SLUITÏNGS ZEILWEDSTRIJDEN OP DE OOSTERSCHELDE Gouden huwelijksfeest echtpaar J. G. L. Simmers-Stroohand STREEKNIEUWS PLASTIC BEEN OP VEERMANSPLAAT Burghse bejaarden zagen bloemenpracht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 augustus 1972 Nr. 21138 Watersportverenigingen „Zierikzee" en „De Maas" ZIERIKZEE, 25-8. De initiatieven die de Watersport Vereniging Zierik- zee verleden jaar nam. m.b.t. het zelf uitschrijven en organiseren van zeil wedstrijden, eventueel samen met andere verenigingen, hebben zich der mate goed ontwikkeld, dat ook dit jaar weer diverse aktiviteiten op dit ge bied werden ontplooid. Zo was de Zierikzeese vereniging participant in de bekende „Delta- week" met als topper, de Veronica- race, en organiseerde zij, voor het eerst geheel onafhankelijk een eigen wedstrijd in de genoemde Deltaweek, de „Onrust race" welke met onge veer 50 deelnemers en een prima lo pende organisatie, een groot succes werd. Als startschip fungeerde de vlet „Westgat" van de heer v. d. Doe, terwijl burgemeester Th. de Meester, evenals vorige keren, zijn medewer king als wedstrijdcommissaris ver leende. Het starterste^m op het haven hoofd, terdege geïnstrueerd door ve renigingvoorzitter Molenaar, werkte letterlijk op de klok, zodat de gehele startprocedure vlekkeloos verliep. Ook de controle tijdens de wedstrjjd was uitstekend verzorgd, dankzij een rechtstreekse „walkie-talkie" van het hoofd, naar het commissievaar tuig van de heer De Meester. De prijsuitreiking van dit geslaag de evenement vond 's avond plaats in de „Auberge Maritime". Sluitingswedstrijden Er staat de zeilers echter nog een mooie gelegenheid te wachten, om de krachten met elkaar te meten. Deze week vonden zij nl. de uitno diging in de bus om deel te nemen aan de tweedaagse sluitingswedstrij den, georganiseerd door de W.V. „Zierikzee" en de K.R.Z. vereniging „De Maas" uit Rotterdam. Dit eve nement, vorig jaar als proef gelan ceerd, bleek zoveel liefhebbers uit te schrijven, en wel op zaterdag en zondag 16 en 17 september a.s. Er worden zo'n 50 a 60 deelnemei's ver wacht, niet alleen op de wedstrijden, maar ook op een gezellige zeilex-s- maaltijd, „kapucijners-met-spek", welke waarschijnlijk zal plaats heb ben in het Gravensteen. Evenals vorig jaar zal ook nu Kollekte Kankerbestrijding (Ingezonden) Het koliekteren voor een liefdadig doel is in ons land een regelmatig te rugkerend verschijnsel. Telkenmale wordt U, hetzij op straat of wel aan Uw huis, een bijdrage gevraagd voor een doel, dat vrijwel altijd Uw sym patic heeft. Want, al worden er dan wel eens minder aardige dingen van de Nederlanders gezegd, weldadig zijn ze en in niet geringe mate. Vrij wel altijd zijn de doelen waarvoor Uw bijdrage gevraagd wordt U sym- patiek, de een wat meer de ander minder, maar wij mogen aannemen, dat de Kankerbestrijding ongetwij feld Uw beurs zal openmaken. Kan kerbestrijding is immers eenzaak van algemeen belang; een doel, waarbij wij allen, zonder één uitzondering, ten nauwste zijn betrokken. Dit zal zo blijven tot de overwinning op de ze zo angstaanjagende ziekte is be vochten. Hoe eerder dit gebeurt hoe beter, want het gaat om de gezond heid van ons allemaal, van ons en van onze kinderen. Gelukkig wor den er vorderingen gemaakt, stijgen de genezingskansen, kunnen enkele vormen van kanker zelfs worden be dwongen. Maar helaas vallen nog te vele landgenoten jaarlijks aan deze weer burgem. Th. de Meester met zijn schip „Zeevolen" als wedstrijd commissaris optreden. Een leuk, ook van vorig jaar over genomen idee, is, ook niet gemeten jachten, die „toevaarders", in de ge legenheid te stellen hun krachten eens met elkaar te meten. Gezien het succes van deze formule, mer dan 40 ziekte ten offer. Wie van ons heeft dit in familie, vrienden of kennissen kring niet meegemaakt. Een goed georganiseerde kankerbestrijding is een zeer kostbare zaak. Weet U, dat dit jaar een bedrag van acht mil joen gulden moet worden bijeenge bracht om het noodzakelijke werk voortgang te doen vinden? Geld, dat wij allen tezamen bijeen moeten brengen Zult U. gewapend met deze weten schap, een kollektebus voorbijgaan zonder iets te offeren! Wij menen van niet, want evenals alle landgenoten, draagt ook U de kankerbestrijding een warm hart toe. Mag het Koningin Wilhelmina Fonds op Uw steun rekenen? Mocht U om de een of andere reden deze dagen geen kollektant tegenkomen, dan vestigen wij graag Uw aandacht op het gironummer van het Koningin Wilhelmina Fonds nl. 26.000 Am sterdam. Uw geld wordt goed besteed, weest daarvan verzekerd. De collecte te Zierikzee is van 28 augustus-2 september, en wordt ver zorgd docr de Bond van Plattelands vrouwen. Examen conservatorium Deze week slaagde de heer Kees Steketee uit Nieuwerkerk voor het toelatingsexamen Hoofdvak Orgel aan het Rotterdams Conservatorium. Hij werd hiervoor opgeleid door de hee.r E. Nieland, organist en dirigent te Zierikzee. ZIERIKZEE „De langste dag" in de Concertzaal Heden (vrijdag) avond wordt in de Zierikzeese Concertzaal een voorstel ling gegeven van de indrukwekken de film „De Langste Dag", gebaseerd op de beroemde roman van Corne lius Ryan. Over de inhoud van de film het volgende: De voorbereidingen tot de landin gen der Gallieerden in Normandië - grootste militaire operatie uit de ge schiedenis - strekten zich uit over een periode van twee jaar; doch hét speurwerk naar de gebeurtenissen tijdens en na de landingen wordt tot op de huidige dag voortgezet, door schrijvers evenzeer als door militai re deskundigen. De film „De Langste Dag" is een der resultaten van dit speurwerk: een weergave (uiteraard gecomprimeerd) van de vele kritieke gebeurtenissen die uiteindelijk het verloop der ope- ratiën in de lucht, ter zee en te land zouden bepalen. Dat betreft dan evenzeer tegenslagen als hoogst for tuinlijke toevalligheden; aan beide toch was de invasie uitermate rijk. Dat het er bij déze film om ging de invasie zélf weer te geven (an- ongemeten jachten in de Yersekse Mosselrace, wordt ook in Zierikzee op een flink aantal „wedstrijdendo toervaarders" gerekend. Vrywel zeker zullen van Zicrik- zeesche z\jde o.a. Den Boer met de „Isis", v. d. Baan met „Kuster", Ne- lisse met „Vuilbaard" (winnaar in Yerseke) en Quartel met „Die Gou we" aan de start verschijnen. Ook de bekende zeezeiler Kesteloo met zijn „Polka-Mazurka" zal in de I.O.R.- klassen acte de presence geven, wat waarschijnlijk zal betekenen dat de concurrentie danig op zijn tellen zal moeten passen. ders gezegd: de waarheid geen ge weld aan te doen), was volstrekt geen handicap. De werkelijkheid kan - met name in kritieke situaties - vaak „fantastischer zijn dan fanta sie". In Normandië was zulks stellig het geval; en dat gold dan zowel voor de aanvallers als voor de ver dedigers. Beide groepen immers wer den geconfronteerd met de meest onwaarschijnlijke gebeurtenissen, die over zege of nederlaag beslisten. Bij het reconstueren van de inva sie in Normandië, deze langste dag vit de geschiedenis, kon men aldus putten uit boeiend materiaal. Er was dan ook geen enkele reden deze film iets anders te doen zijn dan een weergave van wat zich werkelijk in Normandië heeft afgespeeld. Er is daarbij geen gebruik ge maakt van oud materiaal van do cumentaire aard. Men heeft eenvou dig alle gebeurtenissen die voor het uitbeelden van de invasie nodig wa ren, opnieuw gerealiseerd en vervol gens gefilmd. Hierbij is het nuttig er op te wijzen dat de nationaliteiten, die destijds bij de invasie betrokken waren, nu hebben samengewerkt bij de vervaardiging van dit gerecon strueerde document. Geslaagd In het Van Damziekenhuis slaag de dezer dagen mej. J. Geluk uit Zie rikzee voor het examen ziekenver- zorgster. HAAMSTEDE Laafsfe orgelbespeling Zaterdagmiddag a.s. hoopt de heer M. J. Pols zijn laatste orgelbespeling te geven in de Ned. Herv. Kerk te Haamstede, en wel van 15.30-16.30 uur. Evenals zaterdag jl. zullen enige vocalisten uit Zierikzee hieraan hun medewerking verlenen. Muziekkorps bracht serenade Donderdagavond verscheen de mu- ziekvereniging uit Renesse voor het rusthuis „Duinoord" te Haamstede, voor het geven van haar jaarlijkse serenade aan de bewoners van het rusthuis. Door allen werd dit bezoek zeer op prijs gesteld. Zeker zal het bloed van de bewoners afkomstig uit Renesse wat sneller gestroomd heb ben, toen daar hun „muziek" op be zoek kwam. Men weet nu weer: in Renesse vergeet men ons zo maar niet. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De raad van Duiveland komt in openbare vergadering bijeen op maaandagavond 28 augustus a.s. in het gemeentehuis Nieuwerkerk. Op de agenda staan o.a. voorstellen be treffende aangaan geldlening voor ZIERIKZEE, 24-8. Het Zeeuwse gedeelte - aan de Schouwse noord kant - van het Grevelingenbekken zal in de nabije toekomst ongetwij feld een belangrijke rol gaan spelen bij de recreatie van vele duizenden. Verwacht wordt dat^voor de dagre creatie vooral de Brouwersdam en gebieden bij Brouwersdam en Brui- nisse een belangrijke rol gaan spe len. Concentratiepunten voor ver- blijfsaccommodatie geven de inrich tingsplannen aan bij Scharendijke, Brouwershaven, Zonnemaire en bij Bruinisse. De Grevelingen, met de daarin ge legen, na de afsluiting droogge vallen platen, vormt ongetwijfeld ZIERIKZEE, 25-8. Een gouden bruiloft te Zierikzee behoort bepaald tot de zaken die zich niet elke dag aandienen. Maandag 28 augustus is het echter zover dat een Zierikzees echtpaar dit gedenkwaardige vijftig jarige huwelijksfeest zal mogen her denken. Op die dag namelijk zjjn de heer J. -G. L, Simmers en mevrouw J. I. Simmers-Strooband vijftig jaar in de echt verbonden. Het gouden paar hoopt deze verblijdende dag te herdenken met een kerkelijke vie ring in de St. Willibrorduskerk te Zierikzee en daarna - van 17.00 tot 18.30 uur te recepiëren in restaurant „Mondragon". Het zal'de heer en mevrouw Sim mers maandag aanstaande bepaald niet aap belangstelling ontbreken: niet alleen te Zierikzee, maar op heel Schouwen-Duiveland. is de naam Simmers immers - in feit al genera ties lang - tot ver in de dorpen, en niet te vergeten de polders, „inge burgerd" als bijna geen ander. Hoe kan het ook anders met een welbekende zaak als de slagerij van deze familie van „keurslagers van oudsher,,, gevestigd op de bekende plaats in het hartje van het oude Zierikzee, de Visstraat. De over grootvader van de „gouden keursla ger" richtte de zaak op in 1886 - om aanleg c.v. in woningwetwonigen, idem ter consolidatie van vaste schuld, krediet ten behoeve van be stemmingsplan Sirjansland en en kele verkopen van grond. OOSTERLAND Kon. Wilhelminafonds In de week van 28 augustus tot en met 2 september a.s. zal de gewone jaarlijkse kollekte voor de kanker bestrijding gehouden worden voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Het plaatselijk bestuur hiervan zou dit jaar graag wat leden willen inschrij ven en de kollektanten en kollektri- ces zullen de ingezetenen bezoeken en vragen ze te mogen inschrijven als lid voor een jaarlijkse minimum contributie van vijf gulden of hoger. Gehoopt wordt dat er veel nieuwe leden zullen kunnen worden inge schreven voor deze nuttige en nodige vereniging. een uniek (watersport)-gebied. Op de Veermansplaat - en niet minder op de Hompelvoet - is gedurende het laatste jaar veel conserverend werk verricht door de dienst der Domei nen om verstuiving van de droog gevallen grond te voorkomen. Op de meeste plaatsen werd overgegaan tot het inzaaien van een gras-graan- mengsel, en het bijzondere feit heeft zich dan ook voorgedaan dat deze zomer op de Veermansplaat rogge werd geoogst. Intussen bieden de platen de - uit eraard schaarse - bezoekers een unieke en uiterst boeiende aanblik op. De foto's lonen twee vrijwel on afzienbare schelpenvlakien op de precies te zijn op 6 mei - daarna kwam de vader van de thans zeven tig jarige heer Simmers in de zaak, en in 1938 startte de heer J. G. L. zelf definitief. „Ik ging trouwens als veertienjarige jongen al alleen naar de veemarkt in Rotterdam om bees- jes te halen en te brengen. „Me vrouw Simmers, (77 jaar maar het is haar niet aan te zien), herinnert zich trouwens nog als de dag van gisteren dat haar man als jongetje op de fiets 't hele eiland afreed om „beestjes" te aan te kopen. „We heb ben altijd zelf geslacht en doen dat nu nog„ aldus verklaart de heer Simmers met kennelijke vaktrots. Hij is dan ook tot de huidige dag ac tief om een handje te helpen in zijn door zoon L, J. G. - voor het onder scheid Leo genoemde - voortgezette slagerij. Grote familie De heer en mevrouw Simmers hebben niet alleen hun zaak maar daarbij ook zeven kinderen: vier zoons en drie dochters grootgebracht. De heer Simmers zelf stamt ook uit een grote familie: hij heeft zes broers en zusters. In 1922 trouwde hij zijn echtgenote: enige dochter van de fa milie Strooband. Hij geniet niet alleen bekendheid BURGH, 25-8. De commissie die jaarlijks de bejaardenreis voor de in woners van Burgh verzorgt, heeft ook dit jaar weer een prachtige reis georganiseerd. Rond zeven uur was het de voor zitter van de commissie de heer B. Bossers, die in de bus van de firma Van Oeveren de deelnemers(sters) een hartelijk welkom toeriep en de hoop uitsprak dat het een genoege- lijke dag zou worden. Via Rotterdam werd naar Alphen aan de Rijn gereden, waar de koffie gebruikt werd en een hapje werd ge geten. Doel was daarna de moderne bloemenveiling in Aalsmeer. De deelnemers raakten niet uitgekeken op de overweldigende bloemenzee die daar te bewonderen viel. Verder Veermansplaat, welke plaat dus be paald niet tot de allerlaatste centi meters werd ingezaaid. Juist de af wisseling en tegenstelling van be groeide en „kale" gedeelten levert een voor Zeeland uniek panorama op. Intussen bewijst het plastic pop- pe-been tussen de schelpen van de Veermansplaat wel dat er ook in het Grevelingenmeer zaken terecht ko men die er bepaald niet in horen. Ho pelijk is dit plasticprodukt geen sym bool voor allerlei zaken die met de toenemende recreatie in de toekomst het beeld van de Grevelingen zullen gaan bepalen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). vanwege zijn zaak, want in Zierikzee is hij vooral een algemeen geacht raadslid: sedert 1949, dus geduren- 23 jaar, is hij gemeenteraadslid voor de K.V.P. en als zodanig heeft hij vooral veel werk verricht in de vroe gere gascommissie en thans in de commissie publieke werken. Bovendien was hij gedurende 25 jaar bestuurslid v. d. Middenstands- Centrale vele jaren voorzitter - en nog eens 26 jaar bestuurslid van de Zierikzeese Oranje Vereniging. Van af de oprichting in 1950 is hij verder lid van het comité rijtoer bejaarden. Voor zijn werk gedurende veertig jaar verricht voor de R. K. Charitas- vereniging - 25 jaar voorzitter - ver kreeg de heer Simmers in 1969 een pauselijke onderscheiding, namelijk de oorkonde en bijbehorende me daille „Pro Ecclesia et Pontifice" (voor Kerk en Opperherder). De heer Simmers betreurt het dat de Slagersvereniging Schouwen-Dui veland, waarvan hjj tal van jaren voorzitter was, wegens gebrek aan belangstelling ter ziele is gegaan. Niet tegenstaande dat zal het gou den echtpaar echter maandag in het middelpunt van de belangstelling van zeer velen staan. ging het daarna weer langs Schip hol naar Haarlem en Zandvoort. e- len zullen gedacht hebben aan het lied: „We gaan naar Zandvoort aan de zee...." Natuurlijk werd er ge wandeld bij het kopje van Bloemen- daal. Vandaar ging de tocht via Heemstede, Valkenburg, Katwijk naar Scheveningen en vervolgens werd aangelegd in Rijswijk in de speeltuin „Drievliet". In het restau rant werd genoten van de keurig verzorgde warme maaltijd. Muzikaal onthaal Hier was het dat de heer De Fouw hartelijke woorden van dank sprak aan het adres van het organiserend comité. Wel voldaan ging het daar na via de Haringvlietsluizen en Brouwersdam op Burgh aan. De thuiskomst zou niet volledig zijn, als de „muziek" niet voor de op gewekte welkomstklanken zou zor gen. De mannen van „Witte van Haemstede" waren er en ze mochten de dank in ontvangst nemen van de reisgenoten, nu ze speciaal het uni form even aantrokken. Hartelijke woorden ten afscheid werden gesproken. Dank aan allen die meewerkten en zeker niet in het minst aan de buschauffeur Dekker die onderweg vaak een toelichting gaf over hetgeen men kon zien. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale geziusbank U bent welkom b(j uw Nutsspaarbank voor Jeugd-premiesparen 10 premie NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur Het „P.I.T." 25 jaar DEN HAAG25-8. Hel Protestants Interkerkelijk Thuis/ront het samen werkingsverband van de bonden die TTJÜitoir'e lehuizen hebben, militaire belnngcnverenighigen. de predikan ten by de krijgsmacht en hel vor mingscentrum Beukbcrgenbestaat 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan is een ju bileumactie georganiseerd, die ten doel heeft 80 ernstige oorlogsgewon den een weck te gast te hebben in De Bltfe Werelt" te Lnnteren. Om de kosten daarvan, f 25.000. bijeen te krijgen is een beroep op diverse or ganisaties cn particulieren gedaan. Leuk reisje naar Aalsmeer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3