zierikzeesche nieuwsbode Maandag 21 juli 1972 Nr. 21119 Wandeltocht Lionsclub Renesse werd een groot succes dodelijke ongelukken Motorkruiser in nood aan de Hoek van Ouwerkerk STREEKNIEUWS list om Russen weg te krijgen Venus-8 op Venus Bejaarde man te Bruinisse kreeg bezoek van pseudo-inspekteurs Botsing op kruising Serooskerkseweg-Stoofweg Ruim 250 deelnemers aan de start RENESSE, 22-7. Zaterdagmiddag organiseerde de Lions Club een wandeltocht door het westelijk deei van Schouwen-Duiveland. Vanaf 1 uur konden de mensen, die zich nog niet bij een van de V.V.V.-kantoren hadden laten inschrijven zich in de hal van het Dorpshuis te Renesse nog voor deelneming aanmelden. Nadat via een geluidsinstallatie alle deelnemers van harte waren verwelkomd, werd even over 2 eerst het startsein gegeven voor de deel nemers die gekozen hadden voor de 15 km-route. Daarna gingen de men sen van start, die de 10 km-route hadden verkozen. Ondanks de ge staag neervallende regen startten er 251 deelnemers, waarvan 60 voor de 15 km. Het viel op dat zich on der de deelnemers zeer veel jeugd bevond. De jongste deelneemster was een 2 Ms-jarig Duits meisje die SIRJANSLAND, 22-7. Zaterdag jl. had de camping „Sirjansland" een muziekavond, met na afloop een lampionoptocht georganiseerd. Het harmoniegezelschap uit Oos terland, waaruit een groep gevormd is „De boerenkapel", gekleed in de traditionele boeren kiel met petje, verzorgde de gezellige populaire mu ziek. Het talrijke publiek, ook uit de om liggende dorpen en campings genoot zichtbaar. Het weer hield zich ge lukkig goed, ook toen om negen uur de stoet kinderen die voor die gele genheid wat later naar bed moch ten met hun ouders gevormd werd. Met de kapel voorop, die pittige marsmuziek speelde, trok de kleur rijke stoet, waaraan de lampions een leuk effect gaven, via de Sport- laan naar de kern van het dorp. De bewoners van het dorp, die uit hun huizen kwamen zagen een vrolijk geheel. De kleinere kinderen, aan de hand van hun vader of moeder, hun lam pions met ernstige gezichtjes goed vasthoudend, stapten dapper mee. Vergadering Staten van Zeeland Op vrijdag 8 september wordt in de Statenzaal te Middelburg, een vergadering gehouden van Provin ciale Staten. Internationaal hengelconcours In het kader van de Gevelingen- dagen, organiseert de H.S.V. „Het Zijpe" een internationaal hengelcon cours op zaterdag 29 juli a.s. De wedstrijden worden gehouden vanaf boten. Als eerste prijs is beschikbaar een draagbaar televisietoestel, maar daarnaast zijn nog talrijke andere, waardevolle prijzen te verdienen. Mosselaanvoer Yerseke Met 51 schepen werden vorige week te Yerseke weer 24.000 ton nen mosselen aangevoerd. Hiervan werden 6 schepen, samen 2950 ton nen mosselen, niet verkocht. Ieder insider is verbaasd over het absorp tievermogen van de handel, want wel werken de inleggerijen op volle toeren, maar de export is flauw zo dat zeker wekelijks 3 a 4 keer zoveel mosselen worden aangevoerd, dan er verzonden worden. Wellicht dat 'het koelere weer aan de Belgische kust (het voornaamste afzetgebied) weer wat meer leven in de handel brengt. BRUINISSE. 21-7. Dc 94-jarige (oudste) inwoner van Bruinissc, de heer M. JumcJet kreeg vrjjdag be zoek van een tweetal personen, die zich uitgaven voor inspecteurs van de Volksgezondheid, die zeiden te komen om het huisje in de Beurs straat te inspecteren op wandluizen. Ook het kabinet moest open. De oude man. die nog allesbehal ve seniel is, geloofde daar uiteraard niets van; wandluizen komen daar en nergens op Bruinisse dc laatste halve eeuw meer voor en het huisje krijgt een periodieke schoonmaak beurt van een nicht. Hij weigerde don ook te /.eggen waar dc sleutel» waren en toen werd de kastdeur (ka- Een beeld van de „meute" vlak na de start te Renesse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). op een klein stukje dragen na de tocht zelf uitliep. Onder de deelne mers bevond zich ook een volledige uit 23 personen bestaande groep v.an de C.V.J.M. uit Oberhausen die momenteel in de omgeving van Re nesse verblijft. Tijdens de pauze in Haamstede werd aan alle deelnemers een versnapering en bij de terugkeer bij het dorpshuis te Renesse kregen de deelnemers een medaille aange boden. Allen die gestart waren brachten de tocht tot een goed eind en er behoefde slechts een enkele blaar te worden doorgeprikt. De deelnemers, die geen route-beschrij ving hadden onvtangen maar die de pijlen op de weg moesten volgen van de tocht genoten, te meer om dat men door de zorgvuldig uitge zette routes nog eens op mooie plekjes kwam waar men als vreem deling zelf niet zo gemakkelijk komt. Hierna ging het langs de Lage weg terug naar de camping, waar in de gezellige kantine nog wat nage- feest werd. Al met al een geslaagde avond, waaraan de campingbeheer der de heer Wijdenes veel genoegen zal hebben beleefd. Ook de dorpe lingen kunnen dit wel waarderen. Misschien een aanleiding hen eens meer bij de camping te betrekken, wat de onderlinge band alleen maar ten goede zou komen. ZIERIKZEE Tegen hekwerk Doordat U. H. uit Duitsland de bocht naar rechts niet goed nam bot ste hij zaterdag tegen een hekwerk op de Engelse kade. De auto liep lichte schade op, persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. In de berm Op de provinciale weg nabij Se- rooskerke raakte zaterdag N. K. uit N. door nog onbekende oorzaak in de berm. Hij werd hierbij zodanig gewond dat hij overgebracht werd naar het Zweeds Rode Kruis zieken huis te Zierikzee. De auto werd be schadigd. Aanrijding Vrijdagmiddag half twee had een aanrijding plaats op de Laan van St. Hilaire tussen een auto en een fiet ser. De fietser F. J. R. uit N. sloeg linksaf zonder op het achteropko mende verkeer te letten. Hierdoor werd hij aangereden door A. de V. uit Zierikzee. De auto en fiets wer den beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Botsing A. J. G. te N. verleende vrijdag op de rotonde te Zierikzee geen voor rang aan de van rechts komende A. A. B. te O. Hierdoor ontstond een aanrijding die zich tot materiële schade beperkte. Geslaagd Voor het examen M.O.-A Engels is geslaagd de heer W. C. de Regt alhier. WESTENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 25 juli wordt in het raadhuis te Haamstede een vergade ring gehouden van de gemeenteraad binctsdcur) maar geforceerd. Veel antiek (want daar was het kennelijk om te doen) heeft de bejaarde heer niet meer. Voor een oude tabakspot en een Statenbijbel, werd een tientje geboden en hij werd met pressie van woorden cn bedreigingen aange maand de voorwerpen te verkopen. Hij weigerde echter cn de pscudo- inspcctcurs konden hun doel niet be reiken. Zij vertrokken onverrichter- zake, de oude man toch wel wat ge schrokken cn onder de indruk van het gebeurde achter latend. Een overbuurman heeft wel een rood bestelautootje zien staan maar vermoedde verder niet wat er zich in het huisje afspeelde. Dc politic stelt een onderzoek in. De organisatoren waren dan ook zeer tevreden over het welslagen van het door hen georganiseerde evenement en hopen van deze tocht een jaarlijks terugkerende traditie te maken. van Westerschouvven. De agenda is maar kort en telt een zestal punten. Hoofdmoot is een voorstel tot rege ling van de concierge- en schoon maakdiensten in het nieuwe ge meentehuis, dat - naar verwacht wordt - in de late herfst zal worden geopend. SEROOSKERKE Botsing H. E. te Apeldoorn wilde rijdend op de weg links afslaan naar het na tuurterrein van Staatbosbeheer. Hij gaf hierbij geen voorrang aan G. L. V. te Rotterdam, rijdend op de Se- rooskerkseweg richting Zierikzee. Beide auto's kwamen met elkaar in botsing en werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie stelde een onderzoek in. SCHARENDIJKE Concert met lampionoptocht Donderdagavond 27 juli a.s. ver zorgen de harmonie „Crescendo" uit Dreischor en „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk een populaire zomercon- cert in de muziektent op het dorp; na afloop volgt nog een lampionop tocht. Dit alles onder auspiciën van het V.V.V. Scharendijke. Het programma luidt als volgt: 1. Up in the air, mars; Alb. Kap- pert. 2. Ruban d'Azur, fantasie-ou verture, J. M. Champzl. 3. Nevillé en Fête, mars; A. L. Doyen. 4. Wal- zerklange, poptourri; Karl Pfortner. 5. Bellamy March; P. B. Bisselink. 6. De Vogelkoopman, operette van C. Zeiler; arr. S. P. van Leeuwen. 7. Swinging Horses, mars, A. van Ve- luwen. 8. Down by the riverside; Pfortner-Trad. 9. Holzhacker-Bert; Porftner-Wagner. 10. Mondnacht auf der Alster, wals; Osc. Fétras, arr. Alphons Dreissen. 11. Swannee Ri ver; Pfortner-Trad. 12 Hoch Hei- decksburg, mars; R, Herzer arr. Ri chard Hubert. BRUINISSE Huwelijk padvindsterleidster Ht huwelijk van mej. Ria van der Have Wd. te Bruinisse, met de heer Anton Moerland uit St. Philipsland, bracht de padvindstersgroep te Brui nisse in het geweer. Met bogen stonden de welpen bij het gemeen tehuis hun leidster op te wachten en het bruidspaar moest daar onder door als hulde voor alles wat mej. Van der Have voor de club gedaan heeft. Mevrouw Moerland-van der Have heeft overigens zelfs alle cere monieën die in de praktijk van de padvinderij een rol vervullen mee gemaakt. Zij is namelijk zelf als ka bouter begonnen en geleidelijk opge klommen tot leidster. Dit alles werd bij de receptie in een toepasselijk huldigingslied nog eens door de le den gememoreerd. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor Aan- en verkoop en bewaarneming effecten BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. BEIROET, 24-7. De Egyptische leger stafchef, luitenant-generaal Saad Eddin Sjazli, heeft een klassieke list gebruikt om de Russische raketin stallaties langs het Suezkanaal in handen te krijgen. Bevreesd dat de Russen deze in stallaties niet zomaar prijs zouden geven en ze misschien onbruikbaar zouden maken door er vitale onder delen uit te halen nodigde de leger leider de Russische officieren vori ge week op een receptie ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de Egyptische revolutie, zo wordt van diplomatieke Arabische zijde in Beiroet vernomen. Terwijl nagenoeg alle Russische officieren op het feest waren en jo viaal toasts op hun gastheren uit brachten liel generaal Sjazli snel alle installaties door zijn troepen bezet ten. Dat ging, aldus genoemde kingen, niet zonder slag of stoot. Op sommi ge plaatsen deden zich gevechten voor tussen Egyptische militairen en Russische bewakers, die de Egypte- naren niet wilden toelaten. De bezetting vond plaats drie da gen voordat president Sadat het ver trek van alle Russen bekendmaakte. Later werd deze verklaring gecorri geerd met de mededeling dat circa 5.000 Russische instructeurs- die de Egyptenaren de bediening van moderne wapens leren - in het land zouden blijven, maar dat ongeveer 15.000 Russische adviseurs- Rus sen in operationele dienst b(i de strijdkrachten - moesten vertrekken. Of dc ongeveer 200 Russische pilo ten in Egypte het land ook moeten verlaten is onbekend. ROTTERDAM. De 23-jarige Noor se zeeman Audin Nipen, afkomstig uit Blomsterdalen, heeft zaterdag avond een dodelijke val van 32 me ter gemaakt. De man bevond zich aan boord van de mammoettanker Nerva die voor reparatie in dok 7 van de Verolmewerf ligt. HENSBROEK. In een recreatie- meer in het Noord-Hollandse Hens broek is zondagmiddag de 15-jarige Dirk van der Toren uit Nibbixwoud verdronken. Tijdens het zwemmen verdween hij plotselng onder water. Zijn stoffelijk overschot was zondag avond nog niet gevonden. BREDA. Bij een verkeersongeval op de autosnelweg Breda-Tilburg ter hoogte van Gilze-Rijen is zater dagmiddag een persoon om het le ven gekomen en raakten vijf ande ren gewond. Het slachtoffer is de 26-jarige mevr. L. van Vollenhoven van Oosterland uit Dordrecht. UITGEEST. Zondagochtend vroeg is op de Uitgeesterweg in Uitgeest een bromfiets in de berm geraakt en over de kop geslagen. De duopassa gier, de 19-jarige J, P. du Crocq uit Uitgeest, overleed ter plaatse. GROESBEEK. In Groesbeek is za terdagavond de 23-jarige mevr. H. H. Hendriks-Liessum bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Zij zat als duo-passagiere op een motorfiets, die bestuurd door haar man, geen voorrang verleende aan een personenauto van rechts. GORKUM. In een ziekenhuis te Gorkum is zondagmiddag de 6-jari ge Manfred Huffeld uit Hulst over leden. Het jongetje was van het jacht van zijn ouders onder Werken dam in het water gevallen. DEN BOSCH. De 17-jarige H. W. C. Voets uit Den Bosch is zondag middag in een ziekenhuis overleden. De jongeman was op 13 juli jl. met zijn bromfiets tegen een auto gere den die van rechts kwam. STAPHORST. De 70-jarige mevr. A. Kool-Woldering uit Roden is zon dagmiddag op de oude Rijksweg in Staphorst om het leven gekomen toen de auto waarin zij zat tegeneen boom reed. GELEEN. In het ziekenhuis van Geleen is zaterdagavond de 14-jari ge J. Tummers uit die plaats over leden aan de verwondingen die hij enkele uren eerder had opgelopen bij een verkeersongeval. DRUTEN. De 28-jarige C. van Wichen uit Puiflijk (gem. Druten) is zondagmiddag bij een verkeersonge luk in Appeltern om het leven ge komen, Hij bestuurde een auto die op een kruising geen voorrang kreeg van een andere auto. VENLO. Bij het zwemmen in de Maas bij Venlo is zaterdagnacht de 18-jarige Hans Nisters uit de Duitse grensplaats Bracht verdronken. DE LIER. Zondagmorgen is de vierjarige Gert Stolze uit De Lier om het leven gekomen toen hij door een bromfietser werd aangereden. MOOK. Nadat de Rijkspolitie van Mook en Gennep een 48-jarige in woner uit Gennep had opgedregd uit de Mookse plassen nabij de Plas- molen, die vanaf zondag vorige week werd vermist heeft de politie het tweede slachtoffer van dit verdrin- kingsgeval opgedregd. Het betreft hier de 62-jarige A. Aldos uit Nij megen. UTRECHT. De 79-jarige mevr. A. M. Hauer van Eek uit Utrecht is omt 't leven gekomen toen zij in haar woning van de trap viel. De oude vrouw, die alleen woonde, is ver moedelijk toen zij met een arm vol was de trap op ging uitgegegk-den, waarna zij met haar hoofd door een glazen ruit in de scheidingswand tussen hal en de gang viel. HEERLEN. Zondagavond is de 11- j arige Pos Pasveer uit Heerlen in het verkeer omgekomen, Hij stak on verwacht over en werd aangereden door een personenauto. SEROOSKERKE, 22-7. Zondag middag omstreeks 16.30 uur vond op de kruising Serooskerkseweg-Stoof- weg een botsing plaats, tussen een auto, bestuurd door L. B. te Stellen dam en een auto bestuurd door A. C. F. C. te Leuven (B.). Reddingsbrigade toe aan eigen boot OUWERKERK, 21-7. Aan de hoek van Ouwerkerk, kwam vrijdag een motorkruiser in nood, door het uit vallen van de motor. Aan boord be vonden zich vijf personen. De nood situatie werd opgemerkt door de le den van de Reddings Brigade Zie rikzee, die ter plaatse aanwezig wa ren, maar op het kardinale moment niet meer konden doen, dan seinen geven met de Rode Krhis-vlag Deze tekens werden echter door de opvarenden niet helemaal goed be- MARUM. De 45-jarige landbou wer T. Pool uit Opende is op de rijks weg 43 in Trimunt (gem. Marum) verongelukt. ZWOLLE. In Wijhe (Ov.) is in de nacht van zondag op maandag de 24-jarige M. Schutte uit Raalte om het leven gekomen. Hij nam met zijn auto een bocht naar rechts met te hoge snelheid en botste in de linker berm tegen een boom. WERKENDAM. De 83-jarige G. Pruisen is zaterdagmiddag in zijn woonplaats Werkendam verongelukt terwijl hij bezig was de berm langs de weg af te branden. De man, die schuil ging achter het rookgordijn dat deze werkzaamheden opleverde, werd gegrepen door een personen auto toen hij even op de weg kwam. HOOGEVEEN. De 12-jarige Jo hanna Verwoerd uit Hoogvliet (Rot terdam) is zondag na een verkeers ongeluk op de autoweg Assen-Hoo- geveen overleden. Het kind stak de weg over en werd aangereden door een personenauto. Panda Chi Chi dood LONDEN, 22-7. Chi Chi, de oudste reuzenpanda in gevangenschap, is zaterdag in de Londense dierentuin overleden. Het zeldzame dier is 15 jaar geworden. Chi Chi was een van de enige vier reuzenpanda's buiten China. Ze kwam zes jaar geleden in het nieuws toen getracht werd haar te laten paren met An-An, een soort genoot in de dierentuin van Moskou. Chi Chi toonde echter geen belang stelling voor de amoureuze toenade ringspogingen van An-An. Een twee de poging in 1968, toen met An-An uit Moskou naar Londen had laten overkomen, liep ook op niets uit. MOSKOU, 22-7. Het op 27 maart van dit jaar gelanceerde Sowjet-Rus- sische ruimtestation „Venus-8" is za terdag na een tocht van 312 miljoen kilometer in de atmosfeer van de planeet Venus aangekomen. Dit is meegedeeld door sir Bernard Lovell, directeur van het Britse observato rium in Jodrell Bank. Hij zei dat het 1180 kg. wegende station om 09.35 aan een afdaling in de atmosfeer begon en dat Jodrell Bank krachtige signalen van de Ve nus ontvangt. OOSTERLAND. 21-7. De gewel dige slagregens, lijkend op een wolk breuk, die in korte tijd meer dan 20 mm neerslag bracht, gepaard met een langdurig omveer op de vroege vrijdagmorgen j.l., bezorgde aan veel dorpsbewoners weer veel overlast van overtollig hemelwater. Vele rioleringen konden de grote watermassa's niet lozen, zodat hele straatgedeelten blank kwamen te Het allerergste was dit wel in de nieuwbouw, en met name in de Su- richting Stoofweg, zonder voorrang richting Stoffwe]?, zonder voorrang te verlenen aan de andere wagen, rijdend op de Serooskcrkseweg rich ting Haamstede. Bij de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. Beide chauffeurs grepen, zodat er paniek ontstond aan boord van de motorkruiser. In de hand gewerkt trouwens door het feit, dat eerst na twee uren hulp kon worden verleend. Wanneer de Red dingsbrigade op dat moment over een boot had beschikt, was de zaak in tien minuten geklaard geweest. Uit het voorval blijkt wel hoe nodig snelle hulp is in sommige situaties. De Reddingsbrigade - zeer attent op mogelijke kalamiteiten wil dan ook graag een reddingsboot hebben, die echter niet door de leden alleen kan worden betaald. Men zoekt dona teurs om tot deze aanschaf te kun nen geraken. Met meer geld komen en ook meer levensreddende moge lijkheden. Vondst op Paros ATHENE, 22-7. Op het eiland Paros, in de Cycladen, is het oudste heiligdom gewijd aan de godin Demeter blootgelegd. Griekse archeologen hebben voorts onder de oppervlakte van de zee sporen ontdekt van huizen en tempels. Baby gestikt HAARLEM, 24-7. De lte-jarige Cornelis Dekker uit Haarlem-noord is zondag in een trappeldeken ge stikt. De moeder was op bezoek in Haarlem-oost en had het jongetje om een matras vastgebonden. Een buur meisje dat twee uur later ging kij ken, zag dat de banden om de hals van het jongetje zaten, en waar schuwde een arts. De baby was toen al overleden. Het vliegtuigongeluk op Texel TEXEL, 22-7. Het rondvluchten- vliegtuig, dat zondag j.l. bij het vliegveld op Texel verongelukte doordat het tegen een lierkabel bot ste, heeft zaterdagmiddag een tweede slachtoffer geëist. De 70-jarige J. van Heerwaarden uit Den Burg (Texel) is zaterdagmiddag in een ziekenhuis te Alkmaar aan zijn verwondingen overleden. De 68-jarige echtgenote van het slachtoffer was reeds don derdag aan haar verwondingen be zweken. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTERDAM, 24-7. Aanvoer: totaal 893; slachtrunderen 745, varkens 148. Prijzen (per kg): koeien le f 5,35-5,75, 2e f 4,70-5,10, 3e f 4,55-4,65; vaarzen le f 5,80-6,30, 2e f 5,20-5.65; stieren le f 6,15-6,55, 2e f 5,75-6,05; worst koeien f 4,70-4,90; varkens lef 2,43- 2,45, 2e f 2,41-2,43, 3e f 2,38-2,40; slachtzeugen f 2,10-2,13; zware var kens f 2,15-2,30. Overzicht: slachtrunderen, aanvoer groter, handel kalm, prijzen koeien en vaarzen prijshoudend, stieren iets duurder; varkens: aanvoer minder, handel rustig, prijzen iets hoger, en kele prima's boven notering. zanna Maria Loncquestrat, waar be halve veel zwarte modder zelfs fae- caliën boven kwamen drijven en daar een onvoorstelbare smeerboel veroorzaakte. Unaniem zijn de plaat selijke raadsleden van oordeel dat er door de dienst gemeentewerken te weinig aandacht aan de riolen hier ter plaatse wordt besteed. Zo moeten de straatkolken sinds vorig jaar b.v. niet meer zijn schoongemaakt door uitzuiging enz. Er zal door genoemde raadsleden met klem op worden ge wezen. liepen hoofdwonden op; de echtge note van B. een beenwond. Dokter Van Fraassen verleende eerste hulp. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Muziekavond/lainpionoptocht camping „Sirjansland' Ondergelopen straten door slagregens te Oosterland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3