Tijdelijke inruil actie SEIZOEN OPRUIMING fël PAUL VAN GEESBERGEN bü deurloo in Zierikzee meubelen kopen? eerst bij deurloo intermeubel kijken ABONNEERT U OP DIT BLAD Duizenden vissers namen deel aan wedstrijd „De Grevelingen" VOOR DE VROUW BLOEMEN SNIJDEN UIT EIGEN TUIN Voormalig zendschip „Radio Caroline" in haven te Bruinisse u krijgt ÏOO,— terug voor uw oud dressoir of meubel u krijgt ÏOO,— terug voor uw oud bankstel of stoelen u krijgt 10 korting op alle prijzen (behalve op de speciale lage intermeubelprijzen) U krijgt S jaar garantie op alle intermeubel-modeilen U krijgt GEEN opruiming of overjarige toonzaalmodellen maar fabrieksnieuwe meubelen „De Meubelshowroom van Zierikzee" - Meelstraat 31 13 juli 1972 Nog 12 geruite kolberts Nog 4 safaripakken Nog 6 blazerpakken Nog 18 blazers Restant zwembroeken Nog 14 broekpakken Nog 6 denimpakken Nog 5 orlon pakken Nog 8 pantalonpakken Nog 17 rokjes Nog 6 gestreepte blazers „De speciaalzaak in vrijetijdskleding voor dames, heren en kinderen Nauwkeurig werd de gevangen vis gemeten. Auto én meer stonden op het spel BRUINISSE, 8-7. De jaarlijks door de hengelsportvereniging „De Grevelingen te Bruinisse gehouden internationale hengelwedstryd wordt ieder jaar imposanter. Vond men vo rig jaar 2000 deelnemers al enorm veel, dit jaar lag het cijfer van de deelnemers rond de drieduizend. Was het eerst de bedoeling ge weest, deze op te stellen aan de dij ken vanaf het hotel „Grevelingen- dam" tot aan Oude Tonge langs de dijk aan de Heerlijkheid Grijsoord, daarin kwam later wijziging en be gon men zaterdagmorgen zich op te stellen, langs het Zijpe, het Mastgat, het Keeten en de Oosterschelde. Daarbij moesten de slikken van Oosterland worden overgeslagen als te ver uit de wal, maar men kwam toch tot aan „De Val" onder Zierikzee, een afstand van vele ki lometers. Er werd wisselend gevangen, bot, schol en een enkele paling maar het weer werd zo slecht, dat velen voor tijdig de wedstrijd beëindigden. Voor Bruinisse hadden wel de Ho recabedrijven het druk, maar min der dan anders de gewone winke liers Het weer was te slecht om er een rondgang door Bruinisse aan te verbinden. De prijzen waren ook nu weer om te watertanden. De eerste prijs was een Opel Ascona 16 S. personenwa gen, de tweede prijs een caravan enz. Fraaie prijzen Met 900 punten werd de heer E. Meurs uit Den Haag winnaar van de nieuwe auto, gevolgd door de heer J. van As, Tholen die de 2e prijs won met 825 punten op de voet gevolgd door de heer A. van Dam uit Klundert met 820 punten, 4e prijs C. Bax, Halsteren 800 punten; 5. A. Roovers, Roosendaal, 775 punten; 6. P. J. Schellekans, Breda ,een lid van de organiserende vereniging „De Grevelingen, 757 punten; Goris, Os- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot Evangeliebedie ning. mevr. E. Monshouwer-Bakker, Valeriusstraat 111 bov. te Amster- dam-Z. Toegelaten tot Evangeliebediening en beroepbaar gesteld: N. de Mooij, kand, Oude Weg 19 te Nuis Gr., S. L. S. de Vries, kand. Zoutstraat 16 te Groningen, M. S. F. Kemp, kand. Raamsteeg 5 te Leiden, J. J. F. van Melle, kand, Bilderdam 33 te Lei- muiden; B. A. Venemans, kand. Zo- cherstraat 49 IV te Amsterdam; I. Kandel, kand. Van Beeck, Calkoen- laan 7 te Bunnik, E. H. Wolbers, kand. 't Abdij 27 te Ermelo en W. Oosterwal, hulp. pred., Kerkplein 9 te Witmarsum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Groningen-Zuid M. Brandes te Hengelo (O.). Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Bedankt voor Gorkum-Hardinx- veld-Giessendam H. Smit te Den Helder. Geref. Gemeente Bedankt voor Rotterdam-Alexan der polder L. Blok te Beekbergen. sendrecht, 750 punten; 8. M. L. van Zandvoort, .Geldrop 740 punten; 9. J. Horn, Bergen op Zoom 740 punten; 10. P. van de Kasteel, Roosendaal, eveneens een Grevelingenlid, 705 punten; 11. G. van Gastel, Halsteren 700 punten; 12. mevr. B. Schouw, Halsteren, 695 punten; 13. A. Beem, Zierikzee (Qosterschelde-vissers) 680 punten; 14. A. Overbéeke, Bergen op Zoom, 680 punten; 15. J. Faas,Bres- kens 675 punten. Er waren prijzen voor de eerste Nederlandse dame (mevrouw Schouw,, Halsteren) de eerste buit heren, de heer J. Vro- man-Essen, de" eerste buit dames, mevrouw D.ordt-Essen, terwijl de heer Hins uit Duitsland de prijs voor de verstkómende kreeg. Naast Duitsers -waren er ook- veel Belgen, die minder gelukkig waren, dan vo rig 'jaar' toen. de hoofdprijs (auto) naar België ging. Er \yafen' tiehtal- len zeer - begerenswaardige prijzen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). als televisietoestellen, radio's, pla tenspelers enz, natuurlijk ook veel vissersgereedschap. In groepsverband In groepsverband werd gevist door de korpsen: De Zeester, Halsteren 3380 punten. Strijen vissers Bergen op Zoom 2800; H.S.V. Oosterschelde, Zierikzee 2600 punten; De Grevelin gen, Bruinisse 2545 punten; De Zee baars 2365 punten; De Glymenvis- sers, Bergen op Zoom 230.7 puiten; Geduld brengt vis, 2290 punten; de Halsterse Sportvissers 2031 punten; de Eendracht Vissers, Nieuw Vosse- meer 1910 punten en de Edelkarper 1760 punten. De Actiegroepen Natuur is zelfbe houd uit Roosendaal en Oosterschel de opën te Yerseke maakten- 's mor gens propaganda voor het. open hou den van de Oosterschelde. Wanneer en hoe De tijd nadert weer met rasse schreden, dat we profijt kunnen trekken van onze tuin. Het is een dankbaar werkje, te weten, dat we in de zomermaanden ons huis kun nen versieren met zelf gekweekte bloemen. We geven toe, dat de bloemen hartje zomer in de winkel en „aan de kaf" niet duur zijn, maar het is prettig om' resultaat te zien van ons werk en bovendien is het aardig een fleurig gezicht te hebben op een wel verzorgde tuin. Hoe later op de avond, hoe schoner bloem Bloemen worden het beste gesne den in de avonduren. Zorg er voor om de stelen zo lang mogelijk af te snijde'n. Voor een laag tafeltje is het aardig als garnering een gemengd boeket te hebben. Pluk de bloemen in diverse kleuren en zorg er voor, dat niet alle stelen even lang zijn, waar door we stijfheid voorkomen. Be schikt u slechts over een kleine tuin dan is dit juist de manier om de tuin niet te veel te onttakelen door het wegsnijden van veel bloemen van één perk. We plaatsen de gesneden bloemen niet die zelfde avond in de vaas, doch zetten ze die nacht in een emmer fris water en pas 's morgens na een ver se snede in de steel te hebben aan gebracht, 0p de plaats onzer keuze. Om de bloemen gedurende vrij lange tijd goed te houden, kunt u aan het water wat chrysaltoevoegen, overal in de handel verkrijgbaar. Dit verlengt de levensduur der bloe men in sterke mate. Hoe te snijden Bent u genoodzaakt overdag bloe men te snijden, doe dit dan in elk geval niet op het midden van de dag, maar in de vroege morgenuren. Ook in dit geval plaatst men de bloemen eerst een .paar uur in een emmer fris water,' opdat zij de gelegenheid hebben zich vol te zuigen. Eventuele zijknoppen van dahlia's worden verwijderd, terwijl we gla diolen, papavers en godefia's An de knop snijden. Lathyrus moet .slechts in weinig water worden geplaatst. Bloemen van siertabak kunnen..heel goed in een vaas in de huiskamef worden geplaatst, mits .men ze ópen' snijdt- en niet- in de zon zet.. Alleen 's avonds en 's morgens vroeg zijn ze ook buiten open. Meestentijdszijn de bloemen bij zonnig weer in de tuin, overdag ge sloten, maar in de kamer(dus bui ten de zon) blijven ze lange'tijd ge opend. Van lathyrus móétzoveel mogelijk, worden gesneden, u voor komt daardoor zaadvorming. Viool tjes kunt u ook vrijwel iedere dag snijden, want hoe meer men hiervan snijdt, hoe beter ze groeien. Rozen zullen het in huis nimmer lang goed doen, meestal zijn ze na een paar dagen verlept en is het mooie er af. Hoe sproeien Wij willen vooral nog eens de aan dacht vestigen op sproeien en gieten, want het kan ook nadelig zijn, te veel met de gieter te werken. Water geven we uitsluitend bij het planten en zaaien of wanneer de grond werkelijk droog is. We zorgen er voor dat het water dat bestemd is voor de tuin, een paar uur in de gieter heeft gestaan, want het is ver keerd al te koud water te gebruiken. Giet of sproei bij droog weer niet iedere dag, maar een paar keer per week, maar dan zo, dat de grond flink doortrokken is van vocht. Sloot- en rivier- of regenwater zijn beter dan hard leidingwater. Op zeer war me dagen en in zonnige tuinen laat u de grond natuurlijk niet al te droog worden. Giet nimmer overdag maar pas in de late namiddag als de zon haar grootste kracht heeft verlo ren. De grond kan dan Voor de avond weer op temperatuur komen. Het water moet verspreid neerkomen, men mag dus niet te lange tijd op een dezelfde plant gieten, waardoor beschadiging zou optreden. Vergeet vooral de klimplanten tegen het huis niet, deze komen nog al eens in het vergeetboekje. In juni moet u het meest op uw hoede zijn in ver band met het soms schrale en droge weer. Piratenscliuit op weg naar sloper BRUINISSE, 10-7. Het zendschip „Radio Caroline", eens een veel be luisterde piratenzender, die echter gedwongen werd het zenden te stop pen en die in Amsterdam terecht kwam, waar het werd leeggeroofd en waar veel kostbaar interieur en apparatuur werd vernield gaat hans de laatste fase van zyn bestaan tege moet. Momenteel ligt het schip In de vluchthaven te Bruinisse en het slo persbedrijf M. van der Marei te Via- ne wacht op het giertij, om het eens zo bekende schip, naar zijn schepen kerkhof rond de oude Viaanse ha ven te brengen, waar de vele slopers af en aan lopen en er wel raad mee zullen weten. Het komt ons voor, dat het echter eer het zover is nog wel een toeristisch trekpleister zou kun nen worden, wat het is echt geen klein bootje. De onttakeling is feitelijk al be gonnen, waht zendmasten en andere hoge opbouw moesten worden ge sloopt om onder de bruggen door te komen, die de Amsterdamse Houtha ven waar het schip tot dusver lag, scheiden van de vaarweg Amster dam-Zeeland. Veel gestolen Er is onnoemelijk veel van het schip gestolen volgens de tegenwoor dige eigenaar. Dit was toevallig ook vrijdag nog te beluisteren in een uitzending van de VPRO. Vrijdag, waarin. men toen nog hoop bleek te hebben, dat het schip nog wel eens weer als zendschip in de vaart en in de lucht zou komen, maar het lag toen al in de vluchthaven te Brui nisse. Er is echter ook nog heel wat aan boord. Het schip is uitgerust met een 1250 pk. Burmeister motor en ook de zendapparatuur is nog aanwezig. Wie dezer dagen op Viane een kijkje gaat nemen zal bemerken, wat een groot sloopbedrijf de heer van der Marei daar in 15 jaar tijd heeft opgebouwd. De laatste weken kwa men of komen 14 pas aangekochte schepen in Friesland gekocht aan, (spitsen en andere saneringsschepen) die aan de lopende band worden stukgebrand of op andere manieren worden gesloopt. Naast het sloopbe drijf is er ook nog het bergingsbe drijf. Groete hoeveelheden hebben wij niet meer, maar de restanten die er nog hangen zijn zeer aantrekkelijk geprijsd IN DE HERENSECTOR Kortingen van 35 en 50 guldens! Reeds voor 69 'n pracht kolbert Deze verkopen wij voor 69 p. st. Deze kosten nu 120,— per stuk pracht kwaliteit - voor 89 p. stuk nu met 30 korting Verder interessante aanbiedingen in broeken, truitjes etc. IN DE JONGENS- EN MEISJESSECTOR Restanten jacks, jasjes, broeken en truitjes worden met grote kortingen geruimd IN DE DAMESSECTOR waar wij kortingen op geven van 75 gulden nu voor 69 per stuk van 145 voor f 89,— per stuk nu voor 49 per stuk nu met 25 korting nu voor65 Verder leuke aanbiedingen van restant broeken, truitjes en bloescn Kijk eens in onze etalages en loop gerust eens een keertje vrijblijvend binnen! ZIERIKZEE TEL. 2347 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 8