DE KRING BLIK DOOR HET WERELD Mislukte pogingen tot éénwording „Onderwijs in de wereld is verouderd" Molen „De Korenbloem" te Zonnemaire in desolate toestand Hf-' v..'1 VOOR DE VROUW De rib-mode zet nu helemaal door de panty voor iedere vrouw voor iedere maat De Russische vloot is bezig te ver huizen van Egypte naar Syrië. Dit is niet zo'n geweldig ingewikkelde onderneming, want het gaat niet om een komplete vlootbasis maar slechts om een plek waar herstel en provi andering mogelijk zijn. De Russische Middellandse Zeevloot is net als de Amerikaanse een apparaat dat ver der geheel op zichzelf kan opereren en in noodgevallen ze.lfs voor de be voorrading geen havens nodig heeft. Nu hoefde de Russische vloot niet weg van president Sadat toen hij wel de adviseurs en technici uit de Sow- jet-Unie naar huis terugstuurde in een boze bui. Maar de Russen laten op deze manier wel even merken dat ze de Egyptenaren niet nodig hebben. Waarbij ze en passant ervoor zorgen dat Egypte niet langer verdient aan de Sowjet-vloot. Aardiger in dit geval is dat de Sy- riërs duidelijk geen zin hebben om één lijn te trekken met de Egypte naren. Bij hen zijn de Russen wel welkom en er is er zelfs voor gezorgd dat een aantal hoge officieren die zich nog ai eens in het openbaar an ti-Russisch uitlieten uit hun posten zijn gezet. Een nieuwe periode van intense Syrisch-Russische vriend schap wordt kennelijk gewaardeerd zowel door de Russen als de Syriërs. Maar niet zozeer door Egypte en nog minder door Libië, waar diktator Khadaffi de grote inspirator is ook voor het feit dat Egypte de Russen de deur wees. Khadaffi is de mening toegedaaii dat de Russen niets in het gebied te zoeken hebben, zeker niet nu blijkt dat ze geen zin hebben al te aktief tegen Israël op te treden. Laten de Arabische landen in nauwe samen werking zelf hun boojitjes maar dop pen, is zijn beginsel, waartoe hij ook Egypte heeft overreed niet zozeer door zijn gloedvolle woorden dan wel door zijn rijkdom. Ook al is er ver der nog niet veel gebleken van de volkomen eenheid tussen Libië, Egypte en naar de bedoeling is - ook Soedan, de plannen gingen al ver der. Al was het alleen maar om stra tegische overwegingen: Israël om singelen. Verre vriend Met Jordanië valt niet samen te werken, dat is vanouds bekend. Li banon is ook al geen partner die zich voor dit soort ideeën zal laten strik ken. Blijft over: .Syrië, ooit eens met Egypte samen verbonden in de een heidsrepubliek van Nasser die na luttele jaren al weer uiteenviel. Niet alleen blijft dit land afzijdig van Khadaffi's opzet, het gaat er zelfs radikaal tegen in. Het heeft ook nog ruzie met zijn andere Arabische buur Irak, maar dit land heeft zich nooit intens be moeid met wat er aan de Middel landse Zee-oever gebeurde en voelt zich zeer zeker allerminst aangetrok ken tol het tweespan Khadaffi-Sa- dat. En lauden als Saoedi-Arabië en Koeweit die van hun olierijkdom nog al wat spandeerden om hun ove rigens niet zo erg gewaardeerde Egyptische broeders' een beetje uit de nood te helpen worden nu nog veel koeler. Tenslotte is Khadaffi een man die openlijk de verdwijning van alle vorsten eist en is niet te be roerd daarbij een handje te helpen. In zoverre zich dit tot Jordanië's Hoessein en de heerser van Marokko richt is dit voor de vorsten der Sa- oedi's en Koeweiti's niet zo'n be zwaar maar ze zijn zpker niet van plan zich al te zeer aan te sluiten bij de Libische heerser die oo khen in principe graag afzet. En zelfs binnen de nieuwe poging om een grotere Arabische eenheid op te bouwen, zien we vreemde dingen. Khadaffi is zo min op de Russen als de Amerikanen gesteld, die hij bei den uit de Middellandse Zee wil ban nen. Maar niettemin probeert zijn Egyptische broeder Sadat heftig om weer met de Amerikanen aan te pap pen - Sadat ivil kennelijk graag zo wel een goede buur als een liefst verre, maar' niet al te verre vriend hebben. Het is een Arabische specialiteit: iedere poging tot het scheppen van meer eenheid wordt begeleid met nieuwe wrijvingen die de Arabische landen weer tegen elkaar in het ge weer brengen. Flitsen uit hel buitenland BILBAO. De Spaanse politie heeft in Lequeitio, op veertig km van Bilbao, bij een schietpartij twee jon ge mannen gedood die ervan ver dacht werden tot de Baskische af scheidingsbeweging „Etax" te beho- ASSUNCION. Onder bewaking van 10 agenten van de Amerikaanse federale recherche is de „tsaar" van de handel in verdovende middelen Joseph Auguste Ricord van Para guay overgevlogen naar de Verenig de Staten om terecht te staan. SLAMANQUE. De Spaanse licht gewicht bokser Aquilino San Jose (23) uit Salamanque is in een zieken huis aan hersenletsel overleden. Na een wedstrijd over acht ronden in zijn woonplaats Salamanque voelde de bokser zich onwel. LONDEN. In Belfast hebben twee Britse militairen, die de ander voor een sluipschutter hielden, elkaar be schoten. Een liet het leven, de ander werd ernstig gewond. SAO PAULO. De Zwitserse auto coureur Silvio Moser en een Brazi liaanse baan-commissaris zijn in Sao Paulo zwaar gewond geraakt tijdens de training voor de 500 kilometer van Interlagos. AVIGNON. De Zwitserse motor coureur Verdel is op het circuit van Avignon verongelukt tijdens races in de klasse 125 cc. Verdel kwam in botsing met de Fransman Jimenez, die met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis werd overgebracht. BELGRADO. Door betere arbeids voorwaarden in het eigen land te scheppen wil Zuid-Slavië zijn arbei ders die in het buitenland werken, de terugkeer gemakkelijker maken. UNESCO-rapport PARIJS, 4-9. Deze maand zal een rapport van de UNESCO over de ontwikkeling van het onderwijs in de wereld in boekvorm verschijnen. Het werk, getiteld „Leren te zijn", bevat de resultaten van onderzoe kingen die een commissie van zeven „wijzen" van de UNESCO onder lei ding van Edgar Fauré, de Franse minister van staat voor sociale -za ken, gedurende veertien maanden in de hele wereld heeft verricht. Minister Faüré, die premier en vervolgens minister van onderwijs is geweest, zegt in het rapport dat het „huidige onderwijsstelsel verou derd is en dat „wijziging noodzake lijk is". „De school moet .niet meer van het loven gescheiden zijn, maar moet een combinatie zijn van het theoretische, technische en prakti sche onderwijs, van het handwerk en intellectuele bezigheid, teneinde de mens in staat le. stellen zichzelf te worden en te zijn. Advertentie Dames- en heren paraplu's in alle bekende merken LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Vorige molen „De Hoop" een eeuw geleden afgebrand (Van een medewerker) ZIERIKZEE. De weinige molens welke Sehouwen-Duiveland nog over heeft, verkeren lang niet alle maal jn een goede staat van onder houd. Enige molens zün dringend aan een flinke opknapbeurt oftewel restauratie toe en daar hoort zeker de ZonneraaJrse molen toe. Wie de moeite neemt om eens een kijkje aan de Veerdijk te gaan ne men zal spoedig tot de overtuiging komen, dat deze stellingmolen er wel bijzonder.slecht aan toe is. Molen en bijgekomen maken een verwaarloos de indruk en wanneer hier niet vlug hulp op komt dagen, ziet de toe komst er voor „De Korenbloem" niet erg rooskleurig uit. De Molenberg Bijna honderd jaar geleden werd de huidige molen aan de Veerdijk (Molendreef) gebouwd en voorheen stond ca. 300 meter westelijk noord west een houten zeskantige molen van het type grondzeiler, die in 1872 is afgebrand. Ter plaatse - beter be kend als de Molenberg in de kromte (nu Rietdijk) mocht deze molen niet meer herbouwd worden, zodat in 1873 molenaar Verton een molen liet bouwen op de huidige plaats. Deze houten molen stond bij de oprichting van het kadaster op naam van J. van der Bijl. van beroep Mo-, lenaar. Deze verkocht de grondzeiler op 28 maart 1835 aan M. de Graaf, die op zijn beurt in 1841 de molen weer van de hand deed en verkocht aan J. A. Verton, molenaar te Drei- schor. In deze koopacte werd de mol len ,,De Hoop" genoemd en werd te vens overeengekomen, dat de koper verplicht was jaarlijks een recogni tie te betalen aan de ambachtsheer van de Heerlijkheid Bloois van f 50,- per jaar. Op 27 oktober 1866 werd de nalatenschap van E. A. Verton- van Rhee gescheiden en de molen aan haar zoon J. C. M. Verton toe bedeeld. Bij scheiding van zijn nala tenschap op 17 mei 1867 kwam de molen in eigendom van zijn weduwe. In deze acte wordt weer vermeld, dat op de molen een erfpacht drukte van f 50,- ten behoeve van de am bachtsheerlijkheid van Bloois. Aan de hand van deze acte werd de mo len als erfpacht geboekt ten name van de weduwe C. Verton-Gaander- se en als eigenaar de ambachtsheer lijkheid. De molen is nu precies hon derd jaar geleden, af. De Korenbloem In 1873 werd op grond van de we duwe C. Verton-Gaanderse cn haar kinderen de nieuwe molen ,.De Ko renbloem" gesticht. Het werd een - v, I - ifelfl - rbmbbbbbmbbhbhbbbbhmbibrb Molen „De Korenbloem" te Zonnemaire, welke dringend aan restauratie toe is. sierlijke molen van het type boven kruier met lage stelling, met gedeel telijk schuine en gedeeltelijk verti- kale stellingschoren en uitgevoerd in gele baksteen. De hoogte van de stel ling bedroeg 4.30 meter terwijl de roeden geleverd werden door firma Gebr. Pot te Kinderdijk. De inrich ting bestond uit 2 koppel zestiender kunststenen; 1 koppel zestiender blauwe stenen; 1 kockenbreker op de begane grond; 1 mengmachine op de eerste verdieping en een buii. Verder was de molen uitgerust met een 35 pk ruwolie-hulpmotor. die het spoorwiel kon aandrijven en zodoen de alle machines. Op 21 augustus 1874 is de nala tenschap van de weduwe Verton- Gaanderse gescheiden en toebedeeld voor elk een derde deel aan J. A. C. Verton, R. M. J. Verton en C. Both Czn., beide laatsten te Dirksland woonachtig. Op 29 april 1878 ver kochten beide laatsten hun deel aan J. A. C. Verton, die dus volle eige naar werd. Op 3 juli 1884 werd weer van eigenaar gewisseld en diende P. Remijn zich als molenaar aan. 26 ok tober 1906 kwam J. Rijstenbil D.zn. op de molen en 28 november 1923 werd D. A. Rijstenbil J.zn. molenaar op „De Korenbloem". In 1961 werd de N.V. Verzicht te Lcidschcndani in bet bezit cn nog op dezelfde dag - namelijk 18 de cember 1961 - werd architect II. A. Hoogervorst te Kijkduin eigenaar aan wie de molen thans nog toebe hoort. C. P. WASHINGTON. De Japans-Ame rikaanse topconferentie op Hawaii is vrijdag geëindigd met vriendschap pelijke verklaringen over overeen stemming op het gebied van de poli tiek ten opzichte van China en het Amerikaanse tekort op de handels balans. BOSTON. Het bureau van de ge heime dienst in Boston heeft bekend gemaakt dat met de aanhouding van vijf personen,, de grootste valsemun tersbende in de geschiedenis van Nieuw England is opgerold". SAIGON. De tyfoon „Elsie" heeft met windsnelheden tot 120 km/u de noordelijke provincies van Zuid- Vietnam bereikt. De storm heeft tij delijk een einde gemaakt aan de gevechtsacties. Alle luchtverkeer is gestaakt. WASHINGTON. De Amerikaanse minister voor het leger Robert Froehlke, heeft bekendgemaakt dat er tegen twee officieren en een ser geant die betrokken zijn geweest bij het bloedbad van My Lai in maart 1968, strafmaatregelen zijn genomen. OTTAWA. Premier Trudeau van Canada heeft het parlement ontbon den en voor 30 oktober nieuwe ver kiezingen vastgesteld. HONKONG. Het Noordvietnamese ministerie van buitenlandse zaken heeft bekendgemaakt dat drie Ame rikaanse krijgsgevangenen zullen worden vrijgelaten. Het zijn luite nant Markham Ligon Gartley, luite nant Norris AJphonzo Charles en majoor Edward Knight Elias. MONTREAL. Dieven hebben in de nacht van zondag op maandag voor een waarde van vijf miljoen dollar aan schilderijen en sieraden gestolen uit het museum voor schone kunsten in Montreal. ROME. Uit protest tegen het be vriezen van de prezen zijn de klei ne lcvensmiddelenbedrijven in Rome maandag met een reeks stakingen begonnen. BAYONNE FRANKRIJK. De be kende Spaaqse stierenvechter Luis Migiel Dominguin is tijdens een gevecht in het Franse Bayonne vier keer door een stier op de horens ge nomen. Hij is zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Een dronken auto mobilist heeft op Rijksweg 13 ter hoogte van de parallelweg in Rotter dam, een lek veroorzaakt in de wa terleiding. Het gevolg was een 25 meter hoge waterzuil en een onder gelopen garage van een nabijgelegen hotel. ARNHEM. Arnhem wil toeristen belasting gaan heffen. Hetcollege van b. en w. stelt de gemeenteraad voor van iedere toerist die de dag in Arnhem doorbrengt een kwartje te vragen. De gemeente kan er per jaar ongeveer f 80.000 beter van worden. Ook Rheden wil overgaan tot toeris tenbelasting. ROTTERDAM. Twee mannen, die aan de Coolhaven in Rotterdam za ten te vissen, hebben de schrik van hun leven gehad, toen zij uit het water een kaalhoofdig man met zijn bril nog op langzaam omhoog zagen komen. Het bleek de 77-jarige heer Rode uit Rotterdam te zijn. De man is verdronken. Hoe en wanneer het slachtoffer in het water is terecht gekomen, is niet bekend. WEHL. De vijfjarige Marco Keu ben is op slag gedood toen hij in het Oostgeldersë Wehl door de motorrij der H. uit Braamt werd aangereden. Het jongetje was plotseling de weg overgestoken. De motorrijder kwam ten val en is met een schedel- basisfractuur in het ziekenhuis opge nomen. Vroeger stond een katoenen broek of jurk armetierig als het geen hoog- zomer was. Maar er is sindsdien veel met katoen gebeyrd. Er is ste vige denim gekomen en ribfluweel, glanzende moleskin en gematelas- seerde katoen. Ribfluweel en fluweel zijn fantas tisch stoffen, voor zomer en winter, en de jeugd heeft dat ontdekt. Maar niet alleen de jeugd, de poolstoffen zijn zelfs doorgedrongen tot de haute couture. En dat tehwijl corduroy en en andere ribstoffen vroeger uitslui tend werden gebruikt voor werkkle ding. In Twente ontstaan Nederland heeft een grote naam op het gebied van fluweel en rib stoffen. De grondslag voor de kleur rijke katoenen corduroy van nu werd al in de achttiende eeuw in Twente gelegd, waar de boeren 's winters uit armoede gingen weven Zij maakten linnen en bombazijn, een kombinatie i>an linnen en ka toen, waaruit het pilo en later cor duroy zijn voortgekomen. Corduroy wordt als glad doek geweven, doek van een zware, stugge kwaliteit. Het wordt pas soepel als het doorgesne den wordt, waardoor de ribbels ont staan. Vroeger gebeurde dat met de, vaste, hand. Tegenwoordig op de allernieuwste machines, die ribbels in verschillende breedten kunnen maken. Lange broeken van ribfluweel mogen dit modeseizoen eindeloos gekombineerd worden met blazers en boerenkielen. Ook broeken van denim worden daarbij ingeschakeld. Corduroy leent zich ook uitstekend HEERENVEEN. De hooischuur bij de boerderij van veehouder J. Hei- da in Oudehorne, gem. Heerenveen, is in vlammen opgegaan. De schade wordt op f 150.000 geschat. AALTEN. De boerderij van vee houder J. Eenink in Aalten is in de as gelegd. Een op stal staande koe moest worden afgemaakt. De bewo ners konden zich in veiligheid stel len. De politie schatte de schade op twee ton. AMSTERDAM. De rechtbank in Amsterdam heeft de 48-jarige gods dienstleraar G. S. uit Ankeveen we gens verduistering meermalen ge pleegd zes maanden met aftrek van het voorarrest opgelegd met de be paling dat vier maanden voorwaar delijk zullen ziji^ met een proeftijd van drie jaar. SITTARD. Eind 1972 zullen naar schatting 155 dagverblijven voor geestelijk gehandicapten in 'gebruik zijn. Daarmee is dit jaar voor de ex ploitatie een bedrag gemoeid van 38 miljoen gulden, ruim 5.000 geestelijk gehandicapten kunnen dan profite ren van de opvang in een dagver blijf. ALKMAAR. De VVD zal een bik kelharde verkiezingsstrijd in Zuid- Nederland gaan voeren als de KVP zich voor de verkiezingen uitspreekt voor samenwerking met de PvdA. Dit heeft VVD-voorman in de Twee de Kamer Hans Wiegel verklaard op een bijeenkomst van zijn partij in Alkmaar. DEN HAAG. De acteur Ko van Dijk is in de Koninklijke Schouw burg in Den Haag ter gelegenheid van de viering van zijn 40-jarige to neelloopbaan onderscheiden met de Albert van Dalsumring. De ring werd hem overgedragen door acteur en .regisseur Paul Steenbergen, die de drager ervan was. voor bijvoorbeeld een jasje in kiel- stijl of voor een heel pak. Zo'n grap pig modieus pak met een twee-rij knoopsluiting een rond kraagje en een van de knie af wijd uitlopende broek. Leuke effekten Of een pak met vrij lang jasje dat midden voor mei een rils gesloten wordt en een ceintuur heeft. Super mode voor 1972 de blazerpakken in fluweel. Heel snoezig is een model van glanzende bruine fluweel met vierkante schouderlijn, grote revers, opgestikte zakken en een knoopslui ting. De bekende Amsterdamse ont werper Edgar Vos ontwierp niet al leen het model, maar zelfs ook het bloemdessinvan een beeldschoon zacht-fluwelen jasje. Een jasje met een reverskraag, grote opgestikte zakken en modieuze pofmouwen, dal hij kombineerde met een effen zwart fluwelen broek. Heel sportief en jeugdig is een ribfluwelen pak waarvan hel korte jakje sluit met een asymmetrische ritssluiting. Grappig staat het om de broekspij pen tot op de kuit om te vouwen. Wat een bijzonder effekt geeft is, als voor een smalle ribstof een witte draad voor de ondergrond werd ge bruikt. Apart is zeker ook een rib- pak met korte mouw. Bij zo'n pak kan een zomers jumpertje, een shirt, een mouwloos truitje met kol en ook een koltrui met lange mouwen ge dragen worden. Geruwde denim Als vrije-tijdskleding bedoeld, is een overall in een felle tint tinneroy, afgezet met knopen in kontrasteren de kleur. Pakken van zwarte, glan zende katoenen moleskin zijn erg fijn om er bij te hebben. Zeker als de zon niet schijnt. Bovendien kun je er overal in verschijnen, terwijl de pakken zich met van alles wat er nog in de garderobekast hangt, laten kombineren. Mannen dragen graag pakken van geruwde denim, al of niet afgezet met witte stiksels, of glanzende, khakikleurige jasjes die zowel op spijkerbroeken als op meer geklede pantalons gedragen kunnen worden Mannen houden ook van een velours pak met diverse zakken en kleppen of van een gewoon maar gezellig fluwelen pak of van een fluwelen kolbert met fantasie des sin met een ton sur ton ribbroek. Zeer apart vinden wij een velours-kostuum in twee kleurkombinaties. Zulke pak ken zijn er ook voor vrouwen. BETTY TEELING Advertentie (in de rode verpakking) Er gaan veertien dagen voorbij. Dan krijgt Hoolwerf op de late avond een telefoontje uit Hengelo. Het is inspecteur Balk zelf die ver teld. dat de drie overige daders ach ter slot en grendel zitten. „De vrachtauto hebben we achterhaald en de dozen met speelgoed eveneens. Het zijn er nog zeven en dertig. Ze zijn net bezig ze hierheen te brengen dus Gert Hoolwerf, die net naar hel late journaal van de televisie zat te kijken, is meteen aktief. „Meneer, binnen een uur ben ik bij u. Gewel dig en gefeliciteerd met het succes. Doet u mij één plezier en licht de mensen in Dorringen nog niet in. Ik heb een paar uur nodig, begrijpt u?" „Wat dat waarschuwen betreft, daarvoor is het nu te laat, dat doe ik morgenochtend wel. Overigens, die lui maken me stapeldól. Bellen elke dag twee, drie keer op, of het speelgoed nog niet achterhaald is. Snap jij nu, waarom ze zich zo druk maken? Ik zou op mijn beurt al lang de verzekeringspenningen hebben geïncasseerd. Coby Hoolwerf kijkt de man on derzoekend aan. als hij in de kamer terugkeert. Ze ziet de verheugde blik op zijn gezicht en dan weet ze het al; hij heeft goed nieuws gekregen en zal dus alsnog de deur uitmoeten. Inderdaad schopt hij zijn pantoffels uit en trekt de schoenen aan. „Coby. ik moet nog even weg. Het zal wel laat worden, dus ga bijtijds naar bed Misschien is de hele nacht ermee gemoeid." Zc kijkt hem bezorgd aan. „Gert, jongen, maak het niet te gek. Denk er om. dat je je rust krijgt. Je bent de hele dag al in de weer geweest." „Weet ik. schat. Maar ik ben met een grote zaak bezig en als klopt wat ik in mijn gedachten heb, krijg ik misschien vannacht de hele zaak aan het rollen en zal het een sneeuwbal worden, zo groot als men nog nooit heeft gezien!" Een minuut later kust ze hem ten afscheid. „Doe voorzichtig. Gert, er wordt mist voorspeld." Automatisch kust hij zijn vrouw terug, maar zijn gedachten zijn bij het speelgoed. Als het toch eens waar is, wat hij veronderstelt. daar zou zelf Manussen, die ouwe rot in het vak, niet op gekomen zijn. De rit naar Hengelo duurt precies vijf kwartier, want hier en daar is het knap mistig. Op de grote straat weg naar Hengelo is altijd verkeer, dus moet hij een enkele maal afrem men. Bij het passeren kan hij "geen risico's nemen. Bovendien is hij po litieman en als zodanig dient hij zich stipt aan de verkeersvoorschrif- ten te houden. Maar tegen twaalven is hij in het bureau waar het nog druk is. Hij mag meteen doorlopen naar boven, waar inspecteur Balk nog op zijn post is. De inspecteur is in een voor treffelijke stemming en knipoogt te gen Gert, als deze het vertrek be treedt. Ze drukken elkaar de hand en Balk stelt Hoolwerf voor aan twee collega's, die deze zaak tot een goed einde hebben gebracht. Op vrolijke toon zegt hij; „Niet enkel in Dorringen hebben zc een bekwame rechercheur; wij in Hengelo hebben ze ook, Hoolwerf!" De bezoeker lacht een beetje en complimenteert zijn Hengelose col lega's. „Mooi werk. Dat geeft altijd een zekere voldoening, niet?" Maar hij heeft op het moment enkel be langstelling voor de pakken speel goed. Dat begrijpt Balk en hij loodst Gert naar een ander vertrek dat half gevuld is met grote, donkerbruine dozen. Gert trilt van emotie, als hij eindelijk de dozen ziet. Op elke doos 57 FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT zit een plakadres. Het zijn blijkbaar namen van zaken in Duitsland; Es sen, Dortmund. Hannover, Kassei, Hagen, Hamburg, en ook kleinere plaatsen, die hem onbekend voor komen. De etiketten zijn geelgroen en de adressen zijn getypt. Hij be kijkt alles op zijn gemak. Op de zij kant van elk pak is een grote strook geplakt: .Vorsicht! Spiel waren!" Er staan een paar dozen open. Kennelijk hebben de inbrekers wil len onderzoeken of er inderdaad speelgoed zit in de dozen. Ze zullen wel zwaar teleurgesteld zijn geweest Ongetwijfeld hadden ze iets anders vernacht, want speelgoed is niet be paald veel waard, als je het kwijt moet aan een heler. Die zal hel waarschijnlijk niet eens willen heb ben. Wie ziet er nu brood in gestolen speelgoed Voor de vier inbrekers is het dus een dubbele sof. De buit is weinig of niets waard en zc worden na enkele dagen alsnog in hun kraag gepakt. „Morgenvroeg komt de spoorwegre cherche. Die zal het verder van ons overnemen." verduidelijkt Balk. Gert kijkt op zijn horloge: het is bij half één. Voor een uur of tien zijn die lui van de spoorwegpolitie er zeker niet. Dat „morgenvroeg" kent hij. Bij de spoorwegrecherche zijn zc in de regel niet zo matineus. Hij heeft al eerder met ze samengewerkt Niemand zit ze ooit achter de vod den, dus zij doen het kalmpjes aan. Hij heeft dus voorlopig de tijd. want ook de vrachtauto uit Dorrin gen zal zo bar vroeg er niet zijn om de pakken in te laden en ermee te rug te rijden naar „Haerskte". Hij begint nu een beetje te begrijpen, waarom die Knol - of wie dan ook - elke dag een paar keer belt om te informeren, of de pakken al terecht zijn. Als zijn theorie tenminste klopt. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4