AGENDA Progressieve drie: Plan voor afvalwaterverwerking samen met gemeente Bruinisse „Snelle uitspraak van kiezers nodig" LAATSTE NIEUWS „Top" uitgebreide E.E.G. vrijwel zeker Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 28-7. De raad van de gemeente Duiveland kwam vrijdag avond in een openbare zitting bijéén in het gemeentehuis te Nieuwerkcrk onder voorzitterschap van burgemeester J. p. de Kam. Alle leden waren aanwezig op deze vergadering, die door de voorzitter met het ambtsgebed geopend werd. Allereerst werden door de voorzitter enige antwoorden ge geven op de door leden gestelde vragen tijdens de vorige vergadering. De lijst van ingekomen stukken behelsde een aantal goedkeuringen van Ged. Staten van Zeeland betreffende een aantal raadsbesluiten, zoals grondverkoop in de gemeente. Verder een schrijven van Ged. Staten waarin zij meedelen dat zij het voornemen hebben de bezoldi gingsregeling gemeentesecretarissen van Zeeland te wijzigen. Dit behelst een aanpassing van de kortingsper centages voor het genot van „wo ning", „vuur", „water" en „licht" aan de huidige kostenpeil. Zulks werd goedgekeurd cfoor de raad. Verder wei'd goedgekeurd door de raad. Verder wordt een crediet van f 1900,- verleend om bij de zandbak, t.b.v. dc kleuterschool te Ouwerkerk een bei'gplaats te bouwen met hierin een chemisch toilet. De gox-dijnen in het Dorpshuis in Nieuwerkerk zijn, na 15 jaar te zijn gebruikt tot op de draad versleten en de raad stelt een krediet van f 4.000,beschikbaar om ze door nieuwe te doen vervan gen. Van het bestuur van de Chris telijke Kleuterschool te Oostex'land is een verzoek ingekomen om mede- wex'king te verlenen voor de aan schaffing van ontwikkelingsmate riaal. Het betreft de aankoop van een nieuw klimrek, aangezien het oude klimraam bij de „viering' van oud en nieuwjaar is vernield. Deze mede werking zal worden verleend, omdat één en ander in overeenstemming is1 met de bepalingen van de Kleuter- onderwijswet. In de vergadering van twee no vember 1971 is een korte samenvat ting betreffende de stand van zaken m.b.t. het plan voor de gezamelijke verwerking van het afvalwater van de gemeente Duiveland en Bruinisse, in samenwerking met het Water schap Schouwen-Duiveland, gegeven. Hieruit bleek dat er een technische werkgroep is ingesteld. In samen werking met het ingenieursbureau Witteveen en Bos is door deze werk groep een rapport m.b.t. deze materie opgemaakt. Centrale installatie In dit rapport werd voorgesteld een centrale rioolzuveringsinstallatie voor 13000 inwoner-equivalenten en als tweede fase een uitbx-eiding van de zuivex-ingsinstallatie voor nog maals 13000 inwoner-equivalenten. Thans stelt het waterschap voor de eerste fase bestekklaar te maken, dat zou kunnen gebeuren door de werk groep, in samenwerking mét boven genoemd ingenieursbureau. De kós ten van dit klaarmaken zullen door het waterschap worden voldaan, vooruitlopend op de opdracht van de provincie Zeeland voor de'z.g. „ak- tieve" zuivering van het afvalwater. Mocht onverhoopt deze taak niet aari het Waterschap worden opgedx'agen, dan zullen de bedoelde kosten alsnog bij de gemeent in rekening worden gebracht. Besloten werd in principe akkoord te gaan met het bestekklaar maken van fase 1. Op een vx*aag hoeveel tijd het nog kan duren eer heel deze materie is gerealiseerd, antwoordde de voorzitter ongeveer vijf jaar. De heer Bakker (P.v.d.A.) vreesde dat er dan moeilijkheden zullen komen als dit nog zo lang du ren moet. De heer Romeijn (V.V.D.) voorzag bevriezing van verschillende x-ecreatieve ontwikkelingen op Schouwen-Duiveland door deze lang durige gang van zaken en dat vond hij spijtig. Door ontslag zijn er twee plaatsen opengevallen van het „Maximiliaan en Louise Braamcomx- té" in Nieuwerkerk. De heren R. P. Gaanderse en J. L. van der Have na men ontslag en hiervoor wei-den aangesteld door de raad in de vaca ture Gaanderse, de heer Jan A. Gaanderse, en in de vakature J. L. van der Have, de heer C. A. Lieven- se. Van de erven Jan Dorst te Oos- terland is een verzoek ingekomen om een gedeelte van de sloot, gelegen lussen de Suzanna Maria Loncque- straat en de Molenweg aldaar, aan te kopen, zulks ter lengte van ongeveer 30 meter. Het restex*ende gedeelte zou de gemeente willen dempen, zoals onlangs besloten werd. Het voorstel van b. en w. is om het genoemd ge deelte te verkopen voor de symboli sche prijs van één gulden, echter onder voorwaarde dat de fa. Dorst, die een loonbedrijf exploiteert, het open te blijven gedeelte gedegen zal afrasteren, zulks in ovex-leg en de goedkeuring van het college. De er ven Dox*st in wier onmiddellijke na bijheid dit stuk sloot gelegen is, ge bruiken deze voor sproeiwater enz. De heer Bakker toonde zich vex*baast over deze gang van zakexi, omdat on langs besloten werd de vieze sloot in zijn geheel te doen dempen, vooral' daar hiexün onlangs een kind ver dronken is. Hij vond het onzin dit stuk open te laten, want van die goede afx-astex'ing, die er eventueel gemaakt 2ou worden weet hij het wel. Deze is stx-aks versleten, dan vallen er gaten in, en kunnen er weer kinderen in vex-drinken. Ook de heer Stouten (S.G.P.) vond dat deze sloot daar in dit gedeelte van het dorp niet past en drong met klem op demping aan, wat ook de mening is van de heer Stoutjesdijk (C.H.U.) „Het" zal allemaal vergif worden van die sproeierij en het stuk zal moei lijk schoon te houden zijn', zo meen de hij. Zo dachten bijna alle raadsle den er ovex1. Besloten werd het voor stel van b. en w. in te trekken en de sloot-in zijn geheel te dempen. Aan de heer J P. van der Maas te Sirjans- land werd besloten een stuk grond te verkopen aan de Kex'klaan aldaar voor de bouw van een woning tegen de prijs van f 25,per m-. Het per ceel, is groot ongeveer 420 ca en de prijs totaal f 10.500, Woningbedrijf Verder kwam ter tafel een wijzi ging in de begroting van het woning bedrijf over 1971. De administrateur van het gemeentelijk woningbedrijf heeft,-de rekening over 1971 opge- Olympische vlam ontstoken OLYMPIA, 29-7. Vrijdag is tussen de ruïnes van het oude Olympia in Griekenland de Olympische vlam, die volgende maand tijdens de spe len in München zal branden, ontsto ken. De ceremonie vond plaats voor het altaar van Hera, een godin uit de Griekse mythologieachter de ge boorteplaats van de Olympische Spe len, het oude stadion van Olympia. De hogepriesteres, uitgebeeld door actrice Maria Moscholiou, ontstak een toorts waarbij men gébruik van de zon maakte en een sterk ver grootglas. Een twintigtal Griekse meisjes, in klassieke dracht, omring den de hogepriesteres. De Olympi sche vlam zal nu door estafettelo pers richting München vervoerd worden. Daar zal het vuur in het Olympisch stadion branden tot de sluitingsceremonie op 10 september. maakt en aangeboden aan het college van b. en w., zodat nu de begroting van het woningbedrijf over genoemd jaar kan wox-den aangepast aan de rekeningcijfers van de nieuwe reke ning. De heer Van Klinken (S.G.P.) had in de rekening enige „achtex*- stallige" posten ontdekt en hij infor meerde of dit gewoonte is eïi of de gemeente hieraan niet te kort komt op de duur. „Is dit toch inbaar" zo informeex-de hij. De voox-zitter zei dat dit regelmatig voorkomt en dat deze „luie betalei-s" gemaand wox-den. Er zijn er namelijk die steeds achter zijn met de huux\ „Toch komt het allemaal binnen", aldus de x-aads- voorzitter. Aan de heer J. Buijsse te Nieuwerkerk, werd op de meest eer volle wijze ontslag vei'leend als hoofd van de openbare basisschool aldaar, zulks op zijn verzoek met het oog op de bereiking van de pen- sioengex-echtigde leeftijd. De heer Buijsse wei d dank gebracht voor de aan het ondex-wijs bewezen diensten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De arbeidsinspectie gaat gex'ichte acties ondernemen om te trachten paal en perk te stellen aan de op gx-ote schaal voorkomende overtredingen van arbeidstijdbepa lingen in de Valkenburgse horeca, al dus de heer J. L. Wispelweij, hoogste man van de ai*beidsinspectie in Lim burg in „Servio", het blad van de katholieke agx-ax-ische eri voedings bond. WAGENINGEN. Vorige week is in Wageningen prof. dr. J. Horring in de leeftijd van 64 jaar overleden. Ons land heeft met hem een land- bouw-econoom verloren, die inter nationale vermaardheid heeft ver worven en veel baan brekend wex*k heeft verricht. De ovex-ledene is don- dex-dag in stilte geci-emeex-d in Die- ren. AMSTERDAM. Vijftien studenten uit acht Ictndeh vervaardigen mo menteel in Amsterdam, in een inter nationaal studentenwerkkamp, ope ratieverlichting voor het bevrijdings front van Vietnam, Cambodja en Laos. DEN HAAG. Vrijdagnacht is in Den Haag op 58-jarige leeftijd over leden jhr. mr. A. J. M. van Nispen 'tot Pannerden, secretaris-generaal van het ministerie van algemene za ken. Mr. Van Nispen tot Panneerden bekleedde deze functie sedert 1 juli 1962. UTRECHT. De Scheveningse huisarts F. E. J. Bouricius, die on langs in een open bx-ief in „Medisch Contact" aankondigde dat hij zal px-oberen, van zijn praktijk een stich ting of een besloten vennootschap te maken om onder de wettelijke verplichte collectieve pensioenrge- ling te komen, heeft geen kans op succes. DEN HAAG. De Europese Com missie zal t.z.t. voorstellen de luchtverontreiniging door uitlaat gassen van auto's nog verder te ver minderen. Zy zal hierbij rekening houden met alle mogelijkheden die de technische vooruitgang biedt, al dus heeft zy meegedeeld in antwoord op vragen van een Westduits lid van het Europese Parlement, Hans Ed gar Jahn. (Chr. Dem.). DEN HAAG. De koningin heeft het plan om op dinsdag 26 september een bezoek te brengen aan hét bejaar dencentrum van de stichting „Den- nenrust" te Wageningen. Koningin Juliana is voox-nemens om op don derdag 5 oktober de opening te ver richten van het nieuwe algemeen ziekenhuis in Baam. DEN HAAG. De 59-jarige mevr. E. E. Goy uit Newcastle (Engeland) is in een ziekenhuis in Den Haag over leden aan de gevolgen van een ver keersongeluk in Scheveningen. DEN HAAG, 29-7. Voortaan „zo weinig mogelijk alcohol" cp recep ties, zo luidt een nieuwe huisregel in de gebouwen van Verkeer en Wa terstaat in Den Haag. Jus d'orange, tomatensap en dergelijke zullen rij kelijker vloeien, sherry vermouth en andere alcoholhoudende wijnsoorten komen maar beperkt aan bod. Jene ver, whisky en andere sterke drank is alleen toegestaan als tevoren vast staat dat de gebruikers na afloop niet zelf him auto zullen besturen, zo verklaart de voorlichtingsdienst van het ministerie. ROTTERDAM. Na een wilde ach tervolging door 't oosten en noorden van Rotterdam, waarbij de politie pistoolschoten afvuux-de en een sur veillancewagen total loss reed, zijn zaterdagnwgen ixxnd half vier drie Italianen van 19 jaar en een 20-jari- ge Oosteni-ijker gearresteexxi. AMSTERDAM. De 17-jax-ige ma chinist op de binnenvaart W. M. is in Amstei-dam van zijn pox-tefeuille met f 900,en zijn paspoort beroofd. LUG'CA, 29-7. Het is vrijwel zeker dat dc voorgenomen topconferentie van dc uitgebreide Europese Ge meenschap deze herfst doorgaat. Deze indruk bestond algemeen aan hot einde van een bezoek van twee dagen van president Georges Pompi dou aan Italië. Het was het laatste land van de „Zes" van de E.E.G. dat het Franse staatshoofd bezocht, evenals bij zijn recente bezoek aan Bonn heeft Pompidou zich ook te genover zijn Italiaanse gastheren niet vastgelegd op een bepaalde da tum voor de topconferentie. Volgens waarnemei-s heeft de DEN HAAG, 29-7. De fraclicvoor- ziter van de P.v.d.A., D'66 en P.P.R. zeggen in een uitgegeven verklaring dat zil het in hoge mate betreuren, de vertraging en onduidelijkheid, waarmee door de betrokken partij en wordt gezocht naar een oplossing van dc kabinetscrisis. Met een ieder in het onzeker ver kerende over wat de betrokken par tijen van plan zijn, wensen zij in dit Flitsen uit het buitenland HONGKONG. - Communistische stiüjdki-achten hebben de Zuidviet- namese vuurbasis Bastogne ten wes ten van Hué bezet, zo meldt radio Hanoi. Veel verdedigers waren ge sneuveld, de anderen waren in wan orde gevlucht. WASHINGTON. De regering van Venezuela heeft in Frankrijk voor 60 miljoen dollar zwax-e wapens besteld, zo wordt uit de omgeving van het Amerikaanse depax-tement van de fensie vernomen. Het is de grootste wapenaankoop van een Zuid-Ameiï- kaans land sinds de tweede wereld oorlog. DEN HAAG. Dumping door Oost- Europese landen in de landen van de Europese Economische Gemeenschap blijft mogelijk maar wordt, mede ten gevolge van afweermaatregelen van de E.E.G., steeds zeldzamer. Dit heeft de Europese commissie verklaard in antwoord op vragen van een Gaul listisch lid van het Europese parle ment, Pierre-Bemard Couste. WASHINGTON. Van de zijde van de Amerikaanse inlichtingendienst wordt gezegd dat ook de Russen die in Egypte de allermodernste appara tuur bemanden, het land gaan ver laten. Het betreft onder meer het personeel van de luch'tdoelraketten SA-3. CHIHUAHUA. Aan de universiteit van Chih'uhua in Mexico 'hebben lei ders van studenten, arbeiders en boe ren donderdag het „eerste volkstri bunaal" in. het leven geroepen, dat een onderzoek gaat ,instellen naar „de onderdrukking van de arbeiders klasse door de oligarchie en de re gering". GENEVE. China heeft op de ont wapeningsconferentie in Genève voorgesteld duikboten met kernaan drijving uit de internationale wate ren te bannen. De onderzeeërs zou den alle enbinnen de territoriale wa teren van het eigen land mogen ope reren. - - BUENOS AIRES. Na een reeks bomaanslagen op de 20ste sterfdag van Evita Peron, zijn in het cen trum van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires weer twee bommen ontploft. Er werd schade aangericht bij een restaurant en een kantoorge bouw van de internationle telefoón- en telegraafmaatschappij. PEKING. De Chinese partijleider Mao Tse Toeng heeft kortgeleden zelf tegenover twee buitenlandse po litieke leiders bevestigd dat zijn vroe- gex-e „kroonprins" Liri Piao om het leven is gekomen toen hij met zijn medewerkers per vliegtuig naar de Sowjet-Unie poogde te ontkomen na een verijdelde poging tot een staats greep. BRUSSEL. Graaf Richard Nico- laus Coudenhove-Kalergi, in 1922 op richter van de Pan-Europese bewe ging, is op 78-jarige leeftijd in het Oostenrijkse Schrunz overleden'. Hij was daar met vakantie. LUCCA. De ministers van buiten landse zaken van Fi'ankrijk én Ita lië, Maurice Schumann en Giovanni Medici, hebben zich in Lucca in Ita lië uitgesproken voor het beleggen in Rome in de maand september van een Europese conferentie over drugs, aldus is na een onderhoud tussen beide bewindslieden vernomen. BORDEAUX. Een organisatie voor milieubescherming in zuidw. Frank rijk heeft een protestactie op touw gezet tegen de storting van radio-ac tief afval uit België, Zwiterland, Ne derland en Engeland in de Golf van Biscayc. BERN. Drie geheime bankx-ekenin- gen in Zwitserland zijn op last van het Ministerie van Justitie bevroren omdat de ongeveer 500.000 dollar die erop staan vex-diend zouden zijn in de internationale handel in veixlo- vende middelen. BOGOTA. By een botsing in dc lucht tussen flwec passagiersvlieg tuigen van hét type DC-3 van dc Columbiaanse maatschappij „Avian- ca" zijn alle 37 inzittenden om het leven gekomen. Het ongeluk deed zich zaterdag voor in de departe ment Mcta, ongeveer 100 km ten zui den van de Columbiaanse hoofdstad Bogota. De oorzaak is nog niet be kend. Franse president bij zijn bondgeno ten zoveel begrip gevonden voor zijn standpunt dat de conferentie alleen mag doorgaan als zij een succes wordt, dat hij geen aanleiding meer ziet de door hem zelf voorgestelde bijeenkomst te torpederen. Deze opvatting was al gebleken op de confex-entie van ministci's van buitenlandse zaken van de „Zes" op 19 juli in Brussel. In de omgeving van het Franse staatshoofd schijnt men er van uit te gaan dat Frankrijk veel terrein heeft gewonnen met zijn opvattingen over de volgorde v.in de agendapun ten. stadium op te mei'ken, dat zij onver minderd vasthouden aan hun oor deel, dat zo spoedig mogelijk in het najaar vex-kiezingen moeten worden gehouden. „Alleen een snelle uit spraak van de kiezers kan de voor waarden scheppen voor het optre den van een nieuwe regering, die de problemen krachtig aanpakt". Elke oplossing, die daarin niet voorziet wijzen zij af. NEW DELHI, 31-7. Grote over stromingen in vict oostelijke staten van India hebben in de afgelopen drie dagen aan ongeveer 50 mensen het leven gekost. Naar wordt gemeld hebben drie miljoen mensen te lijden van de watersnood in Asseam, west- Bengalen, Orissa en Bihar. BELFAST. Gewapende mannen hebben een 51-jarige katholieke ho- tel-funktionaris ontvoerd en daarna doodgeschoten. Hij werd met een kogelwond in het hoofd gevonden in Oost-Belfast. WASHINGTON. In Zuid-Oost-Azië zou zieh een voorraad van ongeveer 1000 kilo zuivere heroine met een waai'de van ongeveer 6,5 miljard gulden bevinden. Dit is meegedeeld door het Republikeinse lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den, Robert Steele. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft vrijdag een amendement aangenomen, waarbij het veroorza ken van kunstmatige regen, bos branden, onweersbuien en alle me teorologische veranderingen als oor logswapen worden verboden. Leven op benzine„bom" DRIEL, 29-7. In het Betuwse dorp je Driel hebben drie gezinnen gerui me tyd geleefd op een brandbare en explosieve benzine-vulkaan. Dat is toen de eigenaar van een benzine- vrij dagavond aan het licht gekomen station, de heer B. van Baal, een steeds sterker wordende benzine damp rook. Onder de vloer van de woning - waarin drie gezinnen wonen, totaal 12 personen - stond een grote plas benzine, langzaam maar zeker sijpel de ook de kelder onder het huis vol. De oorzaak: een lek in een benzine tank onder de gi'ond, die intussen al is vervangen. In de loop der jaren moeten uit die tank honderden liters benzine zijn gestroomd. Die hoeveel heid heeft zich onder de woning op gehoopt en is nu naar boven geko men met het stijgende grondwater peil, als gevolg van de aanhoudende regen. De brandweer nam vrijdagavond maatregelen. Kleuter verdronken BREDA, 30-7. In het snelstromende water van de rivier de Mai"k ten zui den van Breda is zondagavond de 3-jarige Leonardus Sebregts uit Bre da verdronken. Het kind, dat bij een nieuwe stuw aan het spelen was met een broei'tje en enkele andei-e kinde ren, 'werd bij het pootje baden door het water meegesleurd. Om kwart voor negen was het kind nog niet ge vonden. Dronken automobilist rijdt bezoekers van viskraam omver DEN HAAG, 30-7. Een dronken automobilist is in de nacht van za- 'terdag op zondag met zijn auto in gereden op vijftien bezoekers van een viskraam op de Dr. Lelykade in Scheveningen. Twee meisjes van 17 en 18 jaar uit Den Haag, een 56-ja- rige Hagenaar en een 37-jaxige Duit ser raakten daarbij licht tot ei-nstig gewond. In het Rode Kruis zieken huis wei-den zij behandeld wegens een rechterbeenbi'euk, een rechter polsfractuur, een linkex'heupbreuk en een hoofdwond. De dronken automobilist, de 22-ja- rige lasser A. C. B. uit Den Haag werd ingesloten. Barbezoeker beroofd DEN HAAG, 30-7. In dc „The Se ven Club" aan de Herengracht in Den Haag is in de nacht van zater dag op zondag de Hagenaar Th. C. van Empel door vier tot zes onbe kend gebleven bezoekers aangeval len en beroofd van zijn portefeuille met f 9.700. De Hagenaar die stond af te rekenen werd met een mes in zijn buik gestoken en kx*eeg enkele klappen op zijn hoofd. Hij werd voor behandeling van on dermeer een steekwond van 4 cm. overgebracht naar het ziekenhuis Westeinde in Den Haag, vanwaar hij in de loop van zondag weer huis waarts kon. Beweging noodlottig voor (luopassagicrc bromfiets ROSSUM, 30-7. De 33-jarige me- vrouw H. van Zantcn-van Rangel- rooij uit Zaltbommel is zondagoch tend vroeg om het leven gekomen doordat zij, achtex-pp dc bromfiets van haar man zittend, probeerde onder het rijden haar mantel recht te trekken. Het ongeluk gebeurde om half drie op de Van Hiemstraweg in Rossum (GId.). Door de bewegingen van me vrouw Van Zanten brak een voet steun af. Daardoor verloor haar man dc macht over het stuur, zodat de brommer kwam tc vallen. Mevrouw Van Zanten sloeg met haar hoofd tegen het wegdek en overleed ter plaatse. De heer Van Zanten bleef ongedeerd. Dinsdag 1 augustus Zerkzee Toeristendag: 10.00 uur vossenjacht, start bij de Lichtboei); kunst- en an- tiekmai'kt, 10.00 uur vertrek R.T.M.- rondvaartboot; 13.45 uur kinderpro gramma in de Beurs; 16.00 uur kin derfilm in de Concertzaal; 20.00 uur, film in de Concertzaal („Buth Cas- sidy"). Dreischor Hervox*mde kerk. Orgelconcert 8 uur. Woensdag 2 augustus Renesse Herv. kerk, 20.00 uur, improvisalie- ox-gelconcert door Arie J. Keyzer. Donderdag 3 augustus Brouwershaven Herv. kerk, zanguitvoering Kloetings Kerkkoor. Zaterdag 5 augustus Zierikzee Havenplein Beurs), 10.00 uur aan vang „Mosseldag" „Kunst en Eer", Vismarkt, 19.45 uur, concert muziek korps „Amieitia". Nieuwerkerk Kerkring, 10.00 uur, officiële opening feestmarkt; 3.00 uur muzikale rond gang muziekgezelschap „Excelsior", (Rotterdam), 4.15 uur jeugd-buiten- tekenwedstrijd; 7.30 uui% concert Rotterdamse muziekverniging op het sportveld. Dinsdag 8 augustus Dreischor Herv. kerk, 8.00 uur, ox-gelconcert. Donderdag 10 augustus Bruinisse Raadsvergadering. 8.15 uur. „Wonder- schrijfmachine MOSKOU, 27-7. Een jonge on derzoeker in Leningrad heeft een soort „wonder-schrijf ma chine" uitgevonden. Naar het in de Engelse taal verschijnen de maandblad Sowjet-leven meldt dan ieder met de nieu we machine spelenderwijs 400 letters per minuut „schrijven" en nog wel met één vinger. Na een korte oefentijd zou het zelfs mogelijk zijn met twee vingers 800 letters per minuut te halen. De machine heeft slechts drie toetsen, die voor de afzonderlijke letters in ver schillende richting gebruikt moeten worden en zo elektri sche impulsen veroorzaken. Paul-Heuri Spaak overleden BRUSSEL, 31-7. In zyn woning by Brussel is maandag op 73-jarige leeftijd overleden de voormalige Bel gische premier Paul-Henri Spaak. Een lid van de huishouding deelde mee dat Spaak - die zich in 1966 uit de actieve politiek terugtrok - maan dagochtend om half één ovex-Ieed. Paul Henri Spaak, één van de op richters van de Europese gemeen schappelijke markt, is drie keer eer ste minister en zes keer minister van buitenlandse zaken van België ge weest. Spaak is ook nog secretaris- genex-aal van de NAVO geweest. Nader wordt bericht dat Spaak niet in zijn woning bij Brussel, maar tijdens een vakantie op de Azorcn aan hartzwakte is overleden. Syrië wil Russen ook kwijt BEIROET, 31-7. Naar het in Bei roet verschijnende blad „An Naliar" meldt, wil Syrië naar het voorbeeld van Egypte ook zijn Russische mili taire adviseurs kwijt. In politieke kringen wordt het aantal adviseurs in Syric op 600 a 700 geschat. Volgens hei blad heeft het bezoek dat president Hafez Assad begin de ze maand aan Moskou heeft gc- bi'acht. geen succes opgeleverd. Dc Syrische leider zou een Sowjet-aan- bod voor het sluiten van een vriend schapsverdrag. zoals Moskou ook mei Egypte en Irak heeft, hebben afge wezen. Hij zou de Russische leiders hebben gevraagd, wat voor nut een dergelijk verdrag heeft als het Krem lin Egypte moderne wapens blijft weigeren. Van Syrische zijde kon geen bc- cstiglng van hel Libanese krantc- bericht worden verkregen. Explosie in kolenmijn BRISBANE. In ccn kolenmijn in Opswich, ongeveer dertig kilometer van Brisbane, dc hoofdstad van dc Australische staat Queensland, heb ben zich heden maandag twee krach tige ondergrondse ontploffingen voorgedaan waardoor drie arbeiders zijn gedood en drie gewond, van wie cén zwaar. Veertien mijnwerkers zitten nog in dc mijn opgesloten ter wijl branden woeden die na dc ex plosies ontstonden. WESTKAPELLE. Een marinehelikopter heeft drie opvarenden gered van dc Britse kustvaarder „Action". Een lijn moest worden overgebracht naar een sleepboot. De coaster was vastgelopen op de Botskilbank en kon niet door de sleepboot worden bereikt, liet schip werd inter naar Vlissingen gesleept. (Foto: M. L. D.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2