JERRY'S AGENDA Filmkring „Ziejook" start met boeiende film „De rode cirkel" BIOSCOOP „DE CONCERTZAAL" Verkeerscontrole Kloosterweg Haamstede Joods protest tegen Sowjet-Unie Wierings plan tegen slib voor mossels „WAT ZIEN ÏK" Arrestaties in Spaans Baskenland Afscheid burgemeester G. van Velzen als burgemeester van Sint Philipsland Vijftienjarige jongen uit Hilvarenbeek bekent wurging van 13-jarig meisje Vrouw in bed met ijzeren staaf bewerkt Vrijdag a.s. in. aula Lyceum te Zierikzee Advertentie Ook commissaris Maltci heeft niet stilgezeten. Hij bezoekt vele dancings om iets over Vogel te weten te ko men. Sarti, een bareigenaar, weet meer dan hij wil zeggen en Mattei legt hem het vuur na aan de sche nen. De inbraak in de juwelierszaak lukt, maar dan pas na zeer veel zweetdruppels en een beetje geluk. Rico weet zeker dat Corey de in braak heeft geleid. Hij is doosbang voor Corey en zorgt dat geen enkele heler de juwelen wil kopen. De ju welen zijn derhalve voor Corey en de zijnen waardeloos. Via Sarti komt Mattei met Corey in gesprek. Mattei biedt hem aan de juwelen te kopen. De volgende avond gaan Corey, Vo gel en Jansen met de juwelen naar het buitenhuis van Mattei, dat om singeld is door de politie. In de tuin volgt de definitieve af rekening, de finale van een boeiende menselijke triller. Actie in ,De Rode Cirkel". ZIERIKZEE, 4-9. Vrijdagavond 8 september aanstaande gaat de Zie- rikzeese Filmkring „Ziejook" van start met een boeiende filmavond ter inleiding op het komende winterpro- gramma. In de aula van het profes sor Zeemanlyceum opent de film kring het seizoen met de vertoning van de sfeervolle onderwereldthriller „De Rode Cirkel", met in de hoofd rollen Alain Delon, Bourvil, Yves Montand en Gian Maria Volonté. De filmkring „Ziejook" streeft naar goede films zodat het zogenaamde „consumptie"-werk ook deze winter bepaald niet aan de orde zal komen. Dankzij deze opzet heeft de kring een flink ledenbestand weten op te bouwen. De kosten van het lidmaat schap (drie gulden) behoeven overi gens geen beletsel te zijn om de be langstelling voor „Ziejook" nog be langrijk te doen toenemen. Het programma voor de komende maanden bestaat uit een tiental films 2n werd zo goed mogelijk samenge steld in overleg met de Z.V.U. om te voorkomen dat men in eikaars „vaarwater" terecht komt. De Rode Cirkel Over de inhoud van „Ziejook's" eerste film, De Rode Cirkel, lezen we het volgende: Commissaris Mattei van de Parijse recherche is per trein op weg naar Parijs, een handboei verbindt hem aan een arrestant, een zekere Vogel. Doch 's nachts weet Vogel zich op ingenieuze wijze van de boei te ont doen en te ontkomen. Vogel is gevlogen en Mattei zet een grote opsporingsactie in. Ongeveer tegelijkertijd wordt Corey uit de ge vangenis van Marseille ontslagen, waarin hij door verraad van Rico was beland. Corey bezoekt Rico on verwachts en maakt hem niet alleen een revolver maar ook een flinke hoeveelheid geld lichter. Door een samenloop van omstan digheden ontmoeten Vogel en Corey elkaar. Corey houdt Vogel uit handen van de politie terwijl Vogel twee mannen, die Corey in opdracht van Rico moeten doden, neerschieten. Vogel en Corey besluiten een ju welierszaak van zijn kostbare inhoud te ontdoen. De jüwelen worden door aen uitgekookt bewakingssysteem ge vrijwaard tegen< grijpgrage handen. Reeds vele inbrekers liepen hier in de val. Maar Corey heeft een zeer slim plan bedacht, waarvoor hij de hulp inroept van Jansen, ex-politie man en scherpschutter, Jansen is nu alkoholist, maar is zo geobsedeerd door Corey's plan dat hij de fles laat staan en zich oefent op het scherp- schieten. WESTERSCHOUWEN, 4-9. De Rijkspolitie in Westerschouwen heeft maandagmiddag weer in samenwer king met de verkeerspolitie uit Mid delburg een snelheids controle ge houden in de Kloosterweg te Haam stede. „Roll-on-roll-off" dienst Vlissingen-Ramsgate VUSSINGEN, 4-9. Maandagmor- gen is in de Vlissingse binnenhaven de Roll-on-roll-off dienst tussen Vlissingen en Ramsgate van start ge gaan. De dienst wordt uitgevoerd docr de zes maanden geleden opge richte „Channel Bridge Line" LTD, een Engels-Belgische maatschappij. Op het ogenblik beschikt de maat schappij over twee schepen. In ok tober zullen nog twee schepen in dienst worden genomen. Dan zal te vens het aantal aanloophavens wor den uitgebreid. De schepen worden tweemaal per dag in Vlissingen en in Ramsgate geladen en gelost. De directie hoopt ook op een groot goe derenaanbod uit de Oostbloklanden. Den Boscli twee dagen paardenstad DEN HAAG. 4-9. Vrijdag 15 en za- terdag 16 september, twee dagen lang, is de Brabantse hoofdstad straks paardenstad. Die dagen zijn nl. ge reserveerd voor de Nationale Kam pioenschappen van de Koninklijke Vereniging ,Het Nederlandsche Trek paard', die in en rond de Bossche Brabanthallen wordt gehouden. Een concours - dit jaar het 37ste - dat in de loop der jaren een heel eigen klank, een heel eigen naam heeft ge kregen, dat uitgegroeid is tot een agrarische manifestatie van het al lereerste plan. CANBERRA, 3-9. Ruim 200 Joden hebben zondag 50 zakken met elk 200 Australische dollars in munten van 50 cent - in totaal dus 10.000 dollar - voor het hek van de Sowjetrussische ambassade in Canberra neergezet uit protest tegen het besluit van het Kremlin dat de Joden in de Sowjet- Unie die een uitreisvisum voor Is raël willen de kosten van hun oplei ding aan de staat moeten terug beta len. DEN OEVER. De gemeente Wieringen heeft een plan bedacht waar van zy twee belangrijke voordelen verwacht: er zal een eind komen aan het dichtslibben van de vaarroute door de Waddenzee naar de vissershaven van Den Oever en naar de sluizen in de Afsluitdyk. De mogelykheid zal ontstaan dat na de afsluiting van de Ooster- schelde de nieuwe mosselverwaterplaatsen by Wieringen komen in plaats van by Texel. Het plan beoogt, in de Waddenzee een zogenaamde oversiagdijk van dertig kilometer lengte te bouwen, die met de noordkust van Wieringen ongeveer een driehoek zal vormen. Doordat die dijk de stroming in de vaarroute bevordert wordt verdere dichtslibbing daarvan tegengegaan. Aan de Wieringsc kant van de dijk ontstaat een afgesloten watervlakte van 2600 hectare. In plaats van deze droog te malen wil men er de mosselverwaterplaatsen in onder brengen en er verder een natuurreservaat van maken, zodat geen milieuvervuilende industrie de mosselcultuur kan schaden. Uitvoe ring van dit plan zal het op Deltahoogte brengen van de huidige, elf km lange Waddcnzcedyk van Wieringen overbodig maken. brengt in de kermisweek op de volgende dagen: DONDERDAG 7 SEPTEMBER ZATERDAG 9 SEPTEMBER DINSDAG 12 SEPTEMBER WOENSDAG 13 SEPTEMBER De stukgelezen walletjesroman van Albert Mol, nu verfilmd. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijzen f 4,50 en f 5,50. Toegang 18 jaar. Voorverkoop op de dag van de voorstelling van 11-12 uur aan de kassa. Hoewel het duidelijk waarneem baar, was, dat vele autobestuurders elkaar tijdig waarschuwden, moes ten er nog heel wat bonnen geschre ven worden. Ook mensen uit eigen omgeving, die toch zo langzamer hand wel de verkeersborden met de cijfers 50 km moeten kunnen dromen blijken het nog steeds 'niet af te le ren. Sommigen sputterden wanneer ze in de val liepen, maar het con- trolebusje stond toch wel duidelijk zichtbaar langs de weg opgesteld. Zolang men in het algemeen niet wil letten op de verkeerstekens zal het nodig" blijven dat er op deze wij ze controle uitgeoefend moeten wor den. BILBAO, 4-9. In het Spaanse Bas kenland zijn de laatste, dagen talrij ke arrestaties verricht naar aanlei ding van de bloedige botsingen van vorige week tussen leden van de se paratistische beweging ETA en de politie. Naar van welingelichte zijde in Bilbao is vernomen woi'den onge veer 100 personen door de politie on dervraagd. Een-eii-twiiitig gewonden bij instorting van tribune in Spanje IZNAWORAF, 4-9. Eenentwintig mensen hebben verwondingen opge lopen en twee hunner ernstige - toen maandag in het Zuidspaanse dorp Iznatoraf een tribune instortte. De slachtoffers sloegen tijdens een dorpsfeest het rennen van stieren door de straten gade. Opgelucht echtpaar UTRECHT, 4-9. Een Mexicaans echtpaar heeft ifanuit Hamburg ken nis gemaakt met eerlijk vinderschap in Amersfoort. In Hamburg kwam het echtpaar tot de ontdekking dat zij op het station in Amersfoort een tas hadden laten staan met daarin ruim 3000 dollar en nog wat Mexi caans geld. Door de Duitse spoorwe gen werd met Amersfoort contact op genomen en het bleek dat een onbe kend gebleven persoon de tas op een bank had zien staan en deze had af geleverd bij het loket gevonden voor werpen. De tas werd naar het opge luchte Mexicaanse echtpaar in Ham burg vervoerd. yscccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccryyyys ST.-PHILIPSLAND, 4-9. Welge meend waren de woorden van hul de, die burgemeester G. van Velzen werden gebracht by zün afscheid als burgemeester van St. Philipsland, wegens zyn benoeming tot burge meester van Goedereedc. Begonnen werd met de officiële gemeenteraadsvergadering, waarin het benoemingsbesluit werd voorge lezen en waarin door burgemeester Van Velzen een afscheidsrede werd gehouden, die door wethouder W. Rijstenbil werd beantwoord. Mevr. Van Velzen kreeg bloemen, nadat door de raad een bureauset was aan geboden. Wethouder Walpot dacht bij dit afscheid over de gelijkenis van de talenten en van de ponden. Ook daar kreeg de goede rentmeester zeggen schap over meerdere steden. Namens Anna Jacobapolder sprak de heer De Jager (raadslid), terwijl de wnd. se cretaris, de heer Beneder, namens het personeel een draagbare radio overhandigde. Na de officiële raadsvergadering sprak allereerst burgemeester Van Boeyen uit Tholen, namens het Ka naalschap „De Eendracht" en namens zijn gemeente als buurgemeente. De gemeente St.-Philipsland kent wei nig financiële zorgen, het Kanaal schap des te meer. Hij bood een boekwerk aan. Burgemeester S. Frankce memo reerde wat burgemeester Van Vel zen als docent van de bestuursschool KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Aan de Groen burgwal in het hartje van oud-Am sterdam is een pand van vijf verdie pingen uitgebrand dat bij de Ween- sche Hoedenfabriek J. Nieuwes in gebruik was als confectie-ateliér en pakhuis. ZUNDERT. In het Sint Ignatius- ziekenhuis te Breda is de 23-jarige P. J. Booy uit het Zeeuwse Borsele overleden. De man reed in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn personenauto op de weg van Ruc- phen naar Zundert uit een flauwe bocht en kwam tegen een boom te recht. ROTTERDAM. Tijdens het week einde heeft een onbekende op ver schillende plaatsen in Rotterdam voertuigen in brand gestoken. In to taal gingen drie brommers, twee mo torvoertuigen en een auto in de vlammen op. De politie heeft nog geen spoor van de dader kunnen vinden. DEN HAAG. Minister Schmelzer van buitenlandse zake meent dat in de negatieve houding van de Oost bloklanden ten aanzien van de Eu ropese Economische Gemeenschap een kentering valt waar te nemen. Zeeland heeft betekend, onder aan bieding van een boekenbon. Burge meester mr. Van der Meer van Steenbergen sprak als goede buurge meente, die in het „Eendrachtschap" eveneens prettig had samengewerkt. Ds. Gebraad sprekende namens al le kerken, bracht dank voor de on dervonden hulp bij verbouwingen enz. Als hoofd van de groep Rijkspolitie sprak adjudant W. Vlam uit Brui- nisse, de heer Van Gastel als dijk graaf. Dokter Menger sprak namens alle verenigingen en bood een staan de klok aan. Hij vergeleek burge meester Van Velzen bij een „bouw pastoor". De heer Stols sprak namens het Groene Kruis, bejaardenzorg en dorpsbelangen (boekenbon). De heer Wisse liet een gouden vulpen achter, nadat hij gesproken had namens de Coöp. Raiffeisenbank. De heer Van Nieuwenhuize getuigde van zijn waardering als voorzitter van de Prins Hendrikpolder, terwijl wet houder Scherpenisse van Tholen de sprekersrij afsloot. Advertentie f by MARATHON VERTON'S SCHOENEN Havenplein 13, Zierikzee Tel. 2488 BREDA, 4-9. De I5-jarigc LTS- leerlinge A. S. uit Hilverenbeek heeft maandagochtend bekend de 13- jarige Lili Tooten uit dezelfde plaats om het leven te hebben gebracht. Hij zei ruzie met het meisje te hebben gehad. Volgens de rijkspolitie in Breda was de ruzie de aanleiding voer de wurgpartij. In verband met de minderjarigheid van de verdachte wilde de politie niet meer gegevens over deze zaak verstrekken. Donder dag zal de jongeman voor de officier van justitie in Breda worden geleid. Zondagavond om acht uur werd de jongen gearresteerd. Maandagoch tend heeft hij 2ijn bekentenis afge legd. Het meisje werd sinds zondag 27 augustus vermist. Donderdag 31 au gustus werd haar lijk aangetroffen in een greppel nabij Hilvarenbeek. Veel wil de rijkspolitie over de moordzaak niet kwijt. „In dit geval betreft het een bijzonder triest dra ma, waarover we beter kunnen zwijgen". Gezien de minderjarigheid van de dader zal de rechtszaak ook met gesloten deuren worden afge handeld", aldus de politie. Spannend kijkspel. GRONINGEN, 4-9. In de Groning se Van Sijsenstraat is een 25-jarige vrouw op ernstige w(jzc door een in sluiper met een ijzeren staaf bewerkt Dc ongeveer 20-jarige man was bin nengekomen door dc niet afgesloten voordeur. Toen dc vrouw, mevrouw C. H. M. Morselt-dc Ruyter omstreeks zeven uur 's morgens wakker werd was haar hoofdkussen al doordrenkt van het bloed. Dc jongeman zat op dc rand van het bed cn betuigde haar zijn spijt dot hij haar zo mishandeld had. Hij reikte haar een handdoek aan om het bloeden te stelpen en raadde haar aan om een dokter te waarschuwen. Toen verliet hij het huis met dc ijzeren staaf. De vrouw verklaarde later dat de man haar ook op oneerbare wijze betast had. Door haar zuster te waarschuwen die naast haar woonde kon zij vrij snel naar het Academisch ziekenhuis over gebracht worden. De heer Morselt was op hel moment van dc aanran ding niet thuis. Dc Groningse politic heeft intus sen dc dader aangehouden. Het is dc 23-jarige verkoper II. O. te Gronin gen. Dinsdag S september Zierikzee R.K.-Centrum, 19.30 uur, vergadering U.V.V. Woensdag 6 september Zierikzee Geref. Ver.-gebouw, 20.00 uur, ver gadering Geref. Vrouwenvereniging. Donderdag 7 september Zierikzee Huishoudschool, 14.00-16.00 uur spreekuur consumentenvoorlichting. Concertzaal, 20 uur filmvoorstelling. Zaterdag 9 september Zierikzee Concertzaal, 20 uur filmvooj-stelling. Zondag 10 september Haamstede 14.30 uur, clubgebouw jeugdsoos „Big S", ledenvergadering. Maandag 11 september Zierikzee „Mondragon", 2.30 uur, vergadering afdeling Schouwen, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Dinsdag 12 september Zierikzee Concertzaal, 20 uur filmvoorstelling. Woensdag 13 september Zierikzee Concertzaal, 20 uur filmvoorstelling. Voor 10.000 gulden aan drank gestolen DEN HAAG, 4-9. Bij een groot handel in dranken aan de Leeghwa- terstraat in Den Haag is in het week einde voor f 10.000 aan geestrijk vocht gestolen. De inbrekers kwamen het pakhuis van de groothandel bin nen door een slot op een schuifdeur te vernielen. Uit de rijke voorraad kozen zij ondermeer cognac, jenever en gin. Dode hij verkeersongeluk in Limburg MAASTRICHT. De 22-jarige J. W. Cttenheim uit Maastricht is bij een verkeersongeluk op de autoweg Maastricht-Eindhoven in de Lim burgse gemeente Beek om het leven gekomen. Student verongelukt UTRECHT, 4-9. - De 21-jarige Utrechtse student Frans Rowaan, is maandag bij een verkeersongeluk op de Kanaalweg in Utrecht om het le ven gekomen. Hij wilde op zijn brom fiets een rechtsafslaande auto links passeren en kwam daarbij op de lin ker weghelft terecht, waar hij fron taal op een hem tegemoet komende auto botste. Overleden 11a val van zeven meter HOOGEZAND, 4-9. Dc 23-jarige T. Zuidema in Hoogezand (Gr.) heeft een val van zeven meter gemaakt en is later aan de gevolgen daarvan in eer ziekenhuis overleden. De inan wilde bewoners van een huis in de Johan Vermeerstraat, die hun sleutels vergeten hadden, be hulpzaam zijn. Hij klom op een bal- con en juist toen hij zijn been over een muurtje wilde zetten, brokkelde de stenen af. Hij had geen houvast meer en viel. Vierde slachtoffer hotelbrand Winterswijk WINTERSWIJK, 5-9 In het alge- meen ziekenhuis te Winterswijk is overleden de 80-.;arige D. Wesselink uit Middelburg, die vorige week ge wond raakte bij de brand in Hotel Victoria in Winterswijk. De heer Wesselink is het vierde slachtoffer van de hotelbrand zijn even oude vrouw was bij dc brand omgekomen. Daders roofoverval aangehouden ROTTERDAM, 4-9. Dc twee man nen, die zaterdagavond de 49-jarige kantoorbediende H. KooyopdeOudc Dijk in Rotterdam van een tas met f 20.000 beroofden, zijn door de poli tic aangehouden. Zij hebben bekend. Het grootste gedeelte van de buit werd teruggevonden in het Kralingse bos, waar de daders het geld hadden verstopt. Wënskimrtenaclie DEN HAAG, 5-9. Morgen (woens- dag)morgen start de jaarlijkse ver koopactie van de Unicef wenskaar ten ten behoeve van het Wereldkin derfonds. Er zyn drie-en-twintig verschillen de series kaarten te koop, waaron der ook lichlgewichtkaarten voor verzending per luchtpost. Naast dc uitgave van een serie van vijf reprodukties van vluchtelingen uit hei Keltische manuscript, het „Boek van Kelts" besteedt Unicef aandacht, aan de honderdste geboor tedag van de Nederlandse schilder Picter Mondriaan. Dit zal gebeuren door van „Compositie in ovaal" van de schilder een extra grote kaart uil te geven. y 1 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2