I *Sport en wedótrijden ERIC iDE NOORMAN SUCCESJES een ziel met halve maantjes FIRMA J. W. GUDDE gezonde; VOETEN Nederlands elftal bewees zijn klasse Tien teams nemen deel aan zaalvoetbalcompetitie te Zierikzee Start veldhandbalcompetitie 1972-1973 Record-aardappelexport hielp teler niet varkensvlees VARILUX BRILLEGLAZEN kamer-muziek- ensemble Nutsbibliotheek Zierikzee VA NU EN LATER. VERTON'S SCHOENEN uien te rooien IIet spooivuil het zwaard m IJJ11111111111111111111111111111111111111 14II1111 11 i 1111111111111111111111111111111111 11111111111111111 1111111111111 11111111111111111111111111111111111111 tlJJ i VOETBAL Winst in Praag op Tsjeclislowakije (2—1) (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) PRAAG, 30-8. Het Nederlands elftal heeft woensdagavond in Praag bewezen over voldoende klasse te beschikken om optimistisch te be ginnen aan de voorronden om het wereldkampioenschap voetbal. In het stadion van Sparta Praag, dat afgestampt was met een kleine 30.000 fanatiek-rumoerige toeschouwers won de oranjeformatie met 2-1 van Tsjechoslowakeye. Dat mocht gerust öen prestatie van formaat worden genoemd want de Tsjechische ploeg bleek een vol waardige tegenstander vol strijdlust. Dat werd vooral in het laatste half uur duidelijk toen de Tsjechen als duivels vochten om een toch alles zins ontmoedigende achterstand van 0-2 in te lopen. Dat zij niet verder kwamen dan één doelpunt werd veroorzaakt door het feit dat het Nederlandse elftal momenteel voor het overgrote deel bestaat uit spelers met een grote in ternationale routine, die zich ook in de moeilijkste omstandigheden niet snel van de wijs laten brengen. Aan de zaalvoetbalcompetitie, wel ke in de sporthal te Zierikzee zal worden gespeeld, zal door tien teams worden deelgenomen. Er zal een nor male competitie worden gespeeld waarbü de teams het tweemaal te gen elkaar zullen moeten opnemen. A.s. woensdag 6 september zal met de competitie een aanvang worden gemaakt. Alle wedstrijden zullen op woensdagavonden worden gespeeld, waarbij alle teams één wedstrijd zul len spelen. De duur van de wedstrij den is vastgesteld op tweemaal 20 minuten. Door de Nutsspaarbank is voor deze competitie een fraaie wis seltrofee beschikbaar gesteld welke in het bezit zal komen van de kam pioen. Verder is er nog een sportivi- teitsprijs aan deze competitie ver bonden. De deelnemende verenigin gen zijn: Renesse, Renesse II, Skol Boys, Stella Boys, SKNWK, SVOWK, Toren Boys, V.A.B., Velocitas en Zaalvoetbalvei'eniging Zierikzee (ZZ '72). Op de vorige week gehouden ver gadering werd het definitieve be stuur gekozen dat er als volgt uitziet: voorzitter: M. v. d. Schee, secretaris: J. E. R. J. v. d. Leden, penningmees ter: H. F. van Hemert, leden: J. Kloet en C. A. Berrevoets. DAMMEN Damvereniging „Zierikzee en omgeving" Vrijdagavond 1 september a.s. wordt het damseizoen geopend met een simultaanwedstrijd tegen de kampioen van Zeeland, de heer C. Rijk. Deze wedstrijd begint om half negen in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw, 't Vrije, Zierikzee. Ook niet-leden kunnen aan deze simul taanseance meedoen, er is dammate- riaal vóór 40 spelers. Iedere damlief hebber is dus van harte welkom. VELDHANDBAL Het nieuwe handbalseizoen staat weer voor de deur. De handballers van de Zierikzeese vereniging Del ta Sport staan weer te popelen van ongeduld om te beginnen. Delta Sport treedt met maar liefst vijf teams aan. Voor het eerst beginnen de Zierikzeeënaren ook met een he ren junioren ploeg. De laatste maan den kon een groot aantal herenju- nioren op de ledenlijst worden bij geschreven. Het ziet er bovendien naar uit dat binnenkort bij de zaal competitie ook met een jongens as piranten ploeg aan de competitie kan worden deelgenomen. Thans voor de veldhandbalcompetitie komt Delta Sport uit, met een dames senioren, een dames junioren, twee heren se nioren en een heren junioren ploeg. De dames junioren zijn ingedeeld in klasse 1 C met E.M.M. (Middel burg), Operatie '71 (Oostburg), G.S.C. (Goes), Walcheren III (Vlissingen) en Hontenisse. De dames senioren komen uit in de 2e klasse met G.S.C. I (Goes), Walcheren III (Vlissingen), Honte nisse, Olympus II (Vlissingen) en E. M.M. (Middelburg). Heren I treedt in de 2e klasse aan tegen Olympus II (Vlissingen), For- tuna II (Bergen op Zoom), Sios I (Bergen op Zoom), Volharding I (Goes). Marathon I (Vlissingen) en Olympus III (Vlissingen). Het reser veteam in de 3e klasse A, tegen E. M.M. II (Middelburg), Fortuna III (Bergen op Zoom), Olympus IV (Vlissingen), GSC II (Goes), Zeeland DEN IIAAG. 30-8. Voor liet eerst in de geschiedenis heeft Nederland fn een .iaar t(jds meer dan ccn mil joen ton verse aardappelen uitge voerd. Dat gebeurde in het oogst jaar 1071/1972, waarin tot eind juli 1972 door geëxporteerd werd. Con sumptie- en industrie-aardappelen haalden 738.000 ton en sloegen daar mee het record va n oogst 1970 met 70.000 ton. Met 277.000 ton pootaard- appclcn werd het ruime miljoen vclgemaakt. De consumptlcaardiippeltelcrs hebben er niet zo erg veel plezier van beleefd. Er waren or onder hen Oude Parijse markthal behouden PARIJS, 31-8. De Franse regering heeft besloten het enige ijzer- en glaspaviljoen van de oude hullen dat aan de slopershamer is ontsnapt te laten herbouwen in de Parijse voorstad Nogent-sur-Marne. De grote hal, bestempeld als een van de laatst overgebleven voorbeelden van de 19e eeuw- se ijzer-architectuur in Euro pa, zal als tentoonstellingszaal worden gebruikt. De Parijse centrale markt is in 1969 verplaatst naar een ge bied buiten de stad. Toen vo rig jaar de sloop van de tien oude markthallen begon, kwam een protestcomité in actie dat nu dus gedeeltelijk succes heeft geboekt. Voor de eerste avond is het vol gende programma samengesteld 19.30 uur: Toren Boys-Velocitas; 20.10 uur: Renesse-Renesse II; 20.50 uur: SKNWK-SVOWK; 21.30: Skol Boys-Stella Boys; 22.10 uur: V.A.B.- Z.Z.'72. De wedstrijden zullen ook door toeschouwers kunnen worden bijgewoond. DUIVENSPORT P. V. „De Reisduif' St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Strombeek met oude en jonge duiven. In concours waren 209 duiven. Ze werden met noordoostenwind gelost om 8.40 uur. De afstand bedroeg 82 km. De snel heid van de eerste duif was 1001.37 m/m. Aankomst 10.00.12. De snelheid van de laatste duif was 358.59 m/m. Aankomst 12.15.20. A. v. d. Est 1. 6, 46, 50, 54, 55, 59, 65; Iz. Reijngoudt 2, 13, 15, 19, 21, 38; L. Vermeij Zn. 3, 4, 11, 16, 22, 23, 29, 35, 43, 48, 63, 66; J. C. Verwijs 5, 7, 9, 18, 24, 25, 31, 39, 42, 56, 60, 61; F. den Braber 8, 14, 17; M. Meijer 10, 12, 20, 27, 28, 32, 36, 41, 49; A. Faasse 26, 37, 51, 57, 64; J. Verwijs Zn. 30, 47, 52, 67; J. Zuid weg 33, 34, 58, 69, 70; D. Hage 40, 45, 53, 62; M. Fonteijne 44, 68. Uitslag wedvlucht Orleans. In concours waren 120 duiven. Ze wer den met noordoostenwind gelost om 6.40 uur. De afstand bedroeg 450 km. De snelheid van de eerste duif was 831.36 m/m. Aankomst 15.41.17. De snelheid van de laatste duif was 583.95 m/m. Aankomst 19.47.59. J. Verwijs Zn. 1, 3, 5, 16, 26; Gebr. Fonteijne 2, 4, 18, 19, 20, 28; A. Faasse 6, 30; M. Geuze 7, 22, 31; D. Hage 8; W. v. Dommelen 9, 15; J. C. Verwijs 10, 11 J. Zuidweg 12, 14; Iz. Reijngoudt 13, 17, 25, 29; M. Fon teijne 21, 23, 24, 32; Kr. Reijngoudt 27. Sport I (Vlissingen) en Operatie I (Oostburg). De heren junioren zijn ingedeeld in klasse 1 B en spelen tegen G.S.C. II (Goes), SIOS (Bergen op Zoom), Olympus II (Vissingen), Marathon (Vlissingen). A.s. zondag 3 september komen alle Zierikzeese teams al in het veld. De heren senioren I en junioren spelen thuis om respectievelijk 14.00 en 13.00 uur. De dames senioren, de dames ju nioren en heren II moeten naar Vlis singen. Vooral de wedstrijd tussen de he ren Delta Sport I en SIOS beloofd zeer spannend te worden. In de vo rige zaalcompetitie was een beslis singswedstrijd nodig om de kam pioen aan te wijzen. Toen waren de Zierikzeeënaren de betere ploeg. We hopen dat dit ook nu het geval zal zijn. Het eerste optreden van de heren junioren zal zeer zwaar zijn. SIOS was vorig jaar de beste ploeg in hun klasse. Voor de senioren dames is, als men over alle speelsters beschikt, een overwinning op Walcheren III in Vlissingen mogelijk. Zo ook voor de dames junioren die steeds beter gaan spelen. Door de komst van vele nieuwe leden is ook het tweede heren team aanmerkelijk versterkt. Een over winning op Olympus IV in Vlissin gen behoort zeker tot de mogelijk heden. DODELIJKE ONGELUKKEN GEERVLIET. De 60-jarige Dirk Sjouw uit Geervliet (Voorne-Putten) is in zijn woonplaats om het leven gekomen Hij stond met een personen langs de rijbaan toen hij plotseling overstak en door een auto werd aan gereden COTMARSUM. Bij Gotmarsum is een ongeluk gebeurd, dat de 53-ja rige landbouwer L. Scholten uit Cud-Cotmarsum het leven heeft ge kost. De personenauto, waarin hij zat kwam op een kruising in bot sing met een vrachtauto. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Rotterdam- IJsselmonde (toez.): J. Voordouw, Aalsmeer; naar Ridderkerk (b.w.i. w.): Th. A. C. van Drunen, Oostburg (Zld.). Bedankt voor Bax*neveld: W. Vex*- boom, Benschop. Geref. Kerken Bex'oepen te Zwijndreoht: M. Berg, Delfzijl; te Koog aan de Zaan in comb, met Zaandijk: N. C. Focltert, Zaandijk, die dit beroep heeft aan genomen. Aangenomen naar Cux-acao: G. Kex'ssies, Oud-Loosdrecht. Benoemd tot missionair px'edikant te Rwanda: G. van 't Spijker, Nu- mansdorp, die dit beroep heeft aan genomen. Benoemd tot hulpprediker te Rot terdam: A. Vreugdenhil, a.s. em- pred., Vrijhoeve-'s Grevelduin-Ca- pelle, die deze benoeming heeft aangenomen. Geref. Kerken Vrijgemaakt (buiten vex'band) Beroepen te Dordrecht in comb, met Zwijndrecht: N. Cox-nelisse, kand. te Amstex-dam. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Assen: W. Steenber gen, Eindhoven. Geref.Gem. Beroepen te Rotterdam-Alexan- dex-polder: J. C. Westrate, Melisker- ke. Werkgroep tegen wanorde en bureaucratie UTRECHT, 30-8. Een uit ongeveer vijftig leden bestaande werkgroep „Om de kerk" heeft de hervoxTnde predikanten, de diakenen voor het werelddiakonaat en 17.000 geïnte resseerde kerkleden een pamflet ge stuurd waarin zij stelling neemt te gen de volgens haar door bureaucra tie ontétane wanorde in de Neder landse Hervormde Kerk. In het pamflet vraagt de werkgroep kex*ke- raden en kerkvoogdijen onder meer, ernstig te overwegen of het nog wel verantwoord is, de bijdragen voor de instandhouding van het gebu reaucratiseerde kerkelijke apparaat naar Den Haag over te maken. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die blijk van medeleven toonden tijdens de ziekte en na het ovexlijden van onze innig ge liefde en zorgzame vader, behuwd-, groot- en over grootvader CORNELIS LEVINUS VAN VESSEM Weduwnaar van lyj. A. Heuspvcldt Uit aller naam: Fam. E. C. VAN VESSEM Zierikzee, augustus 1972. Aan allen die blijken 'van medeleven beloonden tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefde vx-ouw, jnoeder, behuwd- en groot moeder ADRIAANTJE DEN HAAN Geboren DE MUNNIK betuig ik mede namens mijn kindex-en, mijn oprechte dank. J. M. DEN HAAN Nieuwerkerk, augustus 1972 Kon. Maudplein 4 Dankbetuiging Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te be danken, willen wij langs deze weg, onze hartelijk dank be tuigen voor de grote belang en na het overlijden van on ze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgx-ootvader LEENDERT JACOBUS LUKUS In het bijzonder danken wij zuster v. d. Bex'g voor haar liefdevolle verzorging en dokter v. d. Zande voor zijp medische hulp. Fam. LUKUS Ouwerkerk, augustus 1972 Zweedsestx'aat 4 Personeel gevraagd Een naaistex", die voor mij een paar jurken kan maken. Brieven onder nummer 3723 aan het bur. van dit blad. Studio-Workshop biedt part time en full-time wex'kzaam- heden, welke thuis zijn te verrichten, om uw vrije tijd produktief te maken. Voor schriftel. inlichtingen (post zegel insluiten)Studio- Workshop, P.O.B. 2168, 's-Hertogenbosch. Personeel aangeboden B.z.a., voor 3 morgens per week, werkstex-, in Zierikzee. Bx\ onder nummer 3722 aan het bureau van dit blad. Vermist Wil diegene, die mijn blauw wit fietsje geleend heeft, deze gaarne terugbrengen of an ders f 60,Nu moet ik 15 min. lopen naar mijn school. Lammertina Meerdink, Kor- te Nobelstraat 3, Zierikzee. Tel. 3256. Verloren Gouden kinderax-mbandje met de naam Max-jolein, graag te gen vergoeding terug. Geel hoed, Gx-oenendaal 6, Ooster- land. Tel. (01114) 1297. Diversen Leuke sortering geldbuidel- tjes en shagzakken. Sigax-en- en souvenirmagazijn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Wegens vakantie van 9 t/'m 25 september gesloten. Daar na weer gaaxme tot uw dienst. A. W. Biesen, kapper, Zierik zee. Voor betere tapijten en eer lijk advies naar Deurloo Zie rikzee. Tel. (01110) 2825. Dx'eischor: de „muziek" houdt a.s. zaterdagmorgen weer een oud-papiex--aktie. Graag tij dig en gebonden gereedzelten. Bij voox'baat dank. Denkt u om de kursus typen die zaterdag a.s. om 1 uur en om half 3 begint in het Huis van Nassau te Zierikzee en om de kursus stenografie die daar om 4 uur begint, In Bruinisse begint de kursus typen om hall' 6 n.m. in het Hervormd Jeugdgebouw. K. Koetsdijk, staatsgediplomeerd lex-aar. Doe uw voordeel in de op heffingsuitverkoop bij „De Magneet". Alles met 50 pi'O- cent korting! Voor schilderijlijsten, als mede het inlijsten van gobe lins, diploma's, reprodukties etc. naar: J. van de Ven, Schuithaven 6, Zierikzee. U was het toch niet verge ten? Ik verkoop nog steeds olie en gas, ook smeex-oliën. M. Moex-land, Lammermarkt 2. Telefoon (01110) 2358. Dames, grijp de winst! De gx-ootste en goedkoopste bont zaak van Nederland geeft al léén de maand augustus 20 n/o zomerprijzenkortingDuizen den korte en lange bontman tels en bonthoeden. Nu kopen en in de winter betalen. Gra tis bewax*en. Drie jaar waax'- box'ggax-antie. Desgew. zeer soepele kredietservice. - De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. Groot parkeer terrein voor de zaak. Telei'. 010 - 117117. Vrijdagsavonds tot 9.00 uur geopend. Bij koop woi-dt x-eisgeld voor bus, trein of eigen auto terugbetaald. Antiek en Curiosa „Het Niewe Moollenhuys" tegen over de molen. Dreischor. Bel 01110-2491 voor al uw stoffeerwex-k en tapijt. Stof- feerderij Goudzwaard, Meel- straat 24, Zierikzee. Een goede pijp voor weinig geld! Sigax-en- en souvenir magazijn D. C. Viex-gever, Havenpax-k 42, Zierikzee. Vers vrijdagmorgen vanaf 10.00 uur, in de noodslachlplaats Hem, Zierikzee.' H. Stouteii Wy gaan met vakantie van 4 tot 25 september. SLAGERIJ J. DE KONING Kerkstraat 26 - Burgh Wegens vakantie zijn wij GESLOTEN van 3 t/m 16 september Magazijn „Electra' Poststraat 4 - Zierikzee Nieuwe kollektie KINDERTRUIEN 'Hel Kleuterliuis' Lange Nobelstraat 10 Zierikzee Uw ogen zijn de spiegels van uw ziel. Het vervelende is alleen, als u een bepaalde leeftijd bereikt heeft, dat uw ziel weerspiegeld wordt door een dubbel focus bril met halve maantjes. Waardoor Ie dubbel oud lijkt. Trouwens, erg scherp alle afstanden zien Is er ook niet bij met zo'n dubbel focus bril. Probeert u deze advertentie maar eens op 1 meter afstand te lezer?... Er zijn brillen waar dat wel mee kan. Dubbel focus brillen die er niet erg dubbel focus uitzien. Varilux. Met Varilux kunt u alles op elke afstand gemakkelijk scherp en helder zien. Varilux is dan ook op een totaal nieuwe wijze geslepen. Als u nog steeds zo'n gewone, soms niet goed bruikbare dubbel focus bril draagt, dan wordt het tijd dat u eens naar de oogarts stapt. Of naar een goede, vakbekwame opticien (hij heeft een Varilux merkje op zijn raam). Meteen doen! Voor 'n jonger gezicht Uw speciaal adres: OPTIEK - Mol 9 - Zierikzee Ter formei-ing van (beoefening van ï'enaissance- en barokmuziek) contact gezocht met instru mentale muziekamateurs (vi ool, cello, hobo en/of andex-e houtblazers. P. G. ROTTE, muzieklex'aar, Jannewekken 14, Zierikzee. Telefoon (01110) 2935. TE HUUR OF TE KOOP GEVRAAGD WINKELPAND in het centrum van Zierikzee Brieven onder no. 3719 a.h. buro van dit blad. Marinebroeken bandwijtes 78-80-84-88 5,— firma KOEVOETS De bibliotheek wordt her opend op zaterdag 2 septem ber a.s., des middags om 2.00 uur. Ieder lid of belangstellende kan die middag gratis een boek ter lezing krijgen voor een week. Kindervoeten worden gro temensenvoeten. Gezonde grotemensenvoeten? Geef kindervoeten Piedro- schoentjes, die houden ge zonde voetjes gezond en zieke voetjes maken ze weer gezond, dankzij vrije teenligging, perfecte hiel- omsluiting en een masse rend veerkrachtig voet- bed. Geef groeiende voetjes Piedro-schoentjes. Havenplein 13, Zierikzee Telefoon 2488 H.LL landbouwers! Wij staan weer gereed om uw met de Van Rumpstadt uien- x-ooimachine. Beleefd aanbevelend C. Post - Kerkwerve Kerk weg 8 - Tel. 01110 - 2071 die zonder verlies het oogstjaar uit kwamen, maar de meesten moesten hun gewas toch tot ver beneden de kostprijs afzetten. Het secretariaat van het Produkt- schap voor aardappelen heeft dit meegedeeld. Van 'b werelds aard- appclcxport. die van de communis tische landen uitgezonderd, maakt Nederlands consumptie-, industrie- en pootaardappelexport 35 a 40 pro cent uit. Van de 738.000 consumptic- en industrie-aardappelen ging 600.000 tón naar EEG-landen waar van 537.000 ton naar West-Duits- Jond. 63. Met grote sprongen x-ent Wolf vrolijk blaffend om de schildknaap heen. Hebben diens slobberende kleren zijn aandacht ge trokken of wantrouwt hij wellicht de zonder linge gestalte met de grote lap voor het ge zicht? De knaap kijkt even hulpeloos om zich heen alsof hij een uitweg zoekt. Een ogenblik lijkt het erop dat hij iets wil roepen, maar plotseling begint hij te rennen in de richting van dc stallen. ..Hohoho', spot Hnlfra, „daar gaat die dove krijger van u, kleine! Het moet wel een dap per mens zijn, hohoho!" Voor een keer heeft Yark geen antwoord klaai\ Hij werpt de edelman een woedende blik toe en rent dan zo hard zijn korte benen hem dragen kunnen achter dc hond en zijn dienaar aan. Van alle kanten stromen dc wa penknechten en bedienden toe om van dit zonderlinge schouwspel vooral niets te mis sen. De schildknaap verdwijnt schielijk tus sen de bijgebouwen. De hond is vlak bij hem cn daai-achter stuift Yark proestend cn bla zend, terwijl Winonah en de anderen angstig volgen. Wanneer de stijfhoofdige dc hoek om draait, ziet hij zijn schildknaap tegen de muur staan, terwijl de hond juist tegen hem wil op springen. Met een ruk stort Yark zich naar vox-en, grijpt Wolf in de nek en tracht hem terug te trekken. „Uilskuiken!" buldert hij tegen zijn dienaar. „Ik had u toch gezegd in dc stallen Verder komt hij niet. want met een grauw heeft Wolf zich omgewend en stort zich nu op zijn belager. Diep uit zijn keel komt. een machtig gegrom cn als een stalen klem slaan dc kaken opeen, vlak naast Yark's keel. „Hulp!" schreeuwt de stijfhoofdige, terwijl hij wanhopig poogt dc i-azcnde hond van zich af te houden. Dat ziet Eric in een oogopslag, wanneer hij buiten adem de hoek van de stal omkomt. Hij heeft het blaffen van Wolf en dc opgewonden kreet van de andere krijgers gehoord is. Thor- kell aan zijn lot overlatende, onmiddellijk naar de burcht teruggerend. De Noojman wil Wolf tot dc orde roepen, doch voor er een geluid over zijn lippen komt, klhikt een hel dere jongensslem bevelend: „Af Wolf! Kom hier!" Onmiddellijk laat dc hond los cn dc stijfhoofdige kruipt zuchtend overeind. Maar niemand let op hem. Er is een diepe stilte gevallen en iedereen kijkt verbaasd naar de schildknaap, die zich afgewend heeft en nu tracht zo onöpvallchd mogelijk weg te sluipen, terwijl Wolf hem kwispelstaartend volgt. Doch dan verbreekt Eric dc stilte. Met een slem die trilt van ingehouden woede, roept hij: „Komt gij maar hier, Ex win!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5