ZONNEMAIRE KRIJGT DE REGIO-BAZAR VAN HET JAAR STREEKNIEUWS Dure Gainsborough ■R. "A I fS| - Ex-Noordzeekotter werd veranderd in peilschip Enorme diefstal uit Italiaanse villa ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 juli 1972 Nr. 21118 Met liet oog oj> muziekfeest 111 1973 ZONNEMAIRE, 20-7. Sehouwen-Duivelaml krijgt in 1973 het' nuiziekjiibilenin van het jaar en - daarmee samenhangend - deze maand, 0111 precies te zijn op donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 juli, de bazar van het jaar. Inzet van dit alles is het toekomstig 100- jarig bestaan van de muziekvereniging „Nut en Uit- spannning" te Zonnemaire. De bazar zal donderdag 27 juli officieel worden geopend door burgemees ter J. P. Schouwenaar van Brouwershaven. Plaats van handeling wordt het verenigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat. De bazar is duidelijk niet alleen maar een Zonnemairse aangelegenheid, maar feitelijk een Schouwen- Duivelandse, want de zakenwereld in de regio heeft ongelofelijk veel fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor dit evenement. Aan de bazar gekoppeld is een lo terij, met 30.000 loten, maar we klap pen misschien uit de school: er zijn er al 20.000 van verkocht. Echt wel een bewijs dat dit komend jubileum aanspreekt bij, het publiek, vooral ook bij de toeristen, die op een of andere manier mee profiteerden en bloeiende vereniging met ongeveer profiteren van de muzikale presta ties van „N. en U." en vooral van de Boerenkapel. Veertig leden „Nut en Uitspanning" is een Weer ballonopstijging Op dinsdag 25 juli a.s. vindt op Schouwen-Duiveland weer een bal lonopstijging plaats, georganiseerd door Benegas. De mete lucht-ballon zal opstijgen van het sportpark te Noorgouwe of te Brouwershaven. Daarover komen nog exactere mede delingen, De ballon krijgt een be manning van twee personen, o.w. een Engelsman als commandant. De op stijging vindt plaats rond 5 a 6 uur namiddag. HAAMSTEDE Zomerconcert in ridderzaal Slot In het kader van het Belg. Ned. cultureel verdrag had er woensdag 19 juli een concert plaats in de rid derzaal van het slot Haamstede. Uit voerenden waren hét klarinetkwar tet van België o.l.v. Marcel Hanssens t.w. Marcel Hanssens, Albert Roland, Jacques d'Hondt en Georges de Kerpel. Op zich zelf zijn deze concerten in het slot al een feest vanwege de en tourage, waarin het zich afspeelt. Wanneer dan bovendien muzikaal veel geboden wordt, geniet men wel bijzonder. Voor de pauze werden werken uitgevoerd van Scarlatti, P. Arma en G. Duyck. Hoewel de laatste twee van deze eeuw zijn, sloot hun muziek bij het klassieke genre aan. Hoewel deze drie werken alle met veel overgave gebracht werden, genoot ik het meest van het werk van Duyck, waarvan het allegro gio- coso blij en het allegro spirituoso zo geestig klonk. Na de pauze kwam een modern gedeelte mét werken van Jelinek en Rademaeher, Met moet dan wel he lemaal omschakelén bij het luisteren. De spelers bleken over een groot technisch kunnen te beschikken en te overtuigen, waardoor ook deze muziek bijzonder goed overkwam. LONDEN, 20-7. Een onlangs T ontdekt portret van Thomas f Gainsborough heeft op de kunstveiling van Sothby in Londen 2,2 miljoen gulden op gebracht, een record voor een Brits kunstwerk. Het portret, dat geschilderd werd in 1748 toen de artiest pas 21 jaar was, werd ter veiling aangeboden door twee zusters van middel bare leeftijd die jarenlang in de mening verkeerden, dat het een valse Gainsborough was. Een Britse handelaar kocht het voor een particuliere verzame laar. Zeer hopen we, dat deze traditie van dergelijke concerten gehand haafd blijft. Ad Int. RENESSE Bijzondere dienst in Hervormde kerk Woensdagavond werd in de Neder lands Hervormde kerk van Renesse weer een bijzondere dienst gehouden, ditmaal onder het motto: „Intermez zo". De dienst werd geleid door ds. J. v. d. Berg uit Scharendijke. Mede werking verleende het Jongerenkoor Walcheren met begeleiding van een ritmisch combo. Beiden stonden on der leiding van dirigent Louis Blom- maert. Er werden verschillende lie deren gezongen, waarvan de refrei nen door de gemeente werden mee gezongen. De gemeente toonde zijn waardering voor het optreden der jongeren een hartelijk applaus. De kerk was redelijk gevuld, al was de belangstelling wel merkbaar minder dan bij de voorgaande bij zondere diensten. Voor volgende week staat er weer een bijzondere dienst- op het pro gramma. Deze zal dan in verband met de kermis echter op donderdag worden gehouden. Er zal worden op getreden door het Middelburgs Ka merkoor o.l.v. Bart Leijnse. De liede ren zullen worden afgewisseld door orgelsoli door Marianne Leijnse en Adri Karman. DREISCHOR Orgelconcert In de hervormde kerk te Dreischor heeft de orgelbouwer Vierdag enige jaren geleden een mechanisch orgel gebouwd, bestaande uit twee manu alen en pedaal en een vijftiental re gisters. Het bijzondere van de klank vah dit instrument is, dat deze is als die van een oud orgel. Het vorige jaar gaf de Rotterdamse organist Dirk Jansz. Zwart enkele orgelcon certen in deze kerk, die veel belang stelling trokken. Ook dit jaar zal deze organist hier enkele orgelbespe lingen geven en wel op de dinsdagen 1 en 8 augustus, aanvangende om 8 uur 's avonds. (Herv. Kerkblad) DEN HAAG. De universiteiten en hogescholen hebben de definitieve regeling ontvangen van het verhoog de college- en inschrijfgeld, dat op 15 juli in werking is getreden. OUWERKERK Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen sociale Geografie de heer R. M. Ha- ge alhier. BRUINISSE Vakantie burgemeester Burgemeester G. Hokken is met vakantie van 20 juli tot en met 8 augustus. Loco burgemeester W. van Gilst neemt gedurende deze periode waar en de heer van Gilst zal iedere werkdag bereikbaar zijn op het ge meentehuis waar hij zitting houdt van 19 uur tot 19.30 uur. Telefonisch is hij daar bereikbaar onder no. 1251 en 1252. veertig werkende leden en een aan tal leerlingen. Vaste dirigent is de heer H. Everwijn, die met deze funk- tie de traditie van zijn geslacht voortzet. Ook de oprichter-directeur van „N U" - straks een eeuw ge leden - was een Everwijn. Vele vrij willige krachten intussen sjouwen - ondanks de hitte - heel wat af om de bazar - en daarmede het jubileum van straks - tot een succes te maken. Geen geld voor jachthaven Wegens het ontbreken van finan cieringsmiddelen is het raadsbesluit waarbij de nodige gelden voor de jachthaven waren opgevoerd, door Ged. Staten bij besluit van 11 juli voor twee maanden verdaagd. Auto-ongelukken Op de Grevelingendam gebeuren met de thans dagelijkse overstelpen de drukte, van naar zee trekkende of daar vandaan komende toeristen, nog al eens geukkig zioh tot blik schade beperkende, ongelukjes. Zo raakte de automobilist O. uit Rotterdam, die wilde gaan inhalen rijdend in de richting Flakkee, in een slip toen ook de voor hem rijdende auto ging inhalen en hij moest af remmen. Hij botste tegen de rich tingaanwijzers, de bij de Westkop voor onbekende toeristen zijn opge steld en beschadigde die, evenals zijn auto. Een kop_ en staartbotsing ontstond bij de brug over de sluis, toen twee personenauto's en een vrachtwagen moesten remmen toen zij genoemde brug naderden en de remmen van de vrachtauto bestuurder B. uit Ouddorp, niet feilloos waren. De voor hem rijdende en remmen de wagens resp. bestuurd door L. uit Rotterdam en F. uit Heesch kregen beschadigingen aan voor en achter zijde. Speedboten verboden in jachthaven Het varen met speedboten, is een geliefde bezigheid bij dit warme zo merweer, alleen het is verboden in de jachthaven te Bruinisse waar door de golfslag, de gemeerde jach ten tegen elkaar stoten en waar ge vaar ontstaat voor de talrijke zwem mers en baders die aan het z.g., strandje wat verkoeling komen zoe ken in het heldere zoute Grevelin- genwater. De surveillerende Rijks politie moet nog al eens een bekeu ring uitschrijven. Het speelbadje voor kinderen Het vorig jaar, mede door bemoeie nissen van burgemeester G. Hokken in plan West II gereed gekomen bad je voor de jongere jeugd, blijkt van 's morgens tot 's avonds een geliefde speelplaats 'te zijn in deze tropische dagen. Een zandbak en wat speel- werktuigen (wip enz.) verhogen de aantrekkelijkheid, maar het water heeft de grote voorkeur. Avondconcert „De Hoop" Zaterdag 22 juli zal de muziekver eniging „De Hoop" uit Stellendam een avondconcert geven in de mu ziektent te Bruinisse. Vooraf zal een rondgang door een gedeelte van het dorp worden gehouden. Het bestuur van „Nu met Hope" die deze uitwisselingsconcerten or ganiseert, hoopt niet alleen op goed weer, maar ook op de gewenste aan dacht bij het luisterend publiek. ZIJPE Aanvaring In de Grevelingensluis had een aanvaring plaats tussen het motor schip „Heljo" en het jacht „Calipso", waardoor beide schepen licht wer den beschadigd. Flitsen uit het buitenland NEW YORK. De New York Times schrijft dat de Amerikaanse strijd krachten 'twee keer - in 1966 en 1967 - geprobeerd hebben in Vietnam gro te branden te ontketenen in oerwou den die in handen van de tegenstan ders waren. De pogingen mislukten door de vochtigheid. HONG KONG. Woensdag zijn nieu- de Amerikaanse mijnen gelegd in de haven van Haiphong om de blokka de van de Noordvietnamese haven stad te versterken, aldus een bericht van donderdag van het Noordvietna mese persagentschap. PARAMARIBO. Twee lagere scho len in het Surinaamse binnenland zullen in verband met grote finan ciële problemen gesloten moeten worden. Dit heeft de inspecteur van het R.K. bijzonder onderwijs, pater Van Nimwegen de minister van on derwijs meegedeeld. BEIROET. De posterijen in Beiroet hebben donderdag vier verdachte poststukken, geadresseerd aan Pa lestijnse leiders, onderschept, aldus is uit politiekringen meegedeeld. In de voorbije twee dagen werden per sonen gewond bij het openmaken van aan hen gerichte poststukken. HELSINKI. De interparlementaire Unie (IPU) heeft voor november een eigen Europese veiligheidscoferentie belegd, met deelneming van de Ver enigde Staten, Canada en Oost-Duits- land. De conferentie wordt van 10 tot 15 november in Helsinki gehou den. Er zullen in totaal 34 landen aan deelnemen. Tropenrooster in Zoetermeer ZOETERMEER, 20-7. Zoeter- meer komt de eer toe de eer ste gemeente te zijn waaruit xoordt gemeld dat de ambtena ren van de gemeentesecretarie nu volgens een „tropenrooster" werken. De secretarie is be mand van zes uur 's morgens tot één uur 's middags. TOKIO. Het Japanse ministerie van buitenlandse zaken heeft don derdag verklaard dat het „betrekke lijk spoedig" tot normalisatie zal ko men van de Japans-Chinese betrek kingen. NEW YORK. Drie jongelui, gewa pend met een vuurwapen en messen, hebben donderdagavond een bus in hét Newyorkse stadsdeel Queens overvallen. Zij bedreigden de chauf feur met het vuurwapen en beroof den de 31 passagiers. PARIJS. Op de 151ste zitting van het Pa rij se vredesoverleg over Viet nam hebben de vier delegaties don derdag hun bekende standpunten herhaald. Het geheime overleg dat Nixons' adviseur Henry Kissinger ■woensdag langdurig heeft gevoerd met Hanois' speciale afgezant Le Due Tho is niet ter sprake gekomen. NEW YORK. Vier landen hebben donderdagavond bij de veiligheids raad een resolutie ingediend waarin op Israël een beroep owrdt gedaan „zonder uitstel" de zes Arabische of ficieren vrij te laten die op 21 juni binnen de Libanese grenzen werden gevangen genomen. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank PERSOONLIJKE LENINGEN KERKWERVE; Ring, woensdags 15.00 uur. van 14.00- Hulp voor werknemers (failliet) Menko-Scholten DEN HAAG, 20-7. Minister Boers- ma (sociale zaken) is akkoord ge gaan met een aantal voorstellen van het gemeentebestuur van Enschedé voor extra voorzieningen ten be hoeve van de 950 werknemers van het in staat van faillissement ver kerende textielbedrijf Menko-Schol ten ,een onderdeel van de Neder landse Textielunie. Een groot deel van de werkne mers van Menko-Scholten is ouder dan 50 jaar: ongeveer 300 mannen en 20 vrouwen. Het ministerie van sociale zaken zal zijn medewerking verlenen bij de vestiging in Enschedé van een permanent filiaal van de Stichting Personeelsvoorziening voor de Ad ministratieve Beroepen in Den Haag. Nederlander in V i .»*L- - K- u» V CUSTER V.S.Senator McGovern, de democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, maakte op zijn 50ste jaardag een paardrit in de Black Hills, waar hij twee weken vakantie doorbrengt. VERBOUWING TE BRUINISSE BRUINISSE, 20-7. De firma L. Padmos, en Zoon te Bruinise maakte voor de heer P. van Dijk uit Stellen dam een nieuwe viskotter gereed. De oude „Stellendam", werd aan Rijks waterstaat verkocht. Hij kreeg de naam „Roompot" en zal peilingen gaan verrichten voor de kust van Hellevoetsluis tot Vlissingen. Daarvoor waren verschillende ver anderingen nodig. Allereerst werd het schip uitgérust met een diesel- aggregaat Mercedes 50 K.W.A. Om het schip droog te kunnen houden werd een lens beweging aan gelegd door het schip, aansluitend op elekrische pompen, annex elektri sche compressor. Een meethut werd opgebouwd en voorzienvan meet kundige elektrische apparaten peil-, stuur- en meetwerktuigen. Vier elektrische met davits completeren de elektronische apparatuur. De aanwezige elektrische installa tie moest door een nieuwe worden vervangen met 220/380 spanning maar daarnaast ook een 24-volts-in- stallatie. Een Padmos ankerlier elektrisch aangedreven en twee polankers van 200 kg zorgen voor een perfecte ma nier om ver van de wal voor anker te kunen liggen. 4 De werkzaamheden op scheeps bouwkundig gebied (peilhut opbou wen enz.) werden uitgevoerd door scheepswerf D. van Duivendijk en Zonen. Alles op elektrisch gebied werd verzorgd door de firma Joh. Huibers en Zoon, maar alles op motorisch gebied, inbouw en derge lijke werd door de firma Padmos zelf verricht. Ook het schilderwerk werd in eigen beheer uitgevoerd. Timmerman C. Bal verzorgde de be timmering; stoffeerder G. Bal de stoffering. De technische proefvaart heeft plaats gehad. De „Roompot" vertrekt dezer dagen naar de thuishaven Hel levoetsluis. Dreiscliorse duif vloog uit Spanje DREISCHOR, 19-7. Op vrijdag 7 juli werden duiven gelost vanuit Barcelona (Spanje). - Hieraan werd ook deelgeno men door 5 duiven uit Schou wen-Duiveland. De afstand bedraagt plm. 1160 kmHet was zeer slecht weer, zodat van deze vijf duiven aanvan kelijk geen enkele hel hok be reikte. Pas woensdagavond 19 juli kwam er één thuis bij de heer J. J. de Jonge te Drei schor. Deze duif won ook de eerste prijs van Schouwen- Duiveland eerder dit jaar. VN-vrijwilligersprogram De Amsterdamse metro DEN HAAG, 20-7. Bouwkundige Fred Vanoss (24) uit Dreumel (Gld.), is de eerste Nederlander die wordt uigezonden in het vrijwilligerspro- gramma van de Ver. Naties. Hij gaat twee jaar werken in de middenafri- kaanse staat Tsjaad. Zijn uitzending geschiedt via de stichting Nederlandse vrijwilligers. In totaal zullen 36 Nederlandse vrij willigers gaan werken in 9 VN-pro- jecten in Togo. Liberia, Lesotho en Iran. AMSTERDAM, 20-7. Amsterdam verwacht op 1 mei 1977 de eerste metrotrein op de zogenaamde Oost- lijn tussen centraal station en Bijl mermeer. Dit betekent dat de werk zaamheden aan de tunnelbuis een half jaar langer duren dan was voor zien. Tegenover het Amstels'tation heeft de voorlichtingsdienst van de ge meente in haar „metrogebouw" een openbare permanente expositie over de ondergrondse spoorlijn ingericht. MILAAN, 21-7. Donderdagavond hebben inbrekers uit een villa in de buurt van Milaan schilderijen en an tiquiteiten ter waarde van naar schatting 400 miljoen lire (2,232 mil joen gulden) gestolen, aldus de Mi lanese politie. De villa is eigendom van de 70- jarige graaf Carlo Borromeo. De graaf en zijn 35-jarige zoon sliepen tijdens de diefstal op de tweede verdieping van de villa en hebben niets gemerkt. De diefstal speelde zich af op de eerste verdieping. NIJMEGEN. Deze deelnemer aan de Nijmeegse Vierdaagse heeft moeten opgeven. Rode Kruis-helpsters ont fermen zich over de uitgetelde jon geman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 3