ElO voor de slanke van 98 voor speciaal pL sinas AGENDA SMALSTAD KRIJGT JACHTHAVEN (300 LIGPLAATSEN) Weer moeilijkheden in Rotterdamse buurt Moskou wacht op dood van Mao-Tse-Toehg Windhoos teistert Ameland-camping HOZEN 4 Gemeenteraad Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 10-8. Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Brouwershaven besloten tot de aanleg van een nieuwe jachthaven, welke een capaciteit zal krijgen van plni. 300 ligplatsrn. De heer Ph. J. van Ast (VVD) feliciteerde het college met het raadsvoorstel en noemde het verheugend dat het plan thans gerealiseerd kan worden, gezien de grond reeds jaren in bezit van de gemeente is. Dank zij de verkregen subsidie kan tot een acceptabele m2-prijs gekomen worden. Wel vroeg spreker zich af hoe men aan de box-maten is geko men. Is zulks geschied op advies van een jachtvereniging of A.N.W.B.? Ook vroeg de heer Van Ast of de financiering op tijd rond zal zijn. De heer C. de Munnik (P.v.d.A.) toonde zich namens zijn fraktie eveneens verheugd met dit plan maar informeerde wel nader naar de exploitatie en drong tevens aan op een goed toezicht. De fractievoorzitter der P.C.G., de heer J. A. v. d. Bijl was er gelukkig mee dat het geheel nu van de grond gaat komen, maar stelde wel vast dat het voor hem een moeilijke zaak is het geheel te exploiteren op anmiï- toitsbasïs. B. en W. hadden de raad toegelicht dat bij een rechtlijnige lening in de eerste jaren een groot bedrag ten laste van de gewone dienst zou komen. Toch was de heer v. d. Bijl voor het laatste sterk ge porteerd. Tevens vond dit raadslid de m--prijs op deze basis vrij laag. Z.i. zou f 15,00 meer accentabel zijn. Spreker zou graag van dejymuïteits- lening af stappen en het geheel bij passen uit de begroting. De tekening De voorzitter, burgemeester Schou- wenaar kon de vreugde der sprekers ■*elen, want het college is eveneens Jij dat er nu schot in komt. In ant- voord op de vragen der raadsleden deelde hij mee, dat de tekening ge maakt is door het Technisch Advies bureau, die ook de box-maten heeft gemaakt. B. en W. hebben er ook tegenaan gekeken. Dezer dagen wordt echter overleg gepleegd met een ingenieur van de W.S. „De Kaag" en advies ingewon nen bij andere deskundigen. Wat de financiering betreft heeft de regering een bedrag beschikbaar gesteld om de werkloosheid te beteu gelen. Met deze subsidie heeft de ge meente de zekerheid dat nog dit na jaar kan worden begonnen. Het toezicht zal worden uitgevoerd door de Ver. Ned. Gemeenten die naast het jachthavenproject ook nog toezicht heeft op de uitbreiding zui- Advertentie veringinstallatie Den Osse. Wat de tarieven betreft zijn er plaatsen waar de m- ver beneden de 10,00 ligt. De heer v. d. Bijl zei uit de pers vele lovende woorden te hebben ver nomen aan de W.S. „De Kaag", die momenteel wedstrijden houdt. Gaar ne zag hij dat deze vereniging zich garant stelde voor een aantal lig plaatsen want: „voor wat, hoort wat" aldus de heer v. d. Bijl. De voorzitter merkte op dat pas over deze materie kan gepraat wan neer eeh begin wordt gemaakt met de werkzaamheden. „Met de huidige gang van zaken heeft de gemeente een gelukkige greep gedaan, het loopt allemaal prima met de W.S.V. „Brouwershaven"; dit zal straks met „De Kaag" ook zeker het geval zijn". Goedgekeurd werd vervolgens de negende wijziging der begroting 1972 betreffende de verbetering gymna stiekzaal te Dreischor. De bestaande toestellenberging was te klein, hier voor zal de aanwezige tolietruimte worden bestemd. Ook zal er een nieuwe kleedruimte komen. De heer De Munnik sprak zijn vol doening uit over de realisering van dit plan, daar dit ten goede komt aan de eigen inwoners. (De aanleg jacht haven is hoofdzakelijk voor de re creanten). De heer Van Ast betreurde het nog steeds dat het plan om één grote gymzaal voor de gehele gemeente te bouwen geen doorgang kon vinden. Wat de gymvloer betreft vind de heer Van Ast deze niet direct ge schikt om er ook de muziekvereni ging op te laten repeteren. „Is hier voor geen ander repetitielokaal be schikbaar? De heer J. A. v. d. Bijl vroeg de voorzitter of b. en w. een prioritei tenlijst willen opmaken met objec ten welke uit de sta^t (van de begro ting) kunnen vvorden gefinancierd, wat de voorzitter toezegde. Toelichting voorzitter In zijn beantwoording zei de voor zitter, dat de gymzalen ook bij het college zwaar op de maag lagen. Vooral te Zonnemaire was het hard nodig. „We zaten bijzonder moeilijk en toen de aanbieding van de subsi die kwam konden we deze ook niet laten glippen. Toen de rekening over 1971 een gunstig beeld liet zien za gen we een gaatje waardoor deze zalen prioriteit kregen. Wat de grote gymzaal betreft, deze is nog niet uit het hoofd van het college maar we zitten met investering, vervoer kin deren enz. hetgeen onze draagkracht te boven gaat. In principe heeft de heer Van Ast gelijk dat de muziek niet in een gymzaal hoort, maar in een kleine gemeente moeten we wel eens improviseren." De raad ging eveneens akkoord met verbetering der gymzaal te Zon nemaire en aankoop van kantoorma chines. Aan de stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden werd een tweetal percelen grond verkocht te Brouwershaven voor de bouw van 13 bejaardenwoningen. In de Zuiddijkstraat zullen er zes en in de Poortdijkstraat zeven wor- Overleg over gezins hereniging in Korea PANMOENJON, 11-8. Delegaties van het Noordkoreaanse en het Zuidkoreaanse Rode Kruis zullen op 30 augustus onderhandelen over ge zinshereniging beginnen in de Noordkoreaanse hoofdstad Pjong jang. Het overleg zal 13 september in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel worden voortgezet. Hierover is donderdag in Pan- mongjong overeenstemming be reikt na een jaar van voorbereidende besprekingenTot dusver was er verschil van mening over de vraag wie de delegaties zou mogen verge zellen. Afgesproken is nu dat slechts 20 journalisten uit het land zelf de delegaties mogen vergezellen. Bui tenlandse correspondenten worden alleen op uitnodiging toegelaten. Confrontatie tussen Nederlanders en Turken geveer 12 „Rotterdamse" buurtbe woners een Turks pension in de Paarlstraat binnen en gooide vrij wel al het huisraad uit de ramen op straat. Dat gebeurde onder de ogen van enkele politiemannen. „Deze actie moet als afschrikwek kend voorbeeld dienen", hadden de krakers de politie tevoren meege deeld. Terwijl de spanning in do buurt naar een hoogtepunt groeide, verga derde wethouder Jettinghof koorts achtig met negen raadsleden en met enkele leden van het wijkcomité. Na afloop van deze bijeenkomst verklaarde de wethouder, dat de overheid niets kan doen aan de grie ven van de buurtbewoners, nl. de naar de mening van de Afrikaander- buurters te grote concentratie gast arbeiders in bv. de Paarlstraat en de Goede Hoopstraat. Hij zei ook nog dat bekeken zou worden of tegen de 12 krakers officiële stappen zullen worden ondernomen. ROTTERDAM, 11-8. In de Afri- kaanderbuurt in Rotterdam is het donderdag opnieuw tot een scherpe confrontatie gekomen tussen Rotter dammers en Turkse gastarbeiders. Nadat woensdagmorgen, woensdag avond en nacht massale klop- en steekpartijen- drie Nederlandse ge wonden en v(jf Turkse arrestanten - voor een explosieve situatie hadden gezorgd, heerste donderdagmorgen direct al een gespannen sfeer In de wijk. Aangemoedigd door de politie en uitgejouwd door buurtbewoners be gonnen tegen het eind van de mor gen talloze Turkse, Marokkaanse en Spaanse gastarbeiders de buurt (met name de Paarlstraat en Goede Hoop straat) te verlaten. Politiemannen be schermden de wegtrekkende gastar beiders. Rond zes uur, nadat de politie eerst een druk door Turken bezocht café had gesloten, trok een groep van on- den gebouwd. De heer De Munnik was het een genoegen dat nu de ga ten in de gemeente dicht gaan. De heer Van Ast kreeg een bevestigend antwoord op de vraag of de toegang' naar de nieuwe ijsbaan niet in het gedrang komt. De Oostweg te Zonnemaire zal worden opgeknapt tot de woning van de heer De Bie. Nieuw raadslid Hierna onderzocht een commissie van onderzoek bestaande uit de he ren J. A. v. d. Bijl, C. de Munnik en Ph. v. Ast de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid de heer J. Klomp uit Zonnemaire. Bij monde van de heer v. d. Bijl werd geadviseerd tot toelating, zodat betrokkene in de volgende raadsvergadering geïnstal leerd kan worden. Bij de aanvang der vergadering verklaarde de heer C. de Munnik dat hij in de vakature van de heer M. Matthijsse door de fraktie was benoemd tot fraktievoorzitter. Spre ker zei te trachten het werk van de heer Matthijsse, hetgeen niet gemak kelijk zal vallen, voort te zetten. Hij merkte op dat het z.i. een verouderde zaak is, in Nederland dat een em ployé van een gemeente geen lid kan zijn van de gemeenteraad. „Verarming Burgemeester Schouwenaar richtte zich vervolgens tot het scheidende raadslid de heer M. Matthijsse. „Bij uw benoeming tot werkman der ge meente in de vorige vergadering heb ik reeds gesteld dat uw vertrek een verarming betekent voor de raad in zijn totaliteit. U was steeds aktief, had een brede visie en goede inbreng bij de besluitvorming. In 1958 werd u raadslid voor de P.v.d.A. tot de herindeling l-l-'60. In februari 1962 kwam u opnieuw in de raad als op volger van de heer ,Bom. De eerste periode na de herindeling was be paald niet gemakkelijk, men was sterk ontvlambaar en explosief. Het is echter de taak van het gemeente bestuur te trachten op elkaar in te spelen en een belangenbasis te vin den om de gemeentebelangen te die nen. Het gaat thans goed en zakelijk, zonder bepaalde gevoeligheden waar bij wordt getracht alle kernen een even grote inbreng te geven. Mede door uw kracht zijn we hierin volko men geslaagd. Medewerking en goedkeuring hebt u helpen geven aan belangrijke ob jecten zoals de aanleg riolering:, aan passingswerkzaamheden aan haven, havenkanaal en loswal, camping Bulke, bestemmingsplannen voor re- creatiebouw en gewone woningbouw, de aanleg jachthaven en restauratie stadhuis Brouwershaven. In de afgelopen tien jaar hebt u het raadslidmaatschap serieus geno men. U was bijzonder selectief en hebt het vele werk gedaan vanuit uw eigen socialistische levensbe schouwing. Vooral de zwaksten in de gemeenten konden op u rekenen. Bij mijn installatie hebt u reeds gesteld dat de eigen bevolking niet achteruit gezet moet worden voor de recreatie. Uit deze visie hebt u de moed gehad beslissingen te nemen, welke niet altijd door uw eigen ach terban zijn begrepen. Wij zijn u er kentelijk voor de objectieve en kri tische benadering van diverse pun ten. Het is een afwisselend werk met veel verantwoordelijkheid, welke door de jongeren niet meer wordt opgebracht. Overal zien we een ver grijzing in de gemeenteraden". De raadsvoorzitter kon zich wel indenken dat het vertrek voor de heer Matthijse pijnlijk is. „Van hoog tot laag zijn wij u dankbaar voor al datgene dat in het belang van de ge meente is verricht". In zijn dank be trok de burgemeester ook mevrouw Matthijsse, die uit zijn handen een fraai bloemstuk mocht ontvangen. Namens de raadsleden dankte de heer A. Dalebout het scheidende raadslid, die hij kenschetste als iemand die op de bres stond voor de burgers van zijn gemeente. Dank baar zijn we ook voor de goede ver standhouding onderling en de pret tige samenwerking. Namens de P.v.d.A.-fractie sprak wethouder P. de Moor gevoelvolle woorden tot zijn scheidende fractie voorzitter. „U hebt veel tot stand helpen brengen en wist met kritische en vaak ook humoristische opmer kingen fleur aan het geheel te geven. We hopen dat uw opvolger uw werk op dezelfde voet zal voortzetten. Dankwoorden Tot slot dankte de heer Matthijsse voor de lovende woorden tot hem ge richt. Gelukkig zijn de fracties de laatste jaren dichter bij elkaar ge- geVOllCleil komen, wat vooral het werk voor de gemeente ten goede komt. Dat er wel eens verschillen waren, getuigde van een goede democratie. „Het geeft me wel een akelig gevoel dit college te moeten verlaten". Spreker dankte allen voor de prettige samenwer king. „Het is voor mij nooit een of fer geweest, maar heb het graag ge daan". Tot de raad: „Laat de eigen bevolking niet verdrinken in de re creatie". MELBOURNE. Een artistieke weergave van de lchty-ostega (boven) een vier voetige amfibie van bijna een meter lang. De Australische bioloog Wakefield neemt aan dat het dier 350 miljoen jaar geleden de pootaf drukken maakte, welke hij onlangs in purperachtig zandsteen ontdekte in Oost Victoria (Aus tralië). Door middel van proeven werd de ouderdom van de pootafdrukken vastgesteld. Rusland en China MOSKOU, 9-8. De Sowjet-Unie hoopt dat pro-Russische krachten in China, die zich nu nog schuilhouden, tevoorschijn zullen komen na de dood van Mao Tsè-Toeng en dan op eeh verzoening met het Kremlin zullen aansturen. Dit is 'de mening van een hooggeplaatste communist in de Russische hoofd stad. Vandaar dat Moskou onbeperkt geduld oefent tot Mao van het Chinese toneel verdwenen is. Volgens de lezing heeft het Krem lin reden te geloven dat „niet on betekenende krachten" binnen China verzoening en samenwerking met de Sowjet-Unie nastreven, zelfs boven goede betrekkingen met de Verenig de Staten. Deze krachten houden zich schuil met het oog op Mao's krachtige anti-russische beleid en zijn vijandige houding tegenover en wantrouwen van de Russen. In partij en leger De Chinezen die willen terugke ren naar een nauwere band met Rusland bevinden zich zowel in de communistische partij als, en dat voornamelijk, in het leger. De be trokken militairen schijnen te gelo ven dat vriendschappelijke betrek kingen met Moskou niet alleen het gevaar van een gewapende confron tatie tussen de twee communistische reuzen opheffen, maar dat ze tevens de weg openen voor aanzienlijke Russische wapenleveranties en eco nomische bijstand. De affaire Lin Piao, de officiële opvolger van Mao Tse-Toeng die eind vorig jaar werd weggezuiverd wegens een „samenzwering met de Russen tegen Mao", wordt gezien als een bewijs van een pro-russische be weging in China. Voor de val van Lin Piao was Mao's wrok gericht tegen president Lioe Sjao-Tsji die gekenschertst werd als de aartsvijand van het re giem in Peking met felle pro-russi- sche neigingen. Stalin Mao die blijkbaar Stalin nooit heeft vertrouwd keerde zich aan het Verdronken kinderen Japanners op de fiets door Nederland AMSTERDAM, 10-8. Villeniwintig Japanners van omstreeks twintig jaar vertrokken gisteren (donderdag) voor een fietstocht van 11 dagendoor Noord- en Zuid-Holland. De tocht wordt op Japanse fietsen gemaakt in het kader van een in Tokio gaande actie „Actie Fiets" tegen de lucht vervuiling. Om ook de banden tussen Japan en Nederland te verstevigen doen de fietsers tien fietsen cadeau aan hel Leger des Heils en de Regionale or ganisatie voor Jeugdbelangen Am sterdam (ROJA). De fietsen werden woensdagmiddag in Amsterdam aan geboden. MIDDELHARNIS, 10-8. De lijkjes van twee kinderen zijn donderdag middag gevonden in het achteronder van het beurtschip „De Maas". De kinderen, de twaalfjarige schippers- dochter Astrid Dekker en haar tien jarige neefje Frank Veth, beiden uit Papendrecht, bevonden zich daar maandagmiddag toen het schip in het Haringvliet kapseisde en zonk. Het schip is donderdagmiddag door twee drijvende bokken gelicht. Het stoffelijk overschot van schip per Dekker kon maandagmiddag al worden geborgen. Zijn vrouw en een ander van hun kinderen kon worden gered. De oorzaak van het kapseizen was een tien meter lange scheur in de bcunwand. Inbraken te Oosterliout OOSTERHOUT. 10-8. Bij twee in braken in Oosterhout zijn in de nacht van woensdag op donderdag goederen ter waarde van f 30.000 buit gemaakt. Bij Vroom en Dreesman werden horloges en sigaretten weg gehaald voor een totale waarde van 10.000 gulden. Bij een fotohandel in de Arendstraat namen, vermoedelijk dezelfde inbrekers voor 20.000 gulden aan foto-apparatuur mee. In deze zaak lieten zij een grote ravage ach ter. eind van de jaren vijftig volledig te gen Rusland toen het Chinees-russi- sche conflict in de openbaarheid kwam met de terugtrekking van duizenden Russische deskundigen waardoor honderden belangrijke in dustriële projecten in China onvol tooid bleven Mao heeft vooral nooit premier Nikita Chroesjtsjow kunnen vergeven dat deze zijn belofte niet nakwam China de gegevens over een atoombom te bezorgen. LAATSTE NIEUWS NES, 1-8. Een windhoos heeft vi ij dagochtend omstreeks kwart over negen de camping „Duinoord" op het waddeneiland Ameland ge troffen. Volgens de eerste berichten zijn hierbij vier personen om het le ven gekomen en werden 400 mensen gewond. De windhoos zou een enor me chaos hebben aangericht. De windhoos zou van zeer plaat selijke aard zijn geweest, aangezien men in het naburige plaatsje Nes niets van het gebeuren heeft ge merkt. De eerste meldingen uit Ame land spreken van tientallen wegge slingerde caravans, tenten en bed- degoed hangen her en der verspreid in de bomen. Op grote schaal is medische hulp ingeschakeld. Een woordvoerder van het mini sterie van defensie deelde mee, dat de twee 7-persoons Alouette helicop ters van de basis Leeuwarden zijn opgestegen met aan boord doktoren en verpleegsters. De helicopters zul len ook het eerste gewonden vervoer voor hun rekening gaan nemen. Vanuit de basis Soesterberg en Dee- len zijn tien helicopters naar het ge teisterd c eiland gestuurd met aan boord medisch personeel. De campingbeheerder van het ge teisterde vakantieoord, de bjeer J. van Eijck, meldde dat ruim 40 cara vans, 80 tenthuisjes en 100 kleinere tenten de lucht zqh ingeslingcrd. Volgens hem is er ccn enorme chaos Nes en andere dorpjes op Ameland zijn bij het reddingswerk ingescha keld. Helicopters In totaal zijn 17 helicopters inge zet tussen Ameland en Leeuwar den. De marine heeft vijf helicopters beschikbaar gesteld en dc lucht macht in totaal twaalf. Behalve de hefuchroof vliegtuigen heeft dc luchtmacht ook een Fokker Friendship ingeschakeld. Dit toestel is bestemd voor het vervoer van ge wonden die in Leeuwarden aange komen naar andere plaatsen waar meer zicken-accommodatic is. Er zijn van de kust van Friesland verscheidene boten - onder meer van de rijkspolitic - onderweg naar het eiland. Het is de bedoeling dat de niet ernstig gewonde aan boord ne men. Ziekenhuizen in Leeuwarden en Dckkum hebben ruimte gereser veerd voor het opvangen van ge wonden. Zierikzee Deze zomer dagelijks geopend: ge meentemuseum (stadhuis), mariliem- museum (Noord-Havenpoort), Bur gerweeshuis (beeldentuin en antiek beurs), Gravensteen (foto- en kunst tentoonstelling). Zaterdag 12 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling „Sound of Music". Renesse Dorpsplein, 19.30 uur, muziekver. Bruinisse, majorettencorps. Brouwershaven 8.00 uur, lampionoptocht en kamp vuur. Openluchtavond met bal Ion wedstrijd, kampvuur en lampionoptocht, m.m.v. „N. en U" en „De Gruttepikkers" uit Zonenmaire. Aanvang 20.00 uur. 19.00 uur, discobal in jeugdsoos „Ze nith". Oosterland Koninginneplein, 19.15 uur, populair concert door Oosterlands Fanfare. Woensdag 16 augustus Renesse Ned. Herv. Kerk, 20.00 uur, optreden bejaardenkoo'r Con Agitazione, Vlis- singen en mandoline-orkest TOVIDO. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zr.teidag 12 en zondag 13 augustus Dokter A. W. van Geer, Zierikzee, tel. (01110)-2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter v. d. Waarden. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 08.00 uur. Gedurende de zomermaanden geldt voor de Westhoek en Brouwersha ven geen speciale weekeinde artsen- dienst. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1280, dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280 en dokter W. J. Terpstra, Brouwers haven, tel. (01119) 280, houden ook tijdens de weekeinden eigen praktijk Dokter J. N. T. de Bruin, Bruinisse, tel. (01113) 1280 neemt waar voor dokter Speelman. De artsendienst OOSTERLAND- BRUINISSE, gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter B J. Visser, Zierikzee, Touw- baan 7, tel. (01110J-3965, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter en dokter v. d. Zande. Zuster A. K. Werkman, Kerkwerve, tel. (01110)-2309, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, tel. (01110)-2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee De weekeindedienst gaat m zater dagmorgen na 9.00 uur. Ameland is getroffen door een windhoos en dat brengt in herinne- rins de hoosjes - zeg maar hozen - die ook Schouwen-Duiveland heeft gekend. De dertiger jaren waren rus tig, maar toch woelig. In die tijd no teerde Zierikzee een fikse aardbe ving, maar toen viel ook de ramp van Ouwerkerk; een kolossaal krach tige hoos trok over het dorp en liet een spoor van vernielingen na zoals dat heet Buiten Ouwerkerk kon men het rampgebeuren volgen. Er hingen inktzwarte wolken boven het dorp en daaruit maakte zich de beruchte kurketrekker los die zijn snuit naar de aarde toebewoog, met afgrijselijke gevolgen. Bomen werden omgerukt; daken vernield, pannen vlogen in het rondzelfs mensen en dieren werden opgezogen in deze vreemde werveling en verderop neergegooid, vaak lang niet zachtzinnig. Er is een lichte troost bij alle ho zen-ellende. Mensen zijn niet de ver oorzakers en daarin verschilt het leed principieel met hei geen door oorlog teweeg gebracht wordt. Dat gevoelen overheerste ook zo sterk bij de stormramp van 1953. In de zestiger jaren is lange tijd een hoos boven Zierikzee blijven aarzelen. Boven de toen nog prille nieuwbouw hing een woeste, donke re lucht, gefestonneerd met rafelige randen van een akelig grijs en op een gegeven moment kwam daar de beruchte kolom omlaag, maar be reikte juist de grond niet of heel nipt, want hier en daar vloog nog wel wat de lucht in, maar mensen en dieren maakten geen luchtreizen. Er zijn verhalen Borkulovan kippen, die tientallen meters weg zeilden, maar een kip kan wel wat hebben, at zal zij stellig uit de leg zijn na een hozenavontuur. Hel vaak strikt plaatselijk karak ter is ook typisch voor een hoos, die soms ook wel op zee voorkomt en dan met een geweldige waterver- plaatsing gepaard gaat. Van die plaatselijkheid is dan nu Ameland slachtoffer geworden. Dat is heel triest. Men denkt rustig ie kunnen kamperen en sneuvelt niet op de weg, in de lucht, maar vlak bij of in een tentje tussen het struweel. Hel geeft te denken over het leven, waar van men de risikos kan leren kennen, maar dat zich nooit echt doorgron den laat. SCH1EREI LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2