DE KRING WIE REGEERT ENGELAND? BLIK DOOR HET WERELD De vakbond of regering met parlement? Moeilijke redding in Vietnam Grooi automobielbedrijf {(0{je Kruis-hospitaalschip later ldaar Uniform Europees rijbewijs Vredesplan voor Indo-China Dow-fabriek om patent naar België Berger zegt medewerker toe Bestolen Spanjaarden snel uit de nood De stakingskoorts zit de Britten weer in het bloed en de regering Heath krijgt er mee te maken op een moment dat niet ongelukkiger kon vallen: in Noord-Ierland een her nieuwde uitbarsting van geweld waartegen met tamelijk uitzichtloze felheid opgetreden wordt en in het kabinet zelf het verdwijnen van top figuur Maudling temidden van een ondoorzichtig schandaal dat sterk riekt naar korruptie, al is het dan niet die van Maudling zelf. Waar het om gaat is dat Heath niet zonder pijn een wetgeving er door gekregen heeft die beoogt bij konflikten tussen werknemers en werkgevers een zeker reglement te laten volgen dat voorkomt dat sta kingen een vorm aan gaan nemen die in geen verhouding meer staat tot de grief waar het om gaat. Dit is geen overbodige wet dat kan zelfs de La bour-oppositie niet ontkennen: ze heeft toen ze regeerde zelf iets der gelijks geprobeerd maar is prompt door de knieën gegaan toen het ver bond van vakverenigingen, het T.U C., dreigend gromde. Het zwakke punt van de door de Konservatieven doorgedrukte wet is dat ze een beet je experimenteel moest zijn: de kon- sekwenties waren niet te overzien en ook niet hoe soepel van weers zijden het spel gevoerd zou worden. Maar de gok moest gewaagd worden omdat het land als geheel te lijden kreeg wegens konflikten waarvan je haast kan zeggen dat het sop de kool niet waard is. De Engelse stakingshistorie we melt van de voorbeelden dat vele duizenden arbeiders het werk neer legden en fabrieken verliezen leden van ettelijke miljoenen ponden onj niet veel meer dan de vraag of de middagthee gebracht zou worden of dat een kwartier gegeven zou wor den om ieder de gelegenheid te ge ven de thee te halen. Nu om een der gelijke zaak gaat het ditmaal niet. De havenarbeiders hebben altijd kans gezien hun aantal binnen door henzelf bepaalde grenzen te houden door het lidmaatschap van de bond niet voor ieder die wilde open te stellen. Betaling voor nietsdoen Aangezien niet-vakbondsleden ook niet op het werk werden toegelaten betekende dit dat de havenarbeiders hun eigen loon ongeveer konden dik- teren, zolang ieder van hen afhan kelijk was. Toen kwam het kontai- nervervoer: grote laadkisten die zo van achter de trekker het schip in- gehesen konden worden, of soms zelfs zo het schip opgereden. Dit ge beurde door chauffeurs, die overi gens tot dezelfde grote vakbond van vervoerspersoneel behoorden. Dit nvt namen de havenarbeiders niet: als het met schepen te maken had, be hoorde het tot hun werk en naar hun mening behoorde deze nieuwe laadmethode er in ieder geval niet toe te leiden dat er minder werk was voor havenarbeiders. Het is geen nieuw geval. Er zijn vele industrieën die door vakbonden gedwongen worden meer mensen te laten werken dan strikt nodig zijn. Bijvoorbeeld op de drukpersen: mo derne apparatuur die door een paar man bediend kan worden krijgt de zelfde bezetting als de vervangen ouderwetse, met als gevolg dat een aantal lieden betaald krijgt voor niets doen en de voordelen van de moder nisering in de bedrijfsekonomie niet uitgebuit kunnen worden. Een ab surd systeem natuurlijk want daar mee verspeelt de Britse exportindus trie vele kansen om te konkurreren met de buitenlandse bedrijven die wel volop gebruik maken van iedere arbeidsbesparende en dus goedko pere produktiemethode. In dit geval kwam de nieuwe wet van pas en een aantal arbeiders werd gearresteerd omdat een rechterlijk bevel niet was opgevolgd. Waarop prompt allerlei akties volgden van arbeiders die het werk neerlegden met de eis dat de vijf eerste „mar telaren" van de nieuwe wet bevrijd werden. Het is een moeilijke situatie. Uiteindelijk gaat het erom wie be paalt wat in het land gebeurt: het parlement dat wetten uitvaardigt of de vakbond. Als de regering Heath kapituleert is het hek van de dam - een land waarin een organisatie die alle mogelijke taken heeft maar niet een wetgevende uitmaakt welke wet ten gehoorzaamd zullen worden of niet leeft aan de rand van de anar chie. Maar als Heath niet toegeeft is een algemene staking mogelijk die het land onnoemelijke schade toe brengt. Een. moeilijk gevecht om een immens grote inzet. SAIGON, 29-7. Een Amerikaan se reddingshelicopter heeft twee Amerikaanse piloten even buiten de haven van Haiphong gered ondanks moordend vuur uit de Noordvietna- mese kustbatterijen zo heeft de Amerikaanse marine donderdag meegedeeld. De twee piloten, kapitein Sam Hodnett en eerste luitenant David Fallet, waren op ongeveer drie km ten zuiden van het eiland Cat Bi met hun Phantom-straaljager neerge schoten. Een reddingshelicopter haalde één daarop werd de oranje rubberboot der mannen uit het water maar vlak van de ander aangetroffen en vloog 60 meier hoog de lucht in. De red ders gingen echter terug en konden de tweede man ongedeerd uit het water aan de kabel ophijsen. Phnom Penh Aquarium-tentoonstelling in „Blijdorp" ROTTERDAM, 29-7. Van 22 sap- tember tot en met 8 oktober a.s. wordt in de diergaarde Blijdorp in Rotterdam een internationale ten toonstelling van aquaria gehouden. De organisatie van deze expositie berust bij de Nederlandse Bond Aqua Terra. Behalve de inzendingen van deze bond komen ook bijdragen uit Bel gië, Duitsland, Denemarken, Polen en Tsjecho-Slowakije. Meer dan 60 aquaria zullen worden tentoonge steld. Zweden verhoogt hulp aan N.-Vietnam STOCKHOLM, 29-7. Zweden gaat zijn humanitaire steun aan Noord- Vietnam aanzienlijk verhogen, zo heeft staatssecretaris Lennart Klac- kenberg van buitenlandse zaken verklaard. Hij zei dat hij volgende week aan het hoofd van een delega tie naar Hanoi gaat om de kwestie te bespreken. Over de omvang van de voorgenomen verhoging wilde hij zich niet uitlaten. Wel zei hij dat het hoofdzakelijk om ziekenhuismate- rieel en babyvoedsel zal gaan. Duitse badgast na val op Domburg's strand overleden MIDDELBURG, 30-7. Dc 55-jarige Duitse badgast H. Willems uit Wesel is in zqn vakantieverblijf overleden aan de gevolgen van een ongeluk kige val op het strand van Domburg. De man sloeg vrijdag met zijn hoofd op een stuk basalt terwijl hij aan het spelen was in de branding. Twee jongelui haalden de buiten be wustzijn geraakte man op het droge, waarna een duitse arts de levens geesten weer wist op te wekken. Achteraf blijkt de man toch te zijn overleden. Weer ochtendgymnastiek voor de vrouw via radio HILVERSUM, 29-7. De ochtend- gymnastiek voor de vrouw zal met ingang van het komende wintersei zoen op de radio terugkeren. Het NOS-bestuur heeft daartoe vrijdag besloten. Vorig jaar moest dit pro gramma van het schema worden geschrapt in verband met de zend tijduitbreiding voor de AVRO en de TROS. Ook de zendtijd voor de bui tenlandse arbeiders moest toen wor den gehalveex-d, maar met ingang van 1 oktober krijgen de gastarbei ders weer hun vroegere hoeveelheid zendtijd ter beschikking. Ook het „journalistenfox-um" komt in oktober weer terug. wijst correspondent uit Stuk weg „weggeraakt" PHNOM PENH. De autoriteiten in Phnom Penh hebben de correspon dent van de Amerikaanse bladen „Time" en „Life" opdracht gegeven het land te vei'laten. De betx-okken correspondent, Jean-Pierx-e Challard, verblijft al vijf jaar in Cambodja. Hij is onder meer verbonden ge weest aan het privé-secre'tariaat van de afgezette prins Norodom Siha- noek. De reden van zijn uitwijzing is niet bekend, maar welingelichte kx-ingen en Challard zelf spreken van een „pex-sdelict". STUTTGART. Ze heet Silja en is afkomstig uit Heidelberg. De Stuttgartsc uitgeverij „Spectrum" introduceerde het meisje als dc jongste schrijfster van West-Duitsland en haar eerste bock: „Fantastische vertellingen" kwam van de pers. De 12-jarige heeft het boek ook zelf geïllustreerd. De (37) vreemde gebeurtenissen gaan over een regenworm, en vlo, een houtworm cn nog meer van dat soort dieren. Geen wonderkind, maar wel een dromerig kind. VITERBO, 29-7. Een patx-ouille die een oogje houdt op oude monumen ten en oudheidkundige plaatsen reed vrijdag op de Via Cassia tussen Ro me en Florence, toen er ineens geen weg meer was. Het bleek dat het oude Romeinse wegdek van bazaltstenen over een lengte van zevexitig meter opgebx'o- ken en verdwenen was. De politie vermoedt dat de dieven de historische stenen verkopen als vloeren voor villa's. Jaarlijks miljoenen tonnen kosmische stof op de aarde MOSKOU, 29-7. Elk jaar daalt twee tot vijf miljoen ton stof uit de ruimte op de aarde neer. Tot deze conclusie zijn medewerkers van lxet Russisch Instituut voor Gcochcmie en analytische chemie „Alexander Vernadski" gekomen. Volgens liun bevindingen is dc hoeveelheid kos mische stof dat de aarde bereikt, in de afgelopen 500 miljoen jaar con stant gebleven. Overigens betekent dc hoeveelheid stof die in deze pe riode op onze planeet terecht is ge komen slechts één honderdste van één procent van de totale massa van de aardkorst, aldus dc Russische ge leerden. Oproep Veiligheidsraad inzake sancties Rhodesië VERENIGDE NATIES, 29-7^ De Veiligheidsraad heeft vx-ijdag alle landen opgeroepen de economische sancties tegen Rhodesië strikt ie handhaven. Zonder enig land met name te noemen veroordeelt de raad alle schendingen van de eei'dcic re soluties over Rhodesië, die de i*aad in het verleden heeft aangenomen. Alle veiligheidsraadsleden stemden voor, behalve de Vci'enigde Staten die zich van stemming onthielden. Washington heeft onlangs de invoer van chroomerts uit Rhodesië hervat. Ameri kaans-Russiseh samenwerkingsprotocol MOSKOU. 29-7. Amerika en Rus land hebben vrijdag een protocol getekend over samenwerking op het gebied van computers, energiebron nen, landbouw, waterhuishouding en andere onderzoeksterreinen. Het do cument is een voortvloeisel van een overeenkomst die tijdens Nixons be zoek aan Moskou in mei is gesloten. Dc Amerikaanse president bestem pelde in Washington dc overeen komst als „een zeer belangrijke wending in de betrekkingen tussen onze landen op het vlak van weten schap en technologie". overgenomen ROTTERDAM. 29-7. Het Rotter damse automobielbedrijf Hoogen boom, de grootste Volkswagen dea ler in Nederland, zal worden over genomen door het Blitse concern Bristol Street Groep uit Birming ham. Over deze tx-ansactie is onlangs in principe overeenstemming bex*eikt. Bristol wil voor het geplaatste aan delenkapitaal van het Röttei-damse familiebedrijf een bedx-ag van 1,7 miljoen pond sterling betalen. Bij Hoogenboom en de twee dochteron dernemingen (Paho en Cax*anautica) werken ongeveer 400 personeelsle den. Volgens een wooxdvoex-der van Hoogenboom zal de verkoop van de bedrijven aan de Engelse gi'oep geen nadelige gevolgen hebben voor de wexkgelegenheid. „In tegendeel. De groep wil de activiteiten in Neder land uitbreiden", zo zei de wooxd- voerder. BRUSSEL, 29-7. De Europese Commissie heeft voorstellen inzake dc invoering van eèn uniform rijbe wijs voor de landen van de vergrote E.E.G. opgesteld. Naar vrijdag in Brussel is meegedeeld zullen deze voorstellen, die ook een unificatie van de voorschriften betreffende de afgifte van rijbewijzen omvatten, na het zomerreces aan dè ministerraad worden voorgelegd. De commissie wil zich bij dc har monisering van de voorschriften richten naar die bestaande regels op het gebied van opleiding en afgifte het meest doeltreffend zijn. Het „Europese rijbewijs" zal met der rijbewijzen welke volgens haar ingaxig van 1 januari 1974 voor de tien E.E.G.-landen gelden. De rijbe wijzen worden ingedeeld in zeven categorien. Geen gevolgen Britse havenstaking voor Rotterdam ROTTERDAM, 28-7. De Britse havenstakingen zullen vermoedelijk niet tot gevolg hebben dat veel voor Engeland bestemde schepen naar Rotterdam zullen uitwijken, zo is dc mening van een bestuurder van de vakgroep havens van de Nederland se bond van vervoerspersoneel. De Rotterdamse overslagbedx-ijven heb ben op het ogenblik zeer veel wer-k als .gevolg van een groot aanbod. Bovendien is, aldus de vakbondsbe stuurder, ongeveer dertig procent van de havenarbeiders met vakantie, zodat men in Rotterdam de grootste moeite heeft het ladingaanbod te verwex-ken. De Rotterdamse haven bedrijven kunnen een vergroot aan bod door naar Rottex-dam uitgeweken schepen zeker niet aan, aldus de vakbondsbestuurder. DJAKARTA, 28-7. Vijf landen in Zuidoost-Azië hebben een vx-edes- plan voor Ihdo-Chiha opgesteld dat aan alle partijen in het conflict ter hand is gesteld. Dit is bekend gemaakt door de In donesische minister van buitenland se zaken Adam Malik. Over de in houd kon hij niets meedelen. Het plan is het werk van de mi- nistex's van buitenlandse zaken van de Vereniging van landen in Zuid oost-Azië. Malik zei dat alle partij - en het kunnen aanvaarden zonder gezichtsverlies. ARNHEM, 29-7. Het nieuwe hos pitaalschip van het Rode Kruis zal wegens Vertragingen niet op 26 au gustus te water gaan, maar enkeje maanden later. Het zijn bouwver- traglrtgen vair enkele weken, als hét schip een paar maanden langer op de hellingblijft, kan de werf in Arnhem de achterstand makkejijkcr inlopen. Nu de tijd tussen de officiële overdx-acht in de eerste maanden van 1973 en de tewatexdating nu veel korter is, lijkt het beter af te zien van plechtigheden bij de tewater lating en wat meer aandacht te be steden aan de overdracht, aldus het hoofdbestuur van het Nedei-landse Rode Kruis. Dolfijn naar museum DEN HAAG, 26-7. - Aan het 'strand ten noorden van Sche- veningen is woensdagochtend een dode dolfijn aangespoeld. Het kadhver werd ter beschik king gesteld van het museum voor het onderwijs in Den Haag. V.N.-rapport over massamoorden in Boeroendi NEW YORK, 29-7. In de Centraal Afrikaanse Republiek Boeroendi zijn sinds de mislukte staatsgreep op 29 april tegen het bewind van presi dent Michel Micombei'o tijdens een massaslachting onder de Hoetoe's, een Etnische groep die bijna 80 pro cent van de bevolking vormt, 80.000 mensen vermoord. Dit wordt vex-meld in een x-apport dat een uit dxüe leden bestaande hu manitaire commissie der Vei-. Naties na een onderzoek in Boex-oendi heeft opgesteld. TERNEUZEN, 29-7. Omdat de rechten op een patent in België drie jaar eexder aflopen dan in Neder land, overweegt Dow Chemical een chemisch complex niet bij de Ne derlandse vestiging in Terneuzen te bouwen, maar bij Kallo in België. De fabx-iek zou aan 100 man wei'k bie den en een investering van f 35 mil joen vergen. Dit zeggen b. en w. van Terneuzen in een brief aan de Minister van Economische en van Sociale Zaken, Dow wil in de fabriek lage-druk- polythyleen gaan produceren. Maar de staatsmijnen hebben het patent daarvan (het „Zigler-patent") tot 1978 in handen. In België vervallen de rechten van het patent al in 1975. Als Dow nu begint met bouwen, kan de fabriek in 1975 gaan di-aaien, zo schrijven b. en w. Het schip biedt plaats aan 74 pa tiënten. Per jaar zullen ongeveer 2350 gasten een week lang over de Nederlandse binnenwateren varen. Grafveld der Saj)ijiien-stam gevonden ROME, 29-7. Archeologen denken bij Rome het grafveld te hebben ontdekt van de Sabijnen, een stam van herdei's en landbouwers die in de heuvels ten noorden van de rivier de Tiber woonden voordat de twee ling broers Romulus en Remus in 753-754 v. Chr. het oude Rome sticht ten. Volgens de overlevering zouden de eerste bewoners van Rome om zich van vróuwen te voorzien de vrou wen en meisjes van de Sabijnen hebben geroofd. DEN HAAG, 29-7. Fractievoorzit ter Berger van DS'70 heeft mr. Y. Scholten meegedeeld bereid te zftn mee te werken aan de pogingen tot herstel van een vjjf-partyenkabinet. Zo heeft de heer Berger tegenover een verslaggever van het A.N.P. ver klaard. De heer Berger deelde mr. Schol ten mee dit in de allereerste plaats te doen in het belang van het land. In de tweede plaats staat de prezen en inkomsteninflatie volgens Berger voor DS'70 zo centraal, dat een ern stige situatie voor werknemers, mid denstanders en werkgelegenheid moet worden voorkomen. Jongeman verdronken VLAGTWEDDE, 28-7. De 19-jarige Hendi-ik Dijkhuis uit Vlagtwedde is in een meer bij de Duitse plaats Cloppenburg verdronken. De jonge man kampeerde met een vriend. Voertuig contra vliegtuig SCHIPHOL, 28-7. Een onbekend gebleven voertuig heeft in de nacht van donderdag op vx*ijdag op Schip hol een Caravelle aangereden, die op het platform geparkeerd stond. De bestuurder is na de aanrijding door- gereden. De dienst Luchtvaart van het korps rijkspolitie stelt een on derzoek in. 's Ochtends werd in het uiterste puntje van de romp, achter de staart, op een hoogte van 2 1/2 meter, een gat aangetroffen van een halve me ter doorsnee. Op eigen kracht taxiede de ma chine, de Ph-tro, naar hangar vijf. Dankzij het feit, dat het uiteinde van de romp geen deel uitmaakt van de drukcabine, kon het gat zonder vliegrisico provisorisch worden ge dicht. AMSTERDAM, 29-7. Door een toe val heeft de Amsterdamse politie vrijdagavond vier Spanjaarden bij zonder snel uit de nood kunnen hel pen. Toen deze vakantiegangers op het bux-eau Wax-moesstraat aangifte kwa men doen dat hun auto op de Gel- dei-se kade was leeggestolen en dat zij daax-bij al hun bezittingen inclu sief hun geld waren kwijt geraakt, konden zij tot hun verbazing hun spullen in ontvangst nemen. Want inmiddels had een agent in burger een busje aangehouden waar in een door de politie gezochte hip pie was gesignaleerd. Deze kon ont vluchten, maar toen de agent de kennelijk gestolen goedex-en zag, werd de bestuurder, de 32-jarige Amsterdammer M. G., volgens de politie een „bekend ki'aker en spui ter" ingei*ekend. Vanuit zijn raam kijkt hij de bei de mannen na. Ze schenen in een ge animeerd gespi-ek verwikkeld te zijn. Inplaals van naar de cafetai'ia te gaan, had Maiers voorgesteld naar zijn woning te lopen. „Kun je gelijk met mijn vrouw kennismaken." „Nu zal ik op slaande voel een aap worden, als ik er wat van snap. mompelt Holwerf, die op dit moment zwaar de pest in heeft. Gert Hoolwerf heeft dc reis naar Amstex-dam gcmaakl. Om half acht is hij weggereden en om half elf zit hij in het gerieflijke kantoor van zijn vi-iend Manussen. Ze steken een sigaret op en Ma nussen laat koffie aanrukken. Er is zo waar nog koek bij. „Ja, wij heb ben het tegenwoordig in Amsterdam niet zo slecht, beste jongen," zegt de inspecteur lachend. Maar jij moest zo nodig naar Dorringen, lieflijk ge legen op de grens van de Achtex-- hoek en Twente." Gert is een beetje in zijn wiek ge schoten. Hij vindt Dorringen een fijn dorp. En is er helemaal ingebui-gcrd. „Wat wij daar hebben, missen jullie hiex\" „Klopt- Een heel bekwame recher cheur. Al hebben wij die hier ook wel". „Dat bedoel ik niet," gromt Hool werf. toch wel getroffen door de lof. „Wal dan wel?" „Natuurschoon. Gezonde lucht. Be trekkelijk weinig auto's. Nauwelijks industrie. Nu jij weer." „Toegegeven," antwoordt Manus sen lachend. „Maar ik ben een stadsmens. Tk zou niet kunnen vege teren op het platteland." „Ik best. Het bevalt me in Dorrin gen uitstekend. En ik ben daar heel wat vrijer als ik hier was." „Alles zal wel z'n voor_ en nade len," filosofeerde Manussen. „Enfin, laat maar eens horen, wat voor nieuws je hebt. Je zult hier wel niet gekomen zijn voor de koffie en de koek." Hoolwerf haalt een papiertje uil zijn zak en kijkt er even op. „Wel eens gehoord van Alfx-ed Wintei-s? Geboren 23 maart 1919 te Amster dam en wonende alhier? Rapenbur- gerslraat 116 beneden. Van beroep handelaar in tweedehands auto's," Manussen denkt na. „Winters. Winters.Die naam komt me bekent vooi\ Wacht, laat ik even nakijken, of er een dossier van hem is. Best mogëlijk, dat hij op een andere af deling beter bekend is." Ze pi-aten wat over koetjes cn kalfjes, tot een meisje het vertrek betreedt met een grote, bruine map. Winters heeft dus een strafblad, be grijpt Hoolwerf. Manussen bladert door het dossier en knikt enkele malen. „Ik herin ner me die vent weer," zegt hij en schuift het dossier door naar zijn bczockci'. „Hij heeft vier veroorde lingen achter dc rug. Allemaal ge weldpleging. Eenmaal zelfs poging tot doodslag, kijk zelf maar." Hoolwerf bladert in het dossier, ziet de foto's cn face en profiel. Ja hij is het. Hoolwerf herkent hem terstond. Dan bekijkt hij vluchtig de afschriften van de vier vonnissen. En die liegen er niet om. In 1949 ver oordeeld wegens een roofoverval: jaar en drie maanden. In 1952 po ging tot doodslag, gepleegd op zijn weggelopen vrouw: drie jaar. In 1960 opnieuw een veroordeling wegens zware mishandeling, in vereniging 36 FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT gepleegd: twee jaar en zes maanden. En in 1967 een inbraak met geweld pleging: weer twee jaar en zes maan den. Dus meneer is nog niet eens zo lang op vrije voeten. Maar wat hij vex-wacht had, blijkt niet zo te zijn. Het dossier teri*uggevend, vraagt hij aan Manussen: „Dus niets be kend omtrent handel in verdovende middelen?" De ander schudt zijn hoofd. „Nee, anders had ik hem wel gekend. Hij is gewoon een gangster*. Heb je het vonnis gelezen over zijn gewezen vrouxv? Zoals hij haar heeft toegeta- keld.dat doet geen normaal mens meex\ Maar ehwat is er met die Winters aan dc hand? Hoe ken jc zijn personalia zo precies?" „We hebben hem gisteren opge pikt in Dorringen. Ik kreeg een tip, dat hij bij Wieseveld naar binnen was gegaan. Door de derde deur zal ik maar zeggen. Nadat hij in dc cafe taria een kop koffie had gedronken. Dat zegt op zichzelf natuurlijk niets, maar je herinnert je ongetwijfeld nog, dal die Maiers verleden jaar kerst mis van de stoep werd geduwd door twee kerels in het zwart cn vlak voor de wielen van een aanrijdende auto terecht kwam? Juist, die getuige was gisteren toevallig ook even in de ca fetaria cn beweert bij hoog en bij laag, dal de bezoeker een der beide mannen was, die Maiers van de stoep duwde." „Ja. net iets voor Winters, als jc zijn strafblad bekijkt." „Goed. we houden dc zaak in de gaten: van voren, opzij cn van ach teren cn tegen zessen komt meneer Inaar builen cn wordt vriendelijk uitgenodigd even mec te gaan nar het bureau." (wordt vervolgd) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4