1 iSpcrt en wedstrijden^, ERIC DE NOORMAN Country- en Westernfestiviteit L.R.V. „Westelijk Schouwen" Lange afstand-prestaties van D.S.-atleten Banken gaan f 1per nota berekenen bij aan- en verkoop van vreemd geld IIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllIIMllllllIIIIMIIMUIIIIlllllllllIIIIIIIIIIIIIIIMI iTiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï PAARDENSPORT RENESSE. 2917. Zaterdag 29 juli is onder gunstige weersomstandig heden het midzomerfeest van de landelijke ruitervereniging „Weste lijk Schouwen" gehouden. Op het verzamelpunt, manege „De Dreef" te Renesse, kwamen de eerste cowboys en cowgirls al om vier uur aan. Toen om vijf uur het vertrek was, bleken er 45 deelnemers met paard of pony te zijn. Vergezeld van een huifkar met het trekpaard „Na- to" en proviand voor de reis is er rond het slot Moermond gereden, waarna de stoet naar Noordwelle vertrok om een korte pauze te hou den voor de inwendige mens en dier. Na het Schelphoekse bos volgde over de ringdijk bij Serooskerke een galop, waarbij de paarden hun beste beentje voor zetten. Op Plompetoren Bij de Plompetoren bestond de mo gelijkheid om een kijkje op de trans te nemen en tevens een drankje te nuttigen. Via de zeedijk richting Burghsluis is de karavaan door Bra- bers naar Haamstede vertrokken. Rond half negen bereikte deze de ring, waar vele mensen reeds ston den te wachten. Voor het verkeer waren er twee verkeersmensen van de vereniging ingeschakeld, zodat dit geen problemen opleverde. Er werd een rondje rond de kerk gere den en bij het rusthuis „Duinoord" is de stoet een halt toegeroepen. Men bleef daar vijf tien mnuten in ge lid staan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor St. Philipsland: J. van Dijk, Zuilichem-Nieuwaal. Geref. Kerken Beroepen te Curagao: G. Kerssies, Oud Loosdrecht; te Nijega-Opeinde: Th. Kuiper, Borger. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Houwerzijl: P. F. La- meris, kandidaat te Kampen; te Gees: C .v. d. Berg, kandidaat te Dordrecht. Geref. Gem. Bedankt voor Choteau Montana: A. M. de Boer, Ridderkerk. Geref. Gem. in Nederland Beroepen te Chilliwack (Reformed Congresstation of North America): A. Wink, Veenendaal. Bapt. Gem. Beroepen te Zuilen (Part time): drs O. H. de Vries, Utrecht, die dit be roep heeft aangenomen. Examen: Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doc toraal examen Theologie: O. H. de Vries, Utrecht. Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJsselstein: J. C. Schuurman, Putten; te Hem en Ven huizen: J. J. F. van Melle, kand. te Leimuiden. Geref. Kerken Beroepen te Lichtenvoorde: A. A. Nottelman, kand. te Kampen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zevenbergen in comb, met Bergen op Zoom: kand. C. v. d. Berg, Dordrecht. Geref. Gemeenten Bedankt voor Hoofddorp: A. Hof man, Scheveningen. Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Dinsdag 1 augus tus, 7.30 uur: ds. De Groot uit Rijs- sen. Vandaar werd de karavaan in de manege aan de Kloosterweg ontvan gen met een aubade van country- en westernmuziek, waarbij de fakkel verlichting het uitstekend deed. De paarden konden ter plaatse hun dorst lessen en in de weide grazen. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 31-7. Op de paarden markt inf Utrecht werden maandag 319 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1625-2325; werkpaarden f 1200 -1625; oude paarden f 1100-1400; 3- jarige paarden f 1265-1550; 2-jarige paarden f 825-1055; veulens f 600- 925; hitten f 900-1100. Slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht f 4,10-5,50; jonge slachtpaar den per kg. geslacht gewicht f 4,50- 5,00. De handel was lui. Flitsen uit het buitenland BELGRADO. Zuidslavische rege ringstroepen hebben de laatste van de negentién Oestasji-infiltranten gedood die het land vier weken ge leden waren binnengedrongen om een anti-communistische opstand uit te lokken. TEHERAN. In Mesjed in het noordoosten van Iran zijn vier drug smokkelaars die door militaire recht banken ter dood veroordeeld waren, door vuurpelotons terechtgesteld, al dus is zondag in Teheran bekendge maakt. Scheepvaartberichten Abida, 29-7 te Cardon verwacht. Area, 28-7 Bukom naar Yokkaichi. Atys, 5-8 te Bombay verwacht. Camitia, 30-7 te Ango Ango verwacht Diloma, 30-7 te Cardon verwacht. Dione, 15-8 Honolulu verwacht. Ganymedes, 29-7 San Antonio naar Anto Fagasta. Krebsia, 28-7 Cardon naar Houston. Schiekerk, 28-7 1200 m. z.z.o. New Foundland. ATLETIEK Piet Vouck wint uurloop in Ylissingen VLISSINGEN, 29-7. Piet Vonck, de Nederlandse recordhouder op de 10 Engelse mijl hardlopen, heeft vrijdagavond in Vlissingen een na tionale uurloop gewonnen. De Zeeuw liep in zestig minuten 18 kilometer en 786,40 meter. Hans van Kasteren (Fortuna VI.) eindigde met zeshon derd meter achterstand als tweede. VLISSINGEN, 28-7. Op de na- icnale uur en 10 Engelse Mylloop te Vlissingen behoorden j.l. vrijdag avond ook twee Delta-Sport senio ren tot de deelnemers. Van de 45 gestarte lange afstand lopers werd Martien Moermond uit Noordwelle nummer 23 met een tijd van 61 minuten rond over de 10 Eng. Mijl. (16.090 m.). In een uur kwam Tijdens het feest met barbecue, kampvuur, muziek en lichtkogels werd er veel gedanst. Na de gebruikelijke toespraakjes dooi een lid, commissielid en be stuurslid bleef iedereen nog gezellig kletsen en dansen. Er kan terugge zien worden op een geslaagde rit en avond van de landelijke rij vereniging „Westelijk Schouwen". HENGELEN Internationale wedstrijd „Het Zijpe" Door de hengclsportverenig.ing „Het Zijpe" te Bruinisse werd zater dag 29 juli een internationale hengel- wedstrijd georganiseerd, in het kader van de Grevelingendagen. Deze hengel wedstrijd was een zeer geslaagd onderdeel van de Greve- lingenfeesten, want plm. 140 deelne mers visten van schepen af in het Krammer, onder Oude Tonge. De deelnemers waren over de vangsten bijzonder tevreden, gevist werd natuurlijk in de eerste plaats platvis, maar ook paling en makreel, maar ook lompen en andere water bewoners. De eerste prijs was een draagbare t.v., die met 1250 p. werd gewonnen door de heer G. Walbach uit Ridder kerk, de 2e prijs een zeehengel was met 1200 punten voor P. Slabbekoorn uit Goes, terwijl een grote fruitmand met 1100 punten gewonnen werd door C. Reingoudt Rotterdam. 4e prijs L. Hummel Ridderkerk, 5e prijs P. Berger Den Haag, 6e pr. J. Vos Numansdorp/ 7. A. M. van Tromniel Bruinisse. 8. C. Drijf boom België, 9. J. Ketting Rotterdam, 10. K. Mulder Rotterdam. De overige 30 prijzen werden door deelnemers uit het gehele land be machtigd. DAMESVOETBAL DFSCamping „Julianahoevc" De gastvrouwen waren vrijdag avond bijzonder goed op dreef in de thuiswedstrijd tegen een damesploeg van de camping Julianahoeve in Re- nesse. Ze slaagden er in de „doelvrouw"; van de tegenpartij tot zeven maal' toe te verrassen. Voor de toeschou wers waren er van tijd tot tijd aar dige staaltjes voetbal te zen. Het zit er wel in dat bij intensieve training het elftal van D.F.S. goed partij zal kunnen geven. Zodra er voldoende reserves zijn, overweegt het bestuur dit elftal deel te laten nemen aan de competitie. Nog enkele goede krachten en het is zover. Laten de dames die interes se hebben voor de voetbalsport zo vlug mogelijk besluiten zich op te geven, zodat ook deze nog jonge af deling van D.F.S. een goede impuls ontvangt om door te zetten. Zaterdagmiddag 5 augustus wordt er een wedstrijd gespeeld tegen een elftal uit Dubbeldam. Het is bijna wel zeker dat dan enige dames van wege hun werkzaamheden niet bin nen de lijnen zullen verschijnen. Voor trainer Schoonaard een moei lijke puzzel om op te lossen. hij tot een aftand van 15.826 meter. De tweede D.S.-atleet, Wirq Schot, werd 36e met 68.07 min. over de 10 E.M. en hij kwam in een uur tot 14.280 meter. Winnaar in deze na tionale wedtrijd de Hulsternaar Piet Vonck met 51.238 over de 10 E.M. Hij liep maar liefst 18.786 m. per uur, hetgeen een verbetering van het al jaren oude Zeeuwse uurecord van Hein Cujé betekende. (Zie ook elders in dit nummer). WIK—Stel lendam. 3—5 W.I.K. opende haar oefenprogram ma met het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd tegen het in het afgelopen seizoen van de 2c- naar de le klas van de Rotterdamse voetbalbond van het zaterdagvoetbal gepromoveerde Stellendam. Duidelijk trad in deze wedstrijd aan het licht dat W.I.K. de vorm van het vorige seizoen nog niet te pakken heeft. In de komende twee weken zal er door de groen-witten dan ook nog hard getraind moeten worden om in de le klas weer beslagen ten ijs te kunnen komen. De wedstrijd tegen Stellendam werd in feite reeds.in de eerste 20 minuten beslist. De verde diging van de thuisclub speelde in deze periode bijzonder onzeker waar door de bezoekers de kans kregen een 4-0 voorsprong te nemen. Stel lendam kreeg de gelegenheid de lei ding te nemen toen Kees den Boer Zierikzee I— UEFA-jeugd PSV Zierikzee I 'start a.s. woensdag avond op het sportpark om half ze ven met een wedstrijd tegen de P.S. V.-jeugd. Het P.S.V. U.E.F.A. jeugdelftal be staat uit spelers van 16-18 jaar, die worden opgeleid voor 'het betaalde voetbal. Ongetwijfeld een interes sante wedstrijd. Zierikzee D IS.D.-combinatie 31 Als voorwedstrijd van Sparta-Xer xes speelde het kampioenselftal van Zierikzee een wedstrijd tegen een elftal van D. spelers dat was sameh gesteld uit spelers van de rest van de verenigingen welke aan de com petitie hadden deel genomen. In deze wedstrijd waarin beide teams elkaar niet veel ontliepen gaf de grote pro ductiviteit van Zierikzee uiteinde lijk de doorslag. Wim van Galen (Bruse Boys) gaf de combinatie de leiding 0-1 waarna M. Does de balans weer in evenwicht bracht 1-1. Na de rust stelde Rinus Stoutjesdijk met twee doelpunten dé overwinning voor Zierikzee veilig 3-i DUIVENSPORT P.V. „Zicrick" - Zierikzee Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht van de P.V. Zierick, van uit St. Quentin. Afstand 206 km. Ge lost 10.10 uur. Aankomst le duif 13.35 Laatste prijswinnende duif 15.05 uur. Iin concours: 218 jonge duiven. J. P. Schot 1, 2, 12, 15, 22, 23, 33, 41, 48; J. J. Snijders 3, 5, 6, 27, 30, 37, 38, 52, 53; P. Flikweert 4, 19, 42, 55; J. C. Wesdorp 7, 8, 18. 24, 36, 46, 50; L. de Hooge 9, 25. 40, 47; A. Hage- steijn 10, 43; B. Visser 11, 26, 29; I. L. v. d. Maas, Ouwerkerk 13; Jac. Verwijs 14, 49; H. Merle 16, 28; M. Krijger 17, 32; Fr. Maijs 20, 21, 35, 45; A. J. Stoutjesdijk 31, 34, 39, 44; J. den Hengst 51, 54. Uitslag oude duiven. In concours 15 duiven. Aankomst le duif 13.53. H. Merle 1 en 2. een veel te korte pass aan een me despeler gaf waardoor een der voor hoedespelers gemakkelijk kon door breken en de score openen 0-1. Uit stekend combinerend zig-zagde de voorhoede van Stellendam door de WIK-verdediging waarna zij de stand op 0-2 brachten. WIK kon maar moeilijk vat op het spel van de bezoekers krijgen die reeds na een kwartier spelen een 3.-0 voorsprong hadden. In de 20e minuut begon het er bijzonder donker voor de thuis club uit te zien toen Adrie Verhage een terugspeelbal door een speler van Stellendam onderschept zag die geheel vrij voor doel staande geen moeite had de stand op 0-4 te bren gen WIK slaagde- er hierna in meer vat op het spel te krijgen. Kort voor het verstrijken van de eerste helft slaagde Kees Berrevoets er met een uitstekend schot in de doelman van de bezoekers kansloos FINANCIËN EN ECONOMIE AMSTERDAM, 27-7. De Nederland se banken gaan met ingang van 1 september by aan_ en verkoop yan vreemd geld f 1 per nota in reke ning brengen, zo heeft de Nederland se bankiersvereniging medegedeeld. De banken achten dit bedrag nood zakelijk voor de bestryding van de kosten die verbonden zijn aan het omvangrijke werk dat voor deze veelal kleine transacties moet bor den verricht. In de meeste gevallen brengen de banken overigens voor deze trans acties al kosten in rekening, aldus de bankiersvereniging. Eveneens per 1 september zullen de banken enkele tarjeven die zij voor hun dienst verlening in réke- ning brengen, herzien. Deze herziening heeft betrekking op de tarieven voor het openen van Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 1 AUGUSTUS. NED. I. De hoofdmoot van het N- CRV-programma is de film „Aan het beginvan de Russische cineast Gleb Panfilow. „Aan het begin" is een mengeling van melodrama en humor. Pasja is een lelijk jong meisje. Ze wérkt in een fabriek, 's avonds geeft ze zich over aan de kunst van hei akteren. Daar is ze dol op. De serie „Follyfoot", om zeven uur, beleeft vanavond haar slot. De belangrijkste beslissing die Steve neemt, betekent een grote teleurstelling voor Dora. Vervolgens is er het programma Dier en Vriend". Na de film „Aan het begin" direct na het journaal van acht uur te zien, volgt de korte ope ra „El retablo de maesa Pedro" van de Spaanse componist Manuel de Falla. Met een reportage over hippies in ons land, in de rubriek „Ander Nieuwskomt Nederland 1 aan haar eind. NED. 11. Na de veelbelovende ken nismaking met de Duitse misdaad serie „De Commissaris" zendt de VARA om negen uur de tweede af levering uit. De vraag waar de com missaris dit keer voor komt te staan is, of de metselaar Josef Schubelik op zekere dag door de melkboer in zijn wonmg gestikt aangetroffen, ja dan nee vermoord is. Veel goeds ging er overigens niet verloren met Schubelik. Hij was een drinkebroer, wist hel verschil tussen mijn en dijn niet en sloeg zijn vrouw en zijn doch ter. Tussen zeven en acht presente ren Letty Kosterman en Herman Stok weer „Zomaar een zomeravond" Er gebeurt heel wat in deze uitzen ding: een optreden van Les Poppys, acrobatiek, aandacht voor het zwem en viswater, de fotowedstrijd, kin dergesprekken en de componist van de week, ditmaal Cor Lemaire. De VARA besluit met de aktualiteiten- rubriek Achter het Nieuws. DINSDAG 1 AUGUSTUS. NED. I: 18.45 Brigadier Dog; IS.55 Journaal; 19.05 Follyfoot; 19.30 Dier en Vriend; 20.00 Journaal; 20.20 Aan het begin; 21.45 El retablo de Moese Pedro; 22.20 Ander nieuws; 22.40 Journaal. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 Zomaar een zomer avond; 20.00 Journaal; 20.20 Zomaar een zomeravond; 21.00 De Commis saris; 22.00 Achter het nieuws; 22.40 Journaal. Kees Berrevoets scoort het eerste doelpunt voor W.I.K. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). te passeren 1-4. Na de rust begon de thuisclub met een groot veldover- \vicht dat in eerste instantie geen succes opleverde. In de 22e minuut slaagden de groen-witten er toch in iets van hun achterstand weg te werken door een voortreffelijk schot van Jaap Matthijsse dat via de paal in het doel verdween 2-4. De Stellen- damse scheidsrechter gaf hierna op onbegrijpelijke redenen op enige me ters van het WIK-doel een indirekte vrije trap aan de bezoekers die hier uit de stand op 2-5 brachten. WIK kwam hierna nog op goedkope wijze aan haar derde doelpunt toen de doelman van Stellendam het leder via de rug van een van zijn verdedi gers in eigen doel schoot. 3-5. zgn. documentaire kredieten, een wijze van betaling die in het verkeer met het buitenland wordt toegepast. Naast een verhoging van het tarief dat aan banken in het buitenland in rekening wordt gebracht, wordt het minimum van deze provisie voor bankcliënten van f 10 op f 20 ge bracht. Voorts zullen de tarieven voor het verzorgen van incasso's in het bin nenland worden verhoogd. Het in casseren van vorderingen door aan bieding van wissels en kwitanties is, mede door de toeneming van het gi rale verkeer en door nieuwe, effi ciënte incassomethoden, zoals die via de bankgirocentrale, een nog slechts sporadisch voorkomende vormvan dienstverlening geworden. Het tarief voor de meest voorkomende vorm van incasso is vastgesteld op 1 pro mille met een minimum van f 10. WOENSDAG 2 AUGUSTUS. NED. 1. Een stuk jeugdsentiment vanavond op het scherm: de film „April Love" uit 1957 met in de hoofdrol Pat Boone. Boone speelt in „April Loveeen jongeman die op het verkeerde pad is geraakt. Hij heeft een auto gestolen. Zijn herop voeding ondergaat hij op een paar- denfarm van oom en tante, waar hij nogal fors aangepakt wordt. De jon gen, die het goed weet te vinden met twee meisjes van een andere boer derij, gaat zich sterk interesseren voor paarden, waardoor zijn liefde voor auto's naar de achtergrond ge schoven wordt. Het kinderprogram ma om vijf uur bestaat uit een recht streekse reportage van Euroscout 1972. In Rotterdam vermaken jonge ren van diverse nationaliteiten zich rr\et diverse activiteiten in een groot recreatiegebied. De NOS-rubriek „Van gewest tot gewest" besteedt aandacht aan een typische Neder landse instelling: het waterschap. Het laatste nieuws is al om tien uur te zien, maar daarna gaat de televi sie nog bijna anderhalf uur. door. Met eerst weer -vijf en dertig minuten w.k. wielrennen, vervolgens de Ron nie Barkershow en tenslotte weer vijftien minuten w.k. wielrennen. NED. II. Vanavond verdwijnt- de populaire Doek Green van hel scherm. Brigadier Crawford krijgt op zijn Nederlandse missie (het ver haal speelt zich dit keer in Neder land af )te maken met een mysteri euze Engelsman. Vervolgens weer een aflevering van het internationale spel „Spel zonder grenzen", waar7 voor dit keer wordt overgeschakeld naar de Engelse industriestad Shef field. Resteren nog de informatie rubriek „Kenmerk" en HlRO-maga- zine. Tussen zeven en acht uur pre senteert Eddy Becker in NCRV's Ed dy Ready-Go de parade van toppers, blijvertjs en smartlappen (met Axis, Ciska Peters, The Walkers en Oscar Harris and his Twinkle Stars). WOENSDAG 2 AUGUSTUS. NED. I: 17.00 Euroscout 1972; 18.25 W.K. wielrennen; 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 Van ge west lot gewest; 19.30 Internationaal Agrarisch Nieuws; 19.50 Tips; 20.00 Journaal; 20.20 Uitzending Stichting Socutera; 20.25 April Love: 22.00 Journaal: 22.05 W.K. wielrennen; 22.40 Ronnie Barker show; 23.05 W. K. iviclrennen. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Journaal; 19.05 Eddy Ready Go; 20.00 Journaal: 20.20 Dock Green; 21.05 Spel zonder grenzen; 22.20 Kenmerk; 22.45 UlRO; 23.05 Journaal. Het spoor van het zwaard 45. „Verspreiden! Laat uw bogen spreken!" schreeuwt de Noorman. Een ogenblik schijnt Tsacha te aarzelen. Dan ziet Eric hoe de no made het paardje dat hij aan de teugel mee voerde, loslaat en terwijl het dier angstig hin nikend in het duister verdwijnt, grijpt hij met een bliksemsnel gebaar zijn boog. On danks de spanning van het ogenblik, bewon dert de Noorman de weergaloze behendigheid waarmee de ander zijn paardje met de knieën achteruit drijft en gelijktijdig een pijl oplegt. Ook de Noorman legt snel een pijl op de pees, doch voor hij het wapen nog omhoog heeft kunnen brengen, flitst Tsacha's pijl reeds op hem toe. Met een snelle wending poogt Eric het do delijke schot te ontwijken.... te laat. Een doffe klap tegen zijn schouder en een hevige trillende pijn. Met een schreeuw van ontzet ting zien de krijgers hun koning als een blok neerstorten. Onmiddellijk neemt de aanvoer der het bevel over. „Doodt de schurk!" bul dert hij, wit van woede. „Valt aan mannen!" Snel springt hij uit het zadel om zijn koning in veiligheid te brengen. Dan vindt een tweede pijl van de nomade zijn doel en dodelijk ge troffen zakt ook de aanvoerder ineen. Als nauwelijks twee seconden later een derde krijger met ëen schorre kreet uit het zadel tuimelt, verliezen de Noormannen hun zelf beheersing. In een wilde verwarring stuiven zij uiteen en zoeken dekking onder de rotsen. Een,koude grijns glijdt over Tsacha's ge laat als hij hen in paniek ziet achteruit wij ken. „Bah!" mompelt hij. „Een enkele wolf hoeft slechts zijn tanden te tonen en de jak halzen kruipen jankend in hun holen". Hij werpt een onderzoekende blik in het rond. Koelbloedig berekent hij zijn kansen. Vrees koestert hij niet, doch terdege beseft hij dat zijn toestand hier op de duur onhoudbaar zal worden. Zijn voorraad pijlen is niet onuit puttelijk. Er blijft hem slechts één kans over: dwars door het water naar dc overkant van het meer. „Maar eerst zal ik deze jakhalzen nog wat tc doen gevenprevelt hij grijn zend. Bedaard neemt hij zijn muts af en legt het hoofddeksel op ccn uitstekend stuk steen. Dan schiet hij in rappe opeenvolging nog en kele pijlen af in dc richting van zijn belagers. En terwijl Eric's krijgers al hun aandacht sa mentrekken op dc muts die daar als een uit daging boven dc rots uitsteekt en ccn regen van pijlen op het hoofddeksel doen neerdalen, glijdt Tsacha met zijn paard als een donkere schim door het water dat glanst in het maan licht. naar dc overkant van het water i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5