ERIC DE NOORMAN TEVEEL FRUIT IN DE E.E.G. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" St. Philipsland Hieronder volgt de uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland Vanuit Strombeek. De afstand bedroeg 82 km. In concours waren 54 oude dui ven. Ze wei;den met een noordoosten wind gelost om 8.20 uur. De snelheid van de eerste duif was 1033.75 m.m. Aankomst 0.40.47. De snelheid van de laatste duif was 715.00 m.m. Aan komst 10.12.00. Joh. Quist 1, 2, 15; A. Hooglander 3, 5. 6; A. Faasse 4, 11, 18; L. Vermeij Zn. 7, 8; Kr. Reijngoudt 9, 10, 12; J. Verwijs Zn. 14; M. Fonteijne 16. P.V. Gevleugelde Vrienden Uislag van de wedvlucht vanuit Dourdan cp zondag 9 juli. Deel na men 119 oude duiven. Aankomst eerste duif 12.40.22; laatste duif 16.33. C. Groenleer 1, 17, 24, 25, 29; J. Krijger 2, 19, 30; Feleus Westenbrug- ge 3, 15, 21; J. Wesdorp 4, 7, 14, 16; Blom 5, 11; C. Verwest 6; J. v. Al- menkerk 8, 10; M. Heijboer 9, 18; L. Heijboer 12, 28; C. Berrevoets en zn. 13; Schiettekatte 20; A. Kramer 22, 27; J. Bolier 23; L. Fonteine 26. PAARDENSPORT Dinsdagmiddag werd op het par keerterrein van het voetbalveld aan de Laone een ringsteekwedstrijd georganiseerd door de plaatselijke V.V.V. van Renesse. Op een met vlaggetjes feestelijk versierd parcours streden 37 deelnemers om de wisselbeker. Als gevolg van het mooie weer was er niet veel belang stelling, omdat de toeristen het strand boven dit evenement hadden verkozen. Nadat alle deelnemers het parcours driemaal hadden afgelegd werd nog gekampt voor de verdeling van de pryzen. Na afloop ,van de wedstrijd dank te de heer J. de Jonge de deelne mers voor hun bereidwilligheid aan dit evenement deel te nemen. Verder dankte hij de mensen die aan de re alisering van deze ringrijderij had den meegewerkt. Tot slot dankte hij de burgemeester dat hij ondanks zijn druk programma tijd had gevonden Hoofdprijs plus extra prijs is ge wonnen door C. Groenleer. Uitslag van Ruffec op zondag 9 juli: C. Berrevoets en zn. 1, 14; W. Blom 2, 4; G. Groenleer 3, 8; L. v. d. Hoek 5; Feleus-Westen'brugge 6, 10; H. v. d. Linde 7, 13; Jac. Dekker 9; L. Noordijk 11, 12. Hoofdprijs plus extra prijs gewon nen door C Berrevoets en zn. Jonge duiven Uitslag van Dourdan jonge duiven Afstand 379 km. Deel namen 124 duiven. Aankomst eerste duif 122455; laatste duif 160510. J. Wesdorp 1, 2, 9, 16, 24, 25; W. Blom 3, 22; C. Groenleer 4, 13; Schiettekatte-Stoutjesdijk 5, 19; L. v. d. Hoek 6, 28; Pankow 7, 12; J. v. Almenkerk 8, 26, 27; C. Berrevoets en zn. 10, 18, 20, 23; Jac. Dekker 14; L. Noordijk 15, 21, 30, 31; H. v. d. Linde 17; M. Sieskes 29. Hoofdprijs plus extra prijs, ge wonnen door J. Wesdorp plus beker. Vrijdag 21 juli: jong en oud Com- piègne, vanaf 18.30 t/m 19.30 uur. TEL AVIV, BEIROET. De Israëli sche pers reageert over het algemeen verheugd op het bericht dat alle Russische militaire adviseurs uit Egypte moeten vertrekken. Volgens het vakbondsblad Bavar wil Sadat door dit gewaagde gebaar van onaf hankelijkheid zjjn binnenlandse po sitie redden. om de prijsuitreiking te verrichten. Vervolgens nam de burgemeester het woord. Hij dankte de mensen .van V.V.V. van Renesse namens b. en w. dat zij de ringstekerij, die langzamerhand een traditie is ge worden, ook dit jaar weer hadden georganiseerd. Daarna ging hij tot de prijsuitreiking over. De eerste prijs werd evenals vorig jaar gewon nen door Alfred Bakker. Naast de wisselbeker ontving de gelukkige winnaar ook nog een geschenken- bon van f 25,-, die door een anonie me gever ter beschikking was ge steld. De tweede prijs ging naar Pe ter Küsters, de derde naar Marga Muller, de vierde naar Mari Kris- telijn, de vijfde naar Chris Ooster ling, de zesde naar Leo Hoogvliet, de zevende naar Bertus Moerland, de achtste naar Karei Steur, de negen de naar Ronald den Dikken en de tiende naar Johannes Kristalijn. JSSB (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Flitsen uit het buitenland DJAKARTA. - De buitenlandse persvereniging in Indonesië heeft minister van buitenlandse zaken Adam Malik gevraagd het visum van de Nederlandse journalist Peter Schumacher alsnog te verlengen. Schumacher is correspondent in In donesië voor de VARA en de ge meenschappelijke persdienst (GPD). BEIROET. Emile Chayat, een di recteur van de Rifbank in Beiroet, is ernstig gewond door de explosie van een bompakket. Chayat, die zelf het voor de bank bestemde pakket open de, is in een ziekenhuis opgenomen. BALTIMORE-ATTIXA. - In de stadsgevangenis van Baltimore in de Amerikaanse staat Maryland is een groep van 75 gedetineerden in op stand gekomen. BONN. Negen Westduitse vrijwil ligers voor ontwikkelingshulp in Bo livia, die maandag waren gearres teerd, zijn vrijgelaten. MOSKOU. De voorzitter van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie, Jasser Arafat, bevindt zich aan het hoofd van een delegatie in Moskou. NEW YORK. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „Transworld Airlines" heeft besloten de achter deuren van haar twee-en-zeventig „Boeing 727" toestellen definitief af te keuren. Deze maatregel is geno men om de luehtpiraterij niet in de hand te werken. SAIGON. Radio-Hanoi heeft mel ding gemaakt van een decreet van de Noordviétnamese regering, dat een algemene oproep inhoudt van ar beidskrachten. Dit decreet was ge tekend door vice-premier Thanh Nghi en niet door premier Pham Van Dong zoals tot dusver de gewoonte was. HONG KONG. De waarschijnlijke oorzaak van de brand die in januari in de haven van Hong Kong de oce aanstomer Queen Elizabeth ten on der deed gaan, is opzettelijke stich ting van een reeks brandjes door een persoon of personen die onbekend is, respectievelijk zijn. CAIRO. Het Egyptische hoogge rechtshof voor staatsveiligheid heeft 15 personen tot een totaal van 77 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens samenzwering tot omverwer ping van Arabische regeringen, zo meldt het persbureau voor het Mid den-Oosten. LONDEN. De Amerikaanse olie maatschappij „Occidental Petroleum Company" heeft een akkoord voor wetenschappelijke technische samen werking met de Sowjet-Unie geslo ten. Het akkoord geldt voor vijf jaar en kan verlengd worden. De over eenkomst is in Londen bekend ge maakt door Armand Hammer, de president-directeur van Occidental. CAIRO. Het besluit over de terug trekking van-de Russische adviseurs uit Egypte heeft geen betrekking op de Russische instructeurs die met de Egyptische strijdkrachten samenwer ken. Dit heeft woensdagmorgen het officiële dagblad Al Achram bekend gemaakt. VRSAC. De 35jarige Hongaar La- jos Varkozi is in Zuidslavië tijdens de wereldkampioenschappen zweef vliegen verongelukt. Tijdens een he vig onweer geraakte Varkozi in een luchtwerveling en stortte neer. DJAKARTA. De gouverneur van Djakarta, luitenant-generaal Ali Sadikin, is naar Nederland vertrok ken om zijn vrouw te bezoeken die voor een oogaandoening' in Amster dam wordt verpleegd. BELFAST. In Noord-Ierland heb ben zich meer dan 100 afzonderlijke schietpartijen afgespeeld, zo deelde hét Britse leger mee. De Britse mili tairen zouden ten minste acht schut ters hebben geraakt. BELGRADO. Het water van de twee rivieren in het noorden van Zuid-Slavië, de Drava en de Mura, is tot een gevaarlijk hoog niveau ge stegen na de zware regenval van de afgelopen dagen. 1 MANILLA. De tyfoon „Susan" heeft op de Filippijnen aan zeker 38 mensen het leven gekost, zo heeft het Rode Kruis in Manilla bekend ge maakt. BERLIJN. Te Haarhausen bij Er furt in Oost-Duitsland is woensdag een goederentrein door een rood sig naal gereden en met een passagiers- trein in botsing gekomen. Drie pas sagiers zijn om het leven gekomen en zestien gewond. GENEVE. In een woonwijk van Genève is een vrachtauto in de lucht gevlogen. De politie is van mening dat er sprake is van opzet. LONDEN. De grote Amerikaanse oliemaatschappij Occidental Petro leum heeft een vijfjarige overeen komst gesloten voor de' levering van wetenschappelijke en technische kennis aan de Sowjet-Unie. MOSKOU. Na een grote politie-ac- tie tegen nationalisten in de Oekraine zijn drie Oekrainers in afzonderlijke processen tot dwangarbeid veroor deeld, zo is van gewoonlijk betrouw bare zijde in Moskou vernomen. WASHINGTON. De Amerikaanse zanger en filmacteur Frank Sinatra, wiens naam meermalen met de maf fia in verband is gebracht, heeft zich dinsdag heftig verzet 'tegen deze aantijging, die hij „dodelijk" voor zijn reputatie noemde. Kleurige misdaad PARIJS, 19-7. Drie mannen die woensdag in een voorstadje van Parijs een overval pleeg den op een bankfiliaal en de filiaalhouder en een tas met geld meenamen in een auto die voor hen klaarstond, zijn voor een onaangename verrassing komen te staan. In een bos werd halt gehouden. De filiaal houder zou er worden vrij ge laten en de tas met geld ge opend. Maar door een in de tas ingebouwd veiligheidssys teem dat bij onoordeelkundige opening automatisch in wer king treedt, werden de bank biljetten geverfd en onbruik baar gemaakt en werden ook de bankovervallers besmeurd. De verf is moeilijk te verwij deren, waardoor de daders een poos herkenbaar blijven. De overvallers namen de vlucht en lieten de filiaalhouder met de inhoud van de tas, 60.000 frank, achter. INGEZONDEN STUKKEN De zeildagen Naar aanleiding van de zomerre- unie van de ronde en platbodem schepen verschenen - terecht en thousiaste verslagen in deze krant. Hierin wordt gesproken over de schokker, ponen, hengsten enz., maar het is niet duidelijk of de schrijver zelf wel weet wat de verschillen zijn tussen deze jachten. M.i. is door de organisatoren een kans 'gemist het Zierikzeese publiek op dit punt het onderscheid te leren tussen de verschillende scheepstypen en iets te zeggen over hun vroegere funktie en herkomst. Wellicht kan iemand met behulp van zwart-wit tekeningen in deze krant als afsluiting van de zo suc cesvolle zeildagen dit nog verzorgen? Frans Beekman Geachte redaktie. Aangezien ik met een veelvuldig voorkomend probleem zit, verzoek ik u vriendelijk om plaatsing vaii het volgende: Ik mis onder mijn boeken een ex emplaar van het boek van mijn man „Twintig eeuwen geschiedenis van het Nederlandse volk". Ik heb het een paar maanden geleden aan iemand uitgeleend en verzuimd diens naam te noteren. Hiermee vraag ik dringend om teruggave. Ook van andere boeken die ik op deze manier kwijt ben geraakt, zoals de in het Engels geschreven geschie denis van Israël „The source" van Michener en verschillende Duitse boeken, die ik graag terug zou willen zien vóór mijn aanstaande verhui zing. Bij voorbaat mijn dank, ook aan de redaktie voor de plaatsing. G. WESTENDORP BOERMA- SCHLOSSER. Poststraat 33. DODELIJKE ONGELUKKEN EMMEN. De heer O. Eberhard (75) uit Emmen is in het diaconessenhuis in zijn woonplaats overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk op zondagavond. De man viel van zijn bromfiets, nadat hij was aange reden door een personenauto. BREDA. In het diaconessenzie- kenhuis te Breda is de 21-jarige Ro bertas van de Bergh uit Rijsbergen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval. Maandagavond raakte hij in Breda op een rotonde de macht over het stuur van zijn personenauto kwijt. De auto sloeg over de kop en de bestuurder werd eruit geslingerd. UTRECHT. Het tweejarig doch tertje van de familie Van Vliet uit Benschop is in een onbewaakt ogen blik op een plank geklommen die over een sloot bij de ouderlijke wo ning lag en in het water gevallen. Hoewel direct mond op mond-beade ming werd toegepast, was zij bij aankomst in het academisch zieken huis in Utrecht overleden. WIJK BIJ DUURSTEDE. De 39- jarige landbouwer J. W. van Dijk uit Driebergen is om het leven ge komen toen hij onder een kantelen de tractor terecht kwam. Hij was zijn zwager aan het helpen bij het binnenhalen van het hooi. COSTBURG. In de Zeeuwsvlaam- se gemeente Oostburg is de 75-jari ge P. A. Keijmel uit Breskens om gekomen toen hij bij het oversteken door een auto werd aangereden. CNSTWEDDE. In Onstwedde (Gr.) is de 68-jarige heer B. Hulshof uit het naburige Alteveer met zijn auto van de weg geraakt en een huis bin nengereden. De man, die vermoede lijk onwel was geworden, is ter plaatse overleden. NOORDWIJKERHOUT. De 63-ja- rige J. J. Buckcns uit Hillegom werd op slag gedood toen hij met zijn bromfiets door een Duitse auto werd aangereden. De bestuurder van de auto zou hem geen voorrang hebben verleend. DEN BOSCH. Duikers van de brandweer uit Den Bosch hebben in de plassen van het recreatieoord „De IJzeren Man" Vught urenlang ge dregd naar het lichaam van de ne genjarige Mari van Abeelen uit Til burg. De jongen is verdronken. HEILO. De 23-jarige H. Kuiper uit Haarlem is in Heilo verongelukt. Hij reed met zijn auto met hoge snelheid op een tegemoetkomende autobus en was op slag dood. REYKJAVIK. De Russische wereld kampioen Boris Spassky (l.) en de Amerikaanse uitdager Bobby Fisher verlaten de speelzaal, na de derde partij in de schaaktweekamp. BORGER. In Borger (Dr.) is de driejarige Popke Duursema uit Nieuw-Buinen verdronken bij het spelen op het terrein van de cam ping Hunzedal. Hij viel in een kano vijver juist toen de kinderverzorg ster die voor hem verantwoordelijk was hem uit het oog had verloren. DORDRECHT. Woensdagmorgen is op de verkeersbrug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijn- drecht de 32-jarige heer C. D. Kors uit Kapelle-Biezelinge bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. ELL. Woensdagmorgen is de 17- jarige student J. Riètjens uit EU (L.) in het ziekenhuis te Weert overleden aan de gevolgen van een aanrijding, zondagavond, door een auto. VEÈNDAM. In Veendam is de 74- jarige heer O. Bruns van het dak van een woning gevallen. Hij was op slag dood. NIJMEGEN. Het sedert zondag jl. vermiste zesjarig jongetje Geertje Tassche uit Nijmegen, is woensdag rond hét middaguur bij toeval dood aangetroffen in een afgesloten koel kast van een opslagplaats bij het sportveldencomplex „De Goffert". LAND- EN TUINBOUW De tuinbouw en het aardolie en -gas DEN HAAG, 19-7. Hoewel aardolie en -gas begin 1973 duurder zullen worden als gevolg van de gelijkrek- king van de accijnzen in de Bene lux, zal voor de tuinbouw een rege ling gelden waarbij de vrijstelling van accijns uiterlijk op 1 januari 1974 wordt afgeschaft. Hierop wijst het Landbouwschap, omdat u_de discussies waren aange wakkerd na berichten dat de olie- en gasprijzen met 30 tot 40 procent zouden stijgen. „Het schap heeft diverse malen met minister Lardinois gesproken over de gevolgen en de minister heeft gezegd ervoor te zullen zorgen dat de concurrentiepositie van de Nederlandse tuinbouw niet verslech tert ten gevolge van de accijnshar monisatie, aldus het Landbouw schap. Morellen aangetast door ziekte ELST, 19-7. De Monilla, een door fruittelers gevreesde ziekte van mo rellen (kersten voor inmaak), heeft in het Gelderse rivierengebied kwe kers tienduizenden gulden schade berokkend, zo verklaarde de direc teur van de veiling Resteren en om streken. Deze veiling is voor ons land de belangrijkste voor de morellenver- koop. Maandag is daar de jaarlijk se voorverkoop van morellen gehou den. De veiling kon namens de Betuw- se fruittelers ongeveer 35 ton van deze, vruchten aanbieden, ongeveer een kwart van het geen vorig jaar aan de markt kwam. Oorzaak is de monillia. De prijzen voor morellen waren dit jaar f 1,70 per kilo. vorig jaar was de prijs f 1,- tot f 1,10 per kilo. BRUSSEL, 19-7. Dit jaar verwacht de gemeenschappelijke markt een structureel overschot van driehon derdduizend ton appelen, zeshon derdduizend ton peren en honderd duizend ton perziken. De Europese Commissie wil daarom dat de bc- f taande EEG-rcgeling voor het rooien van boomgaarden verruimd wordt. Ze heeft de ministerraad voorgesteld, de rooipremic voor per zik- en perenboomgaarden te ver hogen van 800 tot 99 rckencenhcdcn (2880 jot 3240 por ha). Die premie zou dan voor honderd procent door het Europftsc landbouwfonds moeten worden betaald in plaats van voor de helft. Tot nu toe betaalden de lidstaten zelf de helft van de premie. Behalve dit stelt de commissie ook enkele andere wijzigingen van het gemeenschappelijk groenten- en fruitreglement voor. o.m. om de uit voer van groenten en fruit te ver gemakkelijken. De winnaar A. Bakker met de wisselbeker. Het spoor van het zwaard 39. Terwijl dit alles zich in de burchtzaal afspeelt, wordt de aankomst van de twee steppenbewoners door dc bewoners van Tur fing druk besproken. „Begrijpt gij wat die vreemdelingen hier zoeken?" vraagt een jonge krijger aan zijn oudere makkers, terwijl zij zich door de gangen van de burcht naar dc wacht begeven. Dc andere haalt de schouders op. „Ik weet het niet, maar dat er wat broeit staat vast!" Op hetzelfde ogenblik dat zij de deur van de burchtzaal naderen gaat deze open en de twee nomaden treden naar buiten. Na een snelle blik op de krijgers wendt Tsacha zich om en roept naar binnen: „Terstond, o mach tige, terstond! Het zal voor mij een eer zijn alle maatregelen te treffen die gij bevolen hebt! Doch haast u en volg ons voor het te laat is!" Dan sluit hij dc deur. Dc beide krijgers wisselen een onrustige blik en willen doorlopen, als de stem van Tsacha hen tegenhoudt. „Breng ons onver wijld naar uw aanvoerder, man!" lispelt hij. „Doch haast u, de tijd dringt...." Alle onderdanigheid is thans uit zijn stem verdwenen en onthutst volgen de beide krij gers zijn bevel. Even later staan zij tegen over dc forse krijgsoverste en met een on bewogen gezicht vertelt Tsacha de man dat zich bij het meer Kuloch een bende onver laten zich bevindt, die een samenzwering te- ben het rijk in de zin hebben en een grote aanval voorbereiden. Wijselijk vermijdt de geslepen nomade iedere toespeling op het zwaard Tyr, daar hierdoor het wantrouwen vèn de krijgers gewekt zou kunnen worden. „Heer Halfra verzoekt u ons twee man mee te geven naar het meer, om te verkennen", besluit Tsacha onverstoorbaar. „Doch deze opdracht is gevaarlijk. Slechts de dappersten der dapperen kunnen ons vergezellen". Zijn houding is zo overrompelend en zelf bewust, dat de aanvoerder geen ogenblik aan zijn woorden twijfelt. „Ik zal zelf meegaan!" knikt hij kort. „Achdat is moedig!" prevelt Tsacha bewonderend. „Zéér moedig! Gij zijt waarlijk oen geboren aanvoerder De krijgsoverste kucht gevleid. „En heer Halfra?" „De machtige heer rust even uit voor de strijd". Het gelaat van de nomade is ondoor- grondelijker dan ooit. „Hij volgt spoedig met zijn krijgers". De aanvoerder wenkt een van zijn krijgers en even later donderden vier ruiters over de valbrug, op weg naar het meer van Kuloch. En daarbinnen in de burchtzaal rukt een radeloze Pum Pum aan zijn knellende boeien. Het is alles zo snel in zijn werk gegaan. Halfra die na het ledigen van de noodlottige beker verdwaasd wegzakte in een diepe be wusteloosheid; de pijnlijke koorden waarmee de oude nomade hem vakkundig armen en benen vastsnoerde; de gordijnen die Tsacha voor zijn vertrek in vlam zette. En klam van vrees staart de dwerg naar de begerige vuurtongen, die verder en verder vreten, om hoog langs de gordijnen en de zware houten stutbalken; de vuurtongen die speels dartelen over de berenhuiden die de vloer bedekken en langzaam het vertrek in een verstikkende rook hullen Ruiters streden in ringrijwedstrijd te Renesse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 6