Zomercarnaval in kantine „Schouwen" met „De Twee Pinten" Velen genoten intens van de „Handbell Ringers and Singers STREEKNIEUWS Puike mosselen van Z.Z. 7 aan vismijn te Yerseke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 juli 1972 Nr. 21111 tol 1500. De originele manuscripten werden pas in 1947 ontdekt. Alle muziek, teksten en aanwijzingen be treffende de manier van opvoering zijn ongewijzigd gelaten. Na de opvoering van het spel sprak de heer Hanse een warm dankwoord tot de Handbell Ringers and Singers. „Het was in één woord uniek en nog nooit is jets dergelijks gebracht in deze kerk. Het maakte een grootse indruk". Tot de leider, de heer Hermany sprak de heer Hanse woorden van bewondering omdat deze groep, die momenteel 5 dagen logeert bij pleeggezinnen in Brouwershaven een vermoeiende trip aan het maken is door geheel Europa en niettemin nog kans ziet overal goede concerten te verzorgen. Dc heer Hanse dankte de groep voor het gebodene en ook de leden van het organisatie-comité, in het bijzonder- de heer A. P. Schouwe- naar, die de nodige kontakten legde. Tenslotte dankte hij de heer Bij de Vaate voor zijn prachtig orgelspel en de leden van de jeugdsoos „Zenith" voor hun hulp .bij de organisatie. Laatstgenoemde soos heeft de Amerikaanse gasten zaterdag nog een onvergetelijke avond aangebo den op het plein achter de soos, waar naar hartelust genoten werd met het f onduen en barbecuen. Het was een hartelijk „onder onsje" tussen de soosleden en de gasten van overzee. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank SALARIS of PENSIOEN BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. Proces tegen Okamoto begonnen ZERIFIN. 10-7. In het grootste militaire complex van Israël te Zeri- fin ten zuidoosten van Tel Aviv is maandag het proces begonnen tegen Kozo Okamoto, de enige overleven de van het Japanse zelfmoordcom mando dat onlangs een bloedbad aanrichtte op het vliegveld Lod. Met boeien vast aan twee leden van de militaire politie betrad Oka moto de rechtszaal waar het proces voor negen uur door luitenant-ko lonel Avraham Frisch werd geopend. De zitting begon bijna een uur te laat als gevolg van de strenge vei ligheidsmaatregelen. Twee Nederlanders omgekomen in België GENK, 9-7. De 30-jarige Leonard Vluggen uit Bunde (Limburg) en de 30-jarige Johanna Klaverbaen uit Noord wij kerhout (Z.H.) zijn zondag bij een auto-ongeluk in Maasmeche- len (België) zo ernstig gewond, dat zij vóór aankomst in een ziekenhuis zijn overleden. Ter hoogte van de brug over de Zuid-Willemsvaart in Maasmechelen botste de auto van de Nederlanders frontaal op een andere auto. De vijf inzittenden van deze wagen, drie jon gens en twee meisjes uit het Belgi sche Silden, werden allen zwaar ge wond. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben nimmer aan een „me teorologische oorlogvoering" boven Indochina deelgenomen. Dit is op een persconferentie in Washington verklaard door de Amerikaanse mi nister van defensie Meivin Laird. LONDEN. De Britse regering zal de beschuldiging dat diverse politi ci en ambtenaren zich aan corruptie schuldig maken, met voorrang on derzoeken. ELGRADO. Het in Zagreb begon nen proces tegen vier Kroatische studenten is voor een maand opge schort om de verdediging de gele genheid te geven zich beter voor te bereiden. Het proces zal op 4 au gustus worden hervat. STOCKHOLM. De Zweedse Natio nale bond voor sexuele gelijkberech tiging heeft in een brief aan de rijksdag, het Zweedse parlement, aangedrongen op wettelijke maatre gelen die het homofielen mogelijk maken een burgerlijk huwelijk te sluiten. PARIJS. Premier Pierre Mess- mer heeft gezegd, dat zijn regering uit 20 ministers en tien staatssecre tarissen zal bestaan. MANILLA. Een gewapende ben de heeft een Moslemdorp in het Fi lippijnse gebied Zamboanga del Sur overvallen als represaille voor de moordpartij die Moslems hebben aangericht in drie christelijke kust- plaatsjes, zo meldt het Filippijnse persbureau. Weer deerde niet zo te Renesae Hooggestemd concert in kerk te Brouwershaven RENESSE, 8-7. Wie gedacht mocht hebben dat van de vele duizenden gasten welke momenteel in de West hoek aanwezig zijn vanwege het slechte weer met het hoofd tussen de benen, in zak en as zaten had zater dagavond even een kijkje moeten gaan nemen in de kantine van de camping „Schouwen" ,de „Bariton" te Renesse. Meer dan duizend gasten vergaten hier hun zorgen om het weer volko men bij het door de exploitanten van de kantine Tilly en Pietje de Keijzer, georganiseerde carnavalsbal. De hoofdpersonen hierbij waren „De Twee Pinten" welbekend van radio en t.v. met hun carnavels schlagers waarmee zij de laatste twee jaar nummer één waren. Dat zij de kunst verstaan er voor te zorgen dat er sfeer is en een uitbundige stemming werd bij hun optreden al snel duide lijk. Het door hen gebrachte reper toire van bekende schlagers van „Bij ons staat op de keukendeur" tot ZIERIKZEE Aanbesteding reconstructie Grachtweg Op woensdag 9 augustus a.s. zal op het stadhuis van Zierikzee wor den aanbesteed door het Advies- en Ingenieursbureau Witteveen en Bos uit Deventer en namens het gemeen tebestuur van Zierikzee: het recon strueren van circa 3070 m2 wegver harding, met bijkomende werken, aan de Grachtweg te Zierikzee. Botsing op Kruising Op de kruising Lange- en Korte Blokweg ontstond zaterdag een aan rijding toen de woonwagenbewoner G. H., afkomstig van het woonwa genkamp te Roermond, rechtsaf de Korte Blokweg wilde oprijden. De achter H. rijdende C. V. uit Kerk- werve merkte te Iaat op dat zijn voorganger van richting wenste te veranderen en botste op de achter zijde van H.'s wagen. Beide auto's liepen schade op. „Wrak" op de weg Zondagnacht omstreeks 03.00 uur werd door de politie op de Gracht weg aangehouden J. A. B. U., rijden de in een personenwagen met gladde banden, een lekke uitlaat, defect achterlicht en defecte richtingaan wijzer. De „auto" werd door de po litie in beslag genomen. Benzine-diefsfal uit geparkeerde auto's In de nacht van zaterdag op zon dag hebben onbekenden de benzine tanks van twee geparkeerde auto's van hun vloeibare inhoud weten te ontdoen. De auto's stonden gepar keerd aan de Hem en op 't parkeer- terreintje Beddeweeg. De doppen van de tanks - door de eigenaars geheel ledig aangetroffen - waren „netjes door de benzinedieven op de grond naast de auto's gelegd. Inbraak in supermarkt In de nacht van vrijdag op zater dag hebben onbekende daders bij een inbraak in de supermarkt „Malta" alhier een bedrag van f 160,- en een aantal artikelen ontvreemd. De on- bekende(n) wistfen) binnen te drin gen door het openbreken van een magazijndeur. Poging tot inbraak In het Shell-station aan de weg naar De Val hebben onbekenden in de nacht van vrij- op zaterdag een vergeefse poging tot inbraak gedaan. Pogingen werden aangewend het slot van de deur tc forceren, hetgeen echter niet is gelukt. De politie steil een onderzoek in. Mei bakfiets contra auto Zaterdagmiddag werd voor een flink bedrag schade aangericht aan een in De Hem geparkeerde perso nenauto toen L. M. C. van L. uit Poortugaal met een door hem be stuurde bakfiets de goede richting verloor en tegen de auto aanreed. nu eens als toehoorder kon meema ken. Verder werd verwelkomd de heer Balkenende uit Kapelle-Bieze- linge, de contactman van „People to People" in Zeeland Hierna volgde het sublieme optre den van deze jonge groep, waarbij de solisten Debbie Schaeffe.r Virgi nia en Richard Schlack ieders be wondering afdwongen. Ook de bege leiding van de zangnummers met de handbellen was een belevenis apart, zuiver tot in alle toonarden en bij zonder fraai harmoniërend. Het publiek bracht de groep aan het eind van het eerste optreden staand een langdurig applaus. Terwijl in de pauze de traditionele kaars verlichting werd ontstoken speelde de heer Bij de Vaate. organist van de kerk, de Partita over: „Christus der ist mein Leben" van Johann Pa- chelbell. Paasspel De Handbell Ringers and Singei's onder leiding van Mr. Hermany gin gen na de pauze over op een ander genre en wel een moderne uitvoe ring van het Maastrichter Paasspel, bewerkt door Wilbur W. Holiman. Dit paasspel vond zijn oorsprong in de Egmont Abdij nabij de rijke stad Maastricht. Het werd jaarlijks opge voerd in de Basiliek van Onze Lieve Vrouwe van ongeveer het jaar 1150 mettertijd wel weer uitlopen, doch het zal zeker enige jaren duren voor dat hier zo'n mooi aanzicht terug keert. Het is toch een vreemde wereld: na de ramp steldé men alles in het werk om het verloren natuurschoon terug te krijgen en nu het er is moet het weer worden gerooid. Of milieu- beschermende faktoren een rol heb ben gespeeld bij het rooien, is ons niet bekend, maar onmogelijk zou het niet zijn. BRUINISSE Veikoop woningen De woning Korte Ring 10 te Brui- nisse, van de heer W. Jumelet-van Dienst, die naar Oost-Souburg ver trekt, is aangekocht door de firma H. E. Braber en Zn. te Bruinisse; de woning in de Molenstraat, eigendom van de erven wijlen Jan Jumelet werd gekocht door de heer L. W. van de Vreede (zuivelhandel); de woning Molenstraat 93 werd verkocht aan de gemeente Bruinisse (bewoond door de heer Jan van den Bos-Goud- zwaard). Houlbtand in Plan-West Vrijdagavond even voor elf uur, loeide in Bruinisse de brandweersi rene, omdat er brand was in plan West. Wie daar aankwam zag naast een helle vuurgloed, een felle von kenregen boven de daar staande nieuwe woningen, zodat het leek dat één van deze huizen in brand stond. Dat bleek gelukkig niet het geval, het was slechts een stapel planken, stellinghout en sloophout, waarmee de brandweer eenmaal aangekomen en dat was bijzonder vlug, weinig moeite had. De grote stapel hout en het daar om grote vuur, brandde slechts en kele tientallen meters van de wonin gen in de Dokter de Kockstraat en niet ver van het nieuwe Dorpshuis. In de Grevelingenstraat waar het hout lag en overal in de omgeving wordt druk gebouwd. Zij die het hout zo laat in de avond en met deze windrichting hebben aangestoken (wij nemen aan, dat het niet uit zich zelf is gaan branden) hebben wel on verantwoordelijk gehandeld. De Openbare Basisschool Momenteel bedraagt het aantal leerlingen van de openbare basis school 79. Volgens totnutoe bekende gegevens zal het aantal leerlingen met ingang van het nieuwe cursus jaar stijgen tot 91. Nog een klein zetje en de nieuwe leerkracht, die men vorig jaar niet kon aanstellen kan ter vervulling van de vorig jaar ontstane vakature worden opgeroe pen. Mevrouw Den Herder zal met ingang van het nieuwe cursusjaar als onderwijzeres tijdelijk worden vervangen door mevrouw Witzen- berg. Auto dijk af De mosselkwekersknecht Jac. Bal, rijdend op de havendijk remde te Bruinisse voor een tegen de oprit ko mende bromfiets, waarvan hij dacht dat zij de rijweg zou opdraaien, zo sterk, dat zijn auto een halve slag om maakte en hij met auto en al van de dijk af schoot. Door aan de dijk liggend materiaal, werd de auto enigszins tegen gehouden en werd voorkomen dat hij de haven inreed. Met vereende krachten werd de auto weer op de onder de dijk gelegen weg geholpen. De bromfietsberijdster die oorzaak was van het plotselinge remmen, handelde echter zeer per fect. Zij wachtte om de auto te laten passeren en er zou niets gebeurd zijn als de wagen gewoon was doorgere den. Week-feestprogramma In de afgelopen week werd te Bruinisse een feestprogramma voor het voetlicht gebracht dat zich af speelde in een grote tent geplaatst bij Hotel Storm. Woensdagavond was er een beat- groep (George Baker Selection); donderdag was er het wielerbal naar aanleiding van de wielerronde van Bru; vrijdag waren er bekende ra dio-artiesten als Ria Valk, Ronnie Tober en anderen en zaterdag was er weer een vissersbal in verband met de gehouden grote sportvissersdag. De mosselaanvoer ZIERIKZEE/BRHINISSE. 7-7. - Hoewel de afzet van de mosselhan- del nog niet bijzonder groot is, wer den aan de gereedstaande voorraden toch deze week weer plm. 25.000 tonnen toegvoegd. Zesenveertig schepen voerden 25.704 tonnen mos selen aan, waarvan 1334 tonnen niet werden verkocht. De prijzen vertoonden niettegen staande de grote aanvoer in de twee de helft van de week zelfs nog een oplopende tendens, al werd dan wel verlangd dat „kwaliteit" werd gele verd. Maar „kwaliteit" is er ook wel te leveren, want ieder staat eigenlijk verwonderd over het hoge visge- wicht, dat dagelijks door Hendrik Schot, de man die vorige weck zijn zilveren jubileum vierde en daarmee in intieme kring werd gehuldigd, op het publikatiebord op grond van de aangeboden monsters wordt ver meld. De meeste mosselen die worden aangeboden hebben een visgcwicht van meer dan 25 kg, dat is in het begin van het seizoen, eigenlijk for midabel. Trouwens hoe snel de na tuur werkt, wat betreft de kwali teitsverbetering moge blijken uit de kwaliteitsverbetering die in enkele weken tijd in de Oosterschelde werd geconstateerd. Enkele weken geleden was de kwaliteit van de Zeeuwse mosselen nog uitgesproken slecht, de betrok ken Zierikzeesche en Yersekse kwe kers dachten niet anders, dan dat ze wel tot half augustus zouden moeten wachten eer ze met een leverbare mossel aan de markt zouden kunnen komen. Grote aanvoer verwacht Maar in de afgelopen week (vrij dag 7 juli) bracht de firma W. K. Schot met dc Z.Z. 7 een partij aan de vismijn te Yerseke met een vis- gewicht van 28,7 kg. Nog twee an dere Zeeuwse partijen werden even eens gelost, met een zeer aanvaard baar en gangbaar visgcwicht, zodat in de komende week, een tamelijk grote aanvoer van Zeeuwse mosse len wordt verwacht. Dat betekent, dat de aanvoer van mosselen van de Waddenzee evenredig zal moeten verminderen, want anders vallen er toch onherroepelijk slachtoffers. De Zeeuwse mossel is nu eenmaal in het begin van het seizoen beter ge vraagd, vooral voor de inleggerijen, dan de Waddenzeemossel. Hoewel vorige week door het Productschap besloten werd de mi nimumprijs tot f 14,- te verhogen, (de kweker ontvangt dan omdat f 3.- wordt ingehouden ten bate van het Kwekersfonds, nog minder dan f 11,- per ton), werd deze verhoging vorige week nog niet doorgevoerd, cr schijnt minder moeite te zijn, de heffing ten bate van het Kwekers fonds te verhogen, men deed dit vo rig jaar van de ene dag op de an dere, voor een alleszins gerechtvaar digde verhoging van de minimum prijs blijken nogal wat ambtelijke barrières genomen te moeten wor den. BROUWERSHAVEN, 8-7. Ruim 400 personen hebben vrijdagavond genoten van het concert, dat op Ini tiatief van de Brouwcrshavcnse VVV werd verzorgd door de Hand bell Ringers and Singers uit de staat Pennsylvania U.S.A. in de Grote of Sint Nikolaaskerk. Deze groep Amerikaanse zangers is geselecteerd uit plm. 2000 mid delbare scholieren. De uitzending geschiedt in bet kader van de aktie ..People to People" en omvat een uitgebreide tournee door Europa met bezoeken aan Duitsland, België, Engeland en Nederland, waarin op genomen Brouwershaven. Dreischor en Maastricht. De keurig in donkerblauw gesto ken meisjes en jongens kwamen de kerk binnen met het zingen en het bespelen van de handbellen, waar mede ze zich zelf begeleidden „The Lord is My Shepherd" van Cornish Canon. Namens de V.V.V.-Brou- wershaven werd het gezelschap en de vele aanwezigen hartelijk ver welkomd door de secretaris van V.V.V. de heer M. Hanse, die eerst de gasten in het Engels toesprak. Hier na verwelkomde hij de gemeentelij ke vertegenwoordigers de heren L. M. Moermond en P. de Moor, de heer J. H. Leeridertse, president kerkvoogd en de heer en mevr. J. C. A. Koster, die als secretaris van V.V.V. voorheen vele evenementen in dit gebouw heeft georganiseerd en RENESSE Geslaagd Aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam slaagde de heer R. E. Hulshof voor het kandidaats exa men psychologie. BROUWERSHAVEN Orgelconcert Feike Asma Aanstaande vrijdag 14 juli des avonds 8 uur zal de bekende organist Feike Asma weer zijn jaarlijks or gelconcert verzorgen in de grote Sint Nikolaaskerk te Brouwershaven. Ook nu weer zal de kerk met kaar sen zijn verlicht. Gezien het grote aantal bewonderaars van Asma (vo rig jaar 500 bezoekers), belooft het "ook straks weer druk te worden in de Smalstad. Succes voor (oudste) geitenhouder De oudste geitenhouder in de provincie Zeeland, de heer L. Bos te Brouwershaven heeft zaterdag op de tentoonstelling te Goes met 2 dieren in de rubriek 1 C en 1 D een eerste prijs behaald. OÜWERKERK Politiehondendemonstratie De zaterdag te Ouwerkerk gehou den demonstratie met politiehonden, had ten doel het publiek kennis te laten nemen van het werk van de politie-met-de-hond. Er werd gede monstreerd wat de mogelijkheden zijn en hoe er met de dieren wordt gewerkt. Ook burgers kunnen hun hond voor deze demonstraties laten inschrijven, mits men lid is van de Ned. Politiehonden Vereniging. Bij de vijf deze middag aanwezige gecertificeerde honden bevond zich ook de enige van Schouwen-Duive- land afkomstige, namelijk van de heer Bal te Nieuwerkerk. OOSTERLAND Fraaie beplanting gerooid Helaas is de fraaie beplanting aan de Rijksweg, ter hoogte van de afrit van de Kapelledijk, het slachtoffer geworden van de verkeersmoloch. Daar de fraaie meidoorns het uit zicht belemmerden voor het verkeer dat vanaf de dijk komt, zag Rijks waterstaat zich genoodzaakt deze mooie bossage af te zagen en te ver branden. Vooral ook voor de bewoners hier tegenover was de ondoordringbare beplanting een goede beschutting, die het steeds drukker wordende ver keer aan hun oog onttrok en het hoekje daar tot een eldorado van natuurschoon maakte. Doordat de wortels van de strui ken zijn blijven zitten, zullen ze Aanrijding Zaterdag jl. heeft zich op de pro vinciale weg Zierikzee-Serooskerke een aanrijding voorgedaan tussen twee personenwagens, toen de be stuurder G. van B. uit Ottoland van de weg af en in de berm raakte. Bij deze manoeuvre kwam hij in .botsing met een uit de richting Zierikzee ko mende tegenligger, bestuurd door J. van L. uit Axel. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar beide auto's werden zwaar bescha digd, één zelfs - een BMW - was ge heel total-loss". Woonwagens verdwenen van verboden staanplaats Zonder grote moeilijkheden te ver oorzaken moesten zondag op aanzeg ging van de burgemeester en de po litie enige woonwagens verdwijnen uit het 's-Heer Lauwendorp, waar een viertal wagens een „clandestien" kampje hadden ingericht. Nadat aanzegging was gedaan dat buiten het officiële kamp aan De Val geen staanplaats kon worden toege staan, vertrokken de woonwagens naar elders. De „Twee Pinten". (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Uitbundige zomeravondpret. bal uitgroeide tot één groot familie feest van mensen uit alle streken van ons land en buitenlanders. aan hun nieuwste topper „Fleu de Meu" gingen er bij de aanwezigen in als koek. Compleet, met de bekende witte handschoentjes op de borst, droegen zij er in een niet onbelang rijke mate toe bij dat het carnavals-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1972 | | pagina 2