STREEKNIEUWS „Reisclub zonder naam" naar Overloon Reinigingsmachine in aktie op stranden van Westerschouwen ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 augustus 1972 Nr. 2112Ö Kat viel vrouw aan GRONINGEN, 4-8. - De 83-jarige mevrouw J. Lommert-Tekelenburg uit Groningen is sedert zondagmid dag tweemaal zo fel door haar kat aangevallen dat het dier moest wor den afgemaakt. Op verzoek van de eigenaresse, die ernstig aan handen en benen gewond raakte, heeft een agent van de Groninger politie het beest donderdagmiddag met een wel gemikt schot in de achtertuin aan de Noorderhaven doodgeschoten. Mevr. Lommert had het dier al zes jaar. SCHAREND1JKE Rooien van meidoorns Onder leiding van Staatsbosbeheer is aan de Kuijerdamseweg begonnen met het rooien van de meidoorns we gens het optreden van perevuur. OUWERItERK Concert muziekverenigingen De samenwerkende muziekvereni gingen „Nieuw Leven" en „Crescen do" geven zaterdagavond aanstaande aanvang 7.30 uur, een uitvoering op het terrein van de Salvator-hoeve (Zeelandhuis), aan de Oostweg 2. BRUINISSE Leggen „grinlloper" Om de stroom die ter hoogte van hei Grevelingenhotel langs de Gre- velingen, een aanval doet op de daar aanwezige Krammerplaat, waarover de dam is gelegd te keren, wordt momenteel een grindstrook gestort door Rijkswaterstaat. Het leggen van een „grindloper" heeft eerder in de praktijk bewezen, een goede maat regel te zijn om het uitschuren van de zeebodem, met alle gevolgen van dien, tegen te gaan. Zomerrot in aardappelen De overvloedige regen van de laatste weken is er de oorzaak van, dat hier en daar, vooral ook in de volkstuinen te Bruinisse, zomerrot in de aardappelen wordt geconsta teerd. Gelukkig wordt momenteel voor de aardappelen een voor de landbouwers aantrekkelijke prijs ge contracteerd. Vertrekplaats bus De aandacht van de inwoners van Bruinisse wordt er nog eens op ge vestigd, dat de bus gedurende de tijd dat de Burgemeester Hagelaan her- legd wordt, vertrekt van het Kex-k- plein af. Juwelierszaak geplunderd In de afgelopen nacht hebben on bekenden zich toegang verschaft tot de juwelierszaak van de heer H. J. Sxhit aan de Korte Ring alhier. De heer Smit is met vakantie, zodat het nog niet mogelijk is de waarde van de gestolen goederen te bepalen. Maar die moet hoog zijn, want vele gouden voorwerpen en horloges zijn uit de zaak verdwenen. De politie stelt een intensief onderzoek in. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. RENESSE. Dit is het gebouwtje van de Reddingsbrigade dit seizoen op gericht bij de strandovergang naar de Jan van Renesseweg. Hier is het knooppunt van het reddingswerk van de Brigade en zijn de materialen aanwezig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). BRUINISSE, 3-8. Nu de bouwvak- vakantie weer achter de rug is, is de bouwaktiviteit weer in alle hevig heid te Bruinisse hervat. De firma Den Hartog is begon nen om voor rekening van „Beter Wonen" de 26 woningen op te trek ken, die Bruinisse voor 1972 als bouwvolume toegewezen kreeg. De firma Capelle bouwt verder aan de vijf woningen voor partikulieren in de premiesector. De rima Den Her der doet hetzelfde mét vier wonin gen aan de Oesterstraat, of het „Kru- kelpadje". De firma Mooyaart uit Oude Ton- ge zet iedereen verbaasd met de vlugge manier waarop men wonin gen in de partikuliere c.q. premie- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BERGEN (N.H.). In Bergen is de 57-jarige mevr. De Jong-Gorter uit Zaandam bij een autobotsing om het leven gekomen. De auto waarin zij zat werd in de flank aangereden door een ander auto, die op een kruispunt geen voorrang verleende. De bestuurder van deze auto liep ernstige verwondingen op. UTRECHT. De Nederlandse Olym pische ploeg voor München en Kiel telt nu al, wat de atleten en de re serves betreft, ruim 140 personen. Daarbij komen nog 58 coaches, stalknechten, medici, officials wa penspecialisten, mecaniciëns en an dere verzorgers. HEERLEN. De redaktie van het Limburgse dagblad is in het Grand Hotel in Heerlen bijeen geweest om de laatste ontwikkelingen rond de door het bestuur van de krant voor gestane overname door De Telegraaf te bespi-eken. BREDA. In Breda en enkele om liggende plaatsen heeft een zwaar onweer in het begin voor nogal wat overlast gezorgd. In Breda moesten enkele straten voor het verkeer worden afgesloten, tientallen kelders liepen vol water. UTRECHT. WDM-hoofdbestuur- der Henk van Rees en tien dienst plichtigen uit de Prinses Margriet kazerne in Wezep moeten zich voor de krijgsraad verantwoorden voor hun aandeel in een op 14 juni in de Wezepse kazerne gehouden sit-down staking. ROTTERDAM. De Rotterdamse recherche is een organisatie op het spocr, die de afgelopen weken aan kapitaalkrachtige personen dreig brieven heeft geschreven met een losgeldclausule. De politic heeft een man gearresteerd, die met" de "zaken te maken zou hebben. RUINEN. In het Drentse dorp Pesse (gem. Ruinen) heeft donder dagavond een uitslaande brand een boerderij bewoond door twee fami lies in de as gelegd. Van de inboe del kon niets worden gered. De schade bedraagt anderhalve ton. De oorzaak van de brand is nog onbe kend. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. HOOFDDORP. De fractie van D'66 in de gemeenteraad van Haarlem mermeer heeft donderdag zonder succes aangedrongen op directe slui ting van de Dam chipsfabriek in de bebouwde kom van Hoofddorp om dat deze al jarenlang een hinder lijke bakwalm verspreidt. De fabriek zou ook niet voldoen aan de eisen van de hinderwet. AMSTERDAM. Inbrekers hebben woensdagnacht 76 bontjassen ter waarde van ongeveer 185.000 gulden ontvreemd uitveen bontwinkel in de P. C. Hooftstraat in Amsterdam. De politie heeft van de daders, die ach terom de zaak binnendrongen, nog geen spoor. DE LIER. De 6-jarige Leendert- Pieter Ridder uit De Lier is donder dagmiddag in de Ursulakliniek te Wassenaar overleden aan de gevol gen van een aanrijding eerder op de dag. Het jongetje werd gegrepen door een personenauto toen het van uit de ouderlijke woning de weg overstak. sector bouwt en ook Plano-bouw is daar bezig. De firma Van Oeveren legt de laatste hand aan het woonhuis van de heer Griep, eveneens in plan- West, waarvan de fraaiheid en doel matigheid door iedereen wordt ge prezen, en het aannemersbedrijf Deurloo is bezig om het woonhuis van de heer Van den Bos aan de Mo lenstraat in de kortst mogelijke tijd te bouwen. Alleen de bejaardenwoningen schieten momenteel niet hard op, maar aan het plan ze nog dit jaar op te leveren, zit zeker de berekening vast, dat dit inderdaad ook zal ge beuren. Voor 40 jaar HAAMSTEDE. In verband met het grote aanbod van passagiers, werd door de K.L.M. op de lijndienst Rot terdam-Haamstede een extra vlieg machine ingelast. DREISCHOR. In verband met de slechte toestand in de vlasserij, be sloot de Vlasroterij Dreischor dit jaar de roterij niet te laten werken. HAAMSTEDE. Begunstigd door -fraai zomerweer hield de Motorclub „Schouwen-Duiveland" geslaagde be hendigheidswedstrijden op het ter rein achter „De Schouwse Boef'. ZIERIKZEE (Adv.). Vraagt uw winkelier naar de sajet „De vlijtige huisvrouw". Blijft goed zwart. Breit goed uit. ZIERIKZEE. De directie van de N.V. Concertzaal besloot voor het komende seizoen geluidsfilms te ver tonen. ZIERIKZEE. Een gezelschap onder leiding van de heer P. C. de Gélleke maakte een historisch uitstapje naar Schouwen-Duiveland. BROUWERSHAVEN. Door 10 zeil en 1 motorvaartuig werden deze week aangevoerd: 1998 kg. garnalen (20 a 30 ct. per kilo); grote tong (90 en 60 ct. per kg.), kleine tong (30 ct. per kg.). Door de storm kon slechts drie dagen worden gevist. NOORDWELLE. Oude rijwielplaat jes voor de t.b.c.-bestrijding worden in ontvangst genomen door zuster Hulshoff en de heer Zonruiter. SCHOUWEN-DUIVELAND. Door de bijzonder regenrijke zomer be looft de graanoogst op Schouwen Duiveland weinig goeds. Flitsen uit het buitenland LONDEN. De militante protes tantse organisatie „Ulster Vanguard Movement" heeft van de Britse re gering geëist zich te verzetten tegen iedere „inmenging" in de Noordler- se aangelegenheden door de regering van de Ierse Republiek in Dublin. GENEVE. De internationale com missie van juristen in Geneve heeft donderdag geprotesteerd tegen de manier waarop in de Centraal-Afri- kaanse republiek dieven zullen wor den gestraft. ROME. De Romeinse gezondheids dienst heeft de sluiting gelast van een mineraalwater-fabriek, omdat het mineraalwater talrijke bacterie- en bleek te bevatten. Een andere fa briek moet de produktie voorlopig stopzetten, omdat in dit mineraalwa- er sporen van ammoniak zijn aange troffen. ROME. De Italiaanse centrum-coa litieregering die nog geen zes weken geleden beëdigd werd, ziet zich ge plaatst voor een belangrijke begro tingscrisis na nederlagen in beide huizen van het parlement inzake een nieuwe pensioenwet^eving. PARIJS. Ondanks de aangekon digde vereniging van Libië en Egyp te blijft Frankrijk voorlopig Mirage- gevechtsvliegtuigen aan Libië leve ren. Reeds meer dan 20.000 bezoekers in Zierikzeese musea In tegenstelling tot tal van toeris tische attracties in den lande, die mo menteel veel minder publiek trekken dan vorig jaar. boeken de beide Zie rikzeese musea bijzonder veel be zoek. In het maritiem museum werd een record bereikt: donderdag pas seerde daar reeds de 15.000ste bezoe ker! Ook in het gemeentemuseum heeft men niet te klagen. Hier wer den tot dusver bijna 7000 betalende bezoekers geteld. De rcisclub zonder naam, die ieder jaar weer een reisje organiseert, on der leiding van de heer S. Beekman, was woensdag 2 augustus weer „en route". Het doel was ook nu weer, niet de door diverse reisbureaus georgani seerde tochten, maar een eigen tocht, die ditmaal door de Brabantse Kem pen en de Limburgse Peel liep. De eerste koffie werd gedronken in Baarlc Nassau, waar Belgische chocolade, „pralines", en andere za ken, die in België goedkoper zijn, werden gekocht, want dat is immers dc aantrekkelijkheid van deze plaats In Valkenswaard werd nogmaals ge stopt waarna men Overloon had ge kozen, als centraal punt, omdat daar het oorlogsmuseum is gevestigd. Dc deelnemers aan de reis. waren of zijn allen "P een leeftijd, dat men de ja ren 1940-1945 bewust heeft meege maakt. Maar het oorlogsmuseum is een enorm trekpleister in dc vaderland- ZIERIKZEE Expositie in „De Vlinder" Tot het eind van de maand augus tus worden in café „De Vlinder" werkstukken geëxposeerd van de kunstenares Annelies Hageman. Tentoongesteld worden wandkleden, poppen, tassen en ceintures. All-in badmintontournooi in „Onderdak" Het Sportcentrum „Onderdak" or ganiseert op zaterdag, 5 augustus in de sporthal van het centrum het „All -in Badminton Tournooi". Voor dit tournooi is zowel van de zijde van de kompetitiespelers als van de zijde van de recreatespelers zeer grote belangstelling. Prominen te spelers en speelsters uit Brabant en Zeeland hebben voor dit tournooi se (cn buitenlandse) recreatie. Dat bewees het groot aantal auto's en dito bezoekers. Interessant is het ze ker ook voor jonge mensen, die de 2e wereldoorlog, niet bewust hebben gekend, maar ook voor hen met wie dat wel het geval is. Jammer genoeg moest hel laatste deel van dc reis toch over de Hoge Vel uwe. met bezoek aan het „tcgcl- muscum" in Ottcrloo, vervallen. De reis ging daarom nadat men in Gennep over de Maas, bij Nijmegen over de Waal en bij Arnhem over de Rijn was gegaan, via de Grebbeberg naar Utrecht. Eerst werd echter nog een bezoek gebracht aan de Wester- bouwing, maar de regen verhinderde een fraai overzicht van de Rijn. De regen had al eerder gepro beerd de goede stemming te beder ven doch dit lukte zeer zeker niet. In hotel „Dijnselhof" werd genoten van een goed diner en daarna ging het op huis aan, waar men tot. zijn verwondering moest vernemen, dat het op Bru bijna niet geregend had. ingeschreven. Om tot de finale-par tijen te komen zullen een honderdtal partijen op de zes banen van de hal moeten worden gespeeld. In de finale-partijen zal zeker spel van zeer goede klasse te zien zijn. Deze partijen zijn in de namiddag. Het tournooi is voor iedereen gra tis toegankelijk en begint om 10 uur. Nieuwe brievenbussen Op diverse plaatsen in Zierikzee zijn begin deze week door de PTT nieuwe brievenbussen geplaatst. De oude vertrouwde rode bussen zijn verdwenen en hebben plaats moeten maken voor z.g. tweelingbussen. De nieuwe bussen, welke ook niet meer op dezelfde plaatsen zijn neergezet, maar wel in de onmiddellijke nabij heid van de oude plaatsen, bevatten twee gleuven. De ene gleuf is be stemd voor poststukken met bestem ming Schouwen-Duiveland terwijl de andere gereserveerd is voor ove rige bestemmingen. RENESSE Orgelconcert Arie Keyzer Een groot aantal liefhebbers van or gelmuziek verzamelde zich woens dagavond in de Ned. Herv. Kerk te Renesse. om te horen wat Arie Keij- zer, organist van „De Doelen" te Rot terdam, uit het Rcnessese orgel zou toveren. En dat was niet gering. Arie Keij- zer improviseerde op thema's, hem opgegeven door de toehoorders. Enkelen hadden een eigen thema op papier gezet en de organist im proviseerde moeiteloos een hele sui te en een passacaglia op deze motie ven. Anderen vroegen een improvisa tie op ten bepaalde psalm, een gc- zerg en zelfs op ..Een karretje op een zandweg reed." Dit liedje kreeg een humoristische vertolking. De organist besloot met een im provisatie op psalm 150. De toehoor ders toonden zich zeer enthousiast. Er werd tenslotte nog gewezen op het concert van de brassband Excel sior uit Kloetingb, dat plaatsvindt op woensdag 9 augustus in de kerk. BRUINISSE Succes verzekerd De machine aan het werk. WESTERSCHOUWEN, 3-8. Deze kolos valt waar te nemen op de stranden van Westerschouwen en natuurlek is dit geen plezier-strand- wagen, maar een zand-reiniger, die er - op bijzonder efficiënte wijze - in slaagt ongerechtigheden uit het zand te halen, zodat deze massaal kunnen worden verwijderd. Als het strand ,een beurt" heeft gehad, ligt het er weer fraai en schoon bij. De gemeente heeft met deze aan schaf een bijzonder goede greep ge daan, want in vorige jaren is het wel eens uiterst moeilijk geweest de stranden die zuiverheid te doen be houden, noodzakelijk om ook op dit punt de recreatie tot een aangena me zaak te maken. De strandreini- gingsmachine heeft aan de linker zijde een soort opwerpbak, waarme de „ruggetjes" van zand (en vuil) worden gemaakt over afstanden van de breedte van de machine. De te verwijderen zaken worden met deze eerste (rij) beweging in de zand- ruggetjes gebracht en bij de twee de beweging komt dan de spiesvork er aan te pas (foto 2), die alle on gerechtigheid opschept en in een wagen werpt. Op deze wijze kan in betrekke lijk korte tijd een groot stuk strand worden gekuist en de aanwinst be tekent in de strijd tegen strandver- vuiling, dus een belangrijk wapen. Intussen vernemen wij dat de des tijds (voorzomei") door de jeugd ge plaatste borden met verzoeken om netheid, heel duidelijk vrucht heb ben afgewox-pen. Vele vakantiegan- gex-s zijn duidelijk voox-zichtiger ge worden met het wegwerpen van vuil en de wel beweex'de steling: „er is toch niets tegexi te doen", blijkt der halve gelukkig onjuist te zijn. Er blijkt wel iets tegen te doen: me chanisch met de strandreinigingsma- chine en mentaal, door middel van goedgerichte bord-verzoeken. De spiesvork aan de voorzijde. (Foto's: Ziexikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3