DE KRING DOOR HAAT GESCHEIDEN VIJANDEN BLIK DOOR HET WERELD Zeventig honden omgekomen in vliegtuig VENSTER Wat biedt de BEELDBUIS? Mariner-9 fotografeerde planeet Mars Ierland bereid tot vierpartijengesprek Komen tot gesprekken De Koreanen van noord en zuid zijn in alle stilte gaan praten over een hereniging van hun land - op vreedzame manier wel te verstaan. Er is drie jaar oorlog gevoerd met Amerikaanse (en verder westerse) steun aan de ene kant en hulp van de Chinezen aan de andere zijde. Eem gevecht dat onbeslist eindigde met een terugkeer van beide partijen naar de grenzen van vóór de strijd. Maar de oorlog heeft in de tussen tijd wel van 2eer hoog in het noor den tot diep in het zuiden over het hele schiereiland gewoed, een spoor van menselijk verdriet en puinhopen achter zich latend. Sindsdien is er nog altijd een blokhut in de zóne van niemandsland tussen de twee landen waar af en toe gepraat wordt zonder dat daar iets mee te bereiken valt en van tijd tot tijd blijkt het ene Korea een schip van het andere Ko rea getorpedeerd te hebben omdat daarmee spionage of sabotagegroe pen vervoerd zouden worden. Het konflikt is weliswaar afgelopen op het slagveld maar nu al zon' twintig jaar is de wederzijdse haat zorgvul dig in leven gehouden. Het lot van Korea is nimmer aan genaam geweest. Lange tijd was het een vazalstaat van China, vervol gens veroverden de Japanners het land dat ze met genadeloze hardheid bestuurden. Na de oorlog werd het land langs de 3Sste breedtegraad in tweeën gedeeld. In het noorden ont wikkelde zich ook niet al te zacht zinnig, een volksrepubliek naar mao ïstisch model. In het zuiden heerste een evenmin erg verkwikkelijke dik- tator, later afgelost door een op tucht beluste militaire junta. De regimes in noord en zuid lig gen in sfeer ontzettend ver van el kaar, wat ook niet anders te ver wachten viel na ruim 25 jaar schei ding en 25 jaar leven in verschillen de ideologische werelden. Weliswaar werd jaarlijks in de algemene ver gadering van de Ver. Naties een kort prevelement gewijd aan de hereni ging van het land maar er gebeurde niets. Zelf uitpraten Tot in de twee hoofdsteden tege lijkertijd verklaard werd dat de twee betrokken partijen een gesprek op gang hebben gebracht over een her eniging. Niet dat die spoedig in het vooruitzicht wordt gesteld, maar er is een keerpunt bereikt: de twee lan den zijn begonnen de barricade van haat die tussen hen was opgeworpen af te breken. En ze kunnen geleide lijk aan de verschillen die in de af gelopen kwart eeuw zijn ontstaan zoveel mogelijk egaliseren. Met uit eindelijk misschien een soort fede ratie waarin de twee landhelftennog een beetje hun eigen identiteit be houden voor zij terugkeren tot de normale staat die Korea direkt na de oorlog had moeten worden. De ontwikkeling wordt met te meer aandacht gevolgd omdat de Sow jet-Unie is, nadat het land zich grote broer van Noord-Korea, de meer en meer uit de sfeer van Pe king losgemaakt heeft, en de peet oom van Zuid-Korea, de V.S. In vele opzichten lijkt de situatie van Korea op die van Vietnam in een mogelijk nabije toekomst en het is niet on denkbaar dat Nixon en Bresjnew bij Nederland en de ontwikkelingshulp DEN HAAG, 15-7. In 1971 is de to tale netto-stroom van financiële middelen uit Nederlandse openbare en particuliere bronnen naar de ont wikkelingslanden naar verhouding groter geweest dan van welk ander land ook, zo staat in een jaarover zicht van de O.E.S.O. (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling), de kapitaalstroom uit Nederland naar de ontwikke lingslanden bereikte in dat jaar 1,63 procent van het bruto nationaal pro- dukt tegen 1,46 procent in 1970, 1,31 procent in 1969. Het enige land, dat Nederland in dit opzicht benadert is Portugal. De kapitaalstroom uit officiële en par ticuliere bronnen uit dit land naar ontwikkelingslanden bereikte in 1971 1,56 procent van het bruto nationaal produkt tegen 1,07 procent in 1970 en 1,17 procent in 1969. hun gesprekken in Moskou de stoot hebben gegeven tot de toenadering van de twee Korea's èn dat daarbij door hun achterhoofd speelde dat Korea wellicht een goede vingeroefe ning kon zijn voor het normaliseren van de toestand in Vietnam. Het is een hoopgevende ontivik- keling, ook al is het waarschijnlijk nog een lang wachten op uiteinde lijk sukses. Het is ook een voorbeeld van betrokken partijen die zelf hun geschillen uitpraten en dat niet door „grote broers" laten doen - iets ivaar misschien in het nabije oosten ook lering uit kan worden getrok ken. Merkwaardigerwijs is op nog een plek in Azië het gesprek op gang ge komen tussen elkaar zo lang hatende partijen: president Bhoetto van Pa kistan op bezoek bij premier Gan dhi van India. Ook hier een berg ge schillen en verschillen waarvan het volledig opruimen nog wat tijd zal kosten. De resultaten van het eerste gesprek ibaren in könkreto dan ook zo goed als niets - maar dat tenmin ste een basis voor gesprekken is ge legd is al een heel ding. Meer overheidshulp van de rijke aan arme landen PARIJS, 15-7. Voor het eerst sinds 1960 is vorig jaar een kentering ge komen in de voortgaande daling van de overheidshulp, die de rijke lan den aan de derde wereld verschaf fen. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Commissie voor Ontwikkelings hulp van de Organisatie voor Euro pese Samenwerking en Ontwikke ling (O.E.C.D.), waarin de 16 rijkste landen (West-Europa, Verenigde Staten, Japan, Canada en Australië) verenigd zijn. De totale ontwikkelingshulp van déze 16 landen bedroeg in 1971 18,1 miljard dollar, dat is 14 procent meer dan in het voorgaande jaar. Dit bedrag is 0,82 procent van het bruto nationaal produkt van deze landen. Vorig jaar maakte de hulp 0,8 procent uit van het b.n.p. Dit percentage blijft echter nog ruim onder de doelstelling van 1 procent, die in 1968 door de tweede Unctad- conferentie in Nieuw Delhi werd vastgesteld. In 1961 waren de rijke landen veel dichter bij deze doel stelling toen bedroeg de hulp 0,95 procent van het b.mp. Rubberboot slaat om, mail verdronken THOLEN, 14-7. De 32-jarige J. G. van den Luijtgaarde uit Zevenaar is vrijdagmiddag in de Oosterschelde bij het eiland Tholen verdronken, nadat de rubberboot waarin hij zat, was omgeslagen. Zijn drie kinderen van vier, acht en negen jaar en een oom die ook in de boot zaten, kon den worden gered. Centraal financieringsfonds voor volkshuisvesting DEN HAAG, 15-7. De nationale woningraad en het Nederlands Christelijk Instituut voor Volkshuis vesting, hebben minister Udink (Volkshuisvesting) meegedeeld voor de financiering van de omvangrijke nieuwbouw- en verbeteringspro gramma's in de woningbouw moeten beschikken over een centraal finan cieringsfonds. Dit staat in een nota over de fi nanciering van de Volkshuisvesting en de plaats daarin van een cen traal financieringsfonds. Beide woningbouwfederaties zijn van mening dat een centraal finan cieringsfonds voor de volkshuisves ting op korte termijn kan functione ren. En een wezenlijke bijdrage kan leveren aan de omvangrijke pro gramma's van de regering op het terrein van de volkshuisvesting. Ook de raad voor de volkshuisves ting, aan wie de minister in novem ber 1970 advies vroeg over de finan- cieringsproblematiek heeft, de instel ling van een centraal financierings fonds genoemd en zich er in beginsel niet afwijzend over uitgelaten. Mestveronlreinigl Veluwe-meer ARNHEM, 15-7. Uit cel, oogpunt van volksgezondheid is de situatie op verschillende punten van het Vclu- we-Randmeer als onaanvaardbaar. Dit wordt opgemerkt in het verslag over de verontreiniging van opper vlaktewateren in Gelderland. Uit een onderzoek is gebleken dat de bacteriologische verontreiniging in hoofdzaak afkomstig is van de in het Randmeer inkomende beken. In enkele gevallen moet de oorzaak worden gezocht in lozing van onge zuiverd huishoudelijk afvalwater. In verreweg de meeste gevallen is de oorzaak gelegen in de lozing van overtollige mest en gier. De situatie Is in dit opzicht het ernstigst in een gedeelte tussen Harderwijk en Nij- kerk, waar zich het drukbezochte recreatiestrand Nuld-Horst bevindt, aldus het onderzoek. Parade in Parijs op „Quartorze Juillet" PARIJS, 14-7. FrankrUk heeft vrydag, „Quatorze Juillet", voor het eerst een ballistische raket met mid delbare reikwijdte van zyn kern macht ten-toon-gespreid. Dit ge beurde in de parade in Parys op de 183stc verjaardag van de bestorming van de Bastille. Een ander hoogtepunt was de ver schijning van 200 vrouwelijke leden van leger, marine en luchtmacht en een detachement vrouwelijke para chutisten. Het Franse vreemdelingenlegioen was niet vertegenwoordigd in de pa- radë op de brede in zon badende Avenue des Champs Elysees, waar president Pompidou, de nieuwe pre mier, Messmer, en duizenden Fran sen en buitenlandse toeristen het de- filé gadesloegen. PASADENA, 15-7. Het Ameri kaanse ruimteschip Mariner-9 heeft het fotografisch in kaart brengen van de planeet Mars voltooid. Dit heeft vrijdag het ruimtevaartcen trum in Pasadenza meegedeeld. Het kleine ruimtevaartuig heeft sinds het op 13 november van het vorig jaar in èen baan om Mars kwam in totaal 7188 foto's van de rode planeet gemaakt. Het is de eer ste maal dat een andere planeet dan de aarde helemaal gefotografeerd is. Het fotograferen is nu gestaakt tot oktober zodat de Mariner 9 zich kan voorbereiden op een ingewikkeld ex periment dat tot doel heeft de rela- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister De Koster heeft een herziening van de top structuur bij defensie aangekondigd. DEN HAAG. De directieraad van PTT is met de bijzondere commissie voor het georganiseerd overleg tot een akkoord gekomen inzake de po sitie-regeling van PTT-technici in de rangen employé tweede en eerste klas. DEN HAAG. De paus, aldus mgr. Gysen, heeft zich volledig achter myn beleid gepaatst en mij gevraagd op de ingeslagen weg voort te gaan Aldus is zondagavond meegedeeld in een extra aflevering van KRO's ac tualiteitenrubriek Brandpunt. DEN HAAG. Bij een radio- en televisiezaak aan de Hengelolaan in Den Haag is deze week tweemaal op precies dezelfde wijze ingebroken. Er is voor f 13.000 aan televisietoestel len ontvreemd. TIEL. De Tielse politie heeft de 22-jarige J. L. uit Ochten en de 19- jarige A. J. M. uit Tiel aangehouden, verdacht van een overval op een in woonster van Tiel. DEN HAAG. In politieke kring wordt aangenomen dal de beide staatssecretarissen in het kabinet- Biesheuvel, mevr. Van Vecncndaal- van Meggclen (CRM) en drs. Van Stuyvenberg, hun ontslag zullen aanbieden. ARNHEM. In het sportcentrum Papendal bij Arnhem heeft de hoofddirecteur der posterijen, drs. H. de Jonge, de eerste Olympische ze gels officieel uitgereikt aan de Ne derlandse schaatskampioenen Atje Keulen-Deelstra en Cees Verkerk. UTRECHT. Het aantal werkloze academici in de regio Utrecht stijgt steeds. Met name is dit het geval in de chemische sector. Eind vorig" maand keken ccn kleine 40 chemici uit naar ander werk, in februari wa ren het er nog maar circa 20. DEN HAAG. Het omzetvolume var het midden en kleinbedrijf in de detailhandel zal dit jaar waarschijn lijk meer toenemen dan in 1971 is gebeurd. Deze voorspelling sprcckte het economisch instituut voor hel midden- cn kleinbedrijf (E.I.M.) uit in zijn rapport „Het midden- cn kleinbedrijf 1971/72'. NIJMEGEN. De leiding van de Nijmeegse vierdaagse wandelmarsen heeft vrijdagavond meegedeeld dat 7.ij van de legerleiding bericht heeft gekregen dat het bevel dat militai ren met lang haar die aan dc Vier daagse deelnemen, een haarnetje moeten dragen heeft ingetrokken. Aanvankelijk had de legerleiding deelneming aan de Vierdaagse be schouwd als „dienst te velde", waarvoor haarnetjes verplicht zijn. BILBAO, 14-7. Zeventig jonge hazewindhonden uit Ierland die be stemd waren voor wedrenkcnnels in Scvilla, zijn vrijdag als gevolg van hoge temperatuur in het vliegtuig waarin ze vervoerd werden, gestor ven. De honden waarvan de waarde op vier miljoen pesetas werd geschat, werden stervende aangetroffen kort voor vertrek uit Bilbao, waar een tussenlanding was gemaakt. De brandweer spoot de dieren nat, maar slechts tien van de tachtig zijn in leven gebleven. In het begin van Stakingen in Italië ROME, 14-7. Ongeveer 700.000 Italiaanse textielarbeiders en 1000 doktersassistenten in Romeinse zie kenhuizen zijn vrijdag in staking ge gaan. Meer dan een miljoen bouwvak arbeiders hebben aangekondigd, dat zij donderdag a.s. zullen staken. Pakistaans parlement akkoord met vredesovereenkomst ISLAMABAD, 15-7. De Pakistaan se nationale vergadering heeft het Indiaas-Pakistaanse vredesakkoord geratificeerd, dat vorige week in Simla door president Bhoetto en premier Indira Gandhi was onderte kend. De goedkeuring volgde op een vijfdaags debat waarin de rechtse oppositie kritiek leverde op de over eenkomst. De twee landen zijn overeengeko men te streven naar de vestiging van een duürzame vrede. Zij heb ben beloofd dat zij hun strijdkrach ten aan weerskanten van de grens terug zullen trekken en een spoedig herstel van de normale verbindin gen zullen bevorderen. tiviteitstheorie van Albert Einstein te testen. Dit experiment zal begin september worden uitgevoerd wan neer aarde en Mars tegenover elkaar elk aan een kant van de zon staan. De apparatuur aan boord van de Mariner-9 moet dan nagaan of de radio-actieve straling, zoals de theo rie van Einstein zegt, afneemt als het ruimteschip de zon passeert. Prinses Margriet en kinderen gingen varen STAVEREN, 15-7. Zaterdagmiddag kwam de „Piet Hein" te Staveren binnen, met aan boord prinses Mar griet en de kinderen. Zij waren za terdagmorgen via Lemmer Friesland binnengekomen voor een tochtje over de Friese meren. Daarna werd koers gezet naar Enkhuizen. DUBLIN, 14-7. Premier John Lynch van Ierland heeft vrydag in het parlement verklaard dat zijn land bereid is tot een vierpartyen- gesprek over de toekomst van Noord-Ierland. De vier partijen zijn Engeland, Ierland en de protestantse en katho lieke bevolkingsgroepen in Ulster. Het moet mogelijk zijn, volgens Lynch, om in Ulster te streven naar een „regionaal bestuur". Dat was dat. Inderdaad kwam er na die avond gedurende een week geen bezoek. Tot die vreemdelingen er opeens waren. Soms zaten ze met z'n drieën koffie te drinken en de krant te lezen. O nee, niet bij elkaar. De heren kenden elkaar niet. Maar Teun Wieseveld had dadélijk door, dat het „stillen" waren. Tijdens een confrontatie met een stille verklik ker had hij de rechercheurs verteld, dal hij smerissen, al of niet in uni form. op een halve kilometer kon ruiken. En dit waren stillen. Wel niet uit dit snertgat, maar het waren rechecheurs. Waarschijnlijk uit Mo- kum. En nieuwe, die hij niet kende van vroeger. Linke soep. Die kwa men hier vast niet om van hel na tuurschoon in en rond Dorringen Ic genitcn. Die waren hier zo zeker als wat „voor zaken". En legden een Iheér dan normale belangstelling aan de dag voor zijn cafetaria. Dus belde hij het door naar zijn bazen. Die belangstellend luisterden cn hem rustig antwoordden, dat ze het al wisten. Zorg er maar voor, dat er niets meer bij jou is cn ga door met je werk. Voorlopig komt er nie mand, tot de kust weer veilig is. En daar kan Wieseveld het mcc doen. Enfin, hij heeft dc heren ge waarschuwd; als er narigheid van komt*, wast hij zijn handen in on schuld cn kunnen ze hem niets ma ken. Hij drijft een cafetaria en geeft dc bezoekers te eten cn te drinken. Of cr veel of weinig publick komt, zal hem een zorg zijn. Mij heeft een vast maandsalaris, gectt risici's en ccn rustig leven. Weliswaar is cr in Dorringen geen fruit te beleven voor de week stierven aan boord van een vrachtvliegtuig van Londen naar de Kanarische eilanden 174 van 234 jonge stieren. Prostituee werd ontvoerd en mishandeld DOET1NCHEM, 15-7. De 20-jarJge prostituee E. I. S. is in de nacht van donderdag op vrijdag door een klant de 39-jarige G. B. H. uit Doetin- chem, in een auto gesleurd, van Arnhem naar Doetinchem ontvoerd, mishandeld én tweemaal verkracht. De vrouw heeft vrijdag aangifte ge daan bij de Doetinchemse politie. De metselaar is in verzekerde bewaring gesteld en zal deze week aan de of ficier van justitie in Arnhem wor den voorgleid. De man heeft de meest strafbare feiten reeds toege geven. In 1970: f 50 miljoen aan tandpasta UTRECHT, 15-7. In 1970 smeer- den de Nederlanders voor in totaal f 49,8 miljoen aan tandpasta op hun gebit, zo m cldt de Utrechtse Jaar beurs waar van 28 augustus tot en met 1 september de Indro-parfume- riebeurs wordt gehouden. Dit bedrag komt, hoofdelijk uitge smeerd op een jaarlijkse uitgave van nog geen vier gulden per gebit. (Dat zijn ongeveer twee tubetjes). Vorig jaar besteedden wij naar schatting voor ongeveer f 650 mil joen aan reukwerken, cosmetica, ba byverzorgingsmiddelen en andere at tributen de ide inwendige mens wat opfleuren. In 1970 gaven wij aan de ze artikelen f 595 miljoen uit, in 1969 f 489 miljoen, in 1968 f 474 miljoen in 1967 f 424 miljoen en in 1066 f 340 miljoen. In 1950 was het nog maar f 45 miljoen. - In 1970 bedroeg de omzet aan par fum, reuk- en toiletwaters ongeveer f 72 miljoen. Ten bedrage van f 62 miljoen spoten wij haarlak op ons hoofd en aan shampoo gaven wij bij na f 34 miljoen uit. Aan huid en ge laatscrèmes besteedden wij in 1970 f 43 miljoen, aan aerosols f 41,7 mil joen en aan oog- en wenkbrauw- make up f 34 miljoen. Spelen met vuur oorzaak van brand in Fries vakantiehuis WOLVEGA, 15-7. Bij een uitslaan- de brand in het vakantiehuis Vin- kenhoeve in het Friese plaatsje Vin- kega (bij Wolvcga) is een gehandi capte om het leven gekomen. Vier andere gehandicapten liepen brand wonden op. Van de vier gewonden liggen er twee in het ziekenhuis, voor het leven van één ervan wordt gevreesd. De brand in het vakantiehuis in Vinkega is voor bijna 100 procent zeker veroorzaakt door spelen met vuur of roken door een van de man nen. Dit is de mening van de politie van Wolvega. Lynch riep uit dat de tijd niet op de hand van de vrede is. „We moe ten in de tijd die ons nog rest snel en met daadkracht optreden", zei hij. Hij veroordeelde opnieuw de ge weldplegingen door de I.R.A. Tegelijkertijd echter, voegde hij eraan toe, moet het de protestanten duidelijk zijn dat er geen Stormont- regering meer mag komen zoals die vroeger bestond. een penose jongen, maar eens in dc week reist hij naar Mokum cn komt daar wel aan zijn trekken. Daar zorgt Rita voor. Na veertien dagen zijn de vreem delingen opeens weer verdwenen. Ondanks de flegmatische rust, die er van zijn bazen uitging, had Wièse- veld een en ander gerapporteerd, slaakte hij een zucht van verlich ting, zodra hij tot de ontdekking is gekomen, dat er geen russen meer in Dorringen zijn. Waarschijnlijk zijn dc bazen dat ook te weten gekomen, want drie dagen later is kleine Pietje er al, die op dc gebruikelijke manier boven komt. Wieseveld verwelkomt hem als ccn vriend cn weldra komt de borrel op tafel en drinken ze op eikaars gezondheid. Pietje zegt terloops: „Kompliment van de baas, alsdat dc kus veilig is. Volgende week gaan ze beginnen. Dan weet je het alvast". Pietje is geen kraan in dc Neder landse taal. Feitelijk is hij een mis lukkeling, want op dc lagere school is hij nooit verder gekomen dan de vierde klas en vraag niet hoe. Leren vond hij in de eerste klas al flauwe kul. Op achtjarige leeftijd vond hij lukratievc bezigheden uit met ccn paar van zijn schoolvriendjes, kraak te mei hen clubhuizen cn sportver enigingen en beschikte over voldoen de geld. Maar dc vriendjes waren niet zo keihard als kleine Pietje, dus dc reeks inbraken kwam uit cn Piet je kreeg een geduchte uitbrander, want kinderen van acht jaar stop je niet in het gevang cn evenmin in een opvoedingsgesticht. 7-ndnt Pietje het voorlaan in zijn eentje opknapte Overstroniinge teisterden Georgië MOSKOU, 14-7. Begin juni is het gebied van de Sowjet-repubjiek Georgië door overstromingen getei sterd, die duizenden mensen dakloos maakte, zo meldt het Russische re geringsorgaan Izvestia vrijdag. De Izvestia schrijft, dat er slacht offers waren en dat de materiële schade „zeer groot" was. Op 7 juni viel er in een uur tijds 14 cm regen, die het zuidoostelijk deel van Georgië verwoestte. Half Nederland speelt in de Staatsloterij DEN HAAG, 15-7. De animo on der de Nederlandse bevolking om een lot te kopen in de Staatsloterij neemt voortdurend toe en is vooral de laatste jaren sterk gestegen. Men kan wel zeggen, dat nu in ongeveer de helft van de Nederlandse gezin nen wel iemand is, die aan de Staatsloterij deelneemt, aldus de di recteur van de Staatsloterij, de heer P. G. van Essen, met wie een redac teur van het A.N.P. een gesprek had DINSDAG 18 JULI. NED. 1. Een lijkschouwing moet uitwijzen of Inge Krumbholz een na tuurlijke dood is gestorven. In eer ste instantie is haar overlijden op rekening van haar echtgenoot Heinz geschreven. De zaak Krumbholz, een aflevering uit de Bavaria-serie „Recht of onrecht" - waarin de gang van zaken rond het proces tegen Heinz Krumbholz uit de doeken ge daan wordt, wordt door de NCRV di rect na het nieuws van acht uur op de buis gebracht. De t.v.-registratie van deze zaak berust op authentieke gegevens. Van ernst des levens naar meer plezierige gebeurtenissenhet spelevaren op Nederlandse riviertjes en meren. De NCRV nam vorig jaar radio- en t.v.-reporters van zes verschillende landen in de boot. Die boot: De Veluwezoom waarmee kris kras door Nederland werd gevaren. Plaatsen die daarbij zoal werden aangedaan waren Kampen, Giet hoorn, Urk en Bronkhorst. Het laat ste NCRV programma is Ander Nieuws. In de vooravond een verslag van de Tour de France, de Follyfoot- aflevering en Tajan Koen's „Mens en Dier". NED. II. Aan het eind van het V AR A-programma „rebelse" liederen te brengen in het programma „Het oproer kraait". Die liederen, date rend uit de jaren rond 1930, toerden bijeengezocht door Jaap van de Mer- we en Rob Touber. Voor de rest van dé avond is het de vasté dinsdag avond V AR A-kost: Zomaar een zo meravond en McCloud, die we van avond voor het laatst op de buis zien. Als componist van de week heeft het Zo maar een zomeravond-team de keus laten vallen op Jules de Korte, de welbekende componist, zanger en tekstschrijver. Een schat aan liedjes van Jules wordt gebracht door hem zelf, Martine Bijl en Frits Lam- brechts. Sherrif McCloud beleeft heel wat benauwde ogenblikjes. Tal van gebeurtenissen wijzen erop dat onbekenden het op z'n leven gemunt hebben. Maar wie? En, waar houden ze zich op. DINSDAG 18 JULI. NED. I: 18.25 Tour de France; 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws19.05 Follyfoot; 19.30 Dier en vriend; 20.00 Journaal; 20.20 De zaak Krumbholz; 21.50 Holland-waterland23.25 An der nieuws; 22.55 Journaal. NED. II: 18.45 Brigadier Dog; 18.55 Nieuws; 19.05 Zo maar een zomer avond; 20.00 Journaal; 20.20 Zo maar een zomeravond21.00 McCloud; 22.15 Het oproer kraait; 22.55 Jour naal. 28 FEUILLETON DOOR FRANK VAN FALCKENOORT en zo mogelijk ver builen de hoofd stad. Als vervoermiddel gebruikte hij de bus of de trein. Zijn schooltas met zich dragend, zodat iedereen kon denken, dat hij op weg was naai school of omgekeerd van school op weg naar huis. Toen Pietje voor de tweede keer legen do lamp liep. was hij twaalf jaar cn werd toen uit de maatschap pij gehaald cn in een opvoedingsge sticht geplaatst. Daar nam hij al spoedig dc benen, liet een spoor van mini-inbraken cn insluipingen ach ter, hield het zo een half jaar vol, tot hij opnieuw in zijn kraag gepakt werd en toen verhuisde naar een ge sloten opvoedingsgesticht, in casu een R.O.G. Daar bleef hij tot zijn zestiende jaar. waar men hem bij een baas plaatste. Daar hield hij het precies zeven maanden vol, verliet de goede man met medencmen van spaargeld en sieraden. Omdat hij al spoedig bemerkte, dat dc justitie al het mogelijke deed. om hem weer te pakken te krijgen, verdween hijovcr de grens, waar hij zijn oude stiel van inbraken en diefstallen weer ter hand nam om op achttienjarige leef tijd door dc Belgische gendarme in gerekend te worden, welke niet al te zoetsappig met hem omsprong, cn waar de Belgische justitie hem ccn jaar in dc gevangenis duwde om hem daarna over de grens te zetten, wat minder onelegant door de Neder landse justitie overgenomen. Om het restant van zijn „mindere jaren" uit te zitten in een tuchtschool cn ccn jeugdgevangenis. (Wordt vervolgd). In ons land filmen enkele honderdduizenden mensen cn elke maand komen er weer honderden filmcumerabczittcrs bij. Eind juli draaien de ontwikke- lingscenlrales in vol continue, dus dag en nacht door, want per dag komen er aanlullen van soms 100.000 dia- cn smalfilms ter ontwikkeling binnen! Dc afstand maan-uarde ts gemakkelijk te overbruggen met het aantal films dat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 4