m, ét voor de slanke van 98 voor i(ï& E*10 speciaal sinas iwSk AGENDA V.V.V. weerlegt aantijgingen van W.S.V. „Bruinisse" „Tristar" een wat „zachter" vliegtuig P.Z.E.M. WAARSCHUWT Gewapende overval op Middenstandsbank in Den Haag SEIZOEN IS TERUG! INDIA 25 JAAR ONAFHANKELIJK Hel schrijfsel in „De Brulboei' BRUINISSE, 14-8. Om begrijpe lijke redenen heeft V.V.V. Bruinisse gereageerd op de aantijgingen van de W.S.V. „Bru", zoals die in het laatste nummer van „De Brulboei" aan het adres van V.V.V. verschenen. Uitvoerig werd door het V.V.V.- bestuur de voorgeschiedenis nage gaan van de jongste Grevelingenda- gen. Belangrijk punt in de (uitvoe rige) V.V.V.-beschouwing is dat de W.S.V. ooit de mededeling deed, het programma voor de bewuste zater dagmiddag volledig te verzorgen. Gevraagd werd van V.V.V.-zijde of voor een open auto moest gezorgd, maar één der W.S.V.-leden zei dat zulks niet nodig was, omdat men het plan had een roeiboot te versieren. Aanvullende informaties schijnen misgelopen te zijn door vakantie, maar op 25 juli - drie dagen voor het feest - heeft de V.V.V.-penningmees- ter nog een vergadering belegd en. de heer Groeneveld (van W.S.V.) werd uitgenodigd voor een slotgesprek. De heer G. was echter verhinderd, maar zou één der andere heren op de hoogte stellen. Opnieuw werd overi gens bevestigd dat de „zaak rond" was. Het V.V.V.-bestuur is dan ook hevig ontstemd over het gepubliceer de in „De Brulboei". Advertentie Dan komt er echter een criptisch vervolg, want het bestuur schrijft: „En ook al in de Zierikzeesche Nieuwsbode". (Mogen wij van de re- daktie-zijde er op wijzen dat wij als eersten het geschrevene in „De Brul boei" hebben gelaakt en er een re- daktionaal artikeltje aan wijdden en derhalve dus niet op een hoop ge veegd willen worden met het schrijf sel in genoemd blaadje van de W.S. V.? (Red.). De meermin V.V.V. laakt dan dat er tenslotte toch geen vervoermiddel voor de meermin aanwezig was en merkt op dat een meermin iets.anders is „dan een juffrouw met een Bruse vlag langs haar benen". Dit alles kan men gegeven het voorafgaande maar moeilijk in de schoenen van V.V.V. schuiven. Het zou naar de mening van de W.S.V.„Bru" beter zijn de hand in eigen boezem te steken, want in - in tegenstelling met het geen andere verenigingen deden - is het punt te organiseren door de W.S.V. een mislukking geworden. Verzocht wordt tenslotte de juiste gang van zaken in „De Brulboei" te vermelden en V.V.V. van blaam te zuiveren. SCHIPHOL, 14-8. Functionarissen van de rijksluchtvaartdienst en jour nalisten keken nauwgezet naar een geluidsmeter, die op vyf kilometer afstand van Schiphol was neergezet om het geluid te meten van een nieuw driemotorig vliegtuig, de Tri- Star. Het bleek draaglijker dan van oudere toestellen. De Lockhead L-1011 „Tristar" be hoort samen met de Boeing-747 en de DC-10 tot de jongste generatie straalvliegtuigen met een beperkte lawaaiproduktie. In de Verenigde Staten zijn sinds enige tijd normen van kracht ten aanzien van de toe laatbare geluidsproduktie voor nieu we vliegtuigtypen. Deze normen zijn opgenomen in de door de Federal Aviation Agency (te vergelijken met de Nederlandse Rijksluchtvaart dienst) opgestelde luchtwaardigheids- Kerkelijke voorwerpen op vuilnisbelt Ontslagen in Heeseh N.B. HEESCH, 14-8. Kemps zeemleder- fabriek N.V. te Heesch (N.B.) heeft surceance van betaling aangevraagd. Voor de 65 man personeel is maan dag bij het gewestelijk arbeidsbureau te Oss ontslagvergunning aange vraagd aldus deelt de directie mee. MAASTRICHT, 14-8. Op de ge meentelijke vuilnisbelt te Maastricht zijn maandag verscheidene kerkelij ke voorwerpen gevonden, die daar moeten zijn gedeponeerd door inbre kers. Onder de voorwerpen zijn zil veren kandelaars, wierookschalen en consecratiebellen die worden ge bruikt bij de Roomskatholieke ere dienst. Van welke inbraak de voor werpen afkomstig zijn, is niet be kend. De Maastrichtse politie stelt een onderzoek in. Juwelierswinkel te Ut recht leeggeroofd UTRECHT, 14-8. Vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag hebben inbrekers de juwelierswin- kel van Jac. de Bree aan 't Goylaan in Utrecht praktisch helemaal leeg geroofd. Volgens een eerste schatting is voor circa een ton aan juwelen mee genomen. De inbrekers die door een w.c.-raampje aan de achterkant naar binnen geklommen waren, haalden drie toonbankvitrines en de etalage leeg. De buit bestond uit antieke horloges, gouden heren- en dames horloges, armbanden, broches en hangers en een paar Zaanse klok ken werden meegenomen. De diefstal werd zondagmiddag ontdekt door een naburig winkelier die vond dat de etalage er wat kaal tjes uitzag. De juwelier zat het week einde op een camping in Driebergen. Op straat werd nog een klein reis- wekkertje teruggevonden. Verder ontbreekt van inbrekers en buit elk spoor. YERSEKE. Een beeld van de gratis mosselmaaltijd ter gelegenheid van de Gosterscheldedag, die zaterdag werd gehouden. Een ieder werd in de gele genheid gesteld van het Zeeuwse zeebanket te genieten. voorschriften, die in internationaal verband worden gehanteerd door de internationale organisatie voor de burgerluchtvaart I.C.A.O. Viswedstrijd parlement—pers DEN HAAG, 15-8. Op donderdag 24 augustus wordt aan de Maarsse- veense plassen de jaarlijkse viswed strijd gehouden van parlementsle den tegen de pers. De teamprijs be staat uit een wisselbeker, die vorig jaar in bezit kwam van het pers team. Er zijn voorts persoonlijke prijzen in verschillende categorieën. Op het programma staat, behalve de viswedstrijd, ook een ontvangst door het gemeentebestuur van Maarssen. „Pluimpje" voor beheerder van ooievaarsdorp BEMMEL, 14-8. Tijdens de interna tionale ponymarkt in de Betuwse ge meente Bemmel is maandag de „Gul den pony" aangeboden aan de 24- jarige Aart Smits, beheerder van het ooievaarsdorp „Het Liesveld" te Nieuwpoort. De prijs wordt elk jaar toegekend aan personen die zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt bij de bescherming van dieren. In het ooievaarsdorp verblijven op het ogenblik ca. 50 ooievaars. De heer Smits verzorgt bovendien uitgesto— ten of gewonde roofvogels, zoals uilen, torenvalken of buizerds. Ijskoud was het wel NIJMEGEN, 14-8. Een 13-jarig zoontje van een Nijmeegse we genbouwer, die trek kreeg in een ijsje maar opzag tegen een wandeling naar een naburige, ijsverkopende garagehouder, besloot voor zijn uitstapje even een tractor te lenen. De draai naar het parkeerterrein ging hem niet goed af, waardoor hij dwars door de buitenmuur de garage binnenreed. Zijn ver gissing bemerkend, wilde hij achteruit weer door de muur naar buiten, maar vermorzelde daarbij een personenauto die even tevoren voor reparatie was afgegeven Flitsen uit het buitenland LONDEN. Engelse politieman nen op blote voeten en als hippie uit gedost, hebben een tiental bezoekers van het popfestival van raeding, 70 km ten westen van Londen, gearres teerd wegens bezit van verdovende middelen. DACCA. Van officiële zijde in Dac ca is meegedeeld dat er maar twee mensen en geen 200 verdronken zijn bij de aanvaring die zich vrijdag op de rivier de Buriganga bij Dacca tussen een veerboot en een ander schip heeft voorgedaan. STOCKHOLM. De Zweedse rege ring zal haar financiële hulp aan Noord-Vietnam uitbreiden. Dit heeft een hoge functionaris van het minis terie van buitenlandse zaken na een bezoek aan Hanoi volgens het blad Dagens Nyheter van maandag mee gedeeld. MONROVIA/GEORGETOWN. Na Sierra Leone, Tanzania en Soedan (officieus) hebben nu ook Liberia en het Zuidamerikaanse land Guyana zich teruggetrokken van de Olym pische Spelen in Miinchen uit protest tegen dc deelneming van Rhodesië. VATICAANSTAD. Paolo kardinaal Giobbe, een vriend van wijlen paus Joannes de 23e en destijds lid van het Vaticaanse Corps Diplomatique, is zondag op 92-jarige leeftijd in Va ticaanstad overleden. LONDEN. De Sowjet-Unie heeft het schaduwen van dc Amerikaanse zesde vloot cn andere NAVO-eenhe- den in het Middellandse Zeegebied vrijwel gestaakt als gevolg van het gedwongen vertrek van dc Russen uit Egypte, maar dit gecompenseerd door uitbreiding van de Sowjet-vloot in het gebied. Dit is gezegd in dc- fensiekringen in Londen. MÜNCHEN. Schüller, een West- duitse atlete, zal tijdens dc openings ceremonie van de Olympische Spe len van München de Olympische eed afleggen. Dc 22-jarige studente in do medicijnen uit Keulen werd maan dag gekozen. Als reserve is een an dere allele, Elfgard Schittenhelm, aangewezen. ROSELWAN. In Amerika wint men er blijkbaar geen doekjes om. Dit meisje zojuist gekozen tot Miss-Naakt-Amerika. Een „kluifje" voor Dolle Mina, die wel niet tegen bloot zijn, maar heel erg tegen verkiezingen. Huis-aan-huis zijn er in Zierikzee folders ver spreidt over WIBO elektrokachels. Een goed advies: Sluit geen koopcontract: Vraag P.Z.E.M. om nadere inlichtingen. ZIERIKZEE: telefoon 2312 MIDDELBURG: telefoon (01180) 5315, toestel 261 Rovers met buit gepakt DEN HAAG, 14-8. Twee gewapen de mannen hebben maandagmorgen om elf uur een gewapende overval gepleegd op de Middenstandsbank aan de Mar kt weg in Den Haag. Na ,de overval ontkwamen zij in een Mercedes. In de Vierheemskinderen- straat stapten de mannen over in een blauwe Taunus. De Mercedes, waarin een handlanger achter het stuur zat, is daarna eveneens doorge reden. Een halfuur na de overval werden aan de Moerweg in Den Haag twee mannen aangehouden in verband met de overval. Bij de overval is een geldtas met 120.000 gld en een hoeveelheid los se bankbiljetten buitgemaakt. De twee met nylonkousen gemaskerde mannen waren beiden met een pi stool gewapend. Eén van hen hield met het wapen het tien man tellend personeel achter de balie onder schot, de andere sprong over de ba lie bij de kassier, riep „geld", drukte Amerikaan na val overleden AMSTERDAM, 14-8. Dc 61-jal'igc Amerikaanse psycholoog N. Ratner uit New York is in de Valeriuskli- niek in Amsterdam overleden aan de gevolgen van een val die hij in de nacht van zaterdag op zondag maak te. De Amerikaan was op de Sta- dionweg in de hoofdstad van een vier meter hoge stenen trap gevallen on in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Vreemd geval van grafschennis AMSTERDAM, 14-8. Dc Amstcr- danmse recherche tast volledig in het duister over het motief van de on bekenden die zaterdagmorgen in alle vroegte een graf op de algemene be graafplaats „Te Vraag" in Amster dam-West hebben opengegraven. Er werd een gat van zeker twee meter diepte gegraven, maar of iets wordt vermist kon dc politie niet medede len. In het familiegraf werden twee crouwen begraven: één in dc zomer van 1920 cn één in het najaar van 1946. De beheerder van de begraaf plaats ontdekte het geval van graf schennis. Volgens de politie is het gat met overleg en vakmanschap gegraven. In de kuil werden door rechercheurs, die het gehele weekeinde dc omge ving op sporen hebben onderzocht, slechts knoken van de stoffelijke overschotten aangetroffen. Volgens dc politie zijn in de omgeving van het graf geen vernielingen aange richt. Zierikzee Deze zomer dagelijks geopend: ge meentemuseum (stadhuis), maritiem- museum (Noord-Havenpoort), Bur gerweeshuis (beeldentuin en antiek beurs), Gravensteen (foto- en kunst tentoonstelling). Woensdag 16 augustus Rencsse Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur, optreden bejaardenkoor Con Agitazione, Vlis- singen en mandoline-orkest TOVIDO. Zaterdag 19 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling „Irma la Douche". Haamstede Ned. Herv. kerk, 15.30-16.30 uur, or gelbespeling. Renesse Dorpshuis, 20.00 uur, start lampion optocht (kampvuur). Dinsdag 22 augustus Zierikzee Stadhuis, 9.00 uur, vergadering ge meenteraad Zierikzee. Zonnemaire 13.00 uur, start bij muziektent tocht je Plattelandsvrouwen afd. Noord- gouwe e.o. Advertentie iiiiifiiiiiifiiiiiifiiiiifiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiifiü BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2770 A.s. zaterdagavond S Aanvang 20.00 uur zijn pistool tegen het hoofd van de kassier en greep de geldtas met 120.000 gulden en een hoeveelheid bankbiljetten. De twee aangehouden mannen die ervan verdacht worden de overval te hebben gepleegd zijn de 24-jarige C. M. G. van H. en de 26-jarige T. van R. Beide mannen zijn monteur van beroep en komen uit Den Haag. Zij voldoen aan het door het bank personeel opgegeven signalement. Nu de familie en de logé's zijn ook weer vertrokken. Nu ben ik wel vol slagen wild van familie en logé's, maar het is toch wel fijn als ze weer een keer uitgezwaaid zijn. De hele zomer is het maar een drukke boel gebleven en vakantie zo midden in het seizoen kwam niet erg best uit. Met als gevolg nog al veel thuis en de onverwachte visites en zelfs - als gezegd - logeerpartijen. Mij herinnerend het bijbelse woord de herbergzaamheid te betrachten heb ik getracht het de gasten naar de zin te maken. Met thee op bed en zo en pilsjes 's avonds vooral in die warme dagen. Maar men blijft wel draven hoor! Eén keer zag ik een vreemde kuif vanonder dekens ko men. Het bleek een plotselinge over- nachter, die was binnengeloodst. De wat conventioneler gasten le veren wel eens moeilijkheden op. Men moet zich langdurig met hen bezig houden, maar hun hulpvaar digheid vergoedt veel. De minder- convenlionelen leveren heel anderé problemen op. Ze zitten doorlopend in stoelen waar je zelf in wil zitten. Ze pikken een rokertje als je er rel) naar pakt, dat „er nog moest zijn". maar clus verdwenen is. Ze willen doorlopend muziek hard - zeg maar te hard -.laten spelen en hoewel we alles kunnen verdragen, vormt dit op de duur toch een aanslag op de ze nuwen. Voor de niet-conventionelen is trouwens de nacht dag en de dag nacht, althans voor een groot ge deelte. Na 12 uur 's avonds schijnen zij de grootste kick te krijgen en gaan dan oeverloos pralen over al lerlei op zichzelf slaapverdrijvende onderwerpen. Intussen stromen dc kaarten bin nen uit alle windstreken: bultige bergen en (te) blauwe zeeën in dalen verzonken dorpjes, ondergaande zon nen, inkijken in grotten en met bloot bespikkelde stranden ergens in het zuiden. Allemaal van iedereen, die er op uit getogen is en hel vader landse klimaat het voor wat hel was. Maar elders was het ook allemaal geen zonnetje lot de boóm, volgens de verhalen die nu los komen. Hoe ook, het seizoen gaat merk baar eindigen en deze zomer - het zat in het weer - was duidelijk een vluggertje. Je gelooft het bijna niet dat straks de ,.r" alweer in de maand is. Dc kalender heeft alweer heel wat blaadjes-kleren uitgetrokken. Het is niet anders.' SCHIER EILANDMAN. JACK SHIBLEY LEMMON MacLAINE nmmsn prnmnH t*"'*" E Toegang 14 jaar E Voorverkoop: zaterdagmorgen E van 11.00-12.00 uur E aan de kassa lïiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiim NIEUW DELHI, 15-8. India dat zijn 25-jarig jubileum van de onaf hankelijkheid viert, streeft naar vre de met zijn buurlanden. Dit heeft premier Indira Gandhi in een toe spraak tot de bevolking meegedeeld. Zij verklaarde dal India geen gebied van een ander land wil cn niet onder druk van buitenaf wil worden gezet. „Dc dagen dal iemand India onder druk kan zetten, zijn voorbij". In dc rede die door de radio werd uitgezonden, legde de premier dc na druk op het thema van zelfvertrou wen. „Landen maken vorderingen, niet door naar anderen te kijken maar door zelfvertrouwen, vastbe radenheid cn eenheid". Zij gaf toe dat de economische en sociale voor- uilgang niet voldoende waren ge weest, maar zog de toekomst met vertrouwen tegemoet ofschoon er onvermijdelijk moeilijke tijden zou den zijn. „India hangt van niemand af bij zijn pogingen om armoede, werkloosheid en andere s ocialc en economische vraagstukken uil 1c roeien. Wij weten dat wij op eigen kracht voorwaarts moeten gaan. Maar terwijl wij dat doen. moeten wij goed nadenken en beslissen wat voor soort India wij willen opbou wen". Amsterdamse studenten voeren acties voor L.O.G. AMSTERDAM. Onder het motto „betaal niets" zullen de studenten de komende tijd acties voeren tegen de 1.000 gulden collegegeld om kracht bij te zetten aan de eis van het lan delijk Overleg Grondraden (L.O.G.) tot intrekking van de wet. Dit is maandag op een persconferntie van het L.O.G. medegedeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2