iSport en wedstryden^ ERIC DE NOORMAN 1 Uitstekende resultaten D.S.-leden op Haagse kampioenschappen Bruse Boys gaven Zierikzee in eigen huis verrassend klop Het spoor van het zwaard Excelsior-FC Utrecht FC Den Bosch-MVV Telstar-Amsterdam Eindhoven-Willem II SVV-Fortuna VI. Volendam-Graafscli. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiilliMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillilllim ATLETIEK iTiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinïi VOETBAL K.N.V.B. DEN HAAG, 1-8. Op de open Haagse kampioenschappen, j.l. za terdag georganiseerd door Olympia ds en Haag'68 waren ook een aantal Delta-Sport-junioren aanwezig. De successen voor hen waren bijzonder groot. Met niet minder dan vier Haagse kampioenschappen keerden de D.S.- jongelui naar Zierikzee terug. Twfee kampioenschappen voor B-juniore Isaline Hage, één voor Marja Kou ijzer en één voor Leo de Pee. Isaline Hage Wat Isaline Hage hier in Den Haag presteerde, grensde aan het onge looflijke. Dit B-meisje werd niet al leen tweevoudig Haags kampioene door overwinningen bij het kogelsto ten (12.31 m. nieuw pers. en clubre cord) en discuswerpen (31.90 m.), ze werd ook nog eens 3 maal winnares van een zilveren medaille. Ze kreeg zilver voor haar prestatie op de 80 m. horden (prachtige tijd: 12.9 sec.), op het speerwerpen (29.44 m.) en ver springen (4.76 m.). Het veelzijdige Zierikzeese talent was met deze pres taties vanzelfsprekend één van de meest succesvolle atletes deze mid dag. Kampioenschap B-juniores Marja Kouijzer, C-juniores, legde beslag op het derde kampioenschap bij dé B-juniores. Ze sprong 1.55 m. hoog en dit was hoog genoeg om op de eerste plaats beslag te leggen. Ook verbeterde Marja haar prestatie bij het verspringen. Ze sprong 4.66 m. ver en wei d daarmee een goede der de. Ook Joke Geluk werd 3e en wel bij het 'hoogspringen (1.40 m.). B-junior Leo de Pee werd Haags kampioen op zijn favoriete nummer, het speerwerpen. Hij won met een worp van 43.34 m., niet zo ver, maai bij de meeste deelnemers zat de va kantie in hun armen en benen. Ook legde Leo nog beslag op het zilver bij het kogelstoten (12.53 m.). Al met al zeer fraaie resultaten op deze be langrijke wedstrijden in het atletiek- centrum van district West II, Den Haag. FC Den Haag-Sparta Groningcn-PSV HVC-Vcendam VVV-Roda JC Camb.-Wageningcn DUIVENSPORT De verdediging van S.K.N.W.K. in aktie bij een aanval van MEVO. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Orleans, afstand 447 km óp 12 aug. In concoux-s 103 duiven. Gelost 7-50. Aankomst eerste duif 16-29. Laatste duif zondag 13 aug. 18-18. J. Wesdorp 1, 4, 5, 7, 13 en 14;' W. N. Pankow 2; W. Blom 3, 6, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22 en 24; C. Groenleer 8, 10 en 23; Iman Wesdox-p 9, 12 en 16; L. Heyboer 11; L. Fonteine 25; C. Berrevoets-Zonen 26. Höofd en extra prijs gewonnen door J. Wesdorp. Inkorven Compiegne oud en jong le stervlucht vrijdag 18.30 tot 19.30. Zaterdag waren er elf duiven thuis. P.V. „De Keisduif", Brouwershaven Wedvluchten „De Reisduif' op 29 juli vanaf St. Quentin, afstand 214 kilometer: Joh. Flik weert 1, 7, 8; Comb. Wes dorp 2, 9, 10, 16; J. M. Kloet 3, 6, 15; A. J. Flikweert 4, 11, 13; A. de Wilde 5, 12, 14. Op 5 augustus vanaf Noyon, af stand 248 km. Joh. Flikweert 1, 2, 3, 4, 7, 11; A. de Wilde 5, 6; A. J. Flikweert 8; Comb. Wesdorp 9, 10. P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht S. Dizier, gehouden 12 aug. '72. Afstand 342 km. In concours 102 jonge en 8 oude duiven. Gelost om 6.30 uur. Aankomst le duif 11.27, laatste prijswinnende duif 12.34 uur. A. Schults 1, 9, 10, 21, 23; Ph. Ste- ketee 2, 11, 15; A. S. de Koning 3, 7, 14, 17; T. van Hekke 4; J. W. Steke- tee 5, 6, 8, 24, 25, 26; L. IJzelenbex-eg 12, 22; L. van Duivendijk 13; A. J. IJzelenberg 16, 20; B. de Ruiter 18, 19. Oude duiven: Ph. Steketee 1 (12.48 uur) en 2. SPORTTOTO 53. In wilde vlagen giert de sneeuwjacht over de vlakte en omhult de eenzame ruiter in een witte waas. Een ijzige wind snijdt hem in het gelaat en de vlokken hechten zich vast in zijn haren en kleding. Thans betreurt Tsacha het dat hij zijn warme wolvenpels heeft moeten achterlaten om Pum Pum in zijn zadeltas te kunnen vervoeren. „Maar het zwaard heb ik", prevelt hij huiverend, terwijl hij het wapen dichter tegen zich aanklemt. „Ik moet er een schede voor maken". De nomade schüdt de sneeuw van zijn kle ren en spoort zijn paardje tot groter spoed aan. „Sneller, sneller, of de sneeuwgeesten zullen ons door de koude doen sterven". Ook om de torens en muren van Wogram's burcht jaagt de sneeuw in dichte vlokken. En daarbinnen bespreken Eric, Winonah, Halfra en Svitjold de voorgenomen reis naar het land van Bor Khan, terwijl Pum Pum beden kelijk toeluistert. „Gij hoopt dat de steppen- krijger bij zal komen", zegt Svitjold bedacht zaam. „Maar indien dit niet het geval mocht zijn, wat dan?" „Ook dan vertrekken wij", antwoordt Eric na een korte aarzeling. „Het zal oneindig veel moeilijker worden en de kans is niet uitge sloten dat wij Bor Khan nimmer vinden. Doch het is een plicht, waaraan wij ons niet kun nen onttrekken!" „Mij ook plicht", knikt de kleine dwerg vastbesloten. „Mij dan meegaan! Mij veel knap zoeken! Mij zoeken waar grote man niet komen". Even glijdt een flauwe glimlach over Eric's gegroefde gelaat. „Poeh!" snuift Halfra gewichtig. „Dit is mannenwerk, kleine begrijp goed. mannen werk. Ah juist! Ik wil maar zeggen. Waarom heeft de onverlaat zijn dienaar op het laatste ogenblik willen doden, heer koning? Volko men onbegrijpelijk, nietwaar?" „Hij willen houden zwaard zelf!" bitst Pum Pum. „Gij groot man dat niet begrijpen? He?" Als de anderen Halfra's onthutste gelaat zien, hebben zij, ondanks de ernst van de toestand, moeite zich goed te houden. „Ha, dat zou de reden kunnen zijn", mom pelt Eric tenslotte. „Doch als het zo is, zal het onze moeilijkheden slechts vergroten". Even is het stil, doch dan laat Svitjold zich opnieuw horen. „Als de sneeuwstormen blij ven, is het zelfs uitgesloten dat gij de tocht onderneemt, heer! Ge kunt de steppe slechts bereiken langs de sneeuwgebicden in het noorden. In de zomer is dat mogelijk, doch 's winters zult gij. daar stellig omkomen". Voor Eric hierop antwoorden kan, klinken zachte voetstappen van achter het gordijn te voorschijn. „Gij brengt nieuws?" zegt de Noorman, terwijl hij snel oprijst. De geneesheer knikt kort. „De zieke is bij gekomen", zegt hij strak. „Hij vraagt naar u, heer koning...." P.V. „Zierick" - Zierikzee Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht van de P.V. Zierick' van uit St. Dizier. Afstand 344 km. In concours 157 duiven. Gelost 6.30 uur. Aankomst le duif 11.24; laatste prijs winnende duif 12.43 uur. H. Merle 1, 3, 14. 33. 37, 38; A. Ha- gesteijn 2, 8, 35; Fr. Maijs 4. 15, 16. 17, 18, 32; J. Snijders 5, 13, 20, 27, 29, 39, 40; J. den Hengst 6. 12. 34; Jac. Verwijs 7, 26, 30, 36; L. de Hooge 10; J. C. Wesdorp 9. 25; J. P. Schot 11, 19. 24. 28; H. v. d. Maas 21; M. Krij ger 22; I. L. v. d. Maas 23; P. Flik weert 31. Oude duiven; in concours 11. 1ste duif 11.32; laatste 12.20 uur. A. C. Stoutjesdijk 1, 2; H. Merle 3. DEN HAAG. 13-8. De cijfers van sporttoto één zijn: Aantal deelnemers 503.286; inleg f 1.103.534,—; prijzen- bedrag f 466.794.le. 2e, 3e prijs en premie elk f 116.698,Zondag avond waren er 6 meldingen voor de eerste prijs. Afgaande op het in deze wedstrijd vertoonde spel zal het de T.C. van Zierikzee nog heel wat hoofdbrekens kosten om straks een representatief elftal binnen de lijnen te brengen. Nu Adrie Klink zijn schoenen aan de wilgen heeft gehangen ontbrak het in de verdediging aan een speler die deze linie weet te organiseren. Het verdedigingsblok van de thuis club hing in deze wedstx-ijd als los zand aan elkaar waardoor de aan vallers van de Boys steeds ruim schoots gelegenheid kregen zich vrij te spelen. Ook de voorhoede van Zie rikzee, waarin Wim de Regt nog ont brak, kon ondanks de vier doelpun ten allerminst inponeren. Bruse Boys speelde verrassend goed voetbal, er werd vaak uitstekend gecombineerd waarbij zij ook vaak in snelheid de spelers van de thuisclub nog al eens de baas waren. Op de uiteindelijke overwinning van de bezoekers viel dan ook niets af te dingen. De start van Bruse Boys was ver rassend goed. Het slaagde er zelfs in de Zierikzeeverdediging onder druk te zetten, waarbij zij het voordeel hadden dat zij in hun aanvalslinie de beschikking hebben over enige spe lers die doelpunten kunnen maken. Uit een door Henk Jonker genomen stx-afschop nam Bruse Boys de lei ding 0-1. Dit doelpunt bleek voor de groen-witten een belangrijke morele steun te wezen. Dat Frans de Oude nog steeds met zijn kopballen voor iedere defensie levensgevaarlijk is liet hij duidelijk blijken door met twee kopballen, waarop doelman Roel Verbeek die Adrie Stoutjesdijk onder de lat ver ving, het antwoord schuldig bleef 0-3. Wim van den Hoek slaagde er hierna voor de thuisclub in tegen te DAMESVOETBAL Dames-voetbalcompetitie Groep 505, dinsdag 15 augustus Rillandia-Zierikzee; Kruiningen- Patrijzen. Groep 506, woensdag 16 augustus. SKNWK-Wolfaartsdijk (19 uur); GD V V-Kloetinge. Groep 507, vrijdag 18 augustus. Bruse Boys-Kapelle (19 uur); Nieuwdorp-Kapelle. scoren 1-3. Het elftal van Bruse Boys, waarin de beide A-junioren Joh. Jumelet en Kees Willemse voor- tx-effelijk meedraaiden, liet zich door deze treffer allei'minst van de wijs bx-engen. Adx'ie de Jonge voerde de voorsprong op tot 1-4 waarna het ex- voor de thuisclub bijzonder donker begon uit te zien tóen dezelfde spe ler de stand op 1-5 bracht. Kees Lodewijk wist hierna doel man Quist te verschalken 2-5 maar nog voor de eerste speelhelft was verstreken werd hèt door Frans de Oude 2-6. Na de x-ust had hij de be zoekers doelman Jumelet de plaats van Quisl onder de lat overgenomen. De doelpunten bleken nu heel wat duurder te zijn dan voor de thee. Toon Tiggelhoven bracht met een sti'ak schot de achterstand terug tot Jan Bal scoort met een kopbal een bijzonder fraai doelpunt dat door buitenspel van Frans de Oude, naast doelman Verbeek, zal worden afge keurd. 3-6, terwijl Adi'ie de Jonge voor een 3-7 stand zox-gde. De bezoekers ble ven wel gevaarlijker maar vooi-al Chris Klink had met enige kopballen op de Zat vrouwe fortuna niet op de hand. Enkele minuten voor tijd kwam Zierikzee nog op goedkope wijze aan zijn vierde doelpunt toen Leen de Bx-uine van buiten het straf schopgebied tex-ug speelde waarbij het leder hoog in eigen doel ver dween 4-7. Frans de Oude gaat hier rakelings over het Zierikzeese doel koppen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). SKNWK won verdiend van Te Nieuwerkerk besloten SKNWK en MÉVÖ, die straks in de compe titie tegenover elkaar zullen komen te staan, hun oefenprogramma met een ontmoeting tegen elkaar. Veel ontliepen beide teams in de ze wedstrijd elkaar niet. Aanvallend speelde de thuisclub wel iets beter dan de oranjehemden, een factor welke de balans uiteindelijk in het voordeel van de thuisclub deed over slaan. Gezien het spelbéeld was de uiteindelijke zege voor SKNWK wel verdiend. Vooral aanvallend kwam MEVO nog niet erg best uit de verf. Uit de tweede lijn werd er vooral NleuwdorpDuivèland 11 Duiveland speelde tegen de le klasser Nieuwdorp een voortreffe lijke generale. De uiteindelijke pun tenverdeling kwamen de Oosterlan- ders voor het door hen vertoonde spel zeer zeker tóe. Afgaande op het geen in deze, en ook in vooi-gaande, wedstrijd door de vex*dediging werd getoond mag worden aangenomen dat Duiveland momenteel over een sterkere defensie de beschikking heeft dan dit in de laatste jaren het het geval is geweest. In deze wed strijd waarin door beide partijen goed werd gevoetbald wist Duive land in de le speelhelft uit een door Cees Zwager genomen strafschop de leiding te nemen 0-1. Tot een kwar tier voor tijd bleef deze stand ge handhaafd. Nieuwdorp slaagde er toen in de voor hen toch wel ver diende gelijkmaker 1-1 te scoren. Duiveland II, dat in vergelijking met het vorige jaar wel wat aan kracht heeft ingeboet, werd met dui delijk vei-schil, 9-0, door de reserves van Nieuwdorp geklopt. in de 2e helft wel vaak maar in de meeste gevallen onzuiver geschoten. In de 9e min. kwam Kees Prooi ge heel vrij voor doelman v. d. Linde waar-na hij geen fout maakte 1-0. Na fr-aai voorbereidend werk van Jan Thiery kreeg dezelfde speler voor opendoel nog een fraaie kans om de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Zijn kopbal ging voor hem evenwel langs de verkeerde kant van de paal. Ook na de rust bleven beide teams na aam elkaar géwaagd. Tien minuten voor tijd besliste Jan van der Zande de wedstrijd defini tief in het voordeel van de thuisclub door de eindstand op 2-0 te bepalen. SKNWK II—MEVO II 4—4 In de le helft zag het allerminst naar uit dat de i-esei-ves van SKN WK er uiteindelijk nog een punten verdeling uit zouden weten te halen. MEVO had in deze speelhelft het heft volledig in handen wat zij in een 3-0 voor-sprong tot uitdrukking wisten te brengen. Na de thee waren de rollen evenwel omgekeerd. Joost Folmer wist al na 5 min. spelen tegen te sco ren (1-3). In de 10e min. werd het door Ono Stins 2-3, waarna dezelfde speler na een kwartier spelen de stand in evenwicht bi-acht (3-3). Toen na een half uur spelen Ono Stins weer wist te scoren zag het er zelfs nog naar uit dat de thuisclub zou gaan winnen. Kort voor tijd wist MEVO evenwel de toch wel ver diende gelijkmaker nog te scoren (4-4). WIK IIHerkingen II 42 De reserves van WIK, die een ver diende overwinning wisten te boeken toonden zich productiever dan hun grotere broers. De doelpunten wer den eerlijk over beide speelhelften verdeeld. In de le helft nam de thuisclub een 2-1 voorsprong welke na de rust tot 4-2 werd opgevoerd. Twee supporters levenslang geschorst APELDOORN, 11-8. De tuchtcom- missie van de afdeling Gelderland van de K.N.V.B. heeft twee leden supporters van de voetbalclub Oene, die uitkomt in de tweede klas van de onderafdeling Gelderland, levens lang geschorst. Geen van beide man nen mag nog ooit lid worden van een bij de K.N.V.B. aangesloten vereni ging. De twee supporters hadden vo rig seizoen tijdens de wedstrijd Epe- Klarenbeek een grootscheepse vecht partij vei-oorzaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5