Bestemmingsplan West III aan de orde in raad van Bruinisse STREEKNIEUWS YERSEKE BELEEFDE GROOTSE OOSTERSCHELDE-DAG Rondvraag gemeenteraad van Bruinisse Afdeling Schouwen (W.) organiseerde een Rode Kruis-boottocht ZIEREkZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 augustus 1972 Nr. 21131 BRUINISSE. 12-8. In de donder dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse, merkte wethouder Jumelet naar aanleiding van een zinsnede in de notulen op, dat hü niet bedoeld heeft te zeggen, dat de functie van admini strateur van de op te richten Dienst van Bouw- en Woningtoezicht samen met Midden Schouwen, niet door ie mand van het gemeentesecretarie mag worden waargenomen, maar al leen dat een ambtenaar die de ad ministratie in zijn diensttijd verricht, daarvoor niet extra moet worden be loond. Eventuele verrekeningen moeten ten goede van de gemeentekas ko men. Bij de ingekomen stukken werd medegedeeld, dat de urgentie van een verkeersbord bij de weegbrug nader zal worden bekeken, als de ge hele gemeente verkeerstechnisch on der de loep wordt genomen. Bij een bericht van de Provinciale Commissie voor de Werkgelegenheid in Zeeland, waarbij aan Bruinisse f 100.000 subsidie voor de jachtha ven wordt toegekend, wees de heer Groeneveld er op, dat hieraan de voorwaarde verbonden is dat binnen drie maanden met de werkzaamhe den wordt begonnen. Wethouder Ju melet zei te hebben gelezen, dat ook Brouwershaven een groot bedrag uit die pot heeft ontvangen en dat men daar inderdaad van start gaat. Het bevreemde hem dat men op Brou wershaven wel kan gaan beginnen, terwijl Bruinisse dat een miljoen kreeg, moet wachten op financiering of wat dan ook. Bestemmingsplan West III De raad ging akkoord met het vast stellen van het bestemmingsplan West III, maar de heren Groeneveld en mevrouw Van Leeuwen wilden garanties voor de heer F. van den Berg, die in de nabijheid van het uit breidingsplan een veebedrijf heeft met een bezetting van 70 dieren. Straks worden daar huizen gebouwd en gaan de bewoners klagen over mi lieuverontreiniging en krijgt de heer Van den Berg een last te dragen, die hij momenteel niet heeft en die hem wordt opgelegd door het bouwen van de gemeente. Zij wensen een schade loosstelling in het vooruitzicht te zien opdat de heer Van den Berg niet in zijn belangen geschaad wordt. De heer Van de Velde meent dat men straks het bedrijf van Van den Berge zal moeten kopen en hem een schadeloosstelling zal moeten toe kennen, die (rechtmatig) alle perken te buiten gaat, „we zitten dan gelijk fout met de prijs van de bouwgrond". De voorzitter wees er op, dat de be langen van de heer Van den Berg voldoende gewaarborgd zijn, hij kan in beroep gaan bij Ged. Staten, die hem recht zullen doen, hij kan zelfs in beroep gaan bij de Kroon. Door de gemeente zelf is Van den Berg er op gewezen, dat hij zich in het bezit moest stellen van vergun ningen met betrekking tot de Hin derwet, opdat er bij eventuele aktie zijnerzijds, stukken zouden zijn, waar zijn bezwaren op gegrond waren. Mogelijk dat Ged. Staten het bestem mingsplan slechts gedeeltelijk goed keuren. Wethouder Van Gilst merkte op, dat 'het voorschrift dat men moet bouwen meer dan 100 meter uit de Rijksweg, de aankoop van de boer derij van Van den Berg onnodig maakt. In art. 49 vindt de heer Van den Berg zijn waarborgen verankerd, betreffende een redelijke schadever goeding. Na ampele bespreking werd beslo ten, op voorstel van de heer Groe neveld en mevr. Van Leeuwen, dat men Van den Berg nog eens op de mogelijkheden van schadevergoe ding zal wijzen. ZIERIKZEE Jeugd betrekt nieuwe school Heden (maandag) morgen hebben personeel en leerlingen de nieuwe Openbare Basisschool in plan West betrokken. Daarmede heeft de Nieu we Boogerdstraat-school (al is h(j door anderen nog volop in gebruik), zijn voornaamste funktie verloren. De officiële opening van de nieuwe school volgt later in het jaar. „Philatelica" Van de zijde van de afdeling Schouwen-Duiveland „Philatelica" vernemen wij dat goede vorderingen worden gemaakt met de te organise ren postzegeltentoonstelling, die ge houden wordt op 7 en 8 oktober a.s. De catalogus is in druk gegeven; de verloting is in volle gang, de me dailles voor de beste(n) van de 300 inzendingen zijn besteld en het be stuur is thans nog op zoek naar de leden, die een handje helpen bij de inrichting. Dat inrichten begint op vrijdag 6 oktober. Betaalbaarstelling Bij schrijven van hel ministerie van C.R.M. is de eerder in uitzicht gestelde restauratiesubsidie voor het pand Havenpark 14, ad f 6.429,be taalbaar gesteld. Foute inhaalmanoeuvre Bij een foute inhaalmanoeuvre op de provinciale weg Zierikzee-Seroos- kerke kwam de Toyota van W. v. G. uit Rotterdam ter hoogte van het Pikgat in een sloot terecht. W. v. G. die richting Serooskerke reed moest plotseling uitwijken voor een blauwe Simca die een combine inhaalde. De Toyota kwam in de rechterberm, botste tegen een paal en kwam ver volgens in de sloot terecht. De be- Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10:30 uur. stuurder kwam met de schrik vrij. De bestuurder van de blauwe Simca is na het ongeval doorgereden. De politie stelt een onderzoek in. WESTHOEK Aftocht zomergasten De uittocht van die categorie zo mergasten waarvan op maandag eri dinsdag de kinderen weer naai school moeten, is zondagmiddag goed op gang gekomen. Doordat overigens het minder fraai strandweer was en vele dagjesmensen thuis bleven of het elders zochten, verliep de aftocht bijzonder rustig en van moeilijkhe den op bepaalde knooppunten was dan ook geen sprake. Ongelukken deden zich verder niet voor. Blijven nu nog in de Westhoek een vrij groot aantal buitenlanders (Duitsers) en die families die niets met de scholen te maken hebben. Overigens nog een vrij groot aantal. BURCHHAAMSTEDE Kampvuur Maireweg Heden (maandag)-avond wordt - min of meer ter afsluiting van het seizoen - op een terrein aan de Mai reweg een kampvuur ontstoken. Het kampvuur wordt georganiseerd door VVV in samenwerking met de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" en camping „De Duinhoeve". Rond acht uur begint de muziek te spelen. Meisje viel van paard Vrijdagmorgen viel, doordat het rijpaard van een achterop komende auto schrok, een meisje dat hier lo geerde, van haar paard. Zij werd in bewusteloze toestand naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee ver voerd. NOORDWELLE Bejaarden naar Rotterdam Zaterdag 12 augustus was weer de dag van het jaarlijkse bejaarden reisje. Voor het vertrek 's morgens werden de bejaarden toegesproken door mevr. E. Hoogenboom-Dalebout, die in haar welkomstwoor de wijk zuster en de chauffeur betrok. Zij gaf een korte uiteenzetting 'van de te maken reis, w.o. Eurorama, de dolfijnenshow en de sluizen bij Hel levoet. De bejaarden genoten ten volle van al deze - en andere - be zienswaardigheden. Het begon feite lijk al bij de Brouwersdam, voor ve len nog een nieuwigheid. Langs de dam probeerden vele honderden sportvissers hun geluk. De reis werd gemaakt niet een bus van de firma Van Oeveren, met aan het stuur de heer Willemse, die ook de nodige toelichting gaf. Vooral het Rotter damse havengebied, speciaal Euro poort, trokken de volle belangstel ling, die zich echter het duidelijkst concentreerde op de show van dol- (Van een medewerker) YERSEKE, 12-8. Het maken van propaganda behoeft de Yersekenaren echt niet meer te worden geleerd. De reklame: „gratis mosselen eten, gratis meevaren" had op 12 augustus zyn duizenden (vele duizenden) weer naar Yerseke gelokt en de gratis Zaterdag had een ongeluk -plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De bestuurder van de per sonenauto L. C. de V. uit Zierikzee, schepte de bromfiets bestuurd door N. O. eveneens uit Zierikzee, die plotseling de weg overstak. N. O. werd met een hersenschudding en een gebroken enkel opgenomen in het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De bromfiets en de auto werden beschadigd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). mosselmaaltijd op het havenplateau was van 11 tot 5 uur een ononder broken, eetfestijn, waar de honder den elke keer stonden te wachten. We hebben niet in de keuken ge keken, maar vermoeden wel dat de 100 tonnen (10.000 kg) die men had gereserveerd, niet voldoende zijn ge weest, want tussen vier en vijf uur werden de het terrein op rijdende vrachtauto's, bijna nog op dezelfde wijze geplunderd als een bakkers- broodkar in 1944. En hoewel de regen zich om half vijf al manifesteerde liepen de mos selschepen, die de Oosterschelde op voeren mudvol. Jammer dat de re gendruppels die om vijf uur vielen, om half zes werden tot een stortre gen, zodat velen aan hun Ooster- scheldetocht per mosselkotter een nat pak overhielden. Propaganda Natuurlijk, want daar was het ei genlijk om begonnen werden de be zoekers, overspoeld met propaganda tegen de afsluiting van de Ooster schelde via een stand in een tentje op de haven en een aktiecentrum ergens anders in de mossel- en oestergemeente. Verder door middel van de Oosterschelde-film, die onaf gebroken draaide in het gebouw „De Haven" en via een tentoonstelling van Oosterschelde-produkten en fo to's in het gemeentehuis. Het programma werd gelardeerd met muzikale manifestaties, een zeil wedstrijd om de mosselprijs, de aan komst van een Geuzenschip, een voetbalwedstrijd tegen de Belgische profclub, V.K. Mechelen entot slot een mosselbal en een taptoe. Maar na zes uur werd het onweer de grote spelbreker. fijnen en zeeleeuwen. De warme maaltijd werd gebruikt invWaalwijk. Ieder liet het zich in de rustige, sfeer volle zaal goed smaken. De terug reis ging vergezeld van een fikse re genbui, maar om half negen arriveer de de bus weer veilig te Noordwelle. Een dankwoord werd - namens het organiserend comité - gesproken door de heer Hendrikse, die alleen een „tot volgend jaar" toevoegde, hetgeen met applaus werd begroet. Dank zij veler steun kregen de be jaarden weer een fijne reis. NIEUWERKERK Ongeluk combine contra bromfietser Donderdag omstreeks het middag uur kwam de Nieuwerkerkse heer J. E. op zijn brommer van de „Hoge Hoeve". Op dat moment naderde een combine, bestuurd door de heer J. J. F. uit Nieuwerkerk. Beiden kwamen frontaal met elkaar in botsing. De heer E. liep hierbij verwondingen aan een arm op, waarvoor hij zich in het Zweedse Rode Kruis zieken huis moest laten behandelen in Zie rikzee. DODELIJKE ONGELUKKEN RIJSWIJK. De 9-jarige Ingrid Sak- kee uit Rijswijk is met haar fietsje onder het achterwiel van een vracht auto geraakt en om het leven geko men. Een vriendinnetje dat achterop zat kwam met de schrik vrij. GELEEN. Tijdens een mars in Su riname in de omgeving van het plaatsje Berlijn is vrijdag de 20-ja- rige dienstplichtig soldaat J. R. A. Nelk uit Geleen (L.) onwel geworden en korte tijd later overleden. HEINO. De 44-jarige vertegen woordiger J. J. Tijhaar uit Raalte is om 'het leven gekomen, toen hij met zijn personenauto op rijksweg 35 in Heino naar de linkerweghelft reed en daar frontaal in botsing kwam met een tegemoetkomende vrachtauto. Drie kinderen van de heer Tijhaar werden gewond naar het ziekenhuis in Zwolle vervoerd. DEN BRIEL. De 68-jarige me vrouw H. van der Linden uit het Zuidhollandse Abbenbroek is rijdend op haar bromfiets op de Kerkweg in haar woonplaats door een auto ge grepen en om het leven gekomen. Mevrouw Van der Linden begon plotseling met haar bromfiets te slingeren, waardoor de bestuurder van een naderende personenauto geen kans meer zag haar te ontwij ken. EMMELOORD. Op de afrit van de Ketelbrug in Rijksweg 6, tussen Oos- telijk-Flevoland en de Noord-Oost- Polder is de 24-jarige monteur Lam- bertus Oosterveen uit Steenwijk met zijn auto van de weg geraakt en do delijk verongelukt. Door overver moeidheid verloor hij de macht over het stuur, raakte van de weg af en werd uit de auto geslingerd. BUINEN. De 24-jarige employee schappij (NAM) J. A. S. Tobi uit Veendam kwam om het leven en zijn echtgenote, mevrouw J. S. Tobi- Prins werd levensgevaarlijk gewond bij een autobotsing in Buinen (Drenthe). Vier andere mensen wer den 'ernstig gewond. SASSENHEIM. De 19-jarige mevr. M. H. M. uit Enkhuizen is bij een verkeersongeluk op de Oostkanaal- weg in 'het Zuid-Hollandse Ter Aar om het leven gekomen. Bij dit onge luk, waarbij drie auto's betrokken waren, werden twee personen ern stig gewond, onder wie de baby van het slachtoffer, die eveneens in de door de heer Pellegrom bestuurde auto zat. DEVENTER. De 80-jarige J. Beu- mer uit Nij broek (gem. Voorst) is op weg naar het ziekenhuis te Deventer overleden. De man had in zijn woon plaats met zijn bromfiets geen voor rang verleend aan een bestelauto. Bij de botsing werd hij zwaar ge wond. TILBURG. In een ziekenhuis te Tilburg is ovèrleden de 27-jarige H. van Loon uit die plaats, die op een bouwwerk bij het verrichten van werkzaamheden van een hoogte van acht meter is gevallen. De man liep ernstig hersenletsel op. BEEMSTER. De 53-jarige mevr. Prins-Klein Entink uit Amsterdam is in Beemster (N.H.) om het leven ge komen bij een frontale botsing tus sen de door haar echtgenoot bestuur de auto en een tegenligger. De 61-ja rige W. Prins die bij het passeren van een geparkeerde auto op de te genligger inreed werd zwaar gewond opgenomen in het ziekenhuis te Pur- merend. Nog lal van zaken aan de orde BRUINISSE, 11-8. Bij de rond vraag in de gemeenteraad van Brui nisse, gehouden donderdagavond, wees de heer Bolier op een boom, in de Padjes bij de woning van de fa milie Meijst, die nodig gesnoeid moet worden omdat hij het uitzicht be lemmert en zodoende gevaar voor verkeer oplevert. Het snoeiwerk aan de heg naar de volkstuinen achter het sportveld, was niet met de no dige zorg uitgevoerd, vond de heer Bolier. De heer Verspoor vraagt zich af of er sprake is van discriminatie ten opzichte van de openbare basisschool tegenover de christ. basis school. De laatste krijgt alles ingewilligd wat zij vraagt, de O.L. school heeft nu ook een aantal zeer urgente wensen, waarvan men zich afvraagt waarom er niet meer schot in de zaak zit. De voorzitter meent dat er van achteruitstelling van de ene school tegenover de andere geen sprake kan en mag zijn. De vakantie speelde bij een en ander een rol. Aan de heer yan Witzenburg is gevraagd een be groting te maken van de zaken die hij nodig denkt te hebben. Verder maakt de heer Verspoor opmerkzaam op de plastic zakken van de reinigingsdienst, die zijn niet bijzonder sterk, terwijl het personeel toch de vuilniszakken van de jach ten die in de gemeentehaven komen zou moeten meenemen, ook al zijn ze niet van de Dienst Schouwen-Duive land, wat uiteraard niet kan. Ook wethouder Van Gilst heeft met de reinigingsdienst wat dit laat ste betreft, niet zulke goede erva ringen, ook op Zijpe laat men bij va kantiegangers zakken staan, die niet van een opdruk van de Dienst zijn voorzien. Men moest deze zaak wat meer ,aan de praktijk aangepast be handelen. Grevelingcndag Zeer tevreden was de heer Ver spoor over de manier waarop loco burgemeester Van Gilst, op de laat ste Grevelingendag de zeemeermin had ingehaald. Hij vroeg zich echter wel af, of dit niet de taak van bur gemeester Hokken was geweest. Had u daarvoor niet een uitnodiging ont vangen wilde Verspoor weten. Burgemeester Hokken zeide geen uitnodiging ontvangen te hebben, maar wijst er op, dat hij juist die week weg moest. In november 1971 had hij een huisje gehuurd in Holten, niet wetende dat V.V.V. in deze week feesten zou gaan organiseren, trou wens hij is vanwege schoolgaande zoons aan een bepaalde periode ge bonden, waarop hij met zijn gezin met vakantie kan gaan. Eerst in fe bruari 1972 zijn de Grevelingenda- gen vastgesteld. De heer M. J. van de Velde tapt wat wethouder Van Gilst en de Gre- velingendagen betreft uit een ander vaatje dan Verspoor. Hij valt de loco-burgemeester zo fel aan, dat deze tenslotte verklaart: Ik treed af als loco-burgemeester. De heer Van de Velde informeert naar de scheuren in de keermuur in de Beursstraat. De zaak is in onder zoek, aldus de voorzitter. De heer Groeneveld herinnert aan het verzoek van de beide schoolhoof den om de uren schoolzwemmen uit te breiden. Meerkosten plm. f 900 die te vinden zijn in de post Jeugdzorg, waarop niets of minder dan gedacht is uitgegeven. De voorzitter wijst nogmaals op de precaire toestand van de gemeentefinanciën. Wat dit jaar op de begroting komt, moet ook vol gend jaar op die begroting. B. en w. zullen de zaak nog eens bezien. ZUIDHORN. De 80-jarige R. Be ving uit Zuidhorn kwam om het le ven doordat hij in zijn woonplaats per fiets een voorrangsweg wilde oversteken toen een auto nadere. DELFT. Door nog onbekende oor zaak is op de rijksweg Den Haag- Rotterdam een auto van de weg ge raakt en in de sloot terecht gekomen. De bestuurder, de 25-jarige G. L. Augustijn uit Rotterdam is hierbij verdronken. Drie andere inzittenden werden zwaar gewond. RODEN. In Roden zijn twee auto's tegen elkaar gebotst, toen een van hen geen voorrang verleende. De echtgenote van de bestuurder van deze auto, de 57-jarige mevr. A. van Steenbergen-Bruins Slot uit Hooge- veen, kwam hierbij om het leven. VEGHEL. In het St. Josephzieken- huis in Veghel is de 66-jarige K. Troost uit Castricum overleden aan de gevolgen van een verkeersonge luk. De man was op een kruising in Wanroy met zijn auto frontaal in bot sing gekomen met een andere perso nenauto. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NIEUWE PEKELA. Vier mannen in het bezit van geladen vuurwa pens zijn in Nieuwe Pekela aange houden verdacht van het voornemen de Nutsspaarbank in die plaats te beroven. EINDHOVEN. Bij een enqqête on der Brabantse werkende jongeren is aan het licht getreden dat 65 procent van de ondervraagden geen lid van een vakbond is. SLEEN, In het Diakonessenhuis te Emmen is de 70-jarige H. Tummer uit De Kiel (gem. Sleen) aan zijn ver wondingen overleden, die hij opliep bij een verkeersongeluk. Hij reed op zijn fiets de kruising Rolderstraat- Borgerderweg in Emmen op zonder Voldoende op het naderende verkeer te letten. Hij werd gegrepen door een vrachtauto. DEN HAAG, 13-8. Het Tweede Ka merlid H. Kikkert (CHU) wil dat de bijzondere kamercommissie voor buitenlandse werknemers, waarvan hy voorzitter is, op korte termijn bij eenkomt, ter bespreking van de ge beurtenissen in de Rotterdamse Afri- kaanderbuurt en in Haarlem, waar zaterdagavond een Italiaan werd doodgestoken. De betrokken be windslieden - die van sociale zaken, CRM, justitie en binnenlandse zaken - dienen aan de bespreking deel te nemen, zo meent de heer Kikkert. AMSTERDAM. Uit een juweliers zaak aan het Rokin in Amsterdam worden sinds vrijdagavond twee dia manten met een gezamelijke waar de van f 66.000 vermist. AMSTERDAM. Burgemeester Sam- kalden heeft tijdens een besloten plechtigheid in de brandweerkazerne aan het Jan van Schaffelaarplant- soen in Amsterdam een plaquette onthuld ter nagedachtenis van de vijf bij de Marbonramp omgekomen leden van het Amsterdamse brand weerkorps. AMSTERDAM. De studenten, die zich hebben aangemeld voor het eer ste jaar van de studierichtingen waarvoor numerus fixus geldt, zul len uiterlijk 25 augustus bericht krij gen van het ministerie van onderwijs of er in de studie van hun keuze een plaats beschikbaar is. DEN HAAG. Onder auspiciën van de Verenigde Naties wordt van 21 tot en met 26 augustus in het Kur- haus in Scheveningen een conferen tie gehouden van Europese ministers voor maatschappelijk welzijn. ROTTERDAM. Bij graafwerkzaam heden op het landgoed „Strypemon- de" in Rockanje is het mes gevon den, waarmee de vroegere eigenaar van het landgoed, James van Hoey Smith, zeven jaar geleden werd ver moord. Het 25 centimeter lange uit beenmes kwam uit de bodem van een sloot. DEN HAAG. De nieuwe normen voor het komende schooljaar voor het vaststellen van een tegemoetko ming in de studiekosten van het voortgezet onderwijs (V.O.), alle on derwijs na de lagere school met uit zondering van het wetenschappelijk en het hoger beroepsonderwijs, zijn donderdag de Eerste en Tweede Ka mer aangeboden. HELDEN. De negenjarige Hendri- kus S. F. Hoeberts is in zijn woon plaats Helden (Limburg) op zijn fiets door een achteropkomende bestel auto aangereden toen hij plotseling links de weg overstak. Hij overleed ter plaatse. UTRECHT. De secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, Eugene Carson Blake, heeft een te legram gestuurd aan president Amin van Oeganda, waarin hij zijn be- zordgheid tot uitdrukking brengt over het dekreet dat alle Aziaten,dieniet de Oegandese naionaliteit bezitten, he land binnen drie maanden moe ten verlaten. VEGHEL. De 20-jarige A. P. M. Bongers uit Zeeland (N.B.) is in een ziekenhuis in Veghel overleden aan de gevolgen van een ongeluk. Op 7 augustus was hij met zijn bromfiets tegen een personenauto aangereden, toen hij geen voorrang gaf. ROTTERDAM. In een verklaring over de rellen in de Afrikaander wijk in Rotterdam verwijt het actie comité pro-gastarbeiders de gemeen te Rotterdam vrijwel geen beleid te hebben in het huisvesiingsvraagstuk van de gastarbeiders. Dank zij pui'tikuliere geslc BURGHSLUIS 12-8. Op zaterdag 12 augustus j.I. vond een boottochtje plaats op dc Oosterschelde vanaf de haven Burghsluis, aangeboden door de heer en mevrouw P. Krijger met het motorschip „Westcrschouwcn" cn georganiseerd door bet bestuur van dc afdeling Schouwen (W.) van het Nederlandse Rode Kruis. Dc be stuursleden en leden van dc kolonnc zorgden voor het vervoer alsmede enkele andere familieleden van dc genodigden. Tussen half twee en twee uur werd ingescheept. Om twee uur ging de boot op weg langs de kust Wes- tenschouwen langs het werkeiland Roggeplaaf naar het tweede werkei land de „Neeltjc Jans", waar werd aangelegd. Op enkelen na gingen al len het eiland op mei hulp van ko- lonneleden. Schipper Blanken legde een en ander uit over de aanleg van de werkeilanden en de afsluiting van dc Oosterschelde. Onder de 70 men sen aan boord bevonden zich bur gemeester en mevrouw Everwijn van Westerschouwen, wethouder Boot van Middenschouwen, de heer den Houting en Van Wingerden, die zo veel organiseerden op het gebied van het campingvoetbaltoernooi te Re- nesse, waarbij loten verkocht wer den voor dc afdeling van het Rode Kruis met een unieke opbrengst. Aan boord werden consumpties en broodjes aangeboden door mevrouw Krijger. Dc middag vloog om. De heer Van Citters. die welkomst woorden sprak aan het begin van de tocht had aan het einde van de vaart in de haven Burghsluis nog een aan gename taak, nadat do nud-havrn- meester, C. A. Ovcrbeeke aan boord was gehaald. Aan de heer Overbeeke cn aan dc heer R. Saman van de kustverlichting, werd dc medaille voor 10 jaar trouwe dienst als helper bij de kolonnc uitgereikt onder dank zegging voor hun vele werk. Een uniek gebeuren op deze boot, beloond met applaus. Jhr. Van Citters dankte mevrouw Krijger en de heer Blanken voor de boottocht en bood beiden een pre sentje aan. Ook dc leden van de ko lonnc word dank gebracht. Ook dankte hij mejuffrouw A. C. Hout man voor de werkzaamheden aan de tocht verbonden. Hierna dankte bur gemeester Everwijn van Wester schouwen namens alle gasten voor dc geboden tocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3