in Nieuw Delhi meegedeeld. Jongetje onder landbouwmachine UTRECHT, 16-9. De 4-jarige G. Verhoef uit Baanbrugge (gemeente Abcoude) is onder de pennen van een landbouwmachine in zijn woon plaats geraakt en enkele uren later aan de gevolgen van de opgelopen verwondingen overleden. De jongen zat op een spatscherm van een landbouwtractor, waaraan een zgn. ladewagen, een machine met ronddraaiende kromme pennen om hooi te keren, was gekoppeld. Op een bepaald moment viel hij van het spatscherm. Voordat de bestuurder van de tractor kon stoppen was de jongen al zwaar gewond door de draaiende pennen. ZIERIKZEE, 16-8. Zaterdagmorgen vertrok de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" met een tweetal tou ringcars van de fa. Van Oeveren naar Brussel, waar door het winkel centrum St. Gilles grootscheepse Ontvangst floor Provinciaal bestuur DEN HAAG, 16-9. Vyf ministers cn vier staatssecretarissen van landbouw uit andere EEG-landen komen dinsdag 26 en woensdag 27 september een excursie door Neder land maken. Minister ir. P. J. Lardinois, mt wie zij samen de EEG-ministerraad van landbouw vormen, heeft hen uitge nodigd. De raad brengt jaarlijks zo'n orientatiebezoek aan een der lid-sta- ten. De uitnodiging is ook gericht tot en aanvaard door de opvolger van dr. Mansholt als vice-voor-zit- ter en landbouwspecialist van de Europese commissie. Carlo Scaracia- Mugnozza, diens directeur-generaal en de directeur-generaal van de mi nisterraad. Op maandag 25, dinsdag 26 en woensdag 27 september zal nog een ander gezelschap op de uitnodiging van minister Lardinios in Nederland zijn en een eigen excursie maken: het hoge nationale ambtenaren be staande speciale landbouwcomlté van de EEG-ministerraad. Beide ge zelschappen nemen hun dames mee. De groep der bewindslieden gaat dinsdag 26 september na een rond vlucht boven West-nederland naar Oostelijk Flevoland. Zij krijgt daar in Lelystad voorlichting van de di recteur van de rijkdienst voor de IJsselmeerpolders, bezoekt in Bid dinghuizen het veeteeltbedrijf van de heer H. Siebenga en in Ketelha ven het museum voor scheepsarcheo logie. Op 27 september gaat men naar Amsterdam. Daar zal men 's morgens de Floriade bekijken en 's middags in het paleis op de Dam door de koningin worden ontvangen. Naar Zeeland De groep der ambtenaren houdt de middag van maandag 25 en de ochtend van dinsdag 26 september een besloten vergadering in Den Haag en gaat pas dinsdagmiddag per helicopter (startplaats: het Haagse Westbroekpark) op weg naar Zee land. Na deze provincie uit de lucht be keken te hebben zal men er per toe- ringcar doorheen rijden en onder weg landbouw- en fruitteeltbedrij- ven in Biggerkerke, Lewcdorp, Oost- Souburg, Wissenkerkc en Wol- phaartsdyk bekijken. 's Avonds is er een ontvangst door het provinciaal bestuur van Zeeland in Middelburg. Woensdag 27 september gaat ook deze groep de Foriade bezoeken, waarna z(j nog in Amsterdam blUft om ais gast van minister cn me vrouw Lardinios de lunch te gebrui ken. feesten en een braderie werd gehou den. De harmonie was uitgenodigd dit feest muzikaal luister bij te zet ten. Na een voortreffelijke tocht met de chauffeurs Dekker en Van Aken ar riveerde men te tien uur in Brussel. Na de koffie werden om 11 uur de feestelijkheden geopend. In het win kelgedeelte, in één der drukste ge deelten van Brussel werd door een flinke politiemacht alle verkeer stopgezet waarna een gezelschap schepenen en vertegenwoordigers der middenstand zich naar het begin der straat begaf, die door middel van een lint in de kleuren van de Belgische vlag was afgesloten, werd doorge knipt. Een duizendkoppig publiek luisterde aandachtig naar het spelen van het Belgische volkslied door „Kunst en Eer", waarmede de ope ning een feit was. Met pittige mars muziek werd de bijna twee kilometer lange winkelstraat „genomen" het geen afwaarts een peuleschilletje was, maar terug moest gemarcheerd worden tegen een hellende straat van 15%. Er ligt dan ook menig Zierikzeesch zweetdruppeltje op de Brusselse kasseien waarbij onderling de muzikanten opmerkten „allez, bergje op en bergje af'. Niettemin was het een prettig optreden voor een dankbaar publiek. Om zes uur 's avonds stond de winkelstraat weer gestremd met trams, bussen en auto's toen „Kunst en Eer" afsloot met een muzikale show, waarna opnieuw het volkslied ten gehore werd gebracht. Het comité was zeer tevreden over Maandag 18 september Zierikzee Huls van Nassau, 19.30 uur, open snelschaaktournooi schaakver. Zie rikzee. Mondragon, 20.00 uur, vergadering „Philatelica". Plaatsenhuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad Brouwershaven. Dinsdag 19 september Zierikzee Wijkgebouw Groene Kruis, start les sen „Beter bewegen voor bejaarden". Scharendijke 19.30 uur, start moeder- en kleuter cursus. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, bijeenkomst afd. Brouwershaven Plattelands vrouwenbond. „De Drie Schapen", 20.00 uur, bijeen komst afd. Noordgouwe e.o. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Woensdag 20 september Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, vergadering afd. Zierikzee N.C.V.B. Ellemeet Dorpshuis, start bejaardensociëteit. Kerkwerve 19.45 uur, ver uur, start be- het perfect optreden en de harmonie liet bij de zuiderburen een goede in druk achter. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AALSMEER. Door een druk op de knop heeft prins Claus de fusie tus sen de twee Aalsmeerse veilingen een feit laten worden. Door de fusie van de beide zestig jaar bestaande coöperatieve veilingvereniging Bloe- menlust en de cehtrale Aalsmeerse bloemenveiling is nu een coöperatie ve vereniging ontstaan: de Verenigde Bloemenveiling Aalsmeger (V.B.A.), met meer dan 3500 leden. ROTTERDAM. Geheel onverwacht heeft koningin Juliana vrijdagavond, vergezeld door een hofdame, in de Rotterdamse schouwburg de musical „En nu naar bed" van Annie M. G. Schmidt cn Harry Bannink bijge woond. AMSTERDAM. Met het doel de consument van betere informatie te voorzien met betrekking tot het ver schil tussen echt en namaak bont heeft de international Fur Trade Fe deration, warin alle nationale bont organisaties zijn verenigd, besloten tot instelling van een handelsmerk „Echt bont". Dit merk zal in de vorm van innaaietiketten of aanhangla- bels in of aan artikelen uit natuur- bont worden bevestigd. Verenigingsgebouw, gadering N.C.V.B. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 14.3i j aardensociëteit. Donderdag 21 september Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwengroep „Wees een ze gen". Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, vergade ring N.C.V.B. Vrijdag 22 september Zierikzee Vergaderzaal Chr. Ger. Kerk, 20.00 uur, vergadering A.R. Kiesvereniging Dinsdag 26 september Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 19.30 uur, vergadering C.P.B. Woensdag 27 september Zierikzee Stadhuis, 20.00 uur, vergadering ge meenteraad Zierikzee. ALMELO. Inbrekers hebben de brandkast van de Intercommunale Krediet- en Spaarbank aan de Ada- straat in Almelo opengebrand en on geveer 6.000 gulden buitgemaakt. HILVERSUM. Meer dan acht mil joen Nederlanders vanlö jaar en ou der hebben op dinsdag 5 september en de daarop volgende nacht gedu rende kortere of langere tijd naar de radio geluisterd en/of naar de televisie gekeken om nieuws te ver nemen over de gijzeling van en de moord op de Israëlische sportlieden in München door leden van de Pa lestijnse verzetsgroep Zwarte Sep tember. SCHIPHOL. Een uit 17 leden be staande Nederlandse economische missie is voor een oriënterend be zoek van een week van Schiphol naar Algerije vertrokken ARNHEM. De Arnhemse recht bank heeft de 41-jarige zeeman Haje de G. uit Amsterdam veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens het over de Duits-Nederlands grens bij Zevenaar brengen van een par tij Hasjiesj en Lsd. De officier van justitie had tien maanden geëist. AMSTERDAM. Ook Amsterdam heeft thans zijn officiële abortus kliniek en wel de polikliniek „Oos terpark" in de panden Oosterpark 59 en 60 van de stichting voor ge neeskundige zwangerschap-onder breking. Vrijdagavond 22 september zal de jazz-musicus dr. Boy Edgar, die tevens als arts aan de polikliniek verbonden is, deze met een redevoe ring openen, waarna Jasperina de Jong een toepasselijk lied ten gehore zal brengen. DEN HAAG. De Nederlandse Vre desbewegingen: „De Doopsgezinde Vredesgroep", „Kerk en Vrede", „Pax Christi Nederland", „Sjaloom" en „De Wereld Federalisten Bewe ging Nederland" hebben in een ge zamenlijke verklaring uitdrukking gegeven aan hun grote verontrusting over het geweld, dat heeft plaatsge vonden in Münchcn en daarop vol gend in het Midden-Oosten. DEN HAAG, 16-9. In Den Haag be gint de gemeentelijke plantsoenen dienst eind september een actie om verwilderde duiven te vangen. Het toenemend aantal klachten omtrent overlast door duiven is hier aanlei ding toe geweest. De verwilderde duiven veroorzaken niet alleen ver vuiling, maar kunnen ook dragers van besmettelijke ziekten zijn, aldus de gemeente, die over de actie over leg heeft gepleegd met de dierenbe scherming. Het vangen zal met net ten gebeuren. Daarna zullen de die ren waarvan de eigenaar niet kan worden gevonden, pijnloos worden afgemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2