ERIC DE NOORMAN Schaatskernploeg speelde tegen elftal van camping „Schouwen" Landbouw-monetaire probleem in E.E.G. „Schouwse Ruiters" aktief in Oostkapelle RENESSE, 14-7. De voetbalwed strijd op het sportterrein aan de Laone te Renesse tussen een elftal waarin leden van de Nederlandse schaatskernploeg: waren opgesteld en het elftal van de camping Schouwen die deze wedstrijd had georganiseerd heeft evenals het vorige jaar weer bijzonder veel belangstelling ge trokken. Ruim drieduizend toeschou wers hadden zich rond de groene grasmat geschaard waarbij uiteraard de meeste belangstelling uitging naar de verrichtingen van de kernploeg: Kees Verkerk, Peter Nottet, Jappie van Dijk en de sprinter Jan Basen. Ard Schenk, ook bij dit sportgebeu ren aanwezig, speelde in tegenstel ling met het vorige jaar wegens een lichte blessure niet mee. Dit wil allerminst zeggen dat onze populaire grossier in wereldrecords en kampioenschappen deze avond een makje had. Nog maar nauwelijks op het sportterrein gearriveerd was hij omringd door een grote schare jonge maar ook oudere bewonde raarsters) die er op uit wax-en een handtekening van Ard te bemachti gen. Natuurlijk ontbx-ak het ook Kees (je) Verkerk niet aan de nodige be-' langstelling evenals de overige schaatsers. Als speciale gast speelde deze avond in het elftal van de kernploeg de oud Nederlandselftal en Spartaspeler Tinus Bosselaar mee Hoewel bij Bosselaar de jaartjes wel een woordje mee zijn gaan sprekén was het toch duidelijk waarneem baar dat hier een speler aan het werk was die nog altijd weet wat hij met de bal moet en kan doen. De schaatsers demonstreerden in deze wedstrijd dat behalve de prestaties welke zij op de gladde ijzers leveren zij ook op de groene grasmat wel in staat zijn hun mannetje te staan. Daar beide teams zich volledig voor de overwinning inzetten, waarbij het spelpeil op een behoorlijk goed ni veau lag, was de wedstrijd voor de toeschouwers als kijkspel beslist niet oninteressant om te volgen. Twee treffers van Kees In de uiteindelijke 3-2 overwinning van de kernploeg, die gezien het spelbeeld zeker verdiend was te noe men, had van de schaatsers vooral Kees Verkerk met twee treffers van uitstekend gehate een belangrijk aandeel. Door snel vanuit de tweede lijn op te komen, waarbij hij demon streerde de beschikking te hebben over een voortreffelijke balvaardig heid, slaagde hij er nog al eens in gevaar te scheppen in de heus toch niet zo zwakke defensie van Schou wen. Jan Bazen en Peter Nottet, op gesteld als rechter- en linker vleu gelverdedigers bleken ook wel iets met de bal te kunnen doen evenals trouwens de op de linkervleugel ope rerende Jappie van Dijk Nadat Ard Schenk de aftrap had verricht ont wikkelde er zich een vrijwel gelijk opgaande strijd waarbij zowel doel man v. d. Burg als zijn overbuurman van Schouwen De Jager beurtelings aan het werk werden gezet. In de verdediging van de kernploeg had in de Ie helft het vooral Jan Bazen te gen de snelle linkervleugel van Schouwen niet gemakkelijk. Hier werd ook de basis gelegd voor de openingstreffer toen bij een goede combinatie op links het leder in het bezit kwam van Jan Matthijse die met een strakke schuiver doelman v. d. Burg kansloos wist te kloppen 1-0 De kernploeg liet al direct hierna duidelijk merken dat het allerminst met deze achterstand genoegen nam. Bij goede akties van Bosselaar, Ver kerk en Vonhof, spitsspeler van het Rotterdamse Neptunes, moest doel man De Jager al zijn talenten tonen om hen het scoren te beletten. Toch slaagde de kernploeg er nog voor het verstrijken van de le helft in de ba lans in evenwicht te brengen. Na een combinatie tussen Bosselaar en Ver kerk kwam het leder in het bezit van Vonhof die uit moeilijke positie wist te scoren 1-1. Na de rust slaagde de kernploeg erin op het middenveld te domineren waardoor een over wicht verkregen werd. Toen na een uitstekende combinatie in het cen trum de kernploeg door wist te bre ken bleef doelman De Jager het ant woord schuldig op het schot 1-2. De kernploeg bleef hierna het beste van het spel behouden ondanks het feit dat de spelers van Schouwen alles in het werk stelden om de kansen weer te doen keren. De strijd leek beslist toen Kees Verkerk na een solo de verdedigers zijn hielen liet zien om vervolgens met een onhoudbaarschot de stand op 1-3 te brengen. Nog voelde Schouwen er niets voor zich zonder meer gewonnen te geven. Het slaagde er zelfs in enige goede aan vallen te lanceren waarbij het doel van v. d. Burg maar ternauwernood aan een doorboring ontsnapte. Het volhouden werd beloond toen een der verdedigers van de kernploeg bij een hoekschop een overtreding werd gemaakt waarvoor Schouwen op 8 m Campingtournooi Haamstede „Duinhoeve" wint beker in finale tegen „Wielewaal' HAAMSTEDE. 15-7. Het camping voetbaltoernooi georganiseerd door de Sportver. D.F.S. is afgelopen. Donderdagavond werd de finale ge speeld tussen vertegenwoordigende elftallen van de Duinhoeve en van de Wielewaal. Het werd bijzonder spannend en de strijd eindigde onbe slist 0-0. Er moast 2 x 10 minuten verlengd worden en daarin bleek dat de Duin hoeve over meer uithoudingsvermo gen beschikte en scoorde 3 maal. Eindstand dus 3-0 voor de Duinhoe ve die daarmee de wisselbeker, uit geloofd door D.F.S., behield. De voorzitter van D.F.S.de heer D. E. Mooij reikte de prijzen uit waarbij de Duinhoeve nog de eerste prijsbe- ker erbij kreeg en de Wielewaal een kleinere uitgave De andere deelne mende campings ontvingen een me- PAARDENSPORT In Oostkapelle is zaterdag 15 juli, in het kader van de 20c Agrarische Dagen Walcheren, een concours-hip- pique gehouden, dat werd georgani seerd door de Gewestelijke Bond van Landelijke Rijvcrenigingen in Zee land en waar de kampioenschaps- wedstrijden 1072 werden verreden. Onder fraai zomerweer genoot het talrijke publiek van de verrichtin gen der Zeeuwse ruiters. Voor het eerst na geruime tijd kwamen „De Schouwse Ruiters'' weer uit met een achttal en behaalden de 7e prijs in de dressuurproef klasse L voor acht tallen. In de dressuurproef klasse L voor de jeugd won J. Bevelander met Bento de le prijs. In de individuele dressuurproef klasse L behaalde C. Stouten op Nelson de 3e prijs; B. Bevelander met Tampie de 3e prijs Ard Schenk verricht de aftrap. van het doel een indirecte vrije trap kreeg te nemen. Ondanks het feit dat door de kernploeg een muurtje werd opgesteld ontdekte Jan Matthijse, die het leder kreeg toegespeeld, hierin toch een gaatje waardoor hij de ach terstand tot 2-3 kon terug brengen. Dames in actie Vóór deze wedstrijd vond er een ontmoeting plaats tussen de dames elftallen van het Rotterdamse Asto ria en dat van de camping „De Bremhoeve". Het talrijke publiek leefde met dit treffen intens mee ge zien de vele x-eacties welke de dames bij hun akties ten deel viel. In de le helft slaagden de dames van de Bx-emhoeve erin een 1-0 voox-sprong te nemen. Ook na de hervatting toonden de dames van de Bx-emhoe ve zich het productiefst. Nog twee maal wisten zij de Rottex-damse doel- vrouwe het nakijken te geven waar bij Astoria zich tevx*eden moest stel len met één doelpunt waax-mee de eindstand op 3-1 werd bepaald. Na afloop van de wedstrijd zorgde de Rijkspolitie er voor dat de talx-ijke automobilisten en toeschouwers op vlotte wijze het sportterrein konden verlaten. Spelmoment uit de damesvoetbal- wedstrijd. (Foto's: Ziex-ikzeesche Nieuwsbode). DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht vanaf Strombeek op 15 juli. Afstand 85 km. In concours 57 oude duiven. Aankomst lste duil 9.43, laatste prijswinnende duif 10.U9 uur. Gelost om 8.20 uur. B. de Ruiter 1, 8, 12, 13; J. J. de Jonge 2, 15; Ph. Steketee 3, 5, 6, 7; J. Jumelet 4, 10, 14; L. IJzelenberg 9; L. C. Hage 11. Tegelijk werdei\ gelost 207 jonge duiven te Strombeek. Aankomst le duif 10.10, laatste prijswinnende 11.18 uur. A. Schuits I, 5, 7, 24, 26, 28, 30, 31, 33; Gebr. de Jonge 2, 19, 25, 42, 48; Ph. Steketee 3, 4, 9, 18, 21, 38; J. J. de Jonge 6, 20, 34, 35; J. Jümelet 8, 13, 15, 39, 49; L. IJzelenberg 10, 14, 17, 23, 51; A. J. IJzelenberg 11, 12, 16, 27, 44, 45, 52; B. de Ruiter 22, 37; A. S. de Koning 29, 40; J. v. Boven 32, 43, 47, 50; L. v. Duivendijk 36, 46; T. van Hekke 41. P.V. Duiveland Nieuwerkerk Wedvlucht met oude duiven vanaf Strombeek (B.). Afstand ongeveer 86 km. Gelost 8.20 uur; aankomst eerste c'uif 9.41 uur; laatste prijs 10.05 uur. De uitslag luidt als volgt: H. v. Noorden 1, 12; L. de Bi-uine 2, 6; W. Dalebout 3, 5, 7, 11; J. Quist 4; C. Zandijk 8; C. Bal 9, 10; J. Folmer 13; P. Dooge 14. Gok werd aan deze vlucht met jonge duiven deelgenomen, waarvan de aankomst 10.08 was. De uitslag luidt hiervan: J. Quist 1, 4, 7; W. Dalebout 2, 41; 11. v. Noor den 3, 13, 19, 28, 39, 40, 50, 51, 53; C. Zandijk 5, 15, 28, 35, 36; C. Bal 8, 11, 12, 20, 21, 22, 29, 45, 46; P. Dooge 9, 17, 25, 27, 32, 48, 64; J. Folmer 10, 24, 30, 49, '65, 66; L. J. de Bruine 16, 31, 38, 47, 56, 63; L. Smalheer 14, 18, 33, 37, 44, 52, 54, 57, 58, 59, 62; J. v. Dijke 23, 34, 42, 55; J. Donselaar 24, 31, 43, 60, 61; P. Otte 26, 47. Wal biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 19 JULI NED. I: De NOS zoekt het van avond hoofdzakelijk over de grens. Vanover die grens bericht Nico vati Vliet over de strijd om het Ameri kaanse presidentschap komen de re portages over de Tour de France, zijn de beelden ook afkomstig van de internationale t.v.-wedstrijd Spel zonder grenzen. Van eigen bodeiV slechts een handje vol klein t.v. spul als de tips van het xnternationaxfi bureau voor toerisme, de rubriek Van gewest tot gewest en een filmp je van het Nationaal Rheumafonds. Nico van Vliet, in Washington gesta- tioneerd, doet uitgebreid verslag over wat zich de laatste weken alle maal rond de verkiezingscampagne heeft afgespeeld en bekijkt voorts LAND- EN TUINBOUW BRUSSEL, 17-7. Onder leiding van minister Lardinois (Landbouw), die ondanks de politieke situatie in Ben Haag naar Brussel is gekomen, is de EEG-landbouwraad aan een tweedaagse zitting begonnen, waar in een oplossing gevonden moet wor den voor de zogenaamde landbouw- menetaire moeilijkheden. Deze moeilijkehden zijn de na sleep van een van de langste land- bouwmaratons uit de EEG-geschie- denis in maart van dit jaar. De mi nisters stelden toen (Uehalve dat ze eindelijk het plan-Mansholt aan vaardden) nieuwe prijzen vast voor de landbouwprodukten. Omdat Duitsland, België, Luxem burg en Nederland hun munt in middels hadden gereavalueerd, wex-d echter tevens bepaald dat de boeren uit deze landen aflopende compen saties zouden krijgen. Deze compen saties dienen om het verschil goed te maken tussen de niet-gerevalu- eex-de rekeneenheid (waarin de EEG-landbouwprijzen zijn uitge- dx-ukt) en de nationale munten, waarin de boeren de opbrengst van hun px-odukten ontvangen. De com pensaties komen uit heffingen en x-estituties aan de EEG-buitengi-cn- zen. Om schadeloosstelling De ministers staan nu voor de taak deze compensex*ende bedragen communautair te maken, dat wil zeggen een syteem te vinden (even tueel met terugwerkende kracht tot 1 juli van dit jaai-), waax-bij de op brengsten van de grensmaatregelen in het landbouwfonds vloeien en waarbij de boeren uit dit fonds scha deloos gesteld worden. Tevens moet een besluit genomen worden (nu de nieuwe pariteit van de dollar is aan gemeld) de compensaties uit te ke ren op basis van de nieuwe dollar pariteit. Tot nu toe namelijk wex-d de marge waax-binnen de dollax-koers kan fluctueren eveneens gecompen seerd. daille. De scheidsrechters kregen een herinneringsvaantje aangeboden ter wijl de vader van de ongelukkige Ronni Noorlander die vorige week in het jeugdtoernooi een been brak, een fruitmand voor zijn zoon werd aan geboden. In het jeugdtoernooi waax-in de Blomshoeve tegen de Duinhoeve uit kwam overwon eerstgenoemde met 3-2, en mocht de beker mee naar de camping nemen. Het volleybaltoernooi werd een grote zege door Duinhoeve I, uitko mend tegen Duinhoeve II. D.F.S. mag tex-ugzien op een vol komen geslaagd campingtoernooi waarin de talrijke belangstellenden hebben genoten van goed voetbal met hier en daar uitschieters zoals Kleinjan van Sparta die de eerste week in het Duinhoeve-elftal mee speelde. welke kansen de nieuwe kandidaat met het oog op de in november te houden verkiezingen heeft. In Spel zonder grenzen wordt de eer van Nederland verdedigd door Zelhem. Voorts in het strijdperk Engeland, Italië, W.-Duilslund, Zwitserland en Frankrijk. De verrichtingen van de deelnemers worden van commentaar voorzien door Barend Barendse. NED. II: Vier jaar geleden werden in Mexico de Olympische Spelen ge houden. De TROS haalt daar van avond ruim anderhalf uur herinne ringen aan op, door de door Alberto Isaac en Wulter Lassaly van dtë Spelen film te vertonen. Bij het sa menstellen van de film is veel ge bruik gemaakt van de zgn. slow mo tion, waardoor bepaalde verrichtin gen tot in details te volgen zijn. De TROS gaat om even over zeven van start met Nancy. Door Abby laat ze een keurige huwelijksreis uitstippel len, maar Adam heeft andere plan nen. Ze doen Adams zin, dan wacht hun teleurstelling op teleurstelling. Voor het nieuws van acht uur ver volgens Zomer-omnibus, het zomer se magazine van Gerard Trebert. Na de reeds genoemde film over de Olympische Spelen in Mexico de IKOR/RKK-rubriek Kenmerk. WOENSDAG 19 JULI NED. I: 17.00 Vertellingen van een ooivaar; 18.25 Tour de France; 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Toeris tische tips; 20.00 Journaal; 20.20 So- culera; 20.25 De strijd om het Ame rikaanse Presidentschap; 21.05 Spel zonder grenzen; 22.15 Journaal. NED. 11: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Nancy; 19.35 Zomer- omnibus; 20.00 Journaal; 20.20 De Olympische Spelen in Mexico; 22.05 Kenmerk; 22.30 Journaal. DONDERDAG 20 JULI NED. I: Het piepkuikentje Cali- mero luidt het TROS-programma in. Daarna Chiel Montagne met z'n „Op losse groeven". In de rubriek Suc cessen van toen jodelt Olga Lowina het uit. Na het nieuws van acht uur Alexander Mundy in „De dief van Washington". Hij krijgt een drietal zeer kostbare schilderijen onder zijn hoede; de doeken worden per boot vervoerd van Rome naar New York. Hij bemerkt al spoedig dat er kaperè op de kust zijn. Er is wat met die doeken loos, maar wat. Om tien over negen heet Pim Jacobs de kijkers welkom bij zijn Studio Zomer. De namen van de gasten die hij krijgt liegen er niet orn: Ann Burton en Hurricane Smith en Julio Iglesias. Dan zijn er nog de Helen Le Clerc Dancers, Rogier van Otterloo en z'n rquziekmakers en de zanger Jake HolmesAls laatste TROS-bijdrage „Wereld op wielen". In dit program ma een test van de kajuitzeilbool de Victorie 22. NED. II: De VPRO vervolgt van avond haar cyclus van Luis Bunuel- films. Vanavond staat Bunuel's „La mort en ce jar din" (De dood loert overalop het programma. De film dateert uit 1956 en handelt over een land waar de dictatuur hoogtij viert. Hoofdfiguur van het verhaal: de diamantzoeker Gastin, die zijn droom - ooit eens een restaurant in Fran krijk te beginnen - wreed weet ver stoord doordat hem de schuld aan tegen de staat gerichte acties in de schoenen wordt geschoven. Eerder op de avond vraagt de VPRO ruim een half uur de aadacht voor onze tanden en kiezen onder het motto: ,,Met je eigen tanden het graf in". In de vooravond de Joegoslavische bij drage aan het NOS-programma Mensenkinderen van VPRO-kant het' tekenfilmpje Popeye, avonturen van Betty Boop en een optreden van B. A. Rolfe en zijn orkest in het ka der van de programmareeksVPRO- jazz. DONDERDAG 20 JULI NED. 1: 18.25 Tour de France; 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Calimero; 19.10 Op losse groe ven; 20.00 Journaal; 20.20 De dief van Washington21.10 Studiozomer; 22.10 Wereld op water; 22.35 Jour naal. NED. 11: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Mensenkinderen; 19.30 Betty Boop; 19.37 Popeye; 19.43 Jazz; 20.00 Journaal; 20.20 Met je eigen tanden het graf in; 20.55 La Mort en Ce Jardin; 22.30 Journaal. Het spoor van het zwaard en A. J. Hanse met Jordan de 5e prijs. Springconcours In het springconcours klasse L, waarvan het voorspringen in de morgenuren plaats vond, werd zeer goed gesprongen en kwamen vele combinaties foutloos rond, waaron der A. J. Hanse met Jordan. In het middagprogramma werd door deze foutloze combinaties overgesprongen en won A. J. Hanse de 2e pxijs. Aan het nummer „Klavertje Drie" namen „De Schouwse Ruiters" deel met twee combinaties. De eerste combinatie werd gei-eden door C. Stouten op Nelson. J. W. van Oeve- ren op Avenir en J. Bevelander op Bento. won de 4e prijs. De tweede combinatie, gereden door mevrouw Krabbe-Fierens op Bianca. B. Beve lander op Tampie en Niek van der Bijl op Tamara, won de 5e prijs. 38. Met een zwierig doch enigszins onzeker gebaar schenkt Halfra opnieuw de bekers vol. Onbewust van de spanning die in het vertrek heerst, babbelt hij door. Tsacha luistert met een onderdanige glimlach op het gezicht en bepaalt zich cr toe af en toe minzaam te knikken. Doch wanneer Halfra zich bukt om een paar houtblokken op het vuur te werpen, tast zijn hand bliksemsnel in het leren bui deltje en met een vlugge beweging laat hij een kleine hoeveelheid van een vreemd, groen achtig poeder in Halfra's beker glijden. De edelman heeft niets gemerkt, doch Pum Pum's ogen dreigen bijna uit hun kassen te rollen van ontzetting. Maar al tc goed heeft hij de betekenis van dit heimelijk gebaar begrepen. En wanneer Halfra neuriënd zijn beker op pakt. waagt de dappere kleine man een tweede poging om de toestand te redden „Ho. hé!" stamelt hij sidderend. ..Heer Halfra vergissen, andere beker nemenDit beker van heer Tsacha!" Angstig gluurt hij over zijn schouder, ieder ogenblik verwachtend de oude krijger naar het dodelijke mes te zien grijpen. Zijn wan hoop wordt nog groter als Halfra vei-baasd prevelt: „Kom nu, kleine, ge vergist u hoor! Ha, ha, ha! Ik wéét zeker dat dit mijn beker is". Heeft de dwerg nog een ogenblik de begoo cheling gehad dal zijn list zou slagen en dat do gehate oosterling zijn eigen gif zou moe ten opdrinken, dan wordt die hoop nu de bodem ingeslagen, nu Halfra zijn glas opheft en uitroept: „Moge onze vriendschap van lange duur zijn, mijn waarde!" Maar dan klinkt ineens de zachte, spin nende slem van Tsacha: „Onze kleine vriend heeft gelijk! De beker die ik in de hand heb is dc uwe!" Halfra staart zijn gast schaapachtig aan en tuurt dan bedachtzaam in de beker. „Dek sels", mompelt hij, „welk grof vergrijp tegen de gastvrijheid ploegde ik daar bijna. Tss En met een lodderig gebaar ruilt hij zijn be ker met die van de oosterling. Star van ongeloof heeft de dwerg toege keken. Doch het volgende ogenblik wordt het duivels plan van Tsacha's vreemde handel wijze hem duidelijk. „De fout lag geheel bij mij", spint Tsacha hoffelijk, doch laat ons thans drinken vol gens het gebruik op de steppen; dit zal uw hoge eer als gastheer redden, o vorst van macht. Bij mijn nietswaardige volk heerst de gewoonte dal vrienden uit elkanders bekers drinken!" En met een buiging reikt hij Hal fra diens eigen beker weer terug. „Ha. ha, ha, een edel gebruik!" snuift Hal fra, diens eigen beker aanpakkend. „Deksels! Op onze vriendschap dan!" En terwijl Pum Pum van wanhoop geen geluid meer kan voortbrengen, zet de edelman de beker aan de lippen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 5