L.t.s,-leraar J. W. Roskam (a.v.o.) 25 jaar bij het onderwijs PRINSES BEATRIX EN PRIJfS GUUS „DOEN" NIEUWERKERK EN BRUINISSE OP ZEEUWSE TRIP STREEKNIEUWS VISSERSSCfflP VOOR EXPORT IN BRUINISSE GEBOUWD Brandalarm te Haamstede voor brand, ontstaan in vermolmd hout op boerderij „Aparte commissie voor beoordeling be zwaarschriften streekplan noodzakelijk" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 september 1972 Nr. 21143 Driedaagse door Zeeland ZIER1KZEE, 2-9. In het kader van een driedaags be zoek aan Zeeland - op 27, 28 en 29 september a.s. - zal door prinses Beatrix en prins Claus op de eerste bezoekdag (27 september) een oriëntatiebezoek wor den gebracht aan Schouwen-Duiveland. Het prinselijk paar wordt met de veerpont Anna Jacoba Polder-Zype (vertrek 12.45 uur van A.J.P.) om streeks 12.50 uur verwacht te Brui- nisse. Na een begroeting door de burgemeester zal het gezelschap zich hier inschepen aan boord van het m.s. „Directeur-generaal Harmsen" en om 13.00 udr vertrekken voor een vaartocht in de richting van de Oos- terschelde. Aan boord van het schip zal de lunch worden gebruikt. Tijdens deze lunch wordt uitleg gegeven over de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal door ir. C. F. W. Rietveld, hoofd bu reau Schelde-Rijnverbinding van de Rijkswaterstaat. Na de lunch zal ge discussieerd worden over visserij problemen, onder leiding van de burgemeester van Reimerswaal, mr. C. Pijl Hogeweg. Onder invloed van alcohol Vrijdagavond reed P. v. d. W. te Zierikzee onder invloed van alcohol met zijn auto tegen een verkeersbord. De politie werd gewaarschuwd. Toen men daar aankwam was de „vogel" gevlogen. De man werd korte tijd la ter aangehouden Een bloedproef werd afgenomen en proces-verbaal opgemaakt. Eveneens werd de brom fietser M. W. ten V. aangehouden. Zijn manier van rijden viel dusdanig op dat men de politie waarschuwde. Ook tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over augustus 1972 Geboren: 8 aug.: Willem Herma- nus, z. van W. Kloet en J. P. Saman (Scharendijke). BRUNISSE, 31-8. De Nederland se scheepsbouw was en is steeds een onderdeel van het Nederlandse de- viezenpakket en één der kurken waarop de staatshuishouding drijft. Een voor buitenlandse rekening gemaakt schip betekent een rugge steun voor de Nederlandse deviezen pot c.q. de betalingsbalans. Ook de Bruinisser machinefabrie ken werken hieraan mee: reeds me nige scheeplier vond zyn weg naar een buitenlands vissersschip. Deze weck echter wordt een ge heel schip aan zyn Engelse eigenaars overgedragen. Het betreft de viskot- ter Heritage B. F. 150 gebouwd voor rekening van de firma A. West en J. Alexander uit Banffshire in Schot land. Het casco werd gebouwd bij de scheepswerf Vooruit in Zaandam en Is 26.50 meter lang, de breedte 7.20 en de holte 3.80 meter. De firma P. Maaskant en Zonen maakten het schip geheel visklaar en vandaag ligt het vaartuig bedol ven onder verschillende vlaggen in de vissershaven te Bruinisse. Indeling De indeling van het schip is als volgt; Voorpiek, nettenruim, bodem tank, machinekamer, visruim, bema- ningsverblijf, kombuis, dekhuis met kaartenkamer en Sonarruimte. De inhoudstanks kunnen 20.000 li ter voeibare brandstof bevatten, naast drinkwater van 5000 liter. In het visruim kan 140 ton haring wor den gestort, 7.0 nodig kan nog opslag ruimte aan dek worden gemaakt. De motor door de firma Maaskant geplaatst is een Lister Blackstone. type EWSL 6 van 750 p.k. bij 900 omw.-min., gekoppeld aan ccn Lianen verstelbare schroefinstallatie met reductie 2:1 aan do achterzijde on nan dn voorzijde aangesloten op Naar Nieuwerkerk Omstreeks 14.30 uur wordt vanuit de vluchthaven Zijpe per auto ver trokken naar Nieuwerkerk, via Bruinisse. Te Nieuwerkerk volgt, na een begroeting door de burgemeester van Duiveland een bezoek aan het landbouwbedrijf Samenwerkings verband Doeleman-Visser, gevolgd door discussie over landbouwproble men. Om 16.00 uur is het vertrek - tijdstip vastgesteld naar Middelburg, via de Zeelandbrug, Noord-Beveland en Serooskerke. Tholen Nog vóór het bezoek aan Schou wen-Duiveland zullen prinses Bea trix en prins Claus 's morgens om lu memoriam de heer L. de Later Vrijdagmiddag werd onder grote belangstelling het stoffelijk over schot van de heer L. de Later in Ouwerkerk ten grave gedragen. Vele bloemstukken bedekten de baar. De heer De Later, die werkzaam was als administratieve kracht bij het Werkvoorzieningsschap Schou wen-Duiveland, vervulde een be langrijke rol in het verenigingsleven van Ouwerkerk. Zo was hij be stuurslid van de plaatselijke Oranje vereniging, de sportvereniging en de culturele vereniging. Hij had zitting in het bestuur van de Algemene Bond van Ambtenaren afdeling Zie rikzee. De heer De Later vervulde de funktie van secretaris van de P.v. d.A. afdeling Duiveland. Voorts was hij lid van de bedrijfskern van het een Hytek reductiekast, geschikt voor afname van maximaal 540 p.k. voor aandrijving van de dekwerk- tuigen, en hydraulische pompen. De hulpmoter is een Lister Dieselmo tor 43 p.k. 1500 toeren per minuut. Bijzonder op het schip is ook het groot aantal lieren of winches, 1 Norwinch purse seine winch (trawl winch) 13 ton trekkracht, een Nor winch seine net winch 5 ton trek kracht, een Norwinch boomswinger op bakdek, 1.5 trekkracht, een purse net winch op brugdek (Norwinch) en een netten transportrol in de ach termast, eveneens Norwinch. Het schip is uitgerust met kim en kielkoeling, waardoor de koeling ge schiedt door zout water, de warmte wisselaar en de zoutwaterpomp zijn daardoor overbodig gemaakt. Drie vismethoden Het schip is uitgerust voor drie vismethoden n.l. purse seining, ring- net-visserij en haring trawling. Hier voor zijn op het dek twee hydrau lisch aangedreven lieren geplaatst en op het bakdek een z.g. boomswinger. naast de reeds genoemde purse net winch en de nettransportrol in de achtermast. Al deze werktuigen wor den hydraulisch aangedreven evenals dc vispomp voor het leegpompen van het ringnet of het laden van een langszij liggend schip. De pompin- stallatie bestaat uit twee stuks Kuyl en Rottinghuis electrisch aangedre ven pompen, een Karmoy vispomp 14", met snelkoppelingen en twee stuks lucht compressoren waarvan één electrisch cn één door een hulp motor wordt aangedreven. Het schip wordt voortgedreven door een vier blads verstelbare bron zen schroef, diameter 1700 mm. met daarnaast een boegschroef, aange dreven door een 105 p.k. hydrauli sche aandrijving. Mode in verhand met de meervou- 10.00 uur bij de provinciegrens Bra bant-Zeeland, tevens gemeentegrens Tholen, op Zeeuwse bodem worden begroet door de Commissaris der Koningin. In het gemeentehuis te Tholen zal worden gediscusieerd over de planologische situatie van de eilanden Tholen en Sint Philips- land en het maatschappelijk werk in deze regio. De tocht naar de veer pont te Anna Jacoba Polder zal gaan via Poortvliet, Sint Maartensdijk, Sint Annaland, Oud Vossemeer en Sint Philipsland. Werkvoorzieningsschap Schouwen- Duiveland. Ondanks zijn zwakke gezondheid vervulde de heer De Later deze funkties zeer intensief, hetgeen op degenen die met hem samenwerk ten grote indruk achterliet. Zijn heengaan - op de jeugdige leeftijd van 29 jaar - betekent een verlies voor de Ouwerkerkse gemeenschap en de sociale werkplaats te Zierik zee. In de herinnering van zeer ve len zal hij blijven voortleven als een bijzondere persoonlijkheid. NIEUWERKERK Zweefvliegtuigje landde Eén niet alledaags feit deed zich jl. zaterdagmiddag in Nieuwerkerk voor. Tegen 3 uur nl. landde een zweefvliegtuigje kort bij rijksweg 18. Op een uienveld van de heer J. J. Bouman wist de sportvlieger, die wat met een lastige wind te kampen had, zijn toestel keurig aan de grond te zetten. De vliegenier was in Valken burg opgestegen met als doel van de vliegreis Woensdrecht. Al met al liep alles nog zeer goed af. Dit voorval bracht op zaterdagmiddag ter plaatse veel volk op de been. Kleine zang maakt reisje De zangvereniging „Van knop tot bloem" maakte zaterdagmiddag haar jaarlijks uitstapje. Als van ouds naar Bosbad Hoeven (N.B.). Verrast door prachtig weer was het reisje al leuk. Maar ook het verblijf daar was weer een verrassing. Er werd naar harte lust door de kinderen gespeeld, ge zwommen, geraced op de skelterbaan enz. Getracteerd werd op ijs en patat en ieder kind kreeg f 1,50, wat ze zelf mochten besteden, 't Was voor de kinderen weer een fijne middag. Zeer voldaan keerden allen behouden en tevreden naar huis terug. De bus kwam 7 uur weer bij „Ons Dorps-; huis" aan. Muziek rond het doip Zaterdagavond was het opeens druk in de Nieuwerkerkse straten. Voorafgegaan door de muzikale af deling van de wandelsportvex-eniging „De Vien Bannen" o.l.v. mevr. Lode- wijk-de Witte, trok de Koninklijke Harmonie uit Kruiningen door het dorp. Dit als muzikale geste in ver band met de vestiging in Duiveland van de Fa. Meijer te Kruiningen. De heer Meijer is nl. beschermheer van de Kon. Harmonie te Kruiningen. Deze muzikale „verrassing" werd dan ook zeer op prijs gesteld en deed veel meer mensen de straat opgaan. Zoiets is zeker ter navolging. BRUINISSE Typecursus De type-cursus van de heer K. Koetisdijk uit Oudenbosch, in het dige visserij mogelijkheden is de mo tor, de verstelbare schroef en het roer op drie plaatsen in de brug elec trisch pneumatisch bedienbaar. De lengte van het ringnet is 1000 meter, met een diameter van 300 me ter en een diepgang van 100 meter, gewicht 13 ton. Aan dek treft men een aluminium waterseparator aan, die de vis au tomatisch afvoert door gesloten go ten naar het visruim en het water via goten terug voert over boord. Stuurmachine De hydraulische stuurmachine is, eveneens van Engelse makelij, merk Tenfjord, type H. 115-F.S.G., nood- helmstok onder dek middels touw- loper, de electrische installatie is 110 volt DC en 24 DC noodverlichting. De nautische uitrusting is een So nar, merk Elac, een echolood met visloep merk Decca, een ringradar, merk Decca, een walkie talkie, merk Woodson, een automatische piloot, merk Decca van INA Rotterdam, een zender, merk Woodson, een radio en een Intercom, eveneens Woodson. Het schip heeft accommodatie voor twaalf personen. De hulpinstallatic (43 p.k. Lister motor) drijft de hulp-smeeroliepomp, de electrische generator, de hulp- hydraulische pomp en de luchtcom- pressor aan. De genoemde meerdere schroeven geven het schip een zeer grote wendbaarheid. Dit type schip met platte vierkante achtersteven is door zyn grote sta biliteit geschikt tot 1000 p.k. hoofd vermogen, ccn der redenen, dat door dc firma Maaskant opdracht is ont vangen voor de resp. levering op korte termyn, voor dc bouw van drie identieke schepen voor Engelse re kening cn twee voor Nederlandse re kening. Deze laatste worden aangepast aan de Nederlandse vissery met boden. ZIERIKZEE, 2-9. Vrijdagmiddag was de leraar a.v.o., de heer J. W. Roskam, het middelpunt van een feestelijk getinte plechtigheid, welke plaats vond in het gebouw van de lagere technische school alhier. Deze middag werd namelijk in de kring van bestuur en personeel van de school het feit herdacht dat de heer Roskam zich 25 jaar aan het onder wijs verbonden weet. In de kantine van de school werden de heer en mevrouw Roskam en kinderen har telijk gehuldigd en toegesproken door de voorzitter van het bestuur, ir. J. L. van Sloten. De jubilerende leraar is aan de l.t.s. te Zierikzee verbonden sedert 1 sep tember 1963. Hij geeft les in Engelse taal en geschiedenis. Ir. Van Sloten herinnerde aan de tijd toen de heer Roskam nog verbonden was aan het lager onderwijs en les gaf aan de lagere school te Noordgouwe. Hij be haalde in die tijd zijn hoofdakte voor onderwijzer en werd benoemd als schoolhoofd te Noordgouwe. In 1959 slaagde hij voor de akte Engels en in 1963 werd hij uit acht sollicitan ten gekozen voor rijn huidige functie aan de l.t.s. Onder het uitspreken van de wens dat de heer Roskam nog vele jaren op dezelfde weg zal mogen voort gaan, overhandigde ir. Van Sloten de jubilaris de gebruikelijke enve loppe met inhoud, onder dankzeg ging voor de ondervonden prettige samenwerking. Evenwichtigheid De directeur, de heer F. G. Seher- jon, constateerde dat de heer Ros kam eigenlijk een gouden medaille heeft verdiend voor de evenwichtig heid waarmee hij altijd lesgeeft. Een dergelijke evenwichtigheid straalt af op de leerlingen. „Wanneer ik dan ook de klas van de heer Roskam binnenkom, valt het mij altijd op dat er zo rustig gewerkt wordt", al- Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor SALARIS of PENSIOEN SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, be gint met plm. 30 leerlingen. Ook het naburige O.osterland leverde hierin een aandeel en verder natuurlijk de diverse scholen. Toch kunnen nog meerderen zich volgende week opge ven. De typelessen volgens de metho de van de heer Koetsdijk kennen geen beperking op dit gebied. Zoals men weet duurt de cursus vier maan den. Opbrengst collecte De totale opbrengst van de te Bruinisse gehouden collecte voor het Koningin Wilhelminafonds (kanker bestrijding) was f 1749,33, ruim f 100 meer dan vorig jaar. De opbrengst stemt tot voldoening en ook de ver schillende collectanten zal dit resul taat van hun werk tot voldoening stemmen. Burgerlijke stand over augustus 1972 Geboren: 6. Cornelia Helena, d. van Dingenu's Jacobus Vleugel en Louis- se Janna Westplate; 6. Jan Pieter, z. van Jan Kostense en Martina Tan netje van den Houten; 16. Evert An ton Frederik, z. van Frederik Lam- bertus Paulus Koek en Johanna Pie- ternella Elizabeth Maria Asselbergs; 26. Cornelis Marinus, z. van Willem Pieter Bout en Johanna Urbardina Manni. Gehuwd: Leendert Cornelis Otte, 26 jr. en Jannetje Johanna van der Have, 22 jr. (Oosterland). Overleden: 8. Tjitske Kunst, 62 jr., wed. van Willem Boele de Lange (Opper); 12. Maria de Ronde, 91 jr., echtg. van Jan Jumelet; 22. Wilhel- mina den Boer, wed. van Pieter Heijboer (Opper); 30. Johanna Stou ten, 67 jr., wed. van Willem Kik. HAAMSTEDE, 3-9. Zondagavond half zes kwam bij dc brandweer tc Haamstede ccn melding binnen dat brand was uitgebroken in de boom gaard van dc heer Welleman. Alarm slaan cn „wegwezen" was maar bet werk van enkele minuten. Inmiddels werd ook volgens voor schrift het korps van Rcnesse cn de politie gewaarschuwd. Men spoedde zich naar het voormalig fruitbedrijf van de heer Welleman in dc J J. Boeyesweg, waar men de familie rustig thuis trof. Voor alle zekerheid werd er in het bedrijf, dat al bijna geheel volgebouwd is door de Stich ting Renesse, een onderzoek inge steld. Geen spoor van brand kon men ontdekken. Men ging al denken aan ccn misplaatse grap. Hel snel lor plaatse zijnde publiek. dus de directeur. „Er zijn in het on derwijs vele veranderingen geko men, maar u wist zich altijd aan te passen". De heer Scherjon wenste de heer Roskam geluk met de bereikte mijl paal en zei te hopen dat de jubilaris nog vele jaren aan de school ver bonden zal mogen zijn, waarna een gezamenlijke toast op het gezin Ros kam werd uitgebracht. Mr. G. E. K. A. Roskott uit Rot terdam, heeft in een schrijven aan Provinciale Staten van Zeeland, in zake het streekplan Schouwen-Dui veland gepleit voor de instelling van een onafhankelijke commissie ter be oordeling van de bezwaarschriften die op het streekplan zyn ingediend en - zoals bekend - door de planolo gische commissie „van tafel zijn ge veegd". In zijn brief constateert mr. Ros kott dat vrijwel geen enkel bezwaar dat tegen het streekplan Schouwen- Duiveland is uitgebracht, in de ogen van de planologische commissie ge nade heeft kunnen vinden. „Het komt mij voor dat een onjuiste pro cedure is gevolgd. Het lijkt mij nl. geheel onjuist dat de bezwaarschrif ten worden beoordeeld door degene Flitsen uit het buitenland PORT MORESBY. Kinderen in Port Moresby, hoofdstad van het Australische mandaatgebied Papoea- Nieuw Guinea, lijden honger omdat hun ouders niet genoeg verdienen om hen te eten te geven. Dit heeft mej. Josephone Abaijah, parle mentslid van Nieuw-Guinea en voormalig hoofd van het Instituut voor Onderricht in Gezondheidszorg verklaard voor een raad in Port Moresby die het minimumloon op helt Australische deel van het eiland moet vaststellen. OSLO. De premiers van Noorwegen Denemarken en Zweden zullen in Oslo overleggen over de gevolgen die de toetreding van Denemarken en Noorwegen tot de E.E.G. zal heb ben voor de noordse samenwerking. IJsland en Finland, de twee andere noordse landen, zullen echter niet door hun premiers vertegenwoordigd worden. FRANKFORT. Het bedrag van 1,8 miljoen mark, dat vorige week bij een roofmoord in het Westduitse Offenbach uit een geldtransportauto verdween, is teruggevonden. De po litie trof het geld aan bij de verloof de van de 26-jarige bijrijder, die al was gearresteerd. SAN SALVADOR. De regering van Salvador heeft 34 hoogleraren, die waren verbonden aan de natio nale universiteit van hun funkties ontheven en hun gelast binnen 60 dagen met hun gezinnen het land te verlaten. met natuurlijk veel auto's noodzaak te, de brandweer terug te keren via de Maireweg, omdat de Boeyesweg afgesloten werd door vele wagens van het publiek. De Maireweg echter voert langs het werkelijke bedrijf van de heer Welleman, waar bleek dat een stapel vermolmd hout in brand stond. Dit brandje werd snel geblust. De schade is gering. Ook nu is weer gebleken dat vele automobi listen eigenlijk een „herexamen" no dig hebben. Hel is meer dan erger* lijk dat de brandweerauto's hun weg naar de brand versperd zagen door talloze auto's. Dc gemeente Wester- schouwen beschikt over twee zeer aktievc brandweercorpsen die erop trainen zo vlug mogelijk ter plaats tc zijn. Dc hinderlijke nieuwsgierigheid kan bij werkelijk gevaar ernstige gevolgen hebben. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Terwijl men nog enige tijd gezellig bijeen bleef, en verversingen werden aangeboden, werd de heer Roskam nog op humoristische wijze toege sproken door de leraar de heer G. Huurling, die namens alle collega's de jubilaris een fraaie verrekijker en een autostofzuiger aanbood. Boven dien kreeg mevrouw Roskam een fraai boeket aangeboden. die de plannen heeft ontworpen", al dus mr. Roskott. Naar zyn mening is het strikt noodzakelijk dat de bezwaarschrif ten door een onafhankelijke commis sie worden beoordeeld. Deze com missie kan dan haar bevindingen aan de Provinciale Staten mede delen, die dan een definitieve beslis sing kunnen nemen. „Aangezien het streekplan voor vele jaren de basis gaat vormen voor de bestemmingsplannen, welke door de gemeenten worden vastgesteld, meen ik dat uw college er goed aan zou doen om nog eens diepgaand te overwegen of het niet noodzakelijk is dat de bezwaarschriften alsnog door een onafhankelijke commissie worden beoordeeld", aldus mr. Ros kott in zijn schrijven aan de Staten. WASHINGTON. De New York Ti mes schrijft dat Amerikaanse kunst manen verscheidene Russische olie tankers hebben waargenomen in Chinese havens, in het bijzonder in Sjanghai. De Amerikaanse geheime dienst meent, aldus de New York Times, dat de lading van de Russi sche olieschepen dient ter compen satie van de levering van Chinese olie aan Noord-Vietnam. LONDEN. In Londen groeit de be zorgdheid over de behandeling van de Aziaten, die Oeganda moeten verlaten. Een tiental Aziaten die op de Londense luchthaven Heathrow aankwamen meldden gevallen van bruut optreden van Afrikaanse au toriteiten tegen de Aziaten. MÜCHEN. Achtenvijftig politic mannen zyn zaterdag in München gewond, van wie vier ernstig, in een gevecht met honderden jonge com munistisch e demonstranten. RPIMOSTEN, Zuidslavië. Ontdek king van kanker in een vroeg sta dium en behandeling met medicinale kruidenthee en acupunctuur naast de klassieke behandelingsmethoden hebben het aantal sterfgevallen aan deze ziekte in China met veertig procent verminderd. Dit heeft de Chinese hoogleraar Li Ming Sin ge zegd in een interview met het Zuid sla vische dagblad ,Vecernji Novosti" VIENTIANE. Premier Soevanna Phoema van Laos, die al een klap te verwerken heeft gekregen doordat dit jaar nog meer terrein aan dc communistische troepen moest wor den prijsgegeven, ziet zich geplaatst voor een politieke crisis - een van de ernstigste sinds de Laotiaanse coalitieregering tien jaar geleden werd gevormd. MOSKOHU. Het Russische blad Lcninskoje Znamja meldt dat een dronken arbeider die vijf brandjes heeft gesticht op dorre weilanden in de buurt van Moskou tot een ver blijf van zeven jaar in ccn straf kamp is veroordeeld. De brandjes zijn door schoolkinderen geblust. CAIRO. Vertegenwoordigers van de Palestijnse verzetsorganisaties zullen deze week in Beiroet bijeen komen ter bespreking van onlangs gerezen meningsverschillen. Dit heeft het gezaghebbende Egyptische blad „Al Achram" bericht. SANTIAGO. In Chili is dc politic in staat van paraatheid gebracht met het oog op eventuele ongeregeldhe den by de viering van het feit. dat president Salvador Allcndc twee jaar geleden aan het bewind kwam. ROME. De Romeinse slagers zullen deze week hun winkels en markt kramen gesloten houden. Zij hebben dit besloten uit protest tegen een provinciale prijzcnbcschikking die heden (maandag) van krachl is ge worden. ZIERIKZEE Vandalisme In de nacht van zaterdag op zon dag werden te Zierikzee aan vijftien motorvoertuigen vernielingen aange richt. Elf motorvoertuigen stonden op de Oude Haven geparkeerd. Van de auto's werden spiegels, ruitenwis sers en antennes vernield. Verder werden 6 richtingsborden van de A.N.W.B. en een openbare straatlan taarn beschadigd. De richtingsborden en de straatlantaarn werden vermoe delijk met stenen bekogeld. Het vandalisme neemt nog steeds in sterke mate toe. De politie te Zie rikzee stelt een uitgebreid onderzoek in. Maar aangezien de dader(s) geen naamkaartje(s) achterlaten is het voor de politie zeer moeilijk de da- der(s) in de kraag te grijpen. Ieder die Inlichtingen kan geven wordt verzocht de politie te Zierikzee te waarschuwen. Gehuwd: 4 aug.: J. D. Borgdorff, 24. (Oost-Flakkee) en W. Kloet, 21 j. (Middenschouwen)11 aug.: J. C. Jonker, 17 j. (Middenschouwen) en C. M. A. B. Klippel, 17 j. (Zierikzee); 15 aug.: A. Meeuwse, 22 j. (Rijssen) en B. J. Rotte, 22 j. (Middenschou wen); 18 aug.: P. C. van Strien, 25 j. (Goes) en J. A. Boot, 22 j. (Goes); 18 aug.: H. Kostense, 22 j. (Wester- schouwen) en M. C. van den Houten, 18 j. (Middenschouwen). BROUWERSHAVEN Aanbesteding jachthaven DREISCHOR. Door het college van B. en W. van Brouwershaven zal op dinsdag 26 september a»s. om 11.00 uur in hotel-café „De Drie Schapen" te Dreischor in het open baar worden aanbesteed het maken van een jachthaven op het terrein ten westen van het havenkanaal bin nen de keersluis te Brouwershaven. OUWERKERK Orders voor Bruse machinefabrieken

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3