MODE-SHOW ZIERIKZEESE HUIZEN IN CONCERTZAAL „Wat zien ik" in Zierikzeese Concertzaal STREEKMEUWS Flitsen uit het buitenland Geslaagde „Mosseltocht" van Dordtse zeilers naar Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 september 1972 Nr. 21144 Grote belangstelling voor gevarieerde winterkollektie Met vertederende blikken kijkt men naar deze mannequins in spé. De kin deren tonen op deze foto goed draagbare schooljurkjes. (Van onze medewerkster) ZIERIKZEE, 4-9. Maandagavond had in een overvolle Concertzaal een gevarieerde modeshow plaats van de Zierikzeese Modehuizen „Holty", „Dreshen-Poell" en schoe nenzaak „Verton" De zaal was tot de laatste plaats bezet; er moesten zelfs nog stoelen by geplaatst worden. De show werd van deskundige toelich ting voorzien door mevrouw Corin- ne van Hijfte en verzorgd door de mannequins van modeshow-organi satie „Elégance" uit Hilversum. De show toonde de uitgebreide winter kollektie 1972-1973 van de genoem de Zierikzeese huizen. Dat betekent: mode voor. ieder uur van de dag. De modellen wer den in verschillende maten en leef tijden getoond. De show stond in het teken van het „wintermenu": de eer ste mannequin werd dan ook door een ober binnengedragen. De stoffen van de kleding zijn vooral natuurlijk: flannel, wollen velour, cashmere, mohair en wol- merk jersey, waaruit blijkt dat het schaap nog steeds niet te vervan gen is. Het is vooral een uni mode, waarbij prachtige kleurcombinaties mogelijk zijn. De basiskleuren zyn beige, grys, zwart en wit. Voorts zijn als echte herfsttinten te noemen: bordeau rood, olijfgroen, cranje-roest koper en hemelsblauw. De fellere kleuren zoals we deze in de zomer hebben gezien blijven zich in de winter handhaven, vooral voor de sportieve modellen: fel rood, groen, geel, he melsblauw, oranje en cerise. De belijning van de japonnen en mantels is veelal de „A-lijn" (wijd- uitlopend vanuit de schouders). De lengte van de mantels is voor de iets rijpere vrouw tot op of net over de knie, voor de tieners en de twens bo ven de knie. De jumpers werden ge toond in „pluises-materiaal", zoals angora en mohair De pantalon, die in de modewe reld een steeds voornamere plaats gaat innemen, heeft een iets uitlo pende tot zeer wijd uitlopende pijp, veelal gekombineerd met bijpassende jumper. De dessins zijn gestreept (in de breedte), genopt en geruit. De kleding voor de kinderen is in i j f i Mannequin Anneke toont hier een kort langharig bontjasje in zwart de eerste plaats goed draagbaar en gemaakt van gemakkelijk te wassen stoffen. Het geeft de kinderen ge noeg speelruimte en ook voor de jeugd neemt de pantalon een belang rijke plaats in. In de gezelige pauze, waarin de dames van een kopje koffie en cake konden genieten, werd druk nage praat over hetgeen men gezien had. Klassieke modellen Na de pauze werden de klassieke modellen en avondkleding getoond. Van de avondkleding, die vooral uit lange rokken bestaat, is de hoofd kleur voornamelijk zwart, gekombi neerd met bijpassende fel gekleurde blouses. De korte jasjes waren tot nu toe eigenlijk sportief. Dit seizoen worden vele variaties gebracht in lengtes. Ze worden gedragen op pan talons, rokken, japonnen en zelfs op avondkleding. De kollektie bontmantels werd ZIERIKZEE Geref. Vrouwenvereniging De Gereformeerde, vrouwenver eniging „De Lampen Brandende" te Zierikzee start met haar eerste ver gadering in het nieuwe seizoen op woensdag 6 september a.s. in het Geref. Verenigingsgebouw, St. Do- musstraat. Mevr. J. P. Kleemans- Rentier heeft deze avond als onder werp „Onze kerkgang" uit de nieu we joekel „Weerwoord". Allen, ook belangstellenden, har telijk welkom. Valpartij na botsing met brommers Gisteren (maandagmorgen) had op de kruising Weststraat-Balie een val partij plaats toen de bestuursters van met bijpassende pantalon met iets uitlopende pijp. (Foto's: Zicrikzceséhe Nieuwsbode). vooral getoond in „nerts". De bij passende schoenen, bij deze toilet ten hebben veelal plateauzool en opengewerkte wreef. De lakschoen komt ook weer „in". De kleuren zijn verschillend en aangepast aan het toilet. De lengtes van de hakken va riëren nogal. Voor de jeugd is even eens de lakschoen zeer „in". De schoenen zijn verkrijgbaar in aller lei kleuren en veelal gekombineerd, zoals zwart, rood, beige. De hoedenkollektie van modehuis „Dreshen-Poell" bestaat vooral uit hoeden, met brede rand en de baret. De laaste is uitgevoerd, zoals de jumpers, in mohair en angora. Deze hoed met een brede rand staat bij de rijpere vrouw dan ook zeer chique. Tot slot van deze show bracht de heer Holty de lady-spea ker en de mannequins een bloemen hulde. Voor de muzikale begeleiding zorgde bij deze geslaagde show de heer J. P. Jongschaap. twee bromfietsen, resp. mej. E. B. uit Nieuwerkerk en mej. A. W. uit Zierikzee; met elkaar in aanraking kwamen. Mej. E. B. liep hie.rbij zo danig letsel op aan het hoofd dat zij naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Ziei'ikzee moest worden vervoerd. De schade aan de brom fietsen was gering. Vergadering afdeling Schouwen Ned. Bond van Plattiandsvrouwen Kermis beginl zaterdag De jaarlijkse kermis staat weer voor de deur. Deze week wordt op het Havenplein een begin gemaakt met de opbouw van de diverse at tracties. Ditmaal komen er veertien verschillende „tenten". Van zaterdag 9 september aan'staande zal het ker- misple'zier weer tot en met donder dag 14 september het stadscentrum beheersen. De volgende attracties zullen wor den opgesteld: Autoscooter, J. F. de Vou; Golfbaan, P. Witte; Suikerspin, P. Witte; Minicars, A. G. H, Weg- kamp; Holly-cranes, J. Cloo; Lijn- trek-bussentent, J. Witte; Bulldozer- schuivenspel, J. Cloo; Palingkraam, G. J. Bottenberg; Schietsalon, A. GrienSven; Olicbollentent, C. J. Jong- mans; Nougat, Jac. Theuns; Baby- Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor GIRO met dagafschriften en betaalcheques KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. molen, G. v. d. Zande-Belet; Balco- rotor, C. J. v. d. Laan; Poffertjes tent, Joh. v. d. Zande. brouwershaven Burgerlijke stand over de maand augustus 1972 Geboren: 1. Adriaan Jan Marinus, z. van M. W. Nuijens en E. Smits; 12. Eveline, d. van J. J. de Wilde en C. P. Boot; 13. Adriaan Jan, z. van M. A. van Leersum en C. J. van den Hoek; 13. Cornelia Marina, d. van C. van Ast en M. J. van der Wielen; 14. Dingeman Pieter, z. van L. Jonker en M. Verwest; 23. Cornells Marinus, z. van H. C. Kurvink en P. F. Berre- voets; 31. Mariska, (te Zierikzee), d. van A. Romijn en A. W. Padmos. Overleden: 1. Wilhelmina Franci- na Korstanje, 54 jr., echtg. van C. D. Kloosterboer; 5. Izaak Deuroo (te Zierikzee), 88 jr., echtg. van M. M. van Bemden; 6. Janna van Nieuwen- huize, 66 jr., echtg. van C. Botbijl; 10, Dina de Valk, 84 jr., echtg. van A. Koster; 20. Klazina Kik, (te Dor drecht), 57 jr., wed. van C. J. van dei- Bijl; 8. Marcelis van der Est, (te Zie rikzee), 72 jr., echtg. van D. J. van der Linde. Gehuwd: 1. Jacobus Pieter de Regt, 23 jr. en Johanna Cornelia van Maanen, 22 jr. (beiden Brouwersha ven); 25. Pieter Leendert Moerdijk, 27 jr. (Goes) en Cornelia de Blonde, 22 jr. (Brouwershaven). Installatie-Feestprogramma Burgemeester L. M. Moermond te Westkapelle Ter gelegenheid van de installatie van de heer L. M. Moermond tot burgemeester der gemeente West kapelle op zaterdag 9 september a.s. zullen er de gehele dag feestelijkhe den plaats vinden. 's Middags 1 uur wordt het bur gemeestersechtpaar aan de gemeen tegrens ontvangen, waarbij ook rui ters op versierde paarden aanwezig zullen zijn. Om half twee wacht de fanfare O.K.K. bij kasteel van Bata via de stoet op om zich met pittige marsmuziek naar het gemeentehuis te begeven waar om kwart voor twee een zanghulde door de school jeugd zal worden gebracht. Om twee uur vindt de installatie plaats in het verenigingsgebouw „Westka pelle herrijst", terwijl tegelijkertijd in hetzelfde gebouw voor de jeugd een poppenkastvoorstelling plaats vindt. Om half vier vindt er een défilé plaats door de plaatselijke vereni- gingeiï' voor het gemeentehuis. Om 5 uur zal burgemeester Moer mond de bevolking vanaf de pui van het gemeentehuis toespreken, waar na de postduivenvereniging „De Zwaluw" duiven zal loslaten en O. K.K. marsmuziek ten gehore zal bregen. Om half zes kan de bevolking ken nis maken met de nieuwe burge meester. Half acht volgt er een lam- pionoptoch, voorafgegaan door de fanfare O.K.K. Na afloop zal dit muziekcorps ter afsluiting van deze feestelijke dag nog een taptoe ver zorgen. Concert „Luctor et Emergo" Zaterdag 9 september geeft de muziekvereniging „Luctor et Emer go" uit Renesse een uitwisselings concert in de muziektent te Bruinis- se. Voordien, zal het korps een klei ne rondgang door het dorp maken. Aanvang 8 uur. Gehoopt wordt op goed weer en een goede belangstel ling. BRUINISSE, 4-9. Dc jaarlijkse mosseltocht waarbij schepen van de zeilvereniging Dordrecht en Omstre ken naar Bruinisse komen om daar een gezamenlijke mosselmaaltijd te houden vond zaterdag 4 september weer plaats. Ditmaal waren een kleine honderd jachten van de partij, meer dan tot dusver in de geschiedenis van de Brusc watersportvereniging. Met een n.o. wind kwamen veel schepen, met de kleurige spinaker bijgezet, het Volkerak afstormen, dit was een gigantisch gezicht. Aan de tocht is jaarlijks ook een wedstrijd verbonden, voor de beste stuurvrouw, de zgn. stuurvrouwen- wedstrijd en hiervoor hadden 52 schepen ingeschreven, waarvan 9 leden van de W.S.V. Bru. De prijsuitreiking in de tot ccn feestlokaal omgetoverde botenloods van de heer D. van Duivendijk Jr., begon met een welkom van wethou der S. A. Jumelet, die burgemeester Hokken verving. De gemeente Bruinisse stelt name lijk ieder jaar (thans voor het 2e jaar) een 7..g„ „zilveren mossel" be schikbaar voor deze mosseltocht. zierikzee, 4-9. Het kon eigenlijk niet uitblijven, en nu is het dan zo ver: de roemruchte film „Wat zien ik" naar de bekende boeken van Al- bert Mol komt in de Zierikzeese Con certzaal. Het verhaal van „Blonde Greet" zal in vier voorstellingen te zien zijn: donderdagavond 7 september, zater dagavond 9 september, dinsdagavond 12 september en woensdagavond 13 september aanstaande. De hoofdrollen in „Wat zien ik" zijn toebedeeld aan Ronny Bierman, Sylvia de Leur, Piet Römer, Jules Hamel, Henk Molenberg en Albert Mol. Gemeenteraadsvergadering Op vrijdag 29 september wordt te Bruinisse een openbare vergadering van de gemeenteraad gehouden. Aan deze vergadering zal een be spreking vooraf gaan over het z.g. bestemmingsplan „Riekusweel". Nu Plan-West volgebouwd raakt zal bouwgrond moeten gevonden ooste lijk van de gemeente en men komt dan in de buurt van „Riekusweel", 't water dat nog is overgebleven van de voormalige in 1802 afgebroken buitenplaats van de Ambachlsvrou- we van Bruinisse. Het verkeer over de Grevelingendam In de afgelopen maand augustus was er nog een zeer intensief auto verkeer over de Grevelingendam, zij het dat 70.000 auto's minder passeer den dan in juli. Toch bereikte iedere zondag nog 12.000 tot 13.000 auto's en kwam het geheel van deze maand op 260.099. Op 1 augustus stond de teller op 11.789.046, op 1 september op 12.049.145. Vogels op het Grevelingenmeer Nu het Grevelingenwater niet meer door eb en vloed op en neer gaat is nog meer dan voorheen het Greve lingenmeer een dorado voor water vogels, die men in grote getale op de droog gevallen, gronden (zandpla ten) bezig ziet. Een (nieuwe) zeldzaamheid tot dusver was de nu al enige maanden in de hoek Grevelingendam, kust van Flakkee aan de Grevelingen huizende kolonie knobbelzwanen. Er werden er op verschillende keren al 120 geteld. De vereniging geeft die zilveren mossel aan hem of haar, die zich het meest voor de watersportver. heeft ingespannen. De gelukkige was dit maal mevrouw De Graaf-Dupree. Wethouder Jumelet stelde dat hij moeilijk de lof van de watersport kon zingen, gezien het feit dat het hem privé was overkomen, dat hij twee keer een aansluiting had ge mist (van bus en trein op dezelfde reis) omdat er zonodig jachten door de Grevelingensluis en de sluis van het Vcerse Meer moesten, maar dat het feit dat de jachtenbezitters hier mosselen kwamen eten veel ver goedde. Mosselmaaltyd Aan die mosselen deden velen z.ich daarna tegoed cn er werden vele Dorties verorberd, door dc plm. 500 aanwezigen. Gezamenlijk consumeer de men circa 550 kg, plus brood en koffie. Intussen xverden een groot aantal prijzen uitgereikt. Van de water sportvereniging Bru won mevr. Ma rijke Sieling met de Bramel II, de eerste prijs uit Klasse A. Willemicn Varrossicao won mot dc De succesformule van „Wat zien ik" ligt misschien niet zozeer in het „gewaagde" karakter van de „very human stories", maar wellicht meer in het volstrekt levensechte Amster damse idioom, vol uitdrukkingen en onverwachte zinswendingen, die vaak een humor hebben die vlak te gen tragiek en soms gruwelijkheid aanligt. „Blonde Greet" is een Am sterdamse prostituee, maar geen ge wone. Zij is in wezen een goedhartige meid. Een beetje lui en onverschillig maar toegerust met een ijzersterk humeur en een onverwoestbare hu mor, die haar in staat stelt het bui tengewone „leven" te leiden van het oudste beroep ter wereld. China weigert erfenis LONDEN, 2-9. Hoffelijk maar vast besloten heeft China een bedrag van elfduizend pond sterling (co. 88.000 gulden) van de hand gewezen dat een Eng,elsman per testament aan dit land had nagelaten als tegemoet koming in het leed dat het Chinese volk bij de opiumoorlog met Enge land van 1839 tot 1842 heeft onder gaan. „Het Chinese volk verheugt zich thans onder de leiding van een volks regering in een gelukkig bestaan en het heeft de erfenis niet nodig", ver klaarde een woordvoerder van de Chinese ambassade in Londen. Hij bracht niettemin de Britse gever dank voor zijn geste. LONDEN. Engeland heeft landen binnen de E.E.G. en in Latijns Ame rika en Afrika om hulp gevraagd by de oplossing van de humanitaire problemen die het gevolg zullen zyn van de uitwijzing der Aziaten uit Oeganda. ROME. Het Italiaanse spoorweg verkeer is maandagavond danig ont wricht toen het merendeel van de 216.000 spoorwegwerkers voor een dag in staking ging. HELSINKI. President Urhu Kek- konen heeft maandag een nieuwe Finse regering bestaande uit vier partyen van het centrum-links be ëdigd met de sociaal-democraat Ka- levi Sorsa als premier. Zeehond II, de derde prijs uit Klasse E. Annemarie Snel van de Hannibal won de „Dirk van Duivendijk prijs" V.V.V.-voorzittcr C. Jumelet liet duidelijk merken, dat dc oorspronke lijk door dc V.V.V. georganiseerde mosseltocht hem na aan het hart lag. Hy reikte dc gclukspryzcn uit. be staande uit ccn schccpslamp. ccn barometer en wandtegcls, alle doof V.V.V, beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking werd besloten met het op het podium roepen van de „mosselkokers", een 12-tal jonge lui. die omdat ze zich verdienstelijk hadden gemaakt, gehuldigd werden met een versierde literfles. De heer Padmos, reeds voor dc zevende keer mosselkoker, werd uitgeroepen lol super mossclkoker. De Dixyland Band zorgde na de elerij voor passende begeleiding van het zeilersbal. Een compliment verdienen mej. Leny Roukema en de heer Henk Groeneveid voor de bediening tijdens de mosselmaaltijd, waarvoor een aantal dames waren gecharterd, ter wijl mej. Roukema met behulp van schoolkinderen honderden broodjes had gesmeerd en belegd. Na de vakantieperiode beginnen de activiteiten weer van de afd. Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en wel met de najaarsvergadering op maandag 11 september a.s. in de bovenzaal van restaurant „Mondragon". Op het pro gramma staat o.a. bespreking van het winterprogramma en bestuurs verkiezing. Kandidate in de wegens vertrek ontstane vakature van me vrouw Nieuwendijk is mevr. C. M. Beyer-Waayer. In de pauze zal een verkoopstand worden ingericht ter versteviging van de ju'bileumkas. Na de pauze zal wijkzuster De Ruyter een praatje houden over het onder werp ,Het werk van de wijkverpleeg ster". Opbrengst collecte De alhier gehouden collecte ten bale van de kankerbestrijding (Kon. Wilhelmina Fonds) heeft opgebracht het mooie resultaat van f 3.525,89. DREISCHOR Opbrengst collecte De te Dreischor gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding (Koningin Wilhelmina Fonds) heeft opgebracht de mooie som van f 468,85. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der- Rijkspolitie te Bruinis se zijn nadere inlichtingen te beko men over de in de maand augustus 1972 te Bruinisse gevonden voorwer pen: een damesjasje, een kindertrui, een kindervest (alles bij elkaar) een zilveren kettinkje met sterrenbeeld, een tweedelige werphengel met mo len en metalen hengelhouder, en een heren polshorloge. Advertentie Zware Shag? '"Gander is et

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3