Gevarieerde en geslaagde praktikanten-exeursie Zomermarkt te Nieuiverkerk PRIMA SEIZOENS-MANIFESTATIE IN DUIVELANDS DORP STREEKNIEUWS SPORTVISSERS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 7 augustus 1972 Nr. 21127 Plattelands Jongeren Zuid ZIERIKZEE, 5-8. Schommelde het aantal deelnemers aap de praktikan- excursie van de Plattelands Jongeren Zuid in de voorgaande jaren steeds tussen de 20 a 35 personen, dit jaar namen aan de excursie, die plaats vond op vrijdag 28 juli, maar liefst 58 jongeren - zowel jongens als meisjes - deel. De groep, bestaande uit personen van diverse nationaliteiten (Ameri kanen, Israëliërs, Fransen, Canade zen en uiteraard Nederlanders), ver trok om 9.45 uur vanaf het N.S.-sta- tion te Goes per A.M.Z.-touringcar naar hel. eerste excursie-objckt, de Coöperatieve Land- en Tuinboinv- vereniging G.A. „CEBECO-Zuidwest" te Kortgene. De heer J. Evcrwijn ontving de deelnemers en gaf daar na een duidelijke uiteenzetting van de opbouwstruktuur van CEBECO- Zuidwest. Hierbij tevens wijzend op het „hoe" en „waarom" van de sa menwerking tussen dc diverse coö peraties in zuidwestelijk Nederland. Na de uiteenzetting volgde een rondgang door het bedrijf en maak ten de deelnemers kennis met de wijze van droging en schoning van granen op dit bedrijf. De rondleiding werd besloten met de traditionele klim naar het dak van dc silo. van waaruit men een uniek uitzicht heeft op de jachthaven van Kortgene en de wijde omgeving van het Veerse mevr. Dc zware en lange klim werd beloond met een voortreffelijke kof fiemaaltijd in café-restaurant „Del- ta-Marina" aan de jachthaven te Kortgene. Het tweede bezoek betrof het be drijf van dc heer J. J, van Maldc- gem. Dit bedrijf maakte met nog ze ven andere landbouwbedrijven deel uit van een samenwerkingsvorm. De praktikantenexcursie werd be sloten met een bezoek aan de Rijks waterstaat Deltadienst. De heer W. Metzelaar, hoofd van de afdeling voorlichting, ontving dc groep in het direktiekantoor van de Deltadienst te Burghsluis. Aan de hand van een maquette en een tentoonstelling kregen de deelnemers een overzicht van de afsluitingsplannen, dc uit voeringsfasen cn de specifieke moei lijkheden van de afzonderlijke af sluitingen. BROUWERSHAVEN Afsluiting voor „Nut en Uitspanning" De afsluiting van het toeristensei zoen te Brouwershaven zal niet zo als eerder werd vermeld, verzorgd worden door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee maar door de muziekvereniging „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire. „Kunst en Eer", dat reeds 15 april hiertoe was uitgenodigd door een dei- bestuursleden, vernam vorige week dat ook de muziekvereniging uit Zonnemaire was uitgenodigd. Wel licht door een misverstand werden beide korpsen gevraagd wat resul teerde, dat Zonnemaire deze avond zal verzorgen. gel een goed uitzicht biedt op het huis „Het Anker'. Als men nu nog verkeersstrepen op de weg aan brengt en voor de vissers die naai de haven Burghsluis moeten een goede richtingspijl zijn er vele pro blemen op dat punt opgelost. Het komt nl. veelvuldig voor dat men komende door dc Zuidstraat niet precies weet hoe men dan verder naar de haven moet komen. Scheepje gered BURGHSLUIS. - Zaterdagmiddag liep het motorjacht „Marianne" voor de kust ter hoogte van de vuurtoren averij op. Het anker werd uitgeworpen, maar hield niet, zodat het scheepje naar de kust werd gevoerd. De eigenaar W. v. S. te Roosendaal was aan boord met zijn 10-jarig zoontje. De vuur torenwachter de heer Saman kon op het strand zich op de hoogte stellen van de noodsituatie en via de wacht op de toren werd de reddingboot te Burgh sluis gealarmeerd. De „Jan Leis" bracht het scheepje daarop veilig in de haven van Burghsluis. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode). koor, trompet en orgel, waarin voor al Ruissen in Praeludium, Fuge und Ciacona in C van Buxtehude al zijn kunnen ten toon spreidde. Het niet talrijke maar dankbare publiek bracht met een ovatie haar dank aan de uitvoerenden over. Jammer was het dat het koor maar driemaal voor het voetlicht trad. Ds. De Bres dankte voor dit gaaf concert, dat vooral ook wat betreft de samenstelling ervan uniek was, daar het gehele kerkelijke jaar werd bezongen. Spreker dankte de kerk voogdij voor het beschikbaar stellen van het gebouw en de kosteres, me vrouw De Jonge-Hoekman voor hel vele voorafgaande en zeker nako mende werk. OUWERKERK Concert van twee gezelschappen Zaterdagavond j.l. concerteerden de gezamenlijke muziekgezelschap pen „Crescendo" te Dreischor en „Nieuw Leven" te Ouwerkerk op het terrein van het bungalowpark „Zee landhuis" B.V. aan de Oostweg te Ouwerkerk. Na afloop volgde een mars met - ballonoptocht richting dorpsring en terug naar het uit gangspunt. BRUINISSE Ruit in diggelen Een ruit van het kantoor van de Coöp. Raiffeisenbank Oost-Duive- Iand op de hoek Kerkstraat-Noord straat ging aan diggelen, toen een auto, geladen met ijzer, van de firma Dickema en Chabat, met een lange aanhangwagen passeerde. De chauf feur maakte waarschijnlijk bij het inrijden van de Goudzwaardstraat een verkeerde manoeuvre, waardoor de staven ijzer eerst de gevel en daarna de spiegelruit raakten. Gestolen wagen teruggevonden Een zeer fraaie auto, type Opel 1900, werd verlaten met lege benzi netank, aangetroffen in de berm van rijksweg 57, ter hoogte van de Lange weg te Bruinisse. Bij nader onder zoek door de politie bleek het een wagen te zijn, die in Ridderkerk was gestolen. TOKIO. In Tokio worden in sep tember autobussen van een nieuw model in gebruik genomen die slechts een zevende van de schade lijke gassen zullen verspreiden die gewone autobussen uitstoten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toeegelaten tot de evangeliebedie ning: mej. J. J. Dijk, Bloemengracht 101II, Amsterdam. Toegelaten tot de evangeliebedie ning en beroepbaar gesteld: Ing. A. Mast, Suzannaland 206, Den Haag; G. Hv M. Rölongh, Valeriusstraat 255, Amsterdam O.Z.; drs. H. Geurs, Zandpad 6b, Amsterdam-west; J. A. van Leeuwen, Kastanjelaan 8, Heel- sum. Beroepen te Oude Tonge (toez.): W. Verboom, Benschop; te Surhui- zum (toez.): F. J. Brinkman, kand., Utrecht. Benoemd tot hulpprediker te Dur- gerdam: J. Dedden, catecheet, Pur- merland-De lip. Aangenomen naar Ederveen: J. D. van Roest, voorheen zendingspredi kant G.Z.B., wonende te Hardinx- veld-Giessendam; het beroep door de Gen. Synode tot predikant b.g.w. (di recteur Centraal Interkerkelijk Bu reau voor het Bedrijfsleven) te Am sterdam: drs. H. J. ter Bals, kand., Oud-Loosdrecht. Bedankt vcfor Nieuwerkerk aan de IJssel: J. Boogaard, Woerden. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Gorinchem in com binatie met Langerak en te Zaam- slag: P. F. Lameris, kand., Kampen; te Hasselt: D. Grutter, Huizum. Geref. Gemeenten Beroepen te Slikkerveer: A. Hof man, Seheveningen. Bedankt voor Dinteloord en voor Norwich: L. Blok, Beekbergen. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Chilliwack (Ref. Congregation of North America): A. Wink, Veenendaal. Expositie „Van Willibrord lot Wereldraad" UTRECHT, 5-8. n verband met de vergadering van de Wereldraad van Kerken, die in de tweede helft van augustus in Utrecht wordt gehouden, zal het aartsbisschoppelijk museum op verzoek van de gemeente Utrecht in zes zalen van het centraal muse um in de Domstad een tentoonstel ling onder de titel „Van Willibrord tot Wereldraad" inrichten. Op deze expositie zal de religieuze geschiede nis van Utrecht vanaf Willibrord tot nu toe in beeld worden gebracht. Er zal onder meer een zevende eeuws handschrift met eigenhandige aan tekening van Willibrord worden ge toond. Veel belangstelling bij de kraampjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). verenigingsraad, het korps voor het gebodene, en sprak de hoop uit hen nog eens weer te zien in Nieuwer kerk. Daarop marcheerde de drum fanfare door de Weststraat, Kerk- ring en Poststraat naar het Dorpshuisplein, waar het afscheid met het publiek plaatsvond. Vermeld zij nog dat 's middags op het Dorpshuisplein straattekenwed strijden werden gehouden, waaraan een groot aantal kinderen van zes tot zestien jaar deelnam. Heel het dorpsplein werd een bont veld. De kinderen genoten naar hartelust. Na de beoordeling van de jury volgde de prijsuitreiking. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij l||j|j|l|| uw Nutsspaarbank Jeugd-premiesparen 10 premie BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. ZIERIKZEE Personenauto in slip geraakt Gisteren (zondag) avond omstreeks half tien raakte een personenauto, bestuurd door mevrouw B. J. de L. uit Vlissingen, op een gedeelte van de provinciale weg tussen het wa terleiding-station en de Klerksweg, in een slip. De auto ging over de kop en belandde omgekeerd op het rij wielpad. Van de mede-inzittende twee Zierikzeese dames liep er één een lichte hoofdwond op. De bestuur ster was, aldus haar mededeling, verblind geraakt door een tegenlig ger. De politie stelt een onderzoek in. HAAMSTEDE Spiegel op goed punt Door de dienst gemeentewerken s op de driesprong Sluispac Zuid straat-Ooststraat vrijdag eer ver- keersspiegel geplaat-Voor het toe nemende verkeer uit de nieuwbouw wijk dat het dorp in wil een goede verbetering. Het toeval wil, dat als cr geen verkeer aankomt deze spie- Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert a.s. woensdag 9 aug. in het Plaatsenhuis te Dreischor. De agenda vermeldt een drietal wijzigingen der begroting waarin de aanleg van de nieuwe jachthaven te Brouwershaven wel de belangrijkste is. Door de Provinciale Commissie voor de werkgelegenheid in de pro vincie Zeeland te Middelburg is mee gedeeld dat voor de aanleg der jacht haven een subsidie is uitgetrokken, waarna het Technisch Adviesbureau der Vei*. Ned. Gemeenten een plan met tekeningen, bestek en kostenra ming heeft gemaakt. Er zullen voor de verlichting der steigers 27 masten komen, voor verlichting weg en par keergelegenheid 22 masten. Er komt waterleiding op de steigers, twee toiletgebouwtjes, terwijl er verder beplanting zal worden aangebracht. Uit de subsidie-toezegging blijkt dat met het werk binnen twee maanden dient te worden begonnen. Een andere wijziging behelst een grondige verbetering van de gym nastiekzaal te Dreischor, aankoop kantoormachines en verbetering gymzaal te Zonnemaire. B. en w. stellen de raad verder voor over te gaan tot verkoop van twee percelen grond aan de Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland. Het ligt in de bedoeling dat deze stichting zes bejaardenwoningen gaat bouwen in de Zuiddijkstraat en ze ven in de Poortdijkstraat. Concert Kloetings kerkkoor Het kerkconcert, verzorgd door VVV-Brouivershaven en uitgevoerd door het Kloetings Kerkkoor o.l.v. Izaak Ruissen, continuo Janny Diele- man, trompet Paul van Belzen en orgel Izaak Ruissen kreeg slechts een matige belangstelling. Namens de evenementencommissie sprak ds. P. de Bres een welkomstwoord, inzon derheid tot de uitvoerenden. Het programma werd geopend door Ruissen (orgel) en Van Belzen (trom pet) met een drietal werkjes van Claude Gervaise waarna Izaak Ruis sen het „Pange lingua gloriosi" van Jean Titelouze op uitnemende wijze vertolkte. Het koor zong van Bach Jesus richte mein Beginnen" en van de dirigent „Een kindeke is ons geboren". Mede door de fraaie akoes tiek klonk de zang zuiver in deze grote ruimte. Na orgelspel en trompet, Pasto rale van Zipoli en sonate IV in C opus 1 no. 11 door Van Belzen volg de de pauze, waarin de kaarsver- lichting werd ontstoken. Na de pau ze was er nog een optreden door het Op de Kerkring, zuidzijde, was een tweeentwintigtal kraampjes opge steld, die door plaatselijke middenstanders werden bezet. Zy vormden de eerste, Nieuwerkerkse 'markt'. Reeds om zeven uur waren de heren middenstanders druk bezig met het opzetten van hun stands. Een uur tevoren had het nog geregend dat het goot, en een ieder had de adem ingehouden. Maar om zeven uur was het weer droog en nam het werk een aanvang. Met man en macht werd het werk geklaard, en kon men aan het in richten beginnen. Gp het programma stond o.a. de start om tien uur vm, maar al vóór half tien liepen dichte drommen burgers en toeristen over de Kerkring en begon de verkoop. Naarmate het steeds mooier weer werd, werd het drukker. Het bleef droog, de wolken gingen op de vlucht de mensen kwamen. Op de Kerkring was het de hele dag een drukte van belang. Niet al leen de middenstanders deden goede zaken, ook de houder van de rom melmarkt, had handen tekort. Er was bij hem van alles te koop. Schuin daartegenover was een tent waar men met ballen bussen kon wegwerpen. Ook daar was het heel de dag een drukte van jewelste. Verhoogde feeststemming Vanuit de geluidswagen, die 's morgens ook nog de nodige bekend heid aan de markt had gegeven, klonk vrolijke muziek, hetgeen de feeststemming verhoogde. Met deze In een klein en wankel bootje, Onbetrouwbaar als het weer Gaat de sportvisser uit vissen In de diepte van het meer. Hij weet niets van stroom of richting Van de wind en van 't getij, Maar hij zit daar in zijn bootje, Voelt zich als een vorst zo vrij. Doch, als het getij gaat keren En de lucht wordt grijs en grauw, Weet de sportvisser geen raad meer En dan raakt hij in het nauw. Vele vissers zijn zo vrolijk, Welgemoed van huis gegaan, Maar ze keerden nimmer weder 't Water heeft zijn werk gedaan. Sportvisser, bedenk je even, Eer je 't weet is het soms mis, Waag toch niet je kostbaar léven Voor een schamel „zootje vis". A. W.-B. markt heeft de plaatselijke midden stand aller aandacht op de hoofd kern van Duiveland gevestigd, en laten zien dat het „dorp zonder to ren" best een bezoek waard is. Niet alleen de middenstand, maar ook de plaatselijke verenigingsraad heeft zich van zijn beste kant laten zien. Waren het tot dusver groten deels alleen de koninginnefeesten, die zij verzorgde, nu trad ook zij óp de voorgrond bij het representatieve deel van deze feestdag. Zij organi seerde voor de jeugd een straatte kenwedstrijd en liet de drumfanfare „Excelsior" uit Rotterdam overko men om de dag extra luister bij te zetten. Deze twee evenemenent zou den nooit hebben plaatsgevonden, ware het niet dat de burgerij spon taan op de oproep van de vereni gingsraad met financiële middelen had gereageerd. Van het bestuur van de verenigingsraad werd ons meege deeld dat dit inderdaad alleen kon geschieden door de fantastische hulp der burgerij. Omstreeks drie uur maakte de drumfanfare met zij11 zeventien ma jorettes een uitgebreide rondgang door het dorp. Groot was de belang stelling. De markt duurde tot onge veer half vijf, waarna men gezamen lijk opbrak. In een wip was alles weer ontruimd, waarna de opruim- ploeg in de personen van de heren J. Folmer en C. Heijboer de laatste hand aan de Kerkring legden. Ge zegd kan worden dat alle deelne mers aan deze markt bijzonder en thousiast waren aan het einde van de dag. De overstelpende belangstel ling van eigen dorp en van ver uit de omtrek, bieden een goede kans voor het volgende seizoen. De ver koopresultaten waren bij een ieder boven verwachting. Deze markt is ongetwijfeld een groot succes gewor den. De middenstandsvereniging bood voorts in „Ons Dorpshuis" de muzikanten en de majorettes uit Rotterdam een broodmaaltijd aan. Om half acht liep heel Nieuwer kerk uit om, samen met veel toeris ten, de grootse muzikale show op het sportveld nabij het Slingerbos mee te maken. Op de grasmat werden door muzi kanten en majorettes prachtige figu ren uitgevoerd, welke veel bewonde ring oogstten. Tot slot van deze ma nifestatie, dankte de heer Joh. Schiettekatte Jzn., voorzitter van de ZIERIKZEE, 7-8. - Donderdagavond omstreeks 5 uur deed zich op de krui sing „Oude Tol" onder Zierikzee een verkeersongeval voorwaarbij een busje van een Rotterdams aanne mingsbedrijf, om een botsing met een busje van de Centrale Werkplaats te Zierikzee, dat geen voorrang ver leende, te voorkomen scherp moest uithalen en van de weg af geraakt. Het busje uit Rotterdam kwam op z'n kant terecht. Eén van de inzitten den, de Rotterdamse heer v. d. H. moest met een hoofdwond in het Rode Kruis ziekenhuis worden ojoge nomen. Het busje werd zwaar be schadigd. NIEUWERKERK, 5-8. Nog nooit heeft Nieuwerkerk in liet vakantieseizoen zo in het middelpunt van de belangstelling gestaan als zaterdag 5 augustus jl. De plaatselijke middenstaiulsvereniging en de vereni gingsraad hadden gezamenlijk een fantastisch feest programma opgesteld, waarvan burgerij en toeristen rijkelijk konden genieten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3