1 *Spert en wedétryden^ I ERIC DE NOORMAN Tournooi in Sportcentrum „Onderdak" werd een groot succes Delta Sport-jeugd beheerste C-D-jeugdkampioenschappen Belangrijke voetbalwedstrijd in Westhoek m 1111 11M111111111111111111111 it fFiii iififffffiiiiif in iiiififffliiif iiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiifiiiiifliiiiiiiiiifiiiffiififffiffffiiiiiiiiiiiiifiiffiiiiiiiiiiiifiiifiif iiifiifif iiiiiiiiiiffiffififfiï BADMINTON ROME. De wereldtitelstrijd Fischer- Spasski priemt overal de belangstel- ZIER1KZEE. 5-8. Door de Stich ting „Sportcentrum Schouwen-Dui- veland" te Zierikzee werd by wijze van experiment een Vakantie-Bad- mintontournooi uitgeschreven, waar- by is gebleken dat een dergelijk evenement in een behoefte voorziet. Er waren 73 deelnemers die tesa- men 107 partijen badminton afwerk ten. Dank zij de medewerking van de badmintonclub „Zierikzee" verliep de organisatie van het tournooi glad jes. Vloer en akkomodatie waren in optimale conditie, dank zij de goede zorgen van de sporthalbeheerder de heer J. Kloet. Een bijzonder woord van hulde kon door de secretaris van de Stichting, de heer A. P. den Reijer, worden gegeven aan het echt paar Wieringa te Zierikzee, bestuur ders van de badmintonclub „Zierik zee" voor hun vele arbeid voor en tijdens het tournooi. Woorden van dank werden ook gericht tot de heer Ten Have uit Souburg die medever antwoordelijk was voor de wed strijdleiding. Ook aan de deelnemers een woord van hulde voor hun sportieve pres taties en gedragingen tijdens deze tournooidag waarop geen wanklank werd gehoord. ATLETIEK TERNEUZEN, 5-8. De jeugdatle- ten van Delta Sport hebben - gelijk gemeld - hun stempel gedrukt op de Zeeuwse jeugdkampioenschappen georganiseerd door de Terneuzense vereniging Schelde Sport. Hieronder volgt een overzicht van de prestaties van de C-jongens. Bij de individuële nummers Van de jongens slechts één kampioen schap, wel erg veel tweede en derde prijzen. De meeste kampioenschap pen in deze categorie gingen naar de succesvolle A.V.'56-atleet Onno Sturm uit Goes. Cor de Pee uit Mid- delharnis was het die als enige D.-S.- atleet een Zeeuws kampioenschap veroverde. Deze C-jongen sprong voortreffelijk hoog, n.l. 1.65 m, het geen een persoonlijk record beteken de. Een tweede plaats veroverde Cor de Pee bij het kogelstoten met een stoot van 9 meter precies. BURGH-HAAMSTEDE, 7-8. AI vele jaren worden er zeker op Wal cheren diverse akties ondernomen ten bate van de bekende revalida tiecentrum Zeehospitum „Zonne veld" te Oostkapelle. Onder het motto „Sport steunt Zonneveld", tracht de sportbeoefenende gezonde jeugd iets te doen voor hun minder gelukkige leeftijdgenoten. Een zin volle zaak voor de jeugd zelf, maar ook een zaak die alleen maar goed van de grond komt als het publiek in ruime mate belangstelling toont. Voor zover ons bekend werd er in de Westhoek tot nu toe niet zoveel aandacht geschonken aan deze zaak. Dat gaat nu veranderen, omdat het een goede gewoonte is dat de kam pioen van de afdeling Zeeland een voetbalwedstrijd speelt tegen een elftal van oud-voetballers uit geheel Zeeland. Deze wedstrijd is vastgesteld op za terdagavond 12 augustus op het sportveld Van Zuyen aan de Leliën- daleweg te Burgh, (aanvang 7 uur precies). Geen „oude veteranen" Men moet niet denken dat een Diverse goede badminton-spelers uit Zeeland en West-Brabant had den acte de précense gegeven. Zo doende kon worden gedemonstreerd welke mogelijkheden de badminton- sport biedt. Duidelijk werd ook dat deze sport het voordeel biedt dat men, mits zorgdragend voor een goede conditie deze sport kan blijven beoefenen tot op latere leeftijd Dit werd aange toond door de oudste deelnemer aan het tournooi, de heer Asselbergs, 66 jaar, die nota bene voor drie spel- soorten had ingeschreven en daar bij in het heren-dubbel voor de re creatie-sector reikte tot in de finale en eerst daar het hoofd moest buigen voor de jeugd. Weinig publiek Jammer was het dat het Zierik- zeese publiek blijkbaar nog te weinig op de hoogte is van het vele fraais dat op sportief gebied te genieten is op een dergelijk tournooi. Anders zouden de tribunes bij de eindspelen in de namiddag zeker beter bezet zijn geweest. Zij hadden dan kun nen genieten van enige enerverende eindspelen. Zeelands eerste speler de heer C. De sinds zeer korte tijd D.-S.-lid zijnde C-jongens Cor Struijk en Hans Boot maakten op deze kampioen schappen een uitstekend debuut. Bei den namen ze deel aan drie indivi duele nummers en drie maal werd Cor Struijk tweede en Hans Boot derde. Deze na aan elkaar gewaagde jongens liepen prima tijden op de 100 m, n.l. 13.2 sec. voor Cor en 13.3 sec. voor Hans. Bij het verspringen werd Cor tweede met 4.90 m en Hans derde met 4.81 m. Zelfs op de 800 meter kwamen deze jongens uitste kend voor de de dag. Op dit zware onderdeel legde Cor Struijk weer be slag op een tweede plaats met een prima tijd, 2.28.4. Hans Boot werd derde met 2.33.6, vlak voor René Baartse uit Serooskerke (2.35.0). Frank Steehouwer uit Renesse be gint een goedé werper te worden. Werd hij derde bij 't discuswerpen met 24.08 m, bij 't speerwerpen deed groepje „oude veteranen" in het veld zal treden. Trainer Bakker van DFS ziet deze wedstrijd als een goede die geheel in zijn schema past. Men kan er verzekerd van zijn dat DFS die naar men hoopt geheel voltallig binnen de lijnen zal verschijnen de handen vol zal hebben om een goed resultaat te behalen. Het belangrijkste resultaat is ech ter wel het bedrag dat er binnen zal komen Als toegangsprijs vraagt men voor deze wedstryd f 1,-. Maar men mag voor het goede doel best iets meer geven zonder het wisselgeld terug te vragen. Zaterdagavond wordt dus niet al leen een uitdaging voor het elftal van DFS om te winnen, maar voor de gehele bevolking en de nog aan wezige gasten om een zo hoog moge lijk bedrag bijeen te brengen voor het doel dat voor ogen staat. Men hoopt dat alle bewoners die met gasten in aanraking komen hen op deze vriendschappelijke wedstrijd zullen willen attenderen. Valckenier toonde zijn technisch en tactisch kunnen in zijn finale-partij tegen de heer A. Lazeroms uit Ber-' gen op Zoom. De laatste was min of meer gehandicapt door het feit dat hij in diverse finale-partijen uit moest komen. Overigens hebben het onze eigen deelnemers beslist niet slecht gedaan vooral de heer Ger den Reijer speel de voortreffelijk, eerst in zijn heren- enkel tegen Lazeroms en later in hel gemengd dubbel met mej. Ona Sim mers tegen het dubbel Lazeroms- Pacilly. Zij hadden onfortuinlijk ge loot i\u later zou blijken dat zij reeds in de voorronden tegen de latere fi nalisten uitkwamen. Kwalitatief be hoorden beide partijen tot de besten van het tournooi. Bij de prijsuitreiking stelde de heer Den Reijer een herhaling van dit geslaagde tournooi in het vooi-uit- zicht. Het ligt in het voornemen jaai'lijks op de eex-ste zatei'dag in au gustus het Vakantie-tournooi „On- dei'dak" te verspelen. Tevens kon worden medegedeeld dat op 28 okto ber a.s. de disti'ictskampioenschap- pen voor senioren van het distrikt Zeeland van de KNBB in het sportcentrum te Zierikzee zullen worden gehouden. hij het nog beter. Met een pi-achtige worp (31.84 m) werd hij op dit tot de verbeelding sprekende onderdeel, nummer twee. Jos Geluk uit Eiker zee werd ook tweede en wel op de 1Q0 m hoi'den (21.3 sec.). Estafettes Het nummer, hetwelk de kracht van een vereniging aangeeft, de es tafette, bracht ook nog enkele kam pioenschappen voor Delta-Spox't op. Bij de 4 x 60 m meisjes D een eer- ste plaats voor de D.S.-ploeg be staande uit: Jolien van Westen- brugge, Marja Saman, Nelleke Geluk en Anita Koopman. Bij de 4 x 80 m meisjes C werden beide deelnemende ploegen Schelde-Sport en Delta- Sport, gediskwalificeerd door een te vroeg overnemen van de estafette stokjes. De D.-S. C-jongens legden op de 4 x 100 m beslag op het Zeeuws kampioenschap in een tijd van 55 sec. De ploeg bestond uit: Frank Steehouwer, Cor de Pee, Hans Boot en Cor Struijk. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht vanaf Noyon op 5 aug. Afstand 244 km. In concours 118 jonge duiven en 6 oude duiven. Los 7.10 uur. Aankomst le duif 10.20 uur, laatste prijswinnende duif 10.49 uur. J. W. Steketee 1, 5, 7, 9, 24; Ph. Steketee 2, 4, 6, 16, 17, 18, 19; A. Schults 3, 11, 12, 27, 28; L. IJzelen- berg 8, 21, 22; A. S. de Koning 10, 13, 14, 29; J. Bal 15; A. J. IJzelenberg 20, 23, 25; B. de Ruiter 26; T. v. Hek- ke 30. Oude duiven: Ph. Steketee, 1 (10.30 uur); G. Beije 2. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Dourdan op zondag 80 juli, oude duiven. Deelna men 111 duiven, aankomst eerste duif 11.50.51, laatste duif 12.32, ge lost om 5.30. L. Fonteine 1, 17; W. Blom 3, 13, 18; L. Noordijk 2, 16; C. Groenleer 4, 6, 8, 9, 12; J. Wesdorp 5, 14, 15; Jac, Dekker 7, 21; Feleus Westen- bi-ugge 10, 23, 24; A. Kramer 11, 28; M. Heijboer 19, 25; J. van Almen- kerk 20, 22, 27; Schiettekatte Stout- jesdijk 26. Hoofdpi'ijs plus extra prijs gewon nen door L. Fonteine. Donderdag inmanden voor Orleans jonge duiven, van 18.30 t.m. 19.30. P.V. „Dë Reisduif" St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Phi lipsland vanaf Noyon. In concours waren 252 duiven. Ze werden met zuidwestenwind gelost om 7.20 uur. De afstand bedroeg 242 km. De snel heid van de eerste duif was 1356.76 m.m. Aankomst 10.18.05. De snelheid van de laatste duif was 1043.17 m.m. Aankomst 11.11.17. Gebr. Fonteijne 1, 5, 12, 19, 24, 30, 42, 46, 47, 49, 79, 82; J. C. Verwijs 2, 22, 34, 66; J. Vei'wijs Zn. 3, 10, 15, 16. 18, 25, 35, 40, 45, 51, 52, 53. 63, 68, 74. 77; D. Hage 4, 44, 57; Th. Bakker 6, 32, 48; W. Neele 7, 64; A. Faasse 8, 43, 55, 59; Iz. Reijngoudt 9, 23, 28, 50, 69, 72, 78, 80, 84; A. Hooglander 11; W. v. Dommelen 13, 14; M. Fon teijne 17, 54, 76, 81; Ki\ Reijngoudt 20, 36, 41, 70; A. den Braber 21, 26, 29, 33, 39, 56, 60, 67; M. Geuze 27, 65; J. Zuidweg 31; L. Vermeij Zn. 37, 61, 62; M. Meijer 38; M. v. d. Est 58, 73, 83; A. v. d. Est 71, 75. VOETBAL Waarde I-Duivelaiul I 1-1 De ontmoeting tussen Duiveland I met het voetbalelftal Waarde I, te Waarde gespeeld op zaterdagmiddag 5 augustus jl. is geëindigd met een gelijk spel (1-1). Het was een mooie en faire wedstrijd met veel belang stelling, gehouden in het kader van het nederlaagtournooi dat door de vereniging te Waarde werd georga niseerd. Het resultaat 1-1 kan voor Duiveland een succes worden ge noemd. Para-Olympische Spelen HEIDELBERG, 7-8. Nederland blijft één van de grootste „afne mers" van de medailles op de para Olympische Spelen in Heidelberg. Maandag vei'overde de Nedeiiandse ploeg, bestaande uit 43 man, niet minder dan drie gouden, zes zilvei^en en vijf bi-onzen medailles. De meeste hiervan werden behaald in het wa ter. FINANCIEEL NIEUWS Uitgiftekoers Péchiney-leuing 100 AMSTERDAM, 7-8. De koers van uitgifte van de 7,75 pet. 20-jarige obligatielening van f 60 min. ten laste van Pechiney Nederland N.V. in Vlissingen is vastgesteld op 100 pet, aldus een mededeling van Emit- tenten. De inschrijving op de lening sluit op 9 augustus. Sckeepvaartberiehten Abida, 6-8 aank. Panamakanaal. Acila, 6-8 vertr. Curacao naar Stan- low. Acmaea, 5-8 500 m. z.o. Porto Rico. Camitia, 5-8 vertr. Boma naar Lagos VISSERIJBERICHTEN Veel partijen mosselen in opvangfonrls ZIERIKZEE-BRUINISSE, 7-8. De hoop dat door een extra heffing ten bate van het Mosselopvangfonds, dat van 1 augustus af, ging funktio- ncren, de aanvoer zou worden afge remd is slechts ten dele vervuld. Ofschoon nog verschillende kwe kers niet hebben geleverd werden er in de week van 31 juli tot en met 4 augustus 54 partijen mosselen aan gevoerd, totaal 25.578 tonnen. Hiervan kwamen niet minder dan 21 partijen of 11.357 tonnen in het Opvangfonds terecht, wat voor dat fonds een aderlating van f 75.000,- betekent. Bruinisse leverde 14 vrachten, waai-van er 8 naar het Opvangfonds gingen, Ziei-ikzee voer de 10 pai'tijen aan waarvan 1 in het Opvangfonds. MARKTBERICHTEN Eierveiling Barneveld BARNEVELD, 7-8. Aanvoer: 981.080 stuks. Stemming: vlug. Prij zen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50-51 gram 6,90-7,35; 55-56 gi'am 8,20-8,35; 60-61 gram 10,00-10,55; 65- 66 gram 12,50-15,90. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De vooi'lichtingsbus van Staatsbosbeheer heeft dit week einde zijn toemee door Nederland beëindigd. Ruim 20.000 mensen heb ben de bus bezocht om informatie te krijgen.over de natuui*, het strand en de duinen. De komende herfst en winter zal de bus scholen bezoeken om voorlichting te geven over mi lieu en natuur. AMSTERDAM. Na inventarisatie is gebleken dat inbrekei-s voor zeker 100.000 gulden aan oude munten heb ben gestolen uit een muntenhandel in de Utrechtsestraat in Amsterdam Aanvankelijk was de schade op 30.000 gulden geschat door de eige naar van de zaak. BREDA. Het ligt in dc bedoeling over te gaan tot de opening van een kantine-winkel in de strafgevangenis in „De Koepel" te Breda. Dit blijkt uit de nieuwe huisregels, opgesteld „in het belang van een leefbaar kli maat in de inrichting". Als koop avond wordt gedacht aan dc vrijdag avond. AMSTERDAM. Het comité Jon geren voor Vietnam heeft de rege- ring gevi-aagd stappen te onderne men bij de Amerikaanse autoriteiten om lot stopzetting van de bombarde menten op Noordviclnamese dijken le komen ROTTERDAM. De 29-jarige G. van R. uit het Beluwse Eist die vorige week in een dreigbrief aan de voet balclub Feijenoord 250.000 gulden eiste, maakte geen deel uit van een terreurorganisatie zoals hij in de brief had gezegd. Hij opereerde ge heel alleen. WAALWIJK. Bij een verkeerson geluk in Waalwijk is maandagmor gen de 21-jarige G. J. van Hooien uit het Brabantse Waspik om het leven gekomen. Hij verleende met zijn bromfiets geen voorrang aan een personenauto. UTRECHT. De V.V.D.M. wil zo gauw mogelijk een gesprek hebben met minister De Koster over dc thans ontstane situatie. Twee weken gele den - dus ongeveer een week voor de groetactie van afgelopen dinsdag - had het V.V.D.M.-hoofdbestuur de minister schriftelijk verzocht om een persoonlijk onderhoud. Het wachten is nu op een antwoord van het mi nisterie. PEN HAAG Woensdag fl augustus brengt dc bijzondere Twccdc.-Ka- mcrcommissic. die belast is met de voorbereiding van dc openbare bo- bardcling van de Initiatiefwet- Gcurteen (VVB)/Van Schaik (KVP) ir.zakc dr kansspelen, een bezonk aan Oostendr in België. In het bij zonder wiMcn dc kamerleden zich oriënteren op aspecten van liet Bel gisch casino wezen. ling op het edele schaakspel. De Ita liaanse aktrice Liliana Chiari - let tend op de schaakbordmoeilijkheden in Reykjavik - liet zich door de Weense schilderes Edith Ricker, dit sublieme schaakbord op hel blote lijf schilderen. KERKNIEUWS Rapport over kerken in Zuid-Afrika JOHANNESBURG, 7-8. In een on- afhankelijk i-apport over de kerken in Zuid-Afrika wordt op hen kritiek uitgeoefend voor het discrimineren ten nadele van niet-blanken, terwijl tegelijkertijd wox-dt erkend dat de apartheid hun werk erg moeilijk maakt. Het ï-apport is opgesteld door de „Church Commission of the Study Project on Christianity in apartheid Society (SPRO-CAS)", na een voor bereiding van drie jaar. Het zal naar alle waarschijnlijkheid aanleiding zijn tot wijdvei'bireide controverse wanneer het a.s. dondei'dag in de boekhandel vei'schijnt. Het oefent kritiek uit op de bene pen apartheid die in bepaalde ker ken opgeld doet. Als voorbeeld wordt genoemd de gewoonte om blanken voor in de kei'k te laten zitten, zodat zij als eerste tot de heilige tafel kun nen naderen. Geref. Kerk Nieuwerkerk NIEUWERKERK. Tot ouderling in de Gei-ef. Kerk te Nieuwerkerk- Oosteidand is gekozen de heer M. Ovei'beeke. Tot diaken de heer M. de Reus. Oudei-ling A. J. Rotte, uit de wijk Oosterland, is weer als zodanig voor de tijd van een jaar door de kerkex-aad benoemd. Allen namen hun benoeming aan, zodat ouderling L. M. Steketee en diaken J. op 't Hof sti-aks de kerkeraad gaan verlaten. Beevstiging van de nieuwe ambts- dragei-s op zondag 27 augustus in de middagdienst. Ned. Herv. Kerk Ber-oepen te Veen: J. Kooien, Wer- kendam; te Oosterbeek-Wolfheze: W. Radstake, Rotterdam-Kralingen- Alexanderpoldex*. Bei-oepbaar: L. Fliex-, zendingspred. te Bandung, p.a. Zendingshuis, Leid- sesti-aatweg 11 te Oégstgeest. Intx-ekking toezegging van beroep: De centi\ kerkei-aad van Twello en Teuge heeft bij nadei-e beslissing be sloten de toez. van beroep aan ds. D. Th. Baarda te Well- en Ammei'zoden in te trekken. Voor 40 jaar BROUWERSHAVEN. Door de af deling van het K.N.M.l. werd in de julimaand 81 mm neerslag genoteerd'. In 1931 was dit getal: 106,9 mm. BURGH. Aan het strand van Wes- tenschouwen is reddingsmaleriaal aangebracht in de vorm van een lijn en een boei. ZIERIKZEE. In het havenkanaal werd het lichaam van een levenloze man drijvende aangetroffen. ZIERIKZEE. De C.B.T.B.-afdcling wendde zich tot de minister van eco nomische zaken en arbeid met het verzoek maatregelen te treffen tegen dc import van buitenlands fruit. HAAMSTEDE. De K.L.M. boekte een maximum-dag-record betalende passagiers van 63. ZIERIKZEE. Ook hier wordt een cursus vakonderwijs opgezet, uit gaande van de Prov. Zeeuwse Bak- kersbond. RENESSE. Dc Vrijzinnig Hervorm den van Schouwcn-Duivcland be reidden de jaarlijkse landdag voor op 21 augustus. OOSTERLAND. Tijdens een hevig onweer werd een koe van dc heer B. in de weide door de bliksem gedood. NIEUWERKERK. Een windhoos voorafgaande aan een onweersbui wierp een met koren geladen wagen omver. BROUWERSHAVEN. Dr muziek vereniging Apollo" hcefl plannen mor ren ha;nr om uit de financiële zorgen te komen. Het spoor van het zwaard 50. Met beide handen het zwaard vasthou dend maait Tsacha wild om zich heen, als eensklaps het geluld van naderend hoefge trappel tot hem doordringt. Een ogenblik la ter doemen de donkere ruilerschimmcn tussen dc bomen op en de nomade sist woedend als dc stem van de Noorman lulde door het woud schalt: „Bogen gereed schiet!" Tsacha wacht de verdere ontwikkeling der dingen niet af. Hij beseft maar al te goed dat tegen een pijlschot van een verwijderde tegen stander zelfs het zwaard Tvr hem niet be schermen kanF.n terwijl dc eerste pijlen reeds naast hem beginnen te vallen, keert hij zich om en duikt weg in hel duister. Onmid dellijk zei ten do Noormannen de achtervol ging in. Laag bukkend rent dc nomade zig zag door het kreupelhout. Hij heeft reeds lang een plan gereed en welbewust lokt hij zijn achtervolgers weg van de plaats waar hij zijn paardje verborgen heeft.... Als zij dat zou den vinden, is zijn lot bezegeld. Dan. wanneer een nieuwe zwerm pijlen om hem heen zoeft, laat hij zich met zijn zwaard en al voorover vallen. Een ogenblik ligt hij roerloos te luiste ren naar hot triomfantelijk geschreeuw van Eric's mannen: „Wij hebben hem! Hierheen mannen! Hij moet daar ergens gevallen zijn". Een duivelse grijns speelt om Tsacha's lip pen „Zoekt, o honden van honden...." sist hij. „Zoekt goed cn.lang.En lenig als een slang kronkelt hij weg tussen dc dorre takken „Hier moet het ergens geweest zijn. heer!" hijgt Knud. „Ik zag hem duidelijk vallen. „Weet je zeker dat hij getroffen is?" vraagt Eric, die met stijgende argwaan om zich heen kijkt. „Ik vrees dat wc het slachtoffer gewor den zijn van ccn krijgslist. Dc nomade is. Een woedend geschreeuw onderbreekt zi.in woorden en als hij niet Knud op zijn hielen terugsnelt, ziet dc Noorman zijn vrees be waarheid. Nog juist vangt hij een glimp op van ccn ruiter, die, diep over de hals van zijn paard gebogen ,in razend galop tussen de donkere stammen verdwijnt. Hot doffe gedreun van dc paardenhoeven sterft snel weg cn het laatste wat Eric van de nomade hoort is ccn spottend hoongelach „Sport steunt Zonneveld"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6